Prosinec 2010

Která zpěvačka straší děti roztrhanými kalhotami?

29. prosince 2010 v 12:04 | www.ahaonline.cz |  Akce
29.12.2010

Děti sice přišla o Vánocích potěšit, ale módním příkladem jim právě nebyla. Uhodnete, která zpěvačka si nezvolila právě vhodné oblečení, když vezla nemocným dětem dárky?
Správná odpověď zní: Monika Absolonová (34).

Ta vyrazila o před Vánoci do pražské FN Motol, kde se pokusila alespoň na chvíli pomoci nemocným dětem zapomenout na jejich trápení.

Nejela za nimi poprvé. Akcí, které pořádá Nadační fond Kapka naděje Venduly Auš Svobodové, se účastní už několik let. Na počátku tohoto roku dětem se špatnou krvetvorbou dokonce uspořádal charitativní koncert.

Na něj si naštěstí zvolila poněkud vhodnější oděv, než když děti navštívila na motolském oddělení před pár dny…

Autor: (ex)
Foto Aha! Martin Hykl

Moje kecy: Bože, pomáhat je málo, tak hledaj kraviny.

Monika Absolonová: Po Novém roce začnu chodit do tanečních pro dospělé

27. prosince 2010 v 12:00 | www.novinky.cz |  Rozhovory
27.12.2010

Kolem zpěvačky Moniky Absolonové je poslední dobou velmi rušno. V taneční soutěži StarDance dlouho úspěšně postupovala do dalších kol a skončila jako třetí. Méně příjemné záležitosti musela řešit se svým dlouholetým kamarádem muzikantem, autorem a producentem několika muzikálů Michalem Davidem. Ten jí totiž prostřednictvím esemesky oznámil, že s ní do právě připravovaného muzikálu Kat Mydlář už nepočítá.
Moniko, dostala jste se ve StarDance mezi poslední tři páry. Považujete to za úspěch, nebo vás trochu mrzí, že jste zůstala před branami finále?
"Rozhodně jsem tak dobré umístění nečekala. Dostat se v takové konkurenci mezi poslední tři páry je pro mě opravdu velký úspěch. Zvlášť když si uvědomím, že jsem takového úspěchu dosáhla s velkými problémy, které jsem měla."

O co šlo?
"Zhruba po třetím finále mě zradila záda. Byla to nepředstavitelná bolest. Skoro jsem se nemohla hýbat. Každý den jsem chodila na kapačky, musela jsem to mít neustále zatejpované. Myslela jsem si, že se to zlepší, ale opak byl pravdou.
Naprosto vážně jsem uvažovala o tom, že ve StarDance kvůli tomu skončím. Nakonec jsem se ale rozhodla bojovat. Před každým vystoupením v soutěži za mnou jezdila fyzioterapeutka, která mě na čas dala dohromady. Vyřazení pro mě bylo svým způsobem vysvobození, nyní snad bude šance to úplně vyléčit."

Zranění zad bylo způsobeno tancem?
"Při tancování jsem dělala spousty pohybů, na které tělo nebylo vůbec zvyklé. Nikdy před tím jsem je nedělala. A tohle byla logická reakce mého těla. Navíc se na tom podepsalo i přechozené nachlazení. Vysilující tréninky a přechozená nemoc mi způsobily stažení hrudníku a bránice. Přesto beru tancování jako jednu z nejlepších nových životních zkušeností a doufám, že se mi bude dařit v něm nějakým způsobem pokračovat."
Už víte jakým?
"S mým přítelem Vráťou jsme se rozhodli od Nového roku začít chodit do tanečních pro dospělé. Vráťa dřív hodně tančil, ale kvůli pracovnímu vytížení toho nechal, takže i on má k tanci hodně blízko a už se na ty společné taneční moc těším. Jen doufám, že to nebude tak náročné jako StarDance."

Přes zranění, které vám StarDance způsobilo, mluvíte o soutěži s velkým nadšením. Méně příjemná věc, která vás potkala, je ale váš konec v připravovaném muzikálu Kat Mydlář. Co se stalo?
"S Michalem Davidem, který je autorem muzikálu, se přátelíme patnáct let. Vystupovala jsem v několika jeho předchozích muzikálech a myslím, že to bylo k oboustranné spokojenosti. Všude pak prohlašoval, že se mnou počítá i do Kata Mydláře. Jenže pak jsem se z médií dozvěděla, že tam končím. Pořád to moc nechápu."

Jak přesně to proběhlo?
"Od Michala Davida mi přišla esemeska, že nebudu hrát v Katu Mydlářovi. Myslela jsem si, že jde o vtip. Kdyby to myslel vážně, tak mi přece po patnácti letech spolupráce takovou věc oznámí osobně a ne přes textovou zprávu. Jenže se ukázalo, že to bohužel myslí vážně a že vyhazov prostřednictvím esemesky považuje za dostatečné řešení. Já si to nemyslím, ale to je asi věc názoru."

Kvůli čemu vás Michal David z muzikálu vyloučil?
"Údajně se mu nelíbil způsob, jakým jsem se svými spolupracovníky udělala své poslední album muzikálových hitů, ve kterém jsou jeho melodie. Prý jsme to zmrvili. Ale to není pravda. Před půl rokem jsme se o tom s Michalem bavili a o všem věděl a všechno odsouhlasil. Nechápu, proč teď říká něco jiného. Moc mě mrzí, že nebudu hrát v Katovi, ale za současné situace je to asi lepší."

V Českém slavíku jste skončila na 6. místě. Jak hodnotíte tohle umístění?
"Všem, kteří mi poslali hlas, bych chtěla strašně moc poděkovat. Být šestou zpěvačkou v zemi, která má tolik fantastických ženských hlasů, je pro mě velkou poctou a závazkem. Takže to hodnotím jednoznačně kladně."

Nedávno jste také měla svůj první koncert. Jak to, že jste se vlastního koncertu dočkala až v tak pokročilé kariéře?
"Je to samozřejmě zvláštní, že jsem svůj první koncert měla teprve před několika týdny. Bylo to vinou mnoha okolností. Ale ve výsledku jsem ráda, že jsem si tak dlouho počkala. Koncert se totiž neuvěřitelně povedl, měla jsem na něj tolik pozitivních ohlasů jako dlouho ne. A tak jsem si řekla, že kvůli takovému zážitku stálo za to, si ty roky počkat. Doufám, že se mi brzo podaří na tenhle krásný zážitek navázat."

Autor: Josef Koukolíček
Foto: Michaela Feuereislová

Helena Vondráčková: Lovila kapry z kádě

27. prosince 2010 v 11:37 | www.ihot.cz |  Akce
26.12.2010

Zpěvačka Helena Vondráčková a její kolegové z divadel Broadway a Hybernia si letos kapry kupovat nemuseli.

Celebrity je totiž dostávaly zdarma, a to rovnou na velkém vánočním večírku, který si uspořádaly v Průhonicích u Prahy.
Monika s kapry
Zatímco Monika Absolonová se na kapry namačkané v kádi jen koukala, Helena Vondráčková nelenila, a jednoho si vylovila rovnou podběrákem.
Monika s kapříky
Akční jako Helena byl také rocker Petr Janda, který si svou štědrovečerní večeři nechal poté nandat rovnou do igelitky. Do zabíjení kapra se ale nehrnul ani jeho kolega Vilém Čok, kterého podle všeho v masakru zastavil rybí přívěsek na jeho hrudi. Naopak silácky si počínal zpěvák Alan Bastien, který se jal kapra praštit paličkou.

Autor: iHOT.cz

Zoufalý Háma: Během charity mu ukradli vánoční dárky za deset tisíc

22. prosince 2010 v 22:24 | www.novinky.cz |  Akce
22.12.2010

Aleš Háma je bez vánočních dárků. Během charitativního vystoupení pro děti mu neznámý pachatel vykradl kufr auta a zmizely mu všechny vánoční dárky. Hodnotu dárků Aleš odhal na deset tisíc korun.
"Účinkoval jsem na charitativním vystoupení pro děti a auto jsem zaparkoval v Praze na Pankráci. Když jsem se vrátil, kufr byl vybrakovaný," řekl Novinkám Háma.

"Podle mě šel zloděj na jistotu. Před odchodem jsem totiž z kufru musel vyndat věci na vystoupení a zřejmě někdo viděl, že je kufr plný," vysvětluje Háma, kterého teď čeká kolotoč shánění vánočních dárků pro své blízké znovu.
Aleš Háma s Mariánem Vojtko a Danem Hůlkou
"Měl jsem tam skoro všechny dárky. Hodně mě to mrzelo. Hodnotu bych odhadl tak na deset tisíc korun," dodal Háma na křtu prvního cédéčka svého muzikálového kolegy Mariana Vojtka.

Populární moderátor a bavič disk pokřtil v hotelu U Rotta společně s Danem Hůlkou a Monikou Absolonovou. Na akci nechyběla samozřejmě také přítelkyně Vojtka, tanečnice Libuška Vojtková. I když jim vztah klape výborně, Vánoce budou trávit odděleně.
"Už druhé Vánoce budu bez chlapa. Tedy dospělého chlapa. Marian jede za rodinou na Slovensko a já budu se svými blízkými. S Marianem si uděláme Štědrý den dva dny před tím opravdovým," dodala Vojtková.

Autor: Gabriela Wolfová
Foto: Michaela Feuereislová

Absolonová po válce s Davidem: Nabídky se mi jen hrnou!

22. prosince 2010 v 22:15 | www.blesk.cz |  Ostatní
22.12.2010

Zpěvačce Monice Absolonové (33) paradoxně to, že se s ní rozkmotřil její objevitel Michal David (50), profesně pomohlo. Sice ji vyhodil ze svého nového muzikálu Kat Mydlář a chce ji vystrnadit z divadel Broadway a Hybernia, Monice se ale hrnou nabídky odjinud. "Už mě oslovila jiná divadla, mezi kterými se rozhoduji," svěřila Blesku Monika, která by tak mohla Davidovi vlastně poděkovat.
Monika
Monika Absolonová sice skončila v taneční soutěži StarDance až třetí, nabídky má ale i z taneční sféry. "Už v lednu máme s mým tanečníkem Vašíkem šest vystoupení a rýsuje se hodně dalších," svěřila Monika. Díky účasti v soutěži i zhubla, má dole sedm kilo a lepší postavou se nikdy chlubit nemohla. "Jsem zvědavá, jestli mi to přes svátky vydrží," smála se.

Už to neřeším, ale mrzelo mě to hodně
Kromě tance má i dost nabídek na moderování a od dubna chystá koncertní turné. "Kdybych byla v muzikálu, tak bych tohle vůbec nestíhala. Budu se svým vystoupením objíždět divadla v Čechách a na Moravě, a nebude to jen s tanečnicemi jako doposud, ale i s orchestrem," upřesnila. Navíc už se jí ozvala i konkurenční muzikálová divadla. "Nerada bych to ještě specifikovala, teprve se rozhoduji, jakou nabídku vezmu," dodala zpěvačka.
V Michalově kalendáři
Ke kauze s Michalem Davidem, která kolem ní rozvířila vody a díky níž se profesně posunula dál, se už moc vyjadřovat nechce. "Zpočátku jsem z toho byla paralyzovaná, nedokázala jsem to pochopit. Už to neřeším, i když mě to hodně mrzelo. Vlastně jsem přišla o druhého tátu," uzavřela Monika, která od doby, kdy se její rodiče rozvádějí, není v kontaktu ani se svým biologickým otcem Čeňkem Absolonem.

Autor: Saša Šeflová, gamk

Vojtko pokřtil album: Se svou láskou i Absolonovou

21. prosince 2010 v 11:59 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
21.12.2010

Praha - Charismatický muzikálový a operní zpěvák Marian Vojtko pokřtil v pražském divadle Hybernia své debutové album.
Alan Piskač, Monika, Marián Vojtko a Libuška Vojtková
Na koncertě mu jej pokřtily zpěvačka Monika Absolonová a tanečnice a jeho partnerka Libuška Vojtková.

"Cítím velkou radost a pocit štěstí, že jsem mohl i díky svým spolupracovníkům a přátelům vydat své první CD. Vychází jako CD + DVD a obsahuje celkem sedmadvacet skladeb," řekl k tomu představitel muzikálového Draculy a Barona Prášila.

Hostem Marianova koncertu byla zpěvačka Monika Absolonová. Tu pojí se zpěvákem dlouholeté přátelství a nedávno natočili společný duet z filmu Zorro.

"Marian mě něžně slovensky oslovuje ´Laskykvet´ a doufám, že na mně kvůli tomu Libuška nežárlí," poznamenala k tomu s úsměvem Monika.

Tanečnice Libuška Vojtková je zpěvákovou přítelkyní a zároveň spolupracuje s Absolonovou. "Libušku oslovuji ´Miláčik´," dodal vzápětí Vojtko. Na koncertě vystoupila též operní diva Anda-Louise Bogza.

Kolekce světových a domácích muzikálových, operních i popových skladeb dává vyniknout Vojtkovu výtečnému hlasovému projevu.

Na albu najdou posluchači české i zahraniční muzikálové hity, slavné operní árie i původní písně. Nahrávka vznikla v produkci Zdeňka Bartáka pod producentským vedením Oldřicha Lichtenberga a Marian si na album vybral i písně svých oblíbených zpěváků - Joshe Grobana a Demise Russose. Překvapením jsou dvě skladby převzaté z repertoáru Michala Davida.

"Můj prosincový koncert uzavřel pracovně náročný rok 2010. V únoru měl premiéru muzikál Baron Prášil, pokračovalo moje účinkování v operetě Polská krev, věnoval jsem se nahrávání CD a začaly i zkoušky na muzikál Kat Mydlář," rekapituloval uplynulý rok Marian, který se už těší na vánoční svátky.

"Těším se na Vánoce, které prožiji s rodiči, protože mam konečně mezi svátky volno a nehraji v žádném představení. Samozřejmě své Vánoce si uděláme i s Libuškou, asi pár dní před těmi opravdovými. Slíbila mi, že mě naučí péct cukroví…Tak uvidíme," uzavírá se smíchem zpěvák.

Autor: veš

Marián Vojtko: Laškuje s Absolonovou, říká ji »Láskykvete«. Libuško, pozor!

21. prosince 2010 v 11:47 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
21.12.2010

Muzikálový zpěvák Marián Vojtko (37) je už déle než rok šťastně zamilovaný do své kolegyně z divadla Libušky Vojtkové (30). Přesto ale cukruje se zpěvačkou Monikou Absolonovou (34). Co na to Libuška?
Monika s Mariánem Vojtko a Libuškou Vojtkovou
Představitel muzikálového Barona Prášila nebo Draculy křtil svou první sólovou desku a roli kmoter přijaly jak jeho láska Libuška Vojtková, tak i jeho velká kamarádka a kolegyně Monika Absolonová. Ta na něj práskla, jak něžně ji oslovuje přesto, že jsou jen přátelé. "Marian mne něžně slovensky oslovuje »Láskykvet« a doufám, že na mně kvůli tomu Libuška nežárlí," obávala se.

Libuška ale naštěstí bere vše s naprostým nadhledem. Marián jí to taky patřičně vynahrazuje. "Libušku oslovuji »Miláčik«," hájil se zpěvák, který se těší, až si po maratonu zkoušek k novému muzikálu Kat Mydlář a po svém sólovém koncertě dá vánoční odpočinek. "Svátky strávím s rodinou, s Libuškou si uděláme Vánoce několik dní před. Dokonce slíbila, že mě naučí péct cukroví, tak uvidíme," smál se zpěvák.

Autor: (iec)
Foto: ara

Monika Absolonová: Nic nemám zadarmo

20. prosince 2010 v 20:59 | Glanc |  Rozhovory
Po dlouhé pauze teď vydala desku, měla svůj první vlastní koncert, tančí ve StarDance a říká: "Jsem šťastná. Šťastná buď jste, anebo nejste. A já momentálně jsem."
Monika
Jste optimistka?
"Jsem. Musím být. A byla jsem vždycky. Když jsem byla mladší, tak by mne za to někdy lidi, nadneseně řečeno, až fackovali. Se získanými zkušenostmi a věkem jsem se stala cyničtější a teď jsem, řekla bych, realistická optimistka. Žiju v extrémech: buď jsem šťastná, nebo nešťastná, nic mezi tím."

Na jaře jste přiznala: "Teď nic moc nedělám, jen muzikály…" I v takových momentech jste optimistka?
"Jsem, protože si říkám, že určitě něco přijde. A přišlo."

Co to bylo?
"V pozadí byl můj přítel. Věděl, že jsem zpěvačka, ale nikdy mne neslyšel zpívat. Pak začal chodit do divadla a jednoho dne povídá: "Mony, ty krásně zpíváš! Proč nenatočíš desku?" Snažila jsem se mu vysvětlit, že jsem naposledy vydala desku před šesti lety - a za tím je spousta práce, nejen mé, ale i lidí okolo. A pak je moc smutné, že sice máte pocit, že se povedla, ale vůbec se nedostane k lidem. Byla jsem z toho, že mne nehrají rádia, tak otrávená, že jsem si to nechtěla zopakovat."
Monika
Občas se něco nedaří, jak by člověk chtěl…
"To je pravda. Ale nebudu to tady rozebírat, už proto, že bulvár si pak vytrhne z textu jednu větu a z vaší práce a z mého času si udělá svůj byznys, a to podle mě není poctivá práce. Takových lidí si nevážím."

Co nového přinesl do vašeho života nový partner?
"Mimo jiné to, že řekl: "Mně se líbí to, co děláš, proč to neděláš víc?" Mě to strašně rozčilovalo. "Proč se mi do toho pleteš?! Je to můj boj!" bránila jsem se. Žádný chlap mi nikdy do práce nemluvil, ale ani se na mne nechodil nadšeně koukat do divadla. A najednou můj partner chodil a pořád to řešil a nakonec mne zpracoval tak, že jsem rezignovala: "Fajn, tak já vydám desku." A rozhodla jsem se pro muzikálové album."
Monika
Po té minulé zkušenosti to chápu…
"Přispěla k tomu i Hanka Zagorová. Jednou či dvakrát do měsíce se s ní a její spolužačkou z JAMU, Vlastou Peterkovou, která hraje se mnou v Noci na Karlštejně, scházím. Vyprávějí neuvěřitelné historky, vždycky na ně kulím oči: "Tohle všechno jste zažily?!" Když jsem se tedy chystala pustit do práce, tak mi Hanka povídá: "Myslíš si, že v téhle době je dobré dělat novinkovou desku? V muzikálech tě má každý rád!"

K desce jste měla i koncert, který měl špičkové hodnocení. Všechny jste tím překvapila a škarohlídům to nandala.
"Nikdy předtím jsem koncert neměla, bála jsem se, že by nikdo nepřišel, to je odjakživa moje noční můra…"
Monika
Jak jste spala noc před koncertem?
"Špatně. Vpadl do hodně nadupaného období, navíc jsem ještě užívala antibiotika, prostě klasika! Co se může stát, to se stane! Měla jsem velké nervy a jen jednu zkoušku s kapelou, pak v den koncertu jsem zpívala už od dvanácti hodin a v duchu si říkala: "Hm, taky se může státá, že večer vůbec nebudu mít hlas…" Navíc se Zdeněk Fencl trochu zapomněl a dolíčil mě až v šest čtyřicet a od sedmi byl koncert. A já neměla vymyšlený jediný spojovací text, vůbec jsem nevěděla, co budu říkat! Strašně jsem se bála, byla to pro mne úplně nová tréma, už si vlastně nepamatuji, jak jsem spala, ale vím, jak mi bylo v těch sedm. Hlavou se mi honilo: "Co já těm lidem, proboha, řeknu?!"

Pokud vím, tak jste s tím neměla žádný problém! Jak jste to dokázala?
"Když jsem v sedm vylezla na jeviště, lidi začali aplaudovat a tleskali tak, jako by byl konec koncertu, a ne začátek. Tak mě to dojalo, že jsem měla problém začít zpívat. Dojalo mne to, dostalo a nakoplo. A pak už si nic nepamatuji. Co se týče mluvení, byla to čistá improvizace. Péťa Čadek, choreograf ze StarDance, prohlásil: "Ty jsi byla tak vtipná, že jsem se vždycky těšil, co z tebe zase vypadne!" A já byla šťastná a nejednou mi došlo, že tohle je ono! Takže jsem po sedmnácti letech zpívání objevila něco nového, a to ne divadlo, ne natáčení desky, ale koncert s diváky. Můžu říct všechno, co mám na srdci, a oni jsou tak laskaví, že mne poslouchají a ještě se u toho baví."
Monika
Vaše cesta na vrchol nebyla snadná…
"Každý životní krok, který jsem udělala, mne stál úsilí a občas jsem dostala i přes pusu, ale jsem za to vlastně ráda, protože nevím, co by to se mnou udělalo, kdybych nahoru vyletěla ze dne na den a všichni si ze mne sedli na zadek. Třeba bych byla jiná. Můžu působit jakkoli, ale vím, že jsme normální ženská. Vážím si všech lidí, kteří dělají dobře svoji práci, a je jedno, jestli je to pekař, zedník, filmař, zpěvák, herec, nebo novinář, tedy takových, kteří ji dělají se zaujetím a naplno, a když jim něco nejde, tak se aspoň snaží. Tak to mám já. Mně taky všechno nejde napoprvé."

A co tanec? Docela jste překvapila, že jste vzala nabídku ze StarDance, nikdo netušil, že jste taková tanečnice!
"Překvapilo to i mne. Jako malá jsem chodila do baletu, ale asi v jedenácti letech jsem s tím sekla, protože jsem byla větší než všichni okolo. V sedmnácti jsem začala zpívat, a když jsem v devatenácti přišla do divadla, kde byly úžasné tanečnice, dostala jsem takový mindrák, že jsem tančila už jenom "pod vlivem". Jinak by mne na parket nikdo nedostal. Chodila jsem sice do tanečních, taky jsem tančila s bráchou, ale asi tak, že jsem okolo tančícím párům propichovala podpatkem nohy…"

Nikdy jste v žádném muzikálu nemusela tančit?
"Hm, jen jednou, v Rebelech. Myslím si, že choreograf Libor Vaculík mě chtěl zastřelit. Ale měla jsem tři měsíce na to, abych se to naučila, takže jsem to nějak zvládla. Ale do StarDance jsem chtěla, už proto, že jsem viděla jednou Majdu Bočanovou, moc jí to slušelo, byla jako labuť, jak se vznášela nad parketem - a mně to přišlo úchvatné. A Zuzka Norisová tak krásně zhubla! Takže když jsem dostala nabídku, vůbec jsem neváhala. V březnu jsem nevěděla, co budu dělat, a teď nevím, kam dřív skočit! Ale tak je to vždycky, o tom moje práce je: buď všechno, nebo nic."

Autor: Šárka Schmidtová
Foto: Robert Tichý

Jejíma očima - Monika Absolonová

20. prosince 2010 v 20:40 | InStyle |  Rozhovory
Muzikálová zpěvačka, jež vydala Muzikálové album a tančí v letošní StarDance, nám odhalila i své radosti a kosmetické triky.
Monika
Tanec pro mě znamená... Velkou dřinu, respekt, mé "neumětelství" v tomto oboru, ale dětskou radost, když se mi něco podaří zatančit.

Co si nedokážu odepřít... Dobré jídlo.

Moje oblíbená vůně... Romance od Ralpha Laurena a pak vůně letní noci.

Obchod, kde bych si koupila všechno... Jakýkoliv obchod s potravinami.

Moje pěvecká ikona... Karel Gott.

Česká hudební scéna je podle mě... různorodá. A to je dobře.

V kabelce mi nesmí chybět... Pudr, řasenka, voňavka, deodorant, kapesníky, klíče, peněženka - nejlépe plná, diář, kapky do čoček.

Můj nejlepší trik na skvělý vzhled... Spánek a dobrá nálada. Pokud ani to nepomůže, tak to vždycky zachrání dobrý vizážista. Třeba zdeněk Fencl.

Nejraději večeřím u... své mámy, v restauracích Cafe de Paris nebo Matylda.

Kniha na mém nočním stolku... Je celoročně snář. V létě je na stolku všechno, co dostanu a koupím během roku.

Kdyby vyšel můj životopis, nemělo by v něm chybět... Vše, co dělala, dělala ráda.

Moje neřest... Je kouření.

Nejvíc utratím za... Telefon.

Módní styl, který ke mně patří... To nedokážu přesně říct, protože se oblékám podle nálady a příležitosti. Ale miluju modely Tatiany Kovaříkové.

Moje vysněné místo... Tam, kde je klid a teplo, můj partner, máma, bratr, pes Kvído a nejbližší přátelé.

Monika Absolonová našima očima:
Muzikály:
"Srdeční pro mě byl Dracula, protože byl první. A Kleopatra, protože byla zásadní," prozrazuje zpěvačka své oblíbence mezi muzikály.

Proti rakovině: Monika se stala jednou z tváří Avon Pochodu proti rakovině prsu. V červnu v tričku Zdravá prsa pomohla upozornit na boj s touto zákeřnou nemocí.

StarDance: Zpěvačka se objevila v čtvrté řadě show StarDance, kde si zatančila s Václavem Masarykem. Podle něj má Monika rytmus v krvi.

Roman Vojtek: Popřálo mu pět kmoter!

20. prosince 2010 v 20:38 | Jackie |  Akce
Herec a zpěvák Roman Vojtek (38), hlavní protagonista seriálu Vyprávěj, pokřtil minulý týden v jednom pražském klubu své 2CD "Hity z filmů a muzikálů". Popřát mu k tomu přišla pětice kmoter, většinou populárních hereček a zpěvaček.

S Monikou Absolonovou se znají z muzikálu Noc na Karlštejně, se Sabinou Laurinovou z Jacka Rozparovače a s Jitkou Čvančarovou začínali v Městském divadle Brno. Sestavu doplnily hercova "seriálová" manželka Andrea Kerestešová a spisovatelka Sylva Lauerová. "Účastním se všech křtů Sylviných knížek. Jsou to bestsellery s velkou dávkou erotiky," komentoval Vojtek, proč spisovateklu pozval.

S Jitkou Čvančarovou a Monikou Absolonovou poté rozebíral soutěž StarDance. Vyhrál totiž první ročník, a tak hodnotil výkony vypadlé Jitky Čvančarové i úspěšnější Moniky Absolonové. "Mohl jsem si dovolit tolik kmoter, protože jde o dvojCD, takže každý disk má své dvě kmotry a celé album pak ještě kmotru samostatnou. Je tam celkem 34 písniček a jde o průřez celou mojí dosavadní hudební kariérou," komentoval interpret sestavu, ve které necyhbějí hity z muzikálů Pomáda, Baron Prášil nebo Hříšný tanec. Nejvíc však zněla na křtu novinka crazy cover verze "Skrz naskrz" z filmu Krotitelé duchů.

Libuška Vojtková: Jak ji oslovuje její přítel?

20. prosince 2010 v 20:20 | www.super.cz |  Ostatní
20.12.2010

Charismatický muzikálový a operní zpěvák Marian Vojtko (37) pokřtil v pražském Divadle Hybernia své debutové album. Na koncertě mu jej pokřtily zpěvačka Monika Absolonová (34) a tanečnice Libuška Vojtková (29).
Křest Mariánova CD
"Cítím velkou radost a pocit štěstí, že jsem mohl i díky svým spolupracovníkům a přátelům vydat své první CD," řekl představitel muzikálového Draculy a barona Prášila Marian Vojtko. Na albu najdou posluchači české i zahraniční muzikálové hity, slavné operní árie i původní písně.

Hostem Marianova koncertu byla zpěvačka Monika Absolonová. Tu pojí se zpěvákem dlouholeté přátelství a nedávno natočili společný duet z filmu Zorro. "Marian mne něžně slovensky oslovuje ,laskykvet' a doufám, že na mě kvůli tomu Libuška nežárlí," poznamenala s úsměvem Monika. Tanečnice Libuška Vojtková je zpěvákovou přítelkyní a zároveň spolupracuje s Absolonovou. "Libušku oslovuji ,miláčik'," poznamenává Vojtko.

"Těším se na Vánoce, které prožiji s rodiči, protože mám konečně mezi svátky volno a nehraji v žádném představení. Samozřejmě své Vánoce si uděláme i s Libuškou, asi pár dní před těmi opravdovými. Slíbila mi, že mě naučí péct cukroví. Tak uvidíme," dodává Marian Vojtko.

Autor: (gr)

Králem čtvrté řady taneční soutěže StarDance je herec Pavel Kříž

19. prosince 2010 v 19:04 | www.revue.idnes.cz |  StarDance IV
18.12.2010

Čtvrtá řada populární taneční soutěže StarDance zná Královnu a Krále tanečního parketu. V souboji známých osobností a jejich profesionálních tanečníků vyhráli Alice Stodůlková a Pavel Kříž. Stříbro patří Anetě Langerové a Michalu Kurtišovi.

"Já jsem v šoku, chtěl jsem moc poděkovat všem lidem, kteří nás podporovali. A především Alici za tu neskutečnou práci. Alice je nejen profesionální tanečnice, ale neuvěřitelně pracovitej a pokornej člověk. Myslím, že na ni rodiče mohou být pyšní," uvedl v děkovné řeči překvapený Pavel Kříž, který si v úvodu soutěže moc šancí na vítězství nedával.

Finálový večer byl pro neprofesionální tanečníky cosi jako taneční maratón. Každý pár tančil čtyři tance - jeden standardní, jeden latinsko-americký, jeden originální free style a nakonec ten, s nímž během soutěže nejvíc "zaválel".

Pavel Kříž a Alice Stodůlková
Napoprvé si zopakovali tango z minula. Ano, i s onou typickou růží v puse. Pavel Kříž vylepšil kroky i postoj, jak sám řekl, tanec se v něm zkrátka za ten týden navíc pěkně usadil. Možná není nutné být při tanci tak nahrbený, ale je (bohužel) otázka, jestli bude tuhle připomínku ještě někdy potřebovat.

Z latiny sáhli oba brazilské sambě. Bravo. Všimli jste si, že tenhle herec, co je ve skutečnosti z gumy, kroutí i pusou? A vyšvihnout na závěr v devětačtyřiceti letech stojku, to si právem zasloužilo od poroty čtyřnásobnou desítku.

Pavel Kříž miluje černou barvu. Ve free stylu přidal ještě pár řetězů - a na parket vběhl hip hoper. Že by nová hercova image? Kolik jich má ještě v zásobě? A co předvede příště? Labutí jezero, jak se ho otázal konsternovaný porotce Zdeněk Chlopčík?

Ne, ne, v posledním svém vystoupení se Pavel Kříž vrátil k číslu, jímž v prvním kole nadchl porotu a diváky. K Michaelu Jacksonovi, měsíční chůzi a excelentní práci kyčlí.

Aneta Langerová a Michal Kurtiš
Při romantickém anglickém waltzu to Anetě moc slušelo. Krásné lila šaty, krásně učesané vlasy, tlak soutěže jako by se rozplynul - a v tanci byla radost, lehkost a zkrátka vše, co tam má být. Plus husí kůže u diváků. Čtyři desítky. Co také jiného?

Jive byl veselý, hravý, i když v latině jsou zároveň vidět zpěvaččiny taneční limity. Nohy jsou přece jen pomalejší a těžkopádnější, než tento rychlý až bláznivý tanec vyžaduje.

Ovšem free style a la Hříšný tanec, jeden z nejkrásnějších tanečních filmů, to byla trefa do černého. Aneta přišla i s melounem a jako Baby byla zkrátka roztomilá. Co na tom, že těžká zvedačka úplně nedopadla, Anetin bezstarostný smích i tohle zachránil.

A na závěr ještě jedno tango - není divu, že Aneta si chtěla zopakovat vášnivý tanec, za který už jednou dostala, vůbec jako první, v soutěži desítku. A i když včera na Pavla Kříže s diváckými hlasy nestačila, nemá čeho litovat. Aneta s pověstí tanečního polena je minulostí.

Oslavenec Eben
Finálový večer měl ale ještě jednoho oslavence: moderátora Marka Ebena, který dostal jako dárek taneční boty. "Nepotěšil mě," zavtipkoval. "Dostal jsem boty do rakve." Tereza Kostková upřesnila, že jsou to boty na standardní tance pro nadstandardního moderátora. Což ostatně Eben předvedl, když vzal Anetin meloun, zapomenutý na parketu, a šel jej předat přítomnému pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi se slovy: "Nesu na magistrát meloun a doufám, že tu není Radek John."

V předchozích kolech diváci vyřadili celkem šest párů. Jako první překvapivě vypadla herečka Veronika Žilková s tanečníkem Markem Dědíkem, poté moderátor Alexander Hemala a Jitka Šorfová, kuchař Filip Sajler a Veronika Šmiková, herečka Jitka Čvančarová s tanečníkem Lukášem Hojdanem a herec Saša Rašilov s tanečnicí Karolínou Majerníkovou. Minulý týden pak nejméně hlasů diváci překvapivě zaslali favorizované Monice Absolonové, která tančila s Václavem Masarykem.

Všichni si symbolicky zatančili i během finálového večera.
Poslední společný tanec
Taneční souboj celebrit s profesionálními tanečníky se na obrazovkách poprvé objevil v roce 2004 ve Velké Británii v televizi BBC. Od té doby se soutěž vysílala už v desítkách zemí - kromě Británie a USA například i v Austrálii či Dánsku, připomíná ČTK

V Česku soutěž StarDance nasadila veřejnoprávní televize před čtyřmi lety, vítězem se tehdy stal herec Roman Vojtek. O rok později zvítězil akrobatický lyžař Aleš Valenta. Ve třetím ročníku loni byla ze známých osobností nejlepší herečka Dana Batulková.

Autor: Martina Riebauerová

Králem parketu StarDance se stal Pavel Kříž z Básníků

19. prosince 2010 v 18:57 | www.bleskove.centrum.cz |  StarDance IV
19.12.2010

Praha -
Herec Pavel Kříž s tanečnicí Alicí Stodůlkovou se stal vítězem čtvrté řady televizní taneční soutěže StarDance. Svými hlasy o tom v sobotu večer rozhodli diváci České televize.

Kříž, který je divákům známý coby doktor Šafránek z filmových Básníků, ve finále porazil zpěvačku Anetu Langerovou a jejího tanečního partnera Michala Kurtiše.

"Já jsem v šoku, chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří nás podporovali," reagoval na vítězství v soutěži Kříž, který si pochvaloval taneční partnerku Alici Stodůlkovou.

"Alice je nejen profesionální tanečnice, ale neuvěřitelně pracovitej a pokornej člověk," vysekl jí poklonu herec, který prý svému vítězství moc nevěřil.

Kříž se ve finále zaskvěl tangem, sambou, hip-hopem i čačou. Aneta Langerová s Michalem Kurtišem, které před finále favorizovali sázkové kanceláře, ohromili porotu zejména svým výkonem ve waltzu. Ani to ale na Pavla Kříže nestačilo.

Na třetím místě skončila už minulý týden favorizovaná Monika Absolonová s tanečníkem Václavem Masarykem.

V minulých kolech se v soutěži postupně rozloučilo dalších pět párů - herečka Veronika Žilková a Markem Dědíkem, moderátor Alexandr Hemala s Jitkou Šorfovou, kuchař Filip Sajler s Veronikou Šmikovou, Jitka Čvančarová s Lukášem Hojdanem a Saša Rašilov s Karolínou Majerníkovou.

Když se taneční soutěž
StarDance před čtyřmi lety objevila poprvé, někteří této taneční reality show nevěřili. Jeho tvůrci nakonec svým nečekaným fenomenálním úspěchem a dvoumilionovou sledovaností ukázali, že divákům na obrazovkách do té doby něco chybělo.

Králem prvního ročníku se stal Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou. O rok později zvítězil akrobatický lyžař Aleš Valenta s půvabnou blondýnkou Ivou Langerovou. Naposledy zvítězila před dvěma lety herečka Dana Batulková a Jan Onder.

Autor: Bleskově

Peníze v zákulisí soutěže StarDance: Kdo si kolik vytančil?

19. prosince 2010 v 18:34 | www.ahaonline.cz |  StarDance IV
19.12.2010

Na rozdíl od soutěží komerčních televizí, kde si moderátoři a porotci přijdou na honoráře v řádech statisíců nebo milionů korun, ve StarDance hvězdy tančí za zlomek těchto částek. Jak prozradila Nedělnímu Aha! Veronika Žilková (49, v kroužku), účinkující mají za jedno soutěžní kolo deset tisíc Kč. Takže například včerejší fi nalisté si shodně vydělali 80 tisíc Kč, což by mělo být také maximum. Za tréninky, které měli od léta, nedostali nic...
Soutěžní páry
"O penězích to určitě není," smála se Žilková, když jsme se jí přímo zeptali na motivaci v soutěži, vzápětí ale dodala: "Když jsem dostala nabídku, mluvila jsem s Markem Ebenem, který mi říkal: »Je to sice za blbý peníze, ale zase máš zadarmo taneční.« A tak to opravdu je," svěřila se nám Veronika, která vypadla hned v prvním kole.

A za tříměsíční tréninkovou dřinu si podle našich informací tedy odnesla dvacet tisíc korun. V prvním přímém přenosu se totiž nevyřazovalo. "Platí se pouze za vysílací přenos. Za jeden dostávají známé osobnosti deset tisíc korun. Kdo tedy vypadl jako první, vyloženě na tom prodělal," potvrdil nám náš zdroj z České televize. Jeho slova potvrzuje i Žilková.

"Dříve, než začala StarDance, jsme s mým tanečníkem trénovali už tři měsíce. Většinou dvakrát třikrát týdně, vždy po pěti hodinách. Tréninky nám ale nikdo neplatil, dokonce ani cesta z Ostravy se mému tanečnímu parťákovi Marku Dědíkovi neproplácela. S tím jsme ale do soutěže už šli," dodala Veronika.

NEJ ze StarDance
NEJvíce převlékání - Během soutěže bylo použito zhruba devadesát kostýmů. Jen pro zajímavost, v předchozí řadě jich bylo o téměř dvacet víc. Dříve se kostýmy soutěžících po StarDance dražily. Tentokrát ale zůstanou majetkem České televize, která je uloží do depozitáře.

NEJvíce diváků - Sledovanost se pohybovala v rozmezí 1,2 - 1,6 milionu lidí. Tedy v průměru 1,4 milionu dospělých lidí, což je téměř stejné číslo jako v minulých řadách. Ani Talentmania na Nově, ani Česko Slovensko má talent na Primě takové sledovanosti nedosáhly.

NEJvíce tréninků - Na první dva tance pro první a druhý díl měly páry na nácvik dva měsíce. Od třetího kola to byly zhruba tři dny plus další zkoušky. V průměru asi tři hodiny denně. Choreografii tanců si tanečníci částečně tvořili sami.

NEJsložitější přípravy - Scéna v Barrandovských ateliérech byla velká 1200 čtverečních metrů. Přímo na Barrandově se na pořadu podílelo okolo stovky lidí, celkově jich tým StarDance tvořilo sto padesát.

NEJvětší potíže - Kvůli zdravotním problémům odstoupila už na začátku soutěže Taťáňa Medvecká (57), kterou nahradila Aneta Langerová. Monika Absolonová měla problémy se zády a zdravotním komplikacím se nevyhnul ani Pavel Kříž.

NEJvětší změna - Na rozdíl od předchozích řad StarDance došlo tentokrát k jediné změně. V předposledním díle si zatančili i porotci soutěže.

Autor: (dan)
Foto Aha! - David Kundrát, Česká televize

Michal David: Na Ivetu se nezlobím, ale pomohl jsem Pomejemu

18. prosince 2010 v 20:17 | www.revue.idnes.cz |  Rozhovory
18.12.2010

Michal David zrušil dovolenou na Maledivách, aby mohl poprvé v životě vystoupit na vánočním koncertě v Lucerně. S organizací mu pomáhá Jiří Pomeje, kvůli němuž má ochladlé vztahy s Ivetou Bartošovou. Pracovně se rozešel i s Monikou Absolonovou, přesto ale v rozhovoru pro iDNES.cz říká: "Letos jsem měl úspěšný rok."

Jak si vysvětlujete to, že vám poslední dobou zpěvačky dávají košem? Nejdřív jste se nedomluvil na spolupráci s Ivetou Bartošovou a teď i s Monikou Absolonovou.
"To slyším poprvé, že by mi Iveta Bartošová dala košem. S Monikou jsme měli malý rozpor ohledně jejího muzikálového CD, které nedávno vydala. Coby její hudební otec jsem jí vysvětloval, jak by mělo vypadat podle mých představ. Monika mi odpověděla, že si za tím albem stojí. Beru to tak, že pokud se názorově lišíme na uměleckou stránku věci, musíme se rozejít. Monika se víceméně osamostatnila."

Jaké máte dnes vztahy?
"Mezi námi nedošlo k projevům nepřátelství. Dál spolu komunikujeme. Naposledy jsem Monice psal, že mě mrzí, že vypadla ze StarDance, protože tam byla nejlepší. Přeju jí, ať se jí daří."
Prý jste příbuzní...
"Tak to bulvár opět jednou zabodoval. Celé si to vymyslel. Jsme jen rodinní přátelé, nikoliv příbuzní."

Autor: Milan Ležák ml.

Smutná Absolonová: StarDance je nespravedlivá!

16. prosince 2010 v 18:29 | www.bleskove.centrum.cz |  StarDance IV
16.12.2010

Praha - Zpěvačka Monika Absolonová občas nerozumí vkusu českého národa. Stejně jako mnozí jiní, i ona je přesvědčená, že letos ve StarDance mnohdy vypadávali ti lepší.

"Šla bych do toho znovu, ale nikdo by nesměl vypadávat. Tančilo by všech osm párů a nakonec by jen vyhlásili vítěze," přiznala Absolonová Korzu.

Monika přiznává, že se často dojímá k slzám. Ani ve StarDance před televizními kamerami několikrát neudržela své emoce. Cítila nespravedlnost, že někdo musel ukončit soutěž, poněvadž moc dobře ví, kolik každého účastníka stála úsilí a času.

StarDance Monika přirovnává k dětskému letnímu táboru či školní třídě. "Na ty lidi si zvyknete, strávíte s nimi hodně času, všichni se něco učíte, všichni dřete a potkáváte se. Doma pak s vámi nemluví ani noha od židle, protože tam vůbec nejste," vysvětlila Absolonová.

Benešovská rodačka prozrazuje, že někdy pláče i na jevišti během muzikálového představení. Nejčastěji ve chvíli, kdy jí děj připomene osudové životní okamžiky a zvraty. Tehdy prý bývají od jejích slz zmáčení i kolegové.

Během zkoušek StarDance si Monika užila i spoustu legrace. Od Rašilova se kupříkladu dozvěděla, že vypadá jako srneček Bambi. "Jak jsi zhubla, vypadáš jako on. Máš jen ruce, nohy a vykulené oči," žertoval s Absolonovou.

Již v minulých kolech taneční soutěže nechápala, proč StarDance někdy opouštějí favorité. Když hlasující vyřadili Jitku Čvančarovou, byl to spouštěcí moment. A nyní přišla na řadu i Monika, kterou mnozí tipovali na vítězku. "Nerozumím tomu, nerozumím systému. Nevím, co se národu českému líbí, nebo nelíbí," diví se zpěvačka.

Po vyřazení plakala především proto, že už neuvidí kolegu Václava Masaryka. Potkávali se devět hodin denně, Moničina maminka mu prala prádlo, byl téměř součástí rodiny. Dokonce chodíval s Moničiným bratrem popíjet. "Ale nebudu mít opuchlé nohy, spraví se mi záda a nakoupím vánoční dárky," hledá Monika pozitiva.

Po Novém roce Absolonová začne zkoušet činoherní představení Světáci. Monika se představí v úloze, kterou ve stejnojmenném úspěšném filmu ztvárnila Iva Janžurová. Premiéra se v Branickém divadle chystá na duben.

Autor: KORZO

Módní hlídka - Monika Absolonová

14. prosince 2010 v 12:31 | www.odhaleno.cz |  Ostatní
14.12.2010

Komentuje naše módní redaktorka Beáta Jasanovská.

Kde jsme ji zastihli: Na křtu CD Romana Vojtka Hity z filmů a muzikálů v klubu Infinity.
Zpěvačka se snaží být poslední dobou za dámu. Tentokrát se jí však podařilo vytvořit totálně nudný model. Hladké, černé minišaty, vlasy sčesané dozadu. A jako poslední dobou všechny celebrity… Černé punčochy a vysoké kozačky. Nikdy by se však nemělo stávat, že zpod šatů vykukuje ramínko podprsenky. Moniko pozor, v poslední době vidíme tvé spodní prádlo dost často.
Autor: bea

Absolonová po StarDance: Místo panáka kapačky!

14. prosince 2010 v 12:21 | www.blesk.cz |  StarDance IV
13.12.2010

Poslední odpadlice ze StarDance 4 Monika Absolonová (34) místo bujaré oslavy skončila v posteli. Hned druhý den ráno ji opět čekaly kapačky a fyzioterapeutka. Skřípnutá žebra a bránice stále ještě bolí, ale nabitý diář jí nedovolí odpočívat.
I když zpěvačka věřila, že ji finále tanečního klání nemine, za třetí místo je moc vděčná. Od třetího kola ji sužovala skřípnutá žebra a bránice, ale přesto to nevzdala.

Všechny odpadlíky před tebou neminula otázka, čekala jsi, že vypadneš?
"Ne. Vzhledem k tomu, že jsme až na jedno kolo vždy měli největší počet bodů, tak jsme věřili, že se do finále dostaneme. Teda můj tanečník Vašek, ne (smích). Když jsme spolu začali trénovat, tak jsem mu říkala, že by bylo hezké skončit třetí, a on vždy odpověděl, tam se asi s tebou nedostanu. Samozřejmě vtipkoval. Každopádně, když jsem v rozhodnutí uslyšela své jméno, problesklo mi hlavou: nesmíš bulet, ale v klidu jít všem poděkovat."
Myslíš si, že jsi vypadla kvůli svým nemocným zádům?
"Tak to rozhodně ne. I když jsem od třetího kola trpěla jako kůň, vždy jsem se snažila podat nejlepší výkon. Jsem moc šťastná, že jsem se téhle soutěže mohla zúčastnit a poznat tak skvělé lidi. Bude se mi po všech moc stýskat."

Jak jsi na tom se zády teď?
"Stále je mám zablokovaná. Pořád kapačky a skvělá paní terapeutka, která za mnou na každé kolo dojížděla a tejpovala mi záda. To, co jsem měla na zádech, nebyly náplasti proti bolesti, ale tejpy pro sportovce, které mi držely, nebo naopak uvolňovaly svaly."
Před StarDance sis přála shodit špíčky, povedlo se?
"Ještě před měsícem jsme měla jen kilo dole. Ale poslední kola jsem docela dost zhubla, díky zádům. Ta strašná bolest mě omezovala i v chození na wc, takže jsem raději nejedla (smích)."

Co tě na tvém odchodu nejvíc mrzí?
"Asi to, že už ve finále nepředvedeme free style, který jsme si sami vymysleli. Měli jsme připravenou Včelku Máju od Karla Gotta, já bych byla Mája a Vašek Vilík."
Už jsi zapila odchod ze soutěže?
"Bohužel ještě ne, v sobotu po skončení jsem hned jela domů. Ráno na kapačky, pak muzikál Noc na Karlštějně a vystoupení na akci. Ale jsem s Vašíkem (Moniky tanečník), Michalem Kurtišem a mým bráchou Markem domluvená, že po finále pořádně zapaříme. Jelikož jsem během StarDance ani jednou nebyla pít, tak v sobotu to napravím. Slibuji, že budu pít až do druhého dne, dokud neodpadneme."

Jaký je tvůj tip na vítěze? Aneta Langerová, nebo Pavel Kříž?
"To je těžké, oba jsou super. Přála bych to oběma, i když to asi nevyjde (smích)."
Budeš se svým tanečníkem Václavem Masarykem pokračovat v tancování?
"Jasně, už máme domluveno docela dost kšeftů."

Jak se na tvou účast díval přítel Vráťa?
"Samozřejmě mi moc fandil a podporoval mě, když mi fakt bylo hrozně. Dokonce se těší na to, až spolu v lednu začneme chodit na taneční kurzy."

Co tě čeká do konce roku?
"Práce a zase jen práce. Hraji v Draculovi, Kleopatře, zpívám na akcích... Je toho dost. Svátky strávím s rodinou, s přítelem, jeho dětmi a samozřejmě kamarády, kteří nás o svátcích hojně navštěvují."

Autor: Markéta Reinischová, Kšim
Foto: Pavel Machan

Aneta Langerová ve Stardance: V sázkách vede nad Křížem. Nebo bude zase mužský vítěz?

13. prosince 2010 v 14:59 | www.ihot.cz |  StarDance IV
13.12.2010

Ve finále taneční soutěže Stardance si to mezi sebou rozdají outsideři. Od Anety Langerové, která do soutěže naskočila jako náhradnice, a byla vždy považována za introvertní typ, nikdo nic nečekal.
Monika s Vaškem
Od herce Pavla Kříže se zase rozhodně nečekalo, že svými skvěle se pohupujícími boky oslní nejen porotu, ale především televizní divačky. Nakonec Kříž vyřadil všechny své mužské soupeře, včetně Sašy Rašilova, a Langerová se postupně zbavila všech kolegyň, když i díky problémům se zády vypadla Monika Absolonová.
Monika a Karolína Majerníková
Příští sobotu se tak o vítězství a titul tanečního krále utkají dva outsideři. Aneta Langerová má sice podle sázkových kanceláří největší šanci na výhru, když půjde tancovat s kurzem 1,40.
Monika s podporující rodinou a přáteli
Pavel Kříž ale postupně získal mnoho fanynek a ty ho mohou katapultovat až na vrchol. Vítězem Stardance rozhodně může být zase muž.

Autor: iHOT.cz

Kdo je největší kočka StarDance? Zeptali jsme se odborníků!

13. prosince 2010 v 14:44 | www.blesk.cz |  StarDance IV
13.12.2010

Taneční soutěž StarDance se blíží do finále a po včerejšku už proti sobě stojí dva nejlepší páry. Zhodnoťme si před finále dosavadní výkony tančících krásek. Prezentovaly se nejen svým tanečním uměním, ale i úchvatnými róbami. Která z celebrit je ve svých šatech nejvíc sexy a která nejlépe tančí? Tyto otázky jsme položili choreografovi Jánu Ďurovčíkovi, finalistovi mistrovství světa v deseti tancích Martinu Dvořákovi a stylistce Daně Beranové.

Překvapivě půvabná Španělka Aneta Langerová
Je příjemným překvapením vidět zpěvačku oblečenou v krásných šatech. A nutno říct, že jí velmi sluší. V některých outfitech byla skutečně k nepoznání. "Vynikající výběr šatů ve španělském stylu pro Anetu. Této zpěvačce černá sluší, navíc aplikace na živůtku, výrazný náhrdelník a květina ve vlasech učinily tento outfit absolutně dokonalým!" zhodnotila stylistka.

Jak tančí? "Aneta je nejen sympatická zpěvačka, ale i dobrá tanečnice. Diváci jí určitě budou posílat hlasy," říká Ďurovčík.

Sexy tygřice Jitka Čvančarová
Škoda že se v soutěži nedostala do závěrečných kol. Stylistka Dana Beranová ji totiž označila za sexy krásku StarDance. "Černá je pro Jitku Čvančarovou výborná volba. Jitka je typ ženy tygřice, a proto jsou pro ni výbornou volbou šaty s náznakem zvířecího motivu. Jako tmavovlásce jí sluší černá se zlato-béžovou, nádherně na její ženské postavě vynikne zajímavé zpracování předního dílu. Jitka je ovšem opravdu krásná žena a tento odvážný střih šatů sluší málokomu jako právě jí," říká stylistka.

Jak tančí? "Mrzí mě, že jsem soutěž nesledoval od začátku a nemohl jsem tak vidět Jitčiny taneční pokroky. To, co jsem viděl, však bylo odtančené dobře," zhodnotil Ďurovčík.

Talent na tanec Monika Absolonová
Zpěvačka byla od začátku soutěže považovaná největší adeptku na vítězství. Podle stylistky měla zpěvačka i nejzajímavější róbu. "Zajímavé řešení šatů ve folklorním stylu musím pochválit, příjemně se liší od klasických tanečních outfitů a osobnost Moniky v nich bezesporu vynikne," říká Beranová.
Jak tančí? Martin Dvořák by dal nejvíc bodů za tanec právě jí. "Mně se osobně od začátku nejvíce líbí pár Masaryk - Absolonová," říká Dvořák. "Největší předpoklad zvítězit má podle mě Monika. Dalo se očekávat, že když hraje v muzikálech, tak bude mít talent na tanec. Dřevo rozhodně není," myslí si Ďurovčík.

V červeném neodolatelná Veronika Žilková
Vyřazení populární herečky už v prvním soutěžním kole bylo pro všechny velkým překvapením. V červených šatech však Veronika vypadala opravdu neodolatelně. "Červená Veronice sluší v jakémkoli provedení. Jen materiál zdobený třásněmi v kombinaci s výraznou červenou vypadá poněkud lacině. Vzhledem ke své štíhlé postavě může paní Žilková bez problémů dovolit i tento typ střihu šatů," myslí si Beranová.

Jak tančí? "Na začátku mně vadilo, že nevypadl jako jeden z prvních pár Sailer - Šmiková. Jednoznačně byli nejhorší. Přišlo mi, že nedali tréninku dostatečnou vážnost a nebylo to tolik ztancované. Naopak jsem byl překvapen vypadnutím páru Dědík - Žilková hned na začátku soutěže. Tančili dobře," říká Dvořák.

Autor: Katarína Krajčiová, mivrk