Listopad 2011

Michal Dlouhý se pochlubil dcerou. Je celá tatínek

16. listopadu 2011 v 13:38 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
15. 11. 2011
.
Herec Michal Dlouhý se pochlubil svou dcerou Karolínou. Ta tak absolvovala svou první společenskou akcí, kterou byl křest kalendáře časopisu Glanc.
.
.
V kalendáři známé osobnosti pózovali ve svých vysněných povoláních. Kromě Dlouhého na akci dorazila Halina Pawlowská, Hana Vágnerová, Marián Vojtko, který se stylově převlékl za Vinetua, Monika Absolonová nebo Štěpánka Duchková.
.
.
Hanka Vágnerová, která v současné dob hraje v seriálu Expozitura, se na akci oblékla do cawboyeského modýlku.
.
.
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz


Český Slavík: Z první desítky vypadli Chodúr, Vondráčková, Jandová

12. listopadu 2011 v 19:37 | www.blesk.cz |  Akce
10. 11. 2011
.
Vyhlášení vítězů divácké ankety Český slavík Mattoni 2011 je zhruba v polovině, a tak pořádající agentura zveřejnila první desítku interpretů v každé kategorii. Do kategorie žen se překvapivě nedostala Helena Vondráčková nebo Marta Jandová, a v kategorii mužů letos chybí SuperStar Martin Chodúr.
.
"Průběžné výsledky jsou samozřejmě tajné, ale jako pořádající agentura zveřejňujeme i letos první desítku interpretů v každé kategorii, ovšem seřazenou podle abecedy," říká Petra Těšínská z agentury Musica Bohemica.
.
A i letos není o překvapení nouze. Do desítky v kategorii ženy se nedostala Marta Jandová, Helena Vondráčková nebo Iveta Bartošová. Místo nich se o Slavíka popere loňský objev Markéta Konvičková a Věra Špinarová.
.
V mužské kategorii nechybí Karel Gott, který si možná letos odnese 37 Slavíka a samozřejmě Michal David. Ten sice do světa vyhlašuje, že na galavečer nepřijde, ale uvidíme, zda si to nakonec ještě nerozmyslí. Určitě se přímého přenosu nezúčastní SuperStar Martin Chodúr, který z desítky vypadl. Podobně je na tom i Xindl X, ale ten aspoň přijde zazpívat. Do kategorie skupiny se vrátila Lucie, naopak vypadli Fanánkova partička Tři sestry.
.
Slavnostní vyhlášení se bude konat v sobotu 26. listopadu 2011 od 20.00 hodin ve Státní opeře v Praze v přímém přenosu TV Nova. Moderuje Libor Bouček a zazpívá Lucie Bílá, Karel Gott, Dara Rolins, Gabriela Gunčíková nebo Lukáš Adamec.
.
První desítky podle abecedy:
Zpěvačky: Absolonová Monika, Anna K., Bílá Lucie, Farna Ewa, Konvičková Markéta, Langerová Aneta, Rottrová Marie, Špinarová Věra, Vondráčková Lucie, Zagorová Hana
.
Zpěváci: Bárta Daniel, David Michal, Dyk Vojtěch, Gott Karel, Kolář Petr, Klus Tomáš, Krajčo Richard, Muk Petr, Landa Daniel, Nohavica Jaromír
.
Skupiny: Argema, Čechomor, 4TET, Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Lucie, Nightwork, Olympic
.
Autor: Markéta Reinischová, mivrk

Gala paráda Atleta roku? Úroveň okresního přeboru

8. listopadu 2011 v 14:27 | www.blesk.cz |  Akce
6. 11. 2011
.
První program veřejnoprávní České televize jako každým rokem poskytl přenos ze slavnostního vyhlašování výsledků ankety Atlet roku, jenž kulturními vložkami programu a módními kreacemi oceněných sportovců připomínal luxusní bál provinčních hasičů.
.
Gala večer ankety Atlet roku v pražském hotelu Ambassador - Zlatá husa, na níž se podílelo sto třicet dva na slovo vzatých odborníků, dal opět na vědomí, že v atletice se dramatická, nervy drásající show odehrává jen na stadionu. Nikoli na společenských akcích, jež jejich výkony se vší parádou pečetí. To ostatně platí i pro jiné sporty. Včetně hokeje či fotbalu, i když tam se borci na poli módy nejvíc snaží bodovat. A občas se jim to ve formátu czech made docela podaří.
.
Zvonky štěstí
Atleta roku opět moderoval Aleš Háma spolu se zpěvačkou Monikou Absolonovou. Zdá se, že tato akce se tak trochu stala jejich trafikou, což přispělo k příjemné uvolněnosti na scéně. I Monika (kromě jiných) zpestřila večer zpěvem. Připomněla, že má na to být hvězdou operet a muzikálů, ale na post hvězdy showbyznysu jí schází tzv. X faktor. I interesantně prošedivělý Háma se snažil a spolu s Absolonovou na závěr vystřihl parodii na legendární hit Karla Gotta a maličké Dary Rolins jménem Zvonky štěstí. Nutno říci, že božského Káju imitoval skvěle a rozzářil pobaveně udivené oči našich špičkových atletů. Včetně jejich doprovodu. Jak už bylo řečeno: Byla to decentní estráda, zábava s leskem provinčního bálu, kde se místo tomboly rozdávají prestižní ocenění za dřinu, nasazení a mimořádné atletické výkony na elitní světové úrovni. I když nutno říci, že se na obrazovce objevují ceremoniály s mnohem nevkusnější, akt kořenící zábavou.
.
Snaha byla, forma scházela
Bohužel oblečení, celkový styling špičky tuzemských atletů, jež se na pódiu promítli, elitní eleganci neodpovídalo. Přestože se (zejména dámy) snažili. Prominentní atletky většinou zvolily večerní toalety a jejích účesy a make-up napovídaly, že se svěřily do rukou profesionálů. Výsledek bohužel odpovídal výkonům okresního přeboru. Nekorunovanou královou večera se stala atletka roku Barbora Špotáková, což se o jejím příteli rozhodně říci nedalo. Sympatická překážkářka Zuzana Hejnová, která se v anketě umístila jako třetí, ve stylingu naopak selhala. Nešťastným výběrem šatů počínaje, neslušivým účesem konče.
.
Autor: Františka Čížková

Videa - Atlet roku 2011

7. listopadu 2011 v 10:21 Akce
Atlet roku 2011:
.
Náručí I.
.
Sport mám rád - Monika s Alešem Hámou:
.
Náručí II.
.
Být atletem to je dřina - Monika s Alešem Hámou:

Bubo bubo

7. listopadu 2011 v 10:04
Ve čtvrtek 10. listopadu 2011 bude Monika spolu s Jakubem Wehrenbergem tvořit soutěžní dvojici v pořadu Bubo bubo ve 20 hodin na TV Prima.


Vínečko

4. listopadu 2011 v 17:18 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
Zítra tj. 5. 11. 2011 na ČT2 v 18:30
Opakování: 11. 11. 2011 na ČT2 ve 12:35
.
Hudebně zábavný pořad s lidovou muzikou a veselým vyprávěním o lahodném moku - tentokrát z Dobšic u Znojma o růžáku. Hraje cimbálová muzika Radošov, primáš R. Havlíček. Hosté J. Pirk, M. Absolonová, vinařský odborník J. Hort a kulinář J. Sapík.
.
Pořadem provází J. Šmukař.
Režie R. Tesáček

ČT Live - Monika Absolonová

4. listopadu 2011 v 11:16 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
Záznam části koncertu z pražského Divadla Hybernia z května 2011 bude na ČT1 19. 11. 2011 v 17:50. Spoluúčinkují Sound & Rhythm Orchestra, dirigent J. Škorpík a M. Vojtko. Režie P. Burian
.
Zpěvačka Monika Absolonová vystoupila 24. května 2011 v pražském Divadle Hybernia, kde odzpívala svůj sólový koncert. V programu živě zazněly za doprovodu hudebního tělesa Sound & Rhythm Orchestra pod vedením Jiřího Škorpíka árie hlavních rolí muzikálových představení, kterých se Monika zhostila na prknech pražských divadel. Nechyběly ani písně z jejího posledního Muzikálového alba. Hostem koncertu byl muzikálový, operní a operetní zpěvák Marian Vojtko.
.
Monika Absolonová se narodila v roce 1976 v Benešově u Prahy a je ve znamení vah. Zpívat začala v roce 1993, kdy vydala album Monika, ale už jako malá zpívala v Khünově dětském sboru. Jejím prvním muzikálem byl Dracula a rozhodujícím Kleopatra. Důležitá byla i její účast v projektu České televize StarDance.

Atlet roku 2011

4. listopadu 2011 v 11:13 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
Přímý přenos slavnostního předávání cen nejlepším atletům roku 2011 uvádějí Monika Absolonová a Aleš Háma. Režie P. Soukup
.
Top desítka atletů už byla zvolena
Do výroční ankety ČAS "Atlet roku 2011" se zapojilo stejně jako před rokem 132 hlasujících z řad trenérů, funkcionářů a novinářů. V tuto chvíli zveřejňujeme desítku jmen v abecedním pořádku a pořadí od 11. místa.
.
Kompletní tajenka, včetně kategorií trenér, junior a objev roku bude odhalena jako každý rok při slavnostním galavečeru v hotelu Ambassador-Zlatá husa. Přímý přenos České televize začíná tentokrát v sobotu 5. listopadu od 21:15 hodin. Do top desítky se vrátil po roční pauze Roman Šebrle, celkově tak bude mezi elitou vyhlášen již počtrnácté. Nováčky mezi nejlepšími jsou Kateřina Cachová, Pavel Maslák a Vítězslav Veselý, jemuž před třemi lety unikla desítka o jediné místo. Celkem po sedmé už budou vyhlášeni Jaroslav Bába, Zuzana Hejnová a Barbora Špotáková, která navíc anketu již čtyřikrát v řadě vyhrála. Galavečerem české atletiky, který přenáší živě hlavní program České televize, provedou diváky i přítomné v sále stejně jako předešlé čtyři roky moderátoři Aleš Háma a Monika Absolonová. Účinkují: Karel Gott, Miro Žbirka, Jaroslav Uhlíř a další.

FUNNY GIRL

4. listopadu 2011 v 11:05 | www.operabalet.cz |  Ostatní
Slavný americký muzikál vypráví o nevšedním talentem a mimořádným smyslem pro humor obdařené "praštěné" Fanny - ošklivém a nedoceněném káčátku, které čeká hvězdná kariéra a osudový vztah k hazardnímu hráči Nicku Arnsteinovi. Písně, které na texty B. Merrilla napsal Jule Styne, se staly evergreeny. Život hlavní hrdince nenapodobitelným způsobem vdechla Barbra Streisandová nejen při světové premiéře na Broadwayi (1964), ale o čtyři roky později i ve stejnojmenném filmu Williho Wylera, za nějž obdržela Oscara. V titulní roli vystoupí Monika Absolonová.
.
.
Datum premiéry: 25.11. 2011
libreto: I. Lennart překlad: Jiří Josek režie: Lumír Olšovský dirigent: Arnošt Moulík, Milan Kaňák choreografie: Martin Goga výtvarník scény: Ján Zavarský výtvarník kostýmů: Kateřina Bláhová sbormistr: Milan Kaňák dramaturg: Pavel Bár
.
OSOBY A OBSAZENÍ:
FANNY BRICEOVÁ: Monika Absolonová
JOHN, inspicient: Ivan Zelycz
EMMA, garderobiérka: Ivana Pristupová
PANÍ BRICEOVÁ: Věra Páchová
PANÍ STRAKOSCHOVÁ: Hana Koubová
PANÍ MEEKEROVÁ: Emilie Michnová
PANÍ O´MALLEYOVÁ: Denisa Tarantová
TOM KEENEY: Radek Krejčí
EDDIE RYAN: Martin Matoušek
PRVNÍ KULISÁK: Pavel Machát
DRUHÝ KULISÁK: Zdeněk Haas
TŘETÍ KULISÁK: Andrej Styrkul
BUBLINA: Ivana Azubuike
POLLY: Kateřina Chladová
MAUDE: Irena Lorencová
NICK ARNSTEIN: Pavel Nečas / Lumír Olšovský
FLORENZ ZIEGFELD: Petr Matuszek
MIMSEY: Jaroslava Moozová
CATHY: Jana Papíková
VERA: Eva Boháčková
TENOR: Jaroslav Kovacs
PAUL, vrchní číšník: Otakar Hájek
PAN RENALDI: Tomáš Brázda
MALÁ FUNNY: dětská role
Balet dámy: Jana Jandorová / Zuzana Novoborská / Eliška Černohlávková / Iva Šebková/Michaela Procházková
Balet pánové: Marek Bobošík / Filip Rybár / Milan Bednář / Róbert Király/Roberts Skujenieks

Gunčíková ukázala nadupaný dekolt. Jak to dokázala?

4. listopadu 2011 v 10:48 | www.blesk.cz |  Muzikál Kleopatra
3. 11. 2011
.
Silikony, nebo nová push-up podprsenka? Tahle otázka vrtala hlavou snad každému při pohledu na vnadný dekolt Gabriely Gunčíkové (24). Stříbrná Česko Slovenská SuperStar prozradila, jak k bujnému poprsí přišla.
.
.
"Hodně mi pomohl kostým Kleopatry, a taky pár kilo navíc, které jsem od skončení Let`s Dance nabrala. Jakmile jsem přestala tančit, šla váha nahoru," svěřila se Gunčíková, která ve slovenské taneční show soutěžila s bývalým partnerem Adely Banášové Peterem Modrovským.
.
Muzikál, ve kterém excelovaly tři Kleopatry - Monika Absolonová, Bára Basiková a Ilona Csáková, tak dostane novou tvář. "Chtěli jsme, aby se muzikál, který měl premiéru před deseti lety, vrátil se zpěvačkou, která věkem i vzhledem odpovídá skutečné Kleopatře. Máme v plánu Ilonu i Moniku na některé představení pozvat, aby se s rolí symbolicky rozloučily," tvrdí zdroj z divadla.
.
"Moc se na tu roli těším, je to pro mě úplně nová zkušenost. Věřím, že nezklamu," míní Gunčíková, která dodělává své první sólové album. Muzikál se na prkna Divadla Broadway vrací v polovině ledna 2012.
.
Autor: Markéta Reinischová, mivrk
Foto: Pavel Machan

Křest CD Aleše Hámy

1. listopadu 2011 v 14:27
31. 10. 2011