Listopad 2009

Křest DVD muzikálu Dracula

28. listopadu 2009 v 21:19 | www.nextfoto.cz |  Akce
26. 11. 2009

Křest DVD muzikálu Dracula se odehrál v kině Evald.
DVD muzikálu Dracula bylo pokřtěno 26. 11. 2009 v restauraci pražského kina Evald.

Perlový večer Tatiany Kovaříkové

28. listopadu 2009 v 20:07 | www.nextfoto.cz |  Akce
26. 11. 2009

Módní přehlídku nazvanou Perlový večer uspořádala 21. 11. 2009 v pražském hotelu Alchymist návrhářka Tatiana Kovaříková.


Hůlka trpí bolestmi, přesto musí zpívat!

28. listopadu 2009 v 19:05 | www.ahaonline.cz |  Akce
28.11.2009 5:00

Ačkoliv zpěvák Daniel Hůlka (41) trpí kvůli skřípnutému nervu bolestmi a chodí každý den do nemocnice na infuze, musí plnit pracovní povinnosti! A to pod hrozbou vysokých pokut!

"Mám šílené bolesti zad, to si snad ani nedovedete představit, jak trpím," postěžoval si deníku Aha! nedávno Hůlka. Jenže ačkoliv ho v muzikálu Dracula alternují dva zpěváci - Josef Vojtek a Maroš Kramár (moje pozn. to je zase vál, Mároš jo, ale Vojtko) - ani jeden z nich mu nechce vyjít vstříc a představení za něj odzpívat.
Hůlka kvůli hrozícím pokutám dorazil i na křest DVD k muzikálu Dracula, které společně pokřtil s Monikou Absolonovou. "Pokud mi infuze nepomohou, bude se to muset začít řešit a asi mě budou muset hospitalizovat," strachuje se Hůlka. A s tímto pracovním tempem to vypadá velice reálně.

Autor: (nik, kre)
Foto Aha! - Martin Hykl

Vendula Svobodová se obarvila na zrzavo!

27. listopadu 2009 v 20:50 | www.super.cz |  Akce
26.11.2009 14:50

Prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Auš Svobodová (37) radikálně změnila barvu vlasů. Svou blonďatou hřívu si nechala obarvit na zářivě tizianovou!
"Byla už jsem brunetou, blondýnou, ale zrzkou nikdy. Ještě si na to zvykám, kolikrát se podívám do zrcadla a říkám si, co to je za paní," říká se smíchem Vendula, která je zrzkou teprve několik dní. "Patrikovi i Kubíkovi se zrzavá líbí a to je pro mě důležitý," tvrdí Svobodová, která se s novou barvou přišla pochlubit do SaSaZu, kde se konala módní show Tommy Hilfiger a salonu Moravec.

Vendula se nepřišla jenom podívat na novou kolekci, ale i převzít šek na 60 tisíc korun, které Kapce naděje věnovala majitelka módní značky TH Gábina Bendová.

Hlavní hvězdou na mole byla topmodelka Pavlína Němcová a Česká Miss 2007 Lucie Hadašová. Lucka chodila přehlídku tak trochu z protekce, protože Gábina Bendová je sestrou jejího přítele, hokejisty Jardy Bednáře. Ten bohužel na party nebyl, protože měl zápas v Rusku, kde má momentálně angažmá.

"Do Čech jsem přiletěla kvůli práci, ale jakmile skončím, hned za Jardou odlétám. Sice jsme denně na skypu, ale strašně se mi po něm stýská," přiznala Lucka, která s Jardou již rok žije.

Během večera vystoupila americká zpěvačka Nisha Kataria, kterou objevil zesnulý král popu Michael Jackson, a Monika Absolonová.
Party v populárním pražském klubu si nenechala ujít manželka režiséra Juraje Herze Tereza Pokorná v doprovodu milence Karla Zakara, herec Ivan Vyskočil opět s novou brunetkou, Jakub Prachař, Vojta Dyk nebo producent filmu o Kajínkovi Petr Jákl.

Autor: (mr)

Jsi můj pán (pocta Romanovi Šebrelemu)

16. listopadu 2009 v 15:39 | www.ceskatelevize.cz |  Texty písniček

Monika Absolonová:
Jak vzácný dar mi byl dán
Dar fandit ti, jsi můj pán
Ač poražen, jsi nezdolán
Ty vrátíš se, jsi můj pán

Zas nad laťku a ohromně
Vždyť na taťku, jsi ve formě
Zas vyletíš, jako
Zas zvítězíš, jsi můj pán

Stůňu z tvých věčných zranění
Co zas je? Máš snad vodu v koleni?
Odpust mým hrozným představám
Při kterých i dýchat přestávám
Pokaždé, když vyléčíš se
A já vím, jsi v bezpečí
Pochybnost i stesky jsou ty tam
Forma tvá zas přesvědčí

Zas odstartů se poženeš
Usajníka Boltů předženeš
Zas poležíš, jak hejno vran
Zas zvítězíš, jsi můj pán

Úvodní píseň Atleta roku 2009

16. listopadu 2009 v 15:00 | www.ceskatelevize.cz |  Texty písniček

Monika Absolonová:
Milý atletičtí experti, tenhle song jsme přivezli až z dalekého Berlína
Bitte, ein, zwei, drei, für
Stejně jako sport, je život celkem fér
Nejdřív hodně dávej a pak teprv ber
Tak mě napadlo, než sedět doma nečinně, co třeba fandit přímo v Berlíně

Petr Svoboda:
Já už jsem byl tam a coural po městě
A že prý: jak se mám, a že jsi na cestě
No, tahle esemes, ta mi přišla právě vhod
Jsem rád, že tu jsi, no tak pojď

Monika Absolonová:
Bulvární novináře upozorňuju, jsme jako bratr a sestra
Já na Petra zdar, hej

Petr Svoboda:
A já na ní čus

Monika Absolonová:
Pak jsme šli na bar a on dal si džus

Petr Svoboda:
Zpívala mi song, lístky sehnat zkus

Monika Absolonová:
Já na Péťu blues

Petr Svoboda:
Abych řekl pravdu, zas tak těžké to nebylo
V hledišti bylo lidí, asi jako na atletickém svazu ve čtyři odpoledne

Monika Absolonová:
Prý že nepije, a nikdy při práci
Jářku, prý ho čeká moc důležité finále a v tom nezná legraci
Pila jsem i za něj, za chvíli mi byl pěknej hic
A pak už vážně…

Petr Svoboda:
Byla úplně mimo
Prý: Na tvůj gól v Naganu nikdy nezapomenu

Monika Absolonová:
Já na bráchu ping, hej a brácha na mě pong
Že on není flink a nechce zůstat plonk

Petr Svoboda:
Když už pařit chceš, tak nejdřív makat zkus

Monika Absolonová:
Já na Péťu blues

Petr Svoboda:
Kdybych s ní držel krok, tak přes ty překážky skáču flopem

Monika Absolonová:
Já na Péťu zdar, hej, a on na mě čus
Změnili jsme bar, hej, on mi koupil džus

Petr Svoboda:
Zpíval jsem jí song, krok se mnou držet zkus

Monika Absolonová:
Já na Péťu blues

Hámo, bacha na Marešův syndrom!

9. listopadu 2009 v 20:16 | www.blesk.cz |  Akce
9.11.2009 05:00

Když se Tereza Kostková loučila se svým spolumoderátorem Duetů... když hvězdy zpívají Alešem Hámou na pražském Barrandově, posílala ho za Monikou Absolonovou. Ta už na něj netrpělivě čekala v hotelu Ambasador na Václavském náměstí, kde jí byl partnerem při uvádění Atleta roku.
Obě akce na sebe navazovaly, takže Aleš měl přibližně čtvrt hodiny na přesun a převlek. Zvládl to jako David Copperfield. Černovlásku vyměnil za blondýnku a jelo se dál.

Háma tak napodobil svého kolegu Leoše Mareše, o němž je známo, že během večera stihne odmoderovat tři večírky, pak zajít do baru a ráno ve čtyři už uhánět do rádia.

Autor: zp
Foto: Jiří Hadač a David Malík

Hámova honička: Z Barrandova na Václavák za 13 minut!

9. listopadu 2009 v 20:06 | www.ahaonline.cz |  Akce
9.11.2009 5:00

Pořádný fičák měl v sobotu Aleš Háma (36) - v jeden večer totiž moderoval dva přímé přenosy České televize! Nejdříve s Terezou Kostkovou Duety v Praze na Barrandově a hned na to s Monikou Absolonovou Atleta roku z hotelu Ambassador na Václavském náměstí!

Ve 21.35 ho Kostková ještě v průběhu přímého přenosu vysílala z Duetů jako štafetový kolík Absolonové, a na pódiu hotelu v centru Prahy se Háma prvně objevil ve 21.48 - ještě v oblečení, v němž moderoval Duety. Až pak se převlékl do smokingu. Na přesun z jednoho přímého přenosu na druhý tak moderátor potřeboval třináct minut! "Při zkouškách přes den jsem zvládnul těch devět kilometrů taxíkem ujet za třináct minut. Večer byla prázdná Praha, a tak nám jízda trvala jen osm minut. K tomu pět minutek na vydýchání a hurá na obrazovku," smál se druhý den Háma, kterému musel k přesunu stačit jen reklamní blok mezi oběma pořady.

A proč vlastně v sobotu večer okupoval obrazovku jen on? To nemá Česká televize jiné moderátory? "Duety jsou srdeční záležitost a Atleta moderuji tradičně již několik let. Nechtěl jsem se vzdát ani jednoho," dodává moderátor.

Autor: mba, kre
Foto Aha! - Mária Rušínová

Atletickou anketu Šebrle nevyhrál, ale oslnil zpěvem

8. listopadu 2009 v 19:20 | www.tn.nova.cz |  Akce
08.11.2009 14:53

Před devíti lety zpíval s Leonou Machálkovou duet Tisíc mil při vyhlašování Sportovce roku 2000, o šest let později Roman Šebrle recitoval do písně Moniky Absolonové.

Až letos světový rekordman v desetiboji ukázal svůj pěvecký talent naplno. Odvážně se při sobotním vyhlášení ankety Atlet roku pustil do sólového zpěvu upravené písně Jiřího Zmožka Už mi lásko není dvacet let.

"Už mi prostě není dvacet let, už mi není ani dvacet pět, a že to moc krásné léta jsou, přál jsem si, ať mi zůstanou. To u nohou mi ležel celý světa, stovku dal jsem za deset šedesát pět. Skákal osm metrů ba i dál, byl jsem vítěz, málo prohrával...," začal zpívat takřka pětatřicetiletý olympijský vítěz z Atén. "Čas otupí i ostrý břit, na druhou stranu dnes mám klid, budoucnosti kráčím naproti, jen mě u toho nikdo nefotí," pokračoval v přednesu textu Radana Dolejše a celý sál začal aplaudovat.

Když mu nabídli číslo v programu galavečera, neváhal ani chvíli. "Jsem pro každou srandu," řekl atlet pražské Dukly, který si v prvním momentě myslel, že si z něj organizátoři večera "vystřelili". "Ale na starý kolena mi to je už jedno," prohlásil.

Dělal si legraci ze svého věku a zdraví, které se v posledních letech podepsalo na poklesu jeho výkonnosti. "Nečekal jsem takový aplaus, ale tak to vyšlo, je mi zrovna pětatřicet," komentoval Šebrle narozeniny, které sice má až 26. listopadu, ale už je s kamarády pořádně oslavil.

"Už mi prostě není třicet let, holt už mi je prostě třicet pět, roky odnesly mou nirvánu, už je cítím nejvíc po ránu," zpíval Šebrle a ukázal na své nohy. "Aspoň teď už mám čas na knížky, kde je mých 215 do výšky, a kde 520 o tyči, dneska už mám pěkně ..." dovolil si úsměvnou přestávku v narážce na rým. "...po srandě," pokračoval a přednesl poslední verš: "Co dřív snes jsem, už mne poničí."

Pětinásobný Atlet roku si ze sebe udělal legraci a stal se králem večera, který jinak patřil vítězce ankety oštěpařce Barboře Špotákové. Moderátorka Absolonová se Šebrleho v následující rovněž upravené písni Jsi můj pán z muzikál Dracula snažila pozitivními verši motivovat do další sezony. "Třeba za rok budu zpívat veselejší verše," usmíval se Šebrle. Mezi deseti finalisty figuroval třináctý rok po sobě, ale až letos se mu dostalo po vystoupení ovací vstoje. "To jsem nečekal, ale bylo to příjemné," uznal vícebojař, který skončil v anketě pátý.

Šebrle ještě nehází flintu do žita. Příští rok má motivaci v mistrovství Evropy v Barceloně, kde jeho manažer Robert Změlík vyhrál v roce 1992 olympiádu. Už ale dostal nabídku běžet při Zlaté tretře ve veteránském běhu, kam mohou atleti právě nad 35 let. "Romanéééé, příštííí rok můůůžeš běžet s náááámi," dělal si legraci z desetibojaře třiasedmdesátiletý Antonín Kábele, který ve svém věku udivuje během na 100 metrů pod 15 sekund.

"Já jsem si řekl, 'ty vole, to je vlastně pravda'," smál se Šebrle. V příští sezoně může zaútočit i na světový rekord v desetiboji kategorie nad 35 let, který drží Američan Kip Janvrin výkonem 8241 bodů. "Tak tohle, jestli neudělám, tak končím s atletikou," prohlásil rozhodně. Ale okamžitě se smíchem dodal: "Ale já za veterány nikdy závodit nebudu, to mě radši zastřelte!"

Autor: ČTK

Špotáková vyhrála Atleta roku potřetí

8. listopadu 2009 v 10:00 | www.sportovninoviny.cz |  Akce
7.11.2009 22:55

Praha - Oštěpařka Barbora Špotáková je potřetí za sebou nejlepší českou atletkou sezony. Vicemistryně světa zvítězila v tradiční anketě Atlet roku o 147 bodů před překážkářem Petrem Svobodou. Třetí skončil výškař Jaroslav Bába. Trenérem roku byl dnes v Praze vyhlášen kouč Špotákové Rudolf Černý, který vyhrál počtvrté po sobě a vyrovnal rekordní bilanci bývalého kouče vícebojařů Zdeňka Váni.

Olympijská vítězka a světová rekordmanka Špotáková vybojovala v srpnu na mistrovství světa druhé místo a byla jedinou českou medailistkou. Svoboda skončil v Berlíně šestý jako nejrychlejší běloch a v sezoně se stal jedním z nejlepších Evropanů. Na halovém ME v Turíně byl třetí. Bába se letos po několika letech stagnace definitivně vrátil do absolutní světové špičky a na světovém šampionátu byl pátý, byť měl na víc.

I když před rokem zvítězila Špotáková ještě výraznějším rozdílem - o 285 bodů - žádné velké napětím před dnešním vyhlášením cítit nemohla. "Protože ostatním se na mistrovství světa moc nedařilo, bylo jasné, že vyhraji. Doufám, že za rok to bude zajímavější," řekla s výhledem na evropský šampionát v Barceloně. "Určitě se tam bude dařit víc. Bez medaile by to byl ale velkej průšvih," prohlásila. Sama si užívá úspěšné období. "Člověk nasedl na vlnu a pořád jede. Docela často to zaťukávám do stolu. Když něco trvá, člověk se bojí, že to jednou přestane," uvedla osmadvacetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou.

Objevem roku se stal talentovaný oštěpař Jakub Vadlejch, který v závěru sezony hodil juniorský národní rekord 81,95 metru, což je pátý nejlepší výkon v této kategorii v historii. Titul nejlepší junior roku získala štafeta na 4x100 metrů ve složení Martin Říčař, Lukáš Šťastný, Pavel Maslák, Václav Zich, která vybojovala stříbrné medaile na ME v Novém Sadu.

Na hlasování se podílelo 128 atletických odborníků z řad funkcionářů, trenérů a novinářů. Aspoň třikrát za sebou vyhráli anketu v historii České republiky oštěpař Jan Železný a Šebrle, který byl nejlepší v sezonách 2002 až 2006 celkem pětkrát po sobě. Nejvyšší počet prvenství mají na kontě koulařka Helena Fibingerová a Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Šestkrát kralovali Ludvík Daněk a Imrich Bugár.

Galavečer v hotelu Ambassador - Zlatá husa uváděli Monika Absolonová a Aleš Háma. Do vystoupení na pódiu se zapojili vedle zpěváků i atleti, Svoboda si s Absolonovou zazpíval stejně jako loni.

Podruhé v roli zpěváka se představil také pětatřicetiletý Šebrle, který uchvátil obecenstvo sólovým zpěvem přepracované písně "Už mi lásko není dvacet let", v níž si dělal legraci ze svého věku a častých zranění posledních let.

Špotákové se večer líbil. "Myslím si, že dlouho se to takhle nepovedlo, někteří měli dobré hlášky. Já jsem si to letos chtěla užít, sedět a smát se," prohlásila oštěpařka, která měla loni vystoupení s Hámou. "A pořád jsem se někde převlékala, nic jsem z toho neměla. Letos to bylo v klidu."

Za vrchol večera považovala vystoupení Šebrleho. "Zvládl to skvěle," uznala. A kdy si zazpívá sama? "To nevím, ale udělám všechno, aby kouč vyhrál za rok a zpíval on," uvedla. Černý totiž rád hraje na kytaru a zpívá countryové písničky.

Během večera vystoupili také Miro Žbirka, Lucie Vondráčková či Petr Bende s Darou Rolins. Atleti stejně jako v minulosti přijeli do hotelu luxusními limuzínami a dostali při dekorování i zlatou cihličku.

Autor: ČTK

Atlet roku

7. listopadu 2009 v 8:40 | www.sportovninoviny.cz |  Akce
Sport Přímý přenos velké zábavně-hudebně-sportovní show moderují Monika Absolonová a Aleš Háma. Dále účinkují: M. Žbirka, M. Šalamounová, P. Bende a další. Režie P. Soukup

V sobotu 7. listopadu se v pražském hotelu Ambassador-Zlatá husa uskuteční vyhlašování výsledků 47. ročníku prestižní ankety Atlet roku. Bylo osloveno více než 200 odborníků z řad novinářů, trenérů a funkcionářů, aby zaslali své anketní hlasy.

Stejně jako v loňském roce bude vyhlášeno deset nejlepších atletů České republiky za rok 2009 v kategoriích: Atlet roku, junior, objev a trenér roku. Ve své sedmačtyřicetileté historii prošla anketa Atlet roku v Československu a později v České republice řadou změn, týkajících se soutěžních kategorií.

Poprvé se u nás nejlepší atlet vyhlašoval v roce 1962, od té doby byla anketa jen jednou přerušena. Stalo se tak v roce 1969. V roce 1997 vznikl systém kategorií, který je praktikován dosud.

Galavečerem české atletiky, který přenáší první program České televize v hlavním vysílacím čase, bude provázet Aleš Háma a Monika Absolonová.

Dosavadní vítězové ankety Atlet roku České republiky:1993 Jan Železný, 1994 Jan Železný, 1995 Jan Železný, 1996 Jan Železný, 1997 Tomáš Dvořák, 1998 Šárka Kašpárková, 1999 Tomáš Dvořák, 2000 Jan Železný, 2001 Jan Železný, 2002 Roman Šebrle, 2003 Roman Šebrle, 2004 Roman Šebrle, 2005 Roman Šebrle, 2006 Roman Šebrle, 2007 Barbora Sporáková. 2008 Barbora Špotáková.

Detail vysílání: stanice: ČT 1 datum: 7.11.2009, začátek: 21:35.

V nominaci na Atleta roku nechybějí vítězové Šebrle a Špotáková

7. listopadu 2009 v 8:39 | www.sportovninoviny.cz |  Akce
06.11.2009 01:00

V desetičlenné nominaci na tradiční ocenění Atlet roku nechybějí vítězové posledních sedmi ročníků Roman Šebrle a Barbora Špotáková. Olympijská vítězka a úřadující vicemistryně světa v hodu oštěpem Špotáková, která se na šampionátu v Berlíně postarala o jediný medailový zisk české výpravy, bude útočit na třetí triumf v anketě za sebou.

Vedle Špotákové a desetibojaře Šebrleho jsou v desítce nejlepších výškař Jaroslav Bába, oštěpař Petr Frydrych, překážkářka Zuzana Hejnová, mílař Jakub Holuša, tyčkařka Jiřina Ptáčníková, chodkyně Zuzana Schindlerová, překážkář Petr Svoboda a jeho kolegyně Lucie Škrobáková.

Do hlasování podle zprávy Českého atletického svazu letos zasáhlo 128 odborníků z řad trenérů, funkcionářů a novinářů. Vítěze a pořadí první desítky se veřejnost i samotní atleti dozvědí v sobotu 7. listopadu na slavnostním galavečeru, který se uskuteční tradičně v pražském hotelu Ambassador. Vyhlášen bude i nejlepší junior, objev roku a trenér roku.

Galavečerem, který přenáší živě hlavní program České televize, provedou diváky i přítomné v sále stejně jako předešlé dva roky moderátoři Aleš Háma a Monika Absolonová. Už se stalo tradicí, že do vystoupení na pódiu budou zapojeni vedle zpěváků i samotní atleti. "Diváci uvidí některé atlety v ne příliš obvyklých situacích," uvedl režisér pořadu Petr Soukup. Z profesionálů k náladě večera tentokrát přispějí Miro Žbirka, Magdalena Šalamounová nebo Petr Bende.

Autor: Redakce

Vlasta Horváth a Monika Absolonová - Bona Mente

1. listopadu 2009 v 19:49 | www.youtube.com |  Texty písniček

Vlasta Horváth:
Bona Mente, s dobrým úmyslem žít
Bona Mente, nebe můžete chtít
Nelétáme nad zemí, přejeme si zázemí
Každé dítě v náručí má spát

Monika Absolonová:
Bona Mente, Bona Mente je v nás
Vyprávějte svého příběhu část
Tam, kde bolest ráda spí, probudí se tajemství
Život dítěte je shůry dán

Oba:
Pod tím vším je láska, můžeš se přít
Malé dítě to ví, někde hluboko v nás
Přetéká-li pohár, můžeš pít
Nikdy nemůžeš mít to, co neumíš dát

Monika Absolonová:
Bona Mente, Bona Mente je v nás

Vlasta Horváth:
Vyprávějte svého příběhu část

Monika Absolonová:
Kolik lidí denně sní

Vlasta Horváth:
A čeká na štěstí

Oba:
Přitom štěstí leží přímo v nás
Každé dítě ví, jak důvěru mít
S dobrým úmyslem žít, to nám dokáže dát
Pod tím vším je láska, můžeš se přít
Malé dítě to ví, někde hluboko v nás

Vlasta Horváth:
Když si dlouho zoufáš, dnem i tmou
Ten dům svítí

Oba:
V dálce před tebou

5angels:
Přetéká-li

Všichni:
Pohár, můžeš pít
To, co nemůžeš dát, nikdy nemůžeš mít

5angels:
Bona Mente

Všichni:
Pod tím vším je láska, můžeš se přít
Malé dítě to ví, někde hluboko v nás

5angels:
Přetéká-li pohár, můžeš pít

Všichni:
To, co nemůžeš dát, nikdy nemůžeš mít

5angels:
Bona Mente

Všichni:
Pod tím vším je láska, můžeš se přít
Malé dítě to ví, někde hluboko v nás

Vlasta Horváth:
Bona Mente

Monika Absolonová:
Bona Mente

5angels:
Bona Mente

Oba:
S tím žije se snáz