Nic se neděje jen tak

28. ledna 2011 v 13:19 | Moje astrologie |  Rozhovory
Zajímá vás, jak se tuzemská muzikálová královna, zpěvačka Monika Absolonová staví k záležitostem, kterých se nemůžeme hmatatelně dotknout? Je v tomto směru váhavá jako její astrologické znamení? Když jednou před představením zjistila, že nemá na ruce svůj oblíbený prsten, rozhodilo ji to. Pak si řekla, že bude sama sobě talismanem pro štěstí.
Co pro vás znamenají věci mezi nebem a zemí?
"Člověk tyto záležitosti nevyhledává, pokud je spokojený a všechno mu vychází, ale až když má nějaký problém, tíží ho něco, má před sebou zlomové rozhodnutí, prožil něco nepříjemného a potřebuje podporu."

Ovšem je-li všechno idylické, málokdo se obrátí tam nahoru a poděkuje. Děláte to?
"Jednoznačně! A možná se ještě navíc tak trošičku rouhám, když poděkování doplním o konstatování: Pane Bože, toto snad není možný!" (smích)

Jak jste na tom s pokorou?
"Myslím, že ji mám v sobě odmalička. Vážím si těch, kteří něco dokážou. A je jedno, jestli člověk umí dobře zpívat, nebo výborně péct housky. Pokud tu či onu činnost dělá od srdce, s láskou a v danou chvíli do toho dává absolutně vše, pak to má smysl. S tím souvisí pokora. Buď ji v sobě máte, nebo ne."

Kdy jste si poprvé uvědomila, že existence věcí vycházejících z míst nad námi není jen domnělé sci-fi, ale holý fakt?
Nad tím člověk dumá odmalinka. Díváte se na pohádky a věříte, že by to tak všechno mohlo být. Do sedmi osmi let jsem věřila na Ježíška. Vždycky jsem byla takový snílek… Věřím na osud a na dobré a špatné energie."

Podělíte se s námi o nějaký zážitek s nádechem tajemna?
"To byla moje návštěva Osvětimi, kde jsem byla poprvé jako malá holka, protože mi tam zemřela část rodiny. Měla jsem zvláštní pocit, že ta místa znám. Bylo mi třináct let a maminka se mě snažila uklidnit. A ještě jedna věc mě zarazila. Takových deset kilometrů od Osvětimi žijí známí mé tety, u kterých jsme tenkrát přespávali. Mají dceru o rok starší než já a byly jsme jak identická dvojčata. Dokonce i naše mámy si nás pletly. Přitom nejsme vůbec příbuzné."

Jaký máte vztah k horoskopům?
"Velmi pozitivní. Když pro mě vyznívá kladně, tak se s danou předpovědí ztotožním, a když je tam něco špatného, řeknu si, že to psal nějaký "blbec". Věřím horoskopům, když je dělají lidé fundovaní."

Vzpomenete si na svou první výpravu ke kartářce?
"Bylo to asi v devatenácti letech. Navnadil mě kamarád Ruda Kubík (herec a textař - pozn. red.) a pamatuji se, že mě ta kartářka docela vyděsila tím, co mi špatného předpověděla. Ono se to zaplaťpánbůh ve finále nesplnilo, ale to jsem nemohla vědět. Proto jsem na její nepřímý popud začala vyhledávat jiné výklady, abych slyšela jen ty pozitivní věci, jak mé budoucí dny budou růžové a zalité sluncem. Samozřejmě to tak nefunguje, ale povídejte to životem neotrkané holce."

Zaznělo někdy z karet varování, které jste neposlechla, a ono se to pak opravdu stalo?
"Před svatbou mi jedna kartářka řekla, abych se nevdávala, že se stejně rozvedeme. V duchu jsem si tehdy řekla - To teda ani náhodou… Udělala jsem, co jsem chtěla, a nakonec k rozvodu došlo. Ale myslím, že nikdo by neměl brát výklad z karet jako alfu a omegu pro svůj život. Každý většinou udělá to, co považuje v dané chvíli za nejlepší, i když se samozřejmě může spálit."

Zkoušela jste vyvolávat duchy?
"Pochopitelně. Vyvolávali jsme je na škole v přírodě a potom mi večer padaly knížky z poličky. Od té doby už nikdy. S těmito věcmi se nežertuje."

Jste spíše pragmatický typ, nebo intuitivní?
"Hodně intuitivní, i když musím podotknout, že v praktických věcech umím být pragmatik."

Věříte, že kolem sebe máme anděle strážné?
"Věřím na pozitivní a negativní energii. Každý to může nazývat jinak. Třeba Bůh a jeho pomocníci v podobě andělů… Stačí se podívat kolem sebe. Nic, ale opravu NIC se neděje náhodně!"

Měla jste někdy při vystoupení pocit, jako by z vás někdo z hlediště, třeba i nevědomky, vysával energii?
"Stalo se mi to při premiéře Kleopatry na Slovensku. Jsem trémistka, ale při tomto přestavení jsem žádnou trému neměla. Pak mi někdo z kolegů vše osvětlil. V hledišti seděla podivná dáma, která se po celou dobu soustředila jen na mě. Divně se kývala a bylo mi řečeno, že ze mě vysává energii…"

Už jste přišla na úkol, který vám byl v tomto zemském životě určen?
"Jednat tak, abych se ráno nemusela bát podívat se na sebe do zrcadla." 
Co na sebe prozradila…
Narodila se ve znamení Vah a ze všech čtyř ročních období má nejraději jaro a léto. Proč? "Všechno kvete, krásně pučí a voní, kolem je teplo…"

Co se týká šťastného čísla, jedno konkrétní nemá. "Nemůžu říct jediné, protože považuji všechny číslice za šťastné…"

A jaké barvy preferuje? "V oblékání jednoznačně černou. Ale miluji barvy zářivé, například blankytně modré nebe."

Monika v zajetí "trojky"
Debutové album vydala v roce 1993, mezi hvězdy tuzemského showbusinessu ji "vystřelila" role Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu, který si premiéru odbyl 2. 2. 2002, a Monika zpívala třetí premiéru.

O rok později, v roce 2003, byla za Kleopatru nominována na cenu Thálie. Po muzikálu Angelika, který vznikl na její popud, ji v roce 2005 čekal další muzikálový projekt s názvem Tři mušketýři.

Pokud sečteme dvě trojky, získáme šestku, s níž souvisí muzikálové album, které v loňském roce pustila do světa a na které její fanoušci čekali šest let. V televizní soutěži StarDance skončila se svým tanečním partnerem na třetím místě.
Co spíše?
rozum - intuice
osud - náhoda
sportovní hala - kostel
vážná hudba - pop
noc - den
vonné tyčinky - vonné svíčky
zdraví - láska
dopis - e-mail

Text: Luboš Nečas
Foto: POPRON MUSIC/J. Urban, archiv ČT/L. Hatašová, Sanomabanka/L. Vítková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 drawing-floess drawing-floess | Web | 28. ledna 2011 v 13:22 | Reagovat

Ahoj, máš zajímavý blog. :)
I já se věnuji blogování a na svůj blog dávám mnou vyfocené fotografie a nakreslené kresby.
Bohužel návštěvnost na mém blogu je prozatím slabá a já bych byla ráda, kdyby se k mým kresbám a fotografiím někdo vyjádřil
i je zkritizoval a napsal, co by bylo lepší.
Byla bych ráda, kdyby jsi na můj blog zavítala. :) Děkuju

2 IvušQa IvušQa | Web | 28. ledna 2011 v 13:24 | Reagovat

:)

3 d d | 29. ledna 2011 v 10:15 | Reagovat

hezké :o)

4 d d | 29. ledna 2011 v 10:21 | Reagovat

máš hezký blog[1]:

5 k k | 29. ledna 2011 v 10:27 | Reagovat

zrovna jsem se dívala na vaše blogy, jsou užasný všech tří vám musely dát práci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama