Červenec 2012

Avon Pochod proti rakovině prsu

24. července 2012 v 20:33 | www.nextfoto.cz |  Akce
9. 6. 2012
.
Avon Pochod proti rakovině prsu odstartoval z pražského parku Kampa.
.
.

Vendula Svobodová: Pomáhá jako prodavačka

24. července 2012 v 19:49 | www.ihot.cz |  Akce
13. 6. 2012
.
Vendula Svobodová v posledních měsících neprožívá ve svém soukromí zrovna nejšťastnější okamžiky. Její manželství s Patrikem Aušem je v troskách a v posledních dnech se do ní znovu pustil také bulvár.
.
.
Svobodová sice zvažuje, že tentokrát bulvárním médiím, které zveřejnily bez jejího souhlasu její soukromé fotografie, ukáže protiúder ve formě trestního oznámení, myslí ale také na svou práci v charitě.
.
.
Její Kapka naděje uspořádala luxusní bazar značkového oblečení Guess nebo Calvin Klein, kde byly k mání kousky až se 70 procentní slevou. A to přilákalo pochopitelně řadu celebrit, třeba Kateřinu Brožovou, které Svobodová pomáhala vybírat hned několik kusů oblečení, které si po zaplacení Brožová odnesla v bílé igelitce.
.
.
Na své si přišly také Monika Absolonová nebo Markéta Konvičková a v neposlední řadě také herečka Nela Boudová, které Vendula v roli obsluhující prodavačky neváhala do kabinky přinést a přidržet ještě jedno zrcadlo.
.
Veškerý výtěžek z bazaru půjde samozřejmě na podporu Kliniky dětské hematologie a onkologie ve FN Motol.
.
Autor: iHOT.cz

Monika Absolonová: Vrátila se z Menorcy a jede na olympiádu

24. července 2012 v 19:39 | www.ihot.cz |  Ostatní
25. 7. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová si letošní léto vybrala k totálnímu lenošení. "Letos v létě nevydám hlásku. Velmi milou výjimku udělám už teď v pátek na hradě Valečov, kde mám svůj jediný letošní sólový koncert. Bude to poprvé, kdy budu koncertovat pod širým nebem. Těším se moc a doufám, že bude pořád teplo a krásně," prozradila zpěvačka s tím, že jako obvykle vystoupí společně s Jirkou Škorpíkem a jeho Sound & Rhythm Orchestra.
.
.
Místo práce si Monika udělala volno a jako obvykle odletěla strávit několik týdnů u moře na ostrově Menorca, dokonce s dětmi svého přítele. "Velmi jsme si Menorcu oblíbili, jezdíme tam i s Vráťovými dětmi už několik let po sobě," prozradila zpěvačka. Ta by se letos v létě ještě ráda podívala do Řecka. "Přemýšleli jsme nad Krétou, ale ještě uvidíme." Co už ale jisté je, je účast Absolonové na letošní letní olympiádě v Londýně, kam pojede podpořit český tým a nasbírat znalosti a zážitky pro moderování dalšího ročníku ankety Atlet roku, kterým na podzim už po šesté provede společně s Alešem Hámou.
.
A co Absolonovou čeká po tom všem dovolenkování? "Zahájím podzim s Funny girl, kterou navíc v říjnu přivezeme z Ústí na dvě představení i do Prahy do Divadla Hybernia. A po celý podzim pojedu turné s Karlem Gottem. Že si mě Karel Gott vybral jako hosta pro své turné si nesmírně považuju," přiznává Monika Absolonová.
.
Autor: iHOT.cz

Na tajemném hradě proběhne česko-slovenský souboj

24. července 2012 v 19:25 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
21. 7. 2012
.
Již po čtrnácté se na středočeském hradě Houska odehraje hudební akce Noc s hvězdami. 4. srpna zde v rámci česko-slovenského setkání vystoupí Petra Janů, Monika Absolonová nebo Peter Cmorik. O programu benefičního koncertu jsme si povídali s organizátorem Martinem France.
.
Letošní koncert by se měl nést v duchu Česko vs. Slovensko. Co si pod tím mají potenciální návštěvníci představit? Jak konkrétně bude "bratrský souboj" probíhat?
"Má to být absolutně mírumilovné setkání obou národů, protože my Češi částečně ztratili přehled o slovenských interpretech a Slováci zase o těch českých. Proto rádi představíme českému publiku zajímavé tváře ze Slovenska. Poměřování sil může připadat v úvahu maximálně v potlesku diváků, ale jelikož je to benefiční akce, veškerá rivalita půjde stranou a jediným společným "bojem" bude, abychom vybrali co nejvíce finančních prostředků na obnovu hradu."
.
Kdybyste měl vypíchnout několik zajímavostí z programu, co by to bylo?
"Tak třeba slovenská swingová legenda Jana Kociánová předvěde směs svých největších hitů, Sisa Sklovska zazpívá jak ve svém rodném jazyce, tak i v češtině, já budu mít jeden song s cimbálovkou Kapura a taky duet Jedeme dál s Petrou Janů, která zároveň představí své největší hity na závěr akce.
Již po čtvrté se na jednom z nejtajemnějších hradů Evropy ukáže Monika Absolonovou. Naopak premiérově zazpívají Martin Chodúr, Peter Cmorik, La Gioia, David Deyl nebo Thomas Puskailer."
.
Můžete poodhalit nějakou zajímavost z příprav akce? Čím bude letošní ročník výjimečný?
"Diváky budou vítat hned u první brány hostesky v krojích chlebem, solí a slivovicí, k tomu jim bude na prvním nádvoří vyhrávat cimbálovka. Markéta Mayerová se Slávkem Bourou by měli moderovat také v krojích a hned jako první vtrhne na pódium vichřice jménem Chichi Tornádo se svým číslem ve stylu Jarmily Šulákové. A k závěru čeká na diváky jako každý rok opět překvapení, ale to si necháme až opravdu na hrad…"
.
V českém "showbizu" se už pohybujete dlouhé roky. Kdo z nových objevů vás v poslední době opravdu oslovil?
"Absolutně mě nadchl Tomáš Klus, moc se mi líbí jeho texty i přednes. Své místo si dokázala najít i La Gioia, protože nic obdobného u nás zatím nevzniklo a podařilo se jim zaplnit díru na trhu."
.
Autor: Bleskově

Známe fóbie Moniky Absolonové: Čím ji vyděsíte k smrti?

14. července 2012 v 19:42 | www.bleskove.centrum.cz |  Ostatní
10. 6. 2012
.
Monika Absolonová, Magda Malá, Marian Vojtko a další protagonisté muzikálu Bídníci v čele s producentem Františkem Janečkem, navštívili Mořský svět. Společně s nimi si zajímavé odpoledně nenechaly ujít také děti z dětského domova v Klánovicích, které od muzikálových hvězd dostaly plyšové hračky a drobné dárky.
.
.
Zpěvačka Monika Absolonová se během návštěvy akvárií se žraloky přiznala, že má z ryb doslova fóbii! "Nesnáším plavání v moři, z ryb mám hrůzu. Asi si to pěstuju, je mi z toho vážně úplně zle. Je mi strašně nepříjemné koupat se ve vodě, ve které nevím, co plave. Dívat se na ryby, to mi nevadí, to je samozřejmě nádherný uklidňující pohled, ale do vody mezi ně opravdu nikdy nevlezu," svěřila se v Mořském světě sympatická zpěvačka.
.
.
Absolonová navzdory své fóbii pravidelně jezdí k moři
"K moři ale samozřejmě jezdím. A jsem skoro trapná, že stále na stejná místa - na Menorku a na Krétu. Na Menorku pravidelně jezdíme s přítelovými dětmi, já tam vařím a starám se, na Krétu pak do krásného hotelu, kde máme domek s vlastním bazénem," dodala zpěvačka, která zřejmě trpí také arachnofobií.
.
Pavouci a mouchy v džungli? Dostala bych infarkt!
"Stejně jako ryby nesnáším pavouky, je to pro mne úplný horor. Jednou jsem šla takhle podél Vltavy na romantickou procházku a podívala jsem se nahoru na lampy a bylo po romantice. V jedné mojí oblíbené restauraci na lodi jsem dokonce shodila stůl a utekla odtud, protože po stěně lezl pavouk. Kvůli mně tam udělali čerstvý nátěr na loď, tak tam zase chodím. Do exotiky bych nemohla, a taková džungle by byla moje smrt. Vlézt na mě nějaká moucha, mám infarkt," hrozila se jen při pouhé představě zpěvačka.
.
.
Chystá se na olympiádu
Monika se kromě pravidelného pobytu u moře chystá s přítelem Vráťou do Londýna na Letní olympijské hry. Společně s Alešem Hámou moderuje Atleta roku, a právě proto se o sport začala zajímat. "Když o tom mám mluvit, tak bych tomu měla aspoň trochu rozumět," uzavřela se smíchem zpěvačka.
.
Autor: veš
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz