Září 2012

Svatba atletů Svobody a Ptáčníkové: Pařil i Mareš!

23. září 2012 v 22:37 | www.ahaonline.cz |  Akce
23. 9. 2012
.
To dá rozum, že každá správná svatba se musí pořádně oslavit. Navíc, když se vydaří tak pohádkově jako atletům Petru Svobodovi (27) a Jiřině Ptáčníkové (26). V pátek v 16.49 si řekli své »ano« a pak začaly mohutné oslavy, které pokračovaly až do ranních hodin.
.
.
Celá hostina se odehrávala v penzionu lyžařky Kateřiny Neumannové, v překrásných scenériích na Šumavě. "Je to tu fakt krásný," měl jasno i ženich Petr, který měl noc na sobotu zatraceně pernou.
.
Stovka hostů, která na veselku dorazila, se totiž společně s novomanželi perfektně bavila. Však jim k tomu večer zpívala i Monika Absolonová a celé osazenstvo rozesmíval moderátor Leoš Mareš. Ten se předvedl i jako skvělý dýdžej. "O alkohol je postaráno, žádný strach," prozradil.
.
.
Radovánkám ale ještě není konec. "Hned den po svatbě v sobotu máme s Petrem a Jiřinkou další akci. Tentokrát už míň formální, bez obleků," prozradil jeden z hostů. Vždyť je to jen jednou za život, tak ať si zařádí...
.
Autor: bej
Foto: Aha! - Mária Rušinová, ara

Atletické hvězdy Svoboda a Ptáčníková do toho praštily: »Ano« mezi celebritami!

23. září 2012 v 22:25 | www.ahaonline.cz |  Akce
22. 9. 2012
.
Mistři Evropy v atletice Petr Svoboda (27) a Jiřina Ptáčníková (26) včera stvrdili svou lásku sňatkem pod dohledem kněze Zbigniewa Czendlika. A protože si jedinečný životní okamžik chtěli sakramentsky užít, pozvali si do penzionu lyžařské královny Kateřiny Neumannové téměř stovku hostů, nechyběla ani řada celebrit.
.
Sympatický obr září na trati 110 metrů s překážkami, nesmělá Jiřinka válí ve skoku o tyči. Tenhle vztah prostě dává smysl. "Máme společné koníčky, skvěle si rozumíme," prozradil Petr Aha!. A splynutí jejich duší bylo vidět i včera. Pár vypadal rozkošně, hosté si jen užasle vyprávěli: "Jsou vážně báječní." Však taky ženich přiznal: "Svatbu připravujeme už půl roku, chtěli jsme, aby to stálo za to."
.
A stálo, skvěle se bavil i Leoš Mareš, který celou veselku moderoval, novomanželům večer zazpívala i kamarádka Monika Absolonová a úsměvy nešetřil ani bývalý partner Neumannové Josef Jindra.
.
A pak se pilo a veselilo, alkoholu bylo habaděj. "Na prohibici jsme totiž vyzráli, měli jsme vlastní zásoby," chechtal se Svoboda. A dobrá nálada ze všech i díky domácí pálence a příjemnému počasí přímo zářila. A nejčastější přání šťastným hrdličkám? Co takhle prcka, sporťáci… Dočkáme se brzy nového šampiona?
.
Moderátor celé svatby byl vskutku slavný. Leoš Mareš (36) si udělal čas ve svém nabitém programu a »odšéfoval« veselku svých přátel. "S Peťanem se známe už dýl, od nějakých závodů. A s Jiřinkou jsem byl dokonce na olympiádě v Londýně, jsme kamarádi," popsal svůj vztah k novomanželům. "Zažil jsem už asi 140 svateb a tahle byla suverénně nejdojemnější. Horší než Titanic," zhodnotil romantickou veselku, kde nechyběli ani bílí holubi, které Svobodovi vypustili do světa.
.
Autor: bej
Foto: Aha! - Mária Rušinová

ONLINE Pohřeb Radoslava Brzobohatého (†79): Netruchlete, vzkázala vdova Gregorová!

23. září 2012 v 22:19 | www.ahaonline.cz |  Akce
21. 9. 2012
.
V pátek se ve strašnickém krematoriu se zesnulým hercem Radoslavem Brzobohatým (†79) rozloučila jeho rodina, přátelé i fanoušci, kteří jej milovali v desítkách filmových i divadelních rolí.
.
12:44 Mezi posledními opustila sál herečka Květa Fialová, která na Brzobohatého zavzpomínala v kondolenční knize.
12:35 Rakev s ostatky Radoslava Brzobohatého zakryla opona. Smuteční hosté pokládají na zem květiny a opouštějí strašnické krematorium.
12:33 Obřadní síní zní dlouhý a bouřlivý potlesk.
12:30 Po projekci se hosté postavili a vzdali hold zesnulému herci potleskem. Cimbálovka zrychlila tempo a v obřadní síni zavládla veselejší nálada.
12:23 Následují fotografie ze setkání Brzobohatého s jeho přáteli včetně Václava Havla a Karla Gotta. Doprovod tvoří píseň z repertoáru Jarka Nohavici.
12:20 Ve vzpomínkách se objevují i záběry z jeho soukromého archívu. Nostalgickou atmosféru dotváří píseň What a Wonderful World.
12:16 Hana Gregorová a Ondřej Brzobohatý sledují filmovou poctu Radoslavu Brzobohatému.
12:15 Sestřih záběrů ze života Brzobohatého herce představuje jako optimistického člověka plného energie. Nechybí ani záznam jeho hudebního vystoupení. Hosty dojalo jeho ztvárnění české verze sklady I Do it My Way od Franka Sinatry.
12:11 Před strašnickým krematoriem postává několik stovek lidí, kteří se nedostali do obřadní síně. Poslední rozloučení sledují na obrazovkách.
12:07 Následuje projekce nejslavnějších filmových rolí Radoslava Brzobohatého. Doprovází ji píseň Karla Gotta Když jsem já byl tenkrát kluk.
12:05 "Nechci být patetická, bude to krátké. Radek nenáviděl pohřby z hloubi své duše. Chtěl, aby se všichni usmívali a veselili. Byl to chlap, Valach srdcem i duší. Netruchlete, on by to takto nechtěl. Měl život rád a děkuji za 32 nádherných let vedle něho," zavzpomínala na svého manžela Gregorová a zmínila všechny jeho legální i nelegální ženy.
12:03 Do smuteční síně dorazila rodina Radoslava Brzobohatého včetně manželky Hany Gregorové.
12:00 Smuteční obřad zahájila cimbálová hudba. Strašnické krematorium je zcela zaplněno.
11:59 Rozloučit se přišla i Monika Absolonová, Helena Vondráčková, Světlana Nálepková a Ivana Chýlková.
.
.
11:56 Na poslední chvíli dorazil i kardinál Domink Duka a režisér Jiří Strach, který s Brzobohatým natočil jeho poslední film Vrásky z lásky.
11:50 Jiřina Bohdalová je na místě. Doprovodil ji filmový kritik Jaroslav Sedláček. Herečka odmítla poskytnout rozhovory a před obřadem si dopřála cigaretu s Jiřím Bartoškou.
11:47 Obřadní síň je už zcela zaplněna. Čeká se na příbuzné a exmanželku Brzobohatého Jiřinu Bohdalovou.
11:45 Ve Strašnicích je už přibližně 500 lidí. Na pohřeb dorazily desítky známých osobností. Před rakví se shromažďují smuteční věnce.
11:43 Přichází Eliška Balzerová, Miroslav Vladyka a Petr Vágner.
11:40 Rozloučení s Radoslavem Brzobohatým doprovází valašská cimbálovka.
11:37 Poslední sbohem přišli říct i Roman Vojtek, Klára Issová, Marie Rottrová, Jan Kačer, či Eva Pilarová.
11:33 Do Strašnic dorazili první smuteční hosté, mezi nimi i malíř Kristian Kodet.
11:32 Radoslav Brzobohatý zemřel 12. září pouhý den před svými 80. narozeninami. Ještě den před smrtí natáčel televizní seriál Vyprávěj.
11:30 Vítáme vás u online přenosu z nejsmutnější události posledních dní. Dnes se rodina i přátelé naposledy rozloučí se zesnulým hercem Radoslavem Brzobohatým (†79).
.
Autor: cam
Foto: Aha! - Marek Pátek

Monika Absolonová: Zemřel jí milovaný Kvido!

23. září 2012 v 22:04 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
13. 9. 2012
.
Zpěvačka a herečka Monika Absolonová (36) pláče. Zemřel jí milovaný labrador Kvido. Když umíral, držela ho v náručí. "Jsem z toho zoufalá. Kvidovi bylo 14 a půl roku. On tu už není a mně strašně chybí," svěřila se Aha! Absolonová.
.
.
Co se vlastně zvířecímu mazlíčkovi stalo? "Měl v sobotu v noci mozkovou příhodu. Bohužel léky nezabraly, tak jsem ho držela v náručí, když usínal napořád," říká se slzami v očích.
.
Autor: hof
Foto: pro Aha! - Marek Hofman