Červenec 2011


Monika Absolonová: Na letišti po návratu z Běloruska dostala od přítele růže

17. července 2011 v 14:34 | www.ihot.cz |  Akce
16. 7. 2011
.
Romantický návrat z Běloruska prožila zpěvačka Monika Absolonová. Na ruzyňském letišti na ni čekal její přítel Vráťa, který ji uvítal pugetem bílých ruží.
Na romantiku ale na Ruzyni až takový prostor nakonec nebyl, protože Absolonová v letadle z Minsku neseděla sama. Mezi jejím doprovodem nechyběl ani zpěvák David Deyl, který v Bělorusku slavil úspěchy.
Oba se tam totiž zúčastnili tradičního kulturního festivalu Slovanský bazar. Zatímco Absolonová zasedla do křesla porotkyně, David Deyl se do Běloruska vydal soutěžit, a nakonec si přivezl druhé místo.
Zarámovaný diplom pak hrdě ukazoval na letišti, zatímco Monika se už těšila domů se svým přítelem.
.
.
Autor: iHOT.cz

Pavel Vítek zavádí nový trend: za příplatek osobní pokec po koncertu

12. července 2011 v 10:09 | www.revue.idnes.cz |  Akce
12. 7. 2011
.
Zpěvák Pavel Vítek zavádí do českého showbyznysu trend, který je v zahraničí zcela běžný. Po koncertě, který připravuje, se separátně setká se svými posluchači, kteří si připlatili za VIP vstupenky. Nikdo z českých umělců se zatím k podobnému kroku neodhodlal.
.
Nový trend testuje Pavel Vítek před svým koncertem na hradě Karlštejn, který odehraje již 30. července. Zatím mu tah vychází. VIP vstupenky, které jsou o tři sta korun dražší než ty klasické, jsou už vyprodané. Omezený počet lidí si tak připlatil nejen za osobní setkání se zpěvákem po koncertě, ale i za odvoz z parkoviště pod hradem či za přednostní místa v hledišti.
.
"Zkouším něco takového vůbec poprvé. Byla to spíš reakce fanoušků, kteří mi na sociální síti i na mých stránkách vyčítali, že s nimi nebývám v osobnějším kontaktu. Je to spíš taková služba pro zaryté fanoušky. V cizině to funguje už dlouho," řekl iDNES.cz Pavel Vítek.
.
Na koncertní pódium se vrací po třech letech. Byl to závazek, který dal svým fanouškům při posledním koncertu, na který museli tehdy čekat dlouhých deset let. Pauza je podle Vítka nezbytná proto, aby zpěvák načerpal nové síly a vrátil se show, na kterou jen tak nezapomene.
.
Vystoupení na Karlštejně tentokrát pojal jako poctu svým pěveckým vzorům. Během devadesátiminutového reciálu nabídne skladby Karla Svobody, Petra Nováka, Elvise Presleyho, Olympicu nebo Jiřího Suchého. Živě ho navíc doprovodí Top orchestr a sboru Jana Smolíka.
.
"Na koncert se samozřejmě nesmírně těším. Přípravy stále probíhají, pořád přemýšlím, jak to vymyslet, aby to byl opravdový zážitek nejen pro mě, ale i pro posluchače. Ještě teď řeším, co zazpívat a jak propojit jednotlivé linky," dodal se smíchem pedant Pavel Vítek, který na scéně působí již čtrvrt století.
Na pódiu přivítá i hvězdné hosty, například zpěvačku Moniku Absolonovou či sopranistku Terezu Mátlovou, s níž zazpívá duet z muzikálu Fantom opery.
.
Koncert Pavla Vítka zároveň otevře letošní Karlštejnské kulturní slavnosti, v jejichž rámci se ještě uskuteční divadelní představení klasické komedie Zdravý nemocný s Karlem Rodenem v hlavní roli a hudební komedie Světáci, která je divadelní adaptací slavného filmu ve hvězdném obsazení.
.
Autor: Vedran Kovačevič
Foto: Marek Navrátil

Kristina Kloubková: Učím se žít s novým chlapem

12. července 2011 v 9:30 | www.blesk.cz |  Rozhovory
09. 07. 2011
.
Usměvavá moderátorka zpráv září štěstím i v soukromí. Už přes rok je zamilovaná, ale teprve teď nového muže svého života opravdu poznává. Její přítel Karel Moravec se totiž kvůli ní před pár měsíci přestěhoval z Ameriky zpátky do Čech. A už spolu mluví i o miminku!
.
S přítelem Karlem Moravcem jste spolu už rok, ovšem je to celou dobu vztah na dálku, protože Karel žije a působí v Americe.
"Teď už ne. Před dvěma měsíci se vrátil do Čech a zkoušíme spolu žít. Je to změna, protože jsme byli v kontaktu spíš přes internet a telefon. Zatím to ale klape skvěle."
.
Jak se dá tak dlouho vztah na dálku ustát?
"Ustát to jde jen s velkou láskou, kterou my máme a byli jsme prakticky neustále ve spojení. Určitě jsme si chyběli, proto je teď tady. Vrátit se byl jeho nápad, já bych to po něm nikdy nechtěla, jsem ale velmi ráda, že přijel. Dokonce jsem i přemýšlela, že odjedu za ním, ale to mi nedovolil. Mně ale doma chyběl chlap obecně. Jsou věci, které nemá dělat ženská a mně se to pokaždé potvrdí. Když zatluču hřebík, tak zákonitě vždy vypadne, to má prostě dělat chlap."
.
Takže teď je doma ten chlap?
"Karel je chlap vším všudy, tedy zastane všechno, co chlap zastat má. A já čím jsem starší, tak chci být víc ženou a doma dělat jen ty typicky ženský práce. Možná by si i vyžehlil, ale já ho nenechám. I když ale úžasně vaří, v tom se s ním ráda podělím."
.
Jak jste se vlastně dali dohromady?
"Karel je také tanečník, i když teď už bývalý a znali jsme se kdysi. Působili jsme spolu v souboru v Městském divadle Brno, ale já ho tehdy vůbec nevnímala. Dokonce mám fotku, kde stojíme ve skupince vedle sebe, a já koukám na opačnou stranu. Pak na hodně let zmizel do Ameriky. Potkali jsme se před rokem na představení Bídníci. Karel si mě všiml, já jeho ne. Nakonec mě pozdravil a okamžitě přeskočila jiskra. Vyměnili jsme si kontakty, začali si psát a po měsíci jsem Karla jela navštívit do USA."
.
Takže vlastně taková láska přes internet. A možná další svatba?
"Tak o tom zatím neuvažujeme, jsme oba rozvedení, takže nám jedna zkušenost stačila. Možná až budeme plánovat dítě, to bych chtěla do úplné rodiny."
.
A je to aktuální téma?
"Ano je to aktuální, dítě bych určitě chtěla, co nejdřív a s Karlem se o něm bavíme. Ale na druhou stranu nijak netlačíme na pilu. Až přijde, budeme rádi."
.
Co vlastně Karel teď, když je zpátky v Čechách dělá?
"Je tady teprve krátce, tak se ještě rozhlíží, kde by se mohl realizovat. Nemůžu za Karla mluvit, ale myslím, že se nechce vrátit do uměleckého světa."
.
Vy sama se také stále víc věnujete choreografii, než tančení.
"V současnosti dělám choreografii například zpěvačce Monice Absolonové. Jinak z představení to byl The legend of Golem, Je třeba zabít Davida, Baron Prášil, Adéla ještě nevečeřela, Gazdina Roba, Lucerna v plamenech a další. Pořád ale i tančím, ale už ne tolik jako dřív. Tělo už to nedovolí. V pravém koleni mám dva šrouby a před třemi lety jsem měla zlomený kloub na prstu levé nohy, což se dodnes úplně nespravilo. Pak mám problém se zády, jako ostatně většina tanečnic. Prostě tancem k trvalé invaliditě…"
.
V čem vás tedy teď můžeme na jevišti vidět?
"Teď třeba v muzikálu Kat Mydlář, kde hraju cikánku Leu. Tam dokonce i zpívám, což fakt není můj obor. Takže další rozšířený obzor."
.
Práce na muzikálech vám ovlivnila i soukromý život. Dva roky jste byla vdaná za zpěváka Alana Bastiena, kde se stala chyba, že jste se rozvedli?
"Těžko říct, prostě jsme zjistili, že každý chceme něco jiného. Ale nelituju toho. Zůstali jsme přátelé, kteří spolu klidně zajdou na kafe. Už jen nejsem Bastienová."
.
Tehdy se tvrdilo, že za to mohl Filip Renč, který vás okouzlil při zkouškách na Barona Prášila.
"K tomu došlo až později. A také není pravda, že by mě Filip přizval dělat choreografii, protože jsme měli vztah. Ten se vyvinul až během práce. Ale už je také pryč. Teď jsem zamilovaná, tak není třeba rozebírat minulost."
.
Vaše aktuální přítomností je hlavně moderování zpráv. Jak jste si zvykla na jinou profesi?
"Bude to znít legračně, ale já jsem vlastně poprvé v životě zaměstnaná a velmi si to užívám. Třeba stravenky, byla jsem z nich tak nadšená, že jsem si pro ně chodila vždy jako první. Moderování už pro mě není úplně nové, ale je rozdíl moderovat ranní vysílání, kde se nějaká chyba přehlédne a naopak ho občerství, nebo seriózní zpravodajství."
.
Posadit se v přímém přenosu před kameru musí být stresující, ne?
"Je to dost adrenalin, ale mě ta práce nesmírně baví. Máme na vysílání vždy pořádnou přípravu, tak potom ve studiu to už není tak dramatické."
.
To si právě mnozí diváci neuvědomují, že se i moderátoři na zprávách přímo podílí. Myslí si, že jste jen hezké tváře, které čtou to, co jim někdo napsal.
"Tak to opravdu není. Před vysíláním máme několik hodin přípravu. Kdo má službu i v poledních zprávách, je vlastně k dispozici od rána. Musíme mít přehled, jaké reportáže se natočily, domlouváme se s redaktory, jak je nejlépe uvést, aby vše hladce navazovalo. Texty si také připravujeme sami, aby nám šly tzv. "do pusy" a zněly přirozeně. Pak samozřejmě zabere čas líčení a oblékání a já se musím ještě aspoň dvacet minut rozmluvit. To je můj tradiční rituál před vysíláním."
.
Máte nějaké zaručené jazykolamy, které vás rozmluví?
"Mám své oblíbené, ale hlavně pravidelně chodím na hodiny rétoriky. Pořád je se co učit - jak správně posadit hlas, jak intonovat…"
.
A co líčení a oblékání na vysílání, můžete do toho mluvit, nebo je to čistě na vizážistech?
"Asi bychom do toho mluvit mohli, ale není to potřeba. Já jsem s tím, co mi vybírají naprosto spokojená. Dokonce i ráda nalíčená z televize ještě někam vyrazím, protože se mi to líbí."
.
Tanec, choreografie, moderování, nový muž v životě, máte čas i na sebe? Umíte vůbec relaxovat?
"Čas si najdu. Můj oblíbený relax třeba je, když ráno nikam nespěchám a můžu zůstat o dvě hodiny déle v posteli s knížkou. Jinak jsem si řekla, že od třiceti let o sebe budu pečovat a tak to dělám. Pravidelně chodím na kosmetiku, na masáže a ke kadeřnici. A letos po dvou letech budu mít volné léto. Tak se už těším na dovolenou, i když ještě nevíme, kam vyrazíme."
.
Autor: Blanka Konrádová

Bídníci se vracejí – a hvězdy chtějí být u toho

3. července 2011 v 14:55 Úspěchy
25. 6. 2011
.
"Co mám dělat?" ptá se zpěvačka, když se na jevišti postaví před mikrofon. "Nejprve se představ," radí jí režisér Petr Novotný. "Dobrý den, jmenuji se Monika Absolonová," pronese a pak už se v jejím podání za doprovodu klavíru sálem nese píseň Eponiny Samotářka. Ten den už snad potřicáté.
.
Probíhá totiž konkurz do muzikálu Bídníci (Les Misérables), který se opět vrací na pražská divadelní prkna. Poprvé se u nás Bídníci hráli v roce 1992, podruhé licenci získal producent František Janeček o jedenáct let později. A teď to bude znovu Janeček, který v pražském divadle GoJa Music Hall představí tohle legendární dílo autorské dvojice Alain Boublil a Claude-Michel Schönberg příští rok v březnu opět českému divákovi.
.
"Myslím, že to je jeden z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější muzikál, který je obdivován publikem po celém světě už více než třicet let. A rozhodně patří mezimé srdeční záležitosti i kvůli nádhernému libretu Zdeňka Borovce," tvrdí Janeček. A Absolonová je jednou z téměř devíti set známých i neznámých zpěváků a herců, kteří touží zahrát si v Bídnících.
.
.
Pod kontrolou pánů z Londýna
Na všechny platí při castingu stejná pravidla. Nejprve říci své jméno a pak teprve začít zpívat. Výjimku nemají ani ti, které netřeba představovat. "Všechny si vás natáčíme a nahrávku pak posíláme ke schválení do Londýna," vysvětluje postupně uchazečům o role režisér Petr Novotný.
.
Dílo totiž podléhá přísným licenčním podmínkám. Majitelé práv - společnost Cameron Macintosh - si tak hlídá, aby se muzikál nedostal do rukou někoho, kdo by z něj udělal výstřední kus. "Proto je celé nastudování pod kontrolou pánů z Londýna. A ti schvalují nejen interprety, ale také například dekorace a kostýmy," tvrdí režisér.
.
A tak se konkurzu v GoJa Music Hall tentokrát nevyhnou ani ti, kterým role v jiných projektech už léta padají do klína samy. V divadle se tak postupně ozývá třeba: Jmenuji se Daniel Hůlka… Leona Machálková… Kateřina Brožová… Jitka Čvančarová… Pavel Vítek… Tereza Mátlová… Marta Jandová… Filip Čapka… David Uličník… Magda Malá… Marian Vojtko…
.
.
Machálková: Je třeba obstát a zabojovat
"Tenhle přístup se mi líbí. Přijde mi spravedlivý. Na konkurz se asi žádný zpěvák zrovna netěší, ale je třeba obstát a zabojovat. Stojí to rozhodně za to," pokyvuje hlavou Leona Machálková. Dělá si zálusk na roli životem bičované Fantiny, která se pro svou dcerku obětuje tak, že se stane i prostitutkou.
.
Pokud v Londýně dají Machálkové zelenou, zazpívá si v Bídních už podruhé. "V roce 2003, kdy mě producenti oslovili k účasti na tomto muzikálu, jsem nevěděla, o jakou roli se mám ucházet. Vyloučila jsem Cosettu, která je vyloženě pro sopránovou "Julii". Na Madame Thérnardier jsem se také necítila. Ale nemohla jsem se rozhodnout, zda chci hrát Eponinu, nebo Fantinu," vzpomíná zpěvačka.
.
Nakonec dala přednost Eponině, chlapecké dívce s neuvěřitelně velkorysým srdcem, jež touží po opětované lásce. "Nelitovala jsem, byly to krásné téměř tři roky, kdy se tento muzikál těšil diváckému zájmu," usmívá se Machálková.
.
Tentokrát však zatoužila zahrát si svou druhou oblíbenkyni, Fantinu. Hlavně prý proto, že dospěla ve zralou ženu, kterou obohatilo mateřství. "A tudíž bych toto poznání do ní chtěla promítnout. Do překrásné dramatické, ryze ženské a velmi dojemné role. Za srdce mě chytala už tehdy, kdy ji zpívala Helenka Vondráčková."
.
.
Malá: Já jsem se pro Eponinu narodila
Přestože se říká, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky, pro tenhle muzikál to zjevně neplatí. Není divu, že si v něm touží zahrát každý. Vždyť v roce 1992, kdy se u nás Bídníci hráli poprvé, odstartovali kariéru nejednomu interpretovi.
.
"Mám trému, jako kdyby mi bylo šestnáct," špitne Magda Malá těsně předtím, než na ni dojde při konkurzu řada. Eponinu si zahrála už dvakrát. "V roce 1992 jsem měla asi jen pět představení. Zaskakovala jsem za Lucku Bílou, která tehdy onemocněla. Takže jsem Eponinu ještě moc nechápala. Spíše jsem se snažila, abych zvládla všechny party. Podruhé jsem se ale do role už vžila," tvrdí. Magda se dokonce nebojí nahlas říci: "Myslím, že tenhle muzikál je napsaný pro mě. Eponina jsem prostě já, Magda Malá. Já jsem se pro ni narodila." O roli stojí tolik, že si dokonce před konkurzem zašla ke kadeřníkovi nechat načesat vlasy a pečlivě doma vybírala i oblečení. Nakonec zvolila černo-bílé šaty s krátkým rukávem a hlubokým výstřihem. "Tady se hledí na všechno," prohodí zpěvačka.
.
Když o pár minut později předstoupí před režiséra Petra Novotného, producenta Františka Janečka, dirigenta Milana Svobodu a sbormistryni Irenu Pluháčkovou, snaží se ze sebe vydat maximum. Její skvělý výkon Janeček odmění potleskem. Ten den poprvé a naposledy. "To je přesně to, o čem mluvím," pronese producent směrem k Novotnému. Má na mysli emoce, které u mnoha ostatních tolik postrádá.
.
.
Absolonová je na konkurzech vždy nejhorší
"Divadlo bez emocí je pro mě ploché. Z posledního uvedení si pamatuju, že tu lidi vzlykali, plakali. Děj Bídníků je opravdu dojímavý. Skutečně se v něm střídá veselá nálada s obrovským smutkem. A to všechno musí divák z jeviště cítit, vnímat," vysvětluje Janeček důvod, proč chce po adeptech na role, aby při zpívání projevili i své city.
Emoce však musí odpovídat charakteru role. Když dozpívá Monika Absolonová, která si rovněž myslí na Eponinu, Petr Novotný si ji zavolá k sobě. "Jdi při zpívání víc do sebe, zkus to civilněji, vyprávěj…," radí, co part Eponiny potřebuje. "Netlač na pilu. Zpívej jemně, abych měl pocit, že se za své city k Mariovi nestydíš… Eponina není královna Kleopatra." Monika si bere rady Novotného k srdci a podruhé Samotářku vystřihne přesně podle jeho představ.
.
"Konkurzy prožívám strašně špatně. Vždycky jsem na nich nejhorší," svěřuje se později zpěvačka a v paměti pátrá po datu, kdy na nějakém byla naposledy. "Asi před deseti lety. Na Kleopatru." Od té doby se výběrových řízení na své další role účastnit nemusela. "Vždycky mě někdo v nějaké viděl a nabídl mi další," konstatuje. Přestože přiznává, že konkurzy ráda nemá, tenhle jí ale stojí za to. Dokonce je ochotná kvůli Eponině upravit záznamy ve svém diáři, který je podle jejích slov už teď na hodně dlouho zaplněný jinými akcemi.
.
.
Hůlka: Jsem teď zkušenější chlap
Na konkurzu do Bídníků se nakonec objeví i Daniel Hůlka. Z prvního termínu se omluvil kvůli bolestem nohy. Při nedávné derniéře Draculy si natáhl vazy. Napodruhé ale už dorazil. I když o holi. A přímo z nemocnice, kde dostal injekci na uvolnění a zklidnění.
.
Dan si totiž nechce nechat ujít roli strážníka Javerta, o které říká: "Je to jedna z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější barytonová role na světě. Poprvé jsem tenhle muzikál viděl před lety v Londýně a od té doby jsem si přál Javerta hrát. A podařilo se mi to před osmi lety, což považuju za velké štěstí."
.
Když se v bolestech dobelhá na pódium, hůl odloží. A to i přes to, že na něj tvůrci z hlediště volají, ať se o ni klidně opírá. "Ne, já to zvládnu," trvá na svém charismatický zpěvák. A poté odzpívá Javertovu sebevraždu tak, že se mnohým tají dech.
.
"Role Javerta prochází největším vývojem ze všech postav tohoto muzikálu. Valjean je od začátku do konce hodný. Marius taky. Ale on ne. Projde proměnou. Zjistí, že to, v co celý život věřil, bylo vlastně špatně," zamýšlí se Hůlka s tím, že pokud se mu poštěstí opět tuhle roli získat, bude ji prý hrát jinak než před osmi lety. "Od posledního uvedení Bídníků jsem prožil spoustu životních proher a výher. Jsem teď prostě zkušenější chlap. A to se v té roli odrazí," slibuje.
.
Hůlka, který v poslední době nevěděl kam dřív skočit, má ale teď v plánu především víc odpočívat. "V létě chci hodně relaxovat. Pojedu s kamarády na vodu a pak na měsíc do lázní, kde budu opravdu v klidu. A příští sezónu si musím ohlídat, abych toho neměl moc. Abych se zase nezhroutil," naráží na období, kdy po delší pauze bral jednu nabídku za druhou. Jenže to nevydržel a psychicky se sesypal.
.
.
Brožová chodila okukovat své kolegy
O Hůlku Janeček velmi stojí. Proto mu také doporučil, aby se šetřil a vyvaroval se dalších zranění. "Dana bych v Bídnících velmi rád viděl. Protože když přijde na pódium a začne zpívat Javerta, vidím, že je ve své kůži. Najednou se probudí jako kytka na jaře. Jeho barva hlasu je velmi krásná a projev velmi široký. Je to povedené," nešetří chválou producent.
.
U srdce ho ale během konkurzů chytla i Jitka Čvančarová, která v minulém uvedení představovala Fantinu. "Jitka teď zpívá o sto procent lépe, než když jsem ji viděl naposledy," pokyvuje hlavou Janeček. "Svou roli Fantiny ale stále krásně zpívá i Kateřina Brožová," pokračuje ve výčtu těch, kteří ho během několikadenních konkurzů nezklamali.
.
Když se Bídníci hráli ve Vinohradském divadle, byla tam Kateřina v angažmá a věnovala se pouze činohře. Své kolegy, kteří v muzikálu tehdy účinkovali, chodila okukovat. "Bídníci mě velmi oslovili svou hudbou a silným lidským tématem, které musí chytit snad každého. Od té doby jsem si písničky z něj neustále zpívala a zatoužila jsem, aby se sem jednou vrátil a já si v něm mohla také zahrát."
.
Role se dočkala v roce 2003. Tenkrát jí tvůrci nabídli hned dvě. Fantinu nebo naivní a romantickou Cosettu, která má na rozdíl od své matky život mnohem jednodušší. Sice do svých sedmi let slouží hospodskému Thénardierovi, pak se jí ale ujme bývalý galejník Valjean a dívka v jeho péči unikne bídě i utrpení. Kateřina se nakonec rozhodla pro Fantinu. "Cosette je čistý soprán, se kterým nemám zase takové zkušenosti." A právě Fantinu by si Kateřina ráda zahrála i teď.
.
.
Mátlová vzpomíná na Karla Černocha
Před devíti lety se s Kateřinou Brožovou alternovala i Šárka Marková. Ta tehdy byla ve formě, a proto tvůrci na její bedra naložili i roli Cosetty. Teď si Šárka pomýšlí jen na první z těchto postav. Na konkurz si připravila pouze Fantininu píseň Knížka snů. Když ji odzpívá, požádá ji Petr Novotný, aby zkusila ještě Cosettu. "Opravdu? Nevím, jestli to ještě zvládnu. Stárnu," vyleká se Šárka.
.
Na obtížný Cosettin part si ze zpěvaček troufne opravdu málokdo. A když, tak stěží vytáhnou nejvyšší tóny. "Nerad to říkám, ale zatím jsem neslyšel lepší Cosettu než od mojí Terezy," poukazuje na sopránové výkony v konkurzech Janeček.
.
Tereza Mátlová, vystudovaná operní pěvkyně a zároveň partnerka Františka Janečka, opravdu předvede Cosettinu árii s lehkostí a bez jediného zaváhání. Snad jen špatně nastavený mikrofon ji zpočátku trochu potrápí. Kvůli této drobné technické závadě Tereza požádá, zda by nemohla svůj výkon zopakovat.
.
"Mým snem je zahrát si Cosettu ještě jednou, protože to je moje srdeční záležitost," přeje si Tereza, pro kterou byli Bídníci prvním muzikálem, ve kterém účinkovala. "Na Bídníky mám mnoho milých vzpomínek. Jednak jsem se díky nim seznámila s mým mužem a také celková atmosféra byla krásná. V neposlední řadě musím připomenout Karla Černocha, který mi tehdy hrál otce - Jeana Valjeana. Vždycky, když tenhle muzikál poslouchám na cédéčku, a že si ho pouštím často, tak si na něj vzpomenu."
.
.
Uličníka Bídníci rozmazlili
Dalšího z Valjeanů před lety ztvárnil ve svých jednatřiceti letech i David Uličník. Byl jedním z nejmladších představitelů této role na světě. Tenhle ctihodný občan se mu dostal pod kůži tak, že teď, když se Bídníci opět dostávají na scénu, David vůbec neuvažuje o tom, že by se ucházel o jinou postavu.
.
"Když s tím pánem prožijete tolik dnů a vlastně i roků, tak to ani nejde," usměje se zpěvák, který se za své ztvárnění Valjeana dostal v roce 2004 do širší nominace na cenu Thálie. "Co pro mě Valjean znamená? Největší životní přerod, co se divadla týče," zamyslí se. "Byla to pro mě obrovská zkušenost a hodně mě to poznamenalo. V tom smyslu, že jsem trochu zmlsaný a malinko víc si role vybírám."
.
Nad rolí v Bídnících ale nezaváhal ani vteřinu. A stejně jako Hůlka i on slibuje, že pokud znovu dostane šanci, bude Valjean v jeho podání úplně jiný než kdysi. "Přece jen jsem malinko starší a myslím, že jsem uzrál jak pěvecky, tak doufám i herecky. Takže bych byl v roli klidnější. Obzvlášť v první třetině, což jsou galeje a pak následně soud."
.
Kdo z těch, kteří před pár dny dorazili na konkurz, však role nakonec získá a v prosinci začne zkoušet, se teprve uvidí. Jedno je však jisté. Tak velký zájem o účinkování v tomhle díle svědčí o tom, že u nás muzikál Bídníci nemá konkurenci.
.
Autor: Helena Vacková
Foto: Michaela Feureislová

Blanarovičová se zbláznila: V tropickém vedru bude začátkem srpna slavit Vánoce

2. července 2011 v 21:16 | www.super.cz |  Akce
30. 6. 2011
.
Zpěvačka Yvetta Blanarovičová (47) má vskutku kuriózní plány. Společně s Daliborem Jandou, Marcelou Březinovou, Jarkem Šimkem nebo Monikou Absolonovou oslaví šestého srpna Vánoce na hradě Houska. V době, kdy panují vedra přesahující často i pětatřicet stupňů ve stínu, se Yvetta obklopená vánočními stromky chystá zpívat koledy. "Nevidím na tom nic nenormálního. Kolikrát točím vánoční cédéčko nebo pohádky v létě," řekla nám Blanarovičová na tiskovce k akci, na které nechyběla vánoční výzdoba ani pořádný hic.
.
V zimní zahradě TOP hotelu ze všech lil pot, přesto ale všichni zpěváci ovlivnění dokonalou vánoční atmosférou svorně tvrdili, jak se na Vánoce na hradě Houska těší. Yvetta ale při akci nedávala pozor. Neustála vyrušovala s organizátorem již třináctého ročníku akce Martinem Francem. Oba je musel umravňovat moderátor Slávek Boura. "Blanarovičová, France! Rozsadím vás!" zuřil naoko.
.
Autor slavné písničky Hurikán Dalibor Janda na Housce raději vsadí na duet se svou krásnou dcerou Jiřinou. "Kdybych zpíval song Hurikán, ještě bych ho přivolal. Festival už v minulých ročnících ohrozily různé pohromy a já to letos nechci mít na triku," smál se. Na akci vystoupí i soupeřky z Česko Slovensko má Talent Chi Chi Tornado a Naděžda Krupská. Obě travesti umělkyně slibují vtipné vánočně laděné vystoupení.
.
Autor: David Zápal

Marta Jandová a Monika Absolonová se přitulily a hned dostaly roli

2. července 2011 v 21:04 | www.super.cz |  Úspěchy
2. 7. 2011
.
Minimálně o obsazení role Eponiny v muzikálu Bídníci je zřejmě rozhodnuto. Nejslavnější song s názvem Píseň samotářky si zazpívají Marta Jandová (37) a Monika Absolonová (34), které si osobně vybral producent František Janeček (66). Hned po jejich vystoupení na castingu je pozval na soukromé rozhovory do své kanceláře.
.
Jako třetí Eponina se objeví Magda Malá (43), která už má s touto rolí zkušenost z minulého provedení Bídníků. "Už jsem podepsala smlouvu, ale ještě mají slovo majitelé licence z Londýna," prozradila Super.cz Magda. Ta se kvůli roli pustila do hubnutí. "Do konce prázdnin chci shodit pět kilo," slíbila.
.
Monice Absolonové už také z produkce volali. "Musím si ale ještě smlouvu prostudovat. Asi povedeme i debaty o honoráři," upřesnila Monika. Podobně je na tom i Marta Jandová.
.
Autor: Saša Šeflová

Absolonová a Vojtková: Vyřádily se v nově otevřené restauraci

2. července 2011 v 20:53 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
1. 7. 2011
.
Monika Absolonová a Libuška Vojtková se sešly na otevření restaurace El Asador. Spolu s Terezou Malátovou a dohledem šéfkuchaře ukázaly své kuchařské umění, dopřávaly si dobrého jídla a pózovaly fotografům. Nechyběla ani Gábina Partyšová, která volila svůj outfit tak, aby ladil se španělským nádechem restaurace.
.
.
.
.
.
.
Foto: Jiří Herman

Monika Absolonová: Kvůli zpěvu přišla o zrak

1. července 2011 v 12:11 | www.superspy.cz |  Akce
30. 6. 2011
.
Zpěvačka se nečekaně začala ukazovat v brýlých. Prý je nosí už léta, jen to skrývala prostřednictvím kontaktních čoček. Moniko, co se děje?
Na open party španělské restaurace v Praze nechyběla ani milovnice dobrého jídla Monika Absolonová. K překvapení všech dorazila s šikantním doplňkem na očích, tedy s dioptrickými brýlemi.
.
"Nosím je už dvacet let, ale většinou jen v soukromí, nebo na zkouškách v divadle. Mezi lidi chodím s čočkami," prozradila zpěvačka, jejíž nový vzhled všichni chválili."Mám teď podrážděné oči, proto jsem nemohla nasadit čočky a musela si vzít brýle. Může za to alergie," uvedla Monika důvod této ozdoby.
.
Zrak se prý zpěvačce začal zhoršovat už v mládí, když tvrdě cvičila zpěv a zanedbávala odpočinek. Byla ve vývinu a z takzvaných půlek se najednou staly pětky dioptrie.
"No to víte, světla ramp v divadle zraku moc nepřidají," smála se.
.
Kromě Moniky se na večírku objevila i čerstvě zamilovaná Libuška Vojtková, která prý konečně našla chlapa. Gábina Partyšová, jež si hrála na plnokrevnou Španělku a přenádherná Kateřina Mátlová. Pro přítomné muže skutečná pastva pro oči.
Jo a jen tak mimochodem. Monika vůbec nepřibrala, naopak, moc jí to sluší!
.
Autor: (Li)

Kleopatra se vrací: Absolonovou nahradí Gunčíková

1. července 2011 v 11:56 | www.superspy.cz |  Muzikál Kleopatra
29. 6. 2011
.
Legendární muzikál se vrací. Odejitou Moniku Absolonovou nahradí stříbrná SuperStar Gabriela Gunčíková. Zkoušet se začne na podzim.
Stříbrná vítězka druhé řady Česko Slovenské SuperStar, Gabriela Gunčíková se může těšit na podzim. Podle všeho se totiž na prkna divadla Broadway vrací jeden z jeho nejúspěšnějších muzikálů a to Kleopatra. Gábina by zde měla nahradit jednu ze tří alternací hlavní role, kterou donedávna hrála Monika Absolonová - tedy přímo Kleopatru.
.
"Ano je to tak, momentálně jednáme o tom, že by Gábina hrála Kleopatru," potvrdila mluvčí divadla Martina Jandová.
.
Monika Absolonová byla odejita z divadla poté, co došlo k roztržce mezi ní a Michalem Davidem, který je jedním z producentů této scény. To vše už je ale minulostí a Monika i Michal mají mezi sebou takříkajíc korektní vztahy. Zpěvačka se ale trhla a hraje už v jiných divadlech.
.
"Monika nebude hrát kvůli pracovnímu vytížení," řekla dále Jandová.
.
"Mnohdy jsem se o tom, že v nějakém novém představní hraju dozvěděla až z plakátů. Brali mě jako součást inventáře a jako samozřejmost... Teď jsem spokojenější," svěřila se už dříve Absolonová.
.
V muzikálu tak hvězdné obsazení Báry Basikové, Ilony Csákové, Kamily Nývltové a Radky Fišarové rozšíří právě postava Gábiny. Pokud vše klapne mohli by ji diváci vídat už od 6. ledna 2012, kdy divadlo plánuje představení opět uvést.
.
Autor: (Li)

Chotěboř - letecký den 25.6.2011

1. července 2011 v 11:47 Akce
S nebývalou ochotou:
.
Popocatepetl twist:
.
Mít rád bližního svého:
.
Nespoutaná:
.
Jsi můj pán:


Krásky Tereza Mátlová a Gábina Partyšová odmítají jižanské fešáky: Naši chlapi jsou nejlepší

1. července 2011 v 11:20 | www.super.cz |  Akce
30. 6. 2011
.
Gabriela Partyšová (33) a Tereza Mátlová (35) se sešly na otevření argentinské restaurace bez svých partnerů Josefa Kokty a Františka Janečka (66). Žádný temperamentní Jihoameričan je ale neuhranul. "Pepa je taky takový snědý typ, tak co bych hledala," mínila Gábina. "František má v sobě jižanského žáru dost," přidala se Tereza.
Horkokrevné jižany nepreferuje ani Monika Absolonová (34). Je ráda za svého Vráťu. "Já mám sama tempramentu dost, tak by to bylo hodně živé soužití," smála se na otevření restarace El Asador, kam také přijela bez partnera. "Jsem utahaná jako kůň, jela jsem rovnou ze zkoušky z divadla v Karlíně, kde připravujeme představení Vražda za oponou," vysvětlila.
Tereza Mátlová zůstala v Česku s dcerou Emily, i když její partner František už odletěl do Dominikánské republiky, kde mají haciendu. "Chystám se na operaci očí," upřesnila na zahrádce v pražských Hrnčířích..
.
Video:
.
.
Jak se ti líbí jihoameričtí muži nebo prostě latinský tipy?
Monika Absolonová: "Čověče, nad tím jsem nikdy nepřemejšlela. Asi jsou to fešáci. Když si třeba vemu Banderase, tak ale ten není jihoameričan, viď, to je jako Španěl, je to takovej, tak jako dobrý. (smích) Dobrý."
.
Dokázala by jsi si představit, že kdyby jsi nebyla s Vráťou, že by jsi žila s nějakým Španělem, Mexičanem, Argentincem?
Monika Absolonová: "Čoveče, vůbec jsem nad tím nikdy nepřemejšlela. Hlavně si neumím představit, že by nějakej Mexičan a Argentinec žil se mnou."
.
Myslíš, že bys je jako něčím odradila?
Monika Absolonová: "No nevím, myslím, že by to bylo jako hodně temperamentní soužití."
.
Autor: Saša Šeflová