Poslední představení muzikálu Dracula

28. prosince 2009 v 14:54 |  Muzikál Dracula
27.12.2009

Bylo to poslední představení Draculy, žádná derniéra, protože Dracula se bude vracet. Sice zatím není známo kdy, ale bude. Musí. Ale i v tomto představení si herci a tanečníci neodpustili několik vtípků. O to to měli složitější, protože Dracula je silný příběh, do kterého se jen tak nemůže vložit několik kravinek.

Smilování i scéna v kostele proběhly skoro podle pravidel. Ale u umírání mnicha se zde poprvé objevili hned čtyři krvinky. A v dalších obrazech se muzikál odvíjel dál tak, jak jsme zvyklí. Až při nástupu Lorraine na nádraží, tanečníci v pozadí předváděly různá zvířátka jako například psy, slona atd.
Druhá epocha a nymfy. S nimi přijel na pódiu Draculův obraz s přilepenou fotkou hlavy Dana Hůlky přes hlavu Draculy na obraze. Při zpěvu nymf o obdivu a lásce, kterou chovají k Draculovi se nymfu ohnivou jali obdivovat hned dvě krvinky. Hanka Křížková vkusně zareagovala a zazpívala: "… v úterý, tehdy mě krásně SVEDLI."

Steven (Tomáš Savka) při své písni Stevenův monolog našel pod sestřiným kloboukem lebku. To ho ale nevyvedlo z míry a píseň naposledy odzpíval opět na jedničku. Stejně jako Lorraine (Monika Absolonová) a Dracula (Daniel Hůlka) při písni Dokonáno. To byl opravdu nádherný zážitek.

U honu na zlo upozornil sluha (Tomáš Trapl) Draculu: "Pane, radši se ještě NAPOSLEDY schovejte."

Po přestávce to opět rozbalili Stockers, u kterých upozornil na poslední představení Nick (Alan Bastien) slovy: "Tak to naposledy rozjedem." A rozjeli. Dokonce se mezi nimi objevil i nějaký Rus s flaškou vodky.

V laboratoři to zase rozjel profesor (Tomáš Trapl) a to hlavně svým přirozeným projevem a rozhazováním odpadků do diváků z koše, který si opatřil někde v zákulisí. Poté se ale omluvil. Z mrtvým vstávající Dracula překvapil levou rukou s černě nalakovanými nehty, které profesor obdivoval. Při zjišťování zdravotních dat o Draculovi chtěl ještě profesor vyklopit zbytek odpadkového koše do diváků, ale na poslední chvíli si to rozmyslel. Zbytečných Draculových bonmotů si chtěl profesor zapsat co nejvíc, a proto ho povzbudil pokřikem: "Pojď, pojď, pojď."
Do prázdného casina si větrná nymfa (Sylva Schneiderová) zapomněla obléci sukni. Stav Draculův, který je beze změn, přinesl profesor společně s krvinkami na toaletním papíru.

Při odhalení Draculovy věčné lásky byl profesor extrémně potěšen přítomností Lorraine a zval si ji do postele, kde se už předem sám uložil.

V plném casinu Dracula uvidí svoji dávnou lásku Adrianu (Šárka Vaňková) a daruje jí náhrdelník z ovoce (mandarinky a hrozny), který Adrianu tak potěší, že nemůže smíchy dál zpívat.

Lorraine v podzemí. Monika si to naposledy opravdu užila. Aby taky ne, naposledy se mohla pořádně vyvztekat. A bylo to naprosto úžasné, což ocenilo i publikum.

Poté vystoupila okouzlená Sandra (Šárka Vaňková) s tanečnicemi obléknutými do spodního prádla z muzikálu Tři mušketýři, které měli na sobě při scéně v Planchetově ložnici. A při příchodu Nicka tentokrát s kamerou se na něj vrhly a začaly z něj strhávat oblečení. Sám Alan Bastien to potom okomentoval takto: "No, když se na vás vrhnou čtyři ženský a ještě nečekaně, tak se tomu neubráníte." Na závěr písně, když poslal tanečnice pryč, seřval Sandru, že by se měla do něčeho obléct. Ta mu ale taky utekla a tak za ní bezradně volal: "Kurva, Sandro, čekej…"
Při Draculově monologu a slovech: "Milenky měl jsem všech barev a ras," se za jeho podobiznou místo milenek objevili tanečníci a mužská část krvinek ve svůdných pózách.

Vyčerpaného Draculu přišel profesor upozornit se slovy: "Pane, nespěte, tady jezdí auta." A to se mu záhy stalo osudným.

Při vstupu do hrobky se Lorraine a Dracula místo polibku vřele přátelsky objali a pomalu naposledy sjeli do propadel.

Při děkovačce se Tomáš Trapl pokusil o poslední hvězdu, kterou vtipně zakončil pádem a odskákal po jedné noze. Závěrečnou píseň odzpívali všichni i diváci se slzami v očích. Následovalo obrovské a nekončící standing ovacion, které si všichni účinkující plně zasloužili.

Autor: Pavla Dostálová
Foto: Jiří Hadač, Martin J. Polák
Pokud jsem na něco zapomněla, budu ráda, když mi to napíšete do komentářů.
Další foto z posledního představení: http://absolonovamona.blog.cz/galerie/dracula/posledni-dracula
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikolka Nikolka | E-mail | 26. dubna 2011 v 18:24 | Reagovat

Ahoj..............,
Derniéra Draculi-moc jsem se pobavila ale myslím že to nemá na to jak si tady psala o derniéře Angeliky to jsem se fakt smíchy válela ne zemi!Ještě jednou ti strašně děkuji za tvůj blog je BEST!!! :-)

2 Pája Pája | 2. května 2011 v 12:06 | Reagovat

Ahoj, díky moc. Ono se k tomu tématu Draculy moc vtipkovat nehodí, proto byla Angelika v tomto pestřejší. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama