Únor 2010

Monika Absolonová: Nejsem těhotná, jen tlustá!

25. února 2010 v 21:08 | www.ahaonline.cz |  Akce
23.02.2010 02:00

Zpěvačka Monika Absolonová (33) se v poslední době mírně »zakulatila«, a v kuloárech tak rozvířila spekulace o svém těhotenství. "Mít dítě si přeju v podstatě už od svých dvaceti let. Ale až teď jsem dospěla k přesvědčení, že třiatřicet let je ideální věk na to otěhotnět," nechala se před časem slyšet Absolonová.
Zpěvačka už rok kvete štěstím po boku lobbisty Vratislava Jandy (44). S ním také přes osm měsíců sdílí společnou domácnost. "Jsem zamilovaná a šťastná a ve svých třiatřiceti letech se chovám jako puberťačka. Už jsem ani nečekala, že to po některých životních zkušenostech, které mám s muži, přijde," nešetří chválou na svého partnera, se kterým by se nebránila počít potomka. Z miminka se ale zpěvačka ještě nějakou dobu radovat nebude. "Nejsem těhotná, jsem jen tlustá," smála se muzikálová Angelika Absolonová. Ta si ze svých kil navíc hlavu nedělá, je totiž šťastná.
Autor: (nik)
Foto Aha! - Karel Kopáč

Vendula Svobodová: Na charitu si pozvala Paroubka

22. února 2010 v 17:35 | www.ihot.cz |  Akce
22.02.2010 00:03

Vendula Svobodová, která o víkendu oslavila desáté výročí svojí Kapky naděje televizním galakoncertem Strom splněných přání, pozvala řadu hostů, mezi kterými nechyběl ani předseda ČSSD Jiří Paroubek s manželkou Petrou.

Pár, který ještě nestrávil skandál s botičkami od Diora pro jejich malou dceru Margaritu, se přišel ukázat na charitativní akci. Nechyběl sice ani premiér Fischer, jeho žena ale s Kapkou naděje spolupracuje již dlouhodobě.
Během večera vystoupila také řada hostů, kteří se předtím objevili na konkurenčním předávání cen Anno v čele s Karlem Gottem, Petrem Bendem či Evou Farnou a vystoupili také Miro Žbirka nebo Monika Absolonová, která již tradičně přišla v doprovodu svého přítele.

Autor: iHOT.cz

Soc. dem. chystá na Ústecku hokejovou show se zpěvy

21. února 2010 v 22:32 | www.novinky.cz |  Akce
21.02.2010 19:25

Ústí nad Labem - Ačkoli veřejnost politici ujišťují, že ve volbách jde o vážná témata a budoucnost země, neváhají si při sbírání hlasů pomoci známými tvářemi ze světa showbyznysu.

Do voleb zbývá už jen 97 dní a ze stranických kuchyní začínají prosakovat informace o tom, jak budou chtít voliče oslovit a přitáhnout k volebním urnám.

Se zapojením celebrit počítají jak obě největší parlamentní strany ODS a ČSSD, tak na známé tváře spoléhají i menší partaje jako komunisté, zelení či Věci veřejné.

ČSSD už příští měsíc chce vábit voliče v Ústeckém kraji na velkou třídenní hokejovou show spojenou s hudebním vystoupením řady známých umělců. Vyplývá to z interního stranického materiálu, který má Právo k dispozici.

Soc. dem. totiž považuje Ústecko za klíčový kraj, kde kandiduje jako lídr předseda strany Jiří Paroubek a jako dvojka hokejista Jiří Šlégr. Show by se měla konat na náměstích pěti největších měst, prozradil Právu dobře informovaný zdroj z ústecké ČSSD.

Na akcích soc. dem. by měla vystoupit například Monika Absolonová, Petr Muk, Dalibor Janda, Josef Vojtek, Pavel Vítek, Tomáš Savka, Šárka Vaňková, Petra Janů, Lenka Filipová, Vladimír Hron, Tereza Kerndlová, Leona Machálková, Zdeněk Izer či Marta Jandová.

Za vystoupení až 70 tisíc
U jmen umělců jsou v materiálu uvedeny i částky, které by jim měla ČSSD uhradit. Pohybují se od 30 do 70 tisíc korun za vystoupení.

Součástí show bude kluziště, hokejová škola, soutěže na ledu, diskotéka na bruslích, programy pro školy a dětské domovy. Rozdávat se budou balónky a CD s pohádkami. Součástí budou i proslovy volebních kandidátů.

Šlégr Právu řekl, že je připraven se do akcí zapojit, i když přiznal, že neví, zda bude na každé. "Ale na těch, co se zúčastním, tak bych chtěl jít mezi lidi, v bruslích, zajezdit si s nimi, promluvit pár slov. Pokud tam budou děti, tak samozřejmě jim něco poradit, ukázat. Popřípadě jim navrhnout, jestli by nechtěly hrát hokej, protože pro mne každé dítě v hokeji je přínos," prozradil Šlégr.

Autor: jov, Právo

Bleskový Gott: Stihnul ANNO i Kapku naděje

21. února 2010 v 22:24 | www.blesk.cz |  Akce
21.02.2010 11:22

Karel Gott (70) má za sebou hektickou sobotu a čeká ho odpočinek. Po návštěvě show Putování s dinosaury vystoupil na předávání cen ANNO v pražském Karlíně, kde zanechal manželku Ivanu (34) a jel na benefiční koncert pro Kapku naděje, kde včas vystoupil.

Byl to náročný večer nejen pro něho, ale i pro prezidentku nadačního fondu Vendulu Auš Svobodovou (37), která když zrovna s Petrem Šiškou nemoderovala benefiční koncert Strom naděje a splněných přání, tak trnula v zákuslisí strachy, aby to Mistr stihl.

Naštěstí přejezd z Karlína na Smíchov do odsvěceného kostela Sacre Coeur proběhl hladce a Karel Gott tedy mohl krátce před půl jedenáctou vystoupit s pásmem hitů Karla Svobody (†68).

Všichni zpěváci a zpěvačky, co za sobotní večer na koncertě vystoupili, pak s Karlem Gottem společně zazpívali píseň od Michala Davida, kterou napsal speciálně pro Kapku naděje k jejímu desetiletému výročí existence.
Na benefičním koncertě se za hodinu a půl podařilo vybrat téměř devět milionů korun, pro děti nemocné leukémií. Na akci vystoupila Ewa Farna, Hana Zagorová, Miro Žbirka, Monika Absolonová, Petr Kolář. Ten kromě moderování zazpíval píseň s textem od Petra Šišky a hudbou od Karla Svobody Ještě že tě lásko mám.

Pepa Vojtek zazpíval v předpremiéře ústřední píseň muzikálu Baron Prášil, který má oficiální premiéru s Danem Hůlkou až příští týden. Diváci mohli vidět i část představení z muzikálu Děti ráje.

Přestože se jednalo o koncert, na jevišti vystoupili i herci Pavel Zedníček a Marek Vašut a herečka Jiřina Bohdalová, kteří rovněž chtěli podpořit boj proti leukémii. Jiřina Bohdalová připodobnila myšlenku Kapky naděje k odkazu Tomáše Garrigua Masaryka.

Hned po vystoupení Karel Gott odjel zpět do Karlína za opuštěnou ženou Ivanou, ale to ostatním nebránilo pokračovat na večírek. Jeho hrdinou se stal tatínek Patrika Auše, když dorazil o berlích i přes polámané nohy. Jeho přítomnost rozradostnila a rozdováděla Jiřinu Bohdalovou tak, že v uvolněné náladě pokračovala s ostatními v zábavě až do téměř ranních hodin.

Autor: Michaela Remešová, hto
Foto: Michal Šula

Kapka naděje

20. února 2010 v 13:08 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
Dnes 20. 02. 2010 ve 21:00 na ČT1

10 let rosteme s vámi - přímý přenos charitativního koncertu Nadačního fondu Kapky naděje z kostela Sacré Coeur v Praze. Účinkují: K. Gott, H. Zagorová, M. Rottrová, M. Žbirka, E. Farna, P. Kolář, P. Muk, M. Absolonová, M. Hrůza, P. Bende, Inflagranti, děti ze 7 vybraných škol a další. Večerem provázejí P. Šiška a V. Svobodová. Režie P. Soukup

Již desátým rokem pomáhá Nadační fond Kapka naděje postiženým dětem s poruchou krvetvorby. Trpělivá a velmi intenzivní pomoc NF KN nemocným dětem přesáhla postupně brány motolské nemocnice v Praze a stala se symbolem velmi přesně cílené a efektivní charitativní činnosti s celorepublikovým dosahem.

A právě sedm krajů České republiky, 7 konkrétních nemocnic z těchto regionů a 7 vybraných škol, jsou hlavními aktéry letošního projektu Nadačního fondu Kapka naděje s podtitulem 10 let rosteme s vámi, ve kterém školáci pomáhají svým nemocným kamarádům.

Cílem posunu celého projektu, jak po obsahové, tak po mediální stránce, je aktivní zapojení zdravých dětí do charitativní činnosti s cílem prokázat, že chuť pomáhat druhým je součástí lidské přirozenosti, odpovědnosti k ostatním, ale i formou zábavy na jejímž konci může být společná zábava pro zdravé i nemocné..

Stopáž: 96 minut


Svobodová slaví deset roků Kapky naděje, daly jí syna a vzaly manžela

12. února 2010 v 21:15 | revue.idnes.cz |  Akce
11. února 2010 8:07

Vendula Svobodová to s nadací Kapka naděje dotáhla už k desátému výročí. Období to pro ni bylo všelijaké, především jí dalo syna, ale také vzalo manžela.

Když Vendula Svobodová zakládala Nadační fond Kapka naděje, netušila, že při jeho desátém výročí, které připadá právě na letošní rok, bude vzpomínat na věci krásné i tragické. Během té doby se totiž její život několikrát obrátil vzhůru nohama.

"Nejvýjimečnějším rokem pro mě bylo Jakubovo narození, tenkrát to byl skvělý rok i pro Kapku naděje, která díky projektu VyVolení dala na charitu dvacet milionů korun. Pro mě osobně byl samozřejmě nejhorší rok 2007, kdy jsem přišla o manžela. Pro Kapku to však špatné období nebylo, i v něm nashromáždila hodně peněz. K letošnímu roku rozdala už celkem sto čtyři miliony, což je myslím krásná suma," míní Svobodová.

O další peníze usiluje fond, jehož je prezidentkou, projektem Strom nadějí a splněných přání. Připravil ho ke svému výročí a podpoří jím osm nemocnic po celé České republice. Celý projekt vyvrcholí 20. února benefičním koncertem v pražské kapli Sacre Coeur a bude ho přímým přenosem vysílat Česká televize. V souvislosti s koncertem došlo k malé kolizi a boji o interprety. Na Nově se totiž v ten den budou udílet ceny Anno.

"Bude díky tomu asi těžší získat pro nemocnice peníze od diváků, pro které bude kromě dárcovských SMS zřízeno i telefonní číslo 87 777. Lidé u nás ale o nic nepřijdou, uvidí totiž stejné umělce, kteří vystoupí na Anno. Už předem jsme totiž měli domluvenou Ewu Farnou a Petra Bendeho a protože jsme stáli o Karla Gotta, nabídli jsme "půjčit" za něj Nově právě tyto dva umělce. Oba přenosy všichni bez problémů stihnou i díky hodinovému rozdílu, který je dělí od začátku. Budou jen muset přejíždět z místa na místo," líčí prezidentka Kapky naděje.

Scenáristou koncertu je Radan Dolejš, moderátorem Petr Šiška a potřebné peníze pro nemocnice pomohou svým účinkováním získat umělci jako Hana Zagorová, Marie Rottrová, Monika Absolonová, Petr Kolář, Bolek Polívka, Marek Vašut, Pavel Zedníček i Jiřina Bohdalová. Speciální finálovou písničku skládá pro všechny interprety Michal David. Skladba od zesnulého hitmakera Karla Svobody Ještě že tě lásko mám zazní samozřejmě z úst Petra Koláře, ale v nové úpravě. Svobodová doufá, že všichni společně letos pokoří loňskou částku šest milionů korun.

"Jsem ráda, že projekt zaštítil premiér Fišer a zúčastní se i s rodinou. I moje rodina přijde kompletní, i když uvidím, jestli Jakub vydrží po celou dobu v klidu a nebudu ho muset poslat domů, je to hyperaktivní dítko. Začíná teď chodit na hodiny piána, ale zatím ho z celé výuky nejvíc zaujalo, že měla paní učitelka akvárium. Petr Dodal, který mi s Kapkou naděje od počátku pomáhá, vtipně podotkl, že z něj bude asi rybář," směje se Svobodová.

Sama o sobě tvrdí, že se nepovažuje za Matku Terezu. "Jako člověk, který dělá svoji práci opravdu ze srdce a snaží se u toho normálně žít, starat se o dítě a rodinu, bavit se, být obklopen přáteli a eliminovat zmetky, kteří mezi ty přátele občas prosáknou. Vím, že nejsem standardní osoba a že je mi někdy vyčítáno, že se směju a bavím poté, co se mi stalo. Ale právě proto. Drží mě na nohou hlavně fakt, že dávám svojí prací radost ostatním," uzavírá.

Autoři: pro Revue iDNES.cz ja

Absolonová: Táta mě pořád trápí, ale už to neřeším!

3. února 2010 v 21:45 | www.sip.denik.cz |  Rozhovory
Úterý 02.02.2010 04:44

Dalo by se říct, že zpěvačka Monika Absolonová (33) prožívá šťastné období. Jde z role do role a našla skvělého partnera, se kterým dokonce plánuje potomka. Šípu prozradila, na čem teď pracuje, i to, že v jejím životě je stále jedna nevyřešená věc - vztah s tyranským otcem, který celé její rodině pořád ubližuje.
Po dvou letech zkoušíte roli v muzikálu Angelika. Jsou zkoušky náročné?
Já i Leona Machálková tu roli už umíme, ale pro Kamilu Nývltovou je to mnohem náročnější, protože je v tom nová a na nastudování měla jen týden. Ale to období zkoušek je náročné pro nás pro všechny.

Jak se staráte o svůj hlas?
Já už chodím patnáct let na hodiny zpěvu k panu profesorovi Klezlovi. Už ne pravidelně, ale pořád si myslím, že hlasová hygiena je potřeba. Hlasivky jsou sval a já potřebuji někoho, kdo mi řekne, co si ještě můžu dovolit. Jeden čas jsem měla i třicet představení za měsíc a sama se divím, že si hlasivky ještě neodjely na dovolenou. Já totiž nevyznávám úplně zdravý životní styl, kouřím, ponocuji, prostě dělám ty věci, co by se neměly.

Zradil vás někdy hlas?
Na začátku, když jsem v šestnácti letech začínala, zradil mě několikrát. Divím se tomu, že například Michal David tenkrát věřil, že mám nějaký talent. Ale časem mi hlas zesílil a vždy mám radost, když mi někdo z kolegů zpěv pochválí.

Kolik muzikálových rolí máte za sebou?
Můj první muzikál byl v roce 1995 Dracula, tam jsem hrála postupně tři role. Následoval Krysař, Kleopatra, Rebelové, Noc na Karlštejně, Tři mušketýři a další. Určitě těch rolí bylo nejméně dvanáct.
V současné době je pro vás muzikál hlavní pracovní náplň.
Myslím si, že muzikál je těžká disciplína a v Čechách se stále podceňuje. Vím, že to nemusí být každého šálek kávy, takže ho nikomu nevnucuji, ale já ho mám ráda, protože je odpočinkový. Mám pocit, že čím je člověk starší, tím víc stresu zažívá a já osobně si ráda takhle odpočinu. Myslím, že i kýč je potřeba. Jen mě mrzí, že u nás nemůže producent investovat do muzikálu tolik jako třeba v Londýně. Důvod je ten, že v Čechách, i když má představení úspěch, stejně běží maximálně rok, ale v Anglii třeba dvanáct let. Ale herecké výkony jsou mnohdy srovnatelné.

Máte ještě potřebu se vymanit ze škatulky muzikálové hvězdy?
Někdy ano a někdy ne. Začínala jsem jako sólová zpěvačka a nemám tohle škatulkování ráda. Dělám vše na tisíc procent a mám radost, když lidé odcházejí spokojeni a je mi jedno, jestli jdou z muzikálu nebo z koncertu. Poslední desku jsem vydala v roce 2004 a bylo to velmi komplikované, protože mě nehrála rádia. Ale teď jsem si odpočinula a asi něco sólově zkusím.

Velmi dlouho jste byla bez partnera…
Já mám vždycky delší vztah a pak se z toho delší dobu dostávám. Anebo někoho potkám a zjistím, že to není ten pravý, takže raději žádný vztah nezačínám.

Čím vás tedy oslnil váš současný přítel?
Nevím, jestli se to dá říct jednou větou, ale pro mě je nejdůležitější, abych si toho chlapa vážila, abych mu věřila, abych se s ním nenudila a abych věděla, že je to fajn člověk. Já nedělám v životě podrazy a mám ráda všechno na rovinu. A v tom jsme si s přítelem padli do noty. Navíc je chytrý a nemá mindrák z toho, že jsem zpěvačka a podporuje mě v tom. Dokonce i kartářka mi před časem takový vztah vyvěstila. A teď jsem k ní šla znovu a řekla mi, že to dopadne dobře.

Pomýšlíte na svatbu?
Já už jsem byla vdaná a on ženatý, dokonce vícekrát, a ani jednomu z nás to příliš štěstí nepřineslo, tak pro mě není svatba to nejdůležitější. Mám jednu nádhernou za sebou, takže už takový ten holčičí sen nemám. Důležité je, aby se nám spolu hezky žilo a abychom si uměli vytvořit zázemí.
A potomek je v plánu?
Určitě bych se tomu nebránila. Kdyby to přišlo, byli bychom oba rádi.

Vyřešil už se nějak váš problematický vztah s otcem?
Bohužel ne, je to pořád stejné. Myslím, že se to nikdy nevyřeší, ale člověk se naučí žít s čímkoliv a v čemkoliv, takže my, máma, brácha a já, jsme se s tím smířili a už to nemá smysl dál řešit. Když se někomu chce vás trápit, tak to bude dělat a nic s tím neuděláte.

Co chystáte na tento rok?
V dubnu začnu připravovat desku, pak jsem dostala nabídky na nějaké muzikály a filmy, ale ještě nevím, jak to dopadne. Ale film mě velmi láká.

Jak trávíte svůj volný čas?
Volno jako takové nemám, třeba dnes mám zkoušku a ještě dvě vystoupení mimo Prahu, po kterých mě vozí můj bratr. A tak to mám nabité pořád. Někdy je těžké skloubit práci se soukromým životem a můj partner musí být hrozně tolerantní a hlavně se musí podřídit mému životnímu rytmu. Je to velká komplikace a málokdo si to umí představit. Protože normální ženská přijde domů z práce, ale u nás je to jinak. Nemáme víkendy a nectíme žádné svátky. A zase v létě, kdy já mám prázdniny, přítel chodí do práce, takže je velmi těžké takhle žít. Ale když se chce, všechno jde. A nám to zatím jde.

Autor: Kristýna Beranová
Foto: Tilen Vajt