Červen 2011

Absolonová dvacet let maskuje pět dioptrií, zradila ji alergie

30. června 2011 v 22:13 | www.revue.idnes.cz |  Akce
30. 6. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová je odkázána na kontaktní čočky. Má pět dioptrií na dálku a bez zrakové korekce tak vidí velmi špatně. Kvůli alergii, s níž nyní bojuje, se ale ukázalo, že jí sluší i brýle. Ty zároveň prozradily, jak to se zrakem ve skutečnosti má.
"Mám pět dioptrií, normálně nosím čočky, ale bolely mě oči kvůli nějaké alergické reakci, tak jsem si je musela vzít," říká Monika Absolonová, která s krátkozrakostí bojuje již téměř dvacet let.
"Zrak se mi zhoršil, když jsem začala zpívat. Byla jsem tehdy ještě ve vývinu, málo jsem odpočívala, málo spala, a tak se to logicky muselo na něčem odrazit. Nejdřív to šlo z nuly na dvě, na tři a pak se dioptrie postupně zvyšovaly. Reflektory a divadelní světla tomu moc nepřidají," vysvětluje.
Absolonovou veřejnost sice nezná jinak než bez brýlí, neznamená to však, že je nenosí vůbec nebo že by se jich vyloženě štítila. Image si vystavěla bez nich, a tak v zajetých kolejích jede dál. Tedy pokud se nedostaví problémy jako nyní s alergií.
"Brýle nosím, ale většinou tam, kde mě lidi nevidí. Ať jsou to zkoušky, kam novináři nemají přístup, nebo doma, kde se válím na gauči u televize," doplňuje Monika Absolonová, jež se v moderních brýlích ukázala na otevření restaurace El Asador.
Zpěvačku nyní čekají letní prázdniny v režimu pohotovost. Kromě zkoušení chystaných Vražd za oponou v Hudebním divadle Karlín si bude muset odskočit i na pěvecký festival do Běloruska. Výjimečně nebude zpívat, ale hodnotit nadějné zpěváky z celého světa. Stejně jako loni Helena Vondráčková usedne v porotě.
"Budu mít i nějaký čas pro sebe, určitě vyrazím do Španělska nebo Řecka, ale práce je teď víc. A jsem za ni ráda," dodala Monika Absolonová, která také vystoupí jako host koncertu Pavla Vítka na Karlštejně již 30. července.
.
Autor: ved
Foto: Marek Navrátil

Monika Absolonová: Utekla z muzikálu Kleopatra k vaření

30. června 2011 v 21:45 | www.ihot.cz |  Akce
30. 6. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová se už v nové sezóně neobjeví v muzikálu Kleopatra, a divadlo ji velmi pravděpodobně nahradí finalistkou Československé Superstar Gabrielou Gunčíkovou.
Překvapivou informaci potvrdila sama Absolonová, když ve svém oficiálním prohlášením řekla, že z muzikálu odchází na vlastní žádost, a v nových propagačních materiálech se tak objevuje neoprávněně.
Místo toho se Absolonová vydala na otevření nové pražské luxusní restaurace El Asador, kde si vyzkoušela i svoje kulinářské umění s místním šéfkuchařem.
Vaření si vyzkoušely také další pozváné dámy včetně Terezy Mátlové, nebo Libušky Vojtkové, zatímco Gábina Partyšová využila luxusního interiéru k malé sebeprezentaci.
. 
Autor: iHOT.cz

Gunčíková nahradí Absolonovou v muzikálu

30. června 2011 v 21:31 | www.blesk.cz |  Muzikál Kleopatra
29. 6. 2011
.
Stříbrná finalistka poslední řady Česko Slovenské SuperStar Gabriela Gunčíková (17) míří do muzikálu. V úspěšném muzikálu Kleopatra, který proslavil Moniku Absolonovou (35), by měla hrát hlavní hrdinku.
.
"Do muzikálu bych nikdy nešla, je to na mě moc stereotypní," hlásala krátce po finále SuperStar stříbrná finalistka Gunčíková. A neuplynul ani měsíc a už má nabídku na hlavní roli do muzikálu Kleopatra, který se 6. ledna vrací na jeviště Divadla Broadway.
.
S nápadem oslovit Gábinu přišel Michal David, kterého její hlas očaroval na finálovém večeru, kde byl hostem. Okamžitě o mladé zpěvačce řekl producentovi Oldřichovi Lichtenbergovi a ten Gunčíkovou oslovil.
.
"S Gábinou Gunčíkovou jednáme, příští týden by se vše mělo doladit," řekla Blesk.cz PR manažerka divadla Martina Jandová.
.
Muzikál se na prkna Divadla Broadway vrací od 6. ledna do 24. února 2012.
.
Autor: Markéta Reinischová

Gunčíková ze SuperStar bude Kleopatrou

30. června 2011 v 21:25 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Kleopatra
29. 6. 2011
.
Stříbrná Česko Slovenská SuperStar Gabriela Gunčíková (17) sice v soutěži nezvítězila, ale nabídky se jí jen hrnou.
.
Zatímco Lukáš Adamec (24) musí ještě dlouhé měsíce čekat na svou výhru, ona si může obrovské peníze vydělat už brzy. Dostala totiž nabídku, která se neodmítá. Měla by nahradit Moniku Absolonovou (34) v muzikálu Kleopatra.
"Je to tak, jednáme s Gabrielou Gunčíkovou. Příští týden se doladí poslední detaily smlouvy, snad všechno klapne," sdělila deníku Aha! mluvčí Divadla Broadway Martina Jandová. O dobré volbě je přesvědčen i producent Oldřich Lichtenberg.
.
Autor: kre
Foto: Marek Pátek

VIP zprávy 14.6.2011

16. června 2011 v 19:32 Akce
14. 6. 2011
.
A hned na začátku se vrátíme o pár desítek let zpátky, konkrétně do let 80. Skupina Hamlet totiž pro své fanoušky uspořádala menší vzpomínkový koncert, vzpomínkový právě na léta 80.
.
Reportáž z koncertu Hamletů od 0:36
.
K 80. létům patřila kromě front na jakékoliv zboží také typická móda, na které se vystupující umělci v pražské Lucerně vyřádili asi nejvíce.
.
Monika Absolonová: "Kvůli klukům jsem si natupírovala culík, ale ještě mám takový jako doplňky."
.
Přesto, že si všichni osmdesátkové řádění v Lucerně užívali, do doby před 30ti lety by se nikdo z nich vrátit nechtěl.
.
Monika Absolonová: "Když byla revoluce, mě bylo 13 a v dětství nic neřešíte. Vím, že když jsem prostě měla jít po škole koupit rohlíky, tak, že nebyli."

Exkluzivně: Geislerová a její děti. Ty vyrostly!

13. června 2011 v 21:32 | www.superspy.cz |  Akce
13. 6. 2011
.
Herečka Anna Geislerová rozhodně nepatří mezi ty, kdo by se chlubil svým soukromím. O to víc jsme byli překvapeni, jak velké děti už má.
Už patnáctý ročník Avon pochodu proti rakovině prsu si ani letos nenechala ujít řada celebrit. Kromě tradičních tváří Tatiany Vilhelmové, Anny Geislerové, Dary Rolins, Simony Stašové a dalších se přidali naprosto noví pochodující včetně partnerů slavných žen. Největší poprask ale způsobila herečka Geislerová, která zcela mimořádně vzala s sebou obě své děti.
.
"Anna nerada ukazuje svou rodinu a soukromí. Je to její věc, a když se do ní navezl jeden bulvární týdeník, právě kvůli dětem, neváhala se soudit," prozradil zdroj z hereččina okolí.
.
Geislerová je vdaná za divadelního dramaturga Zdeňka Janáčka, se kterým má obě děti. Prvorozenému Bruno Fideliovi je už sedm let a dceři Stelle téměř čtyři roky. Do společnosti s nimi ale často nevyráží...
.
To taková Monika Absolonová, která také patří mezi ambasadorky projektu, neváhá svého miláčka Vráťu přivést kamkoli včetně pochodu proti rakovině.
"Doufám, že tady je kromě něho i spousta mých kamarádek a přítelkyň... Já sama jsem neváhala ani minutu, když mne oslovili, ať se stanu tváří Avon pochodu," řekla nadšeně Monika.
.
Autor: (red)
Foto: Jan Tůma


Ženy v růžovém pochodovaly Prahou, podpořily boj proti rakovině

13. června 2011 v 19:11 | www.novinky.cz |  Akce
11. 6. 2011
.
Prahou prošly v sobotu 11. června tisíce žen s růžovými tričky, aby tak podpořily boj proti rakovině prsu. Pochod odstartovaly známé tváře.

Již 11. ročník Avon pochodu proti rakovině prsu prošel Prahou. Dvanáct tisíc žen, ale i několik mužů odstartovalo ve 12 hodin ze Staroměstského náměstí, aby za dvě hodiny dorazili do Žlutých lázní. Vstupenkou na pochod bylo tričko v hodnotě 300 korun.
.
Celý pochod odstartovaly tváře Avon pochodu Monika Absolonová, Aňa Geislerová, Martha Issová, Dara Rolins, Lucie Borhyová, Tereza Brodská, Lenka Termerová, Táňa Vilhelmová, Simona Stašová a vydaly se na pochod.
.
Pochodující, prošli Karlovým náměstím a před vstupem na Rašínovo nábřeží dostali občerstvení a pokračovali směrem k Podolskému nábřeží a do Žlutých lázní. Tam na příchozí čekal doprovodný program, kapela Čechomor a David Koller Band. Kdo zrovna neposlouchal muziku, mohl se naučit provádět samovyšetření prsu nebo si nechat něco namalovat na obličej.
.
Ve Žlutých lázních měli problém hlavně muži. Nebyly pro ně toalety. U původních toalet byly napsány dámy a jediné mužské, které na celý areál zbyly, také navštěvovaly dámy.
.
Několik žen si stěžovalo, že žádné tváře Avon pochodu neviděly a některé dokonce spekulovaly nad tím, jestli trasu pochody prošly. V cíli byla vidět Lucie Borhyová a Táňa Vilhelmová.
.
Foto: Ondřej Kořínek


Prahou prošel pochod proti rakovině prsu, zapojily se i celebrity

13. června 2011 v 17:46 | www.ona.idnes.cz |  Akce
11. 6. 2011
.
Na cestu Prahou vyrazil tradiční pochod proti rakovině prsu. Zapojilo se do něj na 12 000 lidí, tedy o tisícovku víc než loni. Charitativní akce odstartovala už pojedenácté. Jejím cílem je nejen získat peníze na boj s nemocí, ale hlavně upozornit na rizika choroby a přimět ženy zajít na vyšetření.
Průvod se vydal na cestu metropolí ze Staroměstského náměstí do Žlutých lázní. Účastnice měly na sobě růžové tričko s logem akce, pánové si oblékli tričko šedé. Tuto "uniformu" bylo možné koupit na startu za 300 korun. Výtěžek poputuje na výzkum nemoci, telefonickou poradenskou linku pro pacientky a další projekty.
.
V čele průvodu šly patronky akce: herečky Táňa Vilhelmová, Aňa Geislerová, Tereza Brodská, Lenka Termerová, Martha Issová, Simona Stašová, zpěvačky Dara Rolins a Monika Absolonová a moderátorka Lucie Borhyová. Charitativní akci doplnili pořadatelé koncertem Čechomoru a Bandu Davida Kollera.
.
"Každoročně stoupá zájem o pochod a můžeme s radostí říct, že letos přišlo zase víc lidí než loni. Velmi nás těší, že jsou lidé ochotni věnovat svůj čas i určitou částku na podporu dobré věci," řekl Michal Čech z pořadatelského týmu.
.
Podle něj v době kolem pochodu stoupá zájem o vyšetření prsu.
.
"Podařilo se dosáhnout opakované návštěvy vyšetření u 50 procent žen. Pořád je nám ale líto, že druhá polovina si nechá příležitost vyšetřit se uniknout," řekla Miroslava Skovajsová, primářka Mamma centra Medicon. Skovajsová také zdůraznila, že při včasném odhalení nemoci se ženy vyléčí.
.
Ve Žlutých lázních se mohly zájemkyně naučit, jak se mohou vyšetřit samy.
.
Autor: ČTK, lf iDNES.cz

Pochod proti rakovině prsu: Absolonová odřekla svatbu!

13. června 2011 v 17:33 | www.ahaonline.cz |  Akce
13. 6. 2011
.
Staroměstské náměstí včera zaplavila růžová barva! Startoval zde v pravé poledne již jedenáctý ročník Avon pochodu proti rakovině prsu. Nechyběla ani zpěvačka Monika Absolonová (34).
"Odpískala jsem bratránkovu svatbu, žení se sice tady, přímo na Staroměstské radnici, ale já chci podpořit pochod. Sice jsem rakovinu naštěstí nepoznala na vlastní kůži, ale v mém věku už se o sebe začínám bát," řekla zpěvačka.
.
Autor: šal
Foto: Daniel Černovský

VIP zprávy 11.6.2011

13. června 2011 v 17:14 | www.stream.cz
11. 6. 2011
.
Dnes jste mohli už po 15. v Praze narazit na růžový pochod. Tradičního pochodu proti rakovině se i letos zúčastnily tisíce lidí. Čtyřkilometrovou trasu zvládli všichni a nechyběly ani slavné ženy.
.
Reportáž z Avon pochodu od 5:07
.
Dara Rolins, Marta Issová, Monika Absolonová, Lenka Termerová, Simona Stašová a spousta dalších známých osobností spojily síly a staly se tvářemi charitativního projektu proti rakovině prsu.
.
Dara Rolins: "Je to akce, která má hluboký význam. Proto jsem tady a proto pochoduju každý rok."
.
Monika Absolonová: "Když jsem dostala nabídku, abych se stala tváří, tak jsem vůbec neváhala. To už je strašně let."
.
Nejen Dara s Monikou, ale i ostatní přiznávají, že je pro ně pochod spíš tradiční záležitostí a dokonce na něj lákají i své přátele.
.
Monika Absolonová: "Mám tady přítele, mám tady manažerku, mám tady kamarádku, dokonce přijde i Vendula Svobodová."
.
Dara Rolins: "Minulej rok vím, že byla Laura, a co tady je, a čím jsem si naprosto jistá, spousta mých kamarádek."
.
Jediná z patronek, která si prošla tím, co prožívají pacienti, je herečka Lenka Termerová. V minulém roce jí totiž postihla rakovina prsu.
.
Lenka Termerová: "Musím vám říct, že loni, kdy já sama jsem byla v takový situaci, že jsem opravdu byla po léčbě a ta solidarita mě udělala moc dobře. Byla jsem z toho strašně dojatá. Jak to šlo pomalu, a jak šla ta celá masa, a teď se ještě nabalovali ti lidi, tak opravdu mě to až vhánělo slzy do očí."
.
Nehledejme tedy výmluvy a podpořme aspoň jedním odpolednem dobrou věc. Může se to totiž stát každé z nás. Markéta Křivánková, televize Prima.

VIP zprávy 29.5.2011

13. června 2011 v 15:47 | www.stream.cz
29. 5. 2011
.
Český muzikál století, slavný Dracula se včera po 16ti letech rozloučil s divadelními prkny. Svou životní roli krutého vládce Transylvánie, hraběte Draculu, si tak naposledy vychutnal i zpěvák Daniel Hůlka. Derniéra se bohužel neobešla bez zranění a to téměř všech hlavních představitelů.
.
Reportáž z derniéry Draculy od 7:19
.
Nejúspěšnější muzikál všech dob, Dracula. Příběh plný lásky, oddanosti, ale také kruté životní ironie. Příběh, který v lidech vzbuzuje tolik emocí, že i po 16ti letech lidé dychtí, aby ho mohli aspoň okem diváka prožít.
.
A i když je to neuvěřitelné, smutný osud hraběte Draculy prožil hlavní představitel role zpěvák Daniel Hůlka už 11tisetkrát.
.
Daniel Hůlka: "Pro mě opravdu Dracula je srdeční záležitost. Já vždycky říkám, že já jsem Draculovo dítě, a Dracula je trošku taky moje dítě."
.
Snad by bylo opravdu divné, aby představení proběhlo hladce. A tak Dan roli Draculy naposledy trochu vylepšil, a to kulháním.
.
Daniel Hůlka: "Já jsem se na to hrozně těšil, protože jsem dlouho nehrál, protože jsem měl zdravotní problémy, otrávil jsem se rybou, tak jsem si to zpestřil tím, že jsem na začátku prostě blbě skočil a blbě jsem dopadl. Představení jsem odkulhal."
.
To ale nebyl jediný úraz.
.
Monika Absolonová: "Dan Hůlka si zranil koleno, já mám od včerejška nehejbací páteř, tak my tady všichni, už jsme si říkali… Hanka Křížková, že jo, má novou endoprotézu a vůbec jsme tady taková LDNka pěkná."
.
Výkony protagonistů to ale rozhodně neovlivnilo a na konci představení na ně čekala ta nejlepší medicína. Standing ovation a to čtyřikrát.
.
Monika Absolonová: "Mám radost, že se to povedlo, tak mám takovou zvláštní příchuť smutku."
.
Daniel Hůlka: "Si myslím a věřím, že to není naposled, co jsem hrál Draculu."
.
Kamila Nývltová: "Když přijde Dan tak z něho jde něco jinýho. Jako asi ta role pro něj byla napsaná a je to jeho životní role, kterou mu nikdo nesebere."
.
Daniel Hůlka: "Já nemůžu říct, že kdybych Draculu nehrál, tak že by to už nebylo ono, protože by to znělo hodně nafrněně, ale je to pravda." (smích)
.
A nám nezbývá než souhlasit. Lucie Špaková, televize Prima.

VIP zprávy 20.5.2011

13. června 2011 v 15:01 | www.stream.cz
20. 5. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová září štěstím. A to navzdory tomu, že prý nedávno odmítla žádost o ruku od svého přítele Vráti a trochu ztloustla. Po jejím boku se navíc podezřele často objevuje nový muž.
.
Reportáž s Monikou od 7:45
.
Láska mezi herci nebo zpěváky kvete. A to hlavně v divadlech. Potvrdila to zpěvačka Monika Absolonová a její kolega Marián Vojtko.
.
Marián Vojtko: "Miluješ mě?"
.
Monika Absolonová: "Obrovsky."
.
Marián Vojtko: "Já tebe strašně."
.
Marián Vojtko: "Takže takhle my se máme prostě rádi."
.
Monika Absolonová: "My máme takovejhle vztah k sobě."
.
Marián Vojtko: "Takový bratsko-sesterský."
.
Monika Absolonová: "To je, je to hezký. Ano."
.
Marián Vojtko: "Tajně ji platonicky miluju, samozřejmě."
.
Monika Absolonová: "Pochopitelně."
.
Srandičky. To by Monice a Mariánovi šlo. Tedy ještě ve zpěvu jim to samozřejmě skvěle ladí. Marián bude jedním z hostů na Moničině úterním koncertu. Monika přivítá také svého partnera z taneční soutěže Jana Masaryka (moje pozn. Václava), se kterým si střihne tango.
.
Marián Vojtko: "Co kila po soutěži?"
.
Monika Absolonová: "Ty jsi hnusnej. (smích) Tak prosím vás, kila po soutěži blbý. Najednou jsem ztloustla."
.
Co je ale stále v pořádku je Moničin vztah s přítelem Vráťou a i přesto, že se objevily informace, že Monika odmítla Vráťovu žádost o ruku.
.
Monika Absolonová: "On mě nepožádal. Takhle to nedošlo daleko. Ale jako my jsme se bavili o tom, že jako třeba, že by Vráťa se sňatku nebránil, no, to je hrozně hezký. Já si neumím představit, že bych žila s chlapem, kterej by si mě teoreticky nechtěl vzít. Ale prakticky se to nikdy nemusí vykonat."
.
Sama Monika Absolonová ale nakonec usoudila, že i u ní platí věta: Nikdy neříkej nikdy. Takže svatba vlastně vyloučená není. Bára Hlaváčková, televize Prima.

Zlín: Monika Absolonová zpívala pro Kapku naděje

9. června 2011 v 18:53 | www.youtube.com
.

Marian Vojtko: Marta Jandová chutná jako Mon chéri

9. června 2011 v 15:56 | www.superspy.cz |  Rozhovory
9. 6. 2011
-
Zpěvák Marian Vojtko (38) prozradil, jaké to je, líbat dceru Petra Jandy (69) Martu (37) a že se ani zdaleka necítí na tolik, kolik mu je.
-
Mariane, když jsem zadala tvoje jméno do Googlu, jako první vyjelo "Marta Jandová a Marian Vojtko se líbali pod třešní". Tak povídej, jaké to bylo?
"Bylo to úžasné, protože Marta má smyslné, velké rty, které k líbání přímo vybízejí, a pod tou třešní chutnala jako Mon chéri..."
-
Dodržuješ tradici prvomájového líbání každý rok?
"Samozřejmě, dlou­ho dopředu si připravuju seznam vhodných adeptek, aby po celý rok kvetly a nezůstaly samy. Je to taková vzájemná "dobročinnost"."
-
Jak jsi na tom nyní se ženami? Víme, že ses rozešel s Libuškou Vojtkovou. Máš zálusk na jinou?
"Myslím, že spíše ten zálusk mají na mě (smích)."
-
Co bylo pravým důvodem rozchodu s Libuškou?
"Pravým nevím, ale levým snad jiné představy o společné budoucnosti. Víte, já jsem ještě pořád svým způsobem malý kluk."
-
Po dobu, co jste byli spolu, jsi měl možnost vychovávat její dítě a být tak trochu tatínkem. Jak ses v té roli cítil a netoužíš už po vlastním miminku?
"Jak říkám, malý kluk si hrál s malým klukem, dobře jsme si rozuměli, zejména u autodráhy nebo u fotbalu. Věk na miminko už mám, ale nevím, kdo by se o něj staral, že by nějaká hezká au-pair?"
-
Byl jsi nominovaný na Cenu Thálie za roli Barona Prášila. Co to pro tebe znamenalo a jak jsi to oslavil?
"Ceny Thálie si neskutečně vážím, už jen proto, že ji uděluje odborná porota. A pak se mi splnil tajný sen, že jsem se seznámil touto cestou s paní Květou Fialovou, kterou obdivuji. Oslava trvala zhruba týden, ale těším se na tu dodatečnou s láskykvetom Moničkou Absoloničkou už proto, že mi slíbila tajný dárek."
-
Nezáviděli ti ostatní "Baronové" - Dan Hůlka a Pepa Vojtek?
"Nevím, zda mají tuto vlastnost, zatím jsem nic takového nepocítil. Mám je oba rád, ve své práci jsou úspěšní, takže jsem vděčný, že jsem zapadl do této "hvězdné" trojky."
-
Pokud vím, chystáš se na nový muzikál Quasimodo. Jak se těšíš na spolupráci s milenkou Mirka Etzlera herečkou Radkou Pavlovčinovou?
"Nevím, jaká byla jako milenka pana Etzlera, v každém případě věřím, že je profesionálka, že svoji roli zvládne a bude radost s ní spolupracovat."
-
K tomu muzikálu bude jistě potřeba i změna image. Kolik peněz by ti divadlo muselo nabídnout, aby sis ostříhal svou bohatou hřívu?
"Nevím, jestli až tak bohatou. Tak čtvrt milionu, abych si je zas mohl dát navázat zpátky."
-
Co se ti na sobě nejvíc líbí?
"Že by můj hlas?"
-
A čeho bys chtěl v životě dosáhnout? Je něco, co se ti ještě nesplnilo?
"Snů je mnoho, například bych chtěl dosáhnout na některou světovou hudební scénu."
-
Autor: Zuzana Fojtíková

Zadaný boss Janeček chce další zpěvačku: Z téhle super šťabajzny doslova šílí

8. června 2011 v 18:57 | www.super.cz |  Úspěchy
7. 6. 2011
.
Zpěvačka a partnerka hudebního bosse Františka Janečka (70) Tereza Mátlová (35) by se měla mít na pozoru. Janeček má v hledáčku další kost. Na konkurzu muzikálu Bídníci ho dostala do kolen Monika Absolonová (34).
Jakmile divadlo Goja Music Hall opustila Tereza Mátlová, která se konkurzu také zúčastnila, Janeček z Moniky nemohl spustit oči. Písničku Eponiny ji dokonce nechal zazpívat dvakrát. To umožnil jen své krásné přítelkyni a Monice.
Pak vzal zpěvačku kolem ramen a přesunul se s ní do svého soukromého kabinetu. "Ještě, že to nevidí Mátlová," usmíval se potutelně producent. Bylo vidět, že ho půvaby Absolonové a také hlas jako zvon dostaly. "Je skvělá, úžasná. Jsem nadšený," pěl ódy Janeček. Přítelkyně producenta a matka jejich dcery Emily Mátlová i partner Absolonové Vratislav Janda by měli mít oči pořádně otevřené.
Mátlová i Absolonová se zúčastnily konkurzu na muzikál Bídníci. I když se hvězdy převážně konkurzů nezúčastňují a role jsou jim předávány na stříbrném podnose, Bídníci jsou výjimkou. Zpěváci a herci na konkurz musí. O jejich osudech rozhoduje nejen producent Janeček a režisér Petr Novotný, ale také britští majitelé licence. Do Londýna putuje nahrávka z konkurzu. I největší hvězdy jako Gotta nebo Bílou tak můžou Angličané klidně poslat ke dnu.
.
"Přiznám se, že konkurzy přímo nenávidím. Jsem obrovská trémistka. Snad jsem to zvládla," řekla Super.cz Absolonová. Zpěvačka se netají tím, že by si přála založit rodinu. Před časem Super.cz prozradila, že má práci nasmlouvanou do listopadu. Pak by se chtěli s přítelem Vráťou pokusit o miminko.
Plány ale bude zřejmě muset ještě odložit. Bídníci se budou zkoušet od prosince. Z pohledů Janečka je jasné, že s Absolonovou počítá. Teď ještě aby mu to posvětili Angličané a Monika má hlavní ženskou roli světového muzikálu jistou!
.
Autor: Gabriela Wolfová, Saša Šeflová
Foto: Michaela Feuereislová

Dana Morávková: Hvězdu slávy ve Zlíně dala Bohdalové

6. června 2011 v 13:41 | www.ihot.cz |  Akce
2. 6. 2011
.
Dana Morávková a Jan Čenský, tedy herečtí partneři ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, jsou už tradičními moderátory doprovodných akcí právě probíhajícího filmového festivalu ve Zlíně. A jako každoročně, i letos byli u toho, když se udělovaly hvězdy slávy na chodníku před zlínským kinem.
.
Tentokrát mezi nesmrtelné hvězdy vstoupila hned trojice herců Jiřina Bohdalová, zesnulý Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal. Při slavnostní prezentaci hvězd nechyběla ani vdova po Vladimíru Dlouhém Petra i s dětmi, a všemu přihlížela také Markéta Hrubešová se svou dcerou Christel, která se zúčastnila malování na chodníku.
Ve Zlíně byla k vidění i Petra Černocká, která tam přivezla dlouhoočekávané pokračování Saxany, nebo Monika Absolonová, která zazpívala na náměstí.
.
Autor: iHOT.cz

Hůlka: To je síla. Otrava jídlem a natržený sval

1. června 2011 v 20:51 | www.bleskove.centrum.cz |  Muzikál Dracula
1. 6. 2011
.
Praha - Slavný muzikál Dracula má za sebou úspěšnou derniéru. Dracula se po šestnácti letech rozloučil s divadelními prkny v Divadle Hybernia.
Svou životní roli krutého vládce Transylvánie, hraběte Draculu, si naposledy vychutnal Daniel Hůlka. Den derniéry si Hůlka naplno užíval a před diváky opět předvedl excelentní výkon. Na konci představení Dana i ostatní představitele muzikálu čekala ta nejkrásnější odměna - čtyřnásobný potlesk vestoje!
"Pro mě je Dracula opravdu srdeční záležitost. Vždycky říkám, že já jsem Draculovo dítě a Dracula je trošku i moje dítě. Dnes se mi hrálo úplně skvěle, protože jsem se na to hrozně těšil, a to také proto, že jsem dlouho nehrál," prozradil Hůlka, který měl zdravotní problémy.
"Měl jsem žlučníkovou koliku, otrávil jsem se rybou, a tak jsem se konečně těšil, že si zahraju. Dvě představení jsem kvůli otravě musel zrušit, což mě moc mrzelo," dodal Hůlka. Charismatický zpěvák si během derniéry způsobil menší zranění.
"To bych nebyl já, abych si derniéru něčím nezpestřil. Na začátku představení jsem nešťastně skočil a špatně jsem dopadl. Představení jsem odkulhal. Ale naštěstí je to jenom natažený sval, takže to dobře dopadlo. Věřím, že to není naposledy, co hraju Draculu," svěřil se Hůlka.
Dracula byl už v roce 1995, kdy byl poprvé uveden v Paláci kultury, zpěvákovou životní rolí. Obnovenou premiéru zažil Dracula i Hůlka před dvěma lety v Divadle Hybernia.
.
Po několika životních peripetiích vzal Hůlka šanci vrátit se na scénu showbyznysu pevně do svých rukou a udělal pro roli Draculy všechno. Kromě toho, že chodil pravidelně na hodiny zpěvu k profesoru Eduardu Klezlovi, zhubl téměř pětadvacet kilo.
Sám o Draculovi v den premiéry prohlásil: "Když tak o tom přemýšlím, prožívám teď nejšťastnější etapu svého života, a to po všech stránkách. Jsem spokojený, mám skvělou práci, o dost kilo míň a o hodně zkušeností víc." K dokonalému štěstí mu už chybí jen láska. "Pořád hledám tu pravou," uzavřel s úsměvem.
.
Autor: veš