Květen 2011


Videa z pražského koncertu 24. 5. 2011

31. května 2011 v 11:45
Lásko má, já stůňu + Jako Fénix:
.
S nebývalou ochotou:

Monika Absolonová má skvělý hlas, chybí jí ale vlastní hit

31. května 2011 v 10:54 | www.vasevec.cz |  Akce
V úterý měla v divadle Hybernia svůj třetí sólový koncert ve své osmnáctileté kariéře zpěvačka Monika Absolonová, která zde představila nejnovější Muzikálové album. I když vystoupení nešlo vytknout vůbec nic, zpěvačka s úžasným hlasem byla milá, vtipná a navíc ještě krásná a bezprostřední, přece jen se nemohu zbavit pocitu, že tomu chyběla "šťáva". Na vině bude nejspíš repertoár poskládaný z největších muzikálových hitů.
.
Zpěvačka vystoupila před zcela zaplněným hledištěm divadla za doprovodu hudebního tělesa Sound & Rhythm Orchestra pod vedením Jiřího Škorpíka, který jí zaranžoval árie hlavních muzikálových rolí, ve kterých buď sama účinkovala, nebo se jí prostě líbí.
.
Po úvodním hitu Teď královnou jsem já, následovaly písně z muzikálů Dracula, Jesus Christ Superstar, Mona Lisa, Angelika, Rebelové či Kleopatra. První polovinu koncertu uzavřel zpěvaččin duet s Mariánem Vojtkem, se kterým si "střihla" píseň Chci žít tvou láskou.
.
Muzikálovému a opernímu zpěvákovi potom ještě věnovala prostor, aby publiku zazpíval dvě skladby ze svého sólového alba. A že to byla "vsuvka" více než příjemná. Vojtko svým vystoupením totiž jen potvrdil názory kritiků, že se právem řadí díky svému fenomenálnímu hlasu a neoddiskutovatelnému šarmu k nejvýraznějším osobnostem české muzikálové scény.
.
V další části koncertu zpěvačka nabídla posluchačům také něco ze svého vlastního repertoáru - Když se chlap zblázní, Mona Absolóna nebo novinku Nespoutaná. Vyvrcholením večera bylo potom její vystoupení s tanečním partnerem ze StarDance Václavem Masarykem, s nímž předvedla tango na ústřední píseň ze Světáků. (moje pozn.: ze Dne na zkoušku)
.
Z reakcí publika bylo jasně vidět, že své početné obdivovatele Monika Absolonová má. Po každé "muzikálové hymně" následoval ohromný potlesk, který vygradoval závěrečným "stanging ovation" a vynucením dalšího přídavku.
.
Hlavní problém koncertu bohužel vidím v repertoáru. Je škoda, že taková kvalitní zpěvačka, jakou Monika Absolonová bezesporu je, nemá vlastní hity a namísto toho interpretuje pompézní šlágry z muzikálů. Této skutečnosti si je však vědoma i ona sama. "Jsem snad jediná česká zpěvačka, která nemá za celou tu dobu žádný vlastní hit," posteskla si první dáma českých muzikálů, jak je často Monika Absolonová nazývána, během koncertu.
.
Ostatně, svůj vlastní názor si můžete udělat sami. Úterní koncert v Hybernii totiž zaznamenávala Česká televize, která jej odvysílá na podzim letošní roku v rámci projektu ČT Live.
.
Autor: Markéta Matějková

Zlínský filmový festival pro děti a mládež začíná pod peřinou

31. května 2011 v 10:40 | www.kultura.idnes.cz |  Akce
29. 5. 2011
.
Hned zahajovacím soutěžním filmem 51. ročníku vstoupí zlínský festival rovnýma nohama do nové éry. Snímek Františka A. Brabce V peřině totiž v sobě shrnuje všechna tři P, která děti milují: pohádku, písničky a prostorové vidění. Úsměvný muzikál o snech a kouzlech se stal prvním českým hraným filmem natočeným ve 3D.
.
Svým způsobem vybuduje most mezi festivalovou minulostí a budoucností. K minulosti patří klasické pohádky s princeznami, draky či vodníky, jejichž žánr letos v soutěži zastupuje Čertova nevěsta v režii Zdeňka Trošky, jenže tenhle typ dětské podívané je už na vymření.
.
"Ve světě tradiční pohádky prakticky vymizely, objevují se opravdu velmi výjimečně - občas v Německu, tu a tam si ve Skandinávii vzpomenou na Hanse Christiana Andersena. Ale jinak někdejší pohádkovou školu nahrazuje všude ve světě zejména fantasy," stvrzuje umělecký ředitel festivalu Petr Koliha, který při výběru zlínského programu vidí ročně nespočet filmů.
.
Mezi dvěma světy
Podle jeho zkušenosti také sílí tlak na tvorbu univerzálních filmů pro celou rodinu. "Také typicky český, laskavý pohled dnes už značí výjimku. V cizině i v dětských filmech převládají tóny drsné, temné, syrové, sociální. Zatímco filmová vlídnost se stěhuje jinam, do Asie, na Dálný východ," shrnuje Koliha.
.
Brabcův hravý příběh podle námětu scenáristy Miroslava Adamce tak slibuje přirozený přechod od národní klasiky k současné mezinárodní vlně. V peřině se sice čaruje, ale bez Luciferů či hastrmanů.
.
Nádherné kostýmy sice hrají všemi barvami, ale nenosí je následníci trůnu, nýbrž obyvatelé malebného městečka v čele s rodinou, pro niž našel režisér opravdu hvězdné obsazení. Dědečka s babičkou hrají Bolek Polívka s Eliškou Balzerovou, tatínka s maminkou Karel Roden s Lucií Bílou - nicméně hlavní roli mají děti.
.
Spousta roztančených písniček posouvá rodinnou fantasy k žánru pohádkového muzikálu a moderní atrakci ze starosvětské komedie činí ony "kouzelné brýle" pro trojrozměrné vnímání, které malí diváci tak milují.
.
V národních barvách
Letos se vůbec Zlínským podařilo obsadit všechny festivalové soutěže důstojnými domácími reprezentanty. Vedle děl V peřině a Čertova nevěsta, které bojují v sekci hraných filmů pro děti, se mezi hranými díly pro mládež připomene Piko, drogové drama podle skutečných osudů tří mužů spjatých s pervitinem. "Jsem rád, že tak můžeme vzdát hold zesnulému producentovi snímku Pavlu Melounkovi, který pro zlínský festival rovněž pracoval," zmiňuje Koliha.
.
Čeští tvůrci samozřejmě nechybějí v klání animovaných děl a mezi evropskými debuty se bude o cenu ucházet prvotina Václava Kadrnky Osmdesát dopisů.
.
I nesoutěžní program přivede do města dětí kromě zahraničních hostů řadu domácích osobností.
.
Například Eva Zaoralová, spjatá s "dospělým" karlovarským filmovým festivalem, tu zahájí výstavu fotografky Zuzany Mináčové a na závěrečném ceremoniálu, který přenáší ČT1, se sejdou Karel Gott či Monika Absolonová s dcerou Zdeňka Milera - tvůrce slavného krtečka, nebo s již odrostlými hrdiny hraného příběhu Macha a Šebestové.
.
Ale po pravdě řečeno, i mnozí návštěvníci odjinud už v Česku dávno zdomácněli. Ivan Barnev se zapsal do paměti v hlavní roli snímku Obsluhoval jsem anglického krále a János Bán zůstává pro všechny zkrátka a dobře Otíkem z Vesničky mé střediskové.
.
Autor: Mirka Spáčilová

Daniel Hůlka: Skončil s Draculou

31. května 2011 v 10:31 | www.ihot.cz |  Muzikál Dracula
31. 5. 2011
.
Sotva se Dan Hůlka vrátil z nemocnice, kde v poslední době tráví bohužel čím dál víc času, čekal ho konec legendárního muzikálu Dracula. O víkendu se totiž hrála jeho derniéra, kterou si Hůlka nenechal ujít.
Dracula je pro Hůlku srdeční záležitostí, protože před mnoha lety odstartoval jeho úspěšnou kariéru. Když měl totiž Dracula premiéru, byl jedničkou Dan Landa, a Hůlka pouze jeho alternací. Jenomže Landovi muzikál neseděl, a tak se brzy stal Hůlka neodmyslitelným Draculou.
Po derniéře se sice většina zpěváků rozprchla domů, Hůlka ale ještě chvíli vydržel na baru, kde popíjel s Kamilou Nývltovou. Domu ale šel za asistence Tomáše Trapla, protože se pro změnu během představení stihl zranit.
.
Autor: iHOT.cz

Daniel Hůlka: Další smůla! Zranil se při derniéře muzikálu Dracula!

31. května 2011 v 10:23 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Dracula
30. 5. 2011
.
Zpěváka Daniela Hůlku (42) stíhá jeden zdravotní problém za druhým. Před týdnem zkolaboval během muzikálu Kat Mydlář, v sobotu si zase při derniéře Draculy v pražském Divadle Hybernia natáhl sval a museli ho na chvíli odnést ze scény.
.
"Na začátku seskakuji z hradu a špatně jsem se odrazil. Při dopadu na jeviště jsem si natáhl sval. Měl jsem strach, jestli jsem si nezlomil nohu. Hrozně to bolelo, ale nakonec jsem představení dohrál. Jen jsem ho odkulhal," řekl deníku Aha! Hůlka s tím, že už je mu lépe.
.
Zpěvačku Moniku Absolonovou (34) zase během derniéry Draculy potrápila bolavá záda, kvůli kterým se nemohla moc ohýbat.
.
Autor: lbp

ABSolut Hybernia

30. května 2011 v 22:05 | Haló noviny |  Akce
27. 5. 2011
.
Byl to mimořádný večer. Monika Absolonová odzpívala v této sezoně už svůj druhý pražský koncert, který tentokrát natáčela Česká televize (záznam odvysílá ČT 2 na podzim), a po vyprodané listopadové Broadwayi vyprodala i sousední Hybernii.
.
To byla ale asi tak jediná autentická spojka (snad ještě vedle neopakovatelného nadšeného samomoderování obou galavečerů). Jinak úterní koncert byl o několik desítek procent lepší než relativně zdařilá malá podzimní premiéra.
.
Tehdy Monika představila skladby pouze ze svého čerstvého Muzikálového alba, které natočila v aranžích zkušeného hudebního univerzála Jiřího Škorpíka a jeho Sound a Rhythm Orchestra.
.
Tentokrát byl repertoár naštěstí daleko širší a Monika se vrátila i k dalším svým osvědčeným muzikálovým počinům, resp. zašmátrala i v předchozím výtečném albu z poloviny nultých let nového milénia. Jestliže na podzim přece jen při své pražské premiéře působila zkušená muzikálová harcovnice trochu rezervovaně, tento týden už byla zcela uvolněná a v neposlední řadě i hlasově disponovanější!
.
Monika potvrdila, že je univerzálkou každým coulem. Že vedle jednoho z nejlepších hlasů na muzikálové scéně disponuje i neopakovatelným srdečním herectvím, uměním lidsky ztřeštěného, milého a ničím nesvázaného modelingu, resp. láskou k pohybovému projevu. Její taneční kreace jsou čím dál tím lepší, jistě nejen díky podzimní zkušenosti ze StarDance, kde s Václavem Masarykem vybojovala hodnotný bronz. Ostatně Vašek Masaryků byl patrně nejpříjemnějším bonusem aktuálního koncertu v Hybernii. Tancovali spolu na skladbu Hádej s kým z Olšovského činoherního Dne na zkoušku.
.
Jestliže s Masarykem se v Hybernii až tak nepočítalo, Moničin oblíbený muzikálový kolega Marián Vojtko byl předem ohlášen. Opět došlo na společný duet ze Zorra, který najdete i na Muzikálovém albu, ale nově také na hned dva sólové vstupy největší pánské ikony pražské muzikálové scény.
.
Marián na rozdíl od podzimního koncertu byl jediným pěveckým hostem Moničina více než dvouhodinového vystoupení, takže královna večera potřebovala trochu času navíc nejen na převlek, ale i na alespoň špetku hlasového odpočinku. Celý koncert se navíc odehrál v obrovském dusnu plynoucím z prvního subtropického dne nastupujícího léta.
.
Finále se neobešlo - za asistence nadšeného maestra Karla Gotta s jeho paní v jedné z VIP lóží - bez zcela zaslouženého trojího standing ovationu, resp. hned tří přídavků. Tenhle parný večer se zkrátka vydařil na výbornou. Dáváme 99,9 % a srdečně zveme na příští Moničin koncert ve Zlíně. Více na www.absolonova.cz.
.
Autor: Roman Janouch

Dietní triky celebrit: Monika Absolonová (34) - Pila dietní koktejly

27. května 2011 v 21:50 | Blesk
27. 5. 2011
.
Jeden čas atraktivní zpěvačka vážila 69 kilo. "Když milujete jídlo, povede se vám to celkem snadno," komentuje to Monika Absolonová.
.
"Vždycky na podzim hubnu, v zimě jsem štíhlá a na jaře začnu přibírat, abych na léto byla pěkný macek a v plavkách mohla jít bez obav snad jedině do koupelny," směje se zpěvačka.
.
Hubla a přibrala
Ve snaze zhubnout už také vyzkoušela kde co. "Jeden čas jsem pila hubnoucí koktejly. Samozřejmě mi chutnaly, jenže já k tomu ještě normálně jedla, takže ve výsledku jsem přibrala." Monika také diety velmi ráda plánuje. "Zvláště pak při nějaké opulentní večeři," vysvětluje. "Jediný recept, který na mě zabírá, je zkrátka nežrat a hýbat se."
Pomohlo tancování
Zpěvačka soutěžila ve třetí sérii StarDance a sedm hodin tréninku denně udělalo své. "Je to mnohem příjemnější než zvedat činky v posilovně. Soustředíte se na kroky a nepřemýšlíte o tom, jak dlouho tanec nacvičujete."
.
Vyzkoušený tip:
"Hubnutí tancem. U mě to fungovalo, tak proč by to nezabralo také u dalších."

Módní policie

27. května 2011 v 21:47 | LoveStar |  Akce
.

Krajčo vytáhl ven manželku. Na akce spolu moc nechodí

27. května 2011 v 11:36 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
26. 5. 2011
.
Praha - Hudebník Richard Krajčo se po dlouhé době objevil ve společnosti po boku manželky Martiny.
Frontman kapely Kryštof vyrazil společně s Martinou, která byla dříve vdaná za sporťáka Pavla Poulíčka, na křest CD a DVD zpěvačky Hany Zagorové.
.
Martina porodila Krajčovi koncem minulého roku už druhého potomka, tentokrát dceru. Postava bývalé modelky vypadá půl roku po porodu opět úžasně.
.
Pár, který si střeží soukromý život jako oko v hlavě, se marně vyhýbal zájmu novinářů a fotografů. Pozvání Hany Zagorové, která přišla po boku svého manžela Štefana Margity, ale ani jeden z nich nechtěl odmítnout.
.
Zagorová křtila záznamy ze svého loňského vyprodaného koncertu v Lucerně. Křest si nenechala ujít řada celebrit českého showbyznysu.
Kromě Krajča přišla také Vendula Svobodová s manželem Patrikem, Monika Absolonová, Jitka Zelenková či Janis Sidovský.
Populární "Zagorku" si nenechal ujít ani finalista minulé řady SuperStar Jan Bendig, herečka Kateřina Brožová ani skladatel Karel Vágner.
.
Autor: veš
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Křest DVD a CD Hany Zagorové

25. května 2011 v 14:54 | www.nextfoto.cz
23. 5. 2011
.
Komplet DVD a CD Hana Zagorová Lucerna 2010 se křtil v pražské kavárně Café Louvre.
.

Šťastné blondýny

25. května 2011 v 13:33 | Story
Monika a Jitka
"Když mám důležitou schůzku nebo rande, nechám se nalíčit od kamaráda Zdeňka Fencla…" svěřila se Jitka Asterová (51) na pátých narozeninách salonu nacházejícího se na pražském Václavském náměstí, jenž je právě Zdeňkovým královstvím.
.
Jitčinu přiznání přikyvovala i Monika Absolonová (34). Ta navíc přidala informaci, že jen díky Zdeňkovi je blondýnka a je tak mnohem šťastnější než s tmavými vlasy…

Co týden dal

25. května 2011 v 13:18 | Rytmus života
.

Monika Absolonová: Přejídá se a tloustne

25. května 2011 v 13:13 | Jackie
Vysportovaná postavička Moniky Absolonové (34) je pryč! Po účasti v taneční soutěži Star Dance si libovala, jak zhubla.
S dennodenními tréninky šla přebytečná kila dolů jako po másle. "Podařilo se mi zhubnout sedm kilo," radovala se zpěvačka, která byla vždy spíše oplácanější. Jakmile ale v pohybu polevila, vrací se jí původní váha! "Od té doby, co skončila Star Dance, mi jde zase váha nahoru," postěžovala si Absolonová.
.
"Je pravda, že mi hodně chutná, takže toho občas spořádám víc, než bych měla," přiznává. Možná by Monice pomohlo si konečně pořídit miminko. To by jí zajistilo rozcvičku.

Kvápka nádeje 2011

22. května 2011 v 10:46
Čau lásko - Monika Absolonová a Jan Slezák:

Bára Nesvadbová: S milencem na módní show

22. května 2011 v 10:28 | www.ihot.cz
22. 5. 2011
.
Spisovatelka Bára Nesvadbová prožívá zjevně šťastné období. Hudebního producenta Leška Wronku v tichosti vyměnila za jihlavského podnikatele Lukáše Nováka.
.
Poté, co si jeho Porsche Nesvadbová před několika týdny vyrazila na charitativní odpoledne, už se svým novým přítelem obráží různé společenské akce. Naposledy se tak dvojice objevila na velké módní přehlídce návrhářky Tatiany Kovaříkové. Novák ale o publicitu evidentně příliš nestojí, a s Nesvadbovou a její dcerou Bibianou se fotit nechtěl. Když ale byla trojice usazena do první řady, neměl už úniku, a tak alespoň otáčel hlavu.
Mezi VIP hosty přehlídky Tatiany Kovařikové byla i zpěvačka Helena Vondráčková, která tak stihla hned dvě přehlídky ve dvou dnech, neboť byla také hostem Osmanyho Laffity.
Podívat se přišla i Monika Absolonová se svým přítelem Vráťou, moderátorka Jolana Voldánová, nebo herečka a moderátorka Jitka Asterová.
.
Autor: iHOT.cz

Společenský večer Městské policie hl. m. Prahy

19. května 2011 v 10:52 | www.stream.cz |  Akce
18. 5. 2011
.
Na začátku měsíce května se v Obecním domě v centru Prahy uskutečnil Společenský večer Městské policie hl. m. Prahy.
.
Celým večerem provázeli moderátoři Lucie Salamé a Rudolf Rubeš, kteří v úvodu pozvali na podium primátora hl. m. Prahy Dr. Bohuslava Svobodu a ředitele Městské policie Praha Mgr. Vladimíra Kotrouše, aby společně zahájili tento večer.
.
Během večera se na podiu vystřídalo několik účinkujících, kteří skvěle bavili přítomné hosty. Vystupovala zde kapela MP Band, složená ze strážníků Městské policie Praha, dále dívčí kapela K2, zpěváci z muzikálu Děti ráje, břišní tanečnice a kouzelník. K příjemné atmosféře večera přispěla i zpěvačka Monika Absolonová.
.
Video z akce (Monika od 1:17)

Jitka Asterová šokuje: Už od třinácti mi matka odbarvovala vlasy na blond!

19. května 2011 v 10:44 | www.super.cz |  Akce
18. 5. 2011
.
Svět šokovala matka, která osmileté dcerce píchala botox, depilovala nohy a barvila vlasy. Ve světě šoubyznysu se takové věci dějí. Dokonce i u nás. Jeden z důkazů nám podala herečka Jitka Asterová (51). "Už od třinácti mi maminka nechávala odbarvovat vlasy na blond. Měla jsem divnou myší barvu. Dělala jsem krasobluslení a na ledě to nevypadalo dobře," řekla Super.cz.
Blondýnou je Jitka už skoro čtyřicet let s jedinou výjimkou. "Kdysi na škole jsme si s režisérkou Irenou Pavláskovou hrály na Abbu. Chtěla jsem být tou tmavovlasou. Skončilo to tak, že když jsem se vracela zpět ke světlé, vlasy mi zezelenaly," vzpomínala. Jitka se také už hodně dlouho pravidelně líčí. "Myslím, že od patnácti určitě. Dodnes to ale pořádně nedokážu. Když mám důležitou pracovní schůzku nebo rande, nechávám se malovat od kamaráda Zdeňka Fencla," řekla Super.cz.
Fencl je jakýmsi guru části českých celebrit, které se sešly na pátých narozeninách jeho salonu Visage Factory. Monika Absolonová (34) je třeba díky němu už deset let také blondýnkou. "Měla jsem tmavě hnědou barvu a vypadala jsem v ní unaveněji. Ze začátku jsem se bála, ale teď jsem jako světlovláska mnohem šťastnější. Mám ze sebe lepší pocit. Ke své původní barvě se už vracet nechci," dodala.
Moniku také Zdeněk Fencl líčí. Ovšem nikoli v soukromí, ale jen na vystoupení nebo focení. "Když jsem v horší kondici a nejsem pořádně vyspalá, trvá to i půl hodiny," přiznala. "Doufám, že to dobře dopadne také 24. května, kdy budu mít koncert v divadle Hybernia," smála se.Autor: Saša Šeflová
Foto: Michaela Feuereislová

Neuměla bych říct dost, říká Absolonová loučící se s Michalem Davidem

19. května 2011 v 10:30 | www.idnes.cz |  Akce
19. 5. 2011
.
Spolupráce Moniky Absolonové a Michala Davida je na nějaký čas u konce. V nových muzikálech zpěváka roku z TýTý už zpěvačka účinkovat nebude. Za kauzu, v níž podle Davida hrála hlavní roli údajná profesní nekorektnost, je vděčná. "Sama bych neuměla říct dost," říká Absolonová, kterou právě Michal David před lety na profesionální dráhu vypravil.
Spor mezi zpěváky, které navíc pojí příbuzenský vztah, se rozhořel poté, co Monika Absolonová vydala muzikálovou desku plnou písniček, které pro ni složil Michal David.
.
V tom by problém nebyl, jenže zpěvačka hity oprášila s jiným týmem a skladbám, bez vědomí jejich autora, dala zcela nový kabátek, což se Davidovi nelíbilo.
"Tohle celé bylo hodně zvláštní kauza, kterou jsem nikdy moc nepochopila. Na druhou stranu jsem ráda, že se to celé takhle vykrystalizovalo. Jsem v jistém ohledu srab a sama bych neuměla říct dost. Najednou ale vznikl prostor brát nové nabídky a prožívat spolupráci, která vás zase někam posune. Pracovat v jednom týmu je sice super, ale po nějaké době už to není vývoj," shrnuje Monika Absolonová, pro kterou se spolupráce s týmem Michala Davida uzavře po posledním představení muzikálu Dracula. Současné vztahy s Michalem Davidem považuje za již vyčištěné, ale je ráda, že přijde do styku i s jinými spolupracovníky.
"Měli jsme teď premiéru Světáků v Bránickém divadle. Tahle práce je radost, protože mě baví v zákulisí poslouchat nesmrtelné hlášky. Co nevidět začneme zkoušet Vraždu za oponou v Karlíně, po které plynule navážu na další práci v Ústí. Budu toho mít hodně, ale je to jiný obzor, na který nejsem zvyklá, takže se na něj těším," líčí zpěvačka.
.
Koncert v pohybu
Nemalým soustem pro ni bude i samostatný koncert v pražském Divadle Hybernia, kde 24. května zazpívá své velké i novější hity. A jako bonus přidá i taneční vystoupení.
.
"Jako hosta budu mít Mariana Vojtka, jako překvapení pak Václava Masaryka ze StarDance. Právě začínáme trénovat tango, což bude mírné tempo, a doufám, že to po té taneční pauze zvládnu. Tanec mi chybí a je to jediný pohyb, který mě bavil a těšil, ale Vašík se vrátil do Havířova, takže to trénování je takové sporadické. On mi teď dá záhul a já se zase nebudu týden hýbat," směje se Monika Absolonová.
O její vizáž se na koncertu postará kolega a kamarád Zdeněk Fencl, s nímž se setkala při pátých narozeninách jeho salonu Visage Factory. Nechyběly zde ani Helena Vondráčková či Jitka Asterová, o které Fencl rovněž pečuje.
.

Autor: Vedran Kovačevič
Foto: Marek Navrátil