Březen 2011

Sama doma - 31. 3. 2011

31. března 2011 v 17:28 | www.ceskatelevize.cz |  Rozhovory
31. 3. 2011
.
Rozhovor s Monikou a Janem Potměšilem o udělování cen Týtý od 113:27
.
.
nebo
.
.
Tak a teď se jdeme podívat dál, kde už máme Moniku Absolonovou, dobrý den, a ještě Jana Potměšila, šéfdramaturga vývoje programu. Vy jste pro nás trošku překvápko, nicméně vítejte.
.
Jan Potměšil: "Já jsem rád překvápko."
.
.
Tak já jsem teda první otázku měla zacelenou rovnou na Moniku, která nám vlastně tady přišla popovídat o jednak o sobě, jednak o Týtý a hlavně o StarDance taky, které je vlastně nominováno na Týtý.
.
Monika Absolonová: "Je v nominaci na Týtý. A to mám teda velkou radost, se přiznám."
.
.
Tak k tomu se dostaneme. Úplně první otázka: co záda?
.
Monika Absolonová: "Záda jsou, jsou, držej, ale je pravda, že úplně v pořádku pořád nejsou. Ale nicméně to za to stálo. Za ten tanec."
.
.
Takže StarDance je nominováno na Týtý poprvé nebo už se to opakuje?
.
Jan Potměšil: "StarDance je nominováno už poněkolikáté. Vlastně když jsme měli StarDance 1, tak jsme dokonce i získali jedno zrcátko. Pak jsme se dostali do několika nominací, do tý Top 5. A takže jakoby jedno zrcátko už je z první řady, no a teď samozřejmě…"
.
Monika Absolonová: "… by bylo hrozně fajn…"
.
Jan Potměšil: "… bysme si přáli, kdyby se to podařilo podruhé. A samozřejmě nemůžu tady lobovat jenom za StarDance, protože se podařilo i pořadu Všechnopárty se tam dostat, což samozřejmě je Karel Šíp, který moderuje pořad Týtý, tak má tam i svůj trumf, který vlastně uspěl vloni. Takže máme tam víc želízek v ohni. Kromě StarDance, tak je to třeba ta Všechnopárty."
.
.
Tak vy nelobujte, ale Monika by klidně mohla právě za sebe, a ze sebe říct, proč by diváci měli posílat ty hlasy StarDance. Protože vy jste nejpovolanější.
.
Jan Potměšil: "A právě Monika, ta musí."
.
Monika Absolonová: "Protože mám pocit, že to je jeden z nejhezčích pořadů, který vůbec jako je, nebo jsem viděla vysílat v Český republice. A protože je opravdovej, protože je živej, a protože to není o tom, že by to bylo všechno nějak naučený a fingovaný dopředu, protože my jsme opravdu všichni tam dřeli a ačkoliv jsme ten tanec neuměli, tak jsme se k nějakýmu výsledku, každej vždycky nějak dobral. Navíc má úžasný moderátory: Terezku Kostkovou, Marka Ebena. A myslím si, že to bylo nesmírně hezký zpříjemnění těch podzimních a zimních večerů."
.
.
Když mluvíte, Moniko, o Marku Ebenovi, tak on je nominovaný jako moderátor.
.
Jan Potměšil: "Marek Eben je dokonce ve dvou kategoriích, a to jako moderátor publicistiky a moderátor zábavných pořadů."
.
Monika Absolonová: "Tak za jedno by si to …"
.
.
Což je určitě díky StarDance.
.
Jan Potměšil: "Což je samozřejmě určitě kvůli StarDance, a tam samozřejmě ta publicistika, tam obrovský vliv má jeho pořad krásný Na plovárně."
.
Monika Absolonová: "A já si myslím, že za jedno by si to za jedno určitě zasloužil a to StarDance taky, a tak by se to krásně uzavřelo."
.
Jan Potměšil: "Kromě Moniky, jenom lehce do toho vstoupím, která v rámci Týtý je takovým naším čestným hostem za Českou televizi, takže s panem generálním ředitelem panem Janečkem bude předávat jedno ocenění. Tak ještě ze StarDance jsme využili teda ten potenciál, tak zazpívá písničku Aneta Langerová, která se vlastně dostala do semifinále a i v rámci některých tanečních choreografií tam diváci můžou poznat třeba Alici Stodůlkovou, která vyhrála s Pavlem Křížem…"
.
Monika Absolonová: "… nebo Michala Kurtiše."
.
Jan Potměšil: "… nebo Michala Kurtiše, který, který…"
.
Monika Absolonová: "… byl druhý s Anetou, právě."
.
Jan Potměšil: "… byl druhý s Anetou, pardon. Takže jsme tam trošičku i StarDance do tohohle pořadu zamíchali."
.
.
Takže v podstatě StarDance už má skoro zrcátko v kapse, bych řekla.
.
Jan Potměšil: "No já bych…"
.
Monika Absolonová: "To právě nemá."
.
Jan Potměšil: "… teď jde o to, že se hlasuje furt, že jo. Hlasuje se."
.
.
Tak pojďme říci, jak vlastně a do kdy?
.
Jan Potměšil: "Hlasuje se de facto, do půlnoci zítřejšího dne, a je to tak, že diváci…"
.
.
Takže jsme ve finiši.
.
Jan Potměšil: "… určitě můžou posílat. Ideální je jít na webové stránky České televize, nebo popřípadě, pokud lidi mají Facebook, tak samozřejmě pořady jako StarDance, nebo seriál Vyprávěj, který je taky v nominacích za Českou televizi, tak samozřejmě se dozvědí o hlasování i na Facebooku. A je to jednoduché, je tam jedno telefonní číslo a pak správný tvar smsky."
.
.
Tak když jste zmínil ještě seriál České televize Vyprávěj, tak nejenom, že ten má nominaci na Týtý, ale byl taky nominován na Mezinárodní festivalu v Monte Carlu, což je velikánský úspěch.
.
Jan Potměšil: "Určitě, pro Českou televizi, a vůbec pro ten hlavní tvůrčí tým Vyprávěj, obrovský úspěch. Ostatně i Vyprávěj dostalo loni zrcátko Týtý, takže držíme hrozně palce, a prosíme diváky, ať posílají všem tvářím a pořadům. Abysme řekli všechny za tu Českou televizi, tak je to třeba i Miroslav Donutil, který teď má excelentní úspěchy s pořadem 3 plus 1."
.
.
Toho jsme tu měli včera. Včera byl s námi.
.
Jan Potměšil: "Výborně, tak to jsem hrozně rád. Pak je to Veronika Freimannová a Karel Šíp, za moderátory s Markem Ebenem společně.
.
Monika Absolonová: "…a Marek Eben, ano."
.
Jan Potměšil: "Všechnoparty, Vyprávěj, StarDance."
.
Monika Absolonová: "…a StarDance."
.
Jan Potměšil: "Jenom abych ještě trošičku řekl, co diváci v pořadu uvidí. Tak budou tam opravdu excelentní předávající. Takže kromě Moniky Absolonové, tam budou předávat například paní Rottrová, paní herečka Štěpánková."
.
.
A neprozrazujeme už moc?
.
Jan Potměšil: "Ne, ne, já si myslím, že to je důležitý, aby se lidi dívali."
.
Monika Absolonová: "…Aleš Háma."
.
Jan Potměšil: "Aleš Háma, náš moderátorský taxikář. To je vynikající soutěž v sobotu podvečer, taky doporučuju vřele, jestli některá divačka nebo divák neviděl. A budou zpívat třeba Tomáš Klus, Aneta Langerová, jak jsem zmiňoval, Dasha, čerstvá držitelka cen Thálií a mimochodem taky vlastně spojená se StarDance, protože tam vynikajícím způsobem zpívá."
.
.
Tak a my jsme moc rádi, že jste přišli do Sama doma, a kdybychom měli více času, tak bychom se vás zeptali, a my se vás možná zeptáme, vy si rozmyslete odpověď, nejrychlejší netradiční moučník, který jste kdy udělali.
.
Jan Potměšil: "Já sladký nevařím. Já vařím rád, ale do sladkýho se teda jako nepouštím."
.
Monika Absolonová: "Já peču ráda. A tak jako určitě to není nejkratší jako, ale já mám ráda vánočky a umím je, myslím dobře."
.
Tak gratulujeme.

TK k muzikálu Vražda za oponou

27. března 2011 v 13:11 | www.nextfoto.cz |  Vražda za oponou
23. 3. 2011
.
TK k detektivní muzikálové komedii Vražda za oponou proběhla v music clubu Theatro pražského Hudebního divadla Karlín.
.
.
.

Absolonová po vyhazovu z Kata Mydláře: Nabídky se jí hrnou

26. března 2011 v 11:31 | www.novinky.cz |  Vražda za oponou
25. 3. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová si po hádce s Michalem Davidem, který ji vyhodil ze svého muzikálu Kat Mydlář, na nabídky nemůže stěžovat. Naopak. Zpívat bude ve třech dalších muzikálech a pak plánuje mateřskou.
"Paradoxně je dobře, že se to stalo. Když jsem zpívala v divadlech Broadway a Hybernia, v podstatě jsem nemohla účinkovat jinde. Bylo to nepsané pravidlo. Potom, co se stalo s Michalem, jsem dostala spoustu krásných nabídek a jsem ráda, že je můžu přijmout," prozradila Novinkám Absolonová.
.
Michal David se s Monikou Absolonovou rozloučil poté, co slyšel její muzikálovou desku. Nelíbilo se mu zpracování jeho hitů. Rozzuřil se, že to s ním prý zpěvačka nekonzultovala, a vyhodil ji z muzikálu Kat Mydlář. Nahradila ji mladičká slovenská zpěvačka Alžběta Bartošová.
"V Karlínském divadle jsem nyní dostala krásnou roli v muzikálu Vražda za oponou, v divadelním spolku Háta budu hrát ve Světácích a čeká mě neskutečně nádherná hlavní role v divadle v Ústí nad Labem v muzikálu Funny girl."
.
"Funny girl je něco neskutečného, řekla bych splnění snu. Šíleně těžká věc, na které si můžu namlít pusu. Ale výzvy mám ráda. Tohle je pro mě veliká škola," prozrazuje Absolonová.
Premiéra je naplánována na 25. listopad. Pak už Monika zkoušet další díla v plánu nemá. "Chtěla bych se soustředit na rodinu, a kdyby přišlo mimčo, bylo by to fajn. Není fér zkoušet další muzikál a pak třeba v době premiéry oznámit, že jste těhotná," dodala zpěvačka, která je již dva roky štastná po boku podnikatele Vratislava Jandy.
.
Autor: Gabriela Wolfová

Monika Absolonová: Utekla do Karlína

26. března 2011 v 11:15 | www.ihot.cz |  Vražda za oponou
26. 03. 2011
.
Zpěvačka Monika Absolonová má vystaráno. Přestože po roztržce s Michalem Davidem, který se naštval kvůli tomu, že ho Absolonová údajně obešla při přípravě svého muzikálového CD, dostala nepsaného padáka, může být v klidu.
Absolonová si v nových kusech muzikálových divadel Broadway a Hybernia asi neškrtne, kšeft dostala z Karlína. Tamní Hudební divadlo totiž na podzim chystá zajímavý muzikál Vražda za oponou, a Absolonová v něm má jednu z hlavních rolí, ve které bude alternovat se Zuzanou Norisovou. (moje pozn.: Monika se bude alternovat s Dashou v roli Georgie Hendricks)
Zajímavě obsazený muzikál představí také Ondřeje Brzobohatého, Ivanu Chýlkovou, Dashu, Petra Vondráčka nebo Vlastimila Zavřela. A muzikál to nebude vůbec lokální. Pod názvem Curtains se totiž úspěšně hraje po celém světě.
.
Autor: iHOT.cz

Chýlková učitelkou, možná i vrahem...

26. března 2011 v 11:03 | www.ahaonline.cz |  Vražda za oponou
24. 03. 2011
.
Ivana Chýlková (47) si zahraje v muzikálu Vražda za oponou, v němž jeden z účinkujících bude vraždit!
.
Včera tuto komediální hru představilo Divadlo Karlín a herečku obsadilo do hlavní role, přičemž alternovat ji bude Hanka Křížková (53). A ta se spolupráce s Ivanou nemůže dočkat! "Ivanka je takový můj vzor, těším se, že se od ní naučím spousty nových věcí," rozplývala se.
.
Dál se v muzikálu, jehož premiéra je naplánována na 22. září, představí Petr Vondráček (35), Ondřej Brzobohatý (28) či Monika Absolonová (34).
.
Autor: nik

Lorraine v podzemí

20. března 2011 v 11:20 | www.youtube.com
Na youtube.com se objevilo video s Monikou jako Lorraine z roku 1998, které je úžasné, na to, že Monice v té době bylo 22 let. Zkuste najít rozdíly v této písni s Monikou z roku 2009 a Lucií Bílou z roku 1995 nebo třeba i Leonou Machálkovou z roku 2009 a Radkou Fišarovou z téhož roku.
.
Monika Absolonová 1998
.
Monika Absolonová 2009
.
Lucie Bílá 1995
.
Leona Machálková 2009
.
Radka Fišarová 2009


Dětský den 2010 - Kněžmost

20. března 2011 v 11:07 | www.youtube.com
.

Jsi můj pán - Pardubice 2010

20. března 2011 v 11:06 | www.youtube.com |  Muzikál Dracula
.

Monika Absolonová: Konečně jsem šťastná

19. března 2011 v 14:12 | Pretty Woman |  Rozhovory
Svou pěveckou kariéru odstartovala v sedmi letech v Kühnově dětském sboru, ale větší zásluhu na její kariéře má role Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu, v němž prokázala své kvality. Je ale jedno, zda ji uvidíte hrát naivní Lorraine v muzikálu Dracula nebo mrchu Mylady ve Třech mušketýrech. Monika si totiž role osudových žen umí pěkně vychutnat.
Moniko, jak jste se dostala z hotelové školy na dráhu zpěvačky?
"Já jsem zpívala odmalička, zpívala jsem ve školním sboru, v Kühnově dětském sboru a pořád jsem svým zpěvem někoho obtěžovala. Navštěvovala jsem i rodinu Michala Davida, který měl doma studio, kde točila spousta zpěváků a zpěvaček, a já je obdivně pozorovala. Asi ve třinácti letech jsem s Michalem nazpívala písničku, kterou hráli dokonce i ve Studiu Kamarád. Tehdy mi maminka zpěv zakázala, protože si přála, abych měla normální povolání, a proto jsem studovala hotelovou školu. Jsem ráda, že nakonec změnila svůj názor a že mohu dělat to, co mě baví."
.
Zpívala jste v Kühnově dětském sboru, pak u Lídy Nopové a od roku 1996 studujete zpěv u profesora Eduarda Klezly. Kdo z nich vás nejvíc ovlivnil?
"To je těžké, protože sbor i Lída Nopová mě pochopitelně nasměrovaly. Ale asi nejvíc mi dal pan profesor Klezla, u kterého studuji už šestnáct let. V každém případě pro mě vše mělo nezastupitelnou cenu, u každého jsem se naučila něco jiného. Kdysi mi ale poradil Karel Gott, abych neměnila profesory, protože každý učí něco jiného, a dokonce prý při tom můžete přijít o hlas. Takže jsem věrňucha, chodím k panu profesorovi a mám ho strašně ráda."
.
Jakou písničku jste měla nejraději jako malá holka?
"Spíš jsem měla ráda určité interprety než konkrétní písničky. Hodně mě bavilo duo Kamélie. Babička měla doma trojkřídlé zrcadlo a já jsem si před něj stoupla a hrála si na ně. Sice nás v odraze bylo víc, někdy dokonce osm, což záleželo na tom, jak jsem si to zrcadlo nastavila, ale mně to vůbec nevadilo. Od Kamélií jsem milovala Trojského koně. Pak jsem milovala Helenku Vondráčkovou a její píseň Haló, haló, taxi, Karla Gotta, Michala Davida, Petru Janů a její píseň Už nejsem volná, kterou jsem řičela z plných plic asi v devíti letech, což bylo vzhledem k mému věku komické."
.
A jak je to dnes?
"Mám ráda hudbu jako takovou, ráda zpívám, mám ráda věci, které mě donutí se vyřádit, pocitově vyventilovat, baví mě, když musím bojovat s tóny."
.
Zdá se, že vaší osudovou cestou jsou muzikály. Nikdy jste ale nepřemýšlela o tom, že byste se vydala po jiné cestě?
"Myslím, že právě teď pro mě nastává doba změny, ale není to tak, že bych řekla stop muzikálům. Mám muzikály jako disciplínu ráda. Ale teď, po sedmnácti letech, jsem měla poprvé svůj koncert, tak jsem přičuchla k něčemu, co pro mě bylo nové, a bylo to hezké. Byl to pro mě veliký zážitek, který si však kvůli stresu moc nepamatuji, tak bych si ho ráda oživila a zopakovala."
V muzikálech jste obsazována do rolí osudových žen. Která z nich je vám nejbližší?
"To je těžké, já jsme opravdu měla štěstí na krásné role a jsem ráda, že jsem se s nimi mohla potkat. Každá ta role mi přinesla i něco do mého života, protože já jsem ten typ, že když se začíná zkoušet, tak jsem ze všech nejhorší a nic nevím, protože se s tou rolí teprve seznamuji, čtu si o ní a zjišťuji si informace. Taky čekám, co mi řekne režisér, a teprve s generálkami to pro mě začíná mít hlavu a patu a pro režiséra konečně taky.
Když to tak zpětně zhodnotím, tak nejbližší mi svým příběhem byla asi Lorraine v Draculovi, protože ona jde na hrad jako naivní holčička, která se vášnivě zamiluje do Draculy a vůbec nepřijímá, že tam jsou nějaké negace. Když jsem byla mladší, měla jsem to úplně stejně. Dnes už to tak naštěstí není."
.
Kdybyste si mohla vybrat, v jaké době byste chtěla žít? A byla byste raději ženou, nebo mužem?
"Obecně bych raději chtěla být mužem. Chtěla bych to aspoň zkusit, protože si myslím, že to mají chlapi jednodušší. Teď se na mě budou moji kamarádi zlobit, ale je to tak. Myslím si, že mají víc možností, jsou méně omezení v některých věcech, mají pro některé záležitosti lepší povahu. Třeba když se pohádají, tak si to vyříkají a je to dobré… Proto si říkám, že být chlapem není úplně k zahození.
Co se týká doby, tak bych udělala takové výlety. Třeba měsíc bych byla na dvoře Ludvíka XIV., nebo v Egyptě za doby Kleopatry - ale tam by mi stačil asi týden. Ráda bych byla alespoň chvíli v dobách svých postav a vyzkoušela si, jaké to bylo. Ale spíš než abych tam žila, raději bych dění jen pozorovala."
.
Kromě muzikálů jsme vás také mohli vidět v pohádkách nebo ve filmech. Neuvažovala jste o klasickém divadle?
"Nyní jsem přijala nabídku od divadelní společnosti Háta na činohru. Budu hrát postavu paní Ivy Janžurové ve Světácích, na což se hrozně těším a jen doufám, že to všichni kolem mne přežijí, protože tam hrají samí ostřílení herci.
Pak mě čeká nádherná role Funny Girl, kterou jsem dostala od režiséra Radka Balaše, v krásném divadle Ústí nad Labem. Kdysi jsem mu řekla, že bych si ráda zkusila i jiný žánr, než se hraje v Divadle Broadway, a on si na mě vzpomněl. Moc se na Funny Girl těším, protože budu tančit, hrát i zpívat. Bude to pro mě zase něco jiného. A mám ještě jednu nabídku, která je z Hudebního divadla Karlín, ale zatím jen jednáme…"
.
Na svém prvním koncertě v Divadle Broadway jste křtila své muzikálové CD. Kdy se můžeme těšit na další a v jakém duchu bude?
"Mluvili jsme o tom spolu s Jirkou Škorpíkem. Rádi bychom připravili další CD, ale teprve budeme hledat styl. Určitě nebude muzikálové, vymyslíme žánr, který by mě bavil. Tak se na to moc těším."
.
Po vydání tohoto CD se v bulvárních médiích strhla mela o tom, že vaše spolupráce s Michalem Davidem skončila. Už je vše v pořádku?
"No, ona se strhla smršť, kde to vypadalo, že jsem se s Michalem pohádala, ale já se s nikým nepohádala. Nikomu jsem nic neudělala a jsem ráda, že je to ukončené."
Přiznám se, že naše rodina je vaším velkým fanouškem a pro nás všechny, kdo vám fandí, to byl šok. Můžeme se těšit, že vás v muzikálech ještě uvidíme?
"V muzikálech mě určitě uvidíte. Definitivně jsem skončila pouze s Kleopatrou, protože mám pocit, že jsem té roli dala maximum a ona mě také, takže je asi čas jít někam dál. V podstatě ta kauza, o které mluvíte, pro mě byla impulzem ke změně. Jsem staromilec, mám ráda zajeté koleje, a kdyby se nestala kauza, která mi připadá nesmyslná a nepochopitelná, tak bych možná v divadle setrvala i nadále, ale třeba to je právě to, co mělo přijít, abych se někam posunula. Uvidíme. Já doufám, že ještě nějaká stejně krásná role přijde, protože Kleopatra byla opravdu nádherná a Michalovi se celý muzikál nesmírně povedl. Do června hraji v Divadle Broadway (moje pozn. Hybernia) ještě ve Třech mušketýrech, ale pak už tam moc co dohrávat nemám. Ráda bych pokračovala v Draculovi, hraji v Noci na Karlštejně v Hudebním divadle v Karlíně a hlavní roli Veroniky ve hře Lumíra Olšovského Den na zkoušku. To jsou věci, které, doufám, budu dohrávat stále. Pak mě čekají další nové věci, ale také bych byla ráda, aby mě něco čekalo i v mém soukromí, protože dosud jsem život řídila podle své práce a je na čase, abych ho začala řídit také podle sebe."
.
Nedávno skončila další řada populární taneční soutěže celebrit StarDance, ve které jste získala krásné třetí místo. Budete v tanci pokračovat i nadále?
"Já bych hrozně ráda. Tanec mi začíná chybět. Sice jsem dlouhou dobu po soutěži docházela na fyzioterapie, protože zhruba před dvěma lety jsem měla úraz a od té doby mám problémy s krční páteří. Ve StarDance se mi kvůli zátěži záda přetížila a skřípla a já konečně pochopila, že to s mou páteří není růžové. Budu se muset tedy znova učit chodit rovně, abych si záda srovnala a posílila je, a budu muset hodně cvičit, ale to mi vůbec nevadí, protože to za to opravdu stálo. Ten pocit z tance je neuvěřitelně nabíjející. V každém případě máme domluvená nějaký vystoupení, takže tanec nás čeká. To je pro mě velká změna, protože dřív jsem se chodila hýbat pouze z donucení a teď mě to naopak moc baví. A zjistila jsem, že se při tanci i hezky hubne."
.
Kolik hodin jste musela trávit na tanečních trénincích, abyste podala takové profesionální výkony?
"Na začátku jsme trénovali dvoufázově, třeba dvakrát tři hodiny, pak třeba dvakrát čtyři hodiny, pak pět hodin. Zhruba do třetího kola jsme měli vše předpřipravené, ale od tanga to bylo tak, že jsme v pondělí přišli, začali jsme se učit nový tanec a denně jsme byli minimálně sedm hodin na parketě."
.
To se ale muselo projevit i na vašem zdraví…
"Určitě a já jsem do toho ještě hrála, takže to bylo hodně náročné, ale byla to neuvěřitelná zkušenost, za kterou jsem vděčná a ráda na ni vzpomínám. Jen je mi líto, že už to skončilo. S ostatními jsme se shodli, že bychom si dali čtrnáct dní volno a šli bychom do toho znova. Bylo to zkrátka něco neuvěřitelného."
.
Jak se k vám choval váš taneční partner během tréninků? Byl trpělivý, nebo mu někdy ruply nervy?
"Myslím si, že u Vašíka je velká výhoda, že mu je tak málo. Díky tomu, že je o dva roky mladší než můj bratr, tak jsme neměli vůbec žádný problém s komunikací. On mi říkal "mámo dvě" a já si volala i s jeho maminkou. Když jsem ho hledala, všichni si z něj dělali legraci a říkali mu: "Volá tě máma dvě," protože já ho vážně měla jako malé dítě, i když jsem ho obdivovala za to, že kluk, který je zvyklý žít s rodiči v Havířově, najednou klidně přesídlí na půl roku do Prahy, do cizího prostředí, mezi cizí lidi. Určitě to pro něj muselo být hodně těžké. Snažila jsem se mu to ulehčit, ale nejsem si jistá, jestli se mi to povedlo. Každopádně je Vašík bezvadný kluk, který mi toho hodně dal. Navíc toho hodně ustál: musela jsem i v době, kdy běžela StarDance, hrát v divadle, kauzy v novinách nám taky nepřidaly, k tomu ta moje bolavá záda… Když mě začaly bolet, Vašík se na mě dokonce bál sáhnout, protože si myslel, že to způsobil on. Hodně si ho vážím, je to jeden z mála lidí, kterého jsem poslouchala, a hlavně je to první chlap, který mě donutil, abych se hýbala."
Obraťme list a přejděme k vašemu soukromí. Co nejvíc obdivujete na svém příteli?
"Mám veliké štěstí a jsem si ho plně vědoma. Vráťa je první chlap v mém životě, který mě absolutně podporuje v tom, co dělám, fandí mi a navíc to všechno obdivuje. To je opravdu krásná kombinace. Po mých životních zkušenostech si nedovolím tvrdit, že náš vztah potrvá až do konce života, i když bych pochopitelně byla moc ráda, kdyby to tak bylo. Musím ale říct, že jsme oba spokojení a on mi dává něco, co jsem nikdy neměla: klid a podporu, za což jsem mu vděčná."
.
Byla to láska na první pohled?
"Z Vráťovy strany určitě, z mojí ne. Vráťa je bratr mého kamaráda, a ještě než jsem ho poznala, slyšela jsem o něm spoustu špatných věcí. Pak jsem ale zjistila, že ty informace o něm rozšiřují lidé, kteří ho nemají rádi. O mně se taky občas říkají špatné věci a pak jsou lidé většinou příjemně překvapení.
Navíc když jsme se seznámili, byla jsem v trochu povznesené náladě a řekla jsem mu všechno, co si o něm myslím, a pak jsem odjela do Anglie. Vráťa se i přesto rozhodl, že mi musí dát svou lásku najevo. Volal mi a psal. Sice jsem si moc nepamatovala, jak vypadá, ale měl hrozně příjemný hlas a po telefonu si navíc řeknete víc věcí, než když se vidíte osobně. Trochu jsem se bála toho, jak bude vypadat, protože on si mě na internetu mohl najít, kdežto já jeho ne, ale i tak jsem svolila k romantické schůzce v Londýně. Já tam tehdy byla poprvé v životě a hned jsem tam měla rande, to bylo vtipné. Doufám, že nám to vydrží."
.
Partner vás většinou všude doprovází. Nemáte z toho někdy ponorku?
"Ne, teď už ne. Na začátku pro mě to, že mě všude doprovází, bylo příjemným překvapením, ale je pravda, že po nějaké době jsem z toho byla nesvá, protože jsem na to nebyla zvyklá. A teď je to naopak. Kdyby se mnou někde nebyl, chyběl by mi."
.
Jak vycházíte s jeho dětmi z předchozího manželství?
"Já s nimi problém nemám, ony se mnou taky ne. Myslím si, že máme hezký vztah. Vidíme se jednou za čtrnáct dní, když je má Vráťa u sebe. Občas s nimi jede sám na hory, protože já mám pracovní povinnosti. Ale třeba, když se Vráťa ptal svého šestiletého syna, proč má rád Moniku, tak mu odpověděl, že proto, že má ráda tátu a protože je s ní legrace. Tak doufám, že to tak i zůstane."
.
Neuvažujete o vlastní rodině?
"Doufám, že vlastní děti přijdou. Necháváme tomu volný průběh a netlačíme na pilu, protože mám ještě nějaké pracovní závazky, které bych ráda dodržela. Ale pokud otěhotním, tak se tomu určitě bránit nebudu."
.
Co byste si přála do roku 2011?
"Přála bych si, aby rok 2011 byl alespoň v těch hezkých věcech minimálně stejně dobrý jako rok 2010 a abych potkávala tak milé a příjemné lidi jako ve StarDance. Dál bych si přála, aby mě už nepotkaly ty negativní věci, které se odehrály v roce 2010. A pak asi hlavně zdraví pro mě a pro celou moji rodinu a pro všechny vaše čtenářky."
.
Text: Jana Militká
Foto: Václav Kastner


Kateřina Kornová: Moderovala ples pro důchodce

10. března 2011 v 17:16 | www.ihot.cz |  Akce
9. 3. 2011
.
Kateřina Kornová je téměř multifunkční. Hraje v divadle a nyní i v seriálu Ordinace v růžové zahradě, stará se o make-up v televizním pořadu o proměnách, a snaží se také moderovat.
Naposledy se v roli moderátorky představila na plese seniorů, který pro své důchodce pořádala Praha 1. A Kornová se na to i patřičně oblékla v retro stylu.
A nebyla rozhodně sama. Podobný retro kozervativní styl šatů zvolila i zpěvačka Monika Absolonová, která si ovšem ke svým šatičkám neodpustila trendy vysoké kožené kozačky.
Největší oblibě u plesajících seniorů ale stejně sklidila zpěvačka Eva Pilarová, na jejíž podpis účastníci plesu doslova stáli frontu.
Autor: iHOT.cz

VIP zprávy 31.8.2010

10. března 2011 v 11:45 | www.prima.stream.cz |  Ostatní
31. 8. 2010
.
.
Monika od 4:56 asi tři vteřiny. :D

Monika Absolonová: Fandila mužům!

8. března 2011 v 16:10 | Jackie |  Akce
Zpěvačka nevěří, že ženy jsou dobré řidičky. Sama jezdí opatrně.
Zpěvačka Monika Absolonová si u ženského pohlaví pořádně zavařila. Spolu s Alešem Hámou a Lucií Výbornou se v sobotu zúčastnila dalšího dílu Autoškoly národa, kde, přestože měla zastupovat v řidičském souboji ženské pohlaví, stála už od začátku na straně mužů.

Vycházela přitom hlavně ze svých zkušeností. "Jsem spíš opatrná řidička a problémy mám většinou jen během parkování," prozradila se smíchem. Ještě před začátkem navíc na přímou otázku, kdo podle ní v řidičském souboji pohlaví zvítězí, všechny zaskočila, když prohlásila, že to budou muži. "Mají k tomu podle mě lepší dispozice," vysvětlila.
Mnohem víc se pokoušela obhájit ženy herečka Dana Batulková. Ta Milanu Šteindlerovi a Františku Ringo Čechovi, kteří zastupovali muže, úspěšně konkurovala. "Zejména na Františka a jeho přístup k silničním pravidlům jsem byl docela zvědavý. Trochu ho znám a bál jsem se, že to bude svérázné, ale nakonec myslím v pohodě," smál se Háma.

Ten se snažil už před pořadem přesvědčit svoji kolegyni, moderátorku Lucku Výbornou, že muži jsou lepší řidiči, ale neuspěl, a tak se s ní aspoň vsadil, kdo je lepší řidič z nich dvou. "V jednu chvíli, když jsme byli na autodromu, tak jsme to nebyli my Aleš Háma a Lucie Výborná, ale já jako muž a ona jako žena," zavzpomínal.

Absolonové roste zadek!

5. března 2011 v 21:34 | www.super.cz |  Ostatní
3. 3. 2011
.
Ještě že je u nás telefonování za chůze povoleno, jinak by Absolonová určitě dostala mastnou pokutu. Sluchátko nedala půl hodiny od ucha.
.
Náš paparazzo si na Národní třídě v Praze počíhal na zpěvačku Moniku Absolonovou (34) a sledovačka to byla hodně fyzicky náročná.
Zpěvačka se totiž před domovským Divadlem Broadway ve spěchu rozloučila s nějakými dvěma fešáky a pak vyrazila směr "Národka" tak svižným krokem, že měl náš fotograf co dělat, aby jejímu pekelnému tempu vůbec stačil.
Absolonová jinak působila dost nenápadně. V šedém kabátě s umělou kožešinou, odlíčenou a s podiv­nou hučkou na hlavě ji po celou cestu nikdo nepoznal. Což je možná dobře, protože jak poznamenal náš bystrý kolega, Monice se v poslední době nápadně zvětšuje pozadí.
Autor: (ZF, SuperSpy)
.
Velice vtipný článeček. :D

Absolonová nejprve neudělala řidičák, teď má bouráky

5. března 2011 v 21:23 | www.bleskove.centrum.cz |  Ostatní
5. 3. 2011
.
Praha - Zpěvačka Monika Absolonová je vášnivá řidička. A to přitom napoprvé neudělala řidičák.
.
"Bylo mi tenkrát devatenáct. A měla jsem učitele, který mě zásadně bral hned od první hodiny jízdy, a ještě v pátek, do největšího provozu na nejfrekventovanější křižovatku. Lidé na mne troubili, měla jsem z toho trauma. Tak jsem brzy vypadla," vzpomíná na své řidičské začátky Monika, která po půl roce změnila učitele autoškoly, a hned bylo všechno jinak.
"Ten mě nestresoval a po jedenácti jízdách jsem zkoušku udělala. Od té doby jezdím moc ráda a dokonce mám pocit, že v autě relaxuji, jak je mi v něm dobře," prozradila Korzu zpěvačka, která zářila v taneční soutěži StarDance.
.
Proto také ráda přijala nabídku vést jedno z družstev v soutěži Autoškola národa. Prý si i ráda zopakovala pravidla silničního provozu.
.
"Někdy člověk jezdí a ani si neuvědomuje, proč co dělá. Televizní pořad navíc moderuje můj oblíbený Aleš Háma, tak když přišla nabídka, ani jsem chvíli neváhala."
.
Absolonová jezdí samozřejmě v bourácích. Teď ji čeká pátý. Auta prý potřebuje velká, pohodlná, prostorná, luxusní, aby se jí tam vešly všechny kostýmy, ve kterých vystupuje, aby si v autě také odpočinula a třeba se i namalovala.
"To jen ve velké zácpě, při jízdě se samozřejmě věnuji jen jí. Ani netelefonuji, jsem opatrná. Někdy mě vozí na vystoupení můj bratr. Má to jako brigádu. Ale nejraději jezdím sama," dodává.
.
Autor: KORZO
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz