Září 2011

Dobročinná akademie aneb Paraple 2011

28. září 2011 v 11:06 | www.ceskatelevize.cz |  Ostatní
Středa 28. září od 20 hodin bude patřit pomoci vozíčkářům. Česká televize a Český rozhlas vysílají přímý přenos zábavného pořadu Zdeňka Svěráka ve prospěch Centra Paraple na stanicích ČT1 a Radiožurnál.
.
Ewa Farna, La Putyka, Xindl X, Two Voices, Monika Absolonová a Jan Matěj Rak budou hosty Zdeňka Svěráka, který vystoupí také společně s Jaroslavem Uhlířem a dětským sborem Sedmihlásek. Pořad se vysílá ze Žižkovském divadla Járy Cimrmana pod režijním vedením Petra Buriana.
.
Pomoc Centra Paraple ročně využije kolem 1500 vozíčkářů z celé ČR. V roce 2010 absolvovalo sociálně-rehabilitační program 308 klientů, sportovní programy 80 klientů, vzdělávací (počítačové) kurzy 111 klientů, kurzy zdravého životního stylu 20 klientů, výtvarné kurzy 58 klientů program Máma - táta na vozíku 17 klientů. Celkový počet klientů, kteří využili také informační a poradenský servis a další služby, dosáhl 1500. Díky nově vybudovaným prostorám vzrostla v roce 2011 kapacita sociálně rehabilitačních pobytů včetně nově zavedených respitních pobytů o cca 70 - 80 klientů ročně. Na zajištění celodenní péče a odborné terapeutické pomoci včetně nákladů na celoroční provoz centra je letos potřeba cca 28 milionů Kč.
.

"Prostředky získané díky Dobročinné akademii využijeme na zajištění rozšířených služeb pro naše klienty - vozíčkáře. Bohužel se nedaří dlouhodobě snižovat počet úrazů s poraněním míchy, takže každoročně přibude několik stovek nových zájemců o aktivity Centra Paraple," vysvětluje Alena Kábrtová, ředitelka Centra Paraple. "Jsme rádi, že můžeme poskytovat sociálně-rehabilitační, vzdělávací, sportovní, poradenské a další programy. Zvláště sportovní aktivity se těší velké popularitě a poptávka převyšuje nabídku."
.

Centru Paraple můžete přispět bankovním převodem na číslo účtu 932 932 932/0300 nebo odesláním DMS ve tvaru DMS PARAPLE případně roční DMS ve tvaru DMS ROK PARAPLE na číslo 87 777. Jednorázová DMS stojí 30 Kč, Centrum Paraple získá 27 Kč. Při zadání roční DMS přispíváte každý měsíc částkou 30 Kč.

Michal David: Jezdí černým Cadillacem, Absolonová má Mini

28. září 2011 v 10:55 | www.ihot.cz |  Ostatní
28. 9. 2011
.
Zpěvák Michal David se pochlubil svým luxusním černým vozem Cadillac, zatímco zpěvačka Monika Absolonová jezdí "jen " v malém MiniCooperu.
.
.
Dvojice, která se pracovně rozešla poté, co se Davidovi nelíbily aranže písniček na zpěvaččině muzikálovém albu, se neplánovaně sešla na televizní stanici Óčko, kde oba shodně natáčeli pořad Face 2 Face.
.
.
Oba se ale naštěstí nesešli u jednoho stolu. Zatímco Absolonová odjížděla, David teprve přijížděl. A ještě jeden rozdíl by se mezi nimi našel. Zatímco David si svůj luxusní vůž zcela jistě pořídil sám, Absolonová svoje Mini dostala darem od svého přítele.
.

.
Co všechno nakonec na sebe oba umělci v pořadu Face 2 Face prozradili, se dozvíte už příští týden, a to 3. a 5. října na hudební stanici Óčko.
.
.
Autor: iHOT.cz

Absolonová v šoku: Okradl ji taxikář!

27. září 2011 v 14:51 | www.blesk.cz |  Vražda za oponou
27. 9. 2011
.
Neuvěřitelný zážitek zkazil Monice Absolonové (35) premiéru muzikálu Vražda za oponou, který od minulého týdne uvádí Hudební divadlo v Karlíně. Taxikář zpěvačce ukradl všechny nádherné kytice, které dostala od rodiny, přátel a kolegů za několik tisíc korun.
.
.
"Zdržela jsem se na oslavě hodně dlouho, měli jsme všichni výbornou náladu. Maminka a bratr Marek jeli domů napřed s tím, že mi odvezou tu záplavu kytek, kterou jsem dostala," prozradila Blesku otřesená Monika. Paní Absolonová proti svému zvyku chytla taxikáře jen tak na ulici. Jinak si ho vždy volá přes dispečink, ale bylo nad ránem a chtěla odjezd urychlit. Vůbec ji nenapadlo, co se může stát.
.
"Taxikář naše zavezl domů. Když mu zaplatili, nabídl jim, ať si vystoupí, že nacouvá ke dveřím, aby si ty desítky pugétů mohli lépe vyložit. Když vylezli z auta, dupl na plyn a i s kytkami rychle ujel," vylíčila ošklivý zážitek Monika. "Ještě že jsem si neposílala domů třeba kabát nebo kabelku, přišla bych o ně," konstatuje zpěvačka smutně.
.
Bohužel to není poprvé, co Monika přišla o nádherné kytice z premiéry. Před lety po derniéře muzikálu Kleopatra jí někdo kytky ukradl ze šatny, kam si je před odjezdem domů uložila.
.
Autor: höh, lara
Foto: Martin Sekanina


Postavu Norisové pohřbil kostým a kyprá zadnice

26. září 2011 v 18:48 | www.superspy.cz |  Vražda za oponou
26. 9. 2011
.
Kromě toho, že nemá Zuzana Norisová vkus, přišla i o sexy tvary. Nebo snad za to může kostým, který dodal jejímu pozadí monstrózní rozměr?
.
O tom, že bude Zuzana Norisová další hvězdou nejnovějšího karlínského muzikálu Vražda za oponou, tvůrci moc nemluvili. My jsme až na premiéře pochopili proč. Půvabná herečka a zpěvačka s obličejem jako panenka vypadá v kostýmech, jež jí realizátoři oblékli, jako matka od čtyř dětí. Její ženské tvary nabujely a podtrhly těch několik kilogramů, které Zuzka v poslední době nabrala...
.
"Kostýmy z padesátých let minulého století staví na soudobé módě a ta ženským křivkám nahrávala. Nemyslím si, že by vypadala nějak šíleně," ohodnotil Norisové zjev po premiéře jeden z našich předních kostýmních výtvarníků.
.
Sama herečka, ať už si je své boubelatosti vědoma, či ne, ale vypadala a hlavně hrála naprosto skvěle. Po boku Ondřeje Brzobohatého patřil její výkon k tomu nejlepšímu, co nové dílko Hudebního divadla Karlín může nabídnout. Koneckonců vedle vychrtlé Ivany Chýlkové, která má jednu z hlavních rolí, by byla hubenější snad jedině kostra.
.
.
Jednu z hlavních rolí hraje i Monika Absolonová - a sedne jí to!
.
Autor: red
Foto: (Roman Souček)

To je kost: Monika Absolonová se po drsné dietě a dřině v posilovně ukázala světu

26. září 2011 v 18:42 | www.super.cz |  Vražda za oponou
23. 9. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová (34) má za sebou přísnou dietu a drsné hodiny s trenérem ve fitnesscentru. "V létě jsem se přestala hlídat v jídle a teď jsem musela zhubnout, abych vypadala dobře v divadelních kostýmech. Ale byla to řehole. Já jsem typ, který nejraději sedí doma na gauči a cpe se," řekla zpěvačka Super.cz.
.
.
"Mám dole něco přes pět kilo a to mi stačí. Držela jsem ABC dietu, která mi docela vyhovovala, ale cvičení opravdu nemusím. Nejideálnější pohyb je pro mě tanec a toho teď budu mít díky muzikálům dost. Začínám zkoušet ještě Funny Girl v divadle v Ústí nad Labem."
.
.
Monika měla premiéru v v Hudebním divadle v Karlíně v roli muzikálové divy Georgie v představení Vražda za oponou. "To, že mám šaty, kde jsou vidět celá stehna s podvazky, jsem ještě nějak zkousla. Ale příčně pruhované bílo-modré dlouhé šaty musí rozšiřovat každého. Fakt jsem se jich bála. Ale nakonec ten střih naopak docela zeštíhloval," svěřila Monika po představení.
.
.
.
.
Autor: Saša Šeflová
Foto: Michaela Feuereislová

Gott chtěl jít na party, ale Ivanka zavelela: Domů!

26. září 2011 v 18:23 | www.blesk.cz |  Vražda za oponou
23. 9. 2011
.
Psí oči, smutný výraz ... Přesně takhle se Ivana Gottová (35) tvářila, když její manžel Karel Gott (72) chtěl po premiéře muzikálu Vražda za oponou jít na afterparty. Manželé se chvíli dohadovali před dveřmi do restaurace, kde se již bujaře bavili hosté, ale nakonec zvítězil Ivany pohled á la svatá dala, neví komu a šlo se k taxi, které je odvezlo domů.
.
Manželé Gottovi dorazili na premiéru nového muzikálu Hudebního divadla v Karlíně krátce těsně před začátkem. Mistr v ten den totiž ještě křtil CD muzikálu na ledě, jež má premiéru 1. listopadu.
.
.
Po shlédnutí první poloviny Gottovi patnáctiminutovou přestávku strávili ve společnosti přítele Moniky Absolonové, lobisty Vratislava Jandy a Mistr neskrýval nadšení: "Je to opravdu moc pěkné představení, hodně živé, veselé a hlavně zábavné." Když muzikál okolo 22. hodiny skončil, tak se hosté roztrousili po divadle, kde probíhal večírek. Bohužel bez Karla.
.
.
Gott by se rád zdržel, ale jeho žena byla neoblomná. Před vstupem do restaurace, kde se zdržovala většina známých tváří, mu jasně dala najevo, že se jede domů. Zpěvák se nezmohl ani na kapku odporu a pokorně se svou Ivankou odešel k přistavenému taxíku. Tady je zřejmé, kdo doma bouchá pěstí do stolu.
.
.
V novém muzikálu, který se hraje v karlínském hudebním divadle, exceluje Ivana Chýlková, Ondřej Brzobohatý, Petr Vondráček, Zuzana Norisová, Milan Steindler nebo Monika Absolonová.
.
Autor: lara
Foto: hermina.cz

Vražda za oponou: Gottová manželovi zatrhla mejdan!

26. září 2011 v 18:15 | www.ahaonline.cz |  Vražda za oponou
24. 9. 2011
.
Všestranně nadaný herec a muzikant Ondřej Brzobohatý (28) svým výkonem v hlavní roli nadporučíka Franka Cioffiho v muzikálu Vražda za oponou nadchl nejen publikum, ale i autora Johna Kandera (84), který si pražskou premiéru nenechal ujít!
.
Po premiéře pochopitelně následoval bujarý večírek, který ovšem musel oželet Karel Gott (72). Toho totiž jeho choť Ivana (35) odvlekla »smykem« domů prakticky ihned po děkovačce!
.
"Skvěle jsem se bavil, bylo to výborně zahrané, zazpívané a i vtipné," stihl Karel Gott pochválit nový kus při spěšném odchodu z karlínského divadla. I když chtěl zůstat na večírku a podělit se o své dojmy s kolegy z branže, jeho žena Ivana neoblomně zavelela: "Jde se domů!"
.
Při příležitosti uvedení muzikálu, v němž exceluje i Zuzana Norisová (32), Ivana Chýlková (47), Monika Absolonová (34) či Milan Šteindler (54), byly odhaleny hvězdy na chodníku slávy karlínského divadla. Jedna patří zakladateli divadla Eduardu Tichému a druhá Johnu Kanderovi, autorovi díla, jež je milníkem v historii světového muzikálu.
.
"Splnilo se mi najednou hned několik mých životních snů. Pana Kandera a jeho tvorbu obdivuju, takže mě jeho nadšení ohledně mého výkonu moc potěšilo," rozplýval se Ondřej Brzobohatý.
.
Autor: Nikol Klevcovová

Módní policie 2

22. září 2011 v 11:37
.
Boom harémových kalhot je pryč, brutálně snížené sedy nahrazují u džín zvony a vysoké pasy, vzpomínky na 70. léta. Že nedrží krok s poslední módou, to bychom zpěvačce nevyčítali. Jenže pro její křivky, které jsou momentálně plnější, znamenají tyhle kalhoty hotovou pohromu, disproporci až děsivou. Výrazný pásek a krátká vesta průšvih korunují. Siluetu by vyrovnal delší svetr s cípy a klínové botky.

Monika je zpět!

22. září 2011 v 11:30 Akce
Stávka znepříjemnila zpěvačce dovolenou
.
.
Zpěvák Pavel Vítek (48) uspořádal ke svému pětadvacetiletému působení na hudební scéně sólový koncert na Karlštejně. Pozval si pro sichr plejádu kolegů v čele s Monikou Absolonovou (34) a mezi hosty usadil plno hvězd českého showbyznysu!
.
Jen proto, že jsou dlouholetí přátelé (a samozřejmě proto, že jsme jim slíbili, že budou v SuperSpyi), se v nevlídném počasí pod deštníky krčily desítky celebrit a tvářily se, že je koncert na Karlštějně móóóc baví.
.
Nechyběla lehce obtloustlá Monika Absolonová, která se krátce předtím vrátila za slunné dovolené na Krétě a teplotní rozdíl nemohla vůbec vydýchat. Navíc dovča v Čechy mimořádně oblíbené destinaci vůbec nedopadla podle jejích představ, takže už se nemohla dočkat, až bude doma a v klidu. "Místo abychom si užívali pohody a moře, od samého začátku jsme řešili nepříjemnosti. Na Krétu už dlouho nepojedeme," tvrdí.

Víme, co nesnese

22. září 2011 v 11:20 | Superspy
Alergeny: Prach, pyl
.
.
Monika Absolonová (34) na jaře pravidelně spotřebuje tolik kapesníků, co mnohým vystačí na rok. Zpěvačka je alergická na prach a pyl jarních květin. Pořád jí teče z nosu.

Módní policie

22. září 2011 v 11:13
.
Pánský styl se objevuje i v dámském šatníku. Potvrzuje to i černá vesta, která kontrastuje s bílým topem a rafinovaným způsobem zdůrazňuje sexy křivky. Kombinace s džínami je skvělý nápad.

Pastva pro oči: Romantická Absolonová bude ve svém novém klipu nebezpečně úchvatná

21. září 2011 v 10:59 | www.super.cz |  Ostatní
21. 9. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová (34) po sedmi letech natočila nový videoklip. A je v něm pořádně sexy! Monika svěřila natáčení klipu k písni Nespoutaná kamarádovi Jakubovi Wehrenbergovi, který se ujal režie. Monika nikdy nevypadala tak mladistvě a svěže. Určitě na tom má zásluhu i její přítel Vratislav Janda, se kterým je Monika už dva roky šťastná a plánují založení rodiny.
.
"Natáčelo se dva dny během nejteplejších dní letošního léta na střeše jednoho hotelu, v pražských ulicích, na Ladronce a v baru. Jsem moc ráda, že jsme to všichni zvládli, protože ve dnech natáčení zrovna v Praze panovala tropická vedra a my scénu na střeše s tanečnicemi točili snad třicetkrát," prozradila o natáčení Absolonová.
.
"Mám z výsledku obrovskou radost, protože mám pocit, že se hodně povedl. Po sedmi letech bylo fajn zase točit videoklip. A Jakub Wehrenberg je nejen skvělý kamarád, ale i velmi šikovný a vstřícný režisér," říká zpěvačka.
.
"Moc mě potěšilo, když mě Monika oslovila s nabídkou natočení klipu. Evidentně ráda riskuje, ale ostudu jsme jí snad neudělali," dodal s úsměvem Wehrenberg.
.
Přestože Monika Absolonová své první album vydala už před osmnácti lety, videoklip Nespoutaná je teprve jejím čtvrtým klipem v pořadí.
.
Autor: Gabriela Wolfová

Absolonová je ve svém klipu zatraceně sexy

20. září 2011 v 17:06 | www.blesk.cz |  Ostatní
20. 9. 2011
.
Dlouhých sedm let trvalo než Monika Absolonová (34) natočila další videoklip. Režie se překvapivě ujal herec a moderátor Jakub Wehrenberg. "Mám z nového klipu obrovskou radost, protože mám pocit, že se hodně povedl. Po sedmi letech bylo fajn zase točit videoklip," říká zpěvačka.
.
.
Natáčelo se dva dny během nejteplejších dní letošního léta na střeše Hotelu Rott, v pražských ulicích i na Ladronce a v Lucerna Music Baru.
.
"Jsem moc ráda, že jsme to všichni zvládli, protože ve dnech natáčení zrovna v Praze panovala tropická vedra a my scénu na střeše s tanečnicemi točili snad 30x," vzpomíná na perné natáčení Monika Absolonová.
.
.
O to, aby zpěvačka před kamerou vypadala co nejlépe, se postaral vizážista Zdeněk Fencl, šaty navrhla Taťána Kovaříková a o choreografii pro Moniku a její tanečnice připravila Kristina Kloubková. Videoklip k písničce Nespoutaná autorů Jiřího Škorpíka a Lumíra Olšovského zrežíroval Jakub Wehrenberg.
.
"Moc mě potěšilo, když mě Monika oslovila s nabídkou natočení klipu. Evidentně ráda riskuje, ale ostudu jsme jí snad neudělali. Nejdůležitější bylo sestavit správný tým, pak už to šlo samo," pochvaluje si spolupráci Jakub Wehrenberg.
.
Autor: Markéta Reinischová
Foto: archiv Moniky Absolonové
Monika Absolonová se odvázala: Nespoutaně trsala na střeše!

19. září 2011 v 18:20 | www.showbiz.cz |  Ostatní
17. 9. 2011
.
Monika Absolonová (34) natočila po dlouhých sedmi letech svůj další videoklip! Zpěvačka se odvázala při natáčení klipu k písni Nespoutaná z poslední desky Muzikálové album, která vyšla v říjnu loňského roku.
.
.
Monika Absolonová (34) sice vydala své první album už před osmnácti lety, ale nejnovější videoklip Nespoutaná je teprve jejím čtvrtým klipem v pořadí. Zpěvačka jej "spíchla" během dvou nejteplejších dní letošního léta na střeše Hotelu Rott, a také v pražských ulicích, na Ladronce a v Lucerna Music Baru.
.
.
Režie videoklipu se chopil herec Jakub Wehrenberg, který je sice Mončiným kolegou z divadla, ale zároveň se předvedl jako velmi šikovný režisér. Jen nemusel Monču nutit, aby scénu s tanečnicemi na střeše točila v tom vedru třicetkrát ...
.
.
Režisér si sestavil doslova tým snů - vizážista Zdeněk Fencl se postaral, aby Monika vypadala před kamerou co nejlépe, Taťána Kovaříková navrhala šaty a choreografii pro zpěvačku a její tanečnice připravila Kristina Kloubková. Monika se na střeše hotelu řádně vydováděla a videoklip k písničce autorů Jiřího Škorpíka a Lumíra Olšovského tak získal takřka "broadwayskou" muzikálovou příchuť!
.
Videoklip Nespoutaná je tak po klipech Mona Absolona (2004), První den (1999) a Vánoční sen (1997) dalším Mončiným příspěvkem do pokladnice českého šoubyznysu!

Foto: Kateřina Zittová

Monika v Show Jana Krause

19. září 2011 v 10:12 Rozhovory
16. 9. 2011
.
.
Co jste neviděli 16. 9. v Show Jana Krause:

Absolonová u Krause: O dalších plastikách neuvažuji, bojím se toho

16. září 2011 v 22:43 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
16. 9. 2011
.
Herečka a zpěvačka Monika Absolonová si v minulosti dala upravit nos. Prý, aby byla krásná. V Show Jana Krase také prozradila, že o dalších vylepšeních pomocí plastické chirurgie už neuvažuje.
.
.
"Ne, já se toho bojím. Stejně tak i toho botoxu. Tuhle jsem se sice viděla v televizi, jak se mračím a mám vrásky, ale já to tam nechám, je to přece moje," řekla herečka.
.
Jednu plastickou operaci už má za sebou. Nechala si operovat nos a pak ještě podstoupila menší korekce. "Nechala jsem si ho prostě upravit. Nechtěla jsem ho ani zmenšit, ani zvětšit, šla jsem zkrátka 'na nos', abych byla krásná," prohlásila Absolonová.
.
.
Není však pravda, že by se jí nos po zákroku začal rozpadat. "To napsali novináři. Mně začala růst chrupavka. A rostla, rostla, rostla. Dopadlo to, jak to dopadlo. Žádná hitparáda to není, ale na soutěž Nos roku nepůjdu, tak je to stejně jedno," vysvětlila zpěvačka, která také prozradila, že není příznivkyní zdravé výživy a ráda si dá vepřo-knedlo-zelo, škvarky i svíčkovou.
.
Její spory s Michalem Davidem, který ji vyhodil ze svého muzikálu, jsou už také minulostí. "Teď už jsme spolu zase v pohodě, to je celé," uzavřela.
.
.
Do třetího dílu Show Jana Krause kromě Moniky Absolonové přijali pozvání architekt Jiří Boudník a chovatelka "kočkopsů" Jarmila Šejnohová.
.
Autor: zar
Foto: Dagmar Hájková