Březen 2010

Michal David si ze sebe udělá legraci v muzikálu, čerpá prý i z Monty Pythonů

25. března 2010 v 18:39 | www.idnes.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
25. března 2010  6:14

Je třeba zabít Davida, tvrdí název nového muzikálu v Divadle Broadway. Premiéru má naplánovanou na 28. dubna a je založený na hitech Michala Davida. Hudebník se totiž chystá dělat si legraci sám ze sebe.

A z kritiků. Ti se v příběhu, jenž se odehrává v roce 2060, rozhodnou zlikvidovat ho a do minulosti vyšlou dva nešiky, aby ho rozmetali molekulátorem.

Režie se ujal Radek Balaš. "Pracujeme se satirou, černou groteskou a absurdním humorem," vysvětluje. Tvůrci vycházejí z osvědčených filmových trháků, jakými jsou Žhavé výstřely nebo Monty Pythonův létající cirkus. "Z těchto kořenů se náš crazy muzikál napájí, ale samozřejmě reagujeme i na české reálie," uvádí režisér.

Scénář napsal společně s producentem Oldřichem Lichtenbergem, Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem, svaté jim prý nebylo nic. "Ironizujeme sami sebe, muzikálová klišé, známé hrdiny i filmové hity," uzavírá Balaš. Nápad napsat muzikálovou komedii vzešel i z kritického pohledu médií na populární Davidovu tvorbu, ostatně v muzikálu jsou nájemnými vrahy intelektuálové jménem Rejžák, Vývrt a Natalická.

Spoluautorem muzikálu je dlouholetý Davidův kolega a skladatel Zdeněk Barták. "Považuji tuhle práci za hledání hranice hudebního divadla," vysvětluje.

V hlavních rolích se představí Ivan Vyskočil, Bára Štěpánová, Bohouš Josef, Iva Pazderková či Roman Vojtek, v roli uklízečky, která se změní v Kleopatru, Monika Absolonová, Ilona Csáková či Leona Machálková. Malého Michala Davida si zahraje šestiletý Filip Antonio, známý z filmu Líbáš jako Bůh. V projekcích se objeví animovaný Michal David, Jaromír Jágr i Karel Gott. Ten by měl zpívat předělávku písně Decibely lásky - Decibels of Love.

Autor: vdr

DVD Mona Lisa

25. března 2010 v 17:54 Muzikál Mona Lisa
"OZNAM FANKLUB DB & DH !Včera sme rozoberali DVD Mona Lisa.Dospeli sme k záveru, že by nám asi pomohlo ku skoršiemu vydaniu a vôbec k vydaniu nazbierať čo najviac záujemcov. Preto žiadnam,aby ste mi napísli záväznú objednávku s Vášími údajmi na vrablec@sikusr.sk A zároveň aby ste si to dali zdielať, aby sme oslovili čo najviac ľudí. Potom s tým nabehneme za producentom a možno nám to DVD spracuje. Čakám na reakcie:)"

Mašlíkovou přilákalo obří vejce. Pustila se do něj!

19. března 2010 v 20:54 | www.bleskove.centrum.cz |  Akce
19.3.2010 14:33

Praha - Po dlouhé době se objevila na veřejnosti modelka Hanka Mašlíková.

Zúčastnila se totiž velikonoční charitativní akce, kterou pořádala Fakultní Thomayerova nemocnice.
Společně se zpěvačkami Monikou Absolonovou, Heidi Janků, Terezou Kerndlovou, hercem Pavlem Trávníčkem nebo modelkou Zuzanou Rosákovou malovala vajíčka, která potom šla do veřejné dražby. Z ní nakonec putovalo na konto nemocnice krásných 102 tisíc korun.

Nejkrásnější vajíčko podle všeho vytvořila zpěvačka Monika Absolonová, protože za něj dostala 13 tisíc, což byla vůbec největší částka. Na druhém místě skončila kraslice Terezy Kerndlové. Za něj jeho nový majitel dal 10 tisíc korun.
Vydařenou akci si ale nakonec užily všechny známé tváře, které měly poprvé v životě šanci nabarvit tak velké vajíčko. V kurzu byly hlavně jarní barvy, zlatá, zelená, červená a ozdoby ve tvaru květin a motýlků.

"Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím vydraženého vajíčka přispět k vytvoření ještě lepšího prostředí pro pacienty Kliniky dětské chirurgie a traumatologie a budeme nadále podporovat podobné projekty, které mají velký smysl pro malé pacienty, " uvedl Milan Janků, předseda představenstva ECM Real Estate Investments.

Autor: ela
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Absolonová shání na internetu i psí granule

18. března 2010 v 22:33 | www.regiony24.cz |  Akce
18.3.2010 17:11

Krásná a spokojená se objevila Monika Absolonová (33) na charitativní akci, kde celebrity malovaly velikonoční vajíčka. Ta se pak dražila a výtěžek putoval do pražské Thomayerovy nemocnice.
Zpěvačka Monika Absolonová si při té příležitosti pochvalovala, že přišla na chuť internetovým obchodům. "Většinu věcí už teď nakupuji po internetu, dokonce i granulky pro psa. Má to obrovskou výhodu, nemusím se s nimi tahat," svěřila se Monika.

Ale se týče oblečení, dává Monika stále přednost spíše butikům nebo kamenným obchodům. "To ale vyžaduje víc času. Všechno si v klidu projít. Když mě něco osloví, taky si to vyzkoušet. Budu muset začít. Nemám ještě na jaro vůbec nic nového, do Velikonoc je ale více než čtrnáct dnů, tak to snad stihnu a beránek mě nepokaká," přemýšlí Absolonová.
Monika
To ti ostatní, kteří velikonoční vajíčka také s velkou vervou omalovávali, jako například Heidi Janků, Tereza Kerndlová, Míša Dolinová, Petra Černocká, Hanka Mašlíková, Pavel Trávníček či Michal David, pak byli přistiženi. Nedalo jim to a do obchodů nakoukli. I když chlapi jako vždy svorně tvrdili, že nakupování přímo nesnášejí.

Autor / zdroj: Korzo

Monika Absolonová: Maluje velikonoční vejce

18. března 2010 v 17:46 | www.ihot.cz |  Akce
18.03.2010 11:04

Příprava na blížící se Velikonoce je důležitá a tak se řada osobností sešla v pražském obchodním centru Arkády Pankrác nad malováním velikonočních vajíček.
Monika Absolonová svoje žluté vejce posázela kytičkami, Heidi Janků zase na své vejce zvěčnila tulipány a modelky Hanka Mašlíková a Zuzana Rosáková zase svého vejce vyrobily ozdobené kuřátku.
Nejpikantnějším výtvorem se ale chlubil Michal David, jehož vejce vypadalo spíš jako helloweenská dýně v maškarním. Všechna vejce VIP osobností ale nakonec budou vydražena na podporu dětské chirurgie a traumatologie pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice.
Autor: iHOT.cz

Kočka na autodromu! Ani provozovatel Matějské pouti se občas neovládne

17. března 2010 v 21:00 | www.ahaonline.cz |  Akce
16.03.2010 12:00

V devětašedesáti na autodromu. Tak jsme přistihli provozovatele Matějské pouti Václava Kočku...

Být světským je prostě víc než práce. Nejznámější pouťák, provozovatel Matějské Václav Kočka starší, je toho i ve svém dědečkovském věku živým příkladem. Ačkoliv jeho práce je topit se v hromadě smluv, technicky a organizačně zajistit největší pouťový svátek v Česku, ani on občas nezapře dětskou duši a sám si užívá pouťových radovánek. A ani přitom nepůsobí divně - náplní jeho práce je samozřejmě atrakce otestovat, má to tedy čím zakrýt.

Živý inventář Matějské poutě Václav Kočka s neživým inventářem, nejstarší atrakcí. Hlava draka patří ke kolotoči z roku 1904. Dříve jej tlačili čtyři chlapci, dnes za ně tuhle práci udělá elektrický pohon.

"Od dětství miluju autodrom a horskou dráhu," prozrazuje Kočka, jehož rodina je už od šedesátých let pravidelným provozovatelem Matějské pouti na holešovickém Výstavišti.

K atrakcím ale měla od dětství blíž jeho žena Olga. Tedy profesně. S kolotočáři kočovala odmalička, je ze slavného rodu Janečků. A jednou se do ní zakoukal mladík z neméně známého rodu loutkářů a artistů…

Pro postižené děti zdarma za zpěvu celebrit…
Ani tentokrát provozovatelé Matějské pouti nezapomněli na děti, které nemají ve svém životě na růžích ustláno. Letošní "Den pro zdravotně postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů" se koná v pondělí 29. března. Kromě pouťových atrakcí budou moci navštívit bezplatně i Mořský svět a později se zúčastnit koncertu populárních zpěváků na Křižíkově fontáně. Dětem zazpívají například Petr Muk, Tomáš Savka, Pavel Vítek, Monika Absolonová a další.

Autor: (ex)

Bleskový Gott: Stihnul ANNO i Kapku naděje

17. března 2010 v 20:59 | www.blesk.cz |  Akce
21.02.2010 11:22

Karel Gott (70) má za sebou hektickou sobotu a čeká ho odpočinek. Po návštěvě show Putování s dinosaury vystoupil na předávání cen ANNO v pražském Karlíně, kde zanechal manželku Ivanu (34) a jel na benefiční koncert pro Kapku naděje, kde včas vystoupil.

Byl to náročný večer nejen pro něho, ale i pro prezidentku nadačního fondu Vendulu Auš Svobodovou (37), která když zrovna s Petrem Šiškou nemoderovala benefiční koncert Strom naděje a splněných přání, tak trnula v zákuslisí strachy, aby to Mistr stihl.

Naštěstí přejezd z Karlína na Smíchov do odsvěceného kostela Sacre Coeur proběhl hladce a Karel Gott tedy mohl krátce před půl jedenáctou vystoupit s pásmem hitů Karla Svobody (†68).

Všichni zpěváci a zpěvačky, co za sobotní večer na koncertě vystoupili, pak s Karlem Gottem společně zazpívali píseň od Michala Davida, kterou napsal speciálně pro Kapku naděje k jejímu desetiletému výročí existence.
Na benefičním koncertě se za hodinu a půl podařilo vybrat téměř devět milionů korun, pro děti nemocné leukémií. Na akci vystoupila Ewa Farna, Hana Zagorová, Miro Žbirka, Monika Absolonová, Petr Kolář. Ten kromě moderování zazpíval píseň s textem od Petra Šišky a hudbou od Karla Svobody Ještě že tě lásko mám.

Pepa Vojtek zazpíval v předpremiéře ústřední píseň muzikálu Baron Prášil, který má oficiální premiéru s Danem Hůlkou až příští týden. Diváci mohli vidět i část představení z muzikálu Děti ráje.

Přestože se jednalo o koncert, na jevišti vystoupili i herci Pavel Zedníček a Marek Vašut a herečka Jiřina Bohdalová, kteří rovněž chtěli podpořit boj proti leukémii. Jiřina Bohdalová připodobnila myšlenku Kapky naděje k odkazu Tomáše Garrigua Masaryka.

Hned po vystoupení Karel Gott odjel zpět do Karlína za opuštěnou ženou Ivanou, ale to ostatním nebránilo pokračovat na večírek. Jeho hrdinou se stal tatínek Patrika Auše, když dorazil o berlích i přes polámané nohy. Jeho přítomnost rozradostnila a rozdováděla Jiřinu Bohdalovou tak, že v uvolněné náladě pokračovala s ostatními v zábavě až do téměř ranních hodin.

Autor: Michaela Remešová, hto
Foto: Michal Šula

Absolonová měla únavový syndrom, teď učí odpočívat přítele

12. března 2010 v 17:31 | www.revue.idnes.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
12. března 2010 12:11

Zamilovaná Monika Absolonová si vztah s Vratislavem Jandou nemůže vynachválit. "Máme se spolu hezky a navzájem se v mnoha věcech ovlivňujeme. Vráťa kvůli mně dělá věci, které dřív nikdy nedělal, naučil se třeba odpočívat," říká zpěvačka.
Relax a odpočinek kdysi dělal problém i jí. Díky tomu si před pár lety uhnala únavový syndrom a teď musí dbát rady lékaře. "Tenkrát mi řekl, že mám poslouchat své tělo. Takže když potřebuju spát, tak spím. Tohle Vráťa neuměl, ale já ho k tomu donutila. Byl zvyklý vstávat v půl sedmé, i když nemusel. Teď zůstává v posteli jako já třeba i do deseti," vypráví Absolonová.

Ona se kvůli němu například učí hrát golf. "Můj přítel tráví na golfových hřištích většinu času. Koupil mi taky hole s tím, že by byl moc rád, kdybych s ním někdy vyrazila. Přiznám se bez mučení, že hodně velké plus v mém případě bylo to, že je to jednak venku, jednak se hraje vždycky ve skupince lidí, takže si u toho můžete povídat - a teď budu teda úplně nezdravá - ale je to jediný sport, při kterém se může kouřit a pít. Baví mě na tom, že je to spíš společenská událost," řekla zpěvačka.

Monika nehodlá v golfu rozhodně překonávat nějaké rekordy, trenérku přesto má. "Je výborná, ale já chodím hrozně nepravidelně. Začala jsem v září a nemám stále zelenou kartu, v zimě jsem to totiž zapíchla, protože to není zrovna období pro mě. Ale teď jsem slyšela, že zelená karta možná už nebude potřeba, což je šance, že na nějaký ten turnaj budu s Vráťou moci jít."

Svého přítele potkala Absolonová loni v červenci v Praze, a první výročí chtějí oslavit v Barceloně, kde se bude konat mistrovství Evropy v atletice, na které se moc těší. Jinak bude mít zpěvačka léto spíš pracovní, chystá totiž s Jiřím Škorpíkem muzikálovou desku. Nazpívá na ni například duet s kamarádem a kolegou Mariánem Vojtkem.
Ještě předtím bude ale zkoušet v Divadle Broadway roli v muzikálu Je třeba zabít Davida, kterou jí nabídli producent Oldřich Lichtenberg s Michalem Davidem. "Mám tam takovou pidiroli, ale bude to legrace. Paroduji totiž sama sebe, protože mám hrát uklízečku Móňu a Kleopatru. Režisérem je Radek Baláš, se kterým jsem zatím nepracovala, a protože se mi hrozně líbil muzikál Adéla ještě nevečeřela, do kterého jsem nazpívala kytku, moc mě spolupráce s ním zajímá. Kromě toho u nás v divadle poprvé hraje můj kamarád Lumír Olšovský, těším se na Jakuba Wehrenberga, na Aleše Hámu i Martina Sobotku. Má to být crazy komedie a jsem vážně moc zvědavá, jak se s ní autoři scénáře Radek Baláš a Oldřich Lichtenberg, kterým přispěli Richard Genzer a Michal Suchánek, poperou," uzavírá Absolonová.

Autor: pro Revue iDNES.cz ja
Foto: Marek Navrátil

Obsah aktuálního čísla SŽ Zdraví 2/2010:

10. března 2010 v 20:25 | www.burda.cz |  Ostatní
V prodeji od: 10. 3. 2010

Je tu jaro a s ním také Svět ženy Zdraví. Opět vám přinášíme zajímavosti a dobré rady ze světa medicíny a dalších oborů souvisejících se zdravým životním stylem.
Ještě předtím vás ale "přivítá" rozhovor s Monikou Absolonovou, s níž jsme si povídali o nejen tom, zda si při svém pracovním vytížení dokáže najít čas na odpočinek. Dále v časopise najdete 20 pověr kolem zdraví, návod, jak zatočit s jarní únavou, vše o životě s Bechtěrevovou nemocí, jež se týká hlavně mužů, a vysvětlíme vám, jaké tuky našemu organizmu škodí a které mu naopak prospívají.

V reportáži se věnujeme nádorovému onemocnění kostní dřeně a ve skutečném příběhu si přečtete o boji s bulimií. A protože je tu jaro, máme pro vás i několik způsobů odstranění přebytečných tukových faldíků - cvičení, recepty na lehký zeleninový oběd a pomůžeme vám i s výběrem odšťavňovače, abyste si mohla sama udělat čerstvou ovocnou či zeleninovou šťávu. Nakonec jsme pro vás připravili testy, díky nimž zjistíte, jaký jste hormonální typ, jste-li panikářka, nebo jestli váš kalendářní věk odpovídá staří vaší duše. Příjemné čtení!

Cena za výtisk: 24,90 Kč

Blondýna Pazderková a spol.: Chtějí zabít Michala Davida!

10. března 2010 v 19:58 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Je třeba zabít Davida
10.3.2010 13:50

Idol disco music Michal David je v ohrožení. V divadle Broadway už začali usilovat o jeho život...
Naštěstí jen na prknech pražského divadla Broadway, kde se začala zkoušet nová muzikálová parodie s písněmi Michala Davida. Děj muzikálu se odehrává v roce 2060 a známý hudebník je v něm představen jako modla a největší skladatel své doby. A jedna na první pohled nevýznamná událost spustí řetěz situací, které jsou obsahem našeho příběhu. Touto událostí je rozhodnutí Ministerstva školství a kultury upravit název Akademie múzických umění (ve zkratce AMU) na Davidovu akademii múzických umění - ve zkratce tedy DAMU.

Představitel úpadkové hudební formy, jakou je POP music, a má být po něm pojmenovaná celá akademie? Tři nejvýznamnější osobnosti akademické obce: prof. Rejžák, doc. Vývrt a dr. Natalická se rozhodnou této národní tragédii zabránit. Využít k tomu chtějí stroj času, jehož prostřednictvím lze cestovat mezi různými časovými dimenzemi.
V muzikálu se představí například Iva Pazderková, Bára Štěpánová, Ivan Vyskočil, Roman Vojtek, Alan Bastien, ale i Ilona Csáková, Monika Absolonová, Leona Machálková, Linda Finková a další.

O tom, že půjde v muzikálu opravdu do tuhého, svědčí i fotky ze zkoušek, které jsou právně v plném proudu. Premiéra muzikálu se totiž uskuteční už 28. dubna 2010.

Fotky ze zkoušek napovídají, že se bude muzikál odehrávat v akčním tempu.

Autor: (iec)
Foto: Martin J. Polák, Marek Pátek

Prahou zní: Je třeba zabít Davida!

7. března 2010 v 12:46 | www,sip.denik.cz |  Ostatní
03.03.2010 06:53

Někteří by s tímto sloganem vřele souhlasili, jiní by svého oblíbeného hitmakera bránili zuby nehty. Jisté je, že právě v pondělí začínají zkoušky na nový muzikál v divadle Broadway, a to právě s tímto názvem. Jeho autorem je Michal David a Zdeněk Barták, vystoupí v něm hvězdy Broadwaye jako je Monika Absolonová, v hlavních rolích se objeví oblíbený tandem Aleš Háma a Jakub Wehrenberg. Co všechno se nám ještě podařilo zjistit?

Radek Balaš, režisér muzikálu, nám přiblížil děj: "V nejbližších dnech mě čeká nesmírně zajímavá práce, protože v pražském divadle Broadway, v produkci Oldy Lichtenberga, začínáme od pondělí 1. 3. zkoušet takovou vážnou komedii. Bude to sci-fi komedie, jejíž pracovní a myslím si, že už i definitivní název je Je třeba zabít Davida. Celý vtip spočívá v tom, že je to postaveno na hudbě Michala Davida, který na tom spolupracuje a nějaké věci i dodělával.

Když prozradím základní story, tak jde o to, že ještě v roce 3060 hudba Michala Davida pořád slaví masový úspěch u takových těch normálních diváků, a tak se rozhodne trojice akademiků z akademie múzických umění, že vyšle do minulosti misi dvou vrahounů. Připomíná to zlatou éru klasických českých komedií Zabil jsem Einsteina, pánové nebo Zítra vstanu a opařím se čajem. A ta komedie je postavena na tom, že první část je příprava na misi a druhá část se odehrává v naší současnosti, kde se ti dva vrahouni pokoušejí zabít Michala Davida!"

Michal David je gumák
Těmi vrahouny jsou právě Háma a Wehrenberg. Jenže, kdo bude hrát Michala Davida? Nikdo, v tom je právě ten vtip. Michal David bude totiž gumák! "Celý ten muzikál je pojatý komikově, jako bývaly slavné české crazy komedie ze sedmdesátých let," řekl nám producent Oldřich Lichtenberg. A ještě, kupodivu, prozradil pointu: "Michala Davida nezabít nepodaří!"

Tak to vidíte, Michal David je opravdu věčný!

Autor: Karolína Grzybowská, Anna Vančová

Jak bydlí Monika Absolonová

7. března 2010 v 12:04 | www.blesk.cz |  Ostatní
26.02.2010 05:00

Rodinná vila v pražské Lhotce
Nejdříve Monika Absolonová (33) bydlela dlouho ve svém malém pražském bytě společně s bývalým manželem. Po několika letech se však přestěhovala do krásné vily na Lhotce, která patří jejím rodičům. Vila je v secesním stylu a může se pyšnit krásnou zahradou. Ve vile dlouho bydlela se svou mámou a mladším bratrem. Momentálně se Monika přestěhovala za svým přítelem, o jedenáct let starším lobbistou Vratislavem Jandou (44).

Autor: gam
Foto: abl