Kočka na autodromu! Ani provozovatel Matějské pouti se občas neovládne

17. března 2010 v 21:00 | www.ahaonline.cz |  Akce
16.03.2010 12:00

V devětašedesáti na autodromu. Tak jsme přistihli provozovatele Matějské pouti Václava Kočku...

Být světským je prostě víc než práce. Nejznámější pouťák, provozovatel Matějské Václav Kočka starší, je toho i ve svém dědečkovském věku živým příkladem. Ačkoliv jeho práce je topit se v hromadě smluv, technicky a organizačně zajistit největší pouťový svátek v Česku, ani on občas nezapře dětskou duši a sám si užívá pouťových radovánek. A ani přitom nepůsobí divně - náplní jeho práce je samozřejmě atrakce otestovat, má to tedy čím zakrýt.

Živý inventář Matějské poutě Václav Kočka s neživým inventářem, nejstarší atrakcí. Hlava draka patří ke kolotoči z roku 1904. Dříve jej tlačili čtyři chlapci, dnes za ně tuhle práci udělá elektrický pohon.

"Od dětství miluju autodrom a horskou dráhu," prozrazuje Kočka, jehož rodina je už od šedesátých let pravidelným provozovatelem Matějské pouti na holešovickém Výstavišti.

K atrakcím ale měla od dětství blíž jeho žena Olga. Tedy profesně. S kolotočáři kočovala odmalička, je ze slavného rodu Janečků. A jednou se do ní zakoukal mladík z neméně známého rodu loutkářů a artistů…

Pro postižené děti zdarma za zpěvu celebrit…
Ani tentokrát provozovatelé Matějské pouti nezapomněli na děti, které nemají ve svém životě na růžích ustláno. Letošní "Den pro zdravotně postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů" se koná v pondělí 29. března. Kromě pouťových atrakcí budou moci navštívit bezplatně i Mořský svět a později se zúčastnit koncertu populárních zpěváků na Křižíkově fontáně. Dětem zazpívají například Petr Muk, Tomáš Savka, Pavel Vítek, Monika Absolonová a další.

Autor: (ex)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama