Duben 2010

Michal David a spol. v ohrožení! Na premiéře hořelo!

30. dubna 2010 v 20:07 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
30.4.2010
12:00

Během středeční premiéry muzikálu »Je třeba zabít Davida«, které se zúčastnily skoro všechny osobnosti showbyznysu, nedbali pořadatelé varování požárního hlásiče. Stačilo jen málo a požár se mohl rozšířit a způsobit obrovskou tragédii.

Helena Vondráčková, Michal David, Monika Absolonová, Ivan Vyskočil, Kateřina Brožová, Bára Štěpánová, Filip Renč a spousta dalších mohli již být minimálně v nemocnici.. A z opravdu nesmyslných důvodů. Přestože totiž ve čtvrtém patře budovy Divadla Broadway během středeční premiéry hořelo a na místě zasahovalo několik hasičských vozů, nikoho z početného týmu organizátorů nenapadlo vyvést návštěvníky představení do bezpečí.

Nakonec ani oheň představení nepokazil. "Mám z toho ohromnou radost. Během představení jsem si sice dal asi 12 panáků becherovky, ale moc se mi to líbilo," svěřil se sotva mumlající David, kterému nevadilo ani to, že v muzikálu byla označena Ilona Csáková za špindíru, která neumí uklízet, nebo že v něm zesměšnili jeho kamaráda Jiřího Pomejeho a obézního syna Ivety Bartošové Artura Štaidla.

Autor: (ren)

Vondráčková a spol na premiéře: Vyděsili je hasiči!

29. dubna 2010 v 19:27 | www.bleskove.centrum.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
29.4.2010  14:50

Praha - Premiéra crazy muzikálu Je třeba zabít Davida nabrala nečekaný spád.
V budově divadla Broadway, které bylo až po strop naplněno celebritami, museli zasahovat hasiči.
Během první části přestavení se totiž z ničeho nic spustil požární hlásič a za několik minut do budovy vtrhli hasiči. Diváci si mysleli, že je to součástí přestavení, opak byl však pravdou. Ve čtvrtém patře historické budovy v centru Prahy byl totiž opravdu nahlášen požár. Naštěstí šlo jen o samovolné spuštění alarmu, a tak mohlo představení v klidu pokračovat.
Slavnostní premiéru si nenechalo ujít mnoho jeho přátel. Přišla Helena Vondráčková s manželem, Vendula Svobodová s manželem, Kateřina Brožová s dcerou a také údajně nový milenecký pár Marián Vojtko a Libuška Vojtková.
Na divadelních prknech se představila Monika Absolonová v roli uklizečky, Aleš Háma a Jakub Wehrenberg jako poslové z budoucnosti, nebo Roman Vojtek ve velmi ulítlých převlecích.
Autor: ela
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz
Další foto z premiéry a zkoušek: http://www.muzikal-jetrebazabitdavida.cz/fotogalerie/

Otevření nové pražské restaurace Susharna

28. dubna 2010 v 21:37 | www.ihot. |  Akce
26.4.2010

Monika s Martou Jandovou na otevření nové pražské restaurace Susharna, kde se Marta učila připravovat sushi.
Monika s Martou na otevření restaurace Susharna
Autor: iHot.cz


Absolonová versus Machálková: Která z nich je lepší uklízečka?

27. dubna 2010 v 17:34 | www.ihot.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
26.4.2010

Monika Absolonová, nebo Leona Machálková? Kterou z nich byste si vybrali jako uklízečku?
Uklízečka Monika
Obě zpěvačky se totiž v této roli už brzy objeví v novém muzikálu Je třeba zabít Davida, a tak se fotografovaly ve svých kostýmech. Zatímco se "blbá blondýna" Iva Pazderková v muzikálu ukáže v sexy černých minišatech a černé paruce, Absolonová s Machálkovou budou muset do zástěry, šátku a gumových rukavic. A ještě k tomu vyfasují nezbytné vybavení ve formě koštěte či štětky na toalety.
Uklizečka Leona Machálková
Autor: iHOT.cz

Karel Gott k nepoznání, pózoval s knírem a pivem v bavorském kroji

21. dubna 2010 v 16:03 | www.novinky.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
19. dubna 2010  19:33

Zpěvák Karel Gott už je zdravotně v pořádku a ukázal, že mu nechybí smysl pro humor. Kvůli muzikálu Je třeba zabít Davida se převlékl do bavorského kroje, nechal si nalepit knír a pózoval několik hodin s pivem.
Karel Gott společně s dalšími hvězdami natáčel filmové záběry pro projekci crazy muzikálu Je třeba zabít Davida.

"Představte si budoucnost v roce 2060: Michal David byl geniální umělec výjimečného formátu a jeho písně si dnes notuje celý svět od Šanghaje až po Madagaskar. Tyto projekce ukazují jednotlivé národy i národnostní menšiny, kde zní jen jedna Michalova písnička - Decibely lásky," řekla Novinkám tisková mluvčí divadla Broadway Martina Jandová.

Karel Gott se na plátně v muzikálu objeví v bavorském kroji a bude zpívat německou verzi písně Decibely lásky. K nepoznání bude také řada dalších známých tváří.
Kateřina Brožová se ukáže jako Čínanka, americký rap předvede Zdeněk Izer, arabskou verzi bude zpívat Ali Amiri, jako dalajláma se představí Lou Fanánek Hagen, v roli Aboridžince se představí Daniel Hůlka, ruského kozáka si zahraje Filip Renč, kmeny Siouxů představí Petr Kolář a vystoupí řada dalších hvězd.
Premiéra muzikálu je naplánována na 28. dubna. V hlavních rolích se představí Iva Pazderková, Ivan Vyskočil, Bára Štěpánová, Roman Vojtek, Monika Absolonová, Leona Machálková a další známé tváře.

Autor: Gabriela Wolfová, Novinky
Foto: Martin J.Polák

Zpověď Moniky Absolonové: Připadám si tlustá!

15. dubna 2010 v 21:29 | www.blesk.cz |  Rozhovory
15.4.2010  05:00

Zpěvačka a herečka Monika Absolonová je perfekcionalistka. Ani láska přítele Vratislava Jandy v ní nevymýtila pochyby o svém vzhledu. Monika míní, že je stále co vylepšovat. Půjde po několika úpravách nosu na další plastiku?
Moniko, jak se daří vztahu s Vratislavem? Jste stále děsně zamilovaná?
Ano, jsem zamilovaná, jsem milovaná. Prožívám vyvážený vztah a je to super. A ještě k tomu děsnému zamilování. Já se mu vždycky snažím podlehnout potichu, nedávat jej příliš veřejně najevo. Ani nepotřebuju, aby byl do mě někdo euforicky zamilován, já potřebuju cítit, že mě miluje…

Žijete s partnerem?
Ano, bydlíme spolu takřka od začátku. Můžete s člověkem chodit strašně dlouhou dobu, ale pokud s ním nežijete, tak ho vlastně nepoznáte. Teprve v tom soužití se odhalí klady, zápory a třeba i zlozvyky.

Je nějaký zlozvyk, který nemůžete u Vratislava překousnout?
Ne. Mně bude třicet čtyři. Vztahy, které jsem prožívala ve dvaceti, pětadvaceti, byly jiné. Tenkrát jsem všechno prožívala a hodně bezvýhradně. Život mi ale některé hezké iluze vzal. Už jsem zjistila, že pokud je mi s někým hezky, nemá smysl řešit maličkosti. Spíš mě zajímají velké charakterové chyby.

Jaká tedy máte nyní kritéria?
Aby můj partner neměl stejné chyby, kvůli nimž jsem opustila předchozího. Většinou to dopadlo tak, že nový přítel onu vadu neměl, ale měl zas jinou. Takže jsem postupem času zjistila, že nikdo není bez chyby. Záleží, jestli se s tím dokážu smířit, nebo ne.

Myslíte, že kdybyste s nynějším partnerem začala chodit před deseti lety, že to také vyjde?
Myslím, že určitě ne. Oba jsme byli před deseti lety úplně jinde. Tehdy bych se takové osobnosti, jako je můj přítel, lekla. Potkali jsme se ve správnou chvíli. Oba jsme si už něco prožili. Teď si umíme vážit toho hezkého, co mezi námi je.

Přemýšlíte o svatbě? Dětech?
Svatba pro mě není důležitá. Vdaná jsem byla. Je to hrozně hezké, to ano. Toužila jsem tenkrát po krásném obřadu, idylce. Ale zjistila jsem, že svatba jako taková je hezčí spíš pro pozvané než pro nevěstu a ženicha. Pro mě to byl strašný stres. Hlavně předtím. Pak to uteklo strašně rychle a najednou byl večer. A já si nic neužila. Takže už podruhé nemusím tenhle akt absolvovat. Důležitější je, když si spolu lidé rozumí a dokáží spolu žít. Ale miminko bych strašně ráda!

Patříte k ženám, které mají jméno potomka vymyšlené ještě před tím, než otěhotní?
Už ho vím odmalička. Jenom jsem ještě nepotkala chlapa, kterému by se můj výběr líbil. Pro chlapečka mám Tadeáše, pro holčičku Sáru. Ale myslím, že tahle jména se mužským moc nelíbí. Tadeáš to nevyhrál ani u jednoho.

Jeden den jste schopná odzpívat muzikál a pak odejet na druhý konec republiky moderovat. To musí dát zabrat.
Člověk by měl najít kompromis. Popravdě, ten já pořád ještě úplně neumím. Jedu nadoraz. Moc dobře si pamatuji dobu, kdy jsem neměla práci a nikdo mě nechtěl. Když konečně přišly nabídky, brala jsem všechny. Byla šťastná, že mě lidi chtějí, mají zájem. Jeden rok jsem hrála Kleopatru na Slovensku. Začala zkoušet a pak i účinkovat v Noci na Karlštejně v Praze. Taky jsem vystupovala v Rebelech, natočila desku, nazkoušela Tři mušketýry. Dala si epizodní roličku ve filmu a do toho jsem měla i televizi. A jezdila na vystoupení. Za ten rok jsem měla patnáct dní volna celkem. Bylo to šílené.

Neodneslo to zdraví?
Ano, uhnala jsem si únavový syndrom. Celé tělo se mi rozhodilo. Už jsem docela v pohodě. Dřív bych přijela domů z představení a začala bych uklízet. Teď už jsem se naučila nedělat věci na doraz. Doktoři mi řekli, ať si zvolím priority. Takže teď je pro hlavní odezpívat dobře představení. Domácnost musí počkat.

V módě se spíš držíte klasiky. Pro řadu žen jste asi vzorem. Řešíte, co si ráno obléknete?
Já to nijak neprožívám, neřeším. Mám ráda jednoduché věci. Není nutné za módu utrácet spoustu peněz. Elegantní kousky se dají koupit i v běžných buticích. Jde jenom o to, jak to zkombinujete. Pro mě byl velkým učitelem tragicky zesnulý stylista Dan Procházka. Kousky, které mi poradil v šatníku, pořád mám, nikomu bych je nedala. Přemýšlel nadčasově a já ho za to obdivuji… Spíš mám pořád pocit, že jsem tlustá.

Proboha proč?
Zaprvé, televize přidává sedm kilo. To je známý fakt. Takže spousta zpěvaček, které potkáte v civilu, je drobnějších. Třeba Lucie Bílá. To byl pro mě strašný šok, když jsem ji viděla poprvé. Přišlo mi, že má třicet kilo i s postelí. Také je to součást povolání. Nikdo by se na mě nekoukal, kdybych nebyla upravená. A v divadle speciálně - při zkoušení nové hry zhubnete. Každý den jste na zkoušce čtrnáct hodin, nemáte čas se pořádně najíst. Tančíte, zpíváte. A hubnete. No a oni vám ušijí kostým. A pak začne zase normální režim. Už máte čas se najíst a taky se najíte. A pomalinku jdou kila nahoru. Ale kostým vám nikdo nezvětší. No a to je pak teror.

Podstoupila jste několik plastik nosu. Jste už s tváří spokojená?
To nikdy nebudu. Jsem perfekcionalistka. Vždycky něco může být lepší. A s tím svým ksichtem už asi nic neudělám. Tvar nosu jsem si nechala změnit, protože se mi nelíbil. Měla jsem z něj velký mindrák, opravdu trpěla. A ostatní zákroky byly v podstatě reoperace. Měla jsem zkrátka pech.

Stojí to za tu bolest?
Pokud cítíte, že máte v sobě takový mindrák, že se nemůžete kouknout do zrcadla, tak to za to stojí rozhodně.

Zahrála byste si zas v nějakém filmu?
To víte, že ano. Ale nikdo mě nechce. (smích) Zdeněk Troška mi nabídl roli víly v pohádce a to bych moc ráda, protože s dětmi přítele rádi a často na pohádky koukáme. Třeba na Princeznu ze mlejna 2, kde jsem hrála čarodějnici.

S jakou muzikálovou postavou jste se nejvíc sžila? Máte nějakou nejradši?
Měla jsem samé krásné postavy. Většinou i titulní muzikálové party. Nejdůležitější ale pro mě byl Drákula. Můj první muzikál, první velká role. Zlomová byla Kleopatra. Tam mě zaznamenala široká veřejnost. Problém jsem měla s Lady de Winter ze Tří mušketýrů. Vůbec mi nebyla sympatická. Byla to hrozná svině. Přišla, zabila, odešla. Úplně bezdůvodně. Pak ji naštěstí jednou písní polidštili, takže nakonec jsem i tuhle postavu dělala ráda.

Účinkujete v činohře Den na zkoušku. Jaké to je jen hrát a nezpívat?
Nejsem klasická herečka. Už se na představení přišli podívat i kolegové z branže, herci, zpěváci. A nikdo mě zatím nezhanil. Všichni jsou strašně překvapeni, že hraju. A věřte mi, že tihle lidi by mi bez okolků řekli, že jsem nemožná.

Co chystáte do budoucna? Sólovou desku?
Jsem ostuda. Od té doby, co jsem začala pracovat v muzikálech, jsem žádné CD nevydala. Říkala jsem: 'Až příští rok, až příští rok.' A ono nic. Když máte hodně práce, tak se musíte na ni soustředit. A pro mne tou hlavní prací byl posledních šest let muzikál. Neměla jsem čas se zastavit, najít energii k jiným projektům.

Jste ráda pracovně vytížená?
Rozhodně. V téhle branži jste si sám sobě zbožím. A když pak nejsou zakázky a nemáte co dělat, začnete se ptát, proč poptávka vázne. Zda nejste okoukaný tovar, ležák s prošlou zárukou.

Autor: frč, Adéla Pěničková
Foto: abl

Vojtek i Absolonová: Zabijí společně Michala Davida?

12. dubna 2010 v 18:04 | www.bleskove.centrum.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
11.4.2010  08:21

Praha - Monika Absolonová Roman Vojtek, Aleš Háma a další zpěváci si vyzkoušeli kostýmy, ve kterých možná "zabijí Michala Davida".
Nový crazy muzikál s parodiemi na písně Michala Davida už klepe na dveře, a tak se hlavní protagonisté vrhli na první zkoušku kostýmů.
Kostýmy, které podtrhují humorný charakter rolí herců, navrhoval známý výtvarník Roman Šolc a vznikaly podle scénáře režiséra Radka Balaše. "Je to celé postaveno na tom, že si děláme opravdu legraci úplně ze všeho a to tak, že nic nezůstává svaté," prozradil Radek Balaš.
Monika Absolonová se tak například oblékla do "fešného" kostýmu uklízečky.

"Samozřejmě začínáme sami u sebe. Děláme si legraci sami ze sebe, z muzikálových klišé, ze známých mystických postav a z různých filmových hitů," dodal Balaš. Kostýmy samozřejmě ještě doznají určitých změn, protože se jednalo o první kostýmovou zkoušku.
V nové muzikálové parodii se objeví spousta známých tváří v čele s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem, Ivanem Vyskočilem nebo zpěvačkami Leonou Machálkovou a Ilonou Csákovou.
Jestli zpěvák hitů Michal David muzikál nakonec přežije nebo ne, zatím nebylo prozrazeno. Crazy muzikálová parodie Je třeba zabít Davida se na prknech Divadla Broadway ukáže už od 28. dubna.

Autor: veš
Foto: Martin J. Polák

Machálková jako uklízečka bere pět tisíc korun

12. dubna 2010 v 17:25 | www.blesk.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
08.04.2010  05:00

Leona Machálková (42) se musí pěkně otáčet. Aby nebyla závislá na otci svého syna Artura a expříteli Bořku Šípkovi (60), bere i role za pár tisíc. Teď podepsala smlouvu na roli uklízečky v crazy komedii Kdo chce zabít Davida!
Za vystoupení dostane jen polovinu svého běžného honoráře - 5 tisíc. Přitom běžná cena Machálkové v muzikálu za jedno představení je 10 tisíc korun. "Ano, s Leonou jsme si plácli," potvrdil Blesku producent Oldřich Lichtenberg s tím, že jestli Machálková jako uklízečka odzpívá 28. dubna v Divadle Broadway premiéru, se ještě rozhodne.

Roli totiž vedle ní dostala i Ilona Csáková a Monika Absolonová. Přestože je honorář za roli uklízečky pro zpěvačku typu Leony spíš symbolický, Machálkovou to neponižuje. Na muzikál Angelika totiž vypršela práva a Leona přišla o slušně placenou práci. A protože 5 tisíc opravdu není moc, Leona si zajistila role ještě v Jacku Rozparovači, Šachmatu a na Slovensku v Draculovi.

Autor: mir, gam
Foto: Petr Merta

Štěpánová, Absolonová a Pazderková šokují: poprvé na veřejnosti bez make-upu

12. dubna 2010 v 17:21 | www.novinky.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
8. dubna 2010  17:59

Herečky Bára Štěpánová, Iva Pazderková a zpěvačka Monika Absolonová se ukázaly poprvé na veřejnosti bez make-upu. Bez nalíčení zkoušely nové kostýmy pro muzikál Je třeba zabít Davida. Blbou blondýnu z pořadu Na stojáka Ivu Pazderkovou by bez řasenky poznal opravdu málokdo.
"V soukromí se prakticky nelíčím a na zkoušky už vůbec ne," řekla Novinkám Monika Absolonová, která dostala v muzikálu dvojroli uklízečky a Kleopatry. "Můj obličej má tu výhodu, že ho můžou namalovat takřka na všechno," směje se. "Je to první role, kvůli které nemusím hubnout a nemusím být ani hezká," prozrazuje se smíchem Monika.
Zkoušky na muzikál Je třeba zabít Davida jsou v plném proudu. Herci a zpěváci zkoušejí od rána do večera a připravené mají už i kostýmy. "Herci mají za sebou první kostýmovou zkoušku. Kostýmy se ještě budou do finální podoby upravovat. Především jde o šperky, klobouky, boty a další doplňky," řekla Novinkám mluvčí divadla Broadway Martina Jandová.
Kostýmy má na triku známý výtvarník Roman Šolc. Vznikaly podle scénáře režiséra Radka Balaše. "Je to celé postaveno na tom, že si děláme opravdu legraci úplně ze všeho a to tak, že nic nezůstává svaté. Samozřejmě začínáme sami u sebe. Děláme si legraci sami ze sebe, z muzikálových klišé, ze známých mýtických postav a z různých filmových hitů," vysvětlil režisér Balaš. "Kostýmy podtrhují humorný charakter rolí herců," dodal.

Autor: Gabriela Wolfová
Foto: Martin Polák

Absolonová často pláče: Trpí těžkou alergií

7. dubna 2010 v 19:31 | www.bleskove.centrum.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
6.4.2010  10:40

Praha - O zpěvačce Monice Absolonové je známo, že si na jaře občas hodně zapláče.
Důvodem ale nejsou žádná příkoří, ani fakt, že v Divadle Broadway skončila jako uklízečka. Monika je těžká alergička. Takže příchod jara pro ni vždycky znamená velké utrpení.
Už loni se ale situace značně zlepšila. Monika díky novým lékům dostala nemoc pod kontrolu. "V podstatě už mám jen minimální problémy, letos jsem se ale nemohla dočkat jara. Říkala jsem si, ať se třeba ukýchám, jen ať už je sluníčko a teplo," přiznává Korzu Absolonová.
Jaro prý přivolávala alespoň tím, že si koupila nové hadříky. A dala se do jarního gruntování. Nejen doma!

V domovském Divadle Broadway získala Monika Absolonová v chystaném muzikálu Je třeba zabít Davida roli uklízečky. A tak se učí kvalitně a správně uklízet i na jevišti pod dohledem režiséra Radka Balaše.
"Že by bylo uklízení mým koníčkem, to říct nemůžu, ale někdo to dělat musí. Každopádně tady je to velká legrace a moc si to užívám, všichni se výborně bavíme," dodává Absolonová, zatímco se hbitě ohání hadrem a koštětem.

Autor: KORZO
Foto: Martin J. Polák

Michal David: Slaví padesátiny a možná přijde o život

5. dubna 2010 v 20:17 | www.bleskove.centrum.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
5.4.2010  08:20

Praha - Michal David se bude bát o život! A to už od 28. dubna 2010 v Divadle Broadway.

Posvítili si na něj totiž tvůrci crazy muzikálové parodie Je třeba zabít Davida. Do odvážného počinu se vrhl po scenáristické stránce producent Oldřich Lichtenberg a režisér Radek Balaš za přispění dvojice Richard Genzer a Michal Suchánek. Jestli zpěvák hitů nakonec přežije nebo ne, zatím nebude prozrazeno.

"Tento projekt je zcela výjimečný a to bez jakékoliv nadsázky. V oblasti muzikálové tvorby v České nebo dokonce ještě v Československé republice se ještě nikdy takový projekt nerealizoval," prozradil režisér Radek Balaš.

V nové muzikálové parodii se objeví spousta známých tváří v čele s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem, Ivanem Vyskočilem nebo zpěvačkami Leonou Machálkovou a Ilonou Csákovou.

"Ze zkoušek mám výborné pocity, protože je to skutečně skvělá parta herců. Zkoušení probíhá ve vzájemné důvěře a úctě. Já musím říct, že mě neustále znovu a znovu překvapují herci vlastními, kreativními nápady a dodělávkami," řekl dále Balaš.

Pro Michala Davida bude muzikál jakýmsi prvním dárkem k jeho letošním jubilejním padesátým narozeninám. Tím největším bude samozřejmě megakoncert Mejdan roku v O2 aréně naplánovaný na 17. června.

Mejdan roku bude průřezem hitů starých Kroků, písní z muzikálů Kleopatra, Angelika, Tři mušketýři a Mona Lisa včetně ukázky z připravovaného muzikálu Kat Mydlář. Chybět nebudou ani italské písně s DaMiChi a písně, které Michal David napsal pro Hanu Zagorovou, Helenu Vondráčkovou a Karla Gotta. Celý koncert bude zakončen megadiskotékou.

Moderovat ho bude Leoš Mareš. Michalovi Davidovi přijdou popřát a zároveň vystoupí jako hosté Karel Gott, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Helena Vondráčková, DaMiChi a samozřejmě také interpreti z našich muzikálů jako Josef Vojtek, Petr Kolář, Monika Absolonová, Bohouš Josef, Bohuš Matuš, Marian Vojtko, Daniel Hůlka a další.

Autor: ela

Osud sa so mnou hrá

4. dubna 2010 v 16:26 | www.slovenka.sk |  Rozhovory
Květen 2009

Prirovnávajú ju k Lucii Bílej, obidve sú rozvedené, majú smolu na mužov a obe vynikajúco spievajú, no MONIKA ABSOLONOVÁ (33) má v Česku navyše nálepku osudová speváčka.
Monika
V máji spievate v Košiciach s čes­kými aj košickými kolegami v naj­úspešnejšom českom muzikáli Michala Davida a Zdeňka Borovca Kleopatra, ktorý mal v pražskom divadle Broadway premiéru v roku 2006. Po viac ako dvoch rokoch sa vracia tento nesmrteľný príbeh egyptskej panovníčky o láske a nenávisti na Slovensko, kde nebudete spievať prvýkrát.
Spievať na Slovensku je pre mňa vždy veľká radosť! A za to, že stále ešte spievam, vďačím aj Slovensku. Zažila som neveselé obdobie, keď som nemala prácu - už som si hovorila, že budem musieť začať robiť niečo iné - a práve v tom období prišla ponuka z Prešova, ktorá mi veľmi pomohla... Že mám dobrý hlas najskôr poznali u vás a až neskôr to pochopili aj v Česku. Vaše publikum je neuveriteľne emotívne. Som rada, že sa na východ znova vraciam.

Popri Kleopatre účinkujete súčasne vo viacerých muzikáloch. Ktorú postavu si najviac vychutnávate a prečo?
Momentálne vystupujem ešte v Draculovi, Mona Lise, v Noci na Karlštejně a v činohre Lumíra Olšovského Den na zkoušku... Všetky postavy mám veľmi rada, ale asi najbližšia mi je Lorraine. Dracula bol totiž mojím prvým muzikálom, preto mám k nemu zvláštne nostalgický vzťah.

V Česku o vás kritika píše ako o osudovej speváčke - vraj osudy postáv, ktoré predstavujete, sú podobné s vaším životným príbehom. Lorraine v Draculovi je sklamaná z lásky a ponížená, Mona Lisa má za manžela despotu, Ve­ronika z hry Den na zkoušku, ktorú vám jej autor napísal na telo, sa bojí vstúpiť do nového vzťahu. Čo je na tom pravdy?
Všetko. Všetko som skutočne zažila. Možno je to náhoda, ale ja na ňu neverím. To, že budem opäť hrať na východe Slovenska, kde to mám veľmi rada a kde mi pomohli, a navyše Kleopatru, ktorá je pre mňa zlomovou postavou, jednoducho nemôžem brať ako náhodu...

Rozviedli ste sa s hokejistom Václavom Eiseltom, v médiách ste viackrát priznali, že spevácku cestu vám určil otec - diktátor, ktorý vám v rámci kariéry dokonca zakázal otehotnieť... Keď ste odmietali poslúchať, fyzicky napadol nielen vás, ale aj matku. Povedzte, pomáha vám vaša osobná skúsenosť lepšie zvládnuť postavy, ktoré stvárň­ujete?
Sama za seba mám pocit, že je to pre prospech veci, ale najlepšie by vám povedali iní, či ich moje podanie postáv zaujalo. Podľa mňa akákoľvek životná skúsenosť nás obohatí a posilní, ak ju zvládneme.

Na obnovenej premiére Draculu v pražskom divadle Hybernia bol vaším partnerom Daniel Hůlka, ktorý sa po rokoch vrátil do divadla. Hneď po predstavení vás začali spolu spájať. Obaja máte za sebou nevydarené manželstvá a ste rozvedení. Ste partnermi?
S Daníkom sme partneri, ale iba na javisku! Som rada, že sa znova postavil na nohy a vrátil sa. Poznáme sa štrnásť rokov, odkedy spievam v muzikáli, a môžem len povedať, že je to skvelý chlap, kamarát a mám ho veľmi rada.

Akí muži sa vám páčia, akými sa rada dávate dobýjať?
Páči sa mi veľa mužov, ale vyhranený typ skutočne nemám. Musí ma zaujať ako človek a musí medzi nami preskočiť iskra.

Vstupujeme do mesiaca lásky. Doprial vám jej osud viac alebo je vo vašom prípade skôr rezervovaný?
Osud sa so mnou hrá... Takže niekedy jej mám dosť a inokedy žiadnu. Ako vidíte, je najvyšší čas, aby sa to dalo do poriadku.

Vraj dokážete byť poriadne ostrá k svojim kolegyniam, keď ide o úlohy v muzikáloch... Ako by ste sa charakterizovali?
Priznám sa, túto otázku nemám rada. Myslím si, že niekedy je to dosť odlišné - čo cítite sám a ako, naopak, pôsobíte na okolie. Som však rozporuplná pohoďáčka. Niekedy...

Pôvodne ste vyštudovali hote­lovú akadémiu... Zužitkovali ste túto profesiu v rámci divadla?
A viete, že nikdy?! Teda, pokiaľ nepočítam večierky po predstaveniach, keď občas vypomáham. Ale priznám sa, na to sa ma ešte nikdy nikto nepýtal.

A v akej profesii by ste sa podľa vás ešte uplatnili?
Tam, kde je potrebná disciplína, organizácia, komunikácia...

Prezraďte, čo vás čaká po Kleopatre v Košiciach?
Príprava nového cédečka. Hanbím sa, ale posledné som vydala pred piatimi rokmi... No a dúfam, že aj krásne pohodové leto. Nakrúcanie nejakého filmu by ma bavilo tiež, zatiaľ mi však nikto nič neponúkol. Ale ja veľmi neplánujem. Uvidíme, dám sa prekvapiť...

Autor: Alena Horváthová-Čisáriková

Absolonová skončila jako uklízečka! Ta dopadla!

2. dubna 2010 v 21:38 | www.super.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
2.4.2010  14:00

Zpěvačka Monika Absolonová (33) v muzikálech vždy hrála sexy hrdinku - Kleopatru, Angeliku nebo Mylady. V připravovaném muzikálu Je třeba zabít Davida na ni zbyla role uklízečky!
Uklízečka Móňa
"Určitě to bude legrace. Paroduji totiž samu sebe, hraji uklízečku Móňu a Kleopatru," prozradila zpěvačka, která se v roli alternuje s Leonou Machálkovou nebo Lindou Finkovou.
Uklízečky Linda Finková, Leona Machálková a Monika
Moniku jsme přistihli na jedné ze zkoušek v Divadle Hybernia. Toaletní papír místo čelenky ve vlasech, vytahané triko a krátké kapsáče Absolonové fakt sekly. A když to rozjela se smetákem a štětkou na toalety, nebylo pochyb, že je jí tahle pidirole šitá na tělo.
Monika s Lumírem Olšovským
V hlavních rolích se představí Ivan Vyskočil, Bára Štěpánová, Iva Pazderková, Aleš Háma nebo Roman Vojtek.
Monika s Alešem Hámou
Premiéra pozoruhodného díla Je třeba zabít Davida je 28. dubna.

Autor: (mr)

Monika Absolonová - Je z ní ztrhaná uklízečka!

2. dubna 2010 v 21:31 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
2.4.2010  12:00

Jako uklízečka je zpěvačka jen těžko k poznání. Zpěvačka Monika Absolonová (33) předvedla, že není jen vymóděnou zpěvačkou, ale umí se chopit i těžké práce. V divadle Broadway dokonce uklízí! Ale nebojte se nic.
Ač populární zpěvačka převlečená za uklízečku vypadá opravdu ztrhaně, peníze jí nedošly. "Je to v rámci muzikálu Je třeba zabít Davida, kde hraju šílenou dvojroli uklízečky a Kleopatry. Divák od něj nemůže ale očekávat žádné velkopísně, pokud to ale přežijeme, bude sranda," svěřila se deníku Aha! Absolonová, která je jako uklízečka jen těžko k poznání.

Premiéra crazy muzikálové parodie plné písniček Michala Davida bude 28. dubna.

Autor: (ren)
Foto: ara