Leden 2010

Dobré ráno

31. ledna 2010 v 14:33 | www.ceskatelevize.cz |  Ostatní
Záznam chatu ze čtvrtka 21. ledna 2010 během vysílání

Majka Bartošková: Dobrý den Moniko, srdečně zdravím a chci se zeptat jestli nemáte ambice si vytvořit svůj program s písněmi které máte ráda? Jsem pamětnice - důchodka a pamatuji si Vás coby "holčinu" v televizi v písničce "Pod peřinou" nebo tak nějak se jmenovala. Přiznám se, že jsem koukala a říkala si no jestli z tohoto děvčátka by měla být zpěvačka - no nevím. To byl tehdy můj pohled laika. Dnešní, zase můj pohled laika: jen tak dál, rozdávejte svým hlasem dál radost a pokud to půjde tak zůstaňte svá a přeji ať Vám a potažmo nám zůstane Váš nakažlivý úsměv i smích co nejdéle. Zdravím z Moravy a ještě přeji hodně štěstí v osobním životě.
Monika Absolonová: Milá Majko:) moc děkuju!teď zpětně taky nechápu, že mi Michal David věřil:) já bych taky netipovala, že se někdy vyzpívám...ale stalo se, tedy aspoň trochu. Jsem moc ráda, že můžu dělat to, co mě baví a třeba tím někomu občas zpříjemnit den:) takže moc děkuju za mail, mějte se krásně! někdy snad nějaký svůj recitál udělám, doufám, že ještě tenhle rok! krásný den m.

Šárka : Dobrý den Moniko ,byla jste skvělá čarodějnice v pohádce ,chtěla by jste si ještě zahrát a nechtěla jste si někdy zahrát princeznu?Děkuji za odpověď přeji Vám pevné zdraví a štěstí nashledanou
Monika Absolonová: Milá Šárko:) děkuju za dotaz! ráda bych si zahrála ve filmu, vlastně cokoliv, protože mě to moc bavilo! práce se Zdeňkem Troškou je radost:) a ani by to nemusela být princezna, čarodějnice je větší zábava a člověk aspoň nemusí být za krasavici:)krásný den a také vše nej:)m.

jindra : sem fanousek tviho fan klubu
Monika Absolonová: ahoj Jindro:)tak to je dobře!krásný den:)m.

paja: Dobreé ráno, chtěla bych se vás zeptat jestli je pravda, že muzikál Angelika bude jen do 28.2. Jste nejlepší muzikálová zpěvačka, moc vám fandím.
Monika Absolonová: Milá Pájo:) bohužel to pravda je...tak doufám, že Ti co Angeliku neviděli se na nás přijdou podívat!myslím, že stojí za to:) každopádně budeme od 6.3. do 11.4. místo Angeliky hrát Kleopatru a na to se těším! děkuju moc za podporu a pochvalu:)krásný den!!!m.

Kateřina Korbášová: Hezký den Vám přeji, ráda bych se zeptala jak dlouho dopředu víte, který den budete hrát v divadle. Byla jsem už 2x na Angelice a Vy jste zrovna nezpívala.Šla bych ještě jednou, ale už na Vás, myslím si, že ta role je právě pro Vás. Kde se to můžu zjistit,kdy budete zpívat právě Vy?Děkuji za odpověď.Kateřina
Monika Absolonová: Milá Kačko:) děkuju za podporu:) když se podíváte na mé stránky www.absolonova.cz, tak tam určitě termíny kdy hraju najdete! každopádně, podle všeho, se už Angelika nevrátí, tak pokud jí chcete opravdu ještě jednou vidět, tak si pospěšte:)krásný den:)m.

Klára: ahoj kdy přijedete do Teplic?
Monika Absolonová: Milá Klárko:) děkuju za dotaz! to nevím kdy přijedu do Teplic, to záleží kdo z pořadatelů a kdy mě pozve:)krásný den!m.

Jan Krouplc: Ahoj Moniko Jses rada ze Iveta a Jirka jsou zase spolu,je to prima vid:)!!!Porad na Tebe v Havirove vzpominame
Monika Absolonová: Milý Honzo:) je přece hezký, když se májí lidi rádi:) já na Havířov taky ráda vzpomínám! krásný den m.

jindra : vase pisene jsou super JINDRA od olomouce
Monika Absolonová: Dobré ráno Jindro:) děkuju moc! krásný den:) m.

radek: Váš usměv rozjasnil mé ráno. Děkuji
Monika Absolonová: Radku děkuju moc!:)krásný den:)))m.

Blaschová (Letovice): Dobré ráno, chtěla jsem se zeptat co vám dala nebo vzala role Moniky v Kameňáku? Působila jste v ní věrohodně,ale myslím si,že tak hloupá a naivní nejste. Máte i soukromém životě obdobné trable jako ona? Díky za odpověď! Přeji hezký den!
Monika Absolonová: Krásné ráno paní Blaschová, role Moniky mi dala příjemné chvíle s lidmi kolem Zdeňka Trošky a pěkné léto, nevzala mi nic:) jestli jsem působila věrohodně, tak to mám radost! ale tak hloupá jako ona snad nejsem:)krásný den. m.

JARDA KARDAS : AHOJ LÍBÍ SE TI KAPELA J.A.R. ,CHODIS NA JEJICH KONCERTY,KTEROU DESKU MAS NEJRADEJI.DIKY MOC
Monika Absolonová: J.A.R. poslouchám, protože zbožňuju dana Bártu, ale spíš starší desky, na koncerty bohužel moc nechodím...krásný den:)m.

Blaschová (Letovice): Zdravím ještě jednou :-) Minulý týden jsem KONEČNĚ shlédla doma v soukromí DVD Kleopatra a musím říct,že tato role vám opravdu sedla! Jste výborná! Krásný zbytek dne přeji :-)
Monika Absolonová: Přijeďte se podívat, na živo je to lepší! Děkuju moc za pochvalu!!!Kleopatra je úžasná role:) krásný den:)m.

Zdena Kyjov: Dobrý den Moniko, líbí se mě Vaše veselost a radost myslím že by ste ji mohla pořád rozdávat.Chtěla bych se zeptat co rodina a děti.Přeji Vám všechno nejlepší a aby se Vám vše splnilo co si od života přejete.Nashledanou
Monika Absolonová: Milá Zdeno:) děkuju moc! děti zatím nemám, tak jen doufám, že se mi tahle úžasná role, být maminkou, někdy vyplní...děkuju!!! Vám také vše nej:) krásný den:)))m.

Ivana: Dobrej den Kde jste v Havru(Havířově)bydlela?Pamatuju si Vás z Vaškem z diskotéky(splečenský dům) a ze zimáku.Přeju Vám same hezké role.
Monika Absolonová: Milá Ivanko, to jsem nebyla já...s exmanželem jsem nikdy na diskotéce v Havířově nebyla...asi si hledal stále stejné typy holek:) naštěstí už je to pryč:)krásný den!m.

Eva Vyškov: Milá Moniko, dotaz nemám žádný, jenom bych Vám ráda řekla, že Vás mám moc ráda. Váš recept na vánočku mě totálně dostal na kolena. Pokaždé když si Vás představím, tak se musím smát. Jsem ráda, že jste taková prdloška a ne strojená celebrita. Přeji Vám spoustu šťastných dnů.
Monika Absolonová: Milá Evi:) děkuju moc za krásný vzkaz...vánočka se ,,povedla,,:) ale doma se mi podařila!děkuju a přeji Vám vše nej!krásný den:)))m.

Jan Nácovský: sleduji Vaši hvězdnou kariéru a přeji Vám hodně úspěchůůůůůůůůůůůů P.S. pozdravujte maminku
Monika Absolonová: Milý pane Nácovský:)děkuju moc!vyřídím!!!krásný den:)m.

rony bukovsky: dobré ráno moniko,jsem váš velký fanoušek a chtěl jsem se zeptat ,zda by jste byla tak velice hodná a mohla mi zaslat vaši fotku s podpisem?Jste velice krásná ale také velice zaměstnaná žena asi není příliš možností si s vámi popovídat...třeba na icq nebo skype nebo ano?
Monika Absolonová: Milý Rony, net moc nepoužívám, každopádně napište svou adresu na mé stránky, www.absolonova.cz, a určitě vám ji pošlu:)krásný den!m.

jindra : mam vzochany tvuj autrogram
Monika Absolonová: to je fajn:)))m.

Jitka: Dobré ráno Moniko,viděla jsem Vás před lety v Kleopatře a byla jste skvělá.Libila jste se mi i letos v Atletovi roku.Přeji Vám mnoho krásných rolí a taky v osobním životě ať jste šťastná.Přeji Vám pěkný den.
Monika Absolonová: Milá Jitko:) moc děkuju za pochvalu a podporu!mějte se krásně:)pěkný den!!!m.

Jarmila: Paní Absolonová, moc vám fandíme celá rodina a vzpomínáme, jak jste zpívala v září v Uh. Hradišti pro Nadaci DKS spolu s J. Vojtkem a T. Savkou. Vystoupení vás tří bylo vlastně pro nás diváky takové překvapení. Mému 18letému synovi se tam se mnou moc nechtělo, nakonec byl vaším vystoupením nadšený a když večer nějaká holčina zpívala v Superstar Když královnou jsem já, prohlásil kriticky: No Absolonová to ani zdaleka není! Držíme vám palce, hezký den!
Monika Absolonová: Milá Jarmilko:) děkuju moc! Váš vzkaz mi udělal velkou radost a zároveň mě pobavil:) bráchovi je 22, takže chápu poznámku Vašeho syna jako ooobr pochvalu:)!!! krásný den a mějte se krásně!!!m.

Eliška Navrátilová ,praha: má te mc hezký úměv
Monika Absolonová: Eliško, už mi dalši dotazy neposílej, budu už končit...baví mě hrát v muzikálech, pokud chceš být zpěvačka měla bys zpívat každý den, alespoň na začátku, je mi 33, mám se dobře a Eva Farná je moc šikovná...měj se krásně!!!pa m.

Izbina: Omlouvám se,ale měl bych dotaz na paní doktorku. Jsem dárcem již 18 let.Dával jsem krev a posléze destičky na TS v Brně,poslední dva roky ale neni ze strany TS o mé krevní složky zájem. Bez udání důvodu. Stále máte nedostatek dárců.a když by někdo rád dával krev jako bezpřízpěvkový dárce,tak je TS neaktivní,až pasivní.
Monika Absolonová: bohužel paní doktorka tu už není...krásný den m.

Šárka: Krásný den Moniko, chtěla jsem se zeptat čemu všemu se momentálně věnujete, hodně štěstí a zdraví Šárka
Monika Absolonová: Milá Šári, momentálně účinkuju v Angelice, Kleopatře, Noci na Karlštejně, Dni Na zkoušku a připravuju solove cd

Milan Mach: Ahojka Monči...To jsi takové ranní ptáče :-)?Já sotva koukám.Přeju Ti krásný den.Moc Ti to sluší!!Ahojka.
Monika Absolonová: Jeee Milánku, děkuju moc!!!!krásný den, pozdravuj doma a děkuju!!!papa

Čechovi z Moravy: Ahoj Moniko,sledujeme Tvoji dráhu již dvacet let. Asi si už ani nepamatuješ, kdy Tě cca před 15. lety rodiče u nás na jižmí Moravě čeakali po jedné Tvé koncertní šňůře na soutěžních kolách krajských MISS. Pozdravuje Tvoji maminku Blanku. Zdraví Čechovi z Moravy.
Monika Absolonová: Milí Čechovi:) moc děkuju! vyřídím...strašně to letí, mějte se krásně:)m.

Libor: Ahoj Moniko, že ti fandím a obdivuju jako zpěvačku už sem ti řekl jednou v Kozičce. Jako žena jsi ale úžasná, krásná a nabitá optimismem:-) Přeju ti , hodně štěstí a at ti to vydrží. Doufám že se zase někde potkáme :-) Libor
Monika Absolonová: Milý Libore moc děkuju...tak na shledání v Koze:))krásný den:)))m.

Dobré ráno - Rozloučení

31. ledna 2010 v 14:26 | www.ceskatelevize.cz |  Ostatní

21.1.2010

Monika Absolonová je hostem Dobrého rána, chatuje s vámi, přišla strašná spousta otázek, takže se asi nabízí otázka, která z těch otázek byla nejlepší?
Monika Absolonová:
Tak asi. Byly takový hezký poznámky, jakože mám hezkej úsměv. Já mám pocit, že mi po ránu jako ten úsměv mírně ztuhnul. Já vás obdivuju za to, že vstáváte každej den ráno. Pro mě je to teda náročný, musím říct. A já jak jsem měla strach, abych nezaspala, tak jsem fakt usla ve tři.

Já musím přiznat, že nás strašně nabíjíte energií.
Monika Absolonová:
Fakt?
Co nejvíc nabíjí vás?
Monika Absolonová:
Příjemný lidi, můj přítel, pes, máma, brácha a asi moje práce. To teda nesmírně. Musím říct, že když jsem třeba jako hodně smutná, nebo se mi něco v životě stane, tak já se z toho vždycky vyzpívám.

Tak velmi stručně, Moniko, tvoje práce teď. Co právě teď děláš?
Monika Absolonová:
No, teď právě zkouším Angeliku. Teda teď ne, teď jsem tady vlastně jako za zkouškou za vámi a pozvat váš všechny na Angeliku. No, a. Takže teď zkouším. Bude Angelika, Kleopatra. Hraju různý jiný, v různejch jinejch divadlech ještě věci. A chtěla bych konečně vydat asi po šesti letech desku. Takže na tom začínám pomalinku pracovat. Já jsem takovej lenochod. Slibuju to už stopadesát let, ale ono vzhledem k těm aktivitám v divadle různorodým, to prostě bylo těžký skloubit.

Tak se tady možná někdy uvidíme při křtu tvého nového cédéčka. Těšíme se.
Monika Absolonová:
To bych ráda. To bych ráda. Mějte se moc hezky, hezkej den a přežijme tu zimu ve zdraví.

Dobré ráno, Monikou děkujeme.
Monika Absolonová:
Klip bude. Já to vidím. Bude klip.

Moc děkujeme. Já zkusím jako Joffrey.
Monika Absolonová:
Nashledanou. Taky děkuju. Nashledanou. Mějte se.

Dobré ráno - Beseda: Angelika

31. ledna 2010 v 14:09 | www.ceskatelevize.cz |  Ostatní

21.1.2010

Film diváky velmi ceněný, a to ne penězi, ale uznáním, byla a je určitě Angelika. S hlavní tehdejší francouzskou představitelkou Michèle Mercier. Představitelka našeho českého muzikálu Angelika je Monika Absolonová, která je zároveň hostem dnešního chatu Dobrého rána.
Monika Absolonová:
Krásné ráno.

Hezké ráno. Sluší mu to, viď?
Monika Absolonová:
No.

Ježiš, děkuju, dámy.
Jak tě tak pozoruje.
Já si toho vážím. Ale vy jste mou okrasou.
Monika Absolonová:
Teď jste ale milej.
Ne, on to myslí vážně.
Monika Absolonová:
Fakt?
Každopádně právě i Michèle Mercier byla tehdy okrasou filmu Angelika a ona toho stíhala neskutečně moc. Jak je to s vámi, paní Absolonová? Kolik toho stíháte?
Monika Absolonová:
Tak já toho stíhám tak přiměřeně ke svému věku a pohlaví. Stíhám hrát v muzikálech v Divadle Broadway a v Divadle Hybernia, kde jsem právě skončila s muzikálem Dracula. Měli jste derniéru a já doufám, že se muzikál Dracula ještě vrátí. Pak hraju ještě v Hudebním divadle v Karlíně v Noci na Karlštejně už šest let, a pak hraju takovou činohru, která se jmenuje Den na zkoušku.
Nicméně vrátím se k Divadlu Broadway a k Angelice. Já to už naposledy budu i dneska inzerovat, že Angelika se měla hrát původně dva měsíce, ale bohužel se bude hrát jenom měsíc, protože autorka a majitelka licenčních práv prostě po, tak jako poupravila smlouvu a hlavně ty finanční podmínky. Takže budeme hrát od toho 28. ledna do 28. února v Divadle Broadway. Potom bude na měsíc a čtvrt muzikál Kleopatra, ve kterým jsem taky účinkovala, kterej myslím, že mi strašně v životě pomohl a mám ho moc ráda, takže se vlastně těším. A potom by měl být muzikál Je třeba zabít Davida!, potom něco o rockenrollu od Petra Jandy a potom Kat Mydlář. O tom tak zhruba vím. Bude ho psát Michal David a já bych v něm měla účinkovat, dokonce snad i Dan Hůlka.

Budeme se moc těšit. Tebe čeká dneska cesta do Prahy, takže se podívej, jaký budeš mít počasí.
Monika Absolonová:
Tak já se těším.


Dobré ráno - Beseda: Muzikál Angelika

31. ledna 2010 v 13:50 | www.ceskatelevize.cz |  Ostatní
21.1.2010

Ve studiu Dobrého rána už vítáme vzácného hosta. Přijela za námi zpěvačka a herečka Monika Absolonová. Hezké ráno, Mončo.
Monika Absolonová:
Hezké ráno.

Dobré ráno. Jak jsi se vyspala?
Monika Absolonová:
Dobré ráno. Já jsem, úplně jsi mě zarazila tím vzácným hostem. No, vyspala jsem zvláštně, se teda přiznám, protože já jsem přijela sem do Brna prostě někdy ve čtvrt na jednu v noci. Já jsem hrála včera Noc na Karlštejně. A bála jsem se, že zaspím, abych tady všechno o tý Angelice mohla říct.

To je sen herců.
My bychom vás právě dneska mohli označit jako "báječná Angelika". Jaké to je hrát takovou postavu na motivy stejnojmenného filmu Báječnou Angeliku?
Monika Absolonová:
No, je to krásný. Musím se přiznat, že ten nápad, aby Michal David udělal tohle téma a Oldřich Lichtenberg jako producent do toho investoval peníze, nebo je sehnal, tak to byl můj. Já jsem je teda obtěžovala tímhle nápadem hodně dlouhou dobu.
Já jsem strašně ráda, že v roce 2007 byla premiéra muzikálu Angelika, pod režií Jozefa Bednárika a texty napsal Lou Fanánek Hagen, a letos se Angelika obnovuje. Ačkoliv mám pro milovníky Angeliky, já jsem taky milovnice Angeliky, smutnou zprávu, že ji budeme hrát pouze měsíc, a proto vás všechny srdečně zvu, vy co jste ještě Angeliku neviděli, tak se určitě přijeďte podívat do Divadla Broadway, protože mám pocit, že se to velmi povedlo.
A momentálně to s náma nastudovává Libor Vaculík, kterej je na nás velmi milej a příjemnej. A v roli Angeliky se střídám společně s Leonou Machálkovou a místo Dashi teď nově s Kamčou Nývltovou, která chudák má na to velmi krátkou dobu a budeme to hrát pouze měsíc, protože se bohužel podmínky licenční smlouvy a autorka románu, podle kterýho to bylo vlastně celý udělaný, Anne Golon, zvýšila nepřiměřeně ty poplatky. Musím říct, že poměrně zbytečně. Asi kdybysme byli americká produkce, tak jako chápu ty její finanční požadavky. Ale že jsme v Čechách, tak mi to přijde hodně jako nepřiměřený.

Máš ty něco společného s Angelikou?
Monika Absolonová:
Myslíš jako s tou hrdinkou, úplně?

Samozřejmě.
Monika Absolonová:
Tak taky jako jsem hledala asi tu pravou jako lásku. Tu člověk asi hledá celej život. A taky jsem jako mezitím potkala někoho jinýho, ale ne, že by mi nějakej Joffrey teda umřel, zaplať pánbůh. To se nestalo. Ale určitě mám. Já myslím, že každá ženská má v sobě určitou jako bojovnici, což ona bezesporu byla. A je to krásnej romantickej příběh. Já mám Angeliku ráda, protože si tam vždycky ty svoje veškerý vnitřní pocity jako na tom jevišti odevzdám poctivě.
A když jsem se třeba rozcházela, tak jsem opravdu jako brečela. Nebyly to slzy teda, že by mi je maskérky přidělaly. Oni vždycky trpěj. Ale že jsem si to opravdu odbrečela. Mě Angelika baví, bavila mě a jsem ráda, že se vrátila. Bohužel teda jenom na měsíc, takže vás všechny zvu. Teď začíná 28. ledna do 28. února. A pak teda místo Angeliky nastoupí opět Kleopatra. Takže jsou to pro mě obě takový osudový role.


Help Haiti

30. ledna 2010 v 16:03 | www.youtube.com |  Rozhovory
Teď královnou jsem já:

Opravdu obdivuhodné v takové kose. Všimněte si, jak jde Monice od pusy kouř, jako kdyby si u toho ještě zapálila cigaretu:)

»Angelika« Absolonová - Spustila požární poplach!

30. ledna 2010 v 15:21 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Angelika
30.1.2010 05:00

Zpěvačka Monika Absolonová (33) musí mít pořádně ohnivý projev a plamenný zpěv! Během její sólové písně na obnovené premiéře muzikálu Angelika se totiž v pražském Divadle Broadway spustil požární alarm!
"Tady se nedá zpívat. Budeme muset představení asi přerušit," prohlásila zpěvačka v polovině své písně, když začaly houkat sirény. "Nevíme, co se děje, snad nehoří. Můžeme si udělat desetiminutovou přestávku," zachraňovala Monika situaci. Kupodivu nikoho ani na vteřinu nenapadlo, že by mohlo doopravdy hořet. Obecenstvo zůstalo v klidu. Po necelých deseti minutách mohlo představení pokračovat. Naštěstí vážně nikde nehořelo, jednalo se o planý poplach.

Autor: (ren)
Foto Aha! - Marek Pátek

Prominenti

29. ledna 2010 v 14:43 | www.barrandov.tv |  Muzikál Kleopatra
Reportáž s Monikou zhruba od 12:56.

24.01.2010

Jitka Asterová:
Je opravdu nádherná. Mohla by se klidně živit jako modelka, ale nemusí. Má totiž zlato v hrdle a hraje královnu a rovnou na Broadway. Ale chovají se tam k ní jako k opravdové Kleopatře? Má tam své otroky, kteří plní každé její přání, než vejde na jeviště? Teď královnou je Monika Absolonová. Jak se vlastně člověk může stát takovou Kleopatrou?

Milá Jitko, stát se Kleopatrou není žádná legrace. Protože teď máme půl pátý, představení začíná v šest a vy už jsme tady na místě.
Monika Absolonová:
No, já jsem tady dneska ještě navíc malinko pozdějš, páč já jsem, Jitko, si představ, uvařila, pak jsem se natáhla a trošku jsem usla. Takže jestli máte pocit, že mám zmačkanej obličej, mám, páč jsem zaspala. To to bude.

Tak jdeme na to. Co všechno nás čeká, než dojdeme na jeviště?
Monika Absolonová:
No, půjdeme přes produkci a to všechno uvidíte.

Super. Tak jdeme na to.
Monika Absolonová:
Jé, a já tady mám úžasnýho našeho pana zvukaře, pojď sem Peťo, pojď sem, pojď sem, pojď sem. On není normálně vidět. Ahoj. On není vidět, ale díky němu mě slyšíte. Tak to je Péťa Janeček.

Vy se tady máte hrozně všichni rádi.
Monika Absolonová:
No, všichni ne. Ale zrovna jeho ráda mám. (smích) Tak a teď jdeme chodbičkou dál. Dobrý den. To jsou chlapci. Sólistická pánská šatna.

No a to je vaše soukromá šatna?
Monika Absolonová:
A to je moje šatna. Nebo kleopatří šatna. A teď teda ještě jsem zapomněla na jednu důležitou věc. Ahoj, já by jsem potřebovala. Děkuji.

Moniko, a kolikrát už jste hrála tu Kleopatru, nebo máte to spočítaný, po kolikátý dneska jdete hrát?
Monika Absolonová:
Nevím. To vůbec netuším. Tadyhle vám to takhle zvednu a pojďte dál. To je Divadlo Broadway a představení Kleopatra. Momentálně.

Po těch letech osmi s tou Kleopatrou, jako baví vás to ještě?
Monika Absolonová:
No, strašně.

Zapomenete text? Dá se ještě po osmi letech toho zpívání něco zapomenout?
Monika Absolonová:
Tak já si myslím, že varianta, že zapomenete text je docela jako akutní, protože víc a líp tu roli znáte, tím víc se vám takováhle věc může přihodit.

Tak jdeme na tu zvukovku.
Monika Absolonová:
Jdeme. Péťo, prosím tě, ahoj. Já ještě jednou. Já bysem chtěla, víš co, ó božská Isis. A ještě jsem dneska nezpívala, takže uvidíme, co se stane. Ó božská Isis, já tě chválím, tvá Kleopatra ptá se má-li žít, věčně věků v ústraní…
Dostali jsme takovejhle zlatej prstýnek s tyrkysem a já ho pro štěstí od tý doby nosím na každý představení. Za těch osm let jsem ho třeba na představení neměla pětkrát. Nic zásadního se jako pochopitelně nestalo, ale já mám takovej ten pocit, že bych ho měla mít. Takže asi jdeme na to líčení.
Tak já jsem se dolíčila, zhruba, a teď si jdu pro paruku.

Hlas:
Takže vážení, začínáme za 20 minut.

Monika Absolonová:
Tak a teď se jdu převlíct a pak už to pomalu začne.

Už je čas asi, že jo. Už je čas.
Hlas:
Moniko, prosím tě jdi se připravit, diváci seděj.
Monika Absolonová:
Ano, Bubáčku, já už běžím. Pa, pa, pa. Já vám vrátím port.
Mějte se. Jo, portíka, toho si vezmeme. Ať se daří.
Monika Absolonová:
Děkuju. Nashledanou. Taky.
Hlas:
Pánové, technika, pojďte na svý místa.


Monika Absolonová: Na charitu vyrazila oblečená v Burberry

26. ledna 2010 v 19:06 | www.ihot.cz |  Akce
25.01.2010 00:05

Zpěvačka Monika Absolonová se na konci týdne zúčastnila velkého koncertu SOS Hait na pražském Staroměstském náměstí. Na charitu si ale zjevně oblékla to nejlepší ze svého šatníku.
Absolonová totiž přišla oblečená téměř od hlavy až k patě v luxusní značce Burberry. Typická kostka v béžové tak nechyběla na Moničině krku ve formě šály, ani na jejích nohou, které obula do vysokých Burberry holínek a vše doplnila velkou taškou.
To hlavní hvězda večera Lucie Bílá přišla skromně ve své typické černé a po vystoupení stejně skromně odjela v černém, značně špinavém autě.

Autor: iHOT.cz

Koncert na podporu Haiti: SuperStar a tristní účast!

22. ledna 2010 v 17:50 | www.blesk.cz |  Akce
21.1.2010 21:20

Na Staroměstském náměstí v Praze se konal charitativní koncert Help Haiti na podporu Haiti, které bylo zasaženo ničivým zemětřesením. V chladném počasí akci přihlíželo jen zhruba 200 lidí. Vystoupili i finalisté SuperStar a další umělci.

Koncert začal ve 13.00 hodin a moderátoři mezi vystoupeními hudebníků vyzývali diváky k zasílání dárcovských SMS. Podle informací pořadatelů se vybraly tři miliony korun. Částka ale přímo s koncertem nesouvisí, DMS konto se už totiž několik dní propaguje na různých místech

Na Staroměstském náměstí vystoupilo více než třicet zpěváků a významných hostů. Například Iva Frühlingová, Lucie Bílá, Monika Absolonová, Roman Vojtek, finalisté SuperStar a další umělci. Všichni bez nároku na honorář.

Diváky pozdravili z pódia premiér Jan Fischer s primátorem hlavního města.

Na obnovu Haiti je možné přispět organizaci Člověk v tísni, která koncert spolupořádá, prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS SOSHAITI na číslo 87777.

Celkem už Češi přispěli na pomoc Haiti přes 36 milionů korun, o 16 milionů více než vláda. Počet mrtvých na Haiti se podle odhadů pohybuje mezi 100.000 a 200.000, v masových hrobech již bylo pohřbeno na 75.000 těl. Přibližně 1,5 milionu Haiťanů se ocitlo bez střechy nad hlavou.

Autor: ČTK, INT, val

SuperStar Bendig: Riskuje zápal plic!

22. ledna 2010 v 17:39 | www.ahaonline.cz |  Akce
22. 1. 2010 13:40

Finalisté SuperStar Ben Cristovao, Markéta Konvičková, Jan Bendig i Monika Bagárová přišli podpořit svým zpěvem oběti zemětřesení na Haiti spolu s dalšími hvězdami showbyznysu.

Zatímco se před osmistupňovým mrazem chránila většina účinkujících čepicí a šálou, Jan Bendig vyrazil koncertovat, jakoby šel »na motýly«! Monika Bagárová se vybavila vedle teplé bundy šálou i pořádným kulichem, její kolegyně Markéta Konvičková však chtěla být víc trendy, a tak si nasadila alespoň módní pletený baret. Také Ben Cristovao neponechal s ležérně přehozenou kapucí přes hlavu nic náhodě a luxusní rádiovku si zas neodpustila Monika Absolonová.
Jediný, kdo zimu naprosto ingnoroval, byl Jan Bendig. Na pódiu to rozjel bez čepice i bez šály, jakoby se nechumelilo. Jenže to se může mladému zpěvákovi pěkně vymstít. Ačkoliv díky vzrušení ze svého vystoupení nemusí zimu pociťovat v plném rozsahu, podle odborníků riskuje prochladnutí, zánět průdušek, zánět dutin nebo dokonce zápal plic! S tím si ale Bendig zjevně zatím v obležení fanynek hlavu neláme.

Autor: (iec)
Foto: Karel Kopáč

Na Staroměstském náměstí se zpívá pro Haiti, zatím přišly desítky lidí

21. ledna 2010 v 18:37 | zpravy.idnes.cz |  Akce
21. ledna 2010 10:36

Na pražském Staroměstském náměstí začal hodinu po poledni osmihodinový koncert na pomoc Haiti. Zatím přilákal desítky lidí. V programu vystoupí například Lucie Bílá, Monika Absolonová nebo Roman Vojtek a další muzikáloví i sóloví zpěváci a kapely. Vstupné je zdarma, lidé mohou přispět formou DMS.

Program otevřel mladý zpěvák David Deyl. Podle informací pořadatelů doposud poslali lidé asi tři a půl tisíce dárcovských esemesek a obětem zemětřesení na Haiti tak darovali asi 100 tisíc korun. Částka ale přímo s diváky koncertu nesouvisí, DMS konto se už několik dní propaguje na různých místech.

Zpívat by se v centru Prahy mělo až do 21:00 hodin. Akci pořádá pražský magistrát, Česká televize, Český rozhlas Regina a organizace Člověk v tísni.

"Byli bychom rádi, kdyby se dnes co nejvíce lidí připojilo a posílalo dárcovské SMS, které situaci na Haiti pomohou alespoň trochu zlepšit," uvedl mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf.

"Po 16:00 hodině sem začalo přicházet více lidí. Momentálně jejich počet nedokáži odhadnout, ale očekáváme, že jich bude přibývat," uvedl Petr Sirotek z Českého rozhlasu.

Na koncertu vystoupí více než třicet zpěváků a významných hostů. Nejznámějšími hvězdami akce jsou Lucie Bílá, Monika Absolonová, Roman Vojtek nebo Yveta Blanarovičová a hudebníci Pavel Dobeš a Jiří Dědeček.

K podpoře Haiti na místě Pražany vyzvou také primátor Prahy Pavel Bém nebo generální konzul sousedící Dominikánské republiky v Praze Ramon Carreňo. V 17:30 hodin promluví premiér Jan Fischer.

"Koncertem snažení města o zmírnění následků zemětřesení na Haiti nekončí. Na základě průzkumu aktuálních potřeb a konzultací s humanitárními organizacemi jsme se rozhodli věnovat na pomoc Haiti téměř 12 milionů korun. Pražští záchranáři také nabídli možnost zapůjčení mobilní ošetřovací stanice Golem, která může být potřebná ve fázi ošetření zraněných," informoval pražský primátor Pavel Bém.

Přestože by pořadatelé na místě rádi viděli co nejvíce lidí, speciální bezpečnostní opatření nechystají. "Nebudou žádná výjimečná opatření. Jedná se o benefici, nečekáme, že přijde 50 tisíc lidí," uvedl dopoledne Wolf.

Na pořádek dohlížejí pražští strážníci. "Na místě bude mobilní informační kancelář a na veřejný pořádek dohlédne asi 5 okrskářů. Ti by mimo jiné měli hlídat kasičky na peníze pro Haiti," informoval mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

Benefice v La Fabrice
Přispět na pomoc obětem zemětřesení na Haiti mohou lidé i večer zakoupením vstupenky na druhý benefiční koncert, který se koná od 19:00 v pražském klubu La Fabrika. Akce začíná v 19 hodin.

Účast přislíbili Nightwork, La Putyka, Aneta Langerová, David Koller, Jaroslav Svěcený, Eva Pilarová a Roman Holý s Matějem Ruppertem. Program uvádí herečka Eva Holubová a vstupné je 500 korun.

Pomoci můžete i zde
České organizace vyhlásily finanční sbírky na pomoc obětem úterního ničivého zemětřesení na Haiti.
- Člověk v tísni - konto 40954095/0300 u ČSOB.
- Číslo konta Arcidiecézní charita Olomouc u Komerční banky je 35-1868350237/0100, variabilní symbol 99999. Dárcovská sms pro charitu má tvar DMS HAITI na číslo 87777.
- ADRA připravuje vyslání humanitární pomoci, na kterou lze přispět zasláním finančních prostředků na účet č. 40284028/0300, variabilní symbol 391, nebo zasláním dárcovské sms v hodnotě 30 Kč ve formě DMS ADRA na číslo 87777.
- Lékaři bez hranic vyhlásili veřejnou sbírku na pomoc obětem zemětřesení na Haiti a do oblasti posílají také chirurga z ČR. Číslo sbírkového účtu: 2101050700/2700, variabilní symbol 111.
- Český červený kříž vyhlásil sbírku, jejíž výtěžek jde na náklady pomoci Mezinárodního výboru Červeného kříže v oblasti. Pomoc probíhá už nyní. Příspěvky lze zasílat na účet 222826/5500 (bez variabilního symbolu).

POŠLETE DMS
Součástí koncertu Help Haiti je sbírka formou dárcovských SMS. Účastníci koncertu mohou přispět formou textové zprávy ve tvaru DMS SOSHAITI na číslo 87777. Cena DMS je 30 korun, na pomoc obětem zemětřesení bude připsáno 27 korun.
Přispět mohou lidé také přímo na Staroměstském náměstí, kde budou umístěny dvě kasičky.

Autoři: Martina Surá, jw iDNES.cz

Na Staroměstském náměstí zpívají hvězdy na podporu Haiti

21. ledna 2010 v 18:31 | www.novinky.cz |  Akce
21.1.2010 16:48

Na Staroměstském náměstí v Praze se ve čtvrtek odpoledne koná koncert na podporu Haiti, které bylo zasaženo ničivým zemětřesením. V chladném počasí akci přihlíží několik desítek lidí. Mezi vystoupeními hudebníků moderátoři vyzývají diváky k zasílání dárcovských SMS. Podle informací pořadatelů přišly za první tři hodiny koncertu zprávy DMS na obnovu Haiti celkem za 70 000 korun.

Na koncertě už zazpívala například Iva Frühlingová, čeká se vystoupení finalistů Česko Slovenské SuperStar. Hlavními hvězdami budou večer Lucie Bílá, Monika Absolonová a Yvetta Blanarovičová. Po 17:00 by měl diváky přivítat primátor hlavního města Pavel Bém, hodinu po něm ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek.

Podle autora myšlenky čtvrtečního koncertu Petra Sirotka z Českého rozhlasu Regina se divákům a posluchačům představí celkem 40 umělců a interpretů, každý, kdo měl volno a byl osloven, prý ochotně přišel bez nároku na honorář.

Živé vstupy z koncertu vysílá Český rozhlas Regina i Česká televize, SMS zprávy přicházejí tedy z celé republiky, nejen ze Staroměstského náměstí. Přispět je možné také přímo na místě. U mobilní policejní budky na náměstí se nacházejí dvě kasičky organizace Člověk v tísni. Už v první hodině akce na dně kasiček leželo několik stokorun a dvousetkorun. Přispívají také kolemjdoucí turisté, pro něž koncert představuje vítané zpestření při procházce lednovou Prahou.

Večer se bude konat druhý humanitární koncert v klubu La Fabrika. Vystoupí na něm například Michal Pavlíček, Monika Načeva nebo Aneta Langerová. Koncert budou uvádět Eva Holubová s Marcelou Augustovou. Z videozáznamu diváky osloví bývalý prezident Václav Havel. Obě akce spolupořádá Člověk v tísni.

Na obnovu Haiti postižené v minulém týdnu ničivou katastrofou je možné přispět prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS SOSHAITI na číslo 87777 nebo na konto sbírky SOS Haiti 40954095 / 0300.

Do středy Češi přispěli na pomoc Haiti svými DMS zprávami a posíláním peněz na konta nevládních organizací přes 33 milionů korun. Z Olomouce ve středu odletěli dva pracovníci charity, aby koordinovali pomoc přímo v karibském státě. Další koordinátory vyšle i Člověk v tísni. Vláda vyčlenila 20 milionů korun.

Počet mrtvých na Haiti se podle odhadů pohybuje mezi 100 000 a 200 000, v masových hrobech již bylo pohřbeno na 75.000 těl. Přibližně 1,5 milionu Haiťanů se ocitlo bez střechy nad hlavou.

S Haiti vyjadřují solidaritu i umělci ve světě. Společnou píseň pro tuto příležitost složila třeba britská rocková skupina U2 s rapperem Jay-Z a producentem Swizzem Beatzem. V sobotu od 02:00 ráno středoevropského času budou moct diváci na české MTV sledovat dvouhodinový speciální koncert vysílaný z Los Angeles, New Yorku a Haiti. Na koncertu Hope For Haiti Now už prý přislíbili účast skupina Coldplay, hudebníci Bono a The Edge z kapely U2, rapper Jay-Z, zpěvák Justin Timberlake nebo zpěvačky Alicia Keys, Rihanna a další. Událost bude moderovat herec a režisér George Clooney.

Autor: ČTK

Uspěchaná kráska

20. ledna 2010 v 17:58 Ostatní
Zpěvačka Monika Absolonová (33) musí zvládat několik rolí najednou. Hraje krásnou Angeliku, královnu Kleopatru a po Novém roce ji čeká role v muzikálu Noc na Karlštejně. A nás zajímalo, jak to dělá, že vypadá pořád tak skvěle.
Moje tipy
Monika Absolonová nám prozradila několik svých triků, jak se udržuje stále krásná a ve skvělé kondici.

"O vlasy zásadně pečuji s pomocí kosmetiky Redken (www.hairshop.cz/redken/) a Paul Mitchell (www.paulmitchellshop.cz). Pravidelně navštěvuji salon Visage Factory (www.visagefactory.cz), kde se mi o barvu a střih stará hair stylistka Lucie. Na kosmetiku chodím k paní Hance do Salonu La Femme (www.salonlafemme.cz)."
"Co se týče krémů na obličej, nedám dopustit na přípravky značky Nivea (www.nivea.cz), a Darphin (www.darphin.cz). Nepohrdnu ale ani modrou Indulonou nebo obyčejnou vazelínou. Oba přípravky tvář krásně promastí a nezpůsobují žádné alergické reakce. Co mohu doporučit, jsou krémy od La Roche-Posay, které jsou k dostání pouze v lékárně."

"Fyzičku si udržuji nepravidelným sportováním, projedu se občas na kole nebo si jdu zaplavat… Největší výdaje energie mám určitě na jevišti, během představení spálím dostatek kalorií!"

Připravila: Andrea Hnízdová
Make-up a styling: Zdeněk Fencl
Foto: Lenka Hatašová

Jak přeje Klaus, Bílá, Paroubek a Topolánek

8. ledna 2010 v 19:27 | tn.nova.cz |  Ostatní
29.12.2009 17:33

Umělecká díla, nebo jen prosté přání hodně štěstí v novém roce. Taková jsou Pour féliciter osobností nebo institucí.

Poštovní i e-mailové schránky s koncem roku plní přání všeho dobrého v novém roce.

Také letos se k přání klidných vánočních svátků a šťasného nového roku připojil prezident Václav Klaus, který si pro letošní P. F. (pour feliciter, neboli blahopřání) zvolil výtvarné dílo Ivana Steigera. Steigera letos prezident ocenil medailí za zásluhy v oblasti umění. Pro přání si Klaus vybral dílo s názvem Kódované sdělení.

Vlastní P. F. má také česká vláda. Letos vsadila na čtyři tváře Strakovy akademie, a to podle toho, jak je zrovna měnila roční období. Přání, stejně jako většina ostatních institucí a osobností, umístila na web.

P. F. posílala také ministerstva a politické strany. Zatímco tiskové oddělní ODS poslalo přání připomínající osmnáctiletou historii strany, ČSSD přeje jednoduchou kresbou s vánočním motivem. Zelení zase přáním připomínají, že příští rok si bude Česko volit novou vládu. Zatímco P. F. favorizuje zelené, průzkumy zatím mluví jinak.

Šéf ODS Mirek Topolánek popřál voličům i novinářům pěkné svátky těsně před Štědrým dnem v prohlášení, které zveřejnil na internetu. V něm zároveň potvrdil spekulace, že se rozvede.

Před Novým rokem pak zveřejnil minutové videopřání. Začal tradičním přáním zdraví a štěstí. Vzápětí ale přešel k ostrému zhodnocení letošního roku, který prý pokládá "za nejhorší za dvacet let od revoluce". Nechybí ani ironie, když přeje lidem i zemi "trochu štěstíčka".

Také předseda ČSSD nahrál pro veřejnost krátký videovzkaz. "Rok 2009 pro mě byl zvláštní. Narodila se nám dcera a já se těším, že prožijeme první společné Vánoce," zhodnotil v přání Paroubek.

Videozdravici poslal voličům také předseda zelených Ondřej Liška.

Graficky nejvydařenější přání do nového roku doputovalo do schránky tn.cz od Inspekce Policie ČR. Nechybí na něm vánoční barvy ani motivy.

Přání zdaleka ale neměly pouze instituce státu. "Péefka" posílala svým příznivcům také muzea, kulturní instituce, kraje a další organizace.

Už tradičně fanouškům děkují a přejí také celebrity. Lucie Bílá nahrála krátké video, které umístila na své stránky.

"Všem svým příznivcům přeji krásné, klidné a taky bílé Vánoce," popřála fanouškům zpěvačka Helena Vondráčková.
Zpěvačka Monika Absolonová na webu zveřejnila přání úspěšného roku 2010.

Autor: hav

Koncert pro FOD

8. ledna 2010 v 19:11 | net.boomtv.cz |  Akce
30.12.2009

Na benefičním koncertě na Hradčanském náměstí Pražského hradu zazpívali: Helena Vondráčková, Monika Absolonová, David Deyl, držitel ceny Nočního proudu v kategorii Objev roku, Michal Foret.


O vánočním čase samozřejmě Praha tradičně plna vánočních koncertů. My jsme si však s BoomTv vybrali ten nejlepší na Pražském hradě.

Monča Absolonová, Moniko, ahoj.
Monika Absolonová:
Ahoj, Peťo.

Ty jsi ještě nezpívala, ale budeš. Tak já se tě taky zeptám. Jak se ti zpívá v takovým mrazu?
Monika Absolonová:
Blbě. Na to se nedá nic jinýho říct. Blbě.

A když takhle napadne takováhle krutá záležitost, jde ti to na průdušky? Nebo máš problém s hlasivkama, když je takováhle zima.
Monika Absolonová:
Víš, že jsem nad tím nepřemejšlela? Já to beru, tak jak to je. Vždycky jako, není to optimální, tak jako není optimální velký vedro na hlasivky, že jo. Prostě ono to chce tak jako vyváženo. Ale to se nedá nic dělat. Nikdy není všechno tak, jak bys, by bylo jako fajn. Prostě se člověk tomu musí podřídit.

Dneska je kolik? Dneska je 21. mám pocit, že jo? Jak prožíváš ty vánoční svátky? Je to pohoda, nebo stres?
Monika Absolonová:
Hele, tak pochopitelně trochu stres, tomu se člověk myslím neubrání v dnešní době. Já jsem, dneska je to poslední vystoupení, vystoupení jako sólový. Ještě mě čekaj dvě Kleopatry a jeden Dracula a šťastný konec roku. Já teda doufám. A tak jo to byl stres, jsem měla hodně vystoupení, zaplať pánbůh.

Dárečky jsou?
Monika Absolonová:
Dárečky prosím tě Ježíšek připravil už všechny. Už je dokonce snad i zabalil. Dokonce já mám i stromeček už nazdobenej. Jediný, co ještě dneska večer budu muset stihnout, nějakej nonstop potraviny a nakoupit jídlo, protože zejtra zadělávám na vánočky, čímž bych se neměla chlubit, protože jsem teď byla na jedné nejmenované televizi v takovým pořadu s Adélkou Gondíkovou a dělala jsem tam vánočku. Já je fakt peču osm let, peču jich dvanáct a normálně se mi v tý televizi, jako na potvoru, celá rozpadla. Ne, rozpadla. Ale to těsto se mi tak jako rozblemclo. No, takže jdu kupovat ještě dneska večer suroviny, abych zejtra mohla zadělávat a 23. píct.

Moderátor: Petr Vojnar
Režie, kamera, střih: Tomáš Pokorný

Stárnou, stárnou (duet s Leonou Machálkovou)

5. ledna 2010 v 20:52 Texty písniček
Obě:
Stárnou, stárnou
Stárnou nám a jsou jak stromy bez listí
Naši páni
Stárnou, stárnou
Nebejt nás, snad to ani nezjistí

Leona Machálková:
Můj první muž byl milionář
Krásný konto, horší tvář
Jak my se měli rádi, jé
Pak zaplatil a ádié

Obě:
Stárnou, stárnou
Stárnou nám a jsou jak stromy bez listí
Naši páni
Stárnou, stárnou
Nebejt nás, snad to ani nezjistí

Monika Absolonová:
Za to já si vzala krasavce
Hypochondra, neplavce
Byla to chyba, ólalá
Tak jsem ho k vodě poslala

Obě:
Stárnou, stárnou
Stárnou nám a jsou jak stromy bez listí
Naši páni
Stárnou, stárnou
Nebejt nás, snad to ani nezjistí

Monika Absolonová:
Do stejný řeky nevstoupíš

Leona Machálková:
Není to pravda, to si piš

Monika Absolonová:
Hloupá jsem, tak na co lkát
Svatba

Leona Machálková:
Rozvod

Monika Absolonová:
Advokát

Obě:
Stárnou, stárnou
Stárnou nám a jsou jak stromy bez listí
Naši páni
Stárnou, stárnou
Nebejt nás, snad to ani nezjistí

Monika Absolonová:
Chlapi, co pořád jen slibujou

Leona Machálková:
Plešatý a hnusný jsou

Monika Absolonová:
Ten můj to je trpaslík

Leona Machálková:
Furt si šlape na jazyk

Obě:
Stárnou, stárnou
Stárnou nám a jsou jak stromy bez listí
Naši páni
Stárnou, stárnou
Nebejt nás, tak to snad ani nezjistí

Dracula skončil. Hůlka a Vaňková o práci nepřijdou!

5. ledna 2010 v 20:26 | bleskove.centrum.cz |  Muzikál Dracula
5.1.2009 12:59

Praha - Dracula musel uvolnit místo novému muzikálu. Hlavní představitel Dan Hůlka ale o práci v divadle nepřijde. V novém muzikálu si totiž také zahraje.
Dracula sklízel po celý rok v Divadle Hybernia jeden úspěch za druhým a převážná část představení byla beznadějně vyprodána. Přesto ho čekala derniéra.

V Draculovi hrál Hůlka se svou mladší přítelkyní Šárkou Vaňkovou a bude tomu tak i v novém muzikálu Baron Prášil.
Tvůrci slibují hudební, světelnou i kaskadérskou show. V hlavní roli se bude střídat stejná trojice jako u Draculy - Daniel Hůlka, Pepa Vojtek a Marián Vojtko. Šárka Vaňková si v muzikálu zahraje Gitu.

Mezi další ženské představitelky patří Sabina Laurinová, Kateřina Brožová, Hanka Křížková nebo Marta Jandová.

Tvůrci i herci muzikálu si přejí, aby si u něj lidé odpočinuli a zasmáli se. "Je to dílo, ve kterém máme my herci prostor se vybláznit a užít pestrou paletu kostýmů," popsala Laurinová.
V divadle Brodway se zase mohou všichni těšit na obnovenou premiéru muzikálu Angelika. V hlavní roli se budou alternovat Monika Absolonová, Leona Machálková a Kamila Nývltová.

Autor: ela
Foto: Martin J. Polák
Další foto z posledního představení: http://absolonovamona.blog.cz/galerie/dracula/posledni-dracula

Ženy českého šoubyznysu: Jaké je jejich předsevzetí?

3. ledna 2010 v 19:22 | prozeny.blesk.cz |  Ostatní
01.01.2010 13:03

Věří slavné české dámy na sílu novoročního zařeknutí? Nebo tradici Nového roku neřeší a rázně mění svůj život ze dne na den po celý rok?

Dotazovány byly: Tereza Pergnerová, Agáta Hanychová, Taťána Kuchařová, Eva Pilarová a Monika Absolonová:
Zkoušela si novoroční předsevzetí dát naposled, když byla malá. Brzy ale zjistila, že člověk by měl dělat věci právě v tu chvíli, kdy je to nutné a neměl by čekat na jedno určité datum v roce. Dokonce ani nezná nikoho, kdo by v jejím okolí podobnou tradici měl a tím pádem jí to ani nepřijde na mysl.

Autor: amp
Foto: abl