Únor 2012


Monika Absolonová mluvila o svatbě

26. února 2012 v 21:13 | www.super.cz |  Muzikál Kleopatra
25. 2. 2012
.
.
Monika: "No, já teď momentálně hraju ve Světácích, postavu Zuzany, pak hraju ve Funny Girl v Ústí nad Labem, Funny, ale s kterou různě hostujeme, dokonce v říjnu budeme v Praze v Hybernii, na to se moc těším. Potom hraju ve Vraždě za oponou, Georgiu Hendricks, a potom hraju, teď teda budu hrát už za tejden, madam Thénardier v muzikálu Bídníci, na to se těším moc, tam jsem opravdu první svině, ale echt. A hraju Noc na Karlštejně a Den na zkoušku, takovou činohru."
.
.
Takže toho máš zase spoustu. Takže jak jsi naslibovala někdy v listopadu, že trošku přibrzdíš, tak se to ani náhodou nestalo, co?
.
Monika: "To, že nemám nějaký plánovaný volno, není úplně můj boj. Je to tak, že mám doma chlapa, kterej je, asi poprvý v životě strašně podporující osoba, kterej mi říká: Moni, ale to je fakt hezký, a bavilo by tě to? A já řeknu: No. A mrzelo by tě, kdybys do toho nešla? A já: No. A on: Tak do toho jdi."
.
.
Takže on je jako hodnej, teda opravdu. Ale jako on třeba říkal, že by si tě i vzal. Takhle je hodnej, a ty ho nechceš.
.
Monika: "Sašo, to je ale, to je píchnutí do vosího hnízda. To není tak, že by. No ježíš, jestli by si mě vzal, tak já jako to je fakt hezký, ale podívej se kolik mi je. Vždyť já bych byla stará nevěsta a on by byl starej ženich. To by bylo úplně trapný. Úplně za zenitem. My se můžeme vzít někde tajně, abych já mohla mít bílý šaty a závoj. Protože já když jsem se vdávala poprvý, tak jsem závoj neměla, protože jsem byla větší než ženich. A já ale ten závoj bych chtěla. I když už jsem takhle stará, tak bych chtěla závoj. Takže přátelé, já, jestli se budu někdy vdávat, tak to nikdo nebude vědět. Někde se vdám, se závojem a pak přijdu a budu už vdaná. Ale je teda jedna jediná věc. Kdybych se někdy vdala a vzala si Jandu, tak nebudu Jandová. To si pojďme říct. Nemůžu bejt Jandová. Tady je zpěvaček Jandovejch jak taratatatatam, to znamená, že se nepřipojím do řady. Já budu furt Absolonová, takže vy to vůbec nepoznáte. Jestli já budu Jandová nebo nebudu."
.
Autor: Saša Šeflová

Monika Absolonová konečně promluvila o svatbě. Známe podrobnosti

26. února 2012 v 20:41 | www.super.cz |  Ostatní
25. 2. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová (35) by se mohla z fleku vdávat. Jen kdyby konečně řekla svému příteli Vratislavovi Jandovi své ano. Ale kvůli novým a novým rolím to pořád odkládá. Super.cz konečně svěřila, že už ale neříká ne.
.
.
"Byla bych stará nevěsta a on starý ženich. Vypadali bychom trapně. A já bych se chtěla vdávat v bílých šatech a se závojem. Protože závoj jsem na svojí první svatbě neměla, aby ženich nevypadal menší než já," vyprávěla. "A tak se vezmeme někde tajně, aby nikdo neviděl, jak budu v závoji vypadat," dodala.
.
.
Také neplánuje vzít si manželovo příjmení. "Zůstanu Abslonová, protože zpěvaček se jménem Jandová, už je tady dost. Takže ani podle jména nikdo nic nepozná," řekla Monika, která je letos opět nominována na prestižní hereckou cenu Thálie. Poprvé se dostala na nominaci za muzikál Kleopatra, podruhé byla v širším výběru za Angeliku a letos ji komise vybrala za roli v muzikálu Funny Girl, který se hraje v Ústí nad Labem.
.
.
Autor: Saša Šeflová
Foto: Michaela Feuereislová

Kdo se nechal zmalovat, až běda?

26. února 2012 v 18:15 | www.blesk.cz |  Bídníci
26. 2. 2012
.
Zpěvačka a herečka je kvůli vysněné roli v muzikálu Bídníci tak zmalovaná, že by ji jen těžko někdo poznal. Poznáte, o koho se jedná?
.
.
Monika Absolonová (34) si ve čtvrtek splní přání. Vystoupí na premiéře Bídníků jako paní Thénardierová. "Byl to můj dětský sen. Muzikál má nádhernou muziku, při sborech člověka až mrazí," přiznala Blesku Absolonová.
.
Zpěvačka si už vyzkoušela kostým, v němž bude v Goja Music Hall vystupovat. Jako chudá hostinská to není nic moc, ale v druhé polovině se dočká unikátní plesové róby. Monika je zmalovaná, že by ji nepoznala ani vlastní matka.
.
Taky Daniel Hůlka (43) si vyzkoušel svůj kostým Javerta. Bylo to vzhledem k váhovému přírůstku napínavé, ale zpěvák na sobě poslední měsíc trochu zapracoval a na figuře je to vidět. "Javert je moje oblíbená postava," přiznává Hůlka motivaci, proč šla kila dolů. Poprvé si v Bídnících zahrál v roce 2003, teď se znovu vrací v plné parádě na jeviště.
.
Autor: höh, mivrk
Foto: Michaela Feuereislová

Co byste udělali s výhrou 300 milionů? Blesku odpovídali Absolonová, Okamura, Němcová a další

26. února 2012 v 18:09 | www.blesk.cz |  Rozhovory
25. 2. 2012
.
Začíná víkend plný milionů! S »trochou« štěstí by někdo z vás mohl být už od příštího týdne o celých 300 milionů bohatší! V loterii Lotto se totiž dnes hraje o krásných 91 300 000 korun, zítra ve sportce dokonce o rekordních 200 700 000 korun! Blesk zjišťoval, co by s takovou hromadou peněz udělali politici, podnikatelé, celebrity, ale i normální lidé.
.
Monika Absolonová (35), zpěvačka
"Vím, co bych komu koupila. Vzala jsem si příklad z otce mé kamarádky, který sází a ví dopředu, co by s penězi udělal. Udělala bych radost blízkým a něco dala na charitu. Zbytek peněz bych uložila."
.
Autor: puk, höh, SAN

Prominenti - ochutnávka

18. února 2012 v 17:45
Dnes 18. 2. 2012 bude reportáž o Monice v pořadu Prominenti od 22:00
.


To byl náš hit: Absolonová jako sexy kočka!

17. února 2012 v 22:56 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
17. 2. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová zazpívala v pořadu To byl náš hit duet s Marianem Vojtkem. A moc jí to seklo! Za fešandu ostatně nebyla jen ona. Všichni také zírali na Báru Basikovou a Martu Jandovou. Připomeňte si v naší fotogalerii první díl show To byl náš hit!
.
.
.
.
.
.
Autor: Jiří Herman

To byl náš hit - Valentýnské duety

17. února 2012 v 13:45 | www.nextfoto.cz |  Akce
13. 2. 2012
.
První přímý přenos druhé řady hudebně zábavné show To byl náš hit proběhnul v pražských Barrandovských studiích. Bára Basiková, Monika Absolonová, Marta Jandová, Martin Chodúr, Marek Ztracený, Markéta Konvičková, Michaela Nosková, Miro Žbirka.
.
.
.

.


Absolonová s Brožovou: To jsou ale natáčky!

17. února 2012 v 13:34 | www.ihot.cz |  Akce
16. 2. 2012
.
Ve světě různých žehliček na vlasy nebo naopak krepovacích kleští a podobných vymožeností, díky kterým se dnes dají vlasy upravit rychle snad ja jakýkoliv zpúsob, jsou klasické natáčky opravdu k vidění jen vyjímečně. Přesto se na hlavách našich zpěvaček sešly hned několikrát po sobě.
.
Nejprve se v natáčkách, které si dokonce sama přinesla v tašce a také si je sama "instalovala" objevila zpěvačka a herečka Kateřina Brožová.
.
.
Poté natáčky použila také její kolegyně Monika Absolonová, když se připravovala na přímý přenos televizního pořadu To byl náš hit, a zrovna dvakrát nadšená nebyla, že byla s natáčkami na hlavě přistižena.
.
.
Zajímavý je také fakt, že u obou zpěvaček při porovnání "před" a "po" použití natáček nebyl shledán žádný rozdíl. Obě tak natáčkovou procedurou prošly sice dobrovolně, nýbrž zbytečně.
.
.
Autor: iHOT.cz

Seznamte se! Tahle talentovaná samice bude s Absolonovou bojovat o Thálii

17. února 2012 v 13:28 | www.super.cz |  Ostatní
13. 2. 2012
.
Vyhlášení divadelních Cen Thálie 2011 se nezadržitelně blíží. Už 24. března 2012 bude na prknech Národního divadla o cenu v kategorii mimořádný ženský jevištní výkon v žánru operety, muzikálu a jiného hudebně dramatického žánru bojovat zpěvačka Monika Absolonová (35). Ta to letos ale rozhodně nebude mít jednoduché. V nominaci s ní se totiž ocitla talentovaná a přeci jen o něco zkušenější Hana Fialová (42), která sbírá slova uznání i obdiv kritiky za ztvárnění titulní role v muzikálu Marguerite v Národním divadle moravskoslezském, ke kterému hudbu napsal několikanásobný držitel Oscarů a hudebních cen Grammy Michel Legrand.
.
.
Hanka není na divadelních prknech žádný nováček a má za sebou řadu úspěchů. Přesto nominaci nečekala. "Nejdříve jsem byla strašně zaskočena a překvapena. Takový ten nával radosti přicházel v malých dávkách a postupně," přiznala Hanka.
.
Nervozity se hvězda několika moravských scén nebojí. "Možná mám malou výhodu, protože já dávám hodně najevo spíše své radostné emoce, zatímco zklamání, smutek či nervozitu v sobě dokážu docela dobře zvládat. Bude tam bez pochyby napětí a očekávání, ale jsem ve věku, kdy to pro mne bude jen další zkušenost. Užiju si to," uzavřela herečka, která cenu nezištně přeje i své sokyni: "Moniku Absolonovou jsem ve Funny Girl neviděla, nicméně bych jí cenu také přála. Už z toho důvodu, že ji režíroval Lumír Olšovský, s nímž jsem pracovala na inscenaci Divotvorný hrnec, a mám ho moc ráda."
.
Autor: Jiří Nedvídek

Michal David si zase namastí kapsu. Má kšeft s Čínou

17. února 2012 v 13:18 | www.super.cz |  Muzikál Kleopatra
14. 2. 2012
.
Hitmaker Michal David (51) expanduje na Dálný východ. Jeho písničky už teď poslouchají v Jižní Koreji a na řadě jsou Číňani. "Muzikál Kleopatra sice v Česku už skončí, ale má zase sebou dvě stě padesát repríz v Koreji a domlouváme podmínky, kdy by se měl hrát v Číně," potvrdil Super.cz Michal David.
.
"Kleopatru chtějí hrát v Macau, což je takové čínské Las Vegas," upřesnil. "A v Koreji je tak úspěšná, že žádají o prodloužení licence," pochlubil se.
.
V pražském divadle Broadway ale muzikál, jenž proslavil Moniku Absolonovou (35), končí a 26. února bude poslední představení. Ještě 22. února, ale představením Kleopatry oslaví divadlo Broadway 10. narozeniny. "Na to se mi podařilo dát dohromady všechny představitelky titulní role. Na pódiu se tak objeví Bára Basiková (49), Ilona Csáková (41), Monika Absolonová, Kamila Nývltová a Gábina Gunčíková," vypočítal Michal David.
.
Autor: Saša Šeflová

Chatovali jste se zpěvákem Mariánem Vojtkem

17. února 2012 v 11:34 | www.blesk.cz |  Rozhovory
13. 2. 2012
.
Chatovali jste s muzikálovým zpěvákem Mariánem Vojtkem (37). V redakci Blesk.cz odpovídal na vaše dotazy. V pondělí zazpívá Marián s Monikou Absolonovou duet "Chci žít tvou láskou" v pořadu To byl náš hit na TV Barrandov. Kromě toho můžete Mariána vidět v několika muzikálech např. Quasimodo, Kat Mydlář nebo Kleopatra.Na co vše odpověděl? Podívejte se do chatu.
.
.
Dotaz: Ahoj Mariáne, miluju písničku Chci žít tvou láskou. Zpíváte ji s Monikou úžasně. Lepší než originál! Doufám, že s Monikou večer vyhrajete! Poslala jsem Vám hlasy a večer se neodtrhnu od obrazovky. Řekněte mi, jste soutěživý? Jedete na výhru, nebo vám stačí zúčastnit se? Předem díky za odpověď, Valérie(Valérie)
.
Marián: Me se taky tenhle duet moc libi akdyz jsi ho muzu strihnout jeste k tomu s monikou?,o to vic...:-) samo,ze jsem soutezivy...neumim prohravat ve spolecenskych hrach...:-))) ale v zivote je to trochu o jinem...:-) vyhrat vsechno se proste neda...:-(
..
.
Dotaz: Ahoj Mariáne, večer ti držíme pěsti. Určitě je s Monikou všechny porazíte. Máte nějakou taktiku? Teda kromě toho, že budete prostě nejlepší! :)(Petra V.)
.
Marián: JJJaaaaj hmmmmm,to zalezi samo i na nas,jak to zazpivame,ale i na Vas...jak to ohodnotite...:-))))
.
.
Dotaz: Jak se vám hraje s Monikou Absolonovu(Monika)
.
Marián: Mono,hraje se mi s tebou uuuuuzasnaaaakovoooo....:-)))) :-
.
.
Dotaz: Nazdar Maroši :) jak se Ti hraje Kleopatra s GG? Hrálo se Ti lépe s Kamčou nebo když ještě hrála Monča ABS.? :)(Linda Drexlerová ;))
.
Marián: Moooona je mooooona...je to moje laaaaka obrovskaaaaa....ale samo kamila je uuuyasna hraje to verz goood...GG je jina,mlada,jeste v tomhle bussinessu moc neykusena,ale klobouk dole,ja bych to ya tak kratku dobu nedokayal,jak ona... a je kraaaaaasnaaaa...to ma oooobr :-)

To byl náš hit

13. února 2012 v 10:29 | www.barrandov.tv
Monika již dnes 13. 2. 2012 zazpívá v pořadu To byl náš hit duet s Mariánem Vojtko Chci žít tvou láskou na TV Barrandov ve 20:05. Hlasovat pro ně můžete smskou ve tvaru HIT mezera 1 na číslo 907 99 09. Cena jedné sms je 9 Kč a můžete jich poslat neomezeně.


Monika Absolonová truchlí: Její pes je vážně nemocný!

9. února 2012 v 13:09 | www.showbiz.cz |  Ostatní
6. 2. 2012
.
Zpěvačka má starosti - řeší zdravotní problémy svého labradora jménem Kvido! Monika Absolonová (35) kvůli tomu málem nedorazila ani na zkoušku kostýmů muzikálu Bídníci, kde má roli madam Thénardier.
.
Monika Absolonová (35), která stále ještě nemá vlastní dítě, je na svém psím miláčkovi doslova závislá. Není tedy divu, že ji jeho zdravotní problémy vyděsily stejně tak jakoby šlo o člena rodiny. Zpěvačka našla labradora v pět ráno, jak leží na zemi "s nohama nataženýma jako kuře" a vypadal jako v posledním tažení!
.
Vzhledem k tomu, že Kvido vůbec nemohl chodit, měl horký čumák a špatně dýchal, Monika Absolonová usoudila, že jde o infrakt. Jeho hlasitý dech vskutku nevěštil nic dobrého, což zpěvačka samozřejmě hned oplakala.
.
Kráska hned ráno zavolala veterináři, který zjistil, že pes má něco se štítnou žlázou, vodu na plicích, zvětšené srdce a ještě ke všemu zánět, který mohl způsobit teplotu. Monika dostala od veterináře nějaké prášky a injekce a Kvido trpící artrózou prý nakonec odešel po svých.
.
Zpěvačka si je však vědoma, že vzhledem k jeho vysokému psímu věku (Kvido má čtrnáct let) může očekávat, že její psí milec tady už dlouho nebude ...

Absolonová plánuje miminko!

9. února 2012 v 13:07 | www.sip.denik.cz |  Ostatní
9. 2. 2012
.
Kráčí od úspěchu k úspěchu. Muzikálová zpěvačka Monika Absolonová (35) se potřetí dočkala nominace na Cenu Thálie a daří se jí i v osobním životě.
.
Není proto divu, že Monika přemýšlí o dítěti, které by si chtěla s přítelem Vratislavem Jandou (47) pořídit v tomto roce. "Chci věřit tomu, že nakonec všechno vždycky dobře dopadne," říká k tomu mnohoznačně.
.
Svou víru přitom opírá o astrologii, konkrétně o čínský horoskop. "Jsem narozena ve znamení Draka a letos je jeho rok. Proto se ničeho nebojím. V konec světa nevěřím, jsou to tlachy," uvedla.
.
Autor: Jan Novák

Absolonová má strach o svého psa, je vážně nemocný

5. února 2012 v 22:09 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
5. 2. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová má starosti se svým psím miláčkem, labradorem Kvidem. Nedávno ji hodně vyděsil. Pomohl až manžel herečky Kateřiny Hrachovcové-Herčíkové.
.
.
"Myslela jsem si, že je to infarkt. Bulela jsem, byla jsem úplně vyřízená. Našla jsem totiž Kvida v pět ráno ležet na zemi s nohama nataženýma jako kuře, vůbec nemohl chodit, měl horký čumák a špatně dýchal, ten jeho hlasitý dech mě vlastně vzbudil. Od té doby jsem u něj seděla a hlídala ho. Ráno jsem hned volala veterináři Herčíkovi, který kvůli nám přijel do ordinace, ačkoli měl ten den volno," popsala Absolonová.
.
Po několika vyšetřeních zjistil diagnózu. "Má něco se štítnou žlázou, vodu na plicích a zvětšené srdíčko. Do toho nějaký zánět, což mohlo způsobit teplotu. Že má artrózu, to vím, ta se už nezlepší. Spíš naopak. Co měl, to se mu zhoršilo. Odjeli jsme s tím, že uvidíme. Dostali jsem nějaké prášky a injekce a Kvido naštěstí odešel po svých," popsala zpěvačka.
.
Pomalu se ale smiřuje s tím, že se s pejskem bude muset brzy rozloučit. "Teď chodí, žije a já volám hurá. I když si nedělám iluze, je mu už čtrnáct let. Na nejhorší ale rozhodně myslet nechci," říká Absolonová, která se teď intenzivně připravuje na premiéru muzikálu Bídníci.
.
Foto: Profimedia.cz

Absolonová nasedne do Taxíku!

5. února 2012 v 22:02 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
4. 2. 2012
.
Oblíbený soutěžní pořad České televize Taxík, který se vysílá každý všední den vpodvečer, bude mít novou moderátorku!
.
S Alešem Hámou (38) a Tomášem Matonohou (40) se za volantem vozu, jehož pasažéři po cestě z bodu A do bodu B mohou vyhrát nemalé peníze, bude střídat zpěvačka Monika Absolonová (35)!
.
"Ano, je to pravda, budu další moderátorkou Taxíku," potvrdila deníku Aha! půvabná zpěvačka.
.
"Než jsem nabídku přijala, nejdříve jsem se Aleše Hámy zeptala, jestli s tím souhlasí. Přece jen to všichni bereme jako jeho pořad. A potěšilo mě, že byl nadšený," dodává Monika, která zanedlouho začne natáčet.
.
Autor: mac

Monika Absolonová: Mám doma fanouška!

2. února 2012 v 22:26 | www.frekvence1.cz |  Rozhovory
26. 1. 2012
.
.
Dobře, když už to Daniela Kolářová načala, je pro tebe řekněme klid ve vztahu důležitý, řekněme pro tvé pracovní fungování?
Monika: "Nesmírně. Já teda musím říct, že vždycky já jsem třeba nějakej, když mě něco nefungovalo ve vztahu, tak tím víc jsem pracovala. A vždycky jsem si říkala, že buď se mi daří v lásce, nebo v práci, že jako bohužel ruku v ruce to nejde. Tak poslední doba je jako zárukou toho, že to jde, a že se mi pracuje ještě líp, že mám najednou jako strašněj klid. Já mám doma jako chlapa, kterej vůbec nerozuměl showbyznysu, vůbec nesledoval českou scénu a od tý doby, co spolu žijeme, tak je to úplně radost. Protože z něj se stal fanoušek a třeba zrovna včera mi říkal: Já už jsem tě dlouho neviděl v divadle. Já potřebuju někam na tebe jít. To je hezký. To je prostě hezký. On je roztomilej."
.
Ty jsi řekla: Vráťa neutekl, to znamená, hrozí tam teda nějaký polevení u tebe v práci, protože Vráťa neutekl.
Monika: (smích) "Ne, já to myslím tak, že on se mnou, tak my jsme spolu přes dva a půl roku, co už je dlouhá doba. On si zažil se mnou Stardance, zkoušení prostě asi čtyřech věcí, nebo pěti a opravdu takový ty záseky. Ono to je hezký, když už máš nazkoušeno a už jdeš jenom večer do toho divadla, nebo někam jedeš na vystoupení, ale když zkoušíš, tak zkoušíš opravdu, že odcházíš ráno v sedm a pak se vracíš po tom představení o půlnoci. To znamená, že ten člověk tě má doma sedm hodin a opravdu si tě neužije, protože opravdu nemáš přemíru energie, aby si toho člověka bavil, popřípadě abys nakupoval, vařil a tak. Takže musím říct, že je velmi tolerantní a soběstačnej, což je důležitý, no ale já mu to potom vždycky samozřejmě vynahradím, víš."
.
Ať to teda dorazíme, co rodina?
Monika: "Hele, co? Nebuď zvědavej. Tady se stala taková mediální kauza, protože já jsem opravdu vyškrtla ze smlouvy na Bídníky, vzhledem ke svýmu věku, že … nebo vyškrtla, já jsem tam dodala, tam to tam nebylo, jakože nemůžeš odejít, tak já jsem dala, že můžu odejít v případě těhotenství. A není to první smlouva, do který jsem to dala, protože si myslím, že v mým věku budu šťastná, až budu těhotná, a nechci určitě hrát a ohrožovat…
.
…kvůli smlouvě.
Monika: "Přesně tak. Takže no tak pochopitelně je to dobrý PR. Takže teď najednou se to všude probírá, ale já už to mám…
.
…já jsem to ani nevěděl, já se ptám, co rodina jako opravdu?
Monika: "Opravdu, no jako opravdu s Vráťou se mám moc hezky, a doufám, že se…
.
…je to ve výhledu
Monika: "Je to, ale to víš, že nemůžeš říct, zejtra, viď. Ale jako ráda bych. No, no. Kdybyste viděli, vážení posluchači, jak se Miloš tváří, jak rozpřahoval ruce, tak je úplně jsi pusinka."
.
Ano výborně. Monika Absolonová naším dnešním hostem na Frekvenci 1.

Oběd s Bídníky

2. února 2012 v 22:03 | www.iprima.cz |  Bídníci
25. 1. 2012
.
Vrací se muzikál Bídníci. Výběr zpěváků a herců, kteří si v něm zahrají je vždy velmi přísný. Všichni musí být schváleni londýnským vedením. Není proto divu, že si producent muzikálu František Janeček své hlavní protagonisty pořádně hýčká. Všechny je vzal na společný oběd.
.
.
Grilované krevety, zeleninový krém, kachna s knedlíkem a se zelím nebo cheesecake s malinovým přelivem, to je jen stručný výčet obědového menu, ze kterého si protagonisté Bídníků mohli vybírat. Například dámy tentokrát odhodily dietní rady a vzaly to opravdu z gruntu.
.
Monika Absolonová: "Dneska jsem si dala krevety, pak jsem si dala zeleninový krém, teď jsem si dala vepřový špíz, ale bez přílohy. Ne, že bych hranolky neměla ráda, mám, ale já už bych opravdu se nemohla ani nadechnout. A pán se ptal, co si dám za dezert. Tak ten bych si dala úplně nejradši, ale ten si asi nedám, protože opravdu už je to teď na mě moc."
.
Autor: Lenka Špilarová