Únor 2011


Beata Rajská: Tanec si neodpustila

27. února 2011 v 21:17 | Story |  Akce
Ples "V Žitě 2011" neměl chybu. Možná také proto, že si dala módní návrhářka Beata Rajská (48) s jeho uspořádáním rok pauzu a všichni se na Vysočině těšili, kdo že to z českých celebrit do kulturního domu ve Žďáru nad Sázavou nakonec dorazí.
Žádná omluvenka z řad VIP nepřišla, a tak se "trsalo" ještě hodně dlouho po půlnoci. Aby také ne. Vždyť se na pódiu vystřídali Monika Absolonová, Leona Machálková, Martin Chodúr, Pavlína Filipovská, Karel Štědrý, Dominika Hašková a na závěr matador mezi dýdžeji Petr Salava se svojí diskotékou.

Ta tradičně rozhýbala i samotnou Beatu, která si s chutí zatancovala. "To je moje oblíbená," zakřičela Beata v zákulisí, když uslyšela jeden z hitů a zamířila přes pódium rovnou na přehlídkové molo, kde to pořádně rozbalila. Ostatně jako pokaždé.

Michal David a Monika Absolonová: Usmíření!

26. února 2011 v 11:24 | www.ahaonline.cz |  Akce
25. 2. 2011
Před nedávnem zuřila mezi Michalem Davidem (50) a jeho letitou kamarádkou a sestřenicí Monikou Absolonovou (34) válka.
"Zradila mě! Definitivně jsem s ní skončil!" čertil se David, když Monika vydala písně z jeho muzikálu v jiném hávu, než si představoval. Teď se ovšem ve velkém stylu usmířili!

Došlo k tomu ve středu, kdy se Monika tajně vydala do Divadla Broadway (před časem odtud odešla) na veřejnou generálku jednoho představení. David si jí ale všiml a... Rozhodl se jednat. "Po skončení představení se objevil na pódiu, namířil na mě boďák a dostala jsem velkou květinu! Vůbec jsem to nečekala," popsala netradiční usmiřování Absolonová.

David jí dokonce veřejně přislíbil nové role! "Tady se objevíš už brzy, a to jako Mata Hari!" slíbil Monice David, který o slavné špionce hodlá napsat muzikál.

Autor: kre
Foto: Marek Pátek

Tisková konference k Autoškole národa

20. února 2011 v 11:10 | www.nextfoto.cz |  Akce
16. 2. 2011

Tiskovka k projektu Autoškola národa proběhla v pražské kavárně Galerie Café Louvre.Válková se odvázala u Rajské a tančila na cimbálovku!

20. února 2011 v 11:01 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
18. 2. 2011

Praha - 7. ročník plesu "V Žitě", který pořádala módní návrhářka Beata Rajská, se nesl ve znamení skvělých hostů a úžasné atmosféry, při které se všichni bavili až do rána.

Ples svým zpěvem zahájila Dominika Hašková, která si druhý duet "střihla" s operním pěvcem Jakubem Pustinou.

Předtančení, v podání "českého Johnyho Deepa " Saši Rašilova a dámská část vítězné dvojice Stardance Alice Stodůlková, pokračovalo valčíkem, kde Saša vyměnil partnerku za manželku Vandu Hybnerovou.

K ní se kromě jiných přidala předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, která ples s Beatou Rajskou a moderátorem Petrem Salavou zahajovala.

Hosté tančili také během vystoupení Leony Machálkové, Martina Chodúra, Moniky Absolonové, nebo Pavlíny Filipovské a Karla Štědrého.
Leonu Machálkovou strhla atmosféra a kapela ZU-ZA natolik, že si ve dvě hodiny zazpívala ještě naživo. U cimbálovky si zatančila také Jitka Válková, České MISS 2010, která se samozřejmě objevila i na mole, protože když ples pořádá módní návrhářka, tak přece nesmí chybět ani módní přehlídka.

Autor: ela
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Showmix

20. února 2011 v 10:57 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
18. 2. 2011

Monika Absolonová a Aleš Háma se zúčastnili tiskové konference unikátního projektu Autoškola národa. Ten je podle tvůrců určen těm lidem, kterým není jedno, jak to vypadá na našich silnicích a rádi si své řidičské schopnosti i prověří.Monika Absolonová: Jde do autoškoly

17. února 2011 v 16:57 | www.ihot.cz |  Akce
17. 02. 2011

Zpěvačka Monika Absolonová si zopakuje testy v autoškole. Tedy přesněji řečeno v televizní Autoškole národa, která se na obrazovkách České televize bude vysílat už v neděli.
Monika s Alešem Hámou
Absolonová je sama dobrou řidičkou, a troufá si na rychlá auta, vždyť také od svého přítele dostala sportovní vůz Audi. V pořadu, ve kterém se potká se svým oblíbeným kolegou Alešem Hámou, ale půjde především o znalost silničních předpisů.
Monika
Absolonová si tak autoškolu vyzkouší místo nového muzikálu Kat Mydlář, do kterého se po sporech s Michalem Davidem nedostala. Práce má ale i tak dost, a tak mohla na tiskovce ukázat svoji novou zimní šálu od Louis Vuitton.
Monika
Autor: iHOT.cz

Topstar Magazín

17. února 2011 v 16:47 | www.prima.stream.cz |  Ostatní
17. 2. 2011

Reportáž o Monice od 1:48


Inbox: Monika Absolonová

17. února 2011 v 16:43 | www.ocko.stream.cz |  Rozhovory
15. 2. 2011

Čím ji ovlivnil Michal David? Kterou muzikálovou roli má nejraději? uvádí: Eva Decastelo


Michal David je romantik, manželce dal k narozeninám prsten a vzal ji do Benátek

16. února 2011 v 17:42 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
16. 02. 2011  

Zpěvák a skladatel Michal David krátce před premiérou svého nového muzikálu odložil na pár dní práci, aby oslavil manželčiny padesátiny. Obdaroval ji diamantovým prstenem a cestou na jedno z nejromantičtějších míst na světě. Do Benátek odletěl manželský pár přímo z tiskové konference muzikálu Kat Mydlář.  

"O víkendu jsme měli narozeninovou oslavu a já jsem svoji ženu obdaroval diamantovým prstenem. Cenu upřesňovat nebudu, ale prozradím, že má jeden a půl karátu. A jí se velmi líbil," prozradil Michal David ještě před odjezdem do Benátek, což je jejich oblíbené město.

"Letos tam letíme poosmé. Právě loni na Valentýna jsem měl v Benátkách první myšlenky a nápad k novému muzikálu. Potom následoval takový autorský výpadek a v září se mi podařilo nastartovat a už jsem se nezastavil," řekl autor hudby k muzikálu Kat Mydlář.

Spekulovalo se o tom, že v novém představení měla mít jednu z hlavních rolí i Monika Absolonová, ale nakonec ji muzikálový tvůrce nezapojil a v hlavní roli se představí méně známá tvář ze Slovenska, herečka Alžběta Bartošová. Michal David vyvrátil spekulace bulváru o tom, že Absolonovou nahradil.

"S Alžbětou jsme počítali od začátku, takže určitě to není tak, že by nahradila Moniku Absolonovou či někoho jiného. Obsazení jednotlivých rolí jsme pečlivě zvažovali a kromě známých herců jsme zapojili i méně známé, ale přesto velmi šikovné talenty."

Jedna z rolí připadla i Martě Jandové, která se na pódiu objeví s velkým těhotenským břichem. Ve skutečnosti si ale s početím dítěte dá ještě na čas. "Z kostýmu mám velkou radost, protože je to moje první role, při které nemusím zatahovat břicho. Patří to do role, ale jako doopravdy těhotná se určitě necítím, je to jen kostým," smála se Jandová.

Autor: Eva ČerešňákováMonika

12. února 2011 v 18:19 | SuperSpy |  Ostatní
Monika

Monika

Monika Absolonová: Miluje obří boty

3. února 2011 v 16:23 | www.prozeny.cz |  Rozhovory
28. 01. 2011

Zpěvačka Monika Absolonová je konečně šťastná. S tanečníkem Václavem Masarykem zazářila ve StarDance, kde skončila třetí, už rok a půl má po boku milovaného přítele Vratislava Jandu, na podzim vydala desku. Čím jí Vratislav imponuje nejvíc? Jak prožívala vypadnutí ze StarDance? Kde a kým se nechává inspirovat v módě a jak moc sleduje trendy?
Ve StarDance jste byla od začátku favoritkou, nakonec jste skončila třetí. Byla jste spíš zklamaná, nebo jste si oddechla?
"Nedá se říct ani zklamaná, ani oddechla. V tu chvíli tam stojíte a je jedno, kdo vypadne. Protože víte, kolik nás to všechny stálo času, úsilí, dřiny, sebezapření a trpělivosti. Pak jste spíš lítostivá. Kdybyste měla na takovýhle masakr rok přípravu, tak to vždycky nějak dáte. Týden je ale hrozně krátká doba. Když jsem o tom mluvila třeba s Romanem Vojtkem nebo Zuzkou Norisovou, kteří StarDance prošli, tak jsem si říkala, že třeba přeháněli. Jenže ono je to ve skutečnosti ještě mnohem těžší. Po prvních trénincích jsem si dokonce říkala, že to vzdám."

Dívala jste se na sebe na internetu, hodnotila jste se?
"To, že se můžete takřka okamžitě podívat na výsledek svého snažení, je super. Měla jsem bolesti zad a nemohla jsem se účastnit party po přenosech, což mě doteď hrozně mrzí. Po přenosu jsem jela domů, tam jsem si na prášky proti bolesti dala kapku něčeho ostřejšího (smích), a pustila jsem si sama sebe a byla dojatá, že jsem to já. Pořád jsem nemohla věřit tomu, že jsem to zvládla. Když si vzpomenu, jak to vypadalo v pondělí při tréninku, a v sobotu v TV z toho najednou byl krásný tanec, tak jsem tomu opravdu nevěřila."

Zjistila jste třeba něco zajímavého o sobě?
"Ano, že když něco chci, tak i když to neumím a zapřu se, tak toho opravdu můžu dosáhnout. Pokaždé, když se vyhlašovalo, kdo postupuje, to byl zvláštní, smutný pocit. Já jsem jen chtěla, abych nebulela, až se budu loučit. A to se povedlo. Uvědomila jsem si, že se nic nemá vzdávat, že můžete překvapit sami sebe, a já jsem se hodně překvapila. Jsem pracovitější, než jsem čekala."

Preferujete spíš latinu, nebo standard?
"Standard. Je mi tak nějak blíž, je pro mě přirozenější. Hrozně se mi líbí waltz, tam jsem mohla být ta víla, kterou chce být aspoň na chvíli snad každá ženská. A já se jako víla normálně nechovám."

Může to být i proto, že latina je hodně sexy a že jste se ze začátku s Vaškem neznali?
"Ze začátku to bylo těžké. Ale já vám můžu říkat, jak je to náročné, jenže zkušenost je nepřenositelná. Dokud si to sama nevyzkoušíte a nebudete padat na pusu, tak to nepochopíte. Zpočátku mi bylo divný, že na sebe máme sahat s jednadvacetiletým klukem, ale když na sebe saháte sedm hodin denně, tak už vám to nepřijde."
Co vám soutěž dala?
"Dala mi úžasné přátelství s Vašíkem. Když jsem ho hledala, tak mu říkali, že ho shání máma, a i on sám mi říkal máma dvě. Skvěle zapadl k nám do rodiny, hodně se skamarádil s mým bráchou. Jenže jak jsou mladí, tak toho neuvěřitelně moc vydrží, a já je prostě nestíhám."

A co vám vzala?
"Vzala mi hodně nervů a hodně času. To je asi všechno."

Taky se říká, že po rozkolu s Michalem Davidem byl tanec to jediné, co vás tak nějak živilo…
"Tak to opravdu ne. Ale tahle branže je o tom, že buď je všechno, nebo nic. Loni v únoru jsem se dívala do kalendáře a říkala jsem si, co já budu dělat na podzim. Nakonec jsem vydávala desku, na kterou jsem sehnala sponzory, uspořádala svůj první koncert, moderovala Atleta roku. A každý týden tančila v televizi, zkoušela. Musím ale říct, že ze své desky mám dobrý pocit, i když se Michalovi třeba nelíbí, a jsem vděčná všem, kdo mi s ní pomohli. Tím bych to asi uzavřela."

Ve StarDance jste měla rituál se saháním na zeď a klepáním na zuby. Děláte to i v divadle?
"Dělám to úplně vždycky!" (smích)

Jste tedy pověrčivá?
"Jsem. Pátky třináctého neprožívám, ale když mi přeběhne kočka přes cestu, tak objíždím ulici, dokud nepotkám tři brejlatý a podobné úlety. To mě od puberty nepřešlo."
Vašeho přítele vám předpověděla kartářka. Chodíte k ní pravidelně?
"Pravidelně ne, ale občas k ní zajdu. Pro někoho to nemusí být cesta, ale mě to baví. Když si můžete zpětně výklad porovnat, tak je fajn, když zjistíte, že se to naplnilo. Já jsem v těch kartách zatím měla, někdy bohužel, všechno. Ale hodně záleží na kartářce, podvodníků je v téhle branži dost…"

S přítelem už spolu nějakou dobu žijete, co byl největší kompromis, který jste musela udělat?
"Žádný. Vím, že to zní bláznivě a naivně. Ale kdysi mi Hanka Zagorová říkala, že až přijde ten pravej, tak to poznám. Smála jsem se, jak bych to asi tak poznala. Prý podle toho, že jste jako zip, kde do sebe musí všechno perfektně zapadat. Paradoxně, i když je Vráťa úplně jinej než já, tak se nám spolu žije tak, že to opravdu zapadá. Dokonce se nám stalo, že nábytek, který je jejich rodinnou památkou, nám na milimetr zapadl do pokoje, který je atypicky zkosený. Jako kdyby ho pro praprababičku někdo dělal do tohohle pokoje."

Oba jste hodně pracovně vytížení. Máte na sebe vůbec čas?
"Snažíme se najít si ho. Podle mě, když se ti lidé mají opravdu rádi, tak ho na sebe stejně nikdy nebudou mít dost."

Rozmazluje vás?
"Moc."

A baví vás to?
"Vráťa mě rozmazluje třeba tím, že mi koupí drahý dárek. Já bych na něj finančně třeba taky měla, ale přijde mi to zbytečné. On má ale pocit, že bych měla mít jen to nejlepší. Což je moc milý, ale pro mě to není jednoduchý. Nejsem na to zvyklá, takže mě tím kolikrát přivedl do rozpaků. Čím mě ale rozmazluje zdaleka nejvíc, je to, že mám neustále pocit, že jsem pro něj důležitá. A v tom, že mě umí neuvěřitelně nabít energií. A to je úžasný."
Podle módních policií patříte k nejlépe oblékaným ženám českého showbyznysu. Máte nějakou módní inspiraci?
"Tak to vůbec nevím! Já si oblečení vybírám podle nálady a podle práce, protože se potřebuju cítit hlavně pohodlně. Mnoho let spolupracuju s návrhářkou Táňou Kovaříkovou, to je moje jistota večerních šatů. Teď jsem si z Londýna přivezla baret s mašlí."

Jak vybíráte oblečení v obchodech?
"Občas si koupím nějakou drahou hezkou věc a pak ji kombinuju s úplně obyčejnými kousky. Mám pár svých oblíbených značek a tak chodím na jistotu."

Když vás pak někde zdrbnou, berete si to k srdci?
"Pro mě je to nedůležitý. Když mě pochválí, je to fajn, když pomluví, tak taky fajn. Jim se to třeba nelíbí, ale já se v tom cítím dobře a to je pro mě nejdůležitější. A je mi úplně jedno, jestli to zrovna je nebo není trendy."

Máte nějaký osvědčený oblékací trik?
"Mám ráda kabelky, čím větší, tím lepší. Myslím si, že klidně můžete mít věci ze sekáče, a když to doplníte hezkou kabelkou, tak je to super. A pak ještě by měla mít ženská hezky upravené nehty, což třeba zrovna dneska nemám. Jako univerzální pojidlo mám černé oblečení. To je asi jediný můj trik."

Co je vaše nejoblíbenější oblečení?
"Záleží na příležitosti. Třeba doma nosím nejradši tlusté ponožky a župan. Mám takový měkoučký a na ten nedám dopustit! Jinak když to jde, tak mám nejradši džíny, tenisky a třeba sako. Nejlepší je to, co se hodí k dané příležitosti, abych si tam nepřipadala jako blbec."
Prošla jste si jako teenagerka nějakým opravdu šíleným módním obdobím?
"Kdykoliv, k čemukoliv a za jakéhokoliv počasí jsem nosila kanady. Nosila jsem je klidně i k večerním šatům. Ty první byly z pracovní obuvi (smích), časem jsem si ale našetřila na gladiátory a to bylo prostě něco. Pak jsem měla mindrák, že mám hrozně velkou pusu, tak jsem si ji malovala třeba nazeleno, a v jedné dírce v uchu jsem nosila asi dvanáct náušnic."

Měla jste někdy opravdu netradičně odbarvené vlasy?
"Vždycky jsem měla krásné husté tmavé vlasy a máma by mě zabila, kdybych si je odbarvila. Takže mi kamarádka nosila z nemocnice nějakou dezinfekci, kterou jsem si je zesvětlovala. A pak jsem si jednou dělala melíry. Tehdy jsem měla vlasy pod zadek a v tom hnusný, žlutý, tlustý pruhy a vypadala jsem jako špatně odbarvená olašská cikánka. To bylo fakt strašný a musela jsem počkat, než to celé odroste. Ještě dneska mě mrazí, když si na to vzpomenu!"

Od puberty se vám vkus asi trochu změnil...
"Hodně, ale pár věcí se nezměnilo. Pořád miluju černou barvu. Sice už nenosím ty gladiátory, ale pořád mám slabost pro mohutný boty. A pak se určitě nezmění to, že si neustále kupuju ty stejné černé svetry. Vy si nevšimnete, že mám jiný než včera, ale já to vím a jsem spokojená. Ušla jsem velký kus cesty, tak doufejme, že nejen v oblečení, ale i v mozkovně." (smích)

Autor: Jana Chmelíková
Foto: Jaroslav Urban, Lenka Hatašová

Otec Absolonové: Kvůli Nově se soudí o 19 milionů!

3. února 2011 v 14:50 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
3. 2. 2011

Pro dobrotu na žebrotu! Přesně tak si nyní připadá otec zpěvačky Moniky Absolonové (34), podnikatel Čeněk Absolon (57).

V roce 2005 totiž pro PPF Petra Kellnera získal menšinový podíl v televizi Nova, ale prý se nedočkal své slíbené odměny 19 milionů Kč. A dodnes se proto soudí.

Problém je totiž v tom, že Absolon a jeho obchodní partner Pavel Knap nepodepsali smlouvu přímo s PPF, nýbrž s poradenskou společností. Jenže ta neměla s PPF oficiálně nic společného. To zástupcům společnosti umožnilo od smlouvy odstoupit a žádná odměna Absolonovi nikdy vyplacena nebyla.

Své odměny se před třemi lety snažil domoct před rozhodčím soudem, ale neuspěl. Ve sporu proto teď pokračuje u soudu. "Věříme, že u obecného soudu nám bude umožněno se hájit dle práva, že soud použije důkazy a vyslechne svědky z PPF," řekl Hospodářským novinám Absolon, který je pro jedny váženým byznysmenem a pro druhé, například svoji dceru Moniku, naopak obávaným despotou a tyranem.

Autor: vlk