Leden 2012

Benefiční galavečer Srdce pro děti

30. ledna 2012 v 10:52 Akce
Monika přichází i s uvedením od 19:25 s písničkou Asi, asi:

Rolins a Absolonová: Vyznávají stejnou luxusní značku

30. ledna 2012 v 10:50 | www.ihot.cz |  Ostatní
29. 1. 2012
.
Dara Rolins a Monika Absolonová v uplynulém týdnu ukázaly, že mají společnou lásku k jedné luxusní značce. Obě se totiž objevily v drahých doplňcích značky Burberry.
.
.
Monika Absolonová předvedla typickou kostkovanou kabelku i kalhotový pásek, zatímco Dara Rolins zase velkou šálu, ze které si pro jistotu ani neodstranila cedulku, aby bylo všem jasno, že její šála není za několik stovek, ale několik tisíc korun.
.
Nic zajímavějšího ovšem naše celebrity v uplynulém týdnu nepředvedly. Během lednové okurkové sezóny ani neměly příliš příležitostí.
.
Jedinou další malou zajímavosti na poli módy celebrit je snad je kabelka Gábiny Partyšové, se kterou si vyšla na tiskovou konferenci televize Prima, kde byl ohlášen její nástup na moderátorský post pořadu Top Star magazín. Gábina si vyrazila s malou kabelkou LeSportsac, jejíž cena rozhodně nepřevýšila cenu šály Dary Rolins Naštěstí si ale Gábina teď polepší, a bude si moct dovolit víc.
.
Autor: iHOT.cz

Pavlovi Vítkovi bude padesát a přitom hraje dvacetiletého studenta. Vypadá na to?

30. ledna 2012 v 10:43 | www.super.cz |  Bídníci
30. 1. 2012
.
Zpěvák Pavel Vítek letos na podzim oslaví padesátiny. Přesto ale opět dostal muzikálovou roli, kde bude hrát dvacetiletého studenta. "Myslím, že to není o věku, ale o energii, kterou na pódiu vyzařujete," řekl Pavel Super.cz.
.
Přitom jeho kolegyně z muzikálu Bídníci, které usilovaly o role mladších hrdinek Cossety a Eponiny, ostrouhaly a když už se londýnské produkci zalíbily, vyfasovaly starší postavy Fantiny nebo paní Thenardierové. To se stalo třeba Martě Jandové (37), Monice Absolonové (35) nebo Jitce Čvančarové (33).
.
"Mohu být jen potěšen, že jsem vybrán byl. Ale slibuji, že jestli se za čas začnou Bídníci hrát třeba počtvrté, už Mária vážně hrát nebudu," smál se Pavel Vítek.
.
Autor: Saša Šeflová

Monika Absolonovová jako největší ošklivka ve své kariéře. I jako čarodějnice byla hezčí

28. ledna 2012 v 21:59 | www.super.cz |  Bídníci
28. 1. 2012
.
Když si Monika Absolonová (35) zahrála čarodějničku v pohádce Princezna ze mlejna 2, myslela si, že to bude role, ve které bude nejvíc za ošklivku. To ještě netušila, co jí osud přichystá. V připravovaném muzikálu Bídníci nemá do čarodějnice daleko.
.
.
Monika měla štěstí na role, v nichž byla za krásnou. Ať už jako Kleopatra, Angelika nebo Mylady ve Třech mušketýrech, vždy vypadala v nádherných róbách a parukách fantasticky. V Bídnících se původně ucházela o roli mladé Eponiny, ale londýnské produkci, která role schvalovala, se sice líbil její hlas, ale zdála se jí vhodnější pro postavu hospodské, paní Thenardierové.
.
.
"Jsem ráda, že teď hraju hodně pestrou škálu rolí, včetně téhle komické," řekla Super.cz Monika, které proměna, kterou musí v muzikálu podstoupit ani trochu nevadí. "A partner aspoň uvidí, co ho čeká, když se mnou vydrží," smála se zpěvačka.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Autor: Saša Šeflová
Foto: Michaela Feuereislová

To je změna! Absolonová si ostříhala ofinu. Líbí se vám?

28. ledna 2012 v 21:45 | www.super.cz |  Úspěchy
24. 1. 2012
.
Monika Absolonová (35) výrazně změnila image. Novým účesem s krátkou ofinou se pochlubila na představení nejlepších českých divadelníků, kteří byli nominováni na prestižní cenu Thálie. Monika se v nominacích ocitla již potřetí. "Ale to, že se tady poprvé objevím s novým účesem, nebyl úmysl," řekla Super.cz.
.
.
"Na Thálie jsem byla jednou v širších nominacích, pak v hlavních. Letos jsem ráda, že i když mě vybrali za Funny Girl v Ústí nad Labem, přihlíželo se ještě k mému výkonu ve Vraždě za oponou," radovala se Monika, která si naděje, že konečně cenu dostane, nedělá. "Hlavně mám radost, že na předávání do Národního divadla půjdou i děda s babičkou, kteří už leckam nechodí," míní Monika.
.
.
Pokud jde o účes, bylo to prý spontánní rozhodnutí. "Když jsem se na sebe podívala do zrcadla, říkala jsem si, že by to chtělo změnu. A v pátek jsem ji uskutečnila. Ofinu jsem snad měla naposledy, když jsem se vdávala. A to bylo v roce 2000," zavzpomínala zpěvačka.
.
Autor: Saša Šeflová
Foto: hermina.cz

Brožová přišla o roli. Může za to Absolonová, Jandová, Heřmánek a kdo ještě?

28. ledna 2012 v 21:40 | www.super.cz |  Ostatní
24. 1. 2012
.
Kateřina Brožová (43) přišla o kšeft. Nezazpívá si roli královny v připravovaném muzikálu Hamlet. A svalovat vinu, že místo ní vystoupí Leona Machálková (44), je rozhodně na koho. Kateřina si toho nabrala trošku moc a ne každý jí chtěl vyjít vstříc, aby mohla splnit povinnou docházku na zkoušky, které ražisér představení v divadle Broadway vyžadoval.
.
"K tomu, že roli královny hrát nebude, se došlo po vzájemné dohodě s paní Brožovou a režisérem," uvedla mluvčí divadla Broadway Martina Jandová. Podle zdrojů z divadla nebyla Brožová schopna dodržet nutné procento účasti na zkouškách. "V březnu by měla tři premiéry, na které se musí připravovat," upřesnila Jandová.
.
Je to o to komplikovanější, že královnu měla alternovat s Martou Jandovou (37), s níž alternuje také roli Fantine v muzikálu Bídníci. Marta nakonec hrát bude. Ale Kateřina k tomu má ještě zkoušky na představení v Divadle Bez zábradlí principála Karla Heřmánka.
.
Termíny představení navíc kolidovaly i s muzikálem Noc na Karlštejně v Hudebním divadle v Karlíně, kde se Brožová střídá s Monikou Absolonovou (35). I když je Katka samoživitelka a musí se starat o dceru, tak si toho asi nabrala až moc, ale snad jí zklamání z nuceného odchodu z jednoho představení vynahradí nějaký další projekt. Ostatně je jako brunetka opět žádaná i ve filmu.
.
Autor: Saša Šeflová

Bowlingový turnaj Hudebního divadla Karlín

28. ledna 2012 v 21:36 | www.nextfoto.cz |  Akce
18. 1. 2012
.
Novoroční bowlingový turnaj Hudebního divadla Karlín proběhnul v pražském Bowlingovém a relaxačním centru Na Ovčíně.
.
.
.
.

Tisková konference k cenám Thálie

28. ledna 2012 v 21:09 | www.nextfoto.cz |  Úspěchy
23. 1. 2012
.
Tisková konference k 19. ročníku Cen Thálie se konala v pražském Národním divadle.
.
.
.
.

Absolonová a Noid: Na bowling dorazili v luxusních autech

28. ledna 2012 v 19:46 | www.ihot.cz |  Akce
20. 1. 2012
.
Zpěváci Monika Absolonová a Václav Noid Bárta ukázali, že mají nejen velké hlasy, ale také velký vkus na auta.
.
.
Oba se zúčastnili tradičního bowlingu herců Hudebního divadla v Karlíně. Absolonová se sice moc nezdržela a s bowlingovou koulí si jen tak zapózovala, u svého stříbrného MiniCooperu ale pózovala ochotně. Malé ale drahé autíčko dostala loni od svého přítele Vráti a rozhodně na něj nedá dopustit.
.
Rocker Václav Noid Bárta si bowlingovou hru ujít nenechal a drahnou chvíli také trávil na baru s Ondřejem Brzobohatým. Nakonec už za tmy nasedl do svého černého Hummeru, se kterým v poslední době jezdí čím dál častěji. Auto, které stojí přes milión korun také rozhodně není lehké živit. Podle stylu jízdy totiž Hummer Noidovi spotřebuje i vysoko přes dvacet litrů na 100 kilometrů.
.
Autor: iHOT.cz

To byl náš hit: Petr Vondráček odstartuje druhou řadu

28. ledna 2012 v 19:42 | www.ihot.cz |  Akce
23. 1. 2012
.
Startuje druhá řada úspěšné hudební show To byl náš hit! 16 tematických přímých přenosů zahájí už v pondělí 13. února Valentýnské duety. V dalších dílech diváci svými hlasy rozhodnou o nejoblíbenější rockové baladě, největším filmovém i muzikálovém hitu, najdou i nejhezčí písničky Waldemara Matušky, Petra Jandy nebo Elvise Presleyho.
.
Nominační fáze je zahájena. Diváci už nyní mohou navrhnout svoji nejoblíbenější písničku. Tipy posílají na e-mailovou adresu nominace@barrandov.tv, hity s nejvyšším počtem nominací zazní v nových aranžmá a překvapivých seskupeních, vždy v podání špičkových hvězd.
.
Nová řada přinese hned několik novinek. Pro výherce právě probíhající Valentýnské soutěže bude první přímý přenos 2. řady pořadu To byl náš hit nezapomenutelným! Jeden vylosovaný zamilovaný pár prožije doslova hvězdné dny. Získá romantickou večeři, noc v přepychovém hotelu Alcron, cestu na natáčení luxusní limuzínou i setkání s hvězdami! V každém díle bude navíc vylosován jeden hlasující divák, výherce ceny pořadu To byl náš hit.
.
Pořadem opět provede Petr Vondráček, účast v show již potvrdili: Monika Absolonová, Miro Žbirka, Michal David, Eva Pilarová, Marek Ztracený, Marta Jandová, Martin Chodúr, Bára Basiková a další.
.
Autor: iHOT.cz

Petra Janů: Manžela pohřbila před Vánoci

28. ledna 2012 v 19:41 | www.ihot.cz |  Ostatní
23. 12. 2011
.
Stejně jako Dagmar Havlová, i zpěvačku Petru Janů čekají ty nejsmutnější Vánoce. Včera totiž dala poslední sbohem svému muži Michalovi Zelenkovi, Dagmar Havlová se s prezidentem Havlem loučí dnes.
.
.
Petru Janů, která během celého obřadu nesundala svoje tmavé brýle, přišla podpořit řada umělců, mezi kterými nechyběla zpěvačka Marta Jandová. Pro tu byl obřad tak silným zážitkem, že si po jeho skončení musela zapálit cigaretu, stejně jako Monika Absolonová, nebo hudební skladatel a producent František Janeček.

.
Dorazila i Heidi Janků, která se celou dobu držela ve společnosti Josefa Laufera a nechyběl ani rocker Petr Janda.
.
Michal Zelenka se tak už nedočte některé pikantní postřehy, které Petra Janů sepsala do svojí knihy, která vyšla v uplynulých dnech.
.
Autor: iHOT.cz

Monika Absolonová: Nový účes a luxusní outfit

28. ledna 2012 v 19:38 | www.ihot.cz |  Úspěchy
25. 1. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová prožívá skvělé období. S jejím přítelem, podnikatelem Vráťou jí to zatím klape, tedy žádné zprávy o tom, že by bydlel v hotelu třeba jako manžel Venduly Svobodové Patrik, jsme zatím neslyšeli.
.
.
A Monice to klape i v práci. Čekají ji nové muzikálové role i přesto, že díky sporu s Michalem Davidem přišla o práci v jeho produkcích, a možná ji nemine ani prestižní cena. Byla totiž nominována na divadelní cenu Thalie za roli v muzikálu Funny Girl, kterou hrála v Severočeském divadle v Ústí nad Labem.
.
.
Nominace si přišla Absolonová poslechnout osobně do budovy Národního divadla a pořádně se na to připravila. Den předem si podle vlastních slov zašla k holiči a nechala si ostříhat stále trendy ofinu, i když zrovna jí možná úplně nesluší. K bílé halence a béžovým kalhotám módního střihu si pak vzala kabelku a pásek značky Burberry, která patří k jejím oblíbeným. Už několikrát se totiž Absolonová ukázala s doplňky či botami této tradiční britské módní značky.
.
.
Absolonové v Národním dělali parťáky ti nejlepší divadelní tvůrci, například Lumír Olšovský, Tomáš Topfer nebo Juraj Kukura, který získal nominaci za postavu Kukury ve stejnojmenné hře.
.
.
Autor: iHOT.cz

Nominace na Ceny Thálie byly vyhlášeny. Naději má Kukura i Töpfer

28. ledna 2012 v 19:26 | www.idnes.cz |  Úspěchy
23. 1. 2012
.
Mezi umělci nominovanými na ceny Thálie za loňský rok jsou herci Helena Dvořáková, Lucie Žáčková či Juraj Kukura, operní pěvci Eva Urbanová a Aleš Briscein a za muzikál a operetu Monika Absolonová a Tomáš Töpfer. Laureáti budou vyhlášeni 24. března v Národním divadle.
.
Helena Dvořáková byla nominována za roli Ysé v inscenaci Polední úděl pražského Divadla v Dlouhé. Konkurentkami jí jsou Alena Sasínová Polarczyková za výkon v inscenaci Blecha, kterou uvádí Komorní scéna Aréna v Ostravě, a Lucie Žáčková z Činoherního klubu za roli v inscenaci Tramvaj do stanice Touha. Kukura ztvárnil sám sebe v představení nazvaném jeho jménem, kterou nastudoval v Činoherním klubu. Na Thálii jsou nominováni také Václav Neužil v představení Dealer's Choice pražského Dejvického divadla a Ladislav Špiner za ztvárnění ústřední postavy v Mefistovi na jevišti Východočeského divadla Pardubice.
.
V operním žánru jsou mezi nominovanými Anna Klamo ze Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem za titulní roli v opeře Lakmé, Eva Urbanová za roli Kundry ve Wagnerově Parsifalovi v Národním divadle, Aleš Briscein jako Belmonte v Únosu ze serailu, který také hraje česká první scéna, a Jacek Strauch za titulní postavu v Hindemithově opeře Cardillac uváděné ostravským Národním divadlem moravskoslezským.
.
V kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr se rozhodne mezi Zuzanou Hvízdalovou v představení Fantom opery a Miho Ogimotovou jako Giselle ze Státní opery Praha či Zuzanou Šimákovou ve dvojroli Matky a Víly v Prokofjevově baletu Popelka na jevišti Národního divadla. Mezi muži mají naději Jan Fousek za roli v Nebezpečných známostech brněnského Národního divadla a Michal Krčmář a Filip Veverka alternující Vévodu Alberta v baletu Giselle ve Státní opeře.
.
V kategorii operety a muzikálu by mohla zabodovat Monika Absolonová v titulní roli Funny Girl v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem či Hana Fialová, která ztvárnila Margueritu ve stejnojmenném muzikálu v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Za roli Henryho Higginse v muzikálu My Fair Lady v pražské Fidlovačce byl nominován Tomáš Töpfer, spolu s ním o Thálii usiluje Dušan Vitázek z Městského divadla Brno za titulní dvojroli muzikálu Jekyll a Hyde.

Absolonová: Lyžuju, čtu, spím a těším se na Bídníky

28. ledna 2012 v 19:21 | www.dama.cz
5. 1. 2012
.
Zpěvačka Monika Absolonová (35) si užívá pár volných dnů na horách. Mezi Štědrým dnem a Silvestrem hrála, teď si naordinovala krátký relax před začátkem náročné sezony.
.
"Lyžování je moje vášeň, i když na hory jsem se dostala po osmileté pauze. Nesmím to svoje lyžařské nadšení moc přehánět, takže si dávám pozor, abych nedošla nějaké úhoně. Tenhle rok a i jeho začátek budou totiž dost hektické, takže musím být maximálně fit," řekla Korzu Monika.
.
V neděli už bude muset odložit neposedná prkénka, protože se vrací domů. Stihne prý jen v rychlosti vybalit saky paky a hned v pondělí zamíří do Goja Music Hall, kde se chystá v muzikálu Bídníci (premiéra 1. a 2. března) na roli Madame Thénardier.
.
"No, vlastně už jsem už do Bídníků naskočila. Zkoušet jsme začali od začátku prosince. Jsem ráda, že mi producent povolil udělat si první týden v roce krátkou dovolenou. Devátého ledna už ale musím být v plném zápřahu. Vůbec mi to ale nevadí. Roli mám skvělou a už se na Bídníky strašně moc těším," dodala Monika.
.
Zdroj: Korzo

Absolonová: Zhubla! A na bowlingu jenom zářila

28. ledna 2012 v 19:17 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
24. 1. 2012
.
Herečka Monika Absolonová se od té doby co má nového partnera na veřejnosti moc neukazuje. V minulém roce navíc trochu přibrala, tak se jí třeba ani moc nechtělo.
.
..
Bylo tedy velkým překvapením, že na bowling s herci Hudebního divadla v Karlíně dorazila. A byla krásná. Pár kil dole a úsměv od ucha k uchu jí svědčí.
.
.
Herečku "na kolena" nedostal ani vleklý spor s Michalem Davidem, který ji stál roli ve všech jeho muzikálech. Naopak - za hlavní roli v muzikálu Funny Girl je nominována na cenu Thálie.
.
.
.
.
.
.
Foto: Jiří Herman

Absolonová se snaží být snob, ale nejde jí to

28. ledna 2012 v 18:50 | www.blesk.cz |  Ostatní
25. 1. 2012
.
.
Známka: 2
.
Monika je hezká, sympatická a ambiciózní žena, která za svou pracovitost sklízí ovoce. Bohužel osobitý šarm, onen X Factor a správný stylistický instinkt postrádá. Svědčí o tom i svěží kombinace slušivé košilové blůzy s šedavě béžovými, do jezdeckých kozaček zasunutými kalhotami, jejichž příjemnou střízlivost kazí atak nápadné kostky proslulé zn. Burberry. Stačil by opasek, nebo velká taška. Obojí je příliš. Takhle křiklavě se snobismem zavánějící luxus neprezentuje.
.
Autor: Františka Čížková

Absolonová rok po válce s Davidem: Statisíce, vysněné role a Thálie

28. ledna 2012 v 18:20 | www.blesk.cz |  Ostatní
23. 1. 2012
.
Monika Absolonová (35) se před rokem pracovně rozešla s Michalem Davidem (51), který před deseti lety nastartoval její kariéru. Konec spolupráce byl trochu drsnější, než oba čekali. Mediální přestřelky, rádoby usmiřování, pomluvy... Dnes zpěvačka tvrdí, že rozchod s hitmakerem bylo to nejlepší, co ji potkalo.
.
Když se Monika s Michalem pracovně rozešla, což znamenalo konec hraní ve všech jeho muzikálech (Kat Mydlář, Kleopatra, Tři musketýři, Angelika), měla trochu o svou kariéru strach. Ale jak se říká - štěstí přeje vyvoleným, a zpěvačce se kšefty začaly hrnout ze všech stran. A co víc, její hlavní role v muzikálu Funny Girl v ústeckém divadle jí vynesla nominaci na Thálii v kategorii opereta, muzikál.
.
"Vůbec jsem to nečekala, jsem opravdu moc šťastná. Ve Funny mě viděl pan Jiří Hromada, který je šéfem herecké asociace, a moc mě chválil. Je to těžká role, ale jsem ráda, že ji hraji," říká Absolonová, kterou doposud muzikálový nadšenci znali jen z popových kousků. "Naskočila jsem najednou z popových muzikálů do jazzu. Přiznám se, letošní rok mám ve znamení novinek. Dělala jsem činohru Světáci a v Karlíně Vraždu za oponou, a teď Funny Girl," dodala.
.
Kromě hraní se Monika naplno věnuje zpívání a moderování, a to především na společenských akcích. "Až do března mám všechny víkendy plné. Je to hodně času v autě, ale je to moje práce a ta mě moc baví," usmívá se zpěvačka, která v červenci se svým přítelem Vráťou oslaví třetí výročí vztahu.
.
Mezi umělci nominovanými na ceny Thálie za loňský rok jsou herci Helena Dvořáková, Lucie Žáčková či Juraj Kukura, operní pěvci Eva Urbanová a Aleš Briscein a za muzikál a operetu Monika Absolonová a Tomáš Töpfer. Laureáti budou vyhlášeni 24. března v Národním divadle.
.
Autor: Markéta Reinischová, mivrk

Těhotná Stanková s velkým břichem do sebe lila víno

28. ledna 2012 v 18:17 | www.blesk.cz |  Ostatní
18. 1. 2012
.
Herečka Betka Stanková (32) už je v pokročilé fázi těhotenství, přesto si neodpustí sklenku vína. Na premiéře komedie Moje hra se mezi kolegy promenádovala s velkým břichem a dvojkou bílého.
.
Stanková se už pěkně zakulacuje a je na ní vidět, že zanedlouho porodí. Přesto neodolala dvojce bílého vína a na poznámky zkušenějších kolegyň reagovala slovy: "Jednu skleničku mi pan doktor dovolil."
.
Premiéru představení Moje hra si nenechala ujít řada významných osobností, například Monika Absolonová a Jiří Lábus. Komedii o tom, jak se se smrtí jednoho muže vyrovnává šest různých žen jeho života, napsal a režíroval Jan Kačer (74), a tak na jevišti nechyběla ani jeho žena Nina Divíšková (75). Ti teď vydělávají na dluhy, které mají kvůli špatnému pojištění.
.
Autor: mivr, lf

Proč je Kleopatrou Gunčíková? Csákové a Absolonové bylo 400 tisíc málo!

28. ledna 2012 v 18:13 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Kleopatra
6. 1. 2012
.
Obnovený muzikál Kleopatra (od 13. ledna) se bude muset obejít bez dvou hlavních představitelek egyptské královny - Moniky Absolonové (35) i Ilony Csákové (41).
.
"Už jim nestálo za to se znova připravovat, když se to bude hrát jen šest neděl. Přitom jde o čtyřicet představení!" řekl nám zdroj z divadla Broadway. A hvězdy jejich kalibru si za každý večer mohou fakturovat až 10 000 Kč!
.
"Monika zkouší Bídníky, takže by to prý nestíhala, a Ilona má práci s jejich domem a také se omluvila," objasnila mluvčí divadla Martina Jandová. Novými Kleopatrami budou mladice ze Superstar - Gabriela Gunčíková (18) s Kamilou Nývltovou (22).
.
Autor: kre

Funny Girl

2. ledna 2012 v 22:08 Funny Girl