Říjen 2011

Mrkněte: Rolins je zvaná na akce jako náhradnice

27. října 2011 v 9:43 | www.superspy.cz |  Akce
25. 10. 2011
.
Nikoho zas tak nepřekvapí, že na český křest nového parfému firmy Avon jeho tvář Fergie (36) osobně nedorazila. To ale vůbec nevadilo.
.
"Fergie vážně obdivuji nejen jako umělkyni, ale hlavně jako ženu, která má neuvěřitelný styl," nechala se slyšet Rolins, která samozřejmě nezapomněla podbízivě dodat, že nový parfém používá.
.
Během akce Dara na sobě nedala ani v nej­menším znát, že prochází nejtěžším obdobím v životě, a jako správná profesionálka rozdávala úsměvy na všechny strany.
.
.
Hru na štěstí jí usnadnila Monika Absolonová (35), která ji na zahradní party v hotelu Kempinski přišla podpořit svou přítomností.
.
Autor: jc
Foto: Vadim Kramer

Absolonová má problém. Kvůli práci kašle na vztah!

27. října 2011 v 9:39 | www.superspy.cz |  Ostatní
24. 10. 2011
.
Pro Moniku je kariéra alfou i omegou života a z vražedného pracovního tempa nehodlá slevit. Jemu už dochází trpělivost. Jak toto skončí?
.
.
Zpěvačka Monika Absolonová (35) dala v sázku svůj vztah s podnikatelem Vratislavem Jandou (46)!
.
Kvůli hrnoucím se lukrativním nabídkám porušila slib, který svému příteli dala, a teď hrozí, že ji opustí! Vráťa šel vztahu s Monikou s tím, že jejich soužití bude lepší než v jeho zkrachovalém manželství. Plánoval si společné chvíle v teple domova a těšil se, že s Monikou vychová potomka. Všechno je ale jinak. Ačkoli mu zpěvačka tohle všechno odkývala, teď začíná z vize rodinné idylky couvat.
.
Opět se totiž ozvala její nátura workoholičky a dala přednost práci! Nasmlouvala si tolik nabídek, že Vráťa ji skoro nevidí, natož aby si pořizovali miminko. Zcela pochopitelně mu tak dochází trpělivost, zatímco Absolonová se upsala do tří muzikálů a k tomu má ještě nárazová vystoupení.
.
.
"Je to docela masakr. Od premiéry Vraždy za oponou jsem měla jen týden volna," říká pobaveně zpěvačka, kterou uvidíme teď na podzim a příští rok na jaře ve dvou nových projektech.
.
"Slíbila jsem Vráťovi, že Bídníky skončím, ale pak přišly nabídky, které jsem nemohla odmítnout..." zpytuje svědomí Absolonová. Volné chvíle pak brunetka tráví s úplně cizím mužem - trenérem v posilovně!
.
"Musím se vejít do muzikálového kostýmu," obhajuje se. Takové vysvětlení, proč zanedbává rodinný život, ale asi jejímu příteli nestačí.
.
"Mezi Monikou a Vratislavem to teď není nejrůžovější. Vráťa čeká doma, až se Monika někdy o půlnoci vrátí... Radši by byl, aby byla doma s dětmi," prozradila jejich známá. I sama zpěvačka přiznává pochybnosti, zda jí Janda nefrnkne za jinou.
.
.
"Vždycky si vzpomenu na slova Hanky Zagorové. Pořád byla na turné, až jí chlap utekl za kamarádkou," připouští zpěvačka.
.
Doufá, že její přítel s ní bude mít větší trpělivost. Práci by ale podle všeho za jeho lásku nevyměnila! Kariéra je pro ni, zdá se, na prvním místě.
.
"Kdyby mi Vráťa utekl za nějakou jinou, mrzelo by mě to, ale co by se dalo dělat," krčí rameny. Jestli jejich láska přežije tuhle zatěžkávací zkoušku, přežije nejspíš už všechno.
.
Autor: archiv
Foto: Roman Souček

Absolonová šokuje: Drsně zradila svého exmilence

27. října 2011 v 9:31 | www.super.cz |  Akce
27. 10. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová (35) překvapivě chyběla na křtu debutového cédéčka Nemůžu tě nechat jít svého exmilence Vítka Fialy. Ten si svůj velký den bez Moniky neuměl představit. Se zpěvačkou randil v době, kdy měla největší trable se svým otcem, který střídavě napadal ji a její maminku.
.
Vítek jí byl velkou oporou a před drsným otcem ji chránil. Podporu čekal i od Moniky při svém velkém křtu. "Měla tady být a mrzí mě, že to tak není. Že nedorazí mi napsala patnáct minut před začátkem. Prý jí je špatně. Co na to mám říct? No snad radši nic. Tohle se nedělá," řekl se ztuhlým s úsměvem Vítek a z výrazu bylo jasné, že historce s nevolností příliš nevěří.
.
Spíš to vypadalo, že si účast na křtu nepřeje Moniky nový životní partner Vratislav Janda, se kterým plánují založení rodiny. A nebylo by se čemu divit. Který partner by chtěl přihlížet tomu, jak jeho milá nadšeně dovádí s expřítelem.
.
Nové cédéčko parťáka Petra Vondráčka (35) z kapely Lokomotiva pokřtila nakonec Adéla Gondíková (38). Hned po křtu ale z klubu zmizela. "Musím za dcerou. Už na mě šíleně dlouho čeká," řekla Super.cz.
.
Autor: Gabriela Wolfová

Známé osobnosti budou bavit děti z dětských domovů

27. října 2011 v 9:29 | www.novinky.cz |  Akce
25. 10. 2011
.
Koncert pro děti z dětských domovů, pro postižené děti a také pro všechny, kteří se rádi baví, vypukne několik dní před Štědrým dnem. Patronkou akce Radost dětem se stala předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová. Akci přijde podpořit mnoho slavných osobností.
.
Netradiční vánoční dárek chtějí dát organizátoři akce Radost dětem 17. prosince v Průmyslovém paláci v Praze-Holešovicích. V předvánoční čas se rozhodli vykouzlit dětem z dětských domovů a postiženým dětem úsměv na tváři a pozvali si na to spoustu známých tváří.
.
Pozvání na akci přijali: Monika Absolonová, Debbi, Olga Lounová, Monika Bagárová, Madalena Joao, Michael Hejč, Bořek Slezáček, Jan Bendig nebo také Ivan Trojan, Petr Vojnar. Celé odpoledne budou moderovat Vlasta Korec a Zdeňka Žádníková-Volencová.
.
Děti se budou sjíždět z celé republiky, aby se svými kamarády načerpaly sílu a radost. Na koncertě se nebude jenom zpívat a tančit, ale také soutěžit, kouzlit, smát se a hrát si. Svou bubenickou show předvede skupina Marimba a sborový zpěv Zuzana Stirská & Gospel Time.
.
Patronkami akce jsou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová a oblíbená herečka Daniela Kolářová. "Cílem projektu je děti pobavit, rozesmát a nechat je alespoň pár hodin zapomenout na každodenní starosti," řekla ředitelka projektu Kateřina Wich.

Módní přehlídky bořily bariéry

27. října 2011 v 9:26 | www.novinky.cz |  Akce
25. 10. 2011
.
O víkendu 22.- 23. října proběhla v pražském nákupním centru Europark Štěrboholy unikátní módní přehlídka, na které modely od známých značek a českých návrhářek oblékly modelky společně s vozíčkáři. Smyslem akce bylo bořit bariéry mezi zdravými a hendikepovanými občany, ale také podpořit charitativní sbírku na pomoc nejvíce postiženým osobám, které ke svému životu potřebují osobního asistenta.
.
Pražská organizace vozíčkářů také chtěla touto akcí upozornit na nejčastější problémy hendikepovaných a na to, jak moc je pro tyto lidi důležitá integrace do společnosti.
.
Na módních přehlídkách byly k vidění modely studentů VOŠON, ale i módních značek Triumph, Denim či Blažek, včetně kolekce známé české návrhářky Taťány Kovaříkové.
.
Akci svou účastí podpořily modelky Hana Mašlíková, Andrea Kloboučková, nejkrásnější muž světa Josef Karas či Muž roku 2009 a zároveň vozíčkář Martin Zach.
.
Celým programem provázel herec Petr Vacek a sobotní večer zpříjemnila svým vystoupením Monika Absolonová.
.
Autor: Novinky

Monika Absolonová - Můj dětský sen: Budu stříhat s promocí!

24. října 2011 v 20:12 | Glanc |  Rozhovory
Jako malá občas doprovázela svou babičku do kadeřnictví paní Hnátkové v Bystřici u Benešova. Vonělo to v něm po šamponech a barvách na vlasy, byla tam milá atmosféra a neustálý ruch. Monika se snažila pomáhat, sundávala natáčky a připadala si důležitá: "Tehdy jsem si řekla: "Budu kadeřnicí - a s promocí!" Dnes nejsem ani kadeřnice, nemám ani tu promoci, ale mám práci, která mě baví a baví i lidi, a za to jsem vděčná."
.
.
Čím jste se jako malá chtěla stát?
"Kadeřnicí! Tohle povolání mě okouzlovalo úplně vším, ale nejšťastnější jsem byla, když jsem mohla podávat paní Hnátkové natáčky. Tu specifickou vůni kadeřnictví mám dodnes ráda."
.
Ještě jsem neslyšela, že by kadeřnice měla promoci. Jak jsi na to přišla?
"Když mi bylo sedm, můj strejda promoval a mně se to moc líbilo. Vymyslela jsem si, že budu kadeřnice s vlastním podnikem, kam budou všichni rádi chodit, a já je budu čančat. Popovídáme si u toho a budu mít samozřejmě i tu promoci. Tím jsem pobavila celou rodinu, za žádnou cenu mi nemohli vysvětlit, že jako kadeřnice promovat nebudu."
.
.
Před focením jsi mi říkala, že se ti líbily vysoušeče, pod kterými sedávaly dámy v natáčkách. Taky jsi pod ním někdy trpěla?
"Pod "helmu" bych šla tehdy hned, ale jaksi mi nebylo proč - do jedenácti let jsem mívala hlavně ježka."
.
Moje kamarádka tvrdí: "Když potřebuji změnu, ostříhám se nůžkami na nehty." Co ty na to?
"Tak to jsem nikdy neudělala. A neudělám, na to jsem srab. Jako malou mě stříhala mamka, paní Hnátková z Bystřice, slečna v učňovském středisku a párkrát jsem byla také u paní Šárky v kadeřnictví v Lucerně. Sama jsem si jen jednou ušmikla ofinu. Zato jsem se tu a tam obarvila různými šampony a nikdy to nedopadlo dobře."
.
.
A vyzkoušela sis své kadeřnické schopnosti aspoň na někom jiném?
"Samozřejmě jsem měla pocit, že jsem talentovaná kadeřnice, a tak jsem barvila a stříhala kamarádky. Jednou, to mi bylo asi devět, mi za můj výkon mamka jedné z nich pořádně vynadala. Vrcholem mé kadeřnické kariéry bylo, když jsem tajně ostříhala svého malého bráchu - vypadal, chudáček, jako po operaci hlavy… Celá rodina se mnou pak hodně dlouho nemluvila!"
.
.
V dnešní době "frčí" kadeřníci, prý jsou lepší než kadeřnice. Co myslíš?
"Na kadeřnice jsem měla štěstí, ale teď mi už léta vymýšlí barvu a střih Zdeněk Fencl. Většinou mě pak ostříhá někdo z jeho salonu Visage faktory, třeba Lucinka. Takže muži jsou možná kreativnější, ale ve finále to oddřou ženy!"

Monika v Domově seniorů v Buchlovicích

24. října 2011 v 19:34
Rozhovor s Monikou:

.
Monika zpívá pro Domov seniorů:
.
Ladies BuDu zpívá, i Monice:


Lenoši

23. října 2011 v 20:25 | Glanc
.

ŠOK: Monika Absolonová počítá s rozchodem!

23. října 2011 v 20:23 | Rytmus života |  Ostatní
Zpěvačku jsme si po jejích peripetiích s láskou konečně zvykly vídat spokojenou a zamilovanou. Ona sama ale tuší problémy!
.
.
V životě je vždycky něco za něco. To si uvědomuje i zpěvačka Monika Absolonová. Dlouhou dobu se jí nedařilo pracovně, ale žila relativně spokojeným manželským životem. Pak se vztah rozpadl a z Moniky se stala jedna z největších českých muzikálových hvězd. Ale znamená to opravdu štěstí.
.
Za úspěch se prostě musí platit
Po období, kdy už ani v lásku nedoufala, potkala podnikatele Vratislava Jandu (46), a zdálo se, že je všechno přesně tak, jak má být. Jenže Absolonová už na pohádky dávno nevěří. A moc dobře ví, že za to, že teď jde z role do role, musí být připravena zaplatit. "Poprvé v životě mám chlapa, který na mě čeká doma. Věřím, že se to nezmění," doufá zpěvačka. Ale musí být opatrná!
.
Varování přichází i od kolegyní
"Tuhle mi vyprávěla Hanička Zagorová, jak byla pořád na turné, její partner říkal, že jde s kamarádkou na oběd, pak se vrátila z turné, a on už s kamarádkou bydlel. Tak doufám, že mám kamarádky stejně vytížené, jako jsem já. A kdyby Vráťa objevil nějakou jinou, bude mi to strašně líto, ale co by se dalo dělat," přiznává Monika svoje pochybnosti. Je si totiž dobře vědoma toho, že momentálně opravdu nemá moc času věnovat se svému partnerovi. A s tím samozřejmě přichází riziko rozpadu vztahu. Sympatická dlouhovláska však věří, že tu největší zkoušku už mají za sebou. "Říkám si, že kdy zvládl "StarDance", což byl strašný hukot, už vydrží všechno," uklidňuje sama sebe Monika. A spoléhá přitom hlavně na Vráťovu povahu.
.
Monika svému partnerovi věří
"Je to tak velká osobnost, že to ustojí. Když o něm říkám, že je velkorysý, tak to je především v tomto ohledu. On mě hrozně podporuje," rozplývá se s nadějí do budoucna zamilovaná zpěvačka.

Monika Absolonová: „Jsem velký žrout“

23. října 2011 v 20:01 | Jackie |  Ostatní
Zpěvačka přiznala, že se konečně snaží řešit své problémy s jídlem.
.
.
Na první pohled by do zpěvačky Moniky Absolonové nikdo neřekl, že by se musela nějak omezovat v jídle. Jenže opak je pravdou. Celý život dokola tloustne a hubne a neví, jak z toho ven. "Když jsem v srpnu zjistila, že se nevejdu do muzikálového kostýmu, který je navíc všeodhalující, řekla jsem si, že se svojí váhou musím konečně začít něco dělat. Takhle to dál nejde," přiznala. Rozhodla se po vzoru některých celebrit zkusit krabičkovou dietu a zatím je s ní prý spokojená.
.
"Držela jsem ji zhruba měsíc a shodila jsem celých pět kilogramů, což je za měsíc myslím super," pochvaluje si. Zpočátku prý měla docela hlad, protože nebyla zvyklá jíst pětkrát denně menší porce, ale nakonec si zvykla. "Fakt to šlo, chtělo to jen vůli," tvrdí. Největší problém má prý vždycky s letními divadelními prázdninami, kdy má volno a moc se nehýbá. To přibírá nejvíc.
.
"Každé léto strašně jím. A jím opravdu extrémně. I pan dietolog říkal, jak je to možné. Ale je to jednoduché. Prostě se přejídám, dám si i tři večeře a pak se divím, že kila jdou nahoru, tak jsem se rozhodla pro tu krabičkovou dietu," říká.
.
.
Kromě ní se do kúry pustil i moderátor Martin Dejdar, který na rozdíl od Moniky nemá na jídlo čas vůbec, anebo třeba moderátorka Kateřina Kristelová.

Celebrity a magie – Milenec do roka a do dne!

23. října 2011 v 19:44 | Paparazzi
Karty nelžou! Dokonalým důkazem je i zpěvačka Monika Absolonová, která se netají tím, že pomoc kartářky čas od času vyhledá.
.
.
"Ráda občas chodím na výklad karet a dokonce už mám i několik ověřených kartářek, kterým plně věřím. Výklad karet může pomoci rozhodnout důležité životní situace, vyřeší problémy s okolními lidmi a může najít správný směr i partnera, stejně tak jako mně. Karty mi slíbily do roka osudového muže a on přišel."


TO MUSÍTE VIDĚT: Důchodkyně natočily CD! Pokřtila ho Absolonová!

22. října 2011 v 12:05 | www.tn.nova.cz |  Akce
12. 10. 2011
.
Obyvatelky buchlovického Domova seniorů vydaly nové CD. Pokřtila ho zpěvačka Monika Absolonová.
.
.
Obyvatelky buchlovického Domova seniorů vydaly nové hudební CD. Dámské pěvecké uskupení si říká Ladies Budu a jejich jedinečný umělecký počin má název Dneska to rozjedem. Slavnostní křest se uskutečnil v Domově seniorů v Buchlovicích. Označení Budu vzniklo spojením slov buchlovický důchoďák.
.
"Sbor funguje sedmým rokem a jeho členky zpívají moderní i rockovou muziku. Letošní nové CD obsahuje songy známých českých i světových zpěváků a skupin, ve výběru jsou například písně skupiny ABBA či české zpěvačky Ivety Bartošové. Sbor momentálně tvoří 25 zpěvaček a nejstarší člence je 84 let," doplnil vedoucí Domova seniorů Antonín Gajdoš.
.
Kmotrou CD byla česká zpěvačka Monika Absolonová a Gabriela Jelínková, výkonná manažerka Nadace Děti-kultura-sport. Právě tato nadace totiž vydání CD finančně podpořila.
.
Jednu z písní, Twist na Špilberku, si obyvatelé domova důchodců složili sami. Najdete ho pod titulkem článku.
.
Autor: Mediafax

Monika Absolonová: „Kvido je jedinej „chlap“, se kterým jsem vydržela tak dlouho.“

22. října 2011 v 11:33 | Blesk: Nej pes |  Rozhovory
"Tak pojď, dědku," volala láskyplně na svého labradora Kvida zpěvačka Monika Absolonová. Ale protože byl jeden z výjimečně letních dnů a sluníčko pralo, Kvido šetřil energií. Loudal se tichými ulicemi pražské vilové čtvrti, sem tam zaběhl k nějakému plotu a vyprovokoval k zběsilému štěkotu čtyřnohého kolegu. A pak dál v klidu očichával každou zajímavou stopu.
.
.
Je vidět, že Kvido tato místa dobře zná. A taky že se jen tak nenechá vyrušit…
"Musím přiznat, že Kvido mě neposlouchá. Rozmazlila jsem ho. Je to moje chyba a teď už s tím nic nenadělám. Byl moc roztomilé štěně, a když něco provedl, vždycky mě to rozesmálo a neměl jsem sílu ho trestat. A bít ho se mi vyloženě příčilo. Teď navíc začíná hůř slyšet, už je mu třináct let, takže je s ním někdy složité pořízení. Když na něj volám, aby šel ke mně, je to pro něj znamení, že se kolem něj děje něco zajímavého, co mu chci odepřít, proto se vždycky začne rozhlížet kolem a hledat to. Pozná ale, když už jsem opravdu naštvaná, pak poslechne bez dalších průtahů. Naše venčení se někomu může zdát docela komické. Kvido si chodí, kudy chce, a já jdu za ním. Při tom většinou telefonuju, takže kdo mě nezná, občas se vyděsí, když uprostřed hovoru najednou zakřičím: Kvido! Teď už děláme kratší okruh, protože Kvido má artrózu, dřív jsme chodívali na mnohem delší procházky. Musím říct, že nemít psa, neměla bych okolí tolik prochozené. Ale vůbec nevím, jak se ulice kolem jmenují, po cedulích nekoukám. Takže i když tu bydlím spoustu let, jakmile mě někdo zastaví, že hledá nějakou ulici, nedokážu mu často odpovědět."
.
Přes léto jste hodně cestovala. Berete Kvida s sebou, nebo ho raději necháváte doma?
"Byla jsem na mezinárodním hudebním festivalu Slavjanskij Bazar ve Vitebsku v Bělorusku jako členka poroty. Za Českou republiku soutěžil David Deyl a přivezl si druhé místo, což je ohromný úspěch. S přítelem Vráťou a jeho dětmi jsme byli na Menorce, pak jsme odjeli jen spolu sami dva na Krétu. Na žádné z těch míst se mnou Kvido nemohl. Ale já ho nikdy nevozila do zahraničí, jedině po republice, a to ještě ne moc daleko, jenom do jižních Čech nebo na Orlík. Tenkrát byl ale ještě mladý, teď je pán v letech a jakékoli cestování by pro něj byl zbytečný stres. Nikdy jsem ho nebrala ani do divadla. Snad jen jednou výjimečně, když jsem ho venčila a zavolali mi, abych přijela dohrát druhou půlku představení. To na mě čekal v šatně, ale nadšený z toho kraválu nebyl. A ještě jsem ho měla s sebou párkrát na představení Drákuly v Bratislavě. Vždycky někomu rozkousal botu. Tehdy jsem dala za pravdu rčení kolegy Tomáše Trapla, že divadlo není vhodné prostředí pro děti ani pro psy."
.
.
Když jste pryč, stýská se mu po vás?
"Stýská se mu po každém z rodiny. Nejraději nás má kolem sebe. Všechny obejde, nechá se podrbat a pohladit, pak se spokojeně rozvalí na podlaze a usne, protože ví, že je všechno v pořádku. Dřív, když jsme ho brávali na houby, pořád nás svolával, abychom se mu nerozutíkali. Smutno mu možná je, ale ví, že já se vždycky vrátím. A on, i když občas utíká, se taky nakonec vrátí. Nevynucuje si pozornost, pokud chce, abych ho podrbala, přijde, dloubne do mě a pak zase odejde. V tom je jako kočka. Když byl mladší, měl víc energie, potřeboval ji vybít, jinak pořád něco rozkousával. Obzvlášť si oblíbil mou červenou sedačku. Na několika místech je ohryzaná, což maskuju dekou a polštářky. Teď už ji neničí, ale když odejdu, alespoň se na ní rozvalí a zachlupatí ji. A že se ty černé chlupy na červené barvě pěkně vyjímají."
.
Říkala jste, že Kvido často utíká…
"Bohužel. A nejraději večer, když je tma. Asi třikrát za sebou se mi stalo, že jsem ho venčila a potkala jednoho pána, jehož pes se s ostatními nesnese a vždycky hodně štěká. Kvido mi utekl do parku, kam se v noci bojím chodit. Volala jsem ho, ale nic. Až ten druhý pes začal štěkat, a tím mi dal najevo, že tam Kvido je. Tak jsem si pro něj došla. Bylo docela kuriózní, že se to stalo vždycky, když jsme potkali toho konkrétního pána se psem. Naposledy, když jsem šla pro Kvida do toho parku, uklouzla jsem při tom a sjela kopeček po zadku. To, že Kvido neposlouchá, tady všichni vědí. Když ho jednou venčil přítel a Kvido mu utekl, někdo z okolí šel kolem nich a říkal mu: "To je Kvido, toho nechytnete." Takovou tu má můj pes pověst (směje se Monika)."
.
.
Tím, že maminka a bratr bydlí ve stejném domě, je fajn, že se vždycky najde někdo, kdo ho může vyvenčit, když vy nemáte čas…
"To je vážně velká výhoda. Dřív Kvida hodně hlídali babička s dědou, ale už mají svůj věk, tak je nechci zatěžovat. Moje mamka byla proti, abych si pořídila psa. Musím se smát, když si na to vzpomenu. Teď je to její miláček. Dost často hlídá i přítel Vráťa. Dokonce začínám mít pocit, jako by Kvido byl víc jeho pes než můj. Poslední dobou ho ráno venčí, než odjede na golf, před pár dny jsem pozorovala, jak Kvida láskyplně česal. Mám z nich radost. Je fajn vědět, že když mám třeba teď téměř každý den zkoušky v divadle, o Kvida je dobře postaráno."
.
Co zkoušíte?
"Mám vyloženě zkouškový rok. Začal komedií Světáci, která měla premiéru v květnu v Branickém divadle. Režíroval ji Lumír Olšovský a hrají v ní například Mahulena Bočanová, Olga Želenská, Martin Zounar, Martin Sobotka a další, jezdíme s ní po zájezdech, je pořád vyprodáno a lidi moc hezky reagují. Teď zkouším v Karlínském divadle Vraždu za oponou, americký muzikál od autorů, kteří napsali třeba Chicago. Poprvé se setkávám s režisérem Antonínem Procházkou a hraji tu s Hankou Křížkovou, Ivanou Chýlkovou, Ondrou Brzobohatým, Zuzkou Norisovou, Lumír Olšovský s Petrem Vondráčkem mi hrají manžely. Premiéra je 22. Září. A týden poté začínám zkoušet v divadle v Ústí nad Labem Funny Girl, která má mít premiéru v listopadu. Na tu roli se strašně těším, ale taky se bojím, čeká mě fakt náročné zkoušení a dojíždění. Taky jsem začala hrát s kapelou, což mě moc baví, je to něco úplně nového. Takže práce mám spoustu a jednu hezčí než druhou, ale na Kvida teď mám méně času, o to víc se mu to snažím vynahradit, když mám volno."
.
.
Tím, že Kvida máte třináct let, je na vás určitě hodně fixovaný. Jak přijal vašeho přítele, nežárlí na něj?
"Když jsme se s Vráťou seznámili, připravovala jsem ho na nejhorší a ujišťovala se, že mu pes nevadí. Protože i když denně luxuju, chlupy jsou všudypřítomné. Ale oni se navzájem krásně přijali a jak jsem říkala, Kvido se někdy chová, jako by byl Vráti, ne můj. Jednou jsem se vrátila z nějakého moderování asi ve tři ráno a našla oba dva spolu na sedačce, kam Kvido nesmí, jak klimbají u televize. Smála jsem se a říkala: "Co tu děláte?" A Vráťa mi odpověděl: "My jsme tu spolu opuštěný. Oba dva." A pak mi vyčítal: "Jak jsi to prosím tě dělala, když jsem tu nebyl, to tu byl chudák Kvido opuštěnej sám?" Takže takový mají oni vztah. Jak už jsem mockrát řekla, Kvido je jedinej "chlap", se kterým jsem vydržela tak dlouho. Když se zpětně vybavím jeho reakce na mé předchozí partnery a jeho různé naschvály, Vráťu má asi nejraději. Evidentně dokáže lidi odhadnout. Kéž bych dokázala dát na jeho instinkt, ušetřila bych si docela dost trápení."
.
Jaké dělal naschvály?
"Jednoho z mých bývalých partnerů - když si to zpětně vybavím - asi opravdu neměl rád a pořád mu to dával najevo například tak, že pravidelně zhruba kolem čtvrté ráno sebral pískací hračku, přišel do ložnice a začal s ní pískat, až ho vzbudil. Nebo si k němu sedl na zem a začal prdět. Což vydržel tak dlouho, dokud si ten dotyčný znechuceně neodešel sednout jinam. Kvido dělal ze začátku naschvály i mojí mamce, protože vycítil, že je proti němu zaujatá. Když rozkousal něčí boty, vždycky si vybral její. Ne celý pár, ale jenom jednu a příště zase jinou, takže neměla v čem chodit. Dřív nesměl do domu, tak ležel na terase a číhal. Jakmile nikdo nebyl v dohledu, od krbu vytahal polena, nanosil je mámě do obýváku a pak si zase lehl zpátky na terasu, jako že on nic. Každého z nás vždycky vítal u branky. Když ale zjistil, že přichází mamka, tři metry před ní zabrzdil, otočil se a šel zpátky. Teď už to nedělá, dávno ji vzal na milost, stejně jako ona jeho už bere jako člena rodiny. Naopak když ji vidí, mlaská, protože moc dobře ví, že mu vždycky dá nějakou dobrotu."
.
.
Co vás víc dojímá? Štěně, nebo miminko?
"Obojí, to se nedá srovnávat. Dítě vyroste a pak vám v pubertě řekne pěkně od plic, co si o vás myslí. U psa máte jistotu, že to nikdy neudělá. Kvido mi ale nesupluje dítě, samozřejmě bych ráda měla rodinu. Jsem zvědavá, jak bude Kvido na miminko reagovat, jestli bude hlídat kočárek. Doufám, že se toho ještě dožije, viď, dědku? (Monika se sklonila k pejskovi, který ji oddaně sledoval, jako by přesně chápal, co říká)
.
Kdy mě můj pes dojal:
"Kvido se moc rád vozí výtahem. Proto se docela často stává, že si někdo zdola přivolá výtah a on v něm sedí. Jednou mamka šla ke mně do bytu a nemohla Kvida nikde najít. Přijel totiž výtah, otevřely se dveře, on do něj nastoupil a čekal, až ho někdo někam vyveze. Seděl v něm za zavřenými dveřmi asi dvě hodiny. Volala na něj, pak i já, musel nás obě slyšet, ale ani neštěkl. Když jsme ho našly, seděl tam jako hromádka neštěstí."
.
Autor: Monika SeidlováAbsolonová dostala svůj portrét!

21. října 2011 v 13:47 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
20. 10. 2011
.
Ačkoliv zpěvačka Monika Absolonová (35) oslavila narozeniny už před měsícem, dostala nyní opožděný dar. Tím je její portrét coby Kleopatry od malíře Milana Fibigera.
.
.
Právě touto rolí se Absolonová dostala na špici muzikálových zpěvaček. "Myslela jsem, že je to fotka, jak je to úžasně namalované. Měla jsem obrovskou radost, jen jsem pro obraz ještě nevymyslela místo," řekla deníku Aha! Absolonová, která obraz od autora převzala se svým přítelem, podnikatelem Vratislavem Jandou.
.
Autor: nik
Foto: ara

Hvězdy na mušce - Monika Absolonová: Muži, co poslouchají na slovo, mě nudí

19. října 2011 v 21:04 | Rytmus života |  Ostatní
Ve svém velmi nabitém programu si našla chvilku, aby "Rytmu života" poskytla rozhovor.
.
.
Rozesmátou Moniku Absolonovou jsme zastihli na zkoušce v divadle Karlín a zvědavě se zeptali na pár otázek z jejího soukromí.
.
V jedné z písní v muzikálu Vražda za oponou zpíváte o tom, co na muže platí. Co myslíte, že to je?
"Na tuhle otázku neumím odpovědět. Sice se říká, že je mužské pokolení jednoduché, ale já si to nemyslím. Přiznám se, že určitá složitost, záhadnost či co, mě na mužích baví."
.
A víte, jak se dá chlap omotat kolem prstu?
"Nevím. Ale rozhodně vím, že by mě někdo, kdo by měna slovo poslouchal, nudil."
.
Víme, že vás teď čeká pracovní maraton až do listopadu. Jak to snáší váš partner?
"Můj přítel má sám dost práce a navíc je vášnivý golfista. Není rád, že jsem neustále fuč, ale zase se zlepšuje v golfu. Vráťa je vůči mně velmi tolerantní a velkorysý. Když přijde v noci domů, je schopen ještě vyslechnout všechny moje zážitky nebo trápení."
.
Dovolenou jste si ale užili společně?
"Pochopitelně! Byla jsem sice pracovně v Bělorusku, jako porotkyně na festivalu, ale pak jsme spolu byli 14 dní na Menorce a na Krétě. S ním bylo všechno moc fajn."
.
Nedávno jste byla na svatbě Ilony Csákové. A co vy a svatba?
"Svatba Ilu byla moc hezká. Já i můj přítel ale potvrzujeme pravidlo, že po svatbě jako takové následuje rozvod jako takový. Nikdy neříkej nikdy, ale já po všech zkušenostech po další svatbě netoužím. Jsem ráda, že nám je spolu hezky, a žádný papír k tomu nepotřebuju."
.
Celý den jsme jí byli v patách - a takhle vypadá její program:
.

.
.
Jako správná žena, která se navíc pohybuje v šoubyznysu, Monika pečuje o svou vizáž. Vždycky si najde chvilku navštívit kosmetický salón, kde se o ni postarají.
.
.
.
Monika má zbrusu nové auto. To se bude hodit, až bude od října dojíždět do Ústí nad Labem. Pod režijním vedením Lumíra Olšovského tam bude hrát v muzikálu Funny Girl.
.
.
S Kristinou Kloubkovou o pauzách mezi zkoušením muzikálu nacvičuje choreografii k videoklipu, který bude natáčet k písni Nespoutaná.
.
.
.
Během dne se intenzivně věnuje zkouškám v Hudebním divadle Karlín. Už v září totiž bude premiéra muzikálu Vražda za oponou.

Takhle krásná už Absolonová nikdy nebude. Z Kleopatry se stane obhroublá hostinská.

19. října 2011 v 20:24 | www.super.cz |  Ostatní
17. 10. 2011
.
Monika Absolonová může na období, kdy zářila jako nádherná egyptská královna Kleopatra ve stejnojmenném muzikálu, jen vzpomínat. Místo mladé krásky je totiž její nejnovější roli obhroublá hostinská, kterou hrávala její o dvacet let starší a téměř stejný počet kil těžší kolegyně Hanka Křížková.
.
.
Monika se totiž v muzikálu Bídníci ucházela o roli dívky Eponiny, jejíž hit Samotářka, zná téměř každý. Londýnští producenti ale rozhodli, že už je na to stará, ale vzhledem k hlasovým dispozicím by se přesto měla v chystané české verzi muzikálu objevit. Ovšem jako paní Thénardierová.
.
.
"Aspoň budu mít pestřejší rejstřík a svoje fanoušky neznudím," řekla Super.cz Absolonová. Na Kleopatru, která ji vyzvedla na vrchol muzikálového nebe, ale bude pořád ráda vzpomínat. Teď má dokonce i svůj obraz v její podobě.
.
.
"Překvapilo mne, když mi zavolali z galerie Nemesis, že pro mne malíř Milan Fibinger namaloval obraz. Byla jsem nadšená," svěřila Monika. Do konce října bude ještě Kleopatra k vidění v galerii, pak si ji zpěvačka odveze domů.
.
Autor: Saša Šeflová
Foto: hermina.cz

Tisková konference společnosti AbcDieta

19. října 2011 v 20:18 | www.nextfoto.cz
TK společnosti abcDieta, která se zabývá rozvážením nutričně vyvážených jídel zákazníkům až domů či do práce, proběhla 6. 10. 2011 v pražské kavárně Café Černá labuť.
.
.