Prosinec 2012

Gabriela Gunčíková: S Karlem Gottem zažila vzrušující let!

21. prosince 2012 v 12:47 | www.ahaonline.cz |  Rozhovory
8. 12. 2012
.
Je mladá, krásná, talentovaná. Ba co víc, oslnila nejslavnějšího zpěváka Česka. Gabriela Gunčíková (19) dokázala to, o čem se začínajícím zpěvačkám může jenom snít. Byla hostem šetnáctikoncertního turné Karla Gotta (73), které právě dnes končí v pražské O2 areně. V rozhovoru pro deník Aha! blonďatá rockerka otevřeně promluvila o tom, že má s ženatým Gottem hodně společného. Nebála se např. prozradit, jaký moc byl vzrušující jejich nedávný let do Bratislavy.
.
Gábino, dnes vás čeká poslední vystoupení v rámci turné Karla Gotta v pražské O2 areně. Máte trému?
"Klepou se mi kolena každý koncert, ale panu Gottovi děkuji při každém vystoupení za takovou příležitost. Je to neskutečně moudrý a charismatický člověk a lidé ho milují. Když ho na koncertech pozoruji, dodává mi to motivaci na sobě pracovat."
.
Měl jsem možnost vidět, že vám na jevišti vždy vysekne poklonu. Jak se chová mimo scénu?
"Velmi galantně! Je to opravdový gentleman. Je to přátelský a skromný člověk, tak jak ho všichni známe."
.
Já jsem slyšel, že jste spolu během turné vedli často debaty o historii, kterou on má rád. Je to pravda?
"Ano, máme hodně společného. Čteme podobné knihy a zajímáme se o aktuální témata, ať už jsou to konspirace, historie či filozofie. Moc ráda ho poslouchám. Letěli jsme spolu například letadlem do Košic a bylo to úžasné a vzrušující, protože hodinu jsme si povídali o těchto věcech a opravdu jsem se přesvědčila, že to není jen skvělý zpěvák, ale i velmi moudrý člověk, s kterým si mám co říct."
.
Měla jste během turné vlastní šatnu?
"Neměla, sdílela jsem jí s Monikou Absolonovou, kterou také velmi obdivuji. Je to pro mě neskutečná pocta, že jsem mohla být během turné v blízkosti takových lidí."
.
Jezdila jste vždy z koncertů domů, nebo jste v místech jejich konání přespávala?
"Z českých měst jsme se většinou vraceli domů. Na Slovensku jsme mezi některými koncerty zůstávali. Buď jsme si po vystoupeních šli všichni společně sednout, nebo se šlo spát."
.
Na začátku vašeho společného vystupování vám bylo doporučeno, abyste měla nižší podpatky... Kvůli rozdílné výšce.
"Na paměti mám, že když nás natáčí televize, je dobré, abychom byli vyrovnaní. To bylo doporučení jak od něj, tak od jeho manažerky. Jak už jsem říkala, Karel Gott vystupoval s tolika vysokými zpěvačkami, že musí být zvyklý." (směje se)
.
Diváci ve sportovních halách nemohli přehlédnout vaše sexy šaty, které jsem během turné oblékala. Kdo byl jejich autorem?
"Můj dvorní návrhář Lukáš Lindner. Černé šaty jsem měla od návrhářky Janky Pištějové ze Slovenska."
.
Je ještě někdo, s kým byste si ráda zazpívala, nebo s ním spolupracovala?
"Pan Gott je opravdu TOP, a to se bude jen těžko překonávat. V rámci republiky ale rozhodně ještě uznávám Kamila Střihavku, Vojtu Dyka nebo třeba Dana Bártu. A pak mám své idoly hlavně z venku. USA, Anglie…"
.
Je to rok a půl, co jste skončila v soutěži Česko Slovenská SuperStar na druhém místě. Byli tací, kteří vám na začátku nabízeli, že vám zajistí kariéru - ale za »různé služby«?
"Díky bohu mi nikdo nic takového nenabízel. K takovým lidem nemám respekt a poslala bych je okamžitě velmi ostře do háje!"
.
Co vám ta soutěž dala a co vzala?
"Dala mi šanci věnovat se naplno tomu, co mi jde nejlíp a co jsem vždy chtěla dělat. Udělala můj život nestereotypní. Šanci jsem dostala, teď už jen pracovat a modlit se za velkou kopu štěstí. Někdy se zamýšlím, že mi vzala moji dětskou naivitu a iluze, ale tak chutná dospělost." (směje se)
.
Setkáváte se s někým ze semifinalistů nebo finalistů SuperStar?
"Nejvíc v kontaktu jsem s Mirem Šmajdou, se kterým máme podobné názory i vkus na hudbu. Je pro mě jako starší bratr."
.
Gábino, upřímně, máte momentálně přítele?
"Nemám! V současné době se věnuji práci, koncertům, desce. Myslím, že na to mám i spoustu času. Až potkám toho pravého, tak se pochlubím." (směje se)
.
Jste mladá a krásná. Dokázala byste říci, za co nejčastěji utrácíte?
"Vlastně ani moc neutrácím. Šetřím si na vlastní byt. Koupě nemovitosti mi v dnešním světě přijde jako jedna z mála opravdu dobrých investic."
.
V čem hledáte inspiraci a sílu?
"V hudbě a náměty textů jsou buď z vlastní zkušenosti, nebo z oblíbených knih. Sílu mi dává hlavně moje rodina. Jsem typický rak a ten bez rodiny nemůže existovat. Moji rodiče i prarodiče jsou úžasní lidé a neuvěřitelně mě podporují. Za nic na světě bych je nevyměnila. Mladí lidé se ženou za úspěchem, jsem tím příkladem, ale moje přestěhování do Prahy mě přimělo přemýšlet o životních prioritách. Myslím, že mám jasno."
.
Zatím jste vydala jednu úspěšnou desku. Chystáte další?
"Ano, vyjít by měla na jaře a moc se na to těším. Mám nový producentský tým a doufám, že to bude stát za to. Chci dělat rockovější muziku, protože jí nejlépe cítím a díky ní jsem jiná, zároveň je to ale to ale jedna z těch nejtěžších možných hudebních cest v dnešním mainstreamovém světě. V mém případě je ale pro mě jít proti proudu větší šancí na úspěch."
.
Máte zkušenost i s muzikálem, zpívala a hrála jste Kleopatru. Máte i další nabídky?
"Zkušenost mám, byla výborná, ale chci jít za svými sny a ty se muzikálu netýkají! Vím, kde je moje místo a proto nepolezu do snu druhých."
.
S Martou Jandovou a duem Genzer-Suchánek jste na podzim natočili vánoční klip k písni o Santovi z pera Janka Ledeckého. To muselo být vtipné natáčení.
"Bylo. Martu mám hrozně rád jako ženskou i jako zpěvačku, moc jsem s ní chtěla mít duet. A Suchánek s Genzerem, ti jsou… Zkrátka každý se s nimi chce seznámit, každý u toho chce být. Písnička se lidem líbí. Je to parodie na Santa Clause. Ježíšek prostě jednoznačně vede i u mě."
.
Karel Gott o Gábině Gunčíkové: Je talentovaná a nádherná!
Karle, kdy vás Gábina tak zaujala?
"Už loni během SuperStar, ve které vystupovala. Moc jsem jí fandil."
.
Co na ní obdivujete?
"Ona má všechny předpoklady pro to, aby v této branži uspěla. Má talent, vynikající hlas a ještě úžasně vypadá."
.
Proto jste ji oslovil, aby s vámi natočila duet?
"Přesně tak. Jsem rád, že jsme mohli píseň Nic nás nezastaví nejen nahrát na moji desku Dotek lásky, ale že jsme ji také mohli zpívat na mém turné."
.
Jak ji bere vaše manželka Ivana, nežárlí?
"Ivana nežárlí a bere Gábinu v pohodě. Ví, že je hostem mého turné a že jde čistě o hudbu…" (směje se)
.
Autor: lbp, hof