Leden 2011

Nic se neděje jen tak

28. ledna 2011 v 13:19 | Moje astrologie |  Rozhovory
Zajímá vás, jak se tuzemská muzikálová královna, zpěvačka Monika Absolonová staví k záležitostem, kterých se nemůžeme hmatatelně dotknout? Je v tomto směru váhavá jako její astrologické znamení? Když jednou před představením zjistila, že nemá na ruce svůj oblíbený prsten, rozhodilo ji to. Pak si řekla, že bude sama sobě talismanem pro štěstí.
Co pro vás znamenají věci mezi nebem a zemí?
"Člověk tyto záležitosti nevyhledává, pokud je spokojený a všechno mu vychází, ale až když má nějaký problém, tíží ho něco, má před sebou zlomové rozhodnutí, prožil něco nepříjemného a potřebuje podporu."

Ovšem je-li všechno idylické, málokdo se obrátí tam nahoru a poděkuje. Děláte to?
"Jednoznačně! A možná se ještě navíc tak trošičku rouhám, když poděkování doplním o konstatování: Pane Bože, toto snad není možný!" (smích)

Jak jste na tom s pokorou?
"Myslím, že ji mám v sobě odmalička. Vážím si těch, kteří něco dokážou. A je jedno, jestli člověk umí dobře zpívat, nebo výborně péct housky. Pokud tu či onu činnost dělá od srdce, s láskou a v danou chvíli do toho dává absolutně vše, pak to má smysl. S tím souvisí pokora. Buď ji v sobě máte, nebo ne."

Kdy jste si poprvé uvědomila, že existence věcí vycházejících z míst nad námi není jen domnělé sci-fi, ale holý fakt?
Nad tím člověk dumá odmalinka. Díváte se na pohádky a věříte, že by to tak všechno mohlo být. Do sedmi osmi let jsem věřila na Ježíška. Vždycky jsem byla takový snílek… Věřím na osud a na dobré a špatné energie."

Podělíte se s námi o nějaký zážitek s nádechem tajemna?
"To byla moje návštěva Osvětimi, kde jsem byla poprvé jako malá holka, protože mi tam zemřela část rodiny. Měla jsem zvláštní pocit, že ta místa znám. Bylo mi třináct let a maminka se mě snažila uklidnit. A ještě jedna věc mě zarazila. Takových deset kilometrů od Osvětimi žijí známí mé tety, u kterých jsme tenkrát přespávali. Mají dceru o rok starší než já a byly jsme jak identická dvojčata. Dokonce i naše mámy si nás pletly. Přitom nejsme vůbec příbuzné."

Jaký máte vztah k horoskopům?
"Velmi pozitivní. Když pro mě vyznívá kladně, tak se s danou předpovědí ztotožním, a když je tam něco špatného, řeknu si, že to psal nějaký "blbec". Věřím horoskopům, když je dělají lidé fundovaní."

Vzpomenete si na svou první výpravu ke kartářce?
"Bylo to asi v devatenácti letech. Navnadil mě kamarád Ruda Kubík (herec a textař - pozn. red.) a pamatuji se, že mě ta kartářka docela vyděsila tím, co mi špatného předpověděla. Ono se to zaplaťpánbůh ve finále nesplnilo, ale to jsem nemohla vědět. Proto jsem na její nepřímý popud začala vyhledávat jiné výklady, abych slyšela jen ty pozitivní věci, jak mé budoucí dny budou růžové a zalité sluncem. Samozřejmě to tak nefunguje, ale povídejte to životem neotrkané holce."

Zaznělo někdy z karet varování, které jste neposlechla, a ono se to pak opravdu stalo?
"Před svatbou mi jedna kartářka řekla, abych se nevdávala, že se stejně rozvedeme. V duchu jsem si tehdy řekla - To teda ani náhodou… Udělala jsem, co jsem chtěla, a nakonec k rozvodu došlo. Ale myslím, že nikdo by neměl brát výklad z karet jako alfu a omegu pro svůj život. Každý většinou udělá to, co považuje v dané chvíli za nejlepší, i když se samozřejmě může spálit."

Zkoušela jste vyvolávat duchy?
"Pochopitelně. Vyvolávali jsme je na škole v přírodě a potom mi večer padaly knížky z poličky. Od té doby už nikdy. S těmito věcmi se nežertuje."

Jste spíše pragmatický typ, nebo intuitivní?
"Hodně intuitivní, i když musím podotknout, že v praktických věcech umím být pragmatik."

Věříte, že kolem sebe máme anděle strážné?
"Věřím na pozitivní a negativní energii. Každý to může nazývat jinak. Třeba Bůh a jeho pomocníci v podobě andělů… Stačí se podívat kolem sebe. Nic, ale opravu NIC se neděje náhodně!"

Měla jste někdy při vystoupení pocit, jako by z vás někdo z hlediště, třeba i nevědomky, vysával energii?
"Stalo se mi to při premiéře Kleopatry na Slovensku. Jsem trémistka, ale při tomto přestavení jsem žádnou trému neměla. Pak mi někdo z kolegů vše osvětlil. V hledišti seděla podivná dáma, která se po celou dobu soustředila jen na mě. Divně se kývala a bylo mi řečeno, že ze mě vysává energii…"

Už jste přišla na úkol, který vám byl v tomto zemském životě určen?
"Jednat tak, abych se ráno nemusela bát podívat se na sebe do zrcadla." 
Co na sebe prozradila…
Narodila se ve znamení Vah a ze všech čtyř ročních období má nejraději jaro a léto. Proč? "Všechno kvete, krásně pučí a voní, kolem je teplo…"

Co se týká šťastného čísla, jedno konkrétní nemá. "Nemůžu říct jediné, protože považuji všechny číslice za šťastné…"

A jaké barvy preferuje? "V oblékání jednoznačně černou. Ale miluji barvy zářivé, například blankytně modré nebe."

Monika v zajetí "trojky"
Debutové album vydala v roce 1993, mezi hvězdy tuzemského showbusinessu ji "vystřelila" role Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu, který si premiéru odbyl 2. 2. 2002, a Monika zpívala třetí premiéru.

O rok později, v roce 2003, byla za Kleopatru nominována na cenu Thálie. Po muzikálu Angelika, který vznikl na její popud, ji v roce 2005 čekal další muzikálový projekt s názvem Tři mušketýři.

Pokud sečteme dvě trojky, získáme šestku, s níž souvisí muzikálové album, které v loňském roce pustila do světa a na které její fanoušci čekali šest let. V televizní soutěži StarDance skončila se svým tanečním partnerem na třetím místě.
Co spíše?
rozum - intuice
osud - náhoda
sportovní hala - kostel
vážná hudba - pop
noc - den
vonné tyčinky - vonné svíčky
zdraví - láska
dopis - e-mail

Text: Luboš Nečas
Foto: POPRON MUSIC/J. Urban, archiv ČT/L. Hatašová, Sanomabanka/L. Vítková

Za vztah s Libuškou může Absolonová!

28. ledna 2011 v 10:34 | Deník Šíp |  Rozhovory
Marián Vojtko (37) zpívá operu a operetu a je muzikálovou hvězdou. Šípu prozradil, proč právě on nehýří skandály jako jeho kolegové, že ve volném čase okopává pole a proč se nechce oženit s přítelkyní Libuškou Vojtkovou (29).
Marián Vojtko, Bohouš Josef a Monika
Chtěl jste vždycky být zpěvákem?
"Vždycky, když se nás ve škole ptali, čím chceme být, tak jsem chtěl být indiánem a později gynekologem jako můj strejda. Protože jsem si myslel, že to má lehké se ženami. Ale během času jsem zjistil, že to tak není, a raději jsem šel zpívat."

Co jste vystudoval?
"Nejdříve jsem vystudoval gymnázium, a protože jsem už odmalička zpíval v různých foklorních souborech, chtěl jsem jít studovat obor operní zpěv na vysokou školu. Ale tam mě hned nevzali, protože jsem neznal základy, takže jsem musel vystudovat ještě konzervatoř."

Jak jste se pak dostal k muzikálu a do Prahy?
"Když se připravoval muzikál Dracula v Bratislavě, moje profesorka zpěvu mi řekla, abych to šel zkusit. Ale napoprvé mě vyhodili, protože můj zpěv byl moc čistý. Tak jsem ho pak každý den "špinil", a nakonec mě vzali. A pak mi autoři muzikálu nabídli, ať zkusím roli v muzikálu Monte Cristo v Praze. A tam jsem asi mezi tisíci lidmi uspěl."

Zpíváte ale i operu a operetu...
"Opereta je moje smrt, tu nesnáším. Když jsem skončil školu, dali mi zpívat v ostravském divadle operetu Judita a tam je na začátku hrozně těžká tónina. Takže jsem vždycky dva dny předtím nejedl a hrozně jsem se nervoval. A samozřejmě mi ten první tón nikdy nevyšel, a než jsem se z toho traumatu dostal, byl konec představení. Ale teď v Praze operetu hraji, protože se mi líbí, jak je to nastudované. Víc to směřuje k muzikálu."

Zkoušíte roli v muzikálu Kat Mydlář. Jaký bude?
"Ten muzikál bude určitě zajímavý tím, že to bude velká show se spoustou efektů. Ale pro mě osobně je to spíš větší dřina, protože je v textu použitá staročeština, a to se naučit je pro mě velký oříšek. Někdy ani nevím, co vlastně říkám (smích)."

Vydal jste také desku. Proč tak pozdě a jak se prodává?
"Je to relativně pozdě, protože jsme dlouho přemýšleli co a jak a nakonec jsme nějaké písničky převzali a společně se Zdeňkem Bartákem jsme je upravili pro můj hlas. A musím říct, že se deska docela prodává, za první měsíc to bylo asi tisíc kusů. Teď zrovna v rádiu hrají písničku Déšť."

Prý je možné, že si letos odnesete Cenu Thálie...
"Já? To jsem ještě neslyšel. Byl jsem už dvakrát vybrán do širší nominace, takže si počkám, jak to bude tenhle rok. Ale samozřejmě by to byla velká pocta, protože to řeší odborná porota."

Vaši kolegové z divadla mají za sebou spoustu skandálů. Vy ne. Jste takový slušňák?
"Já jsem byl vždycky té zásady, že to co je soukromé, tak by veřejnost neměla vědět. Vždycky to je tak, že kdo chce, tak se o něm ví, a kdo nechce, tak ne. Ale vím, že i ta popularita ne vždy pozitivní je dobrá."

Vy třeba ani nepijete, nekouříte?
"Pití jsem musel omezit, protože už beru asi tři čtvrtě roku prášky na tlak a nesmím pít tvrdý alkohol. A nekouřím."

A co sport a jiný relax?
"Já jsem se dal na rybaření, protože to je takový oddech, a teď jsem dostal zelenou kartu na golf. Což by se dalo považovat za sport. Ale samozřejmě si můžete objednat vozík a šampaňské, a to se pak někdy stane, že tu poslední jamku už ani nevidím. No ale jinak hraju na internetu hru, kde pracuji jako farmář a starám se o své pole. Ale musím říct, že trošku podvádím."

Chodíte s Libuškou Vojtkovou. Líbila se vám už dřív?
"Nejdříve mi ji vyfoukli ti dva (Dan Hůlka a Pepa Vojtek). Ale vždycky se mi líbila. I když jsem byl na blondýny. Libuška byla jediná černovláska, pro kterou jsem měl slabost."

Jak jste se vůbec dali dohromady?
"My jsme měli společnou velkou kamarádku Moniku Absolonovou a vždycky jsme se tak nenápadně potkávali na různých akcích a grilovačkách. A potkávali jsme se čím dál častěji, až jsme spolu začali chodit. Takže za to může Absolonová a asi nám půjde i za svědka."

Nevadilo vám, že lidé se možná trochu smějí tomu, že Libuška už vystřídala všechny hvězdy z divadla?
"Lidé to berou jinak, i proto, že já jsem vždycky říkal, že nejsem moc na vážné vztahy. Já jsem měl vlastně předtím jen dva delší vztahy. Jednu lásku jsem měl na konzervatoři a pak jsem na vysoké škole chodil sedm let s mistryní Evropy ve společenském tanci. Ale pak jsem šel do Prahy a ona zůstala v Bratislavě. No a teď jsem s Libuškou."

Bydlíte společně?
"Bydlíme na střídačku. Jednou jsem já u ní, jednou zase ona u mě, nebo jsme každý sám. Jak nám to vyhovuje."

A jak vycházíte s jejím synem?
"To je výborný kluk. Sice je trošku živý, ale jsem rád, že mě přijal. Protože děti berou každého jako vetřelce. Byla to dlouhá cesta, ale asi jsem dobrý psychlog, protože jsem mu vsugeroval myšlenku, aby mě měl rád (smích). Takže teď, když přijdu, tak už volá "strejda Marián přišel", a to je moc hezké."

A co zásnuby a svatba?
"Zásnuby neproběhly proto, že astrolog nám je nedoporučil. Také si myslím, že Libuška má dost těch mých dvou kolegů, takže se do chomoutu také nežene."

Toužíte po dítěti?
"Já bych samozřejmě dítě chtěl, ale ještě nevím kdy, protože máme oba dost práce, a hlavně já jsem ještě sám dítě, tak nevím, co bych dělal s tím dalším."

Autor: Kristýna Beranová

Ples před oponou

28. ledna 2011 v 10:28 | Story |  Akce
Ples před oponou v Brně


Velikonoce v Motole

25. ledna 2011 v 9:04 | www.kapkanadeje.cz |  Akce
24.03.2005


Monika: foto 5, foto 7
Do zbraně! Už zase…

24. ledna 2011 v 12:11 | Story |  Muzikál Tři mušketýři
V pražské Hybernii opět řádí mušketýři. Aby se ovšem aktéři oblíbeného muzikálu v soubojích nezranili, museli si před návratem tohoto díla na divadelní prkna zopakovat grify s mečem.
Monika s Pepou Vojtkem na zkoušce obnovení Tří mušketýrů
Na zkouškách nechyběl Petr "Athos" Kolář (42), Lešek "Porthos" Semelka (63) nebo Alan "d´Artagnan" Bastien (38). A jen co si kluci osvěžili šerm, dorazily i holky a začalo se zkoušet se vším všudy.

Dobrá zpráva je, že Monika Absolonová (34) se udobřila s autorem Michalem Davidem (50) a tudíž se bude v Hybernii opět předvádět jako Mylady.


Jackie

24. ledna 2011 v 12:06 Ostatní
Monika

Monika s Vráťou

Monika s Vašíkem

Šafránové rizoto s krevetami

24. ledna 2011 v 12:04 | www.ceskatelevize.cz |  Ostatní
Italská dobrota od temperamentní a spontánní Moniky Absolonové vám bude zaručeně chutnat. Žádané konzistence docílíte pouze s použitím speciální rýže na italské rizoto, stálým mícháním a doléváním vína, vývaru a vody.
Monika u Kluků v akci
80 g másla
1 cibule
320 g rýže arborio nebo carnaroli,
200 ml bílého vína
500 ml zeleninového vývaru
voda
na špičku nože šafránu
sůl

olivový olej
20 krevet
4 stroužky česneku
šťáva z 1 citronu
250 ml smetany
sůl
mletý pepř
Moničino šafránové rizoto s krevetami
Na rozpáleném másle osmahneme cibulku dosklovata, vmícháme propláchnutou rýži. Jsou tací, kteří tvrdí, že se tento druh rýže nemá oplachovat; samozřejmě je to na každém z nás, podle mě je to zažitý a neopodstatněný blud; mohu potvrdit, že se s rýží ani s rizotem nic nestane, vlastnosti rýže zůstanou stejné, jen při opláchnutí smyjete případné nečistoty, které na ní ulpěly během zpracování a skladování, upřednostňuji hygienu (pozn. Maria Froydová) a orestujeme, podlijeme vínem a vývarem. Nepodléváme najednou celým množstvím tekutiny, vždy jen tolik, aby byla rýže zakrytá, stále mícháme, tekutinu průběžně doléváme, až je rýže měkká. Během vaření osolíme a přidáme šafrán.

Na oleji osmahneme očištěné krevety, přidáme drcený česnek, citronovou šťávu, smetanu, sůl, pepř a krátce provaříme. Krevety vmícháme do rýže a podáváme.

Nová hvězdička Alžběta Bartošová o Ivetě: Není to zrovna můj vzor

23. ledna 2011 v 17:33 | www.blesk.cz |  Rozhovory
23.01.2011

Hledač talentů František Janeček před lety objevil Ivetu Bartošovou a Michala Davida a udělal z nich hvězdy. Dnes se snaží udělat z Bartošové hvězdu Michal David. Samozřejmě ne z Ivety, ale z její jmenovkyně Betky Bartošové (19). Vkládá do slovenské krásky velké naděje a po hádce s Monikou Absolonovou jí dokonce svěřil hlavní roli v muzikálu Kat Mydlář! Alžbeta je podle jeho slov nejen krásná, ale i talentovaná. Proč není Iveta jejím vzorem?

Máte stejné příjmení jako Iveta Bartošová. Jste příbuzné?
"Je to jen velká náhoda. Nevím o tom, že bychom byly příbuzné. Ještě jsme se nikdy nesetkaly. Je to jen shoda jmen."

Ale určitě ji znáte, chtěla byste v životě dokázat to co ona?
"Nemůžu říct, že by byla zrovna můj vzor. Chci jen dělat to, co mě baví, a být úspěšná. Nehodlám se po někom opičit, někoho kopírovat."

A znáte její písničky? Třeba Heja! Heja!?
"Když jsem byla malá, tak jsem měla kazetu s jejími písničkami. Znám hlavně Popelku a Rozvíjej se, poupátko. Heja! Heja! jsem ještě neslyšela." (smích)

Určitě vám ale nechybějí podobné ambice! V muzikálu František z Assisi jste vyfoukla roli Lucii Bílé a teď v Katu Mydlářovi Monice Absolonové…
"Fámu s Monikou musím uvést na pravou míru. Nebylo to tak, že jsem jí roli vyfoukla! Měla jsem se s ní v roli střídat. Takže bych to hrála i tak. Nejsem náhrada za Absolonovou a ani zlodějka rolí." (smích)

Mimochodem když jste taková světice, nemáte strach z odvážnějších mileneckých scén?
(smích) "I v Katovi Mydlářovi mám mileneckou scénu. Ale myslím, že to není zas tak hrozně odvážná scéna. I když… teď jsem si vzpomněla, že jsem ještě neviděla ten kostým, co mám mít na sobě. Mám prý vystupovat v lehkém spodním prádle, zřejmě v nějaké košilce, ještě jsem to neviděla, premiéra je až 24. února."

Jak bude vypadat ta milenecká scéna, kterou jste zmínila?
"Bude to trvat krátce! Jen takové šup - šup a je to." (smích)

Nedělá vám čeština problémy?
"Určitě to není dokonalé, ale snažím se na češtině pracovat. Marta Jandová je moje opora. Vždycky za mnou přiběhne a říká: Bětko, takhle to nemůžeš říkat! To musíš tvrdě." (smích)

Autor: Katarína Krajčiová, mivrk

Sebevražda Dodala (†54): Těžká rána pro Svobodovou!

23. ledna 2011 v 17:26 | www.blesk.cz |  Ostatní
23.01.2011

Když se roznesla zpráva, že významný producent Petr Dodal (†54) spáchal sebevraždu, vzalo to zejména Vendulu Svobodovu. Dodal byl nejen významným sponzorem její Kapky naděje, ale hlavně kamarádem, na kterého bylo spolehnutí. Po manželovi Karlovi a kamarádovi Petru Mukovi (†45) si smrt přišla pro dalšího muže, který pro Vendulu hodně znamenal.

Vendula Svobodová pláče. Před čtyřmi lety zažila tragický leden, když se zastřelil její manžel Karel. Nyní je opět v slzách.

"Na Petra bylo spolehnutí. Byl dokonce člen správní rady Kapky naděje, spolurozhodoval, do jakých nemocnic peníze půjdou, a byl i aktivním sponzorem," vysvětluje Vendula a dodává: "Byl mi blízkým člověkem s velkým srdcem. Měla jsem ho ráda jako člena rodiny."

Před čtyřmi lety, 28. ledna, našla mrtvého s prostřelenou hlavou svého manžela Karla. Teď v pátek, 22. ledna, byla v centru Prahy v restauraci a čekala právě na Dodala. Nedorazil. Nikdy nechodil pozdě a Vendula hned tušila, že se něco děje. Zavolala mu a jeho telefon nikdo nezvedal. Až v pátek odpoledne se dozvěděla, že její kamarád si vzal život...

Řekli o Dodalovi:
Monika Absolonová (zpěvačka): "Byl to jeden z nejhodnějších lidí, které jsem v životě poznala, a je mi ctí, že jsem mohla být jeho kamarádkou. Jeho odchod je pro všechny, kteří ho znali, obrovskou nezacelitelnou ranou."

Viktor Mráz a Michal Běloušek (producenti muzikálu Děti ráje): "V Petrovi jsme ztratili kamaráda, který pro nás znamenal štěstí, pohodu, noblesu a velkorysost."

Sagvan Tofi (zpěvák a herec): "Je tolik věcí, pro které mi bude chybět. A pořád přibývají další. Je to... Byl to jeden z nejlaskavějších lidí, co jsem kdy potkal. Jsem smutnej, smutnej..."

Autor: mir, jos, mivrk

Monika Absolonová prozradila, jak se jí podařilo zhubnout

20. ledna 2011 v 12:21 | www.video.super.cz |  Akce
20.01.2011


Poprvé od StarDance se Monika Absolonová objevila na tanečním parketu. A nutno říci, že už před vstupem na něj vypadala trochu ustrašeně.

Byla jsi nervózní?
"Já se přiznám, že byla a hodně. Hodně, protože jsem prostě od toho posledního večera, to znamená 18. prosince, netančila a neviděla jsem ani Vašíka."

A pak tady byl ještě jeden důvod. Vašík přijel už večer před vystoupením a…
"… a my jsme trošičku slavili s mým přítelem a s mým bráchou a ještě s Karolínou Majerníkovou, která teďkon tady byla v Praze, jako to shledání. Takže jsme trošičku byli ráno i unavení."

Nakonec to ale jak sami vidíte, dopadlo skvěle. Nicméně Monika je velmi sebekritická a také velmi upřímná.
"Myslím si, že kdybych třeba teď tady na plese šla tančit, nevím, jakejkoliv tanec sama bez Vašíka, tak by sem se jako k žádnýmu tanci nedostala. Myslím, že by to nebylo dobrý."

Pořád dobrý není ani zranění zad, které se jí ozvalo během soutěže a stále ještě není zcela doléčené.
"Já jsem musela chodit na fyzioterapie, na který chodím stále, protože mi to hodně jako pomáhá. A teď my jsme do tady tý chvíle to jako uvolňovali, protože vlastně i když už jako je polovina ledna, tak stále prostě některý ty svalíky mám skříplý. A teď už mě čeká ta jako míň příjemná věc a to je cvičení."

Jisté je, že Monika částečně i kvůli svému zranění hodně zhubla. Anebo že by to bylo jen tancem?
"Já si myslím, že to bylo obojí dohromady. Protože ten záhul jako jsem myslím v životě takovej nezažila. Abych jako sedm hodin denně se hejbala, to fakt jako ne. Takže to byla asi jako změna. A pak taky vzhledem k těm bolestem to asi nebylo úplně o tom, že bych jako si jedla, co bych chtěla a tak."

Známe tedy i příjemnější diety, jen co je pravda. Na ty ale Monika nemyslí. Kromě toho, že zpívá a hraje v muzikálech, se z ní totiž nově stává i ostřílená moderátorka. A tak na hubnutí prostě nemá čas.
"S Alešem Hámou často moderujeme různý akce a mně s Alešem to strašně baví, protože Aleš je prostě kamarád, je výbornej moderátor a navíc je to kamarád bezvadnej."

Jen těžko se tedy dá odhadnout, na jaké další akci se s touto usměvavou brunetkou potkáme.

Monika Absolonová mění profesi: Moderuje plesy!

20. ledna 2011 v 10:54 | www.showbiz.cz |  Akce
19.01.2011

Monika Absolonová (34) možná vymění práci zpěvačky za moderování! Jejím zatím posledním tanečním a moderátorským partnerem byl herec Aleš Háma (38)!
Monika Absolonová nemá s moderováním žádné velké zkušenosti, ale čas od času si vyzkouší, jaké to do mikrofonu víc mluvit, než zpívat. Naposledy si tuto roli zkusila na XI. plese veterinárních lékařů, který se konal v Paláci Žofín za účasti více než 600 veterinářů z celé republiky.

Monika Absolonová na úvod zatančila se svým partnerem ze StarDance Václavem Masarykem a sklidila za to pochvalu od svého kolegy Aleše Hámy, jenž poznamenal, že "Monika umí opravdu všechno a na závěr tady ještě uklidí". Veterináři z ní museli být jistě nadšení a možná někteří z nich uvažovali, že jí věnují nějaké to "zviřátko"!

Zpěvačka, která nedávno ukončila spolupráci s Michalem Davidem, si tak nemůže stěžovat na to, že by neměla práci. Nabídky se jí hrnou, jen se týkají jiných oblastí, než by Monika sama chtěla. Ale i kdyby se neuživila zpěvem, tak může mluvit, tančit nebo vyprávět anekdoty. Chcete si Moniku objednat? Plesová sezóna ještě neskončila …

Foto: Martin Mašín

Monika Absolonová: Víme, co ji živí po vyhazovu z divadla

20. ledna 2011 v 10:46 | www.super.cz |  Akce
18.01.2011

Závěr loňského roku nebyl pro Moniku Absolonovou (34) zrovna růžový. Kvůli svému prvnímu albu, které si vydala sama, se rozkmotřila s Michalem Davidem (51) a ten ji nakonec vyhodil z divadla. To ale netušil, jak moc své "svěřenkyni" otevírá dveře do světa.
Monika
Není to tak dlouho, co stránky všech společenských rubrik plnil skandál ohledně sporu mezi Monikou Absolonovou a Michalem Davidem. Zpěvačka si totiž "dovolila" vydat své poslední album bez spolupráce s ním, což jeho producentská i mužská ješitnost prostě neunesla. "Michal mi říkal, že na tom albu chtěl se mnou spolupracovat, ale to až poté, co bylo na světě," nechala se slyšet Monika, která se ke sporu nechce dále vyjadřovat.

Faktem ale je, že v důsledku uražené ješitnosti ji David vyhodil z obsazení muzikálu Kat Mydlář i všech dalších muzikálů a snad ji tím chtěl i ztrestat. To ovšem netušil, že na Absolonovou čekají jen v Praze minimálně tři divadla, která ji okamžitě přijmou do svých řad. "V následujícím roce budu hrát v Hudebním divadle Karlín, připravuji dokonce činoherní představení a mám ještě další nabídky," uvedla Monika.
Moderátorský tandem Absolonová & Háma.
A to není všechno! V poslední době se totiž tato talentovaná mladá dáma začala profilovat i coby moderátorka a zjevně ji to baví. "Moderujeme s Alešem Hámou už nějakou dobu a moc mě to baví. Navíc jsem zjistila, že to lidi zajímá, což je strašně fajn," prozradila zpěvačka na plese veterinářů, jehož se stala ozdobou moderátorskou, pěveckou i taneční.

Autor: (pet)

Miss Jana Doleželová byla vydražena před oponou

20. ledna 2011 v 10:38 | www.super.cz |  Akce
17.01.2011

Modelka Jana Doleželová (27) spolu se spoustou známých tváří přikráčela po rudém koberci do Mahenova divadla v Brně, kde se konal jeden z nejprestižnějších plesů sezony, Ples před oponou.

"Pro mě je tanec vyjádřením nějakých emocí a mám tanec moc ráda," nechala se slyšet Jana Doleželová, která se také zapsala do povědomí diváků jako jedna z účastnic soutěže StarDance.

Ples před oponou se připravuje celý rok a je to opravdu zážitek a pastva pro oči. Člověku by se chvílemi mohlo zdát, že se nějakým kouzlem dostal zpět v čase na úžasný vídeňský bál. Tato prestižní záležitost má ale také svou cenu, vždyť nejlevnější lístek stojí dva tisíce korun a za VIP stoleček mohou ti movitější zaplatit až sto tisíc korun.
Monika
Večerem provázel oblíbený moderátor Marek Eben a vystoupení zpestřili tancem Saša Rašilov a Monika Absolonová se svými tanečními partnery ze StarDance. Návštěvníci plesu měli také příležitost zhlédnout vystoupení německé popové hvězdy osmdesátých let Sandry nebo jejího rodáka Lou Begy.

Část večera byla věnována charitativní dražbě pro občanské sdružení Práh, které pomáhá lidem s psychotickým onemocněním se zařadit do běžného života. Jedním z dražených objektů byl kalendář Miss Jany Doleželové. "Jsem velmi ráda, že kalendář přispěl na dobrou věc a že jsem aspoň takto symbolicky podpořila charitativní část večera," řekla modelka.

Autor: (gr)

Absolonová a Basiková: Rozjely to na plese veterinářů

20. ledna 2011 v 10:32 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
19.01.2011

Praha - V noblesních prostorách Paláce Žofín se konal již tradiční ples veterinárních lékařů.
Věrný své tradici, že každý ples moderuje někdo jiný, byli tentokráte vybráni Monika Absolonová s Alešem Hámou.
Místo běžného předtančení zahráli večer čtyřmi skladbami mistři svého oboru Jaroslav Svěcený a Lubomír Brabec. "Housle vyberu těsně před představením podle akustiky v sále," sdělil Jaroslav Svěcený, čerstvý držitel zlaté plakety od prezidenta republiky.
V mnoha rolích se představila Monika Absolonová. Nejdříve na úvod zatančila se svým partnerem ze StarDance Václavem Masarykem walz, celý večer moderovala, samozřejmě také zazpívala a na požádání některých hostů fotografovala.
Aleš Háma tuto všestrannost Moniky komentoval s humorem sobě vlastním. "Monika umí opravdu všechno a na závěr tady ještě uklidí´."
Monika Alešovi nezůstala nic dlužna a nabídla ho jako šikulu, kterého si mohou přítomné ženy klidně zapůjčit. Háma sice nezapíval, ale také se svou ženou Gabrielu provedl na parketu a oba se ukázali jako skvělí tanečníci.
Hosté plesu si také užívali při zpěvu Báry Basikové nebo Dalibora Jandy a jeho dcery. V Rytířském sále vyhrávala cimbálovka Jožky Šmukaře a diskotéka Martina Hrdinky. Výzdobu sálu a květiny pro moderátory vytvořila bývalá Miss Kateřina Stočesová.

Autor: ela
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz, Martin Mašín

Jaká byla vaše první láska?

17. ledna 2011 v 9:35 | Style |  Rozhovory
Monika
Monika Absolonová, zpěvačka:
"Svou první lásku jsem potkala už v mateřské školce, jmenoval se Mirek Liška. Imponoval mi tím, že nejvíc zlobil. V mých očích byl hrdina. Dokonce jsme na zahradě školky uspořádali svatbu, i paní učitelky se zúčastnily! Jako svatební kytku jsem měla šeřík a i svatební polibek proběhl. Nicméně, pak jsme šli do školy a bylo po lásce. Docela by mě zajímalo, jak se můj "první manžel" dneska má."