Březen 2012

Premiéra muzikálu Bídníci

30. března 2012 v 22:12 | www.nextfoto.cz |  Bídníci
1. 3. 2012
.
Muzikál Bídníci měl premiéru v divadle Goja Music Hall na pražském Výstavišti.
.
.
.
.

Thálie 2011

30. března 2012 v 21:25 | www.nextfoto.cz |  Úspěchy
24. 3. 2012
.
Ceny Thálie se předávaly v pražském Národním divadle. Následný večírek proběhnul na Novoměstské radnici.
.
.
.
.
.
.
.

Monika Absolonová: Nechala si dramaticky zkrátit vlasy

30. března 2012 v 19:28 | www.ihot.cz |  Akce
15. 3. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová se rozhodla zaexperimentovat se svými vlasy. Zatímco je mnoho let nosila bez větších změn dlouhé, je to sotva pět týdnů, co se poprvé ve společnosti objevila s ostříhanou ofinou.
.
.
To ale zřejmě nestačilo a Monika se rozhodla pro radikální řez, respektive střih. Když začátkem týdne vystoupila v pořadu To byl náš hit, ukázala se poprvé s krátkým mikádem.
.
Zpěvačka už při první změně přiznala, že svůj účes neměnila od roku 2000. Po dvanácti letech tedy došlo na opravdu radikální změnu.
.
.
Snad jí nový účes také přinese štěstí. Absolonová je totiž nominována na prestižní cenu Thálie za muzikál Funny Girl, která hraje v divadle v Ústí nad Labem. Zda obstojí v těžké konkurenci se Monika dozví už na konci příštího týdne.
.
.
V současné době Absolonová vystupuje hned ve třech muzikálech. Kromě Funny Girl hraje také ve Vraždě za oponou a také v muzikálu Bídníci, který měl nedávno premiéru.
.
Autor: iHOT.cz

Thálie míří převážně mimo Prahu, v síních slávy jsou Munzar i Harapes

27. března 2012 v 14:06 | www.idnes.cz |  Úspěchy
24. 3. 2012
.
Thálie se rozutekly mimo hlavní město. Ceny Herecké asociace se až na činohru a ženský balet dostaly do rukou umělců z mimopražských souborů. Jednu z trofejí získala i zpěvačka Monika Absolonová za výkon v divadle v Ústí nad Labem. Do síní slávy vstoupili Vlastimil Harapes i Luděk Munzar.
.
.
Večerem provázel Antonín Procházka. Ten již devatenáctý ročník uvedl projevem, který kvůli nepatrnému technickému kiksu, nemuseli všichni postřehnout. "Platy nejsou růžové, a proto si herci nemohou dovolit akci 'Děkujeme, odejděte'. Protože kdyby to udělali, uslyší akorát 'ahoj a pozdravuj'. Druhou gáží je tedy potlesk, což je ovšem těžko směnitelná valuta. Zatím jsem se totiž neodvážil zatleskat taxikáři za jeho výkon," uvedl.
.
Navázal na něj i nový prezident Herecké asociace Jiří Hromada. "Potlesk, tedy pot a lesk... Věnujme ho nejen nominovaným, ale i lidem, kteří ceny připravovali, dramatikovi Václavu Havlovi, ale i těm, kteří z jeviště bojují za to, aby ze světa nezmizela láska a bojují za to, že - slovy pořadu ČT - Divadlo žije!" dodal.
.
Svižný ceremoniál sice činohrou vyvrcholil, ale sluší se jí začít. Svou třetí nominaci na Thálii v broušenou radost proměnila Helena Dvořáková. Coby Ysé v Poledním údělu z Divadlo v Dlouhé za sebou nechala Alenua Sasínovou-Polarczyk a Lucii Žáčkovou. "Děkuji za poslední měsíc, kdy jste mi telefonovali, tiskli ruce a přáli mit to, splnilo se to," dodala herečka, která za stejnou roli nedávno získala cenu Alfréda Radoka.
.
Trofej si nadšeného aplausu převzal i Václav Neužil. "Moc děkuju všem klukům, se kterými Dealer's Choice v Dejvickém divadle hraju. Momentálně si toho vážím nejvíc. Ne každý herec může zažít pocit rozkoše ze souhry na jevišti, která v Dejvicích je," řekl.
.
Mimořádnou cenu za celoživotní mistrovství v oboru činohra dostal Luděk Munzar. "Vadí mi, že je všechno avantgarda a alternativa. Říct na jevišti 'já tě mám rád a celým svým životem tě miluju' tak, aby divákovi stoupla slza do oka, to je kumšt a obrovská práce. Já bych byl nerad, kdybych si sednul do dopravního letadla a řídil ho alternativní pilot," uvedl Munzar v předtočené reportáži, do které zněl potlesk.
.
Když pak kamery nabídly záběr do Národního divadla, celé stálo. "Je to 22 let, co jsem odtud odešel. Dobrovolně. Ani stínkem myšlenky by mě nenapadlo, že se na tohle jeviště vrátím. Děkuji vám," řekl dojatému sálu, v němž byla i jeho dcera Bára a dlouhodobě nemocná manželka Jana Hlaváčová. Ta se podle agentury ČTK zotavuje. Jako členka komise na Divadelní fakultě prý před měsícem vybírala adepty herectví.
.
V muzikálech kraluje Brno a Ústí nad Labem
Na poli muzikálu a operety se uznání dočkala Monika Absolonová za roli Fanny Briceová z představení Fanny Girl. "Nestává se mi, že bych nevěděla, co říct. Děkuji režisérovi Lumíru Olšovskému, rodině a příteli za podporu. Děkuji, to je tak krásný večer," vyhrkla ze sebe zpěvačka, která samozřejmě nezapomněla na své kolegy, tvůrce a porotu.
.
.
Ve stejném oboru, ovšem mezi muži zaujal Dušan Vitázek. "Ocenění patří Městskému divadlu Brno. Doufám, že tam ta nádherná rodinná atmosféra vydrží navěky. Dnes je tam u nás premiéra, a protože jsem obyčejný herec, byl bych tam raději s nimi," řekl od pultíku a dodal, že bez své ženy Pavlínky by se své práci věnovat nemohl.
.
Vitázek byl oceněný za Jekylla a Hydea. "Vrcholné číslo muzikálu, slavná konfrontace Jekylla a Hyda, zaznívá v mimořádně přesvědčivé síle a emotivním účinku, který je skutečnou ukázkou Vitázkova muzikálového mistrovství," vysvětlila své rozhodnutí odborná porota.
.
Harapes vstoupil do síně slávy
Thálii za balet získala Miho Ogimoto za nastudování Giselle ve stejnojmenném představení uvedeném ve Státní opeře Praha. "Jsem šťastná a všem moc děkuji. Hlavní opeře, že mi dala příležitost Giselle nastudovat. Moje maminka bude nadšená, až to zjistí," špitala Ogimoto roztomilou angličtinou.
.
Jan Fousek pak od režiséra Dušana Kleina (ten si mimochodem za manželku vzal baletku, s níž jak sám řekl, doufá, že dotančí do konce) přebral bílou vázu za roli Vikomta de Valmont z Nebezpečných známostí pro Národní divadlo Brno. Trofej získal již podruhé.
.
Za celoživotní přínos v oboru se komise poklonila Vlastimilu Harapesovi. "Je mi jasné, že být u divadla je celoživotní diagnóza. Sebestřednost, egoismus. To člověka žene k tomu, aby si byl jistý tím, za čím chce jít," řekl v medailonku.
.
U opery Thálie opět zamířila na sever Čech. "Bože můj, Ústí má další Thálii! Děkuji všem kolegům, tobě, Tomáši Šimerdo, za roli a svojí milované rodině. Je důležité mít svůj přístav, kam se ráda vracím a který mě nabíjí," uvedla pěvkyně, Anna Klamo, oceněná za roli Lakmé v opeře Lakmé. Klamo porotu zaujala víc než Eva Urbanová v Parsifalovi.
.
Rychlou děkovačku pak ze sebe v "česko-polštině" vysypal oceněný Jacek Strauch. Cenu má za účinkování v představení Cardillac, které má v programu Národní divadlo moravskoslezské Ostrava.
.
Do operní síně slávy vstoupil René Tuček. "Ať pravda v umění září a dává lidem štěstí a radost," ocitoval Tuček Brahmsův vzkaz Schumannovi.
.
Kromě hlavních kategorií jsou tradičně oceňováni také mladí umělci do 33 let. Mladým talentem roku se stala Tereza Dočekalová. Cenu podle návrhu Bořka Šípka, kterou vyrobili skláři ze společnosti Ajeto převzala z rukou herečky Terezy Bebarové a ředitele Národního divadla Ondřeje Černého.
.
Neméně tradiční cenou je i Thálie za celoživotní mistrovství v oborech opera, balet a činohra.
.
Zvláštní cenu Kolegie pak převzal výtvarník Josef Jelínek, který je bezmála tři desítky let kostýmním výtvarníkem Národního divadla a Státní opery. Jeho kostýmy se uplatnily v desítkách činoherních, operních i baletních inscenací. Ojediněle se věnuje i scénografické tvorbě, především pro balet. Je držitelem řady domácích i zahraničních ocenění včetně zlaté medaile Pražského quadriennale.
.
Autor: jaz
Foto: Michal Doležal, ČTK

Ceny Thálie: Kde vzala Absolonová ten dekolt?

27. března 2012 v 12:50 | www.bleskove.centrum.cz |  Úspěchy
26. 3. 2012
.
V Národním divadle se předávaly divadelní ceny Thálie. A k největším hvězdám bezesporu patřila Monika Absolonová.
.
.
V odvážných sexy šatech s hlubokým výstřihem z dílny návrhářky Ivany Mentlové převzala cenu Thálie z titulní roli v muzikálu Funny Girl v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem.
.
.
Velké ovace sklidil také Luděk Munzar, který si odnesl cenu za celoživotní dílo. V hledišti mu tleskala i jeho nemocná manželka Jana Hlaváčová.
.
.
.

Monika Absolonová: 5 věcí, které mám ráda

27. března 2012 v 12:08 | www.blesk.cz |  Rozhovory
26. 3. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová (35) účinkuje v novém nastudování muzikálu Bídníci jako hospodská Madame Thénardier, v komedii Světáci v roli Zuzany po Ivě Janžurové a v karlínské Vraždě za oponou hraje spisovatelku Georgiu. Letos je navíc nomonivaná na divadelní Cenu Thálie za píseň People z muzikálu Funny Girl. Blesku prozradila, co má ráda.
.
1. Jídlo: Nejraději mám českou a italskou kuchyni. Takže svíčková, guláš a špagety.
.
2. Telefon: Bez něj nedám ani ránu. Neustále jsem na cestách, takže je to někdy i jediná spojka s rodinou.
.
3. Divadlo: Svět, bez kterého nemůžu fungovat. Mým světem je nyní Karlín, Háta a Severočeské divadlo.
.
4. Pes: Kvidovi už je čtrnáct, ale doufám, že tu se mnou bude ještě dlouho.
.
5. Rodina: Rodina je pro mne hodně důležitá. Stejně jako další lidé, které mám kolem sebe.
.
Autor: red

Módní paThálie těhulky Bebarové

27. března 2012 v 11:53 | www.blesk.cz |  Úspěchy
26. 3. 2012
.
Byl to večer plný emocí. O slzy dojetí nebyla v publiku nouze. Herečka Jitka Čvančarová se po porodu objevila na veřejnosti. Emotivní Táňa Medvecká zaskočila coby překladatelka. Dlouhodobě nemocná Jana Hlaváčová doprovodila za celoživotní dílo oceněného chotě, Luďka Munzara. A na Thálii dosáhla i Monika Absolonová, jejíž jméno učinilo tuhle cenu pro mnohé společenské tiskoviny přitažlivější…
.
Porovnávat Hereckou asociací udělované Ceny Thálie se slavnostním večerem Filmové a televizní akademie, která úspěch korunuje Českým lvem, je totéž, jako míchat hrušky s jablky. Nicméně obě akce jsou výjimečné, obě mimo jiné hodnotí mimořádné herecké výkony. A obě vyžadují slavnostní dress code - večerní oblečení, jež jejich význam stvrzuje.
.
Divadelní Thálie, která odměňuje práci na prknech, co znamenají svět, takovou popularitu ani reklamu, jako filmový Lev nemá. To ale její význam neumenšuje. O nominaci na cenu Thálie v oblasti činohry, opery, baletu, operety, muzikálu, či jiných s nimi souvisejících žánrů, totiž každý sní. A také platí, že divadelní jeviště se neopouští, byť bankovní konto herce lukrativně jistí televizní seriály a film. Divadlo je totiž srdeční záležitost. Skvělý herec Ivan Trojan, neméně báječný Jiří Langmajer, Vilma Cibulková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová a další jiní jsou ostatně důkazem.
.
Tohle všechno dal ceremoniál Thálie, respektive atmosféra večera v Národní divadle, kde udílení cen probíhalo, na vědomí. Jistý patos výjimečnosti visel ve vzduchu. A právě onou potřebou výjimečností - bez ohledu na to, jak zdařile byla v outfitech příchozích zpracovaná - udělila Thálie Lvu lekci.
.
Mimochodem, někteří namítají, že Thálie symbolizuje staromilský svět, který je sám pro sebe. A slavnostní večer, kde se její ceny od designéra Bořka Šípka předávají, těžce zavání naftalínem. "Thálie je slavnostním srazem důchodců," tvrdí leckteří… Faktem je, že starší ročníky převládají. Jistě i proto, že už něco dokázaly. Ale jsou tu i mladé tváře, které zažily ovace. Jenže fotografové z deníků a společenských časopisů je mnohdy neznají. Tudíž jejich přítomnost nemapují. Proto se nejspíš ve společenských rubrikách neobjeví držitelka Thálie Tereza Dočkalová - půvabná mladá brunetka v sofistikovaném outfitu na téma černá. Ani exotická Miho Ogimo v nadčasově luxusních koktejlkách, která si cenu vytančila coby Giselle na prknech Státní opery…
.
P.S.:
Na jevišti nevkus nepanoval. Zato sponzoři v čele s Peterem Kovarčíkem dostali v medailonu nevídaný prostor, který musel TV divák přečkat s vědomím, že se tím chudá Thálie revanšuje za peníze, které jí žalostně scházely. Loni ani večírek nebyl. Nyní se díky Kovarčíkovi a spol. uskutečnil…. Jana Hlaváčová, kterou všichni milujeme, vypadala skvěle a nikdo by neřekl, že je ubíjená dlouhodobou nemocí. Její manžel, Luděk Munzar, přebíral cenu za celoživotní dílo a byl dojatý. Monika Absolonová s úctou k ceremoniálu a místu, kde se konal, propadla panice a snažila se vypadat důstojněji, než musela. Každopádně Thálie si v emocích, které k výjimečným okamžikům patří, ani v atmosféře výjimečné chvíle nezadala. Se vší možnou zkostnatělostí se snažila být rychlá, stručná, mít spád a to se jí zdařilo.
.
.

Monika Absolonová proměnila nominaci v cenu Thálie a nejspíš s úcty ke Zlaté kapličce chtěla vypadat decentně. Volba tradiční toalety s jemně řaseným dekoltem a dlouhou nabranou sukní však střihem ani barvou šťastná nebyla. Včetně účesu. Monika působila výrazně, bezbarvě.
.
Autor: Františka Čížková
Foto: Hermina.cz, Pavel Machan, Jan Tůma

To nejlepší z Thálie: Nádherná Jitka a bojovnice Hlaváčová

27. března 2012 v 11:34 | www.blesk.cz |  Úspěchy
26. 3. 2012
.
Největší hvězdou předávání cen Thálie nebyl nakonec Luděk Munzar, který přebíral cenu za celoživotní přínos divadlu, ale jeho manžela Jana Hlaváčová, která ho i přes svou vleklou nemoc statečně přišla podpořit. Ozdobou večera byla čerstvá maminka Jitka Čvančarová, které to ohromně slušelo. Pobavil také herec Ivan Vyskočil, který vypadal, že si sebou přivedl vnučku, ne přítelkyni.
.
Největší nervy měl moderátor večera Antonín Procházka (57). Při zahájení přímého přenosu mu nešel mikroport, nakonec mu hosteska musela přinést mikrofon.
.
Nejpřekvapivější poprsí měla herečka Tereza Pokorná (51). Od rozvodu s režisérem Jurajem Herzem šla z jedniček rovnou do trojek.
.
Nejméně vděčnou úlohu měla herečka Taťána Medvecká (57). Byla v přímém přenosu za překladatelku kolegům, kteří nemluví česky.
.
Nejvíc ze všech přítomných dam na své váze zapracovala herečka Jitka Čvančarová (33). Od porodu 29. ledna zhubla skoro dvacet kilo.
.
Nejrozsáhlejší klan měla na Tháliích zpěvačka Monika Absolonová (35). Kromě přítele Vratislava Jandy přišla babička, dědeček, maminka, bratr Marek a kolega Marián Vojtko.
.
.
Nejvtipnější byl Lubomír Lipský: "Kdybych věděl, že se dožiju 89 let, tak jsem se víc šetřil. Ale to bych si to zase tak neužil."
.
Nejpracovitější byl na večírku Vlastimil Harapes (65), který dostal Thálii za celoživotní taneční mistrovství. Na večírku si stoupl k pípě a čepoval všem malinové pivo.
.
Největší smůlu měl režisér přímého přenosu Ondřej Kepka. V pátek mu neznámý lapka ukradl ze střešního nosiče auta tři páry lyží. "Byl šikula, nic nepoškodil. Dokonce mi jedny lyže nechal, asi potřeboval jen troje," řekl sarkasticky Kepka. Ten měl na večírku nejen rodiče, ale taky přítelkyni Alenku.
.
Autor: Hana Höschlová
Foto: Foto Blesk - Jan Tůma

Režisér Kepka o cenách Thálie: Už týden z toho nespím

27. března 2012 v 11:19 | www.blesk.cz |  Úspěchy
24. 3. 2012
.
V pražském Národním divadle se dnes rozdají každoroční ceny Thálie. Ty uděluje herecká asociace za mimořádný herecký či hudebně dramatický výkon. Režisérem přímého přenosu na ČT je opět Ondřej Kepka. "Už týden z toho nespím," řekl Blesku.
.
Herec a režisér přiznává, že Thálie jsou velkým náporem na psychiku. "Nejsem právě adrenalinový typ a tohle je tak trochu divadelní bungee jumping. Modlím se, aby neselhala technika, abychom nebyli příliš dlouzí anebo příliš krátcí," svěřil se Kepka.
.
Vymyslel novou podobu scény na jevišti, kde usednou nominovaní, jako například Juraj Kukura, Tomáš Töpfer a Monika Absolonová. "Umělci budou mít větší pohodlí, nemusí téměř dvě hodiny prkenně sedět v řadách," dodal režisér.
.
Autor: höh, mivrk

Absolonová má radost z Thalie, ale bojí se rozchodu!

27. března 2012 v 11:15 | www.ahaonline.cz |  Úspěchy
26. 3. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová (35) dostala cenu Thálie za roli Fanny Briceové v muzikálu Funny Girl, který uvádí Severočeské divadlo v Ústí nad Labem. A byla v pořádném šoku! Zároveň však přiznala, že se bojí prokletí, jaké zakouší hollywoodské herečky - po velkém ocenění následuje rozchod s partnerem.
.
.
Jak to tak bývá, cenu populární muzikálová herečka vůbec nečekala. "Já jsem neměla ani řeč! Ještě odpoledne jsem si říkala: Vlasy mi načesali, šaty mám krásné a pak tam stejně budu sedět a nic. Byla jsem o tom hluboce přesvědčená!"
.
.
Naštěstí se ale mýlila a díky roli v muzikálu Funny Girl, které uvádí Severočeské divadlo Ústí nad Labem, bylo kýžené ocenění doma. "Já jsem ráda a jsem dojatá! Myslím, že to je předčasný dárek k 85. narozeninám mého dědy. Je to i veliký dárek pro mě a ústecké divadlo."
.
.
Cena je pro krásnou Moniku velmi důležitá, a tak jí radost z vítězství kalí možná trochu jen obava, aby na ní nesedlo stejné prokletí, jako na její hollywoodské kolegyně, totiž že se do roka a do dne po získání významné ceny rozejdou.
.
.
Ale zatím vypadá vše nadějně, přítel dobře snáší velký zájem veřejnosti, který okolo ní je i pracovní vytížení "Je neuvěřitelně trpělivý a zatím neutekl. Doufám, že vydrží!" (směje se).
.
.
.
.
Autor: lbp, iec
Foto: Aha! - Martin Hykl, David Kundrát, Profimedia.cz

Monika Absolonová na Tháliích: Měla starost o prarodiče!

27. března 2012 v 10:56 | www.ahaonline.cz |  Úspěchy
25. 3. 2012
.
Hvězdou Thálií byla vedle Jany Hlaváčové také Monika Absolonová (35), kterou kromě snoubence Vratislava Jandy (44) doprovodili i prarodiče. Právě o ty měla zpěvačka největší starost.
.
.
Absolonová byla nominována a nakonec i oceněna za roli Fanny Briceové v muzikálu Funny Girl, který od loňského podzimu uvádí Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem.
.
"Nemám nervy z toho, jestli tu cenu dostanu, ale z babičky a dědy, kteří mě přijeli podpořit. Oni totiž na takové akce nechodí. Mám o ně starost! Děda říkal: My tedy přijedeme, ale dostaneš to, ne?" řekla Nedělnímu Aha! před začátkem galavečera Monika.
.
.
Do Národního divadla dorazil i budoucí šéf Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer (61), který byl nominován za roli Henryho Higginse v představení My Fair Lady, jež uvádí stále ještě jeho domovská scéna - pražské Divadlo Na Fidlovačce.
.
Ceny Thálie opět moderoval herec Antonín Procházka (58), režie se ujal Honzík z Arabely Ondřej Kepka (42). Po roční pauze, kterou způsobily ekonomické problémy, se po předání cen Thálie opět uskutečnil raut v prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí.
.
Autor: lbp
Foto: Aha! - Martin Hykl, Profimedia.cz

To byl náš hit - České muzikály

12. března 2012 v 21:54 | www.nextfoto.cz
5. 3. 2012
.
Čtvrtý přenos II. řady hudebně zábavné show televize Barrandow To byl náš hit se uskutečnil v pražských Barrandovských studiích.
.
.
.
.

Monika Absolonová: Nechce se vzdát Kleopatry

12. března 2012 v 20:32 | www.ihot.cz |  Akce
7. 3. 2012
.
Monika Absolonová zjevně nemůže zapomenout na svou legendární roli Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu. Ten sice před několika dny na divadle Broadway definitivně skončil, Monika si ale ústřední melodii vzala do pořadu To byl náš hit, jehož jeden díl byl věnován právě muzikálům.
.
.
A dokonce přišla i se šperky, jež oblékala v muzikálu. A ještě ke všemu nakonec i vyhrála. "Ještě nikdy jsem za zpěv nevyhrála první cenu, tak mám radost, že se mi to v 35 letech konečně podařilo. Díky za tenhle pořad a také díky autorům písně," řekla bezprostředně po vyhlášení výsledků Absolonová.
.
.
Kupodivu Kleopatru neporazil ani náš první muzikál Dracula, který reprezentovala Leona Machálková. I ona se pečlivě připravovala, zejména v maskérně.
.
.
A do pořadu dorazila po porodu dcery také přítelkyně hudebníka Ondřeje Soukupa Lucie Šoralová, která samozřejmě zpívala jeho melodii z muzikálu Johanka z Arku. Ovšem bylo na ní vidět, že mateřství ji zatím vyčerpává.
.
Autor: iHOT.cz

Česko ruský ples

9. března 2012 v 21:45 | www.blesk.cz
29. 2. 2012
.
.
Monika byla na Česko ruském plese, který se konal o víkendu na Žofíně.

Chatujte se zpěvačkou Monikou Absolonovou

9. března 2012 v 21:26 | www.blesk.cz |  Bídníci
9. 3. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová (35) bude hostem na chatu v redakci Blesk.cz v pondělí od 14 hodin. Už nyní se jí můžete ptát na vše, co vás zajímá.
.
.
V pořadu To byl náš hit zazpívá píseň People z muzikálu Funny Girl, za který je letos nomonivaná na divadelní Cenu Thálie. Účinkuje také v novém nastudování muzikálu Bídníci jako hospodská Madame Thénardier, v komedii Světáci v roli Zuzany po Ivě Janžurové, v karlínské Vraždě za oponou hraje spisovatelku Georgiu, manželku moderátora pořadu To byl náš hit Petra Vondráčka.
.
Autor: red
Foto: TV Barrandov

Etzler na party bez Cibulkové. Je to konec?

9. března 2012 v 21:23 | www.blesk.cz |  Bídníci
2. 3. 2012
.
Hvězda seriálu cesty domů Miroslav Etzler (47) se po dlouhé době objevil na večírku. A k překvapení všech bez své manželky Vilmy Cibulkové (48). Doprovod mu na premiéře muzikálu Bídníci dělal kamarád.
.
Do bronzova opálený a usměvavý Etzler byl v GoJa Music Hall k nepřehlédnutí. I když byl bez své manželky Vilmy Cibulkové, domů nepospíchal a zašel i na afterparty. Celý večer strávil se sklenicí vody, ale viditelně se bavil skvěle.
.
Osobně pogratuloval herečce Kateřině Brožové a zpěvačce Monice Absolonové. Oběma řekl, že byly báječné a že se skvěle bavil. O své manželce se odmítl bavit, jen podokl, že má pracovní povinnosti.
.
Autor: Markéta Reinischová

Absolonová ve svěráku: Prsa dobrý, nohy jako konve

9. března 2012 v 21:21 | www.blesk.cz |  Bídníci
2. 3. 2012
.
Pro krásu musí ženská trpět, ale co je moc, to je příliš. Monika Absolonová (35) chtěla být na premiéře Bídníků sexy, a tak ňadra sevřela do push-up podprsenky a nohy do luxusních lodiček od Louboutina, které mají podpatek vysoký 15 centimetrů.
.
.
I když Monika tvrdila, že v botách nemá problém chodit a že jsou velmi pohodlné, její oteklé nohy s naběhlými žílami a prsty narolované v úzké špičce mluvily za vše. Strávit celý večer v louboutinkách a být v pohodě totiž dokáže jen módní ikona Victoria Beckham.
.
.
"Já jsem jí říkal, že to jsou boty jen do postele," politoval svou milovanou přítelkyni Vráťa. Ale zpěvačka to nesla statečně a v botách vydržela až do dvou do rána.
.
.
Nutno podotknout, že se jí díky nadupanému dekoltu stejně na oteklé nohy nikdo nedíval. Černá krajková podprsenka vykukující z bílé košile přitáhla pohled i božského Karla Gotta.
.
.
Zatímco většina protagonistů už v Bídnících před deseti lety hrála, Monika je novou posilou. V roli madame Thénardier je úžasná, i když ji v paruce a nalíčení málokdo pozná.
.
Autor: red
Foto: Jiří Hadač

Mejdan Bídníků: Gott se držel piva, Paroubek srkal džus, Bohdalka se vrhala na děti

9. března 2012 v 21:09 | www.blesk.cz |  Bídníci
2. 3. 2012
.
Muzikál Bídníci se potřetí vrátil do Prahy. Po víc jak tří a půl hodinovém představení hostům pěkně vyhládlo, a tak se po děkovačce a nekonečném rádoby vtipném moderování Marty Jandové (38) vrhli na řízky a guláš. Ale přesto se pár jedinců, hlavně z řad umělců, našlo a první premiéru řádně zapilo.
.
"Určitě budu hodně slavit, to přece k premiéře patří. Ale jen víno, žádné panáky, to bych zítra nevstal," řekl Blesk.cz Daniel Hůlka, který v roli policejního inspektora Javerta, exceluje. Hůlka sice domů odcházel mezi posledními, ale své pověsti pařmena a lovce žen nedostál. Domů odjel se svým manažerem.
.
Monika Absolonová, která je jednou z nových postav muzikálu, před premiérou pro své kolegy nakoupila tzv. zlomvazky v podobě 120 lahviček vína nebo sektu. Pak se na ně zapomnělo, takže se vytáhly až na afterparty, ale všechny se nevypily. Zbytek se dorazí na páteční druhé premiéře, která stejně jako první proběhne v GoJa Music Hall na pražském Výstavišti.
.
.
Jak už je u Moniky na premiérech zvykem, opět se jí ztratil pugét květin. Tentokrát od přítele Vráti Jandy. "Poprvé mi půlku kytek někdo ukradl po derniéře Kleopatry, po premiéře Vražda za oponou mi s kytkami ujel taxikář, a teď jsem je ani neviděla. To už je snad zákon schválnosti, že na své premiéře přijdu o kytky," postěžovala si zpěvačka.
.
Režisér Jiří Adamec s manželkou Janou vzali na Bídníky i svého čtyřletého syna Daniela. Ten k překvapení všech celý muzikál shlédl, sice druhou půlku na klíně své maminky a s neustálým pokašláváním, ale vydržel.
.
Zatímco většina hostů popíjela víno, Karel Gott dal přednost pivu. Ale dal si jen jedno a těsně před půlnocí se svou manželkou Ivanou odešel domů. Dlouho se nezdržel ani Jiří Paroubek se svou manželkou Petrou. Po představení si dali džus a zanedlouho se také vypařili.
.
Autor: Markéta Reinischová
Foto: Jiří Hadač

Bídníci jdou na dračku: Volno až v květnu, ale jen pár míst

9. března 2012 v 21:03 | www.blesk.cz |  Bídníci
28. 2. 2012
.
Hvězdy muzikálu Bídníci trhají rekordy. Na Kateřinu Brožovou, Terezu Mátlovou, Moniku Absolonovou, Daniela Hůlku, Mariana Vojtka a mnoho dalších je už dlouho dopředu vyprodáno.
.
.
A to je premiéra slavného muzikálu až ve čtvrtek. Producent a hudební boss František Janeček si spokojeně mne ruce. Vsadil na správného koně. Kdo chce v dohledné době Bídníky vidět, musí si pospíšit.
.
.
"Zájem lidí mě pochopitelně těší. Nebudu říkat, že jsem ho nečekal, to bych byl špatný producent," řekl Janeček potěšeně Blesku. "Zájemcům bych rád poradil, aby si místa raději rezervovali dopředu, na květen ještě nějaké vstupenky jsou," dodal Janeček.
.
.
.
Autor: höh, mivrk
Foto: archiv muzikál Bídníci