Duben 2011


Monika Absolonová popisuje netradiční oslavu rozvodu svého přítele

30. dubna 2011 v 19:36 | www.super.cz |  Rozhovory
.
Monika Absolonová nám svěřila své dojmy z nedávné dovolené v Amsterodamu, kde byla se svým čerstvě rozvedeným přítelem Vratislavem Jandou.
.
Monika Absolonová: "Se mi to strašně se mi tam líbilo. Architektura, lidi, kola, výborný."
.
.
Naše reportérka se neostýchala zeptat, zda vyzkoušeli trávu v coffeeshopu.
.
Monika Absolonová: "Co myslíš? (smích) Já myslím, že jo. Ale já nejsem hulič, myslím, že Vráťa už taky ne a bylo to jako, byl to hukot."
.
Vratislav Janda: "No za čtyři eura o sobě osm hodin nevíš. No, tak."
.
.
Teď jsi, Vráťo, volný, tak požádáš Moniku o ruku?
.
Vratislav Janda: "Já bych Moniku požádal o ruku zcela určitě. Je veliká otázka jestli bych po tom požádání o tu ruku nedostal basebalovou pálkou přes hlavu."
.
Monika Absolonová: "Vzhledem k tomu, že jsem sama rozvedená, dokonce Vráťa dvakrát. Takže kdyby se podle mě ženil po třetí, už by to vypadalo spíš jako koníček, takový jako, taková fortuna jestli to jako vyjde nebo nevyjde. A to si myslím, že je zbytečný. Když se podívám okolo sebe, tak neznám moc šťastných ženatejch párů. Myslím, že ta volnost určitá je jako dobrá. Rozhodně pro zpěvačku."
.
Vratislav Janda: "Sašo, já ji ukecám."
.
Monika Absolonová: (smích)
.
.
Autor: Saša Šeflová

Hříšné přiznání Absolonové: Rozvod přítele jsme oslavili dováděním v Amsterdamu

30. dubna 2011 v 19:25 | www.super.cz |  Ostatní
29. 4. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová (34) konečně nechodí se ženáčem. Její partner Vratislav Janda se před týdnem konečně rozvedl. Pár to oslavil prodlouženým víkendem v Amsterodamu. Nevynechali ani kouření marihuany. "Za čtyři eura jste osm hodin v rauši," prozradil Super.cz Janda. "Byl to hukot," dodala Absolonová.
"Nejsem žádný hulič a Vráťa už dávno taky ne, ale nejít v Amsterodamu do cofeeshopu by bylo neodpustitelné," smála se Monika. Výlet do Holandska měla dvojice naplánovaný už tři měsíce. To, že tam Janda pojede už jako volný muž, netušili. "Nikdo nevěděl, kdy k rozvodu dojde, takže to byla náhoda," řekl Janda, který má s bývalou manželkou dvě děti. S těmi už dávno novou partnerku seznámil a loni trávili společně i dovolenou.
Janda se rozváděl přes dva roky. Teď by konečně mohl požádat Absolonovou o ruku. "Což o to, já bych rád. Ale bojím se, abych nedostal baseballovou pálkou do hlavy," přiznal. "Já jsem rozvedená jednou, Vráťa dvakrát. Ještě by to vypadalo, že má ženění jako koníček. A já se další svatby bojím. Jsem šťastná tak, jak to je. Vráťu miluju a to stačí," míní zpěvačka. "Já ji stejně přemluvím," uzavřel její přítel.
.
Autor: Saša Šeflová
Foto: Michaela Feuereislová

Nové Super.cz

29. dubna 2011 v 9:39 | www.super.cz
Monika Absolonová, zpěvačka:
Bulvární status: Má nakažlivou náladu.
.
Autor: daz

Monika Absolonová se raduje: Její přítel se konečně rozvedl!

28. dubna 2011 v 9:24 | www.showbiz.cz |  Ostatní
26. 4. 2011
.
Monika Absolonová (34) má velkou radost - její ženatý milenec už je rozvedený! Její přítel Vratislav Janda se rozvedl ve čtvrtek a vzápětí to páreček odjel oslavit do holandského Amsterdamu.
.
Monika Absolonová (34) svého přítele poznala v době, kdy se svou zákonitou manželkou už dávno nežil. Rozvod se však přesto vlekl od října 2008 a nevypadalo to, že by byl někdy konec. Teď už jsou naštěstí oba partneři svobodní a mohli by se konečně vzít …
.
Jenže zpěvačka zatím nemá o svatbu zájem, i když zároveň nevylučuje, že by si s přítelem někdy v budoucnu pořídila dítě. V současnosti nemá na dítě ani neměla čas, protože je pořád v jednom kole. Hlavní věc je, že už Monice nebude nikdo vyčítat, že žije se ženáčem …
.
Foto: jbj-film

Absolonová je šťastná: Přítel se konečně rozvedl!

26. dubna 2011 v 7:29 | www.blesk.cz |  Ostatní
26. 4. 2011
.
Monika Absolonová (34) dostala k Velikonocům ten nejkrásnější dárek. Její přítel Vratislav Janda je už od čtvrtka rozvedený. "Nečekal jsem, že to konečně skončí," řekl Blesku Vráťa. "Každý slušný člověk je rád, když vyřeší své věci, a tohle bylo opravdu únavné," dodal. A zpěvačka? "Mám radost, odjeli jsme to oslavit do Amsterdamu," prozradila šťastně.
Rozvod Moničina přítele se vlekl od října 2008. "Nebylo mi příjemné, že Vráťa nebyl rozvedený. Když jsem ho poznala, s manželkou už nebyl," svěřila se Monika. Na svatbu prý ale zatím vůbec nemyslí. "Já na vztah žádný papír nepotřebuju," tvrdí. To Vráťa by se klidně hned oženil. "Monika mě ale nechce," postěžoval si z Nizozemska, kde trávil se svou láskou velikonoční svátky.
.
Svatba Moniku vůbec neláká, ale dítě ano. Nyní ho ovšem ještě plánovat nemůže kvůli pracovním závazkům. "Měli jsme právě v den Vráťova rozvodu předpremiéru Světáků. Je to pro mě zase něco nového, protože jde o činohru. Nezpívám, jen hraju," vysvětlila Absolonová. Pak ji v květnu čeká velký koncert v pražské Hybernii a do konce roku ještě tři premiéry. "Uvidíme, co bude. Ničemu se nebráním, jsem šťastná, že už nežiju se ženáčem," přiznala Monika.
.
Autor: Hana Höschlová, koj
Foto: Dana Kolářová, abl

Vondráčková koledníky nepotěší

25. dubna 2011 v 10:54 | www.bulvar.denik.cz |  Ostatní
25. 4. 2011
.
Je fajn psát o velikonočních výstavách seniorů, zvát na tradiční jarmarky, jako byl v Zubrnicích a bude v sobotu v Úštěku. Rád ukazuji tradice kraje, jeho zručné řemeslníky a těším se na velikonoční povídání o svátcích jara. Proč se nezeptat i na to, jak budou Velikonoce prožívat lidé, kteří umí pobavit, kteří už jsou na jevišti, v divadle i v televizi jako doma? Pár z nich jsme oslovili... Říkají jim celebrity, slávu už znají. Jaké mívají Velikonoce?
.
Helena Vondráčková: Koledníky letos zklamu
"Na Velikonoce se těším, mají pro mě své kouzlo, dodržuji i veškeré zvyky. Maluji vajíčka a přijímám koledníky. Letos je ale zklamu, v té době budu v USA na Floridě," řekla.
.
Váš manžel si pomlázku plete či ji kupuje? Prcháte pak před ní (m)?
"Ne, bohužel. K mému smutku ji vůbec nepoužívá," odpověděla zpěvačka.
.
.
Monika Absolonová: Kdy že jsou svátky?
"A kdy jsou letos Velikonoce? To jste mě zaskočil," přiznala zpěvačka Monika Absolonová na plese v Ústí. "Protože se mě ptáte v únoru, vůbec nevím," dodala.
"A jestli mám ráda Velikonoce? Kdo by neměl - zvlášť když je zima tak třeskutá. Jaro vždycky vítám!"
.
Utíkáte před pomlázkou? Či naopak - má vás vůbec kdo vyšupat?
"Neutíkám a má, samozřejmě. Určitě brácha, jistě přítel a spousta kamarádů. Toho, že by mě neměl kdo vyšupat - tak toho se opravdu nebojím. Spíš toho je někdy až moc."
.
Poléváte je pak?
"Nepolévám, dostanou ode mě výslužku. Barvím vajíčka a peču mazance... a moje maminka peče nádivku."
.
Vnímáte sama Velikonoce jako svátek církevní?
"Ne, já nejsem věřící - můj přítel ano - takže to nepojímám církevně, nepostím se. Ale svátky obecně miluju a zvlášť Velikonoce - ten krásnej jarní svátek."
.
.
Petr Kolář: Pomlázku si upletu
"Jsem vychovaný tak, že jsme vždycky šli s tátou ven, proutky jsme si nařezali a pomlázky si upletli. Snažím se k tomu vést i své děti, ale nemám pro to tolik času. Ale když čas zrovna je, snažíme se udělat si je sami a maminku trošku naplácat," smál se zpěvák Petr Kolář.
.
Těšíte se na to?
"Teď je ten život tak rychlej, že čas spíš není. Když se ale člověk o svátcích na chvilku zastaví, pak si to užívá... Prostě Velikonoce vnímám a vychovávám své děti tak, aby věděly, proč ty svátky jsou."
.
Takže je vnímáte i církevně?
"Samozřejmě, jsem křtěný katolík, s mámou jsme v neděli chodili do kostela. Já už tedy potom v pubertě moc ne (smích). Ale máma a její máma nikdy nevynechaly."
.
Prozraďte - kde jste Velikonoce trávil ještě jako dítě?
"Na venkově. Maminka je z východního Slovenska, kde byly tyto církevní svátky ještě intenzivnější. Holky se házely do studny - tam ty svátky byly docela krutý!"
.
Vzpomínáte si na svou první pomlázku? A zasazoval jste ji pak?
"To bylo v nějakých osmi, devíti letech.... právě na východě. Dávali jsme ji pak do květináče, ale už nevím, jestli vůbec kdy vyrostla (smích)."
.
Autor: Radek Strnad

Inna Puhajková: Jágrova milenka vyzkoušela BMW

22. dubna 2011 v 14:04 | www.ihot.cz |  Akce
22. 4. 2011
.
Přestože Jaromír Jágr přiletěl z Omsku do Prahy už před několika dny, ve společnosti se se svou přítelkyní Innou Puhajkovou neobjevil. Potvrdil tím tak jen několikaměsíční spekulace o rozpadu jejich vztahu.
.
A Puhajková tak vyrazila sama na párty největšího tuzemského salónu BMW společnosti Invelt, a znovu celá v černém. Pryč jsou ty doby, kdy Puhajková byla křehkou blondýnkou.
Spolu s ní se na večírku objevila především moderátorská dvojice Aleš Háma a Monika Absolonová, které kamarádství s Hámou přineslo už nejeden moderátorský kšeft. Na luxusní auta se ale paradoxně přišlo podívat víc prominentních žen, než mužů. O BMW tak projevila zájem i zprávařka Jolana Voldánová, nebo herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová.
Autor: iHOT.cz

Módní hlídce redaktora Jiřího Č.

21. dubna 2011 v 20:44 | www.super.cz
Monika Absolonová:
Zpěvačka pro tento večer oblékla černé šaty v maxidélce protnuté koženým pásem. Na přechod přes šaty přehodila bolerko s dlouhým černým chlupem. Šperků bylo poskrovnu. Zdobil ji pouze květinový prsten.

Absolonová: Ano, skončila jsem i kvůli Michalu Davidovi

21. dubna 2011 v 20:32 | www.bleskove.centrum.cz |  Ostatní
21. 4. 2011
.
Léta byla zpěvačka Monika Absolonová tváří pražských divadel Hybernia a Broadway.
Letos se ale rozhodla pro změnu a přešla ke konkurenci do Hudebního divadla Karlín.
.
Tady si zahraje v muzikále Vražda za oponou. Může za to částečně i Michal David. "Nehraji v Katovi Mydlářovi, takže jsem měla volné ruce a mohla jsem se rozhodnout podle svého," vysvětlila Absolonová Korzu.
.
"Je pravda, že když jste devět let v jednom divadle, máte k němu určitý vztah. Těch devět let jsem jiné nabídky nepřijímala, protože mě ta divadla absolutně vytížila, ale teď už nebyl důvod to nevzít," vysvětluje.
.
S producentem Oldřichem Lichtenbergem se prý rozešli v klidu a dohodli se, že pokud by v budoucnu přišla zajímavá nabídka, bude o ní Monika přemýšlet. Zároveň ale připouští, že by neodešla, nebýt rozporu s Michalem Davidem.
.
"Ano, bylo to i částečně kvůli tomu, že nejsem v Katovi Mydlářovi. S Michalem Davidem už jsme si to vyříkali a je to teď mezi námi v pořádku. Nicméně je pravda, že kdyby k tomu konfliktu nedošlo, nové nabídky bych nepřijala. Ale došlo k tomu a svým způsobem jsem i ráda. Alespoň byla příležitost ke změně. Jedna životní etapa je za mnou," uzavřela Absolonová melancholicky.
.
Autor: KORZO
Foto: Jan Herman

Když pro děti píše čert...

19. dubna 2011 v 15:18 | Květy
14. 4. 2011
.
Rudla, skřítek hlídací, dobro k lidem navrací hlásá název knížky pro malé čtenáře, její autor je herec Rudolf Kubík, známý jako čert z filmových pohádek Z pekla štěstí.
.
Příběhy skřítka Rudly doprovodila ilustracemi herečka Bára Fišerová, a tak není divu, že se na křtu knihy sešla spousta jejích kolegů z branže. Rolí kmotrů se ujali Sabina Laurinová se Zdeňkem Troškou. Jak zdůraznili, oba se prý už těší na pokračování pohádkového dobrodružství.
.
Zpěvačky jako vosy
Statutu vzácných hostů se ten večer těšily zpěvačky Monika Absolonová a Hanka Křížková. Rudolf Kubík totiž podle nich pojmenoval dvě postavy v knížce. "Vypůjčil jsem si jejich jména pro vosy - zpěvačky Monču a Hanču," prozradil herec. Nicméně dobře se bavili i všichni ostatní hosté, třebaže nebyli autorem přizváni do světa dětské fantazie. "Zatím..." tajuplně se usmíval novopečený spisovatel.
.
Autor: Jaroslav Panenka

Beránek je skvělý důvod k nakupování

18. dubna 2011 v 15:55 | Moje rodina |  Rozhovory
16. 4. 2011
.
Nejveselejším dnem prvních jarních svátků je Velikonoční pondělí. Kluci a chlapi bez rozdílu věku vyrážejí hned zrána s pomlázkami z čerstvých vrbových proutků, aby vyšlehali ženské od nejmenších holčiček až k nejstarším babkám. V některých krajích je polévají vodou. Oba zvyky mají stejný smysl. Mrskání nebo polévačka prý dodávají něžnému pohlaví energii, svěžest, zdraví, zkrátka je "pomlazují". Slabší pohlaví omlazovací zákroky s větším či menším nadšením podstupuje, ale daleko raději své přeměně k lepšímu napomáhá naplněním úsloví o beránkovi. Aby vás totiž "nepokakal", je dobré mít na Velikonoce něco nového.
.
A tak jsme se zeptali známých žen, jak ctí beránkovo přání, jestli dostávají namrskáno a jak se těší na letošní koledníky.
.
Monika Absolonová, zpěvačka:
"Když jsme byli s bratrem malí, oblékla nám maminka na Velikonoce vždycky něco nového se slovy: "Aby vás nepokakal beránek." Pamatuji si na nádherné tričko s obrázkem, ale největší radost jsem měla ze svítících tkaniček. Kdo je tenkrát měl, byl opravdu někdo!
Ani nevím, jestli jsem se víc těšila na tyhle malé dárečky od maminky nebo na pomlázku, protože koledníci mě chodili vymrskat jako malou, a chodí i teď, když už jsem velká holka a je to legrace.
I dnes tradici s beránkem pečlivě ctím a vždycky si před svátky něco milého a hezkého koupím. Mrzí mě, že letos nestihnu upéct mazance, které umím senzační. A koledníkům vzkazuji: Chlapci, v pondělí 25. dubna nezvoňte, já budu hodně daleko. Jen jsem zvědavá, jaké tam dodržují velikonoční zvyky. A kde to je, to si s dovolením nechám pro sebe."
.
Autor: Daniela Kupsová

Videa z Prostějova

11. dubna 2011 v 20:51 | www.youtube.com |  Akce
Videa z Prostějova, kde byla Monika před Vánoci rozsvítit stromeček a také samozřejmě zazpívat a trošku zatancovat, ikdyž jí to v té době (v plném StarDance proudu) zdraví moc nedovolovalo.
.
Mně se líbí Bob:
.
Nespoutaná:
. 
S nebývalou ochotou:
.
Teď královnou jsem já:
.
Popokatepetl twist:
.
Narodil se Kristuspán:
.
Lásko má, já stůňu:
.
Jsi můj pán:
.
Asi, asi:

Mahulena Bočanová: Odloží dceru do penzionu?

11. dubna 2011 v 19:28 | www.super.cz |  Světáci
11. 4. 2011
.
Všem notoricky známá, a dalo by se říct kultovní komedie Světáci, teď spatří světlo světa v divadelním pojetí. Skvělé herecké obsazení slibuje parádní podívanou.
.
.
Světáci, máte ráda ten film?
.
Mahulena Bočanová (herečka): "Strašně ho mám ráda. No a mám samozřejmě trému, protože všichni ten film hrozně dobře znají, znají ty hlášky nazpaměť, a čím víc se blíží ta premiéra, tak tím to na mě trošičku víc padá, protože už na Facebook mi lidi píšou, že se těšej, že chtěj lístky, a teď citujou ty naše věty. Jak se to blíží, tak si uvědomuju tu zodpovědnost, do čeho jsme se pustili."
.
Monika Absolonová (zpěvačka): "Jsem nervózní, pochopitelně. Ale já jsem nervózní od začátku, protože činohra není můj obor. Takže já jsem jako nervózní, pořád se tak jako různě hroutím doma anebo i tady. Ale mám tady úžasný kolegy, který prostě vždycky řeknou: Ježiš, to bylo bezvadný. A já: Jo, no mhm nevim. No, já si tu premiéru ještě jako nepřipouštím."
.
.
Jak to budete zvládat, když máte ještě malý děcko?
.
Mahulena Bočanová: "Já jsem teďko byla rok a půl téměr doma, takže si Márinka mě hodně užila. A já jsem s Hátou dohodnutá tak, že chci hrát maximálně čtyřikrát, pětkrát do měsíce. A já mám chůvu na hlídání, nebo může hlídat tatínek, anebo při nejhorším, kdyby prostě opravdu to nešlo, a já jsem nemohla hrát, tak prostě vždycky hraje Adélka Gondíková. My máme všichni dvojalternace až trojalternace, protože jsme tady právě v takový sestavě, kdy máme všichni hodně práce a malý děti."
.
Monika Absolonová: "Já mám právě letos to tak, že mě čekaj tři premiéry, Světáci jsou jako první. A my právě dozkoušíme Světáky a teprve za měsíc začnu zkoušet v Karlíně. A když skončím v Karlíně, tak rovnou přejedu do Ústí na Funny Girl. Takže já to mám letos tak, jako že mi to všechno navazuje. Ale dobrý. Teď to stíhám."
.
.
Vy jste sám říkal, že někteří z těch herců už bohužel mezi námi nejsou. Spousta jich ale mezi náma je. Myslím, herci z toho filmu. Plánujete je pozvat taky? Ivu Janžurovou, Jiřinu Bohdalovou?
.
Lumír Olšovský (režisér): "Určitě plánujeme. Plánujeme, moc rád bych všem, kteří ještě mohli přijít, tak moc rád bych tohleto věnoval jako hold, jako poctu jim, jejich umění. Protože vůbec neznásilňujeme ten jejich výkon, ale snažíme se ho citovat a ukázat na to, jak byli výborní."
.
Zdroj: Super.cz

Absolonová přibírá při divadelních zkouškách

9. dubna 2011 v 19:22 | www.novinky.cz |  Světáci
8. 4. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová (34) byla zvyklá, že při zkouškách muzikálů obvykle ze stresu a náročných choreografií hubla. Nový titul Světáci je ale výjimkou. "Všichni kolegové nosí na zkoušky jídlo a cpeme se," přiznala Novinkám.
Monika začala po odchodu z divadel, kde působil Michal David, s nímž se pohádala, pracovat jinde. Už v květnu má premiéru muzikál Světáci. Ztvární v něm roli, kterou ve filmové verzi hrála Iva Janžurová. "Do té doby ale budu vypasená jako postava, kterou ve filmu hrál pan Libíček," smála se Monika.
.
Zpěvačka přiznala, že zkoušky v Branickém divadle připomínají spíš jídelní orgie. "Aleš Háma peče fantastické slané koláče, Martin Sobotka skvělé záležitosti z masa. Já přispěla třeba tuňákovou pomazánkou, po které se hned zaprášilo," řekla Absolonová.
"Já zase peču makové buchty. Ale ať si Monika nestěžuje na naše výtvory. Sama si nosí kostky másla, které maže na loupáky," napomenula ji kolegyně Mahulena Bočanová, která v divadelním spolku Háta působí už několik sezón.
Absolonová si po skončení angažmá v pražských divadlech Hybernia a Broadway nabrala spoustu další práce. V Hybernii ale opět vystupovat bude. "Dohrávám muzikál Dracula a také budu mít v Hybernii svůj koncert, který bude točit Česká televize," upřesnila. "Vztahy s Michalem Davidem se uklidnily," doplnila.
.
Autor: Saša Šeflová
Foto: Michaela Feuereiselová

Tisková konference - Světáci

9. dubna 2011 v 19:12 | www.nextfoto.cz |  Světáci
7. 4. 2011
.
Tisková konference k muzikálu Lumíra Olšovského Světáci proběhla v pražském Bránickém divadle.
.
.
.

Světáci na divadle: Absolonová se představí jako lehká děva...

8. dubna 2011 v 11:11 | www.super.cz |  Světáci
8. 4. 2011
.
Když dostala Mahulena Bočanová (44) s Monikou Absolonovou (34) nabídku zahrát si v legendárních Světácích jednu z hlavních postav, neváhaly ani minutu.
Ke spolupráci na divadelní verzi nesmrtelné komedie Světáci přizval režisér Lumír Olšovský Mahu a Moniku čistě náhodou. "Majda patří ke stálicím souboru Háta a u Moniky jsme byli první, kdo jí nabídl angažmá po jejím odchodu z Broadwaye," svěřil se Olšovský.
Bočanová se tak představí v roli Marcely, kterou ve filmu ztvárnila Jiřina Jirásková, a Absolonová zase coby Zuzana, kterou hrála Iva Janžurová. "Samozřejmě že si mě lidi budou spojovat s Janžurkou, ale já věřím, že to zvládnu zahrát. I když se teď bojím, ostatně jako vždycky," svěřila se Monika.
Kromě jmenovaných dam se v představení objeví i Pavel Vítek coby číšník v restauraci, Aleš Háma, Martin Zounar, Dalibor Gondík a mnoho dalších. Premiéru plánuje divadelní spolek na 5. a 12. května v Branickém divadle.

Světáci se vracejí! Lehké děvy hrají Bočanová, Gondíková...

8. dubna 2011 v 10:51 | www.blesk.cz |  Světáci
8. 4. 2011
.
Notoricky známá filmová hudební komedie Zdeňka Podskalského a Vratislava Blažka se v nové divadelní úpravě vrací na prkna, co znamenají svět. V režii Lumíra Olšovského se v rolích oblíbených světáků objeví stálice Divadelní společnosti Háta, ale i nové populární tváře - Mahulena Bočanová (44), Adéla Gondíková (37) nebo Monika Absolonová (34).
"Světáky jsem viděla minimálně desetkrát, určitě patří mezi moje nejoblíbenější filmy. Jsem moc ráda, že jsem se dostala k činohře. Trochu se bojím, abych obstála, aby mě brali jako herečku," řekla na tiskové konferenci v Branickém divadle Monika Absolonová.
.
Režie nového zpracování se ujal Lumír Olšovský. "Najednou se objeví nějaká včasná informace a já jsem u toho. Takhle jednou přišla Vlasta Žehrová a jako režisérovi společnosti Háta mi nabídla Světáky. Jsem šťastnej, že zrovna tohle budu dělat. U obsazování rolí mě bavilo, že kohokoliv jsme oslovili a řekl Světáci, přišla odpověď ANO," řekl Blesk.cz Olšovský.
A kdo se představí v rolích dobře vyškolených lehkých dam, které pořádně zaškolí světáky?
Jiřina Jirásková - Mahulena Bočanová a Adéla Gondíková
Jiřina Bohdalová - Vlasta Žehrová a Olga Želenská
Iva Janžurová - Monika Absolonová, Ivana Andrlová a Jana Senahlíková
Partu tří fasádníků, kteří si po dramatickém zážitku v grilbaru Diplomat, kde způsobí požár, chtějí vylepšit reputaci v lepším podniku, zahrají tito herci.
Jiří Sovák - Dalibor Gondík a Zbyšek Pantůček
Jan Libíček - Aleš Háma a Martin Zounar
Vlastimil Brodský - Filip Tomsa, Lumír Olšovský a Viktor Limr
.
V dalších rolích se objeví Jan Přeučil, Martin Sobotka nebo Pavel Vítek.
.
Autor: Markéta Reinischová, gamk
Foto: Pavel Machan

VIP zprávy 7.4.2011

7. dubna 2011 v 23:53 | www.stream.cz
7. 4. 2011
.
Reportáž ze zkoušení Světáků od 3:28:
.
.
Legendární Světáci se vracejí. Dostanou zbrusu novou podobu a navíc je uvidíte živě na divadelních prknech. Pojďme se společně podívat, jak taková hra vzniká. Její protagonisté nás pustili na svoji první velkou zkoušku.
.
Mahulena Bočanová, Dalibor Gondík, Aleš Háma, Filip Tomsa, Monika Absolonová nebo Miriam Kantorková. Všichni vzali roli ve Světácích s nadšením a bez rozmýšlení. Režie divadelní podoby fenomenálního filmu se ujal Lumír Olšovský.
.
Lumír Olšovský (herec, režisér): "My jsme jenom přizpůsobili ten text, kterej je, prostě z filmový adaptace divadelní adaptaci. A jenom jsem tomu udělal trošičku úpravu, jakože jsem tam trošku přidal pár hudebních čísel."
.
Monika Absolonová (zpěvačka): "On po mě vždycky chce, a já si myslím, že to je hrozně dobrý, aby jsme si každej našli polohu, která nám je přirozená. Aby jsme si tady nikdo jako nepřehrával a tak."
.
Ivana Andrlová (herečka): "My musíme odžít dvě hodiny na tom jevišti a vyplnit je nějakým životem, a to si myslím, že je na tom nejtěžší."
.
Lumír Olšovský: "Tady vidím úplně novou realitu a novou partu lidí a výbornejch excelentních herců."
.
Zkoušky čekají herce ještě celý měsíc. Premiéra světáků bude tady v Braníku začátkem května.
.
Redaktor: Bára Hlaváčková

Monika Absolonová koncem roku přeruší kariéru, kvůli příteli

7. dubna 2011 v 11:46 | www.sip.denik.cz |  Ostatní
7. 4. 2011
.
Muzikálová hvězda Moniky Absolonové (34) v posledních letech strmě stoupala. Tomu ale bude brzy konec. Šípu prozradila, že na podzim odehraje poslední premiéru a pak už se z ní na naléhání přítele stane žena v domácnosti. Hlavním důvodem je nedávný konflikt s Michalem Davidem.
"Už jsme si to vyříkali a je to mezi námi v pořádku, ale je pravda, že kdyby k tomu konfliktu nedošlo, tak bych nepřijímala nové nabídky. Devět let jsem je nepřijímala, protože mě ta divadla absolutně vytížila. Ale stalo se to, nehraji v Katu Mydláři, a tak jsem měla volné ruce. A dostala jsem tři nové nabídky, mimo jiné do muzikálu Vražda za oponou v divadle Karlín. Myslím, že mi jedna životní etapa skončila, ale jsem ráda za tu změnu," řekla Šípu.
.
Zpěvačka se navíc rozhodla, že příští rok se už do ničeho nového pouštět nebude. Její přítel totiž touží po rodinném životě.
"V září mi bude pětatřicet, takže chci řešit také jiné věci než divadlo. Doma jsme se shodli, že žádné nabídky na příští rok už nebudu přijímat. Minulý rok jsem měla hodně perný a vždycky jsem příteli volala a ptala se ho, jestli mu to nevadí, a on říkal že ne. Ale teď jsme měli doma poradu a poslední domluva byla, že pětadvacátého listopadu, kdy bude mít premiéru Funny girl v Ústí nad Labem, končím se zkouše-ním. A pak budu konečně pracovat na soukromém životě."
.
Po svatbě ale prý Monika rozhodně netouží. "Já jsem šťastně rozvedená a myslím si, že to je hezké tak, jak to je. To bych si asi už spíš dovedla naplánovat miminko než svatbu," řekla Šípu.
.
Autor: (kb)