Listopad 2010

Monika Absolonová: Buď mám všechno, nebo nic

30. listopadu 2010 v 17:20 | Ona Dnes |  Rozhovory
29.11.2010

Monika Absolonová ráda nahlédne do karet, věří číslům v numerologických mřížkách i vlivu hvězd. A ty ji tento podzim zahrnují svou přízní. Zpěvačka samu sebe překvapuje na tanečním parketu, vydala album a dočkala se svého prvního koncertu.

Kdo u vás při rozhodování velí - rozum, nebo srdce?
"Dlouho to bylo srdce. Teď už ke slovu pustím i rozum. Kvůli tomu, že jsem se řídila jen srdcem, jsem zažila několik průšvihů. A ty nejsou příjemné, takže na ten rozum časem dáte. Jsem ostražitější. Dlouho mi trvá, než se rozhodnu, ale pak mě už nic nezviklá."

Ptám se proto, že jste znamením Váha a ty prý celý život balancují mezi srdcem a rozumem. Navíc jsou velmi přecitlivělé. Kdy jste naposledy plakala?
"Teď každou sobotu, když ve StarDance někoho vyřadí. Jsem lítostivá. Když si uvědomím, kolik tomu všichni dávají, co obětují a pak to skončí… Taky se bojím, že to pokazím svému tanečnímu partnerovi Vaškovi. Tomu jsem na trénincích brečela asi třikrát. Představte si, že jste unavená a je další a další trénink, do toho normálně pracujete. Choreografii máte naučenou, jeden den zatančíte skvěle a pak to tři dny nejde, to je frustrující. Na druhou stranu, když se to povede, přijde euforie, s kterou jsem vůbec nepočítala. První soutěžní večer jsme tančili waltz. Na začátku jsem měla udělat otočky, které jsem dva měsíce točila křivě, jen třikrát se mi to povedlo. A teď v přímém přenosu jsem je otočila rovně! Celý waltz jsem zatančila tak jako do té doby nikdy. Kdyby to nebyl přímý přenos, tak křičím štěstím na celý sál."

Vraťme se k charakteristikám vašeho znamení. Váhy bývají bezstarostné, a tak mají tendenci lehkomyslně utrácet peníze. Jaká jste hospodářka?
"Peníze jsem opravdu neudržela. Když jsem jako malá jezdila na tábor a dostala od našich stovku, vrátila jsem se s dluhem. V devatenácti jsem začala hrát v muzikálu, takže jsem měla pravidelný příjem. Mí spolužáci peníze neměli, a tak když jsme někam šli, zaplatila jsem za ně. Nepřišlo mi, proč bych měl šetřit. Ale o pár let později jsem byla bez práce, a tedy bez peněz. Mamka mi musela půjčovat, vzala jsem si od ní pět tisíc, za měsíc jsem jí je vrátila a půjčila si zase tři. Měla jsem hrozné sny, že jí budu do konce života dlužit. Když jednou zažijete období, kdy řešíte, jestli máte na jar, nikam nemůžete jít, máte auto, ale nemáte na benzín, tak ho už nechcete zažit. Nejsem sice ekonom, ale jsem poučený realista."

Takže pokud by vám teď zavolali z nějaké banky a přesvědčovali vás o výhodách jejich kreditní karty či úvěru, tak neuspějí?
"Bez téhle zkušenost bych možná brala všechny půjčky a úvěry. Teď se toho ale bojím. Když nevycházím s penězi, tak umím omezit svoje náklady."

Jaký byl váš největší nákupní úlet?
"Před nějakými deseti lety jsem hrála na Slovensku. Hodně jsem volala domů a kamarádům. Netušila jsem, kolik stojí minuta volání, ani to, že když řeknu kamarádce, zavolej mi, tak příchozí hovor platím já. Za účet jsem tehdy zaplatila patnáct tisíc a vydělala jsem si třináct…"

U Vah hraje důležitou roli manželství. Vy jste se vdávala ve třiadvaceti. Tolik je teď vašemu bratrovi. Co byste mu řekla, kdyby se vám svěřili, že se chce ženit?
"Zabila bych ho! (smích) Nemohla bych mu to zakázat, ale hučela bych do něj. Člověk má nabrat zkušenosti, poletovat a pak se vrhat do dlouhodobých vztahů. Navíc si myslím, že kluci se mají ženit podstatně později než holky. Nemůžete chtít po třiadvacetiletým klukovi, aby už byl zodpovědný a navždy věrný. Nám holkám to takový problém nedělá, ale chlapi jsou naprogramovaní jinak."

Nevěra byl důvod, proč jste se s manželem rozvedli?
"Ne. Důvod byl ten, že jsme byli hrozně mladí. Vašek asi tenkrát nebyl úplný příklad věrnosti, ale zpětně mu to nevyčítám právě kvůli tomu věku. I já jsem byla naivní. Začali jsme spolu chodit v mých devatenácti, rok před svatbou jsme se rozešli, a když jsme se dali zase dohromady a on mě požádal o ruku, kývla jsem, protože jsem měla pocit, že mi jinak uteče a nikdo jiný už nepřijde."

Dá se nevěra odpustit?
"Asi dá, ale já jsem v tomhle nekompromisní. Pro mě ten vztah skončí - stalo se to jednou, stane se to znova."

Během manželství jste několik let byla bez práce, a tak jste si vyzkoušela život hokejistovy ženy. Naplňovalo vás to?
"Ženou v domácnosti byla moje maminka i babička, přišlo mi naopak divné, že bych měla být samostatná a dělat kariéru. Když pak zase práce byla, snažila jsem se zvládat obojí. Jenže najednou toho bylo moc a já nestíhala manželovi vyžehlit, navařit. Přestala jsem zvládat ten standard, na který byl zvyklý, a z toho byly také problémy."

Čtyři roky jste pořádně nezpívala. Už jste přemýšlela nad tím, že budete dělat něco jiného?
"Smířila jsem se s tím, že na zpívání nemám. Ono to musíte řešit, když žijete na dluh. A když jsem přemýšlela, jakou jinou práci dělat, že půjdu třeba ze začátku za bar, přišla zase nabídka na zpívání. Naprostým zlomem pak byla úspěšná role v Kleopatře. Já to v životě mám tak, že buď je všechno, nebo nic."

Váhy k životu potřebují lásku. Vy jste po rozvodu měla několik nepovedených vztahů a vlastně jediný muž, který s vámi vydržel třináct let, je labrador Kvído.
"I ten utíkal. Ale vždycky se vrátil. (usmívá se) U všech svých lásek jsem si myslela, že je to do konce života, ale nakonec to stejně nevyšlo."

Nebála jste se, že zůstanete sama?
"Nejhorší to bylo po rozvodu, v šestadvaceti, to jsem pořád brečela. Připadala jsem si hnusná a stará. Když se dneska kouknu na fotky, musím se smát, protože líp než tehdy jsem už nikdy nevypadala. Pak v nějakých dvaatřiceti se to zlomilo. Promítla jsem si zkušenosti s bývalými partnery, otcem a najednou jsem chlapa nechtěla. "Tak co, budu mít tři psy, budu podporovat dětský domovy," řekla jsem si a hodila to za hlavu. Stala se ze mě cynička. Seděla jsem na večeři a pozorovala pár, kde ona na něm zamilovaně visela očima a on koukal po očku po jiné. Hned mi hlavou projelo: "Chuděrko, ty to ještě nevíš, ale narazíš!" A v tuhle dobu se objevil můj současný přítel."

S Vratislavem Jandou jste rok a půl. Co děláte jinak než v předchozích vztazích?
"Všechno říkám na rovinu a hned, nepřetvařuju se. V pětadvaceti, ve třiceti jsem se mnohem víc podřizovala než teď. Taky už netvrdím, že je to nadosmrti, ale zatím to funguje. Je znát, že mně je 34, jemu 45, oba jsme si něco odžili a on má natolik velké ego, že vedle sebe skousne zpěvačku. Dřív, když některý z mých partnerů neměl rád moji práci na začátku, tak se to jenom zhoršovalo. Vráťa se zamiloval i do mého hlasu, snaží se chodit na všechny představení, donutil mě natočit další desku, i když jsem už žádnou nechtěla."

Jednu chybu váš přítel ale má - je ženatý. Předhazoval vám někdo, že rozvracíte rodinu?
"Nikdo. Že s manželkou nežijí a žít nechtějí, jsem od začátku věděla od Vráti i jeho ženy a věděli to i všichni kolem. Díky tomu, že jsem byla vdaná, tak nekukám po zadaných. Vím, že se to nedělá, vrátilo by se mi to. Je pravda, že zpočátku jsem říkala Vráťovi, že dokud nebude rozvedený, tak si spolu nic nezačneme. Jenže to bychom čekali další dva tři roky, když si uvědomíte, jak se rozvody někdy vlečou."

Každý jste z jiného prostředí. On podnikatel, vy zpěvačka. Jak to jde dohromady?
"Vráťu překvapilo, že nejsem bláznivá umělkyně, ale stojím nohama na zemi. Je to i tím, že nejsem z umělecké rodiny, máma nechtěla, abych tohle dělala, proto jsem šla na hotelovku, abych jednou měla "normální" práci. Dokonce ani při hádkách neumím dělat dramatické scény. Tím jsem mu poprvé vyrazila dech, protože já si řeknu své a odejdu z bytu. Kamkoliv. Tohle dělala už moje prababička. Když ji praděda naštval, vzala jejich pět dětí a půl roku s nimi pendlovala po příbuzných. Já se ale na rozdíl od prababičky vracím domů po pár hodinách."

Partnera máte, přemýšlíte už o dítěti?
"Do třiceti jsem děti chtěla hned teď. Zjistila jsem, co to jsou ty pověstné biologické hodiny. Teď ale chci toho partnera poznat víc. S otcem mých dětí chci zůstat, a ne po půl roce zjistit, že to byl omyl, a odejít. Neplánuji, ale těším se, že to jednou přijde. Navíc Vráťa má dvě úžasný děti, takže si užívám je."

Když jsme u těch otců. Před více než rokem jste veřejně promluvila o tom, že jste doma ze strany otce čelili domácímu násilí, prý vás i po rozvodu rodičů pronásleduje, podala jste na něj trestní oznámení. Jakou zkušenost s českými zákony a justicí jste udělala?
"Hodně brzy zjistíte, že máte jen minimální šanci dovolat se spravedlnosti a ochrany. Když těm lidem, kteří by vás měli chránit, vysvětlíte svou situaci do detailů a oni vám řeknou, že se to řešit nedá, cítíte obrovskou bezmoc. Najednou nevíte, na koho se obrátit. Pomohou vám jenom nejbližší a dobří kamarádi, kteří utěší, že to jednou skončí."

Takzvaný stalking, dlouhodobé pronásledování a obtěžování, je už několik měsíců trestný čin. Využila jste toho?
"U nás je to tak, že dokud stalking nebyl uzákoněn, tak byl ze strany otce na denním pořádku. Jakmile to trestný čin je, jsou všechny jeho činy na hraně, těžko dokážete, že naplňují podstatu stalkingu. Výborný byl pan policista, který k nám přišel po půl roce, co byl stalking postaven mimo zákon, předtím měl od nás několik hlášení a říká: "Já vám povím, co to je, to je totiž stalking, my jsme měli teď školení!"

Poté, co jste o domácím násilí začala veřejně mluvit, kontaktovali vás lidé, kteří řeší stejný problém?
"Kontaktovali, podporovali, svěřovali se. O tomhle problému člověk většinou nechce mluvit. Stydíte se. Až když víte, že má někdo podobné zkušenosti, tak se otevřete. Kdyby se to u nás tak nevyhrotilo, tak bych o tom taky nikdy nemluvila. Navíc ven se to dostalo, až když k nám přijeli policisté a s nimi rovnou fotograf z jednoho deníku, netuším, jak se o tom dozvěděl. A další den už mi volali novináři, proč u nás zasahovala policie, a já už to nemohla tajit. Ale o otci už bych opravdu nerada mluvila."

Dobře. Ne váš život podle mě sedí dokonale definice, že Váhy milují šperky, vkusné oblečení, zábavu, tanec a zpěv. Je to tak?
"Šperky mám moc ráda! Nemusí být pravé, jsem nadšená jen z toho, jak se blýskají, třpytí. Maminka je nikdy nenosila, ale babička měla krabičku na plesy, kterou jsme se sestřenicí úspěšně zlikvidovaly. Ověsila jsem se tím, co jsem tam našla, a promenádovala se po Benešově. Teď jsem si na StarDance uvědomila, že kdyby mi někdo jako malé řekla, že budu nosit flitrované šaty, na obličeji třpytky, tak budu úplně nepříčetná blahem."

Oblečení?
"Tam to mám podle aktuální váhy. Když zhubnu, tak mě baví, protože všechno na mně vypadá dobře. Když přiberu, nesluší mi skoro nic a nakupuju si jen obrovské velikosti."

Zpěv?
"Sen, který se kdysi zdál nesmyslný, vzdálený. Reálnější bylo, že budu v šestadvaceti máma dvou dětí, která na zpěvačky kouká v televizi a paním na pískovišti vypráví, kde mohla být. Jsem vděčná osudu, že jsem si mohla svůj sen splnit, ale už se těším na to pískoviště."

Nově v tomto výčtu dominuje tanec. A ač o sobě tvrdíte, že jste taneční múzou nepolíbená, tak patříte k favoritkám soutěže. Věříte si?
"Moc ne, jsem motovidlo. Jsou lidé, kteří mají tanec v sobě, ukážou jim, co mají zatančit, a oni to napodruhé dají. Já to mám vydřené zarputilostí. Abych si zapamatovala pár kroků, trvá to hodiny a partner mě chce zabít. Dokonce namísto osmi dob dovedu dotančit na devět. Takže všichni blízcí jsou z mého tancování v šoku. Hanka Křížková, kamarádka a kolegyně z muzikálů mi po prvním přenosu napsala: "Móňo, úžasný, ty tančíš a byla jsi krásná!" Po druhém kole: "Holčičko, já tě asi vůbec neznám." A po tangu mi od ní přišla SMS: "Už jsem na to přišla, máš dvojče!"

Vašemu tanečnímu partnerovi je dvacet jedna let. Je znát ten věkový rozdíl?
"Jen když přijde v devět večer na návštěvu, a zatímco mí přátelé odchází domů s půlnocí, on je s mým bratrem rozjetý ještě v pět ráno, já už pomalu spím na stole a oni domě rejpou, že nic nevydržím. Ale jsem za něj ráda. Navíc je to krásný kluk, takže doufám, že nám budou mladé holky posílat hlasy. (smích) Je příjemný, má podobný humor. Trochu jsem se s ním vrátila do puberty, pošťuchujeme se. A jeho maminka mi dovolila, že ho můžu fackovat, když bude zlobit moc." (smích)

Dobrou partu si zatím pochvalovali snad všichni účastníci téhle taneční soutěže. Už máte za sebou i nějaký stmelující večírek?
"Máme. Organizovala ho Veronika Žilková, vyrazili jsme na diskotéku. Ti tanečníci jsou ale asi opravdu trochu cvoci, takže hned vtrhli na parket a byli tam nonstop. To já se musela předtím trochu posilnit. Pak mě ale vytáhnul Michal Kurtiš, tanečník Anety Langerové, a naučil mě základní kroky jivu. Tak mě to chytlo, že jsem na tu moderní hudbu dala tři tance za sebou a pak jsem na záchodě myslela, že umřu, jak mi v těle všechno bušilo a pulsovalo."

Kromě účasti ve StarDance jsem vydala před pár týdny i nové album. Šesté v pořadí, po šesti letech. Vy věříte na karty a numerologii - byl to záměr?
(přepočítává si na rukách) "To mi nedošlo, že je šesté po šesti letech! Musím zavolat Zuzce Norisový, ta rozumí numerologii, aby mi to vysvětila."

Nové album je plné muzikálových písní. Už jste rezignovala na vlastní repertoár?
"Vzdala jsem to po těch předchozích pěti albech. Rádia moje písničky nehrála, ty desky se ani moc neprodávaly, točit další mi přišlo jako plýtvání času. Ale teď doufám, že jsem v Jirkovi Škorpíkovi, který dělal aranže, našla spolupracovníka."

Jste zpěvačka bez vlastního hitu. Je tak těžké najít autora, který ba vám ho napsal? Vždyť taková Lucie Bílá má na každé desce dva tři singly…
"Lucka má obrovské štěstí, že tolik let jede s tím samým týmem a že si tak s Gábinou Osvaldovou a Ondřejem Soukupem sedli. I Heleně Vondráčkové napsalo tolik lidí tolik písní, že i kdyby už nic nenazpívala, má hitů plnou skříň. Mně bohužel nikdo nic takového nenapsal. Tak doufám, že se to někdy změní."

Pro mě bylo i překvapení, že po tolika letech zpívání jste teprve teď měla vlastní koncert. To do teď nebyla příležitost?
"Pár nabídek na sólový koncert jsem měla, ale nakonec jsem to vždy zrušila. Bála jsem se, že by nikdo nepřišel, a já nerozdávala lístky, jen aby tam někdo byl. Styděla bych se. Tenhle koncert se vyprodal takřka bez reklamy za prázdniny. Mám z něj neuvěřitelný pocit, jen si kvůli stresu z něho nic konkrétního nepamatuju. Naštěstí mi ho nahráli."

Zdá se, že tenhle podzim vám prostě přeje. Není čas si vsadit sportku?
"Možná bych měla. Ale je to spíš období překvapení. Vychází mi věci, do kterých jsem šla s nejistotou. Nikdy mi tolik věci najednou nevyšlo. A jakmile se mi něco povede, tak čekám průšvih. Vždycky a ve všem. Tak uvidíme."

Autor: Kristina Komůrková
Foto: Petra Pikkelová


S kým by chtěli tančit

29. listopadu 2010 v 18:35 | www.ceskatelevize.cz |  StarDance IV

Jitka Čvančarová: "Ráda zatančila? S Vaškem. S Vaškem od Moniky."

Monika Absolonová: "Tak Čvanča, jo. Nejkrásnější žena v soutěži Čvančarka mi chce odtáhnout Vašíka. Tak podívejte se, Vašíka já nedám. A já kromě Vašíka bych si chtěla zatančit jenom s Vašíkem."


Sny o tanci

29. listopadu 2010 v 16:20 | www.ceskatelevize.cz |  StarDance IV

Monika Absolonová: "Dneska ráno se mi zdálo o, nebo jsem se vzbudila s krokama. Jsem se vzbudila a hned jsem si říkala kroky. A tak asi už je to deformace, že jo, tohle. To trošku zavání něčím. Ale začínám mít z toho tance, sice mám čím dál tím větší jako nějaký komplikace kolem, jako myslím s těma zádama, ale o to víc mě to tak nějak jako komplikuje, tak o to víc mě to těší. A prostě najednou ta představa, že bych jenom kvůli tomu, že mě píchá v zádech, tak jako někam odešla, tak jsem si, ještě jak to napsali někde v těch novinách, tak jsem si říkala, já nechci. Dokud mě diváci nebo porota nevyhodí, tak já to tomu Vašíkovi prostě nebudu chtít zkazit a hlavně si vlastně neumím představit, že ho nebudu někdy potkávat jako. To to, o tom se teď nebudeme bavit, ale to si neumím představit."

Učení nových tanců

29. listopadu 2010 v 16:13 | www.ceskatelevize.cz |  StarDance IV

Monika Absolonová: "Je to trochu lehčí. Není to jako o moc, že by to najednou, po tom co umím tři, čtyři tance, tak že by to jako šlo. Hele dobrý to vidím. Ale je to snažší. Protože některý ty kroky, nebo to držení, který mi Vašík ukazuje, tak mám pocit, že se to jako opakuje a některý naopak, že jo. A teď on má občas pocit, že tím, že už jsem něco zvládla, tak že tady to přece zvládnu lehce. Tak u novejch kroků je ten systém stále stejnej. Stále je to údiv a překvapení a strašný kutění. Ale nakonec to vždycky nějak jako dopadne."

Vzkaz fanouškům

29. listopadu 2010 v 15:59 | www.ceskatelevize.cz |  StarDance IV

Monika Absolonová: "Píšou někdy krásný vzkazy, že nebudu kecat, že to nečtu. Čteme to všichni. Že když je tam nějakej ošklivej, tak to fakt hrozně píchne a asi si to moc neuměj představit, ale bolí to. Ale když je vlastně ošklivej nejenom na mě osobně, ale na kohokoliv, protože tady všichni ti lidi fakt dřou a fakt se snažej, aby se vám to líbilo. A jestliže ten tanec není úplně dokonalej. My to fakt neumíme a neuměli jsme. A to, co tam předvádíme je opravdu výsledek tady těch mladejch šikovnejch lidí, kteří se snažej v rámci našich možností vymyslet to nejlepší. A ikdyž je to hra, ikdyž je to zábavná soutěž, tak věřte tomu, že když prostě se nám to nepovede, tak jsme, jakože je nám to fakt líto a je nám to nepříjemný, tak na nás buďte hodný. I kdybysme vám nebyli sympatický. Já vím, že se ksichtím, mám vysoký čelo a vůbec jsem divná. Ale jsem myslím hodná." (smích)

Aneta Langerová: Zbavila se Čvančarové, Absolonová posiluje

29. listopadu 2010 v 10:11 | www.ihot.cz |  StarDance IV
29.11.2010

Konec Jitky Čvančarové ve Stardance byl rozhodně malým překvapením, které Anetě Langerové rozhodně usnadnilo cestu k vítězství.

Jak se ale celá soutěž blíží ke svému vrcholu, přituhuje i posi sázek. Langerová podle sázejících rozhodně posiluje, se stejným kurzem, tedy už 2,8 ale v soutěži zůstává i zpěvačka Monika Absolonová. Oba jejich herečtí konkurenti Saša Rašilov a Pavel Kříž tak velkou důvěru sázejících nemají.
Monika s bratrem a přítelem
Přesto právě Pavel Kříž může být nyní dalším černým koněm soutěže. Před sobotním kolem byl totiž logickým adeptem na vypadnutí, přesto ze soutěže musela odejít Jitka Čvančarová. Pavel Kříž navíc získává stále větší obdiv poroty, a vypadá to, že ani hlasující diváci nedají příliš na momentální popularitu, ale hlasují skutečně podle tanečních výkonů jednotlivých celebrit.

Autor: iHOT.cz

StarDance IV - 5. večer

28. listopadu 2010 v 22:46 StarDance IV
27.11.2010

Praha se dnes probudila do sněhem pocukrovaného rána a mrazivých teplot. Zbývající soutěžní páry se v pátém večeru StarDance pokusily tento mráz zažehnat žhavou sambou a společnou salsou.

Minulý týden opustil soutěž kuchař Filip Sajler s Veronikou Šmikovou. Nepomohl ani jeho nejlepší výkon v soutěži a zaslouženě skončil. Tento pár byl vyřazen jako třetí, když v soutěži pobyl o dva večery déle, než si svými výkony zasloužil. Hlasování diváků bývá téměř vždy nevyzpytatelnou záležitostí. Jak si tedy zbývajících pět párů vedlo v dnešní sambě?

Saša Rašilov & Karolína Majerníková: Samba - Mi Chica
Indické prvky zařazené hned na začátek sice vypadaly exoticky, ale k sambě se příliš nehodí. U Sašy mi chyběla především větší práce v kyčlích a v pánvi, místo typického bouncingu Saša poskakoval a běhal, ke konci mu očividně docházely síly. Zdeněk Chlopčík vysekl vtipnou poklonu, aby vzápětí výkon zkritizoval: "Sašo, ty jsi typický indický milovník, ale samba tam nebyla." Pohyby Sašy byly příliš tvrdé až atletické a silové. Porota udělila známky 6, 6, 6 a 5, má známka by se shodla se Zdeňkem Chlopčíkem.

Jitka Čvančarová & Lukáš Hojdan: Samba - Whenever, Whenever
Poměrně živé vystoupení s mnoha sambovými prvky, které Jitka zvládla vcelku slušně. Uvítal bych změkčení kyčlí a pánve a zejména rychlejší nohy. Jitka místy nestíhala a měla pár krokových nepřesností vůči svému partnerovi. Provedení batukád nebylo dokonalé, ale lepší než u Sašy. Tatiana Drexler Jitku rozdělila na dvě poloviny: "Od pasu nahoru vypadáte dobře, ale potřebujete lepší práci chodidel." Porota udělila až příliš vysoké známky: 8, 7, 8 a 9, má známka by byla stejná jako u Tatiany Drexler.

Pavel Kříž & Alice Stodůlková: Samba - Conga
Pěkně živé vystoupení, trochu horší technika. Místy vynikající práce kyčlemi, aby byla vzápětí vystřídána nepohyblivostí pánve. Oceňuji výborně zvládnuté batukády. Místy Pavlovi chyběla měkkost v kolenou a velkou část vystoupení zbytečně zabraly statické figury. Petra Kostovčíková měla radost: "Já jsem ráda, že je zpět Pavel se svými kyčlemi." Pavel odstranil špatný dojem z minulých večerů a je jen škoda, že byla velká část vystoupení statická. Porota vytáhla vysoké známky: 9, 9, 8 a 9, má známka by se shodovala s Petrou Kostovčíkovou.

Aneta Langerová & Michal Kurtiš: Samba - Hey Baby
Anetě chyběla zejména rychlost a větší měkkost v kolenou. V momentech, kdy Aneta tančila sama, byla ztracená a víc vynikla absence rychlosti. Vystoupení chyběla větší energie. Zdeněk Chlopčík si toho povšiml: "Byla to taková ranní samba, kdy se probouzíte a najednou spatříte někoho známého." Rychlost u Anety byla pouze v okamžicích, kdy byla partnerem vedením někam poslána. Porota udělila známky 7, 7, 8 a 6, má známka by byla stejná jako u většiny poroty.
Monika Absolonová & Václav Masaryk: Samba
Pěkně živé vystoupení, provedení batukád bylo pomalejší. Volty byly běhané, místy v opozici k měkkým kolenům byly kotníky tvrdé, občas došlo k drobným nejistotám a ztrátám rovnováhy. Tatiana Drexler v narážce na předešlé díly a partnera Moniky (Masaryk na koni) uvedla: "Měla jsem pocit, že vidím rozběhané hříbě." Porota udělila vysoké známky 9, 8, 9 a 9, má známka by byla shodná s Tatianou Drexler.

Společná salsa je nehodnotitelná. Jednak v podstatě nemá žádná pevná pravidla a styl a jednak záleží na energii a temperamentu zúčastněných. Petr Zuska poznamenal: "Byl to zajímavý mumraj," Tatiana Drexler ho doplnila: "Vrátila jsem se zpět na Ein Kessel Buntes." Nebudu hodnotit jednotlivé soutěžící, protože, jak jsem již psal, salsa je nehodnotitelná, snad jen doplním, že ji každý zatančil podle svého temperamentu, někdo živěji, někdo ospaleji.

Porota seřadila dnešní výkony svými známkami do následující tabulky:
1. Monika a Václav, Pavel a Alice 35
3. Jitka a Lukáš 32
4. Aneta a Michal 28
5. Saša a Veronika 23

Hlasování diváků rozhodlo o tom, že soutěž jako čtvrtý pár a na celkovém pátém místě opouští nezaslouženě pár Jitka Čvančarová a Lukáš Hojdan. Jejich taneční výkony měly vzestupnou tendenci a ani dnes rozhodně nebyli nejhorší. Příští týden předvedou postupující páry již tance dva.

Autor: Petr FaberaStarDance IV: Čvančarová v šoku! Dostala padáka

28. listopadu 2010 v 19:16 | www.super.cz |  StarDance IV
27.11.2010

Herečka Jitka Čvančarová (31) se už na tanečním parketě v tanečním klání neobjeví. Diváci překvapivě rozhodli, že ji ve StarDance IV už nechtějí!

,,My si tu rumbu zatančíme jinde a konečně půjdu do kina, hrozně dlouho jsem se tam nedostala," zněla poslední slova herečky po vyřazení ze soutěže. Jitka, která si se svým tanečníkem Lukášem Hojdanem vysloužila za sambu od poroty pochvalu, i přesto definitivně končí!

Že by za vyřazením páru stál i fakt, že minulý týden mezi Jitkou a Lukášem panovala na trénincích napjatá atmosféra? Dvojice si nakonec vše vyříkala, diváci je ale stejně ve StarDance IV dál nechtějí.

To herec Saša Rašilov pokračuje dál, i když toho na tanečním parketě moc neukázal. Tanečnice Karolína Majerníková z něj byla na tréninku paf, porota byla jiného mínění. ,,Ptala jsem se ho, jestli nechodí tajně do latino podniků," chválila tanečního partnera Sašu Karolína.

Nejvíce bodů si za svůj taneční výkon vysloužil herec Pavel Kříž s tanečnicí Alicí Stodůlkovou. Porota na jejich výkon pěla chválu a na adresu Pavla nešetřila kladným hodnocením, ohodnotila ho 35 body!

"Byla to samba, měla všechny prvky, co má mít, ale byla jako po probuzení," vyslechla si zase od poroty Aneta Langerová, která se vlní po boku tanečníka Michala Kurtiše.

Zato Monika Absolonová se svým tanečníkem Václavem Masarykem sršela na parketě energií. "Samba obsahovala těžké prvky, byla plná energie, bylo to sexy," chválila pár porota.

Závěr přímého přenosu patřil hromadné salse. Už za týden se můžou diváci těšit na čtyři nejlepší páry tanečního klání...

Autor: (mych)

Ve StarDance dotančila herečka Čvančarová

28. listopadu 2010 v 19:14 | www.novinky.cz |  StarDance IV
27.11.2010

Latinské rytmy samby a salsy se v sobotu při pátém večeru televizní soutěže StarDance, aneb Když hvězdy tančí, staly osudnými herečce Jitce Čvančarové. Po herečce Veronice Žilkové, televizním hlasateli Alexandru Hemalovi a kuchaři Filipu Sajlerovi se stala čtvrtým vyřazeným. Potvrdilo se, že o vyřazení rozhodují diváci, protože u porotců získala Čvančarová vysoké body.

Saša Rašilov přidal k sambě indické motivy a porotci z toho většinou nadšení nebyli. "V kolenou, v pánvi i v pase to bylo trošku tvrdší," zhodnotil Petr Zuska.

Jitka Čvančarová už byla stylově čistší, a to nejen výběrem skladby od kolumbijské zpěvačky Shakiry. "Tahle samba měla všechny atributy samby, které jsem očekával," shrnul porotce Zdeněk Chlopčík, ale stejně jako jeho kolegyně Tatiana Drexler herečce vytknul, že zatímco od pasu nahoru pracuje bezchybně, nohy má pomalejší.

"Připadá mi to, jako když někdo tančí čaču a opil se u toho," komentoval dopředu svůj tanec Pavel Kříž a potvrdil, že samba je náročná na rychlost nohou. Kříž nicméně stejně jako v předchozích kolech mladším soutěžícím dokázal, že má tanec v krvi a soutěž si dokáže užít. Na konci skladby se točil i na rukou.

"Mělo to esprit," hodnotil výkon Anety Langerové porotce Zuska. "Chce to ale přidat trošku víc v kolenou a maličko víc do pánve," dodal.

"Jsou to pro mě strašně vzdálené pohyby," avizovala své potíže se sambou Monika Absolonová. Její problémy potvrdila porotkyně Drexler. "Ruce a nohy létaly všemi směry," komentovala tanec. Vystoupení Absolonové ale bylo dynamické a ona při něm byla uvolněná. Porota výkon ocenila vysokými známkami, také proto, že v tanci bylo množství náročných kroků.

Hromadná salsa všech
Nakonec tančily všechny páry společně salsu. "Připomínalo mi to balet v německém pořadu Ein Kessel Buntes," hodnotila Tatiana Drexler. Dvojice střídaly partnery v "zajímavém mumraji," jak to popsal Petr Zuska. Líbil se mu ale tanec Pavla Kříže s Monikou Absolonovou.

"Vtáhli jste mě do tance, nedokáži hodnotit jednotlivce," hodnotila Petra Kostovčíková. "Vůbec jsem tam neviděl mumraj, bylo to překrásné, čisté," uzavřel Zdeněk Chlopčík.

Autor: rei

Jsem motovidlo, říká Monika Absolonová

28. listopadu 2010 v 17:47 | www.ona.idnes.cz |  Ostatní
28.11.2010

Jedny z prvních tanečních kroků, které se Monika Absolonová naučila, byly ty z jivu. Překvapivě to nebylo v tělocvičně, ale na diskotéce. V rychlém rytmu si "střihla" tři tance za sebou a po nich měla pocit, že umře. I její krční páteř proti nadměrnému pohybu protestuje - po jednom z přenosů skončila na kapačkách.  
V taneční soutěži StarDance od prvního kola patří mezi favority. Porota ji chválí, ona o sobě nadále tvrdí, že je motovidlo. "Jsou lidé, kteří mají tanec v sobě, ukážou jim, co mají zatančit, a oni to napodruhý dají," vypráví. "Já to mám vydřené zarputilostí. Abych si zapamatovala pár kroků, trvá to hodiny a taneční partner mě chce zabít. Dokonce namísto osmi dob dovedu dotančit na devět. Takže všichni blízcí jsou z mého tancování v šoku."
Hanka Křížková, kamarádka a kolegyně z muzikálů, jí po prvním přenosu napsala: "Móňo, úžasný, ty tančíš a byla jsi krásná!" Po druhém kole: "Holčičko, já tě asi vůbec neznám." A po tangu od ní přišla SMS: "Už jsem na to přišla, máš dvojče!" Když se s Monikou Absolonovou ale o tancování bavíte dál, po chvíli upřímně přizná, že když se na internetu podívá na záznam svých vystoupení, je ze sebe příjemně překvapená taky. "Asi jsem i dobrá herečka," směje se.

Účastníci předchozích ročníků této soutěže si pochvalovali, jak dobrá parta se z nich během pár týdnů stala. To potvrzuje i Monika Absolonová. Dokonce už za sebou mají první stmelující party.
"Organizovala ji Veronika Žilková, vyrazili jsme na diskotéku. Ti tanečníci jsou ale asi opravdu trochu cvoci, takže hned vtrhli na parket a byli tam nonstop. To já se musela předtím trochu posilnit. Pak mě ale vytáhnul Michal Kurtiš, tanečník Anety Langerové, a naučil mě základní kroky jivu. Tak mě to chytlo, že jsem na tu moderní hudbu dala tři tance za sebou a pak jsem na záchodě myslela, že umřu, jak mi v těle všechno bušilo a pulsovalo."

Před několika týdny zpěvačka vydala své šesté album, tentokrát s muzikálovými písněmi a po sedmnácti letech měla i svůj vlastní první koncert. "Kvůli stresu si z něho moc konkrétních věcí nepamatuju, ale mám z něj výborný pocit," dodává.
Neměla by si při štěstí, které teď při ní stojí, vsadit sportku? "Možná ano. Ale je to spíš období překvapení. Vychází mi věci, do kterých jsem šla s nejistotou. Nikdy mi tolik věcí najednou nevyšlo. A jakmile se mi něco povede, tak čekám průšvih. Vždycky a ve všem. Tak uvidíme."

Čtěte v pondělním magazínu ONA DNES
Proč začala veřejně mluvit o domácím násilí, co bylo důvodem rozvodu či proč při hádkách opouští domov, se dočtete v pondělním rozhovoru.

Autor: Kristina Komůrková
Foto: Petra Pikkelová

StarDance: Kříž se vrátil s plastikou kyčlí, samba vyřadila Čvančarovou

28. listopadu 2010 v 16:53 | www.revue.idnes.cz |  StarDance IV
28.11.2010

Pátý večer StarDance ovládl rytmus brazilské samby. Jeden z nejtěžších tanců dělá potíže i mnohým profesionálům. Nutné pohupy v kolenou se totiž dělají na jinou dobu než kroky chodidel a do toho je třeba přidat takzvanou klopenou pánev. Osudná se tentokrát stala ohnivá samba Jitce Čvančarové. Byla zkrátka ohnivá málo.
Saša Rašilov a Karolína Majerníková
Idol mnoha žen promine, ale tahle samba na skladbu Mi Chica od Sarbel by se nejlépe vyjímala na nějakém firemním večírku v jeho pokročilejší fázi. Saša Rašilov chvílemi poskakoval za partnerkou jako kamzík, jeho pohyby byly celkově tvrdé, ale nutno ocenit, jak se to snažil dohnat výrazem a stisky rtů - zápal pro tanec tam evidentně byl. Od porotců nicméně právem nejhorší hodnocení.

Jitka Čvančarová a Lukáš Hojdan
Ne ne, ani temperamentní skladba Whenever, Whenever od Shakiry nerozhýbala Jitku Čvančarovou tak, jak by měla. Nohy i boky zůstaly poněkud prkenné a pomalé, sympatická herečka má navzdory velké živelnosti v těle své zjevné hranice, které se jí nedaří překonat. Po verdiktu diváků už k tomu navíc nedostane v dalších večerech šanci.

Pavel Kříž a Alice Stodůlková
Tentokrát zlatý hřeb večera, po nepříliš povedeném minulém slowfoxu se "básník" vrátil naplno na parket i se svými pověstnými výkruty pánví. Sambu Conga od Glorie Estefan proměnil v show zakončenou jakýmsi kozáčkem a stojkou a dočkal se největších ovací v sále. Milá slovní neobratnost porotce Petra Zusky o tom, že má vynikající "plastiku kyčlí", ho bude provázet nejspíš ještě hodně dlouho. Za zaznamenání stojí i Křížova charakteristika samby: "Je to jako čača, při které se člověk opil."

Aneta Langerová a Michal Kurtiš
S Anetou se něco děje. Vypadala na absolutní překvapení soutěže (protože do ní šla jako absolutní dřevo), ale v posledních dvou kolech vadne. I její samba (Hey Baby od No Doubt), krokově a tak vůbec v zásadě sice hezky zatančená, byla co do celkového dojmu jaksi bez šťávy. Že by si na pověstný strop už sáhla?
Monika Absolonová a Václav Masaryk
Jako hvězda se neustále tváří, ale nutno přiznat, že jako hvězda tahle zpěvačka i tančí. Pohyby byly přesné, práce rukou skvělá, vlnění těla dobré, ač někdy přetažené do extrému, a tedy viditelně naučené a nepřirozené. Ale na jistý postup to bohatě stačilo.
Po sambě v sobotu večer čekala všechny páry ještě hříšná kubánská salsa, při níž tančí každý s každým. Veselé číslo, ale v sestavě zjevně chybí sympatické nemehlo typu Jaromíra Bosáka či Jiřího Schmitzera z loňských ročníků. Sympatický talent Pavel Kříž to bude muset zachránit.

Autor: Martina Riebauerová
Foto: Lenka Hatašová

Slavík 2010: Překvapení se nekonalo. Vyhrál Gott i Bílá

28. listopadu 2010 v 16:16 | www.bleskove.centrum.cz |  Úspěchy
27.11.2010

Praha - Anketa Český slavík 2010 zná své vítěze.

Žádné překvapení se ale ani letos nekonalo. Zpěvák Karel Gott v tradiční anketě opět zvítězil. "Božského" Karla v kategorii Zpěvák roku nikdo nezastavil, a tak si do své sbírky může přidat v pořadí už šestatřicátou cenu.

Tu mu předala operní pěvkyně Eva Urbanová. "Jsou ještě oblasti, kde si lidé změny nepřejí. Moje voličská základna je stálá," zavtipkoval Karel a dodal, že chtěl zazpívat, ale organizátoři mu řekli, ať raději déle mluví.

Stříbrného slavíka si odnesl zpěvák Petr Kolář, který vzal velmi sportovně, že je opět druhý. "Nečekal jsem to. Chtěl jsem natočit desku, ale nepodařilo se mi to," omluvil se Kolář fanouškům. Na třetím místě se umístil Vojta Dyk, což bylo pro všechny přítomné velkým překvapením.

Pro Slavíka si přišla také Lucie Bílá, a obhájila tak své loňské vítězství - celkem má již třináct Slavíků. Cenu jí předala Anna K, která se po dlouhé době objevila na veřejnosti a na závěr večera zazpívala píseň Láska. Lucie Bílá se zároveň stala Absolutním vítězem a neodpustila si malou provokaci, když v přímém přenosu TV Nova poděkovala konkurenční Primě za krásný podzim v talentové soutěži Česko Slovensko má Talent.

Její největší konkurentkou byla Lucie Vondráčková, která nakonec získala stříbrného slavíka. Toho jí předal zpěvák kapely Nightwork Vojta Dyk, který společně s celou skupinou dorazil do Státní opery v teplákové soupravě. Na to, aby je do budovy pustili, museli mít speciální povolení. Dress code totiž naprosto porušili.

Třetí pozici obhájila stejně jako loni teenagerka Ewa Farna. S prázdnou tak odešla Aneta Langerová i Monika Absolonová.

V kategorie Skupina roku obhájila zlatou příčku kapela Kabát, která do Státní opery nedorazila, protože nahrává nové CD. Na druhém místě skončila skupina Chinaski. Třetí místo získala skupina Nightwork, která nastoupila na pódium ve zmíněných v teplákových soupravách. Skokanem roku se stal Xindl X.  

Slavíka bez hranic, který je udělován nejpopulárnějšímu slovenskému interpretovi v České republice, si odnesla populární skupina No Name. Cenu za ně převzala slovenská zpěvačka Jana Kirschner, která ukázala těhotné bříško a zazpívala s Tomášem Klusem.

Nejhranějším hitem rádia Impuls se stal hit Petra Muka. "Byla bych nejšťastnější na světě, kdybych tady nemusela stát já, ale sám Petr. Ale věřím, že nás i tak vidí," řekla manželka Petra Muka Eva.

Jedinou kategorií, o které se rozhodovalo až v průběhu večera, byl Objev roku 2009. Cenu získala Markéta Konvičková. Už 45. ročníkem Českého slavíka provázel v pražské Státní opeře Libor Bouček, který na poslední chvíli vystřídal zpěvačku Daru Rolins.

Autor: ela

Jitka Čvančarová ve StarDance dočvančala!

28. listopadu 2010 v 15:58 | www.blesk.cz |  StarDance IV
27.11.2010

V pátém kole soutěže StarDance vypadla herečka Jitka Čvančarová (32) s tanečníkem Lukášem Hojdarem. Herečku po celou soutěž porota příliš nechválila, spíše ji neustále vytýkala pomalá chodidla. Až dnes se dočkala kladného ohodnocení, ale diváci rozhodli jinak. I když dostala od poroty 32 bodů, diváci ji poslali domů.

Kdo zářil a kdo propadl?
V pátém kole měli tanečníci za úkol naučit celebrity tančit vášnivé jihoamerické tance a to sambu a salsu. Sambu tančili sólo ve dvou a salsu si dali v duchu hesla každý s každým, tzv. hromadný tanec.
Nejslabší výkon večera, alespoň podle poroty, předvedl herec Saša Rašilov, který prohlásil kroucení pánví za dehonestující pohyby pro chlapa. Možná proto se při tanci tak neuvolnil. O první místo se pak podělily dva páry Monika Absolonová s Václavem Masarykem a Pavel Kříž s Alicí Stodůlkovou. Oba dostaly 35 bodů a od poroty sklidily největší pochvalu.

Saša Rašilov a Karolína Majerníková (23 bodů)
Tancovali na orientální hudbu. Karolína připomínala krásnou Šeherezádu a Rašilov jejího vyvoleného. "Do Brazílie jsme šli oklikou přes Asii, měl to být takový Bollywood," řekla o tanci Majerníková. "Mělo to švih a šmrnc, Sašo, ty jsi jasný indický milovník, jen ti chybí ten stočlenný komparz pobíhající za vodotrysky, ale ta samba tam nebyla," řekl v hodnocení Zdeněk Chlopčík.

Jitka Čvančarová a Lukáš Hojdar (32 bodů)
Jitka zatančila v brčálově zelených šatech a moderátor Marek Eben přirovnal Jitku k takové směsici mořské panny a bažanta. "Prostě jsem se trochu načvančala," řekla se smíchem Čvančarová. "Chybí mi rychlost chodidel," vytkla Jitce při hodnocení Taťána Drexler. "Já jsem nadšen, byla tam spousta sambových prvků," chválil Chlopčík.

Pavel Kříž a Alice Stodůlková (35 bodů)
Herec Pavel Kříž opět dokázal, že pánví umí kroutit dokonale. Toho si všimla i porotkyně Petra Kostovčíková, která byla výkonem Pavla nadšená. "Vy jste si to užíval, pro mě to bylo skvělé vystoupení," řekla.

Aneta Langerová a Michal Kurtiš (28 bodů)
V pátek oslavila Aneta 24. narozeniny koncertem v Říčanech a poté popila s přáteli. "To se Anetě bude dobře tančit samba. Zbytkáč jí vydžel od včerejška a odbourá tím aspoň zábrany," řekl Eben o Anetě. Po tanci ještě od moderátora dostala pugét. Aneta se svěřila, že by nejradši k narozeninám dostala šaty, které měla při tanci na sobě.
Monika Absolonová a Václav Masaryk (35 bodů)
"Já jsem strašně spokojená," vyhrkla ze sebe po tanci Monika. A spokojená byla i porota, ta odměnila Absolonovou 35 body a ujala se spolu s Křížem prvního místa. "Bylo to velmi nabité energií a ta samba byla sexy," hodnotila Petra Kostovčíková výkon Moniky, která měla celá záda polepená náplastmi. Ty by jí měly ulevovat od bolesti, která Moniku od minulého týdne trápí.
Na závěr zatančili všichni hromadnou salsu, na kterou vymyslel choreografii tanečník Petr Čadek. V duchu hesla "každý s každým" zatancovaly hvězdy perfektně. Třešinkou na dortu byl pak provaz, který předvedla Jitka Čvančarová.

Autor: Gabriela Mikešová
Foto: David Malík, Reprofoto ČT

StarDance! Absolonová tančila v bolestech: Museli jí zavolat doktora!

28. listopadu 2010 v 15:44 | www.ahaonline.cz |  StarDance IV
28.11.2010

Zpěvačka Monika Absolonová (34) včerejší taneční soutěž StarDance doslova protrpěla! Sužovali ji totiž obrovské bolesti zad, a měla dokonce skřípnutý sval! Ještě před samotnou odpolední generálkou se vůbec nevědělo, jestli Monika své taneční vystoupení večer vůbec zvládne!
Nakonec ale se svým tanečním partnerem na generálku přece jenom přišla. Některé taneční kreace ale raději vynechala. "Mám zablokovaná záda. Děsně mě to bolí, skoro celý den jsem se nemohla hýbat. Až teď jsem to trošku rozhýbala. Ale bolest to je obrovská," svěřila se po svém vystoupení nanečisto moderátorovi Marku Ebenovi.

Ve tváři měla výraz bolesti. "Ještě před večerním přenosem by za mnou měla přijet fyzioterapeutka, která mě snad dá do pořádku. Dneska bych teda raději zpívala než tancovala. Ale i tak to určitě nevzdám," dodala statečně Monika, která už za svou kariéru zažila několik zdravotních problémů.

"Jednou jsem měla před svým vystoupením zápal plic a nemohla jsem skoro mluvit, natož zpívat. Přesto jsem to nezrušila a ten večer normálně odzpívala. Sice nevím, jak se to stalo, ale jakmile jsem přišla na pódium, spadlo to ze mě a dala jsem to," poznamenala zpěvačka. Ta podle svých slov ale není jediná, kdo ze známých osobností ve StarDance má v současné době zdravotní problémy.

"Skoro každý z nás něco má. Přece jenom na takový taneční zápřah nejsou naše svaly stavěné," dodala ještě zpěvačka. Ve včerejším díle, kde se tancovala samba, všichni účinkující na závěr předvedli i společné taneční vystoupení.

Autor: (dan, nik)
Foto Aha! - Martin Přibyl

Vánoční Prostějov

25. listopadu 2010 v 17:29
Prostějov


StarDance ...kolem dokola 23.11.2010

24. listopadu 2010 v 12:14 | www.ceskatelevize.cz |  StarDance IV
23.11.2010


Monika Absolonová: "Mně se zablokovaly záda, mám přiskříplý bránice s žebrama. Takže to trénování bylo zkomplikoný a Vašíkovi se pokusím neudělat ostudu."

Marek Eben: "Jaký je stav, teď po výkonu?"

Monika Absolonová: "Teď je dobrej. Ty prášky jsou super."