Srpen 2013

Monika Absolonová: Duší jsme všichni Čechoslováci!

16. srpna 2013 v 20:05 | www.topvip.cz |  Rozhovory
30. 7. 2012

Letošní 14. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska bude v duchu česko-slovenském a opravdu se zde vystřídají jak hvězdy českého, tak i slovenského pop-rockového nebe. Už 14. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska se uskuteční v sobotu 4. srpna 2012 a mimo jiných na něm vystoupí i Petra Janů, Martin France, Martin Chodúr, David Deyl, Jarek Šimek, Miloš Novotný, Sisa Sklovska, Martin Harich, Peter Cmorik, La Gioia, Thomas Puskailer, Monika Absolonová a další. A právě Monice Absolonové jsme položili několik otázek.


Jak se vám líbí nápad Česko - Slovenské Housky?
Mně se Houska libí jako nápad stále a baví mě, jak se nám tématicky mění!

V posledních letech tu máme spoustu televizních Česko - Slovenských projektů, proč si myslíte, že slaví takové úspěchy?
Protože jsme všichni duší Čechoslováci!

Jak jste se vůbec díval na rozdělení Československa?
Já smutně. Bylo mi šestnáct, začínala jsem víc vnímat politické dění a tak mi to bylo, adekvátně věku a emocím, líto.

Sledujete slovenskou hudební a kulturní scénu?
Přiznám se, že ne úplně. Lepší to se mnou bylo na konci devadesátých let, kdy jsem na Slovensku hrála a tak i přehled jsem měla větší.


Kdo se vám ze slovenských interpretů líbí nejvíce?
Mám moc ráda No Name, I.M.T. Smile, Mariku Gombitovou, Richarda Müllera a Mekyho Žbirku, ale ten už je vlastně Čech! :)

Vystupujete na Slovensku?
Teď už nijak pravidelně, tak čtyřikrát do roka, ale vždycky moc ráda! Hrála jsem tam v Draculovi, Krysaři, Kleopatře, jak v Bratislavě, tak v Košicích a Prešově a vždycky to bylo super!

Jaký je rozdíl mezi českým a slovenským publikem?
Na publikum v Čechách si nemůžu stěžovat! Ale je pravda, že slovenské publikum se umí víc odvázat. Už i u nás lidi hlasitě podporují, ale tak to tam bylo vždycky, nikdy se nestyděli projevit emoce.


Dovedete si představit, že byste žil na Slovensku natrvalo?
Ráda jezdím na Slovensko na výlety, ale nikdy jsem nepřemýšlela o tom, že bych žila jinde než v Čechách.

Jak prožijete druhou půlku prázdnin?
Už polopracovně. Mám vystoupení, natáčení a už i představení. Kdyby sás to zajímalo přesně, zadejte si www.absolonova.cz a tam to najdete do detailu. :) Ale první půlku jsem lenošila!

A co chystáte pro své fanoušky do konce roku?
Moc se těším na turné s Karlem Gottem, se kterým jsme natočili i duet, který na turné představíme. Čeká mě Funny Girl v Ústí i na zájezdech a 25. a 26. října přivezeme Funny do pražského Divadla Hybernie, kde odehrajeme poslední dvě představení, takže mě čeká vlastně i derniéra! Bídníci, Noc na Karlštejně, Vražda za oponou, Světáci, moderování Atleta roku a různá vystoupení a moderování… Nudit se rozhodně nebudu! Naštěstí! :)


Autor: Denisa Dvořáková
Foto: Martin Production

Monika Absolonová se dokáže veselit až do rána

16. srpna 2013 v 19:28 | www.kafe.cz |  Rozhovory
26.11.2012

Čím si Monika Absolonová (36) vysloužila takovou pověst, že o ní i zkušení muzikanti říkají: "Když někam vstoupí, tak se všichni bojí, že už nikdy nepůjdou spát."

Před dvěma lety odešla po mnoha letech z Divadla Broadway a překvapivě prožívá nejúspěšnější období v kariéře. Za roli Fanny Briceové dostala cenu Thálie, s Karlem Gottem jede na turné a v Musical Production z ní udělali svou mediální tvář. "V Divadle Hybernia mě příští rok potkají dvě krásné role. S brněnským Městským divadlem, které přijede do Prahy, nastuduju Mary Poppins a na podzim mě pak čeká Marie Antoineta." Přesvědčení, že všechno zvládne, jí dala účast ve StarDance, kde obstála bez tanečních zkušeností. "Dnes jsem se náhodou na StarDance zastavila. Měla jsem být ve vysílání ve vedlejším studiu. A zrovna tam trénoval můj Vašík (tanečník Václav Masaryk - red. pozn.) s Petrem Čadkem, který je odborným poradcem StarDance. Zapovídali jsme se a najednou bylo půl jedné. Nebyla jsem nalíčená, napudrovaná. Utíkala jsem na toaletu, kde se mi stalo něco fakt šíleného. Zasypaly mě toaletní papíry z výměníku. Nějak jsem se z nich vysvobodila, vystoupila před kamerami a ještě stihla dojet domů vyvenčit štěně labradora."


Sledujete StarDance?"Ano, ale jen v záznamech, protože jediný přenos, na který se dostanu, je 22. prosince, těsně před Vánoci."

Tančíte ještě?
"Organizátoři plesů nás občas zvou s Václavem Masarykem, abychom jim tam zatančili. Mě to strašně baví. Tanec je jediný pohyb, u kterého hubnete, a neštve vás, že musíte dělat třeba dvacet sklapovaček. Taneční kroky totiž nepočítáte, trénujete je tak dlouho, dokud nejste spokojený. Nebo spíš váš taneční mistr."

Jaký tanečník je váš přítel?
"Vráťa by se mnou rád tančil, ale mně se strašně nelíbí, jakým způsobem se pohybuje po parketu. Při tanci je vždycky hrozně legrační."

Máte vzácného muže. Málokterý partner má chuť navštěvovat plesy.
"On je vzácný muž i v jiných ohledech. Ale na parket s ním fakt nemůžu. Nikdy neměl nic společného s šoubyznysem."

Jak si zvykl na vaši práci?
"V životě jsem nechodila s nikým ze šoubyznysu. Potřebuju, aby byl můj partner z jiného prostředí, aby mi sděloval svůj ničím nezatížený pohled na svět. Navíc Vráťa je hrozně klidnej chlap, povzbuzuje mě: "Hele, to dobře dopadne." A to je strašně fajn."

Jak jste si naopak vy zvykla na jeho práci lobbisty? Nezdiskreditoval tento typ zaměstnání Marek Dalík nebo Roman Janoušek?
"Určitě ano. Když o někom dnes řeknete, že je lobbista, zní to jako nadávka. On naštěstí není lobbista jejich typu. Zastupuje tabákovou firmu a snaží se o to, aby se třeba smělo kouřit v hospodách. Za což jsem mu coby kuřačka vděčná."

Co vás přivedlo k tomu, abyste si pořídili štěně?
"Čtrnáct let jsem měla labradora a jeho skon jsem hodně těžce nesla. Nesnesu odchody blízkých. Chápu, že smrt k životu patří, ale neumím se s ní vyrovnat."

I když se týká čtyřnohého mazlíčka?
"Kvído se mnou žil od mých jednadvaceti let. Byl pro mě parťák. Odstěhovala jsem se od rodičů, neměla jsem ani postel nebo židli, ale za našetřené peníze jsem si koupila Kvída. Od té doby byl se mnou. Jako si jiní stěhují obrázky a skříně, já stěhovala Kvída. Prošel se mnou všechna moje bydlení, práci i vztahy... I pro kamarády byl šok, když je nevítal u dveří."

Jak dlouho jste vydržela bez psa?
"Myslela jsem si, že už si ho nikdy nepořídím, ale trvalo to týden. Pak mě napadlo, že budu mít francouzského buldočka. Dokonce jsem kvůli tomu volala Halině Pawlowské, která jednoho měla. Plánovala jsem, že si pejska přivedu domů až po turné s Karlem Gottem. Ale samozřejmě jsem to nevydržela. Objevila jsem inzerát "štěnata labradora k odběru ihned" a vyrazila do Hovězí u Vsetína. Musím říci, že jsem udělala dobře. Jonáš byl se mnou na řadě koncertů a dokonce i Karel Gott si ho oblíbil. Jen si nezvyknu, že když se chci rozezpívat v autě, tak po mně skáče. Zřejmě se domnívá, že potřebuju zachránit."

Jak vás Karel Gott pozval na turné?
"Karel mě viděl v řadě mých rolí: v Kleopatře, Angelice, ve Třech mušketýrech, Vraždě za oponou a teď i ve Funny Girl. A pak o mně kdesi řekl, že mám křišťál v hlase. To video je dosud na internetu, má jistý počet zhlédnutí a z poloviny jsem ho sledovala já. Když vás pochválí taková ikona, díváte se na to pořád dokola. A navíc prohlásil, že jsem jediná zpěvačka, se kterou by chtěl mít duet a ještě ho nemá. On je takový gentleman, že mi blesklo hlavou: "Říká to proto, aby mi udělal radost." Jenže pak mě osobně pozval na svou šňůru. Tak jsme hledali něco, co bychom mohli zpívat spolu. Pomáhal nám i Karlův tajemník Honza Adam. Nakonec jsme si vybrali Endless Love od Lionela Richieho, který ji původně nahrál s Dianou Ross. V naší verzi se jmenuje Můj ideál."

Kvůli jednomu songu teď jezdíte s Karlem Gottem na šest set kilometrů vzdálené koncerty?
"Kvůli čtyřem. Zpívám jeden duet, dvě vlastní písničky a pak se ještě s Karlem, Dashou, Gábinou Gunčíkovou, Jirkou Březíkem a Táňou Roskovcovou sejdeme v závěrečné směsce Kájových hitů. Ale to je přece normální. Zpěváci běžně cestují kvůli půlhodinovému vystoupení a já tady dostávám významný bonus - vystupuju s Karlem! Něco vám prozradím. Já jsem měla strašně ráda pana prezidenta Havla. Pokaždé jsem byla šťastná, když jsem ho potkala, protože z něj něco vyzařovalo. A Karel na mě působí stejně. Navíc je velmi zábavný."

Monika Absolonová: Teď bych si přála ještě miminko

16. srpna 2013 v 19:23 | www.vlasta.cz |  Rozhovory
6. 11. 2012

Krásná zpěvačka má za sebou ošklivé období, kdy média propírala hlavně tyranské chování jejího otce. Teď ale přišla klidná doba: s partnerem Vratislavem Jandou žije klidně, práce má dost, a nazpívala duet s Gottem.

Karel Gott se vyjádřil, že jste tomu dlouho odolávala. Proč?
"Ne, to není tak, že bych odolávala. Jen mi přišlo, že Karel o duetu se mnou mluvil vždycky spíš ze slušnosti. Že to říkal, aby mi udělal radost. Protože Karel má takovou povahu a je skutečně boží. Správně se jmenuje! Zkrátka jsem nevěřila, že by chtěl nazpívat duet s Absolonovou. Vždycky jsme se o tom bavili, ale protože nikdy nepřišla žádná píseň, nikdo nám nic nenapsal, tak jsem to neřešila. Jo, těšila mě ta nabídka, ale říkala jsem si: "No, on to říká, protože je zkrátka gentleman." A ejhle, on to myslel naprosto vážně."

Kontaktoval vás sám, nebo někdo z jeho týmu?
"Zavolal mi sám Karel. Někdy začátkem letošního roku. On si rád dává na čas, je profík a nechce nic uspěchat a dělat za každou cenu. Poměrně často jsme se scházeli, poslouchali a vybírali, které duety by asi tak pro nás přicházely v úvahu. Po několika výběrech jsme si všechny možné písničky přehrávali, a jen co začala předehra k duetu Endless Love, povídám: "Kájo, to je ono, ta píseň začne a já mám husí kůži." A on mi řekl, že to cítí úplně stejně."


To je pocta, střihnout si duet s Panem Božským.
"Jednak, a pak musím říct, že mám krásný zážitky z Bertramky, kde jsme spolu zkoušeli. Karel je totiž neuvěřitelnej labužník a hostitel, miluje třeba nejrůznější sýrové lahůdky."

Říkala jste, že na Bertramce jste zkoušeli, a ne, že jste tam jezdila na jídlo.
"No zkoušky začaly tak, že jsme zpívali, a končily tak, že Karel povídá: "Moniko, dnes mám výtečné sýry, to musíte ochutnat. Dáme si, ne?" Takže většinou jsme pak "zkoušeli" v kuchyni."

Řekla byste, že všechno špatné už máte definitivně za sebou? Ty útoky, ať už psychické, či fyzické, od vlastního táty či roztržku s Michalem Davidem?
"No byla bych ráda, kdyby to tak bylo, ale těžko říct. Tohle člověk nikdy neví. Rozhodně ale ničeho nelituju. Vždycky jsem dělala věci tak, jak jsem je cítila. Pak jsem se rozhodla udělat desku čistě podle sebe, protože já ji nazpívala, já si vybrala muziku, no a že se tohle někomu nelíbilo, v pořádku, ale to není můj problém. Proto jsme se s Michalem rozkmotřili, ale nemyslím, že by to byl nějaký souboj na nože. Ne, zkrátka jemu se to nelíbilo a z toho vznikl podle mě absolutně zbytečnej rozkol."

Svého času jste šla z muzikálu do muzikálu, pak jste po té roztržce odešla z divadla, a i když jste měla obavy, tak o muzikály nemáte nouzi.
"Věřím tomu, že když zabouchnete jedny dveře, otevřou se vám další. A tohle se mi i na základě toho, co říkáte, potvrdilo."

Které z těch dveří, jež se vám otevřely, byly "nejpříjemnější"?
"Jedny dveře? To je těžký, protože já začala dělat navíc i činohru. Víte co, popsala bych to spíš takhle. Devět let jsem účinkovala v jednom divadle a byla jsem tam ráda, brala jsem to jako jistotu, věděla jsem, co tam můžu očekávat, nicméně v určitém slova smyslu jako by člověk zamrzl."

Jak?
"Tak, že nejdete dál. No a tím, že teď už nepatřím nikam, si všechno řídím sama, ale jsem ve spoustě projektů - od Bídníků přes Funny Girl v Ústí po divadelní spolek Háta. Prospělo mi to. Najednou se dělo něco nestandardního, začala jsem objevovat nový divadla, nový kolegy. Ne že by to vždycky byla procházka růžovým sadem, to určitě ne, ale je to nový impulz, kterej je důležitej pro každýho člověka."

Kam se poposunul váš vztah s přítelem?
"Nikam. Ten je. Máme se rádi, jsem zamilovaná, myslím, že Vráťa to má stejně."

Co zásnuby?
"To není úplně můj životní cíl."

A jaký je váš soukromý cíl?
"K tomu, abych byla šťastná, nepotřebuju mít papír s úředním razítkem. Jednu svatbu a rozvod mám už za sebou, Vráťa si tím už taky dvakrát prošel. Neřešíme to."

absolonová 7

Nemáte v žádné ze svých pracovních smluv dovětek, že nesmíte otěhotnět?
"Ne, a je milý, že tohle jsem nemusela u žádnýho projektu, v němž momentálně jsem nebo do kterého co nevidět vstoupím, podepisovat. Kdyby mi bylo 25, tak bych asi neměla problém tenhle dovětek podepsat, ale už mám tolik let, kolik mám, miminko bych si přála, takže něco podobnýho přece nemůžu podepisovat. Navíc miminko se neplánuje, po miminku se touží. Člověk nikdy neví, kdy pánbůh dá, aby se tak stalo. Mám krásnou pracovní dohodu, domluvili jsme se na spolupráci, a pokud bych otěhotněla, tak je všechno vyřízené, zařízené, jsou alternace, takže není problém."

Autor: Luboš Nečas
Foto: ČTK

Taková škoda! Tělo téhle krásné české zpěvačky prý nikdy neuvidíme v bikinách

16. srpna 2013 v 19:16 | www.super.cz |  Akce
25. února 2013
Nezávislým pozorovatelům by se mohlo zdát, že Monika Absolonová (36) vypadá vůbec nejlépe za celou svou kariéru. Zpěvačka je ale vůči své postavě kupodivu velmi sebekritická.


V našem rozhovoru se Monika přiznala, že málokdy například obléká plavky. Drobné nedostatky v létě naopak zachraňuje šikovným oblečením, například volným tričkem, které se davově obléká na pochodu proti rakovině prsu.

"Jsem moc ráda, že je volné," hodnotí Monika praktičnost modelu, který už podruhé navrhla Taťána Kovaříková, a jedním dechem dodává: "V červnu, když se jde pochod, nejsem nejhubenější, protože mi končí sezóna."

Zpěvačku tak její fanoušci na plovárně v bikinách jen tak neuvidí, protože - jak řekla - do plavek nechodí.

Návrhářka Taťána Kovaříková opět vytvořila triko na pochod proti rakovině prsu a Monika ho poprvé veřejně odprezentovala.

Návrhářka Taťána Kovaříková opět vytvořila triko na pochod proti rakovině prsu a Monika ho poprvé veřejně odprezentovala.

Monika a David spolu letos zazpívají hymnu pochodu.

Monika a David spolu letos zazpívají hymnu pochodu.


Za každé prodané tričko se zaplatí jedno vyšetření prsu.

Za každé prodané tričko se zaplatí jedno vyšetření prsu.

Autor: Jiří Čeladník
Foto: Michaela Feuereislová

Monika Absolonová: Nevěru už neodpustím!

16. srpna 2013 v 19:12 | www.tyden.cz |  Rozhovory
Příští rok oslaví Monika Absolonová (35) dvacet let v showbyznyse. Její první album Monika vyprodukoval Michal David, když jí bylo šestnáct. Od té doby ušla tehdejší studentka hotelové školy pořádný kus cesty a stala se z ní nejen uznávaná muzikálová hvězda, ale i oblíbená herečka a moderátorka. Několik velkým mezníků jí potkalo i v soukromí. A nebyla to vždy jen procházka růžovou zahradou o čemž svědčí i tento otevřený rozhovor.

Moniko, jak moc je pro vás v životě důležitá láska?
"Láska a zdraví je pro mě to nejdůležitější. Láska je něco, co vám dává buď jiskru a štěstí nebo naopak neštěstí, ale vždycky vás někam poposouvá. Taky dává jistotu i nejistotu."

A co všechno jste pro ni ochotná udělat nebo obětovat?
"Spoustu věcí, ale takhle se to těžko říká - obětovat... Myslím si, že když někoho milujete, necítíte to jako oběť, protože to děláte z lásky. Až když přestanete milovat, uvědomíte si, že to třeba i oběť byla."

Odpustíte partnerovi nevěru?
"To je strašně těžká otázka. Kdysi jsem jí odpustila a nic dobrého mi to nepřineslo... Člověk může v životě zakopnout a pak je možná dobré mu to odpustit, ale je hloupé, když kulhá celý život. V momentě, kdy se to stane, nevíte, jestli je to klopýtnutí nebo jestli to je začátek toho, že bude pořád kulhat. Dnes už bych partnerovi nevěru asi neodpustila, protože když umím být věrná já, tak proč by to neměl umět i můj partner. A to si myslím, že mám dost příležitostí být nevěrná. Vždycky to ale záleží na těch dvou, protože jsou také lidé, kteří mají volný vztah, ale to není nic pro mě. A protože mám velké ego a bujnou fantazii, tak bych si okamžitě vymyslela milion příběhů a vztah by šel stejně do háje, takže i kdybych se partnerovi snažila nevěru odpustit, neuměla bych s tím fungovat."

Byla jste vy sama partnerovi někdy nevěrná?
"Ne. Nikdy jsem nikomu nezahýbala. A vždycky, když se mi začali líbit i jiní muži, tak to bylo, a u mě asi zřejmě i bude, vždy až ve chvíli, kdy to doma zásadně neklapalo. U mě ale nikdy nebyl rozchod kvůli někomu jinému, vždycky jsem se rozešla, protože jsme spolu už nemohli být, žít, fungovat. A pak jsem se začala pořádně rozhlížet kolem sebe."

Autor: - gra -


Monika Absolonová: Kladenští hokejisti byli vždycky fajn kluci

16. srpna 2013 v 19:06 | www.kladenskelisty.cz |  Rozhovory
17. 1. 2013

První Decentní večer Čužáka Ryse v novém roce představí hned velkou kulturní hvězdu současnosti. V Selátku totiž ve čtvrtek vystoupí populární zpěvačka, herečka i hokejová fanynka Monika Absolonová. Ještě než kladenskému publiku zazpívá, poskytla Listům exkluzivní rozhovor.

Decentní večer Čužáka Ryse je v Kladně velmi populární. Kde jste se s panem Rysem seznámila?
"Ani nevím, kde jsme se poprvé potkali. Ale při každém setkání byl velmi milý a zábavný, takže ho člověk vždycky rád vidí. V jeho večeru vystoupím podruhé. Poprvé to bylo před pár lety a byla tam se mnou jako host mimo jiné i Bára Špotáková. Doufám, že ve čtvrtek se přijde podívat její maminka."
Co se vám vybaví, když se řekne Kladno?
"Kladno, to je to město… Pochopitelně se mi vybaví hit od Yo Yo bandu. Pak moje první jízda autem - jela jsem se podívat do Kladna na hokej, protože můj bývalý manžel Vašek Eiselt za Kladno hrál. Dostala jsem řidičák a jela se svou maminkou v pátek přes zacpanou Prahu do Kladna. A protože jsem opravdu nebyla závodnice, tak jsme dorazily pozdě. Nikdy nezapomenu, jak jsme se omlouvaly divákům, které jsme tím pozdním příchodem vyrušily… Jeden bodrý fanoušek nás počastoval nepublikovatelnými výrazy a dodal: ,,Takhle pozdě se chodí na hokej vy ….?!" Tenkrát mě to vykolejilo, ale dnes mi to přijde vtipné. Měl pravdu, jen to mohl říct jinak, ale zase na to nikdy nezapomenu."

Kladno je především spojené s hokejem. Je vám některý z kladenských hokejistů více sympatický než ostatní a komu v hokeji fandíte?
"Od té doby co znám pár hokejistů osobně, nefandím jednomu týmu, ale všem. Díky Vaškovi mě hokej dodnes baví sledovat, a když se hraje hezký hokej, bez faulů, padají góly, pak je radost být na stadionu. V Kladně hrají a hráli vždycky sympaťáci! Některé jsem měla možnost potkat osobně, a tak bych nerada na někoho zapomněla. Kdyby ano, doufám, že mi odpustí. Ale Pavel Patera, Libor Procházka, Milan Hnilička, Jaromír Jágr, anebo skvělý tanečník Martin Procházka, byli vždycky moc fajn kluci."

Jak moc jste v současné době pracovně vytížená? Bylo obtížné dohodnout s panem Rysem termín vašeho vystoupení?
"Mám to štěstí, že dělám to, co jsem vždycky dělat chtěla a navíc to těší i jiné lidi. Pravda, původně jsem chtěla jen zpívat, nakonec toho dělám mnohem víc a tak skutečně moc nestíhám. Hraju v několika muzikálech, dokonce i činohru, moderuju Taxík a vystupuju různě na plesech, mám vlastní koncerty s kapelou, začala jsem hrát v seriálu. A momentálně dojíždím do Brna na zkoušky muzikálu Mary Poppins, který budu společně s kolegy z Městského divadla v Brně hrát od února do května v pražské Hybernii. Takže jsem své vystoupení v Kladně mohla Lubovi potvrdit teprve nedávno."

Co máte pro diváky decentního večera připravené?
"Určitě zazpívám, písničky vyberu až na místě podle atmosféry a jinak se nechám stejně jako diváci Rysem překvapit."

Autor: Jan Murárik

Bydlení celebrit: O květiny Moniky Absolonové se stará její štěně

16. srpna 2013 v 18:41 | www.dumzahrada.cz |  Rozhovory
Monika Absolonová (36) není jen zpěvačka, ale také herečka a moderátorka. Teď ji ale ze všeho nejvíc zaměstnává nové štěně.

Bydlíte v domě, nebo v bytě?
"V bytě, ale v domě, kde bydlí ještě bratr s přítelkyní a maminka. Takže na půl v bytě a na půl v domě."

Monika Absolonová 1

Byla zapotřebí nějaká rekonstrukce, než jste se mohli nastěhovat?
"Když jsem se stěhovala, byl můj byt hrubá stavba. Všechno jsem si zařizovala, pořizovala a vymýšlela sama. Okna, parkety, schody, koupelnu… Bydlíme v něm od roku 2006. Už by potřeboval znovu vymalovat, ale jelikož jsem si pořídila štěně, tak to budeme muset odložit. Určitě něco okouše. Po čtrnácti letech mi totiž umřel můj první pes - černý labradorský retrívr Kvído. Byla to pro mě veliká ztráta. To ticho doma jsem dlouho nevydržela a na radu zkušenějších jsem se po týdnu vydala s bratrem do Vsetína a pořídila si štěně Jonáše.
Celá rodina jsme z něj unešení. Všichni kamarádi jako Hanka Křížková nebo Rudolf Kubík se na něj přijeli podívat. Byli zvyklí, že mě Kvído neposlouchal, protože jsem tvrdila, že je osobnost, a dávala mu povely jako: "Ale už!" Teď jsem přísnější a hned první den ho naučila: "Sedni!" Také nesmí do postele, přestože bych si ho tam nejraději vzala. Ale zpět k bytu. Naštěstí se mi v něm ještě nic nerozbilo. Jonáš teď, pravda, trošku rozkousal kabely od lamp a trošku si hraje na zahradníka, ale jinak je vše o.k. Jen hlavice u sprchy by potřebovala vyměnit. Vypadala, že je kovová, ale není. Teď se nános kovu odlupuje a je ostrá. Už jsem se o ni pořezala."

Radila jste se s architektem, kam co v domě umístíte?
"Jen s maminkou. Jenže problém je v tom, že si vždycky nechám ráda poradit od ostatních, ale pak si to stejně udělám po svém. Například naposledy jsme řešili, jakého psa si pořídím. Padaly nápady jako francouzský buldoček, bígl a nakonec jsem si vybrala opět labradorského retrívra."

Monika Absolonová 2

Na co jste ve svém domě nejvíce pyšná?
"Na schodiště a na koupelnu, o které všichni tvrdili, že bude hnusná. Zelenými dlaždicemi, určenými na podlahu, jsem ji nechala celou obložit. Sice se do dlaždic špatně vrtá, ale vypadají jako kámen. Se stříbrnými doplňky a mým oblíbeným proutím působí skvěle. Velmi se zde daří orchidejím, které mám moc ráda. Nejsem žádná odbornice přes kytky, zaliji je, když si vzpomenu, a přesto pořád krásně kvetou. Mám jich asi čtyřicet. Hanka Křížková mi radila: "Musíš jim vyprávět." Co bych jim vyprávěla? To bych se umluvila k smrti."

Zmínila jste, že máte parkety. Na koberce si tedy asi nepotrpíte?
"Koberec je jen v ložnici, proto tam pes nesmí. Je totiž světlý. V ložnici jsem si vymyslela moc pěkné police, s nimiž mi pomohl truhlář."

Monika Absolonová 4

Je něco, co byste ráda změnila?
"Mám docela malou kuchyň. Sice je moc hezká - smetanově šedá se stříbrnými úchyty, ale malá. Ráda vařím, a tak by mi nevadilo, kdyby byl prostor větší. Také bychom s přítelem potřebovali ideálně ještě jeden pokoj navíc. V jednom pokoji máme pracovnu, v druhém šatnu, pak ložnici a herní pokoj pro děti mého přítele, které k nám jezdí. Ráda bych měla miminko, a pokud přijde, tak budeme muset asi bourat."

Plánujete si ještě něco pořídit?
"Přála bych si krb, ale nemáme na něj místo. Možná, až budeme bourat, tak ho ještě zvážíme."

Monika Absolonová 3

Hádáte se někdy s přítelem, kdo bude doma uklízet?
"Jakmile se pustím do úklidu, tak se všechno leskne. Na druhou stranu někdy mám v bytě nepořádek. Když například přijedu z vystoupení, tak nechám u dveří pět tašek. Jenže Vráťa to nesnáší, tak mi je dává do cesty, abych si je uklidila. Neví, že je v klidu překročím a jdu dál. Dokud nemám čas uklidit pořádně, tak se do toho nepouštím, a to Vráťu rozčiluje. Mně zase vadí, když vařím, tak mi Vráťa ze zásady odmývá nádobí. Položím si na linku naběračku, a když se pro ni otočím, už tam není. Je umytá. Nebo si vyndám věci na koláč, pro něco si odskočím, a když se vrátím, tak jsou všechny věci uklizené. No není to k zbláznění?"

Vizitka:
 • Narodila se ve znamení Vah, 27. září 1976 v Benešově u Prahy.
 • Studovala hotelovou školu a německý jazyk.
 • Vydala sólových 6 alb: Monika, Dál jen při mně stůj, První den, Jsem nevěrná, Zůstávám dál a Muzikálové album.
 • Za muzikál Kleopatra byla v roce 2002 nominovaná na cenu Thálie a v roce 2012 ji získala za muzikál Funny girl.
 • Od 5. října do 12. prosince je hostem na turné Karla Gotta.
 • Stala se tváří Divadla Hybernia, kde by měla příští rok vystupovat jako Mary Poppins a v novém muzikálu Marie Antoinetta.
 • Vidět ji můžete v Hudebním divadle Karlín v představení Vražda za oponou a Noc na Karlštejně. S divadelní společností Háta objíždí republiku se Světáky a také účinkuje v muzikálu Bídnici jako Madame Thénardier.
 • Byla vdaná za hokejistu Václava Eiselta, teď žije s Vratislavem Jandou.
 • *Je upřímná a rázná.
 • Na nočním stolku má knížku Jak vychovat psa, protože teď nechce nic podcenit.
 • Přeje si natočit hit, který by hrála rádia.