Prosinec 2011

Zdrcená Petra Janů pohřbívala svého manžela. Přemohla pláč a po obřadu se usmívala

22. prosince 2011 v 23:43 | www.super.cz |  Ostatní
22. 12. 2011
.
Přátelům Petry Janů (59) i přes smutek v duších kvůli odchodu zpěvaččina manžela a jejich kamaráda Michala Zelenky (†63) svitla nová naděje. Do této chvíle naprosto zdrcená hvězda českého popu totiž i přes nával emocí dokázala při posledním rozloučení se svým mužem, jenž podlehl rakovině, vykouzlit na tváři i několik úsměvů.
.
.
Vypadá to proto, že se se smrtí svého chotě začíná vyrovnávat a časem snad dokáže znovu naplno žít. Obřad probíhal ve dnes od jedenácti hodin ve Velké obřadní síni strašnického krematoria a zúčastnilo se ho mnoho osobností z umělecké branže. Nechyběli Marta Kubišová s Milanem Heinem, producent Oldřich Lichtenberg, Petr Janda, František Janeček, Aleš Háma s Jakubem Wehrenbergem, Monika Absolonová či Michal Prokop. Ten bohužel dorazil až po konci obřadu a tak byl poslední, kdo vdově kondoloval.
.
.
"Zdálo se mi, že byli velmi semknutá dvojice. Pro Petru je to strašná ztráta, proto jsem ji přišla podpořit," řekla po obřadu Marta Kubišová, která prý ještě nedávno Zelenku potkala. Zdálo se jí, že je z nejhoršího venku. "Jeho odchod byl pro mě překvapením. Ptala jsem se ho, jak se cítí, a říkal, že výborně, že se mu to zlepšilo," vzpomíná zpěvačka. To Josef Laufer byl mrzutý. "Už mě to nebaví. Je to smutné, že v nastaveném čase, který jsem dostal, už chodím vyprovázet na poslední cestu kamarády až příliš často," smutnil Laufer, který se Zelenkou dělal na spoustě pořadů. "Byl to rozumný a pragmatický člověk. Strašně věřil své práci," dodal.
.
Během samotného rozloučení promluvil hudebník Petr Dvořák, který upozornil, že nebýt Zelenky, nebylo by ani obřího úspěchu Petry Janů. Ta nechala muži na poslední cestu zahrát například nový smuteční hit Půlnoční Václava Neckáře a Kolej Yesterday od opozdilce Prokopa.
.
Autor: David Zápal
Foto: www.hermina.czMonika Absolonová odmítá podepsat zákaz otěhotnění! Čeká dítě?

22. prosince 2011 v 11:12 | www.showbiz.cz |  Ostatní
19. 12. 2011
.
Zpěvačka se zatvrdila a v pracovních smlouvách odmítá přistoupit na zákaz otěhotnění! Monika Absolonová (35) se tak zřejmě připravuje na roli matky a je taky možné, že třeba už dítě čeká ... Anebo tak činí jen z lehkého rozmaru!
.
Monika Absolonová (35), která nedávno dostala roli madam Thénardier v muzikálu Bídníci, měla při podpisu smlouvy jednu zvláštní podmínku. Tato podmínka zní: V případě těhotenství může z muzikálu odejít!
.
Producent František Janeček (67) na to přistoupil, protože si uvědomil, že trvání na zákazu by jen zpěvačku připravoval o možnost mít děti. Takový zákaz se hodí pro nějakou dvacetiletou začínající pěnici, ale nikoli pro ženu, které tikají biologické hodiny ...
.
Premiéra muzikálu Bídníci je naplánovaná na 1. března 2012 v Divadle GoJa Music Hall na pražském Výstavišti a Monika Absolonová se na roli moc těší. Zároveň však jedním dechem dodává, že v současnoti není v žádném případě těhotná!
.
Naštěstí František Janeček myslí na zadní vrátka, a tak má hlavní úlohu pojištěnou dvěma alternacemi. V případě "náhlého otěhotnění" zpěvačky by ji tak zastoupila buď Marta Jandová nebo Renáta Podlipská.

Absolonová: Chci hned s partnerem dítě!

22. prosince 2011 v 11:09 | www.superspy.cz |  Ostatní
20. 12. 2011
.
Zpěvačka Absolonová už naslouchá tikotu svých biologických hodin. Odmítá ve smlouvách podepisovat dodatky o zákazu těhotenství a nejnověji si vymínila změnu smlouvy u muzikálu Bídníci, kde dostala vysněnou roli.
.
Muzikálová zpěvačka Absolonová (35) si přeje v brzké době otěhotnět. Se svým partnerem Vratislavem Jandou hodlá usilovně pracovat na dítěti a dokonce si kvůli tomu vymínila, že nebude ve smlouvách podepisovat dodatky o zákazu otěhotnění!
.
Producent muzikálu Bídníci František Janeček jí nabídl roli madam Thénardier, které si Monika velice považuje, ale nečekaně se s ním dohodla na dodatku, že v případě těhotenství bude moci z muzikálu odejít.
.
Zpěvačce už zřejmě tikají biologické hodiny, protože smluvní doložku o zákazu těhotenství by dle svých slov ve věku pětatřiceti let už nikdy nepodepsala.
.
František Janeček s její výjimkou souhlasil, už jednou podobný ústupek dovolil Jitce Čvančarové, která miminko také plánovala.
.
A protože Monika zřejmě myslí svoje plány do budoucna vážně, jsou připraveny pro její roli dvě náhradnice, které by Absolonovu vystřídaly, pokud by z muzikálu musela odejít.
.
Absolonová se údajně těší na nový rok, který má přinést mnoho změn. Je tedy možné, že si je naprosto jistá tím, že Vratislavu Jandovi porodí svého prvního potomka.
.
Autor: bk

Zagorka je pořád v kurzu! Vyprodala Lucernu!

22. prosince 2011 v 11:04 | www.superspy.cz |  Akce
19. 12. 2011
.
Zpěvačka Hana Zagorová (65) pořád táhne! Na svém vánočním koncertě se jí podařilo vyprodat Lucernu a naprosto nečekaně dostat spořádané publikum do varu. To jí po tříhodinovém zpěvu tleskalo vestoje.
.
Hanička Zagorová měla nedávno vánoční koncert v Lucerně a povedlo se jí prodat i ten nejposlednější lístek.
.
Na pódium si pozvala jako hosty například Petra Rezka, se kterým si zazpívala oblíbenou Duhovou vílu.
.
.
Na řadu pak přišla i Monika Absolonová, která si také kromě duetu se Zagorkou zazpívala sólo, a to hit od slovenské zpěvačky Mariky Gombitové Vyznanie.
.
Na koncertu seděl v řadách hostí i její manžel, operní pěvec Štefan Margita. Ten sice jako host nevystoupil, ale o to víc si manželčin koncert z hlediště užíval.
.
Zagorka během tří hodin odzpívala své největší hity, vystřídala troje šaty a z pódia odcházela za ovací vestoje.
.
Autor: bk
Foto: Roman Souček

Monika Absolonová je v zajetí alkoholu!

22. prosince 2011 v 10:51 | www.superspy.cz |  Ostatní
18. 12. 2011
.
Záchvaty pracovitosti a ctižádostivosti střídají neřesti! Úspěchy Monika ráda zapíjí ve společnosti. Občas to trošku přežene. Jde o to, zda to "občas" není příliš často. Démon alkoholu už skolil jiné hvězdy...
.
.
Když jsme na nedávném předávání Slavíků potkali zpěvačku Moniku Absolonovou (35), zářila štěstím. I když žádnou sošku nezískala, byla téměř na vrcholu blaha. "Jsem spokojená, že jsem byla šestá, to je moc hezké. Jsem ráda, že jsem na Slavíka vůbec pozvaná, viděli jste tady snad nějakou jinou muzikálovou zpěvačku?
.
Já mám po premiéře muzikálu Funny Girl, dob­ře jsem to zvládla i s nemocnými hlasivkami, takže jsem úplně šťastná," vysvětlila. Roli, která se zkouší tři měsíce, prý měla nastudovanou za měsíc a půl. Její neustálá euforie z úspěchu má ale i své stinné stránky...
.
Jelikož má Absolonová každou chvíli důvod slavit a zapíjet, občas se jí tenhle společenský 'akt' vymkne z ruky a následky jsou leckdy krušné... Už její zpověď kamarádce mluví za vše. "Čtrnáct dní jsem ležela v kocovině!" svěřila se jí. Není výjimkou ani to, že ji novináři překvapí lehce indisponovanou.
.
"Promiňte, po včerejší oslavě mi není dobře..." vysvětluje občas do telefonu. Absolonová nám přiznala, že to se sebeovládáním nemá lehké. "Někdy bojuju sama se sebou," nechala se slyšet. "A občas všechno nedokážu zvládnout..." obchází úskalí jménem kocovina. Démon alkoholu už skolil jiné hvězdy, snad se Monika nestane další z nich. Říká se totiž, že ďábel přichází nenápadně...
.
Autor: (archiv Prima TV)

Zábavu, zpěv a tanec přinesly slavné tváře dětem z dětských domovů

22. prosince 2011 v 10:34 | www.novinky.cz |  Akce
19. 12. 2011
.
Předvánoční čas zpříjemnili organizátoři akce Radost dětem mladým tvářím z dětských domovů. Akci, která se konala pro potěšení dětských očí, hostil Průmyslový palác na pražském Výstavišti. Sobotní odpoledne si tak užily nejen děti z dětských domovů, ale také příchozí děti, organizátoři i účinkující.
.
.
Několik stovek dětí z devíti dětských domovů v různém věku se přijelo bavit a strávit čas se svými vrstevníky. Pomáhaly jim k tomu známé tváře. Jeden z největších ohlasů měly zpěvačky Monika Bagárová, Monika Absolonová a Olga Lounová.
.
Vystoupení Moniky Absolonové a Olgy Lounové potěšilo přítomné diváky i proto, že se s nimi zpěvačky pozdravily přímo u jejich stolů, když zpívaly přímo mezi diváky. Děti, ale i dospělí, si slavné zpěvačky fotografovaly na mobilní telefony a některým se podařilo se s nimi pozdravit nebo si zazpívat.
..
Monika Bagárová se pro změnu asi cítila stísněná na podiu, když ji děti i teenageři, hlavně z řad dívek, obklopili na podiu. Děti se chovaly spontánně a vytvořily tak zpěvačce nezapomenutelné prostředí.
.
Nebylo to jedinkrát, kdy děti byly spolutvůrcem prostředí a nálady na koncertě. Jejich přítomnost na podiu zaznamenaly i hvězdy celého odpoledne. Zazpívaly si s muzikálovými hvězdami Bořkem Slezáčkem, Michaelou Noskovou a Petrem Poláčkem nebo se zpěvačkou Debbi.
.
Zpěv, tanec, kouzla a soutěže v hlavní roli
Štěstí se usmálo na ty děti, které měly lístek do tomboly a jejichž číslo bylo vylosováno hercem Ivanem Trojanem. Vyhráli tak kabelky, trička, mobilní telefony nebo také fotoaparáty. Se smutnýma očima ale neodešly, ani ostatní děti. Každé dítě dostalo dárkovou tašku se spoustou drobností.
.
Součástí celého večera bylo kouzelnické vystoupení Magic Hadaš, které dětem ve tvářích zanechalo chvilky napětí. Ty hned opadly s nadcházející módní přehlídkou. Jejími hvězdami byly modelky Lucie Smatanová, Kateřina Průšová nebo Gabriela Dvořáková. Šaty předvedly jak jinak, než za účastí dětských modelek a modelů. Po přehlídce spolu s ostatními rozdaly dětem své fotografie a podpisy. Čas byl i na společné fotografování.
.
Celý koncert zahájila bubenická kapela mladých kluků - Marimba, která koncert i zakončila. Nejvíc práce ale měli moderátoři večera, kteří se snažili děti bavit a občas také dostat děti z pódia, kde je nažhavila právě jejich hvězda koncertu. Udržet děti v bezpečí měli na starosti také pořadatelé a organizátoři pod vedením ředitelky celého projektu Radost dětem Kateřiny Wich, která si na závěr vysloužila největší potlesk.
.
Autor a foto: Ondřej Kořínek

Absolonová mění smlouvy, začala z nich vyškrtávat zákaz otěhotnění

22. prosince 2011 v 10:21 | www.revue.idnes.cz |  Akce
19. 12. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová zřejmě pomýšlí na roli matky. Striktně totiž ve smlouvách odmítá podepisovat kolonku zákazu otěhotnění. Naposledy si například takhle "dupla" před producentem muzikálu Bídníci Františkem Janečkem.
.
.
V Bídnících dostala Monika Absolonová nabídku na roli madam Thénardier. Přijala ji, měla ovšem jednu podmínku - nikdo ji nesmí omezovat v případném založení rodiny.
..
"Nechala jsem si do smlouvy napsat, že v případě těhotenství můžu z muzikálu odejít a pan doktor Janeček byl tak laskav, že mi to podepsal. Ve svém věku bych už kolonku zákazu otěhotnění nepodepsala, to vážně ne," říká pětatřicetiletá zpěvačka.
.
František Janeček má pro těhotné ženy zřejmě pochopení, herečku Jitku Čvančarovou totiž angažoval ve chvíli, kdy byla na počátku těhotenství a radostnou novinu tak věděl mezi prvními. Čvančarová by do muzikálu měla nastoupit krátce po porodu.
.
Zkoušky jsou v plném proudu, oprašují se také kostýmy a šijí se nové. Na premiéru, která se plánuje 1. března 2012 v Divadle GoJa Music Hall na pražském Výstavišti, se Absolonová moc těší. Bídníci jsou jejím dětským snem, vždycky se jí moc líbili. "Když zazní ty sborové věci, člověka z toho až mrazí, je to vážně nádhera."
.
.
Letos má zpěvačka vůbec štěstí na zahraniční tituly. Kromě Bídníků hraje ve Vraždě za oponou nebo ve Funny Girl. S tou už má premiéru za sebou a je doslova šťastná jako blecha.
.
"Bylo to náročné zkoušení, neslezu totiž tři hodiny z jeviště. Mám práce plné brýle, ale všechno jsou to role, které se neodmítají. Navíc víceméně herecké, madam Thénardie v Bídnících zrovna není až tak pěvecká jako herecká, takže je teď ze mne pomalu víc herečka. Nový rok mám plný změn a těším se na něj," uvádí Absolonová.
.
Jestli mezi všechny změny, které ji čekají, bude patřit i změna jejího stavu, ukáže čas. Ona je na ni každopádně připravená a stejně tak i František Janeček. Případnou absenci Absolonové má pojištěnu dvěma alternacemi, roli madam Thénardier zkouší také Marta Jandová a Renáta Podlipská.
.
Autor: ved
Foto: Marek Navrátil

Srdce pro děti: Celebrity vybraly deset milionů korun

22. prosince 2011 v 10:07 | www.blesk.cz |  Akce
22. 12. 2011
.
Během slavnostního galavačera společného projektu Blesku a nadace Život dětem - Srdce pro děti se vybralo neskutečných 9,77 milionu korun. Peníze pomohou dětem bojujícím se zákeřnými nemocemi. Osm vybraných dětí získalo svého hvězdného patrona, který zároveň podporuje i boj proti chorobě, kterou nemocný trpí. Blesk byl přímo u natáčení v hvězdném call centru, kam mohli lidé během přenosu volat a nadaci darovat peníze.
.
Ve slavnostní večer se k telefonu v ateliérech TV Prima posadily osobnosti jako Karel Gott, Alois Švehlík nebo Jitka Zelenková. Během večera přijímaly hvězdy českého showbyznysu finanční dary od diváků na telefonu. Nikdo z volajících netušil, které osobnosti se dovolá, ale každý z 29 hostů byl zajímavý. Největší zájem byl o Karla Gotta. "Terezko, řekni Kájovi, že už jsem měla deset hovorů a všichni chtěli mluvit s ním," prosila Monika Absolonová Terezu Kostkovou, která přenos společně s Vlastou Korcem moderovala.
.
.
V dekoracích seriálu Cesty domů, kde se natáčelo, si všichni účinkující uvědomovali, jak důležitá je jejich podpora. "Je nutné takto nemocným dětem pomoci. Sám mám doma dva kluky, takže dobře vím, jaké je to mít starost o děti," řekl Petr Kolář. Smutný byl Alois Švehlík. "Jsem patronem dvou dětí, které do deseti let zemřou a nedá se s tím nic dělat. Když jsem je viděl, uvědomil jsem si, jakými malichernostmi se zabýváme a tváříme se, že jde o nejdůležitější věci na světě," řekl Blesku herec.
.
Benefice proběhla nad očekávání všech. "Tak velkou částku jsme nečekali," přiznal Petr Svárovský, který má na Primě projekt na starost. "Hlavně, aby všichni, kdo peníze slíbili, je skutečně poslali na uváděný účet," dodal.
.
Patroni projektu Srdce pro děti:
Karel Gott (patron dětí se svalovou atrofií a dystrofií), Martin Chodúr (patron dětí s mozkovou obrnou), Jiří Korn (patron dětí s autismem), Jitka Zelenková (patronka dětí s nemocí motýlích křídel), Miroslav Etzler (patron dětí s onkologickým onemocněním), Alois Švehlík (patron dětí s mukopolysacharidózou), Petr Konáš (patron dětí s těžkými popáleninami) nebo Kamila Špráchalová (patronka dětí bez střev).
.
Jak můžete přispět i vy?
Pošlete jakoukoliv částku na účet 83297339/0800, pod var. symbolem 1234, či můžete přispět dárcovskou SMS ve tvaru: DMS SRDCEPRODETI na 87777 (cena dárcovské SMS činí 30 Kč)
.
Autor: evakk, Vilém Besser
Foto: Foto Blesk - Martin Sekanina

Absolonová chce miminko. Mění kvůli němu své smlouvy!

22. prosince 2011 v 9:59 | www.blesk.cz |  Ostatní
19. 12. 2011
.
Monika Absolonová (35) nejspíš cítí, jak jí buší biologické hodiny, a tak by se chtěla stát konečně maminkou. Při podepisování nových smluv se totiž ohrazuje proti uváděným zákazům otěhotnění. Stalo se to třeba i u smlouvy na muzikál Bídníci.
.
Absolonovou velmi potěšilo, když jí producent muzikálu František Janeček nabídl roli madam Thénardier. Prý se jí dokonce splnil dětský sen. "Když zazní ty sborové věci, člověku z toho až mrazí. Je to vážně nádhera."
.
Při podpisu smlouvy si však zpěvačka prosadila nečekanou výjimku: "Nechala jsem si do smlouvy napsat, že v případě těhotenství můžu z muzikálu odejít." Plánuje miminko? A nebo ho snad už dokonce očekává? "Ve svém věku bych už kolonku zákazu otěhotnění nepodepsala, to vážně ne," dodává Absolonová.
.
Janeček s výjimkou pro populární herečku souhlasil. Není ostatně první, kdo za ním s něčím podobným přišla - těhotenství plánovala i Jitka Čvančarová, které už se v současné době skutečně pěkně zakulacuje bříško. Do muzikálu tak nastoupí až po porodu.
.
Producent proto pamatuje i na moment, kdy by Absolonová skutečně z muzikálu na čas vypadla. Připravil hned dva záskoky - zpěvačky Martu Jandovou a Renátu Podlipskou. Premiéra muzikálu Bídníci se plánuje na 1. března 2012 do divadla GoJa Music Hall.
.
Absolonová však vystupuje i v dalších nových muzikálech (Funny girl, Vražda za oponou), práce má proto nad hlavu. Zároveň však poněkud tajemně dodává: "Nový rok mám plný změn a těším se na něj." Dočká se i miminka? Připravená na to je!
.
Autor: simao

Zemřel Václav Havel: Slavní truchlí...

22. prosince 2011 v 9:56 | www.blesk.cz |  Ostatní
18. 12. 2011
.
Celé Česko smutní nad náhlým odchodem velké osobnosti, exprezidenta Václava Havla (†75). V čele s ním se ozývají i vzpomínky slavných osobností.
.
.
Herec Jan Tříska (75)
"Co vám mám k tomu říct... Snad jediné: Václav Havel byl můj celoživotní přítel, svatební svědek a můj divadelní autor. Já byl jeho celoživotní přítel, svatební svědek a jeho divadelní herec. Tak chápete, jak mi teď asi je." Tříska se o smrti svého přátele dozvěděl v půl páté ráno, kdy mu to do Kalifornie zavolali přátelé.
.
Zpěvák Karel Gott (72)
"K Václavu Havlovi jsem choval velkou úctu a jako Čech jsem byl na něho nesmírně hrdý. Kdykoli jsem se ocitl ve světě, tak o něm bylo hovořeno jedině pozitivně. Václav je pro mě symbol jedné epochy. Vedl jsem s ním rozhovory jako s umělcem a vždy jsem mu upřeně naslouchal. Klidně i hodiny. Nejenom, že jsem z jeho úst dostával informace, byl i velmi zábavný."
.
Zpěvačka Lucie Bílá (45)
"Mám doma několik oblíbených fotografií pana prezidenta Václava Havla a dnes je u každé z nich zapálena svíčka. Všechna slova jsou mi malá, všechna vyznání a díky jsou nedostačující. Pan Václav Havel byl pro mě ztělesněním člověka, který naplnil svůj osud s pomocí těch nejjemnějších zbraní. Všechny nás přesvědčil o tom, že láska, dobro, skromnost, něha, laskavost jsou silnější než jakákoliv zloba lidstva. Byl to velký člověk a záviděl nám ho celý svět."
.
Herečka Jiřina Bohdalová (80)
"Pláču pro něj, měla jsem ho lidsky opravdu ráda. Vrazil mě jako "Bohdalku" do své divadelní hry Audience jako jistý symbol a já ho vrazila do svého srdce taky jako symbol. Václav Havel je můj prezident navždy."
.
Herečka Vlasta Chramostová (80)
"Už dlouho jsem se toho obávala, protože jsme byli ve spojení a veděla jsem, že je na tom špatně. Teď to přišlo a já nevím, co říct. Je to moc zlá zpráva, nejhorší za poslední roky."
.
Zpěvačka Hana Zagorová (65)
"Nedá se nic říkat, jen to, že nás to se Štefanem lidsky velice zasáhlo."
.
Zpěvačka Marta Kubišová (69)
"Je to velká ztráta. Víc vám neřeknu, právě zkoušíme vystoupení na adventní koncert."
.
Herec Zdeněk Maryška (63)
"Díky Václavu Havlovi jsem se definitivně vrátil z emigrace. Třináct let jsem žil v USA a když jsem se po revoluci při svých častých návštěvách rodné země dostal s herci k Havlovi do Lán, řekl mi: Proč se vlastně nevrátíš definitivně? Tak jsem si řekl, že má pravdu a už jsem 15 let zpět v Čechách."
.
Moderátor Libor Bouček (31)
"Konec roku 2011 je velmi důležité období naší generace. Svět se zásadně mění. Kam, je nezodpověditelná otázka. Ale je to konec jedné fáze české republiky. Odchod Václava Havla je pro nás obrovskou ztrátou. Respekt a úcta, které se těšil v zahraničí byla důležitým vývozním artiklem naší země. Jeho názory byly jednou z věcí, která nás učila pochybovat. A jen přes vlastní pochyby se můžeme zlepšovat. Je nenahraditelnou osobností naší generace." Libor Bouček
.
Prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Svobodová (39)
"Václav Havel pro mne znamenal svobodu a moudrost. Je mi velice líto Dagmar, jeho ženy. Čeká ji velice bolestivé období."
.
Herečka Dana Morávková (40)
"Odešel jeden z těch vzácných lidí, kteří mají schopnost měnit svět v lepší. Bojím se, že už jich moc nezbývá. Čest jeho památce!"
.
Hudebník Michael Kocáb (57)
"Upřímnou soustrast jeho nejbližším, a v podstatě celému národu. Byl nášnejcennější poklad."
.
Herečka Kateřina Hrachovcová (35)
"Náš milovaný pan prezident Václav Havel ... Bylo mi ctí setkat se s ním. Pan prezident byl LÁSKA. Je ..."
.
Herec Aleš Háma (38)
"Vážený Pane Prezidente, neexistuje smutnějšího daru pod letošní vánoční strom, než je Váš odchod z tohoto světa. Byl jste a budete pro mne člověkem, který všem ukazoval a dokazoval, že trvat na morálních zásadách je hodnotné a správné, a to i v případě, že se svět tváří, že je to směšné. Jste pro mou generaci husákových dětí jedinou plně směnitelnou komoditou trvalé a neměnné hodnoty. Tak to už zůstane. Václave, Děkujeme."
.
Zpěvačka Monika Absolonová (35)
"Pan exprezident Václav Havel, byl, je a už navždy pro mě, a myslím nejen pro mě, bude osobností, ikonou, ale především ČLOVĚKEM, který ať říkal či konal cokoliv, vždy jsem mu naprosto věřila. Proto bych ráda vyjádřila upřímnou soustrast jeho ženě, příbuzným a blízkým, ale vlastně nám všem, kteří jsme ho milovali. Pane prezidente, budete nám všem moc chybět. S hlubokým zármutkem a úctou."
.
Herečka Květa Fialová (82)
"Byl to nádherný člověk. Může se zdát, že z tohoto světa odešel, ale on z tohoto státu neodejde nikdy. Potkali jsme se dávno už v divadle, když ještě dělal kulisáka, bydleli jsme blízko sebe. Vždycky jsem ho měla ráda, byl vstřícný, nebyl nikdy domýšlivý."
.
Kapela Wanastowi Vjecy
"Skonem Pana Václava Havla končí jedno významné období vývoje českého státu. Je mi to osobně velmi líto. Domnívám se, že jeho osobnost zářila neméně významně i v období jeho exprezidentování. Jeho vizionářský spirit ho předurčil ke vstupu do klenotnice, kde se málokterý český (československý) státník při ohledu od prvorepublikových doktrín může postavit na jeho úroveň. Češi, už se neptejte, co může učinit Pan Václav Havel pro vaši zem. Ptejte se, co pro ni můžete učinit vy sami po skončení jeho éry..."
.
Zpěvák Petr Bende (34)
"Přesně si pamatuji na svůj pracovní stůl doma v dětském pokoji po 17. listopadu. Pod sklo, kde jsem měla kapelu Kiss jsem si uložil plakát Václava Havla. Byl to fascinující člověk, který českému národu ukázal správnou cestu a v zahraničí pozdvihl českou prestiž. Vždycky jsem toužil si s ním v klidu pohovořit, a tak se třeba sejdeme v nebi. Bude mě i českému národu scházet. Skláním se před ním."
.
Zpěvačka Anna K. (45)
"Je mi moc smutno, zemřel podle mě největší hrdina naší země! Nejsmutnější ale na tom je, že celý svět se před ním už za jeho života skláněl až k zemi a nemohu se zbavit dojmu, že u nás se mu dostává těch největších poct až nyní. Upřímnou soustrast všem jeho blízkým!"
.
Bývalý tiskový mluvčí Havla, spisovatel, mistr etiky Ladislav Špaček (62)
"I když jsme to všichni vzhledem k jeho velmi špatnému zdravotnímu stavu čekali, ta zpráva je zdrcující. My jsme v podstatě měli jen dva prezidenty - Havla a Masaryka. To, že jsem mohl část svého života prožít po jeho boku, je pro mne velká čest."
.
Básník a písničkář Jiří Dědeček (58)
"Zemřel člověk, ke kterému se vztahovali ti, jimž se někdy ironicky říkalo 'pravdoláskaři', ale nic jiného než pravda a láska nemá v životě smysl." Havla přirovnal k dalajlamovi, kterého budou jeho příznivci velmi postrádat.
.
Výtvarník David Černý (44)
"Tento rok tygra si vybírá své. Václav Havel pro mě byl synonymem znovu nabyté svobody - po těch 22 let od listopadu. Člověkem, kterého jsem jmenoval v různých koutech světa, když nebylo možné objasnit jinak, co že je to Česko. Člověk, kvůli kterému jsem se za tento národ občas nestyděl."
.
Autor: gam, lara
Foto: Archiv Blesku

VIP zprávy 17.12.2011

21. prosince 2011 v 18:26
Reportáž z natáčení pořadu Srdce pro děti od 6:56 a reportáž o Monice od 8:00


VIP zprávy 13.12.2011

21. prosince 2011 v 17:48
Reportáž z koncertu Hany Zagorové od 4:17


VIP zprávy 15.12.2011

21. prosince 2011 v 17:38
Reportáž z natáčení pořadu Srdce pro děti od 12:04


Absolonová odmítla producentovi Janečkovi podepsat zákaz otěhotnění! Je v jiném stavu?

19. prosince 2011 v 17:53 | www.super.cz |  Bídníci
19. 12. 2011
.
Monika Absolonová (35) se připravuje na roli matky. Striktně totiž ve smlouvách odmítá podepisovat kolonku zákazu otěhotnění. Naposledy si takhle "dupla" před producentem muzikálu Bídníci Františkem Janečkem (67).
.
V Bídnících dostala nabídku na roli madam Thénardier. Přijala ji, měla ovšem jednu podmínku. "Nechala jsem si do smlouvy napsat, že v případě těhotenství můžu z muzikálu odejít a pan doktor Janeček byl tak laskav, že mi to podepsal. Ve svém věku bych už kolonku zákazu otěhotnění nepodepsala, to vážně ne," říká pětatřicetiletá zpěvačka, která ale odmítla potvrdit, že by už byla těhotná nyní.
.
František Janeček má pro těhotné ženy zřejmě pochopení, Jitku Čvančarovou (33) totiž angažoval ve chvíli, kdy byla na počátku těhotenství a radostnou hereččinu a zpěvaččinu novinu tak věděl mezi prvními. Čvančarová by do muzikálu měla nastoupit krátce po porodu.
.
Zkoušky muzikálu jsou v plném proudu, oprašují se také kostýmy a šijí se nové. Na premiéru, která se plánuje 1. března 2012 v Divadle GoJa Music Hall na pražském Výstavišti, se Absolonová moc těší. Bídníci jsou jejím dětským snem, vždycky se jí moc líbili. "Když zazní ty sborové věci, člověku z toho až mrazí, je to vážně nádhera," řekla.
.
Případnou absenci Absolonové, která plánuje rodinu, má Janeček pojištěnou dvěma alternacemi, roli madam Thénardier zkouší také Marta Jandová a Renáta Podlipská.
.
Autor: Gabriela Wolfová

To budete koukat! Šedesátnice Zelenková zhubla a v šatech odhalila ramena a famózní dekolt

17. prosince 2011 v 21:59 | www.super.cz |  Akce
14. 12. 2011
.
Jitka Zelenková (61) vypadá na svůj věk opravdu báječně. Ještě nedávno sice bojovala s několika kilogramy navíc, teď je ale všechno jinak. Když se tento týden objevila na zkoušce připravovaného předvánočního charitativního galakoncertu Srdce pro děti, všem přítomným spadla brada. Se svou opět skvělou figurou a v romantických šatech totiž vypadala úchvatně.
.
.
Jitka zná své přednosti a ví, jak upoutat pozornost. Proto zvolila bílé šatičky, které jí laškovně odhalovaly ramena a měly zatraceně hluboký dekolt. K tomu její typický kudrnatý účes a jemné líčení a zpěvačka může směle konkurovat svým o desítky let mladším kolegyním.
.
.
Kromě Zelenkové v pořadu vystoupí například také Monika Absolonová, Ilona Csáková, Libuška Vojtková, Karel Gott, Lucie Bílá nebo dívčí skupina 5 Angels.
.

.
Autor: Lucie Sieglová
Foto: Olga Hrušková

Zagorová v Lucerně: Trumfla i hokejisty

17. prosince 2011 v 21:32 | www.blesk.cz |  Akce
14. 12. 2011
.
Štefan Margita (55) se nedávno vrátil z Chicaga, kde zpíval pro 3500 diváků. "Připadal jsem si jako na fotbalovém stadionu," řekl pěvec po návratu. Na koncertu své ženy Hany Zagorové (65) musel mít Margita déjà vu. Vyprodaná Lucerna totiž nejvíc ze všeho připomínala vroucí kotel.
.
Publikum musí Zagorové závidět všichni kolegové. Dokáže rozpoutat takové ovace, jako když naši hokejisté získali zlato v Naganu.
.
Bez vánočních koncertů by rok pěvecké dvojice nebyl úplný. "Málokterý umělec by vystoupil, přestože jeho jméno není na plakátě. Hana Zagorová něco takového klidně udělá," řekl pochvalně o své ženě Margita minulý týden v pražském Kalichu, když mu manželka zazpívala. On sám sice v Lucerně se Zagorovou nevystoupil, ale seděl celé tři hodiny v sále a tleskal.
.
To Monika Absolonová, kterou si Hanka pozvala jako hosta, ráda zazpívala. "Přijela jsem na poslední chvíli z Ústí nad Labem, kde účinkuju v divadle. Do poslední chvíle jsem měla strach, jak mě publikum přijme. Je to ale úžasné," svěřila Blesku Absolonová. Kromě slavné písničky z muzikálu Kleopatra zazpívala slovenský hit století Vyznanie, který znají diváci v podání Mariky Gombitové.
.
.
Dalším hostem se stal Petr Rezek, se kterým si Zagorga střihla klasicky Duhovou vílu.
.
Po bezmála tříhodinovém koncertu přišly ovace ve stoje. Aby také ne, Hana Zagorová opět po roce vyprodala Lucernu a předvedla show, při které vystřílela většinu svých největších hitů. A vystřídala hned troje šaty - modré, zelené a černé. "Je to nejkrásnější dárek k Vánocům, narvaná Lucerna," dodala v rozhovoru pro TV Prima.
.
Autor: Hana Höschlová, Vilém Besser, jsimk
Foto: Foto Blesk - Marie Kurovská
.
VIDEO: Monika Absolonová na vánočním koncertě Hanky Zagorové
Zdroj: Hana Hoschlová

Tahle mladinká zpěvačka vystrnadila Martu Jandovou i Moniku Absolonovou. Podle producentů jsou staré!

13. prosince 2011 v 16:35 | www.super.cz |  Ostatní
10. 12. 2011
.
Marta Jandová (37) a Monika Absolonová (35) už jsou pro některé role opravdu staré a už se za ně našla náhrada. Teprve dvacetiletá Vlaďka Skalová si zazpívá roli, o kterou usilovaly na konkurzu, ale britská produkce rozhodla, že tyhle dámy sice mají pěkný hlas, ale musí hrát starší ženy.
.
.
"Vlaďku mi doporučil profesot Klezla, který nám pomáhal s výběrem nových tváří," řekl Super.cz František Janeček (66), který muzikál Bídníci, v němž si dvacetiletá blondýnka zahraje roli Eponiny, produkuje. "Na pódiu budu mimo školu stát poprvé," upřesnila Vlaďka, která studuje šestým rokem Konzervatoř Jaroslava Ježka.
.
"Zpívala jsem v rámci školních projektů, muzikály miluju. A z našich zpěváků nejvíc Moniku Absolonovou (35) a Dana Hůlku (43), tak jsem šťastná, že s nimi budu stát na jednom jevišti," rozplývala se drobná blondýnka.
.
Hudební zázemí v rodině nemá. "Maminka je nezaměstnaná, táta je dispečer v sázkové kanceláři a sestra je učitelka. Jsem vážně jediná, kdo i v širším příbuzenstvu inklinuje k hudbě, i když naši jako malí na hudební nástroje hráli," upřesnila.
.
Aspoň, že její láska je ze stejné branže. Vlaďka totiž chodí s muzikálovým zpěvákem Tomášem Berounem, kterého mohli diváci vidět například ve Třech mušketýrech anebo v Angelice. "Známe se delší dobu, ale chodit jsme spolu začali až před časem. Jsem šťastná, jiného chlapa určitě nehledám," odrazuje půvabná Vlaďka případné nápadníky.
.
Blondýnka má sice první velkou muzikálovou příležitost, ale televizní diváci už ji znát mohou. "Objevila jsem se loni v reklamě na jeden peněžní ústav. Scéna se odehrává ve výtahu, kterým jede čtyřčlenná rodina. Já jsem hrála dceru," upřesnila.
.
Autor: Saša Šeflová
Foto: Michaela Feuereislová

Šílené video: Zoufalé Absolonové se nepovedl klip!

13. prosince 2011 v 16:30 | www.superspy.cz
12. 12. 2011
.
Monika Absolonová je jistě sympaťačka a v začátku kariéry jí určitě významně nepomohl otec, kterého dnes zatracuje, ale zřejmě by měla zůstat v týmové muzikálové tvorbě. Jakýkoli pokus o sólo hit totiž končí fiaskem.
.
.
Zpěvačka Monika Absolonová vypustila před dvěma měsíci do světa po sedmi letech klip k písni s originálním názvem Nespoutaná, která měla být konečně hitem, jenž nevzešel z muzikálové produkce, kam zpěvačka bohužel patří.
.
Song, který má podbízivou melodii a telecí text, a tudíž splňuje všechna kritéria zabodovat u široké veřejnosti, opět prakticky nehrají rádia a samotné video se příliš nepovedlo, i když duševně slabší jedinec to nepozná a bude díky klipu nadšeně olizovat monitor a snít o tom, jak při sexu drží Moniku za cop, který jí nasadil vizážista Zdeněk Fencl, mimochodem jediný člověk, který na klipu odvedl svou práci dobře.
.
Zpěvačka o režii celého díla požádala kámoše, herce Jakuba Wehrenberga a ten se rozhodl pro osvědčenou metodu: Necháme to interpretku nazpívat na střeše, u zdi a na jevišti a pak to prostřiháme.
.
Choreografii dodala moderátorka zpráv na Nově Kristina Kloubková, která tomu, jak se mají kroutit holky za zpěvačkou, sice rozumí, ale zapomněla rejžovi a Monice říct, že by v některých pasážích měly tančit všechny synchronizovaně a ne nejdřív Monika a o vteřinu později na ní očima visící vyděšené křoví vzadu a naopak.
.
Až ironicky působí komentář samotné zpěvačky, která nejméně povedenou pasáž klipu okomentovala takto: "Scénu na střeše jsme točili snad třicetkrát", k čemuž se chce dodat, že je škoda, že to "nesjeli" ještě po jedenatřicáté.
.
Ještě smutnější je, že některý z kamarádů, tipujeme Filipa Renče, dodal filmový materiál, kterého je málo a neměly by se na něj točit amatérské céčkové záběry.
.
Na druhou stranu je třeba pochválit scenáristu za geniální nápad obsadit do malé role otce zpěvačky Čeňka Absolona. Tomu na začátku klipu vyskočí rozčilená Absolonová z auta a jasně mu řekne, aby už jí dal pokoj.
.
Monika ale jinak zažívá vcelku pozitivní období. Přítel z Brna Vratislav Janda, který byl vybrán jako nositel genetického materiálu pro potomstvo Absolonové, je konečně rozvedený a Michal David nakonec zpěvačku nevyhodil ze všech svých muzikálů, což chtěl učinit po jejich loňském sporu, kdy se mu nelíbilo, jak Absolonová na svém muzikálovém albu zmršila některé jeho hity.
.
Když totiž Absolonové došlo, že válka s Michalem Davidem by víceméně znamenala konec kariéry a práce v administrativě je v Brně málo, Davidovi se raději omluvila a ten na přání producenta Oldy Lichtenberga dělal, že věří tomu, že to zpěvačka myslí upřímně, takže všechno nakonec dobře dopadlo.
.
Samozřejmě jen co se týká práce v divadlech Broadway a Hybernia, nikoli klipu, který si prohlédněte a napište nám do ankety, co si o něm myslíte.
.
Autor: (prs)
Moje kecy: tralalalala fakt samá pravda :D