Květen 2013

Předávání cen TýTý

14. května 2013 v 11:26 | www.nextfoto.cz |  Úspěchy
27. 4. 2013

Televizní ceny TýTý se předávaly v pražském Divadle na Vinohradech.Monika Absolonová: Přivydělává si v taxíku

14. května 2013 v 11:06 | www.ihot.cz |  Ostatní
11. 5. 2013

Monika Absolonová má sice práce víc, než dost, přesto si ještě přivydělává taxikařením. I když je držitelkou prestižního ocenění Thalie, zrovna dostala hlavní roli v chystaném muzikálu Zorro a dokonce se dala i na herectví, pořád jí to nestačí.


Absolonová je sice muzikálovou hvězdou, pomalu už i hvězdou televizního seriálu Gympl, kde hraje hamižnou exmanželku Jana Šťastného a zpívá na řadě soukromých akcí, přesto byla přistižena, jak jezdí po Praze v taxíku.


Televizní diváci ale vědí, že Absolonová moderuje soutěžní pořad Taxík, ve kterém vozí soutěžící po městě a zároveň jim pokládá soutěžní otázky. Mnozí diváci se dlouho ptali, zda slavní taxikáři, mezi které patří i Aleš Háma, auto během natáčení skutečně řídí.


Absolonová teď všechny spekulace utnula. Fotografové ji zastihli, když se zrovna chystala na další štaci. Posilněna energetickým nápojem si Monika připravila auto a vyrazila do ulic.


Autor: iHOT.cz

Absolonová prolomila smůlu v lásce: Uhranula žhavého Španěla!

14. května 2013 v 10:58 | www.ahaonline.cz |  Úspěchy
10. 5. 2013

V lásce má sice zatím spíš smůlu, o to víc se ale zpěvačce Monice Absolonové (36) v poslední době daří v práci. Hraje v televizi, vystupuje v muzikálech, v televizní soutěží prováží lidi Prahou v taxíku, zpívá a se stará o svého labradora Jonáše. Teď navíc dostala nabídku snů. V chystaném muzikálu Zorro si zahraje hlavní ženskou
roli - temperamentní Inez!


Pro Moniku Absolonovou je to nabídka víc než lákavá, i když se kvůli tomu bude muset naučit tančit ohnivé flamenco. To ovšem energické Monice půjde určitě jako po másle. "Role Inez je zase úplně jiná než ty, které jsem doteď hrála. Představuje pro mě velkou výzvu. Hlavně se ale těším na spolupráci s režisérem Petrem Gazdíkem, se kterým jsem se pracovně potkala už na Mary Poppins a byla jsem nadšená," nemůže se dočkat Monika, až začne muzikál zkoušet.

Zorrova krutého a ambiciózního staršího bratra Ramóna, který je hlavní zápornou postavou muzikálu, zahraje Roman Vojtek. Kdo ztvární samotného Zorra bude jasné až po druhém kole konkurzu.

Autor: pet

Pavel Zedníček: Promluvil o zákulisí natáčení Kufru!

14. května 2013 v 10:51 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
4. 5. 2013

V rámci 60. výročí svého vysílání natočila Česká televize nové díly legendárních zábavných pořadů. Během května a června odvysílá slavné show, jako byly Zpívá celá rodina, Šance nebo Kufr. Posledně jmenovaný pořad bude - tak jako před lety - opět moderovat herec Pavel Zedníček (63), který pro magazín Aha! TV zavzpomínal na slavnou éru Kufru.

Ve speciálním dílu Kufru se v roli soutěžících a poradců objeví řada herců a moderátorů České televize. Diváci se mohou těšit např. na Janu Paulovou (58), Bolka Polívku (63) nebo Moniku Absolonovou (36). A kromě moderátora Pavla Zedníčka nebude chybět ani jeho pravá ruka - Aleš Ulm (66).

"Jde jen o speciální díl k narozeninám České televize, více jsme toho nenatáčeli," řekl Aha! TV Zedníček, který na slavnou éru pořadu velmi rád vzpomíná. "Kufr trval dvanáct let a byla to pro mě nádherná příležitost, práce a zábava v jednom. Rád vzpomínám na celou partu kolem pořadu a moc mi jako člověk chybí jeho režisér Jan Bonaventura… Byl to krásný kus života. Na každém kroku mi lidé strkali do rukou záhadné předměty, nebo nám je posílali. Měli jsme jich s Alešem Ulmem plné skříně. Alespoň bylo z čeho vybírat," rozpovídal se Pavel.

Na to, jestli věděl, kde přesně je v kufru schována nejvyšší částka deset tisíc korun, pak stručně odpověděl: "Ne. Já jsem to nepotřeboval vědět. To byla starost těch, co ty peníze nosili a do kufru ukládali!"

Kufr si nechali registrovat
Zedníček sice tvrdí, že se pořád vrátí jen mimořádně v rámci narozenin ČT, sama veřejnoprávní televize už má ale dobré dva roky registrovanou ochrannou známku a logo Kufru. Je tedy možné, že natáčení většího počtu dílů plánovala, ale sešlo z toho. Zřejmě je stále tento nápad na stole. Záležet možná bude na odezvě diváků na speciální díl, který poběží v sobotu 11. května na ČT1.

Nové díly slavných pořadů: Kdy je uvidíme?
sobota 11. května - Kufr
sobota 18. května - Šance
sobota 25. května - Zpívá celá rodina
sobota 1. června - Tak neváhej a toč

Autor: lbp

Unavený Karel Gott: Už nastal čas odpočinku!

14. května 2013 v 10:44 | www.ahaonline.cz |  Rozhovory
30. 4. 2013

Poté, co získal 20. zlaté zrcátko TýTý, Karel Gott (73) zvažuje, že bude více odpočívat a cestovat. Řekl to v rozhovoru pro deník Aha!. Zpěvák ale stojí před důležitým úkolem: Jak si čas na práci a odpočinek rozdělit!

Karle, čekal jste, že letos TýTý získáte?
"Konkurence je čím dál silnější, a proto jsem to nečekal! Dvacáté zrcátko je taková radost, která se nedá slovy popsat."

Je pro vás ocenění motivací do další práce?
"Samozřejmě, je to výzva jet dál, povzbuzen hlasy diváků a jejich přízní, která už je opravdu dlouholetá. Nechci zůstat ležet na vavřínech a říkat si: Teď si můžeš dovolit užívat jiné věci..."

Jste workoholik, opravdu nechcete zvolnit?
"Samozřejmě, rozdělení času na odpočinek, užívání si a práci, to je pro mě důležitý úkol, abych také trochu žil a všechno stihnul. Mám mnoho kolegů, které obdivuji, že to opravdu stíhají. Píšou, zpívají, pořád někde cestují a nabírají energii. To je moje představa o ideálním životě zpěváka."

Teď na jaře ale bude pokračovat vaše turné, takže moc odpočívat nestihnete, je to tak?
"Nabral jsem síly a energii na nedávné dovolené na Maledivách a Srí Lance a teď mě čeká pokračování turné. Navštívím s kapelou a mými hosty Monikou Absolonovou, Gabrielou Gunčíkovou a Dashou další města v Česku a na Slovensku."

Autor: lbp

Zvláštní páry na TýTý 2012: Agáto, kde máš manžela? Reyi, kde je manželka?

14. května 2013 v 10:42 | www.ahaonline.cz |  Úspěchy
29. 4. 2013

Předávání cen TýTý 2012 provázelo několik skandálů, hosty v divadle ale hodně zaskočilo také to, jaké páry na slavnostní večer přicházely. Někdy chyběl manžel, jindy manželka nebo přítelkyně, a tak zaskakovali náhradnicí. Jen se podívejte!

Nevěsta Agáta bez manžela
Největší pozdvižení asi způsobila modelka Agáta Prachařová (28). A to nejen proto, že vypadala jako velký bílý opeřenec, ale hlavně díky tomu, že dorazila zavěšená do svého bratra Vicenta namísto svého manžela Jakuba Prachaře (29). Novomanželská hádka za tím ale nevězí, Prachař předával cenu Objevu roku Martinu Krausovi a proto musel být v divadle mnohem dříve.

Ondra Brzobohatý bez milenky
Vítěz v kategorii herec Ondřej Brzobohatý (29) vzal na vyhlášení cen místo své milenky Martiny Brezové (21), sestru Rolu. Ondřej měl navíc velké štěstí, když se při příchodu jen o fous minul se svou stále ještě manželkou Johankou. Ta se asi bála, že by Ondru potkala ruku v ruce s jeho milenkou.

Ljuba Krbová nechala manžela doma
Ani herečka Ljuba Krbová (54) si jako garde nevzala svého manžela Ondřeje Neffa (67). Doprovod jí dělal kolega ze seriálu Ulice Adrian Jastraban (44).

Rey Koranteng přišel s dcerou
Manželku Moniku nechal doma moderátor Televizních novin na Nově Rey Koranteng (38). Místo ní vzal do společnosti starší dceru Vanessu, která jakoby mu z oka vypadla.

Monika Absolonová s bráchou


Zpěvačka Monika Absolonová (36) po svém rozchodu na konci loňského roku nového partnera ještě nemá. Do vinohradského divadla si proto jako doprovod vzala svého bratra Marka, který ji garde dělá často.

Autor: pet
Foto: Roman Souček, David Malík

Lucie BÍLÁ o ČERNÉ magii: Kdyby mohli, upálí mě na hranici!

14. května 2013 v 10:30 | www.ahaonline.cz |  Rozhovory
30. 4. 2012

V noci z 30. dubna na 1. května se budou pálit čarodějnice, lidé se jako každý rok sejdou u ohňů, u májky, aby oslavili příchod jara… A schválně, jaká pohádková čarodějnice se vám jako první vybaví? Třeba jednu takovou originální si v pohádce Zdeňka Trošky (59) »Princezna ze mlejna« zahrála i zpěvačka Lucie Bílá (47). Jak se jako nadpřirozená bytost cítila? Jak se jí tahle figura hrála? A jaký vztah má k čarodějnickým věcem? To prozradila v netradičním rozhovoru.

Lucko, jak jste se sama sobě líbila jako čarodějnice v Princezně ze mlejna?
"Podle mě je pohádková role odměnou pro každého herce. Nikdy jsem nebyla pro princezny, milovala jsem spíš zlobivé víly a čarodějky, které lámou děj a nejsou statické. Prostě je v nich o čem hrát. Má čarodějka ve mlejně mě moc bavila, zvláště pro mou kamarádku Boženku, tak se jmenoval ten obrovský had. Má filmová kolegyně." (smích)

Je pravda, že jste byla k nepoznání. Jak dlouho vás maskérky líčily?
"Myslím, že tři hodiny… A maskéři se na mě opravdu vyřádili. Byla zábava se v zrcadle pozorovat. Milovala jsem ty proměny. Hrálo se to potom samo."

Vypadá to, že vás bavilo, když z vás udělali takovou »ošklivku«…
"Podle mě nebyla má čarodějka ošklivá… Milá, roztomilá, to ano. Hlavně to byla hodná čarodějka. Hraní jako takové mě baví a pokud je pro roli třeba se změnit, ráda to udělám. Mé ego je po letech v této profesi tam, kde má být. A pokud mám jít proti sobě v zájmu skvělého výsledku a dobrého filmu, jdu do toho i po hlavě."

Jak jste se k této roli dostala?
"Oslovil mě tenkrát Zdeněk Troška a já jsem jeho nabídku ráda přijala. Jsem moc ráda, že Zdeňka máme, je to režisér, který nezapomíná na ty děti v nás dospělých. Je laskavý, poetický, vtipný a jeho kamera je i ve filmech pro dospělé pohádková. A jeho vesničky jak z Ladových obrázků."

Proč jste vlastně ve druhém díle Princezny ze mlejna už nehrála?
"Je mi líto, že jsem na něj neměla čas. Tenkrát se sešlo tolik věcí, které se nedaly odložit, že se mi čas nepodařilo ušetřit. Zdeněk byl z toho smutný jako já… Ale mě napadla jedna z mých šikovných kolegyní Monika Absolonová a tak si ji zahrála za mě a myslím, že moc dobře."

Jaká je vaše nejoblíbenější pohádková čarodějnice?
"Určitě Saxana! To je přece jasný!" (smích)

Bála jste se jako dítě čarodějnic?
"Kdepak… Já už jako malá na maškarním ve druhé třídě byla za čerta. Nikdy jsem nebyla tiché plaché dítě… Byla jsem bojovník a ten se přece nebojí."

Uměla byste lítat na koštěti? A kam byste se případně zaletěla podívat?
"A kdo vám řekl, že to neumím? (smích) Určitě bych si lítala častěji na chaloupku do Českého Ráje, kam tak ráda jezdím."

Věříte na čarodějnické věci, ať už věštění, karty, bylinky?
"Je mi to blízké. Mám ráda věci tajemné. Čísla, hvězdy, karty, drátky, kameny, kyvadla… Baví mě horoskopy a někdy si se vším ráda hraju, ale jen tak maličko. Fanatik jsem jen ve svém povolání. To ostatní je jen letmý koníček."

Máte s tím i nějaké osobní zkušenosti?
"Myslím, že já žít v jiné době, tak půjdu na hranici jako první."

Blíží se pálení čarodějnic. Kde tento den letos strávíte?
"Máme domluvený ohýnek s přáteli u nás… Myslím, že i poruším přísnou dietu a dám si špekáčky. A pořádně do tmava opečený." (smích)

Uvidíme vás zase v nějakém filmu?
"Mám na stole dva scénáře a v sobě období, kdy se mi hrát chce. Dlouho jsem to necítila tak jako teď. Potřebuji změnu a to nejen pro fandy, ale i sama pro sebe. Letos mám před sebou kromě muzikálu Aida velké podzimní Černobílé turné, ale příští rok bych ráda jednu z nabídek přijala. Film mě láká stále víc. Těším se."

Autor: dan

Sociální průzkum na čtyřech kolech

13. května 2013 v 12:26 | TV pohoda |  Rozhovory
9. 2. 2013

S Monikou Absolonovou jsme si povídali po telefonu, když nakupovala a neustále při tom korigovala svého nového čtyřnohého miláčka Jonáše, který jí nahradil vloni zesnulého dlouholetého parťáka, labradora Kvída. Ona už to tak má. Ráda každému ve všem vyhoví, i když vlastně ani nemá kdy. Proti ji ti, kdo ji poznají, mají rádi. Nejen jako umělkyni, ale hlavně jako člověka…

Jak to teď vlastně máte, Moniko? Jste víc zpěvačka, herečka, moderátorka, nebo profesionální řidička?
"Tak samozřejmě jsem zpěvačka, ale nezříkám se žádné šance. Beru věci tak, jak přicházejí. Když si myslím, že něco můžu zvládnout a dostanu nabídku do toho jít, není důvod to nezkusit. A buď zjistím, že na to mám, baví mě to, nebo to prostě nejde, ale jsem ráda, že jsem to aspoň zkusila. Jen malování bych asi ani nezkoušela, malířkou bych být nemohla, protože malovat opravdu vůbec neumím. A tak nějak je to i s moderováním. Moderátorka sice nejsem, ale je to skvělá zkušenost, baví mě to, no a zřejmě to baví i lidi, proto se nabídky opakují. Co se mi vrací v té zpětné vazbě, je, že divákům se líbí moje přirozenost a spontánnost."

Evidentně se projevuje i v Taxíku. V čem je moderování za jízdy v přehuštěném pražském provozu specifické?
"Třeba právě už v tom, že se nemůžete soustředit jen na samotné moderování či na to, aby se soutěžící cítili komfortně, aby je situace nestresovala… Podstatná je i empatie, je dobré si s nimi povídat, i když kamery nejedou, protože zrovna stojíme v zácpě atp. Pro mě je to šance poznat nové lidi, se kterými bych se jinak nikdy v životě nepotkala, zažít nové situace - všechno je to velmi inspirativní, dalo by se to označit i za jakýsi sociální průzkum."

Jak jste se k práci v Taxíku dostala?
"Doporučil mě produkci na konkurz kolega a kamarád Aleš Háma, ale to samo o sobě nestačilo. Musela jsem přesvědčit o své komplexnosti mezi asi pěti dalšími adeptkami. Nakonec jsem vyhrála, asi proto, že jsem nejlíp řídila (smích). Řízení mě moc baví a musím zaklepat, že se mi za volantem nic vážného naštěstí zatím nestalo."

Co musí udělat divák, který by se s vámi rád svezl Taxíkem?
"Buď musí mít štěstí, že mě na ulici potká a odchytí si, nebo se musí přihlásit do této vědomostní soutěže ČT (úsměv)."

Naskakujete do jistého úspěšného seriálu TV Nova, dokonce už natáčíte, můžeme aspoň naznačit, o jakou půjde roli?
"Budu hrát hroznou potvoru. Bývalou manželku Honzy Šťastného, což také bude nová postava v seriálu, no a já s ním mám děti a přes ně ho vydírám o peníze a postupně dotlačím až k tomu, aby dělal věci, které fakt nejsou normální a které by on sám nikdy neprovedl… A já jsem moc ráda, že seriál stíhám, protože to je zase úplně nový druh práce s jinou atmosférou, jiným štábem, zkrátka další výjimečná zkušenost."

Kromě těchto dvou televizních pozvánek, zábavných pořadů na Barrandově a už tradičního Atleta roku je ještě něco, co přinese Moniku na obrazovku?
"Ještě jsem díky kamarádovi Marku Libertovi začala zkoušet dabing, a to je taky síla. Nikdy jsem si nemyslela, jak náročné je při dabování výborně artikulovat, vejít se do úst dabovaného a vůbec to všechno stíhat… Když pak vidíte ty profíky, jak vše mrskají levou zadní, nestačíte zírat a stojíte tam s otevřenou pusou."

Všechno je to o praxi, i Atlet roku, kterého děláte s Alešem Hámou už léta…
"To je strašně fajn věc, jsme rádi, že ho můžeme dělat tak dlouho (což nikdo nečekal), že jsme se k lidem kolem Atleta dostali tak blízko, že už jsme kamarády a dokonce za nimi jezdíme na prestižní akce jako MS či loni LOH v Londýně. A jsme hrdí na to, že se nám za ta léta podařilo atlety při přebírání cen rozmluvit, že někteří i zpívají. Nebylo lehké odbourat u nich ostych, ale o to víc nás to těší, neboť jsme prakticky jediní. I když to přináší jinou nevýhodu - že pak máme problémy se stopáží."

Vy jste ale především stále muzikálová umělkyně, která se zrovna chystá na novou roli - Mary Poppins.
"Ano, už tento měsíc budu mít v Divadle Hybernia premiéru. Dva roky se toto představení úspěšně hraje v Městském divadle Brno a já už ho v rámci příprav měla možnost vidět osmkrát. A protože můžu srovnávat s produkcemi ve Vídni či Londýně, tak směle říkám, že MDB s nimi snese plné srovnání. Všechny ty scény, triky, technologie - myslela jsem si, že tohle se u nás nedělá, protože na to nejsou peníze a oni to v Brně umí tak, že mi to vyrazilo dech! Představení je to krásné, role také, děti od tří, čtyř let si muzikál užívají stejně jako dospělí, první řady místy vůbec nedýchají a i já osobně v něm mám několik míst, kde pláču… Tohle Praha ještě neviděla!"

Jaká jsou vaše další očekávání od roku 2013?
"Nemám žádná očekávání, ale přeju si, aby ta třináctka, které jsem se já osobně vždycky bála, nám všem přinesla štěstí a zdraví."

Autor: Roman Janouch