Listopad 2012

Monika Marešová: Psa vzala na večírek

11. listopadu 2012 v 10:42 | www.ihot.cz |  Akce
11. 11. 2012
.
Není to tak dávno, co Monika Marešová oplakala smrt italského chrtíka Samíka, který se jí ztratil a nakonec ho přejelo auto.
.
Jen o pár letních týdnů později už ale Marešová svým synům Jakubovi a Matějovi pořídila psa nového, respektive fenku Jacka Russella pojmenovanou Bibie.
.
A půlroční fenka už se svou paničkou vyrazila také na svůj první večírek. Ten pořádala Halina Pawlowská, která křtila svoji novou knihu Strášná nádhera a svoje hosty pozvala i s jejich mazlíčky.
.
.
Marešová tak nebyla jediná, kdo na párty přivedl svého pejska. Svého čtyřnohého miláčka ukázala třeba zpěvačka Monika Absolonová, Iva Hüttnerová dokonce svého psa, vzorně sedícího vedle ní na sofa, krmila buřtem. A své pejsky představily i Hanka Mašlíková a samozřejmě Hana Krampolová, jejíž posedlost fenkou Žanetkou je všeobecně známá, zatímco David Kraus se svým buldočkem dokonce ochotně pózoval fotografům.
.
Autor: iHOT.czŠpotáková je opět nejlepším českým atletem, Železný se stal trenérem roku

11. listopadu 2012 v 10:35 | www.tyden.cz |  Akce
10. 11. 2012
.
Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková se podle očekávání stala nejlepším českým atletem uplynulé sezony. Anketě vládne nepřetržitě už od roku 2007. Na druhém místě skončila Zuzana Hejnová, bronzová medailistka z OH v Londýně v běhu na 400 metrů překážek. Třetí byl v hlasování oštěpař Vítězslav Veselý, mistr Evropy a čtvrtý muž z olympijských her. Trenérem roku je Jan Železný.
.
Špotáková se šestým vítězstvím zařadila v této statistice na druhé místo české historie po bok diskařů Ludvíka Daňka a Imricha Bugára a běžkyně Jarmily Kratochvílové. Nejvíce titulů mají na kontě koulařka Helena Fibingerová a oštěpař Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Kromě Daňka všichni ale některé své tituly získali v době, kdy byla anketa ještě rozdělena na mužskou a ženskou kategorii.
.
Trenérem roku se stal favorizovaný kouč oštěpařů Jan Železný, který tak obhájil loňské vítězství, nejlepším juniorem roku je chodkyně a běžkyně Anežka Drahotová a objevem roku se stal Veselý. Mistři Evropy z Helsinek čtyřstovkař Pavel Maslák a tyčkařka Jiřina Svobodová obsadili čtvrté, respektive páté místo. Halový vicemistr světa v běhu na 800 metrů Jakub Holuša byl sedmý, před něj se dostala vicemistryně Evropy v běhu na 400 metrů Denisa Rosolová.
.
Jednatřicetiletá Špotáková v letošní sezoně šampionát v Helsinkách vynechala a vyplatilo se jí to, neboť v Londýně obhájila vítězství z Pekingu. Hejnová si na olympiádě naopak spravila chuť po zklamání na mistrovství Evropy, kde skončil bez medaile a porazila ji i tréninková kolegyně Denisa Rosolová, která vybojovala senzační stříbrnou medaili. Veselý navíc vyhrál také hodnocení Diamantové ligy.
.
Na galavečer v pražském hotelu Ambassador - Zlatá husa, který moderovali Aleš Háma a Monika Absolonová, přijeli atleti v limuzínách a dostali mimo jiné i zlaté cihličky. V průběhu večera vystoupili také kapela Charlie Straight, vokální skupina Fragile či Karel Gott. Na pódiu se předvedly při zpěvu na hit skupiny Spice Girls také "Rychlý holky" Hejnová, Rosolová, Bergrová a Bartoničková.
.
Do padesáté ankety Českého atletického svazu se letos zapojilo 152 trenérů, funkcionářů a zástupců médií, což je nejvíce od roku 1998.
.
Autor: ČTK

Karel Gott zpíval v Pardubicích největší hity a brnkal na kontrabas

11. listopadu 2012 v 10:32 | www.idnes.cz |  Akce
9. 11. 2012
.
Fanoušci Karla Gotta si přišli v pardubické ČEZ Areně na své. Zpěvák tam ve čtvrtek večer představil své nejnovější album Dotek lásky, kde nazpíval i dva duety s Monikou Absolonovou a Gabrielou Gunčíkovou. Obě byly spolu s další vynikající zpěvačkou Dashou také hosty na jeho koncertu.
.
.
Za doprovodu kapely Boom! Band pod vedením Jiřího Dvořáka zazpíval Gott písně, které již dlouho živě nezazněly, nebo skladby, které ještě nikdy na koncertech nezpíval.
.
Nechyběly ani jeho nejznámější hity. Gott se navíc hned na začátku koncertu sám doprovodil na kontrabas.
.
V průběhu své více než padesátileté pěvecké kariéry Karel Gott sedmatřicetkrát zvítězil v anketě Zlatý, respektive od roku 1996 Český slavík.
.
Autor: tum
Foto: Michal Klíma

Mrkněte: Půvabná Libuška Vojtková vyrazila na konkurz. Ukázala se v teplácích a bez make-upu

11. listopadu 2012 v 10:27 | www.super.cz |  Mary Poppins
9. 11. 2012
.
Nedávno jsme vám ukázali, jak bude v kostýmu hlavní hrdinky muzikálu Mary Poppins vypadat jeho hlavní hvězda Monika Absolonová (36). Pražská premiéra nového muzikálu je naplánovaná na 14. února a přípravy nabírají na obrátkách.
.
.
Tento týden se v pražském Divadle Hybernia uskutečnil konkurz, kterému přihlížela nejen představitelka hlavní role, ale který z hlediště sledovaly také desítky malých dětí.
.
Mezi známými tvářemi se objevila i ostřílená muzikálová tanečnice Libuška Vojtková (31), která má za sebou Kleopatru, Tři Mušketýry, Draculu a spoustu dalších úspěšných projektů.
.
.
Kromě úspěšného absolvování konkurzu dostala okamžitě nabídku stát se asistentkou choreografie, zodpovědnou za dohled nad pražským uváděním muzikálu Mary Poppins. Jak jí to sekne bez známek make-upu a ve sportovním, se můžete sami přesvědčit.
.
Foto: Archiv Super.cz

Psi slavných Čechů: Jací mazlíčci jsou právě v kurzu?

11. listopadu 2012 v 10:23 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
8. 11. 2012
.
Spisovatelka Halina Pawlowská vypustila do světa svoji další knižní novinku. K takové slávě patří pořádná oslava a Halina ji pojala opravdu stylově. Na párty totiž pozvala nejen české celebrity, ale i jejich čtyřnohé miláčky!
.
Povídky jsou v první řadě hlavně o lásce, sexu a životních trapasech, které oblíbenou spisovatelku, scénáristku a moderátorku kdy potkaly.
.
"Je to kniha o tom, jak strašné to mají ženy s muži, jak strašné to mají muži s ženami, a jak nádherné je, že se navzdory tomu dokážou vzájemně milovat," prozradila autorka, která si za kmotra své knihy vybrala zpěvačku Báru Basikovou.
.
.
Psí hosté na křtu!
Během dvou let se jí narodil vnuk Hugo, zemřel jí buldoček, děti vylétly z rodného hnízda, a tak o čem jiném psát než o lásce ke všemu.
.
A protože do lásek svého života Halina řadí i nejlepšího přítele člověka, na křtu její knihy se to psími miláčky jen hemžilo. VIP hosté si totiž také přivedli na oslavu své domácí mazlíčky a vše dopadlo tak, že se místo bouchání šampaňského křtila kniha psími granulemi.
.
.
Na křest nakonec dorazila celá řada slavných osobnostní a přátel Haliny Pawlowské. Zjistit jakého pejska tak můžete zjistit třeba u Hanky Mašlíkové, Davida Krause nebo Moniky Absolonové.
.
Autor: jaz
Foto: Jiří Herman/www.hermina.czMonika Absolonová: Karel Gott? Pro mě je Ježíšek

11. listopadu 2012 v 10:02 | www.denik.cz |  Rozhovory
30. 10. 2012
.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Nadšení. Radost. To sálá ze zpěvačky Moniky Absolonové, mluví-li o Karlu Gottovi, s nímž nyní jede velké česko-slovenské turné. A se kterým nazpívala duet "Můj ideál" pro Gottovu novou desku "Dotek lásky", jenž vydal v září Supraphon.
.
.
Písnička Můj ideál, váš duet s Gottem, je roky i hitparádami prověřený, mají ho v repertoáru mnozí slavní. Jak se vám zpívá?
"Karel je boží, pro mě absolutně výjimečná osobnost jako interpret i jako člověk. Fascinuje mě, mám ho ráda od dětství. Ve svých šestatřiceti letech to beru až dojemně, že nám každé svátky maminka pouštěla Karla. Tu bleděmodrou LP desku s vločkami sněhu, každou štědrovečerní večeři nám slavnostně hrála a v životě by mě nenapadlo, že se s ním jednou budu potkávat. Nejen že pochopím, že je to obrovská hvězda, ale i strašně příjemný, inspirativní člověk. Takže to je i má odpověď: Zpívá se mi s ním krásně, pro mě je Karel Gott Ježíšek. A vždycky to tak bude."
.
Dál posloucháte jeho vánoční CD?
"Poslouchám, mám je všechny. Pouštím si je na přeskáčku, od 1. prosince u mě doma jedou nonstop."
.
Text písně Náš ideál vám oběma padne přesně do úst. Pěkně ho Eduard Krečmar napsal, že?
"To ano, ale ne pro nás dva. Vznikl už před lety pro Karla Černocha a Jitku Zelenkovou."
.
Jak na vás Ideál coby velký hit Lionela Richieho zapůsobil?
"Když jsem ho slyšela, napadlo mě: "To je on!" Měla jsem až husí kůži, to se pozná. Karel na to, že si to myslí taky. Tak jsme se shodli."
.
Máte od textaře Krečmara i další písničky? Své vlastní?
"Ne. Chtěla bych, ale nemám pro ně hudbu. Prvořadé pro mě je najít píseň, až pak hledám textaře. Zatím ale desku nechystám..."
.
Až začnete, budete si na ní smět dát i tento duet?
"To bych moc ráda, a myslím, že budu smět. Ta písnička je krásná a lidi na ni pěkně reagují. Mám za sebou pár koncertů turné a reakce jsou super. Těším se na 29. října, kdy přijedeme do Ústí s Karlem Gottem. Doufám, že přijde hodně lidí, protože za tu dobu, co jsem do Ústí jezdila a zpívala tu v Severočeském divadle Funny Girl, se tu cítím dobře. Ústečáci mě přijali, takže doufám, že přijdou i na tento velký koncert."
.
.
Bylo od začátku jasné, že duet takto vznikne? Či vás Gottova nabídka překvapila?
"Ta nabídka už trvá deset let, jen se to zatím nerealizovalo. Ale tím, že Karel chystal novou desku i turné, donutily nás okolnosti to uspíšit, začít hledat zajímavou písničku."
.
S tím úzce souvisí také vaše účast na Slavíkově turné?
"(rozpačitě) Nevím, to byste se musel zeptat Karla. Mně přišla nabídka na turné a tím pádem: "Pojďme, Moniko, udělat duet! Konečně tomu pojďme dát nožičky..." (smích) "Když už turné je, tak by bylo prima, kdybychom si zazpívali." Tak jsme tedy začali hledat píseň..."
.
Jaký to je pocit, zpívat právě Karlu Gottovi "Já vím, že hádáš se rád?" Zní to pak skoro jako až "manželský" song...
"(smích) Já jsem na zkoušky chodila často k němu domů, takže už vím: on se nikdy nehádá. To se nedá popsat, jak je laskavej, příjemnej. Byla jsem svědkem jedné výměny názorů, bylo to naprosto v klidu. Karla nelze než zbožňovat, je rozkošnej. Takže se směji pokaždé, když mu to zpívám. Vím dobře, že on se prostě nehádá."
.
Jakou atmosféru mají vaše společná vystoupení?
"Skvělou, vůbec se nedivím publiku, že ji vytváří. Já sama, kdybych tam nezpívala, se přijdu podívat. Ty písničky znám od dětství a on je zpívá tak, že je to fascinující. A vezmu-li ještě v úvahu jeho věk, tak je to úplně zázrak! Navíc má obrovský charisma, je stále zábavnější a vtipnější, má nadhled, který dává do postřehů a glos, do uvádění písniček. Fakt je to radost. Jsem ve druhé půlce koncertu, takže mám čas se chodit koukat a vždy mě něčím překvapí. To, jak mě po hitech Karla Svobody uvádí, je pro mě obrovský zážitek. Hodně si to užívám a těší mě, co říká, že si to o mně myslí. I jeho publikum je ke mně vstřícné, je to radost."
.
Předloni vyvrcholil duet Gotta s Machálkovou v Ústí vřelým polibkem. Můžeme i ve vašem případě něco takového čekat?
"Nechte se překvapit."
.
No tedy...
"Teď jsme zrovna měli jeden společný koncert, já vždycky jdu dát Karlovi polibek, ale on právě teď reagoval: "No minule byly tři!" (smích) Je prostě zábavnej, nedivím se, že je taková ikona. Je spousta hvězd, které potkáte a jsou příjemné. Ale z něj, z něj si fakt sednete na zadek!"
.
Autor: Radek Strnad
Foto: Šíp/Tilen Vajt

Návrat neklapne: Iveta není v nominaci na Slavíka!

5. listopadu 2012 v 15:52 | www.ahaonline.cz |  Úspěchy
4. 11. 2012
.
Deníku Aha! se podařilo získat nominace na Českého slavíka Mattoni. V desetičlenné sestavě zpěvaček ale chybí jméno Ivety Bartošové.
.
.
O cenu bojují v abecedním pořadí - Monika Absolonová, Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Gabriela Gunčíková, Marta Jandová, Markéta Konvičková, Aneta Langerová, Lucie Vondráčková a Hana Zagorová. Hlasování končí za tři týdny a podle našich informací nemá Bartošová do té doby šanci se do první desítky dostat.
.
Autor: lbp
Foto: Pavel Machan

Monika Absolonová v kaluži slz. Plakala i při zpěvu

5. listopadu 2012 v 15:48 | www.tyden.cz |  Funny Girl
29. 10. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová (36) zažila nejemotivnější večer svého života. V pátek totiž musela odehrát derniéru své životní role Funny Briceové v muzikálu Funny Girl, se kterou dokonce získala cenu Thálie. A přestože už tak to bylo pro populární zpěvačku velmi emotivní, o překvapení nebyla nouze. Jedním z největších byla pro zpěvačku účast jejího celoživotního idola Karla Gotta (73), který jí tleskal ve stoje.
.
"Bylo to pro mě velmi emotivní. Lumír Olšovský mi od začátku říkal, že zpěvačka nemůže zpívat, když brečí. Já jsem mu dokázala, že může," svěřila se serveru Sedmicka.cz Absolonová, která byla v šoku z přítomnosti Karla Gotta. "Vůbec jsem netušila, že přijde. Bylo to pro mě velké překvapení. S Karlem Gottem jsem nazpívala nedávno duet a vystupuju na jeho turné, takže vím, jak má nabitý program. Jsem ráda, že si udělal čas," prozradila Absolonová.
.
Z představení byl nadšený i sám několikanásobný Slavík. "Vždycky jsem věděl, že je Monika výborná zpěvačka, ale netušil jsem, že má až takový rozsah. Zpívá božsky, takže těžko slovy zhodnotit. To je tříhodinový zážitek. Za prvé je to nádherný muzikál a za druhé velmi těžký pro interpretaci. To, jak zpívá Monika, mám v srdci, v duši. Zvládat tuhle roli herecky to je něco neuvěřitelného. Přecházení z mluveného slova do zpěvu je pro zpívání to nejtěžší. Moniku obdivuji a gratuluji," svěřil se Gott.
.
Účast Karla Gotta ale nebylo pro Moniku jediným překvapením. Od produkce totiž dostala klíč od vlastní šatny, kterou mají jenom ty největší hvězdy. "Bylo to pro mě překvapení. Vůbec jsem nevěděla, jak mám zareagovat. Je to pro mě pocta," ukončila Absolonová.
.
Autor: -ren-

Křest alba Karla Gotta - Dotek lásky

2. listopadu 2012 v 19:28 | www.nextfoto.cz
23. 10. 2012
.
Nové album Karla Gotta Dotek lásky se křtilo 23. 10. 2012 v pražském hotelu Paříž.
.
.

.