Prahou zní: Je třeba zabít Davida!

7. března 2010 v 12:46 | www,sip.denik.cz |  Ostatní
03.03.2010 06:53

Někteří by s tímto sloganem vřele souhlasili, jiní by svého oblíbeného hitmakera bránili zuby nehty. Jisté je, že právě v pondělí začínají zkoušky na nový muzikál v divadle Broadway, a to právě s tímto názvem. Jeho autorem je Michal David a Zdeněk Barták, vystoupí v něm hvězdy Broadwaye jako je Monika Absolonová, v hlavních rolích se objeví oblíbený tandem Aleš Háma a Jakub Wehrenberg. Co všechno se nám ještě podařilo zjistit?

Radek Balaš, režisér muzikálu, nám přiblížil děj: "V nejbližších dnech mě čeká nesmírně zajímavá práce, protože v pražském divadle Broadway, v produkci Oldy Lichtenberga, začínáme od pondělí 1. 3. zkoušet takovou vážnou komedii. Bude to sci-fi komedie, jejíž pracovní a myslím si, že už i definitivní název je Je třeba zabít Davida. Celý vtip spočívá v tom, že je to postaveno na hudbě Michala Davida, který na tom spolupracuje a nějaké věci i dodělával.

Když prozradím základní story, tak jde o to, že ještě v roce 3060 hudba Michala Davida pořád slaví masový úspěch u takových těch normálních diváků, a tak se rozhodne trojice akademiků z akademie múzických umění, že vyšle do minulosti misi dvou vrahounů. Připomíná to zlatou éru klasických českých komedií Zabil jsem Einsteina, pánové nebo Zítra vstanu a opařím se čajem. A ta komedie je postavena na tom, že první část je příprava na misi a druhá část se odehrává v naší současnosti, kde se ti dva vrahouni pokoušejí zabít Michala Davida!"

Michal David je gumák
Těmi vrahouny jsou právě Háma a Wehrenberg. Jenže, kdo bude hrát Michala Davida? Nikdo, v tom je právě ten vtip. Michal David bude totiž gumák! "Celý ten muzikál je pojatý komikově, jako bývaly slavné české crazy komedie ze sedmdesátých let," řekl nám producent Oldřich Lichtenberg. A ještě, kupodivu, prozradil pointu: "Michala Davida nezabít nepodaří!"

Tak to vidíte, Michal David je opravdu věčný!

Autor: Karolína Grzybowská, Anna Vančová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama