Říjen 2009

Vondráčková: Málem jí amputovali prst!

31. října 2009 v 17:08 | www.super.cz |  Akce
30. 10. 2009 20:00

Zpěvačka a popová ikona Helena Vondráčková se na jedné charitativní akci svěřila s děsivým tajemstvím z jejího života. Před mnoha lety totiž málem přišla o prst na ruce.

"Když jsem byla malá, dostala jsem do jednoho prstu na ruce zánět, který se špatně hojil. Lékaři mi řekli, že jediná možnost je amputace, ale protože jsem v té době hrála na klavír, nemohla jsem přijít o prst. Nakonec všechno dobře dopadlo a vyléčili mi ho," prozradila Helena Vondráčková na charitativním koncertě Bona Mente v Divadle Hybernia.

Benefiční večer se uskutečnil k 10. výročí založení občanského sdružení Život dětem pod záštitou primátora hl. m. Prahy MUDr. Pavla Béma.

Ve prospěch vážně nemocných a opuštěných dětí vystoupili umělci jako Monika Absolonová, Petr Bende, Vlasta Horváth, Petr Janda a další.
Zpestřením byla módní show návrháře Petra Lakrona, jehož modely předvedly Lucie Váchová, Zuzana Jandová, Libuška Vojtková nebo Lilian Sarah Fischerová.

Celým večerem provázelo duo Saša Rašilov a Jitka Schneiderová.

Výtěžek benefičního večera je určen na nákup přístrojové techniky do prostor pěti neonatologických center - Praha, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Olomouc - a dále pro dětskou nemocnici FN Brno a současně na podporu dětských domovů rodinného typu.

Autor: (yas)

Seznam podpořil dobrý úmysl - Bona Mente

31. října 2009 v 17:06 | www.super.cz |  Akce
30. 10. 2009 15:00

Desáté narozeniny neziskové organizace Život dětem oslavil také Seznam, když na galavečeru Bona Mente předal organizaci šek v hodnotě 200 000 korun.

Se sdružením Život dětem spolupracuje česká internetová jednička od loňského roku. Od podpory konkrétních akcí, jako jsou nákupy přístrojů pro dětské nemocnice, se spolupráce postupně rozvíjí i směrem k dětským domovům.

V průběhu letošního října se skupina zaměstnanců Seznamu poprvé vydala do dětského domova v Dubé-Deštné, aby například opravila dětem plot nebo uklidila zahradu. Další výjezdy budou pokračovat malováním dětských heren a jinými potřebnými aktivitami.

Na galavečeru v pražském Divadle Hybernia se slavilo nejen těch deset let velmi užitečné práce sdružení Život dětem, ale znovu se i přispívalo na charitu. Diváci v sále i u obrazovek TV Barrandov mohli posílat DMS v hodnotě 30 korun a v průběhu pořadu tak sami rozhodnout, jak velkou pomoc tento večer dětem v nemocnicích přinese.

"Víme, že děti naši pomoc potřebují, hlavně ty v nemocnicích, pro které je internet mnohdy jediným spojením se světem a kamarády. Proto peníze ze Seznamu putují k nim," s těmito slovy předala dětem šek v hodnotě 200 000 korun tisková mluvčí Seznamu Rita Gabrielová.

Peníze dalších dárců jsou už teď určené na nákup inkubátorů, echokardiografů a dalších přístrojů potřebných pro vyšetření dětských pacientů po celé České republice. Výtěžek večera Bona Mente - zatím 2 890 000 korun - umožní například nákup inkubátorů Giraffe. Ty půjdou do osmi neonatologických center v České republice. Zbytek peněz (protože sbírka stále probíhá) pak na výstavbu nového dětského domova v Praze.
Bona Mente neboli dobrý úmysl přišli podpořit i zpěváci jako Vlasta Horváth, Petr Bende, Monika Absolonová nebo Helena Vondráčková. Na jevišti se také několikrát vystřídaly samy děti z dětských domovů, když s klaunskými nosy během písniček malovaly na prkna, která znamenají svět, svá sluníčka nebo domky s kytkami.

Taneční vystoupení dětských skupin 5 angels, AT studia Domino a In Dance publikum nadšením roztleskala, a tak bylo jasné, komu tento večer především patří… dětem.

Autor: (yas)

Gott, Bílá, Kabát... Slavík v poločase. PŘEHLED FAVORITŮ

31. října 2009 v 17:03 | www.tn.nova.cz |  Úspěchy
31. 10. 2009 07:39

Pořadatelé Českého slavíka oznámili jména těch, kteří si v dostávají nejvíce hlasů. Podpořte favority v hlasování na našich stránkách.

Anketa nejpopulárnějších zpěváků a kapel Český slavík Mattoni dospěla přibližně do poloviny doby, po kterou mohou posluchači hlasovat pro své oblíbence. Pořadatelé z agentury Musica Bohemica oznámili jména interpretů a kapel, kteří zatím mají největší šanci uspět.

Hlasování končí 22. listopadu. Slavnostní vyhlášení vítězů 44. ročníku ankety se uskuteční 28. listopadu ve Státní opeře v Praze na ceremoniálu, který bude moderovat Ondřej Brzobohatý.

V čele kategorie zpěváků letos v abecedním pořadí figurují Daniel Bárta, Petr Bende, Karel Gott, Petr Kolář, Tomáš Klus, Richard Krajčo, Daniel Landa, Jaromír Nohavica, Josef Vojtek a Marek Ztracený.

Ze zpěvaček zatím mají šanci na vítězství Monika Absolonová, Anna K., Iveta Bartošová, Lucie Bílá, Lenka Dusilová, Ewa Farna, Aneta Langerová, Věra Špinarová, Helena Vondráčková a Lucie Vondráčková.

V kategorii skupin si zatím z hlediska počtu zaslaných hlasů nejlépe vedou Argema, Čechomor, Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Nightwork, Olympic, Support Lesbiens a Tři sestry.

V kategorii Slavíci bez hranic (nejpopulárnější slovenský interpret nebo skupina v České republice) jsou v první šestici podle abecedy Elán, Pavol Habera, Horkýže slíže, Jana Kirschner, Katarína Knechtová a loňský vítěz - skupina No Name.

Loni v anketě o cenu Český slavík zvítězili v hlavních kategoriích Lucie Bílá, Karel Gott a skupina Kabát. Skokanem roku v kategorii zpěvaček se stala Iveta Bartošová, zpěváků Jarek Filgas a mezi skupinami Gipsy.cz. Historicky prvním vítězem nové kategorie Slavíci bez hranic se stali košičtí No Name.

Autor: tn.cz / ČTK / gib

Seznam předal organizaci Život dětem šek na 200 000 korun

31. října 2009 v 16:57 | www.novinky.cz |  Akce
30. 10. 2009 13:30

Desáté narozeniny neziskové organizace Život dětem oslavil také Seznam, když na galavečeru Bona Mente předal organizaci šek v hodnotě 200 000 korun.

Se sdružením Život dětem spolupracuje česká internetová jednička od loňského roku. Od podpory konkrétních akcí, jako jsou nákupy přístrojů pro dětské nemocnice, se spolupráce postupně rozvíjí i směrem k dětským domovům.

V průběhu letošního října se skupina zaměstnanců Seznamu poprvé vydala do dětského domova v Dubé - Deštné, aby například opravila dětem plot nebo uklidila zahradu. Další výjezdy budou pokračovat malováním dětských heren a jinými potřebnými aktivitami.

Bona Mente podporuje dobrý úmysl
Na galavečeru v pražském divadle Hybernia se slavilo nejen těch deset let velmi užitečné práce sdružení Život dětem, ale znovu se i přispívalo na charitu. Diváci v sále i u obrazovek TV Barrandov mohli posílat DMS v hodnotě 30 korun a v průběhu pořadu tak sami rozhodnout, jak velkou pomoc tento večer dětem v nemocnicích přinese.

"Víme, že děti naši pomoc potřebují, hlavně ty v nemocnicích, pro které je internet mnohdy jediným spojením se světem a kamarády. Proto peníze ze Seznamu putují k nim," s těmito slovy předala dětem šek v hodnotě 200 000 korun tisková mluvčí Seznamu Rita Gabrielová.

Peníze dalších dárců jsou už teď určené na nákup inkubátorů, echokardiografů a dalších přístrojů, potřebných pro vyšetření dětských pacientů po celé České republice. Výtěžek večera Bona Mente - zatím 2 890 000 korun - umožní například nákup inkubátorů Giraffe. Ty poputují do osmi neonatologických center v České republice. Zbytek peněz (protože sbírka stále probíhá) pak na výstavbu nového dětského domova v Praze.

Vystoupili Horváth, Bende, Absolonová i Vondráčková

Bona Mente, neboli dobrý úmysl, přišli podpořit i zpěváci jako Vlasta Horváth, Petr Bende, Monika Absolonová nebo Helena Vondráčková. Na jevišti se také několikrát vystřídaly samy děti z dětských domovů, když s klaunskými nosy během písniček malovali na prkna, která znamenají svět, svá sluníčka nebo domky s kytkami.

Taneční vystoupení dětských skupin 5 angels, AT studia Domino a In Dance publikum nadšením roztleskala a tak bylo jasné, komu tento večer především patří - dětem.

Autor: Novinky
Foto: Seznam/ Petra Žihlová

Krásky předvedly sexy kůži, hvězdou byla i Absolonová

31. října 2009 v 16:51 | www.revue.idnes.cz |  Akce
31. října 2009 10:24

Benefiční koncert Bona Mente, který již několik let pomáhá opuštěným a nemocným dětem, ozdobila speciální přehlídka návrháře Petra Lakrona. Ten modelky obléká především do kožených modelů. Hudebními hvězdami byly Helena Vondráčková či Monika Absolonová.
"Mám děti strašně ráda a vždy, když se dělá jakákoli charitativní akce, která je pro ně, tak pokud mám volno, projekt podpořím," říká zpěvačka.

Absolonová je ve svých třiatřiceti letech stále bezdětná, ale hlavu si s tím neláme. "Děti bych už samozřejmě měla ráda, ale chtít prostě nestačí. Mívala jsem období, že když se mě kdokoli na děti zeptal, tak jsem ho chtěla zastřelit," přiznává se smíchem. "Je to hrozná otázka. Dítě bych měla, kdybych měla toho správného partnera. Zatím jsem šťastně rozvedená," pokračuje s humorem sobě vlastním.

"V současné době partnera mám, ale je to tak čerstvé, že bych nerada předjímala. Dítě je jedna z věcí, kterou bych si nerada nechala ujít, tak doufám, že to tak dopadne. Ještě mám třeba pět šest let času. Strašně mi pomohlo, že Ilona Csáková porodila v devětatřiceti. To mě nakoplo. Řekla jsem si: Jde to!," dodává Monika.
Benefiční večer, jenž moderovali Saša Rašilov a Jitka Schneiderová podpořil také Vlasta Horváth. Ten speciálně pro tuto příležitost složil a společně s Monikou Absolonovou a dívčí skupinou 5angels nazpíval krásnou píseň se stejnojmenným názvem Bona Mente. V divadle Hybernia zazpívali divákům také Helena Vondráčková, Petr Janda, Petr Bende a Milan Drobný.

Program zpestřila módní přehlídka modelů návrháře Petra Lakrona, které předvedly Zuzana Jandová, Zuzana Štěpanovská, Martina Dvořáková, Veronika Pompeová, Libuše Vojtková či Lilian Sarah Fischerová.
Poslední jmenovaná má sama s charitativní činností bohaté zkušenosti. Je zakladatelkou občanského sdružení Slunce dětem a vlastních projektů má opravdu hodně. V září například zajistila dovolenou u moře padesáti dětem z Dětského domova Domino a zařízení Klokánek. Velký zážitek měly děti díky této krásce také v polovině října, kdy vyběhly ruku v ruce s reprezentačními fotbalisty na zahájení kvalifikačního zápasu proti Severnímu Irsku.

Největší radost má ale Fischerová z povedeného projektu The Beautiful Mind, který letos slaví už třetí výročí. I tentokrát se zorganizovalo focení kalendáře s významnými osobnostmi české kulturní scény a výsledek je skvělý. "Z kalendáře mám i letos ohromnou radost. Křest proběhne dvacátého čtvrtého listopadu v Národním muzeu. Mezi nové tváře, které projekt podpořily, patří například Kateřina Neumannová, Jan Hřebejk, Václav Vydra, Jana Boušková či Monika Absolonová," vypočítává.
Monika Absolonová se postavila před objektiv Jiřího Turka společně s Lumírem Olšovským a z výsledné fotografie je nadšená. "Celý kalendář bude moc krásný. Lili je pro mě taková víla. Ona vždycky doma něco podle mě na koleně vymyslí a tak urputně za tím jde, že se to podaří," pěje zpěvačka chválu na Českou vicemiss z roku 2007.

Snad se i Fischerové podaří shromáždit tak velký finanční obnos, který se získal díky projektu Bona Mente. "Výtěžek činí více než šest milionů korun," prozradila s nadšením ředitelka občanského sdružení Život dětem Anna Strnadová. "Výtěžek je určen na nákup přístrojové techniky do prostor pěti neonatologických center a na výstavbu jednoho dětského domova," dodává.

Autoři: pro Revue iDNES.cz Lucie Váchová
Foto: Marek Navrátil

Zuzana Jandová: Předváděla zadarmo

31. října 2009 v 16:40 | www.ihot.cz |  Akce
31.10.2009 00:02

Modelka Zuzana Jandová předváděla zadarmo. Spolu s dalšími kráskami se totiž objevila na benefičním galakoncertu Bona Mente, kde předváděla modely Petra Lakrona. Na pódiu se tak s Jandovou objevily třeba Lucie Váchová nebo Libuška Vojtková.
Charita přilákala také řadu pěveckých hvězd. Vlasta Horváth napsal pro tuto příležitost písničku, kterou zazpíval s Monikou Absolonovou a na pódiu vystoupili také Helena Vondráčková a Petr Janda.

Autor: iHOT.cz

Píseň Bona Mente

31. října 2009 v 16:37 | www.stream.cz |  Akce
Písnička Bona Mente, Monika + Vlasta Horváth:


Úlet Vilhelmové, chyba Banášové, přešlap Mareše

29. října 2009 v 13:19 | www.prozeny.blesk.cz |  Ostatní
Monika Absolonová vláčí na večírky velké tašky, parádnice Táňa Vilhelmová se občas sekne a chyb se dopouští i módy znalá Adela Banášová. Leoš Mareš nosí o dvě čísla menší saka a fotograf David Kraus si k džínům váže kravatu…

Srdce pro děti: Absolonová zazpívá zadarmo

29. října 2009 v 13:04 | www.prozeny.blesk.cz |  Akce
29. 10. 2009 05:00

V Divadla Hybernia se ve čtvrtek večer uskuteční benefiční koncert Bona Mente neboli Dobrý úmysl. Ve prospěch nemocných a opuštěných dětí zazpívá například Monika Absolonová, Petr Janda, Milan Drobný a Vlasta Horváth.
Součástí akce je i přehlídka módního návrháře Petra Lakrona. Na molu se objeví Iveta Lutovská, Zuzana Jandová, Lucie Váchová a tanečnice Libuše Vojtková. Slavnostní večer mohou diváci sledovat v přímém přenosu na TV Barrandov a přitom posílat dárcovské SMS.

Koncert Bona Mente, který moderují herci Jitka Schneiderová a Saša Rašilov, vyvrcholí aukcí luxusního diamantu, fotografií Jana Saudka a Sáry Saudkové a modelu z dílny Petra Lakrona.

Autor: höh

Diana Kobzanová ukázala nového milence

29. října 2009 v 12:31 | www.novinky.cz |  Akce
29. 10. 2009 11:34

Modelka a moderátorka Diana Kobzanová (27) poprvé přiznala nového přítele, automobilového závodníka Štěpána Vojtěcha (32). Ruku v ruce přišli na premiéru filmu o králi popu Michalovi Jacksonovi This Is It.

S bývalým závodníkem automobilové rallye chodí Diana už půl roku. Seznámili se během závodů, kterých se Diana účastnila. "Nejprve jsem vůbec netušila, že pojedu se Štěpánem. Ale když jsem se dozvěděla, že bude řídit on, začala jsem se pídit po detailech," řekla před časem modelka.

"Zjišťovala jsem, kdo to je, abych měla jasnou představu, s kým vlastně do toho auta lezu," dodala se smíchem Kobzanová.

Během závodů přeskočila jiskra a tak je Kobzanová více jak půl roku zase šťatná. Na otázky ohledně soukromí ale už příliš vřele neodpovídá. "Nemluvili jsme o našem vztahu půl roku a hodláme v tom pokračovat," prozradila Novinkám Kobzanová.

S přítelem Štěpánem vyrazili ve středu poprvé ruku v ruce na společenskou událost - premiéru filmu This is it. "Byla jsem nadšená, líbilo se mi to moc. Z filmu jsem pochopila, že to byl sice blázen, ale milej a hodně vtipnej člověk," dodala pro Novinky Kobzanová.
Nový film o králi popu Michaelovi Jacksonovi si nenechala ujít řada dalších známých tváří - Monika Absolonová s přítelem Vratislavem Jandou, zpěvačka Jitka Zelenková, herečka Dana Morávková s manželem Petrem Maláskem a synem Péťou, Ondřej Soukup s partnerkou Lucií Šoralovou a další.

Autor: Gabriela Wolfová
Foto: Michaela Feuereislová

BONA MENTE

23. října 2009 v 19:41 | www.super.cz |  Akce
23. 10. 2009 07:55

Exklusivní benefiční večer občanského sdružení život dětem.

Podpořte Dobrý úmysl všech zúčastněných a pomozte vážně nemocným a opuštěným dětem zakoupením vstupenek v síti Ticketportal nebo zasláním dárcovské sms během přímého přenosu na TV Barrandov, 29. října od 20 hod.

Vstupenky jsou slosovatelné o výhru šesti letenek, každá v hodnotě 25tis. Kč, výherce obdrží 2 letenky.

Při zakoupení vstupenky ve fialové zóně je v ceně vstupenky možnost zúčastnit se spolu s dalšími V.I.P. hosty závěrečné dražby, rautu, který probíhá uvnitř divadla a na jeho střešních prostorách s nádherným výhledem na noční Prahu a dárky od partnerů večera.

Benefiční večer BONA MENTE - Dobrý úmysl se uskuteční k 10. výročí založení občanského sdružení Život dětem pod záštitou primátora hl.m. Prahy Pavla Béma dne 29. října 2009 od 20.00 hodin v atraktivních prostorách Divadla Hybernia v Praze (Náměstí Republiky 4, Praha 1).

Ve prospěch vážně nemocných a opuštěných dětí vystoupí přední umělci české hudební scény Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Petr Janda, Milan Drobný, Vlasta Horváth, Petr Bende společně s vystoupením dívčí pěvecké a taneční skupiny 5angels.

Program večera je zpestřen několikaminutovou módní show našeho předního návrháře Petra Lakrona a našich předních modelek (Iveta Lutovská, Lilian Sarah Fischerová, Zuzana Jandová, Lucie Váchová…). Večerem vás provede Jitka Schneiderová a Saša Rašilov.

Výtěžek benefičního večera je určen na nákup přístrojové techniky do prostor pěti neonatologických center - Praha, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Olomouc, dále pro dětskou nemocnici FN Brno a současně na stavbu dětského domova rodinného typu v Praze.

Benefiční večer BONA MENTE přijdou svou osobní účastí podpořit lidé z nejvyšších politických, společenských, kulturních a uměleckých kruhů.

Večer vyvrcholí závěrečnou aukcí diamantu, fotografií Jana Saudka a Sáry Saudkové, obrazu Dominika Mareše, šatů návrháře Petra Lakrona a krásného víkendu stráveného v luxusním voze Ferrari 360 Modena F1.

Předprodej vstupenek na www.ticketportal.cz. 


Benefiční večer je současně vysílám v přímém přenosu na TV Barrandov.

Režie: Petr Burian
Vedoucí produkce: Kateřina Zittová
Dramaturgie: Anna Strnadová, Jan Drobný
Hlavní kameraman: Jan Hušek
Zvuk: Bohuslav Kubeš
Střih: Václav Seidl
Pomocná režie: Martina Knapovská
Asistent režie: Lenka Loutková
Choreografie: Libuše Vojtková
Architekt: Štěpán Exner

Více informací najdete na www.bonamente.cz a www.zivotdetem.czMonika v Zoo

22. října 2009 v 18:36 | www.youtube.com |  Akce
Křest pásovce kulovitého na Antonia, 18. 9. 2009:

Přemoudřelý spratek z Ulice Valenta vydělává majlant

20. října 2009 v 20:27 | www.super.cz |  Akce
20. 10. 2009 20:00

Dětská hvězda Matyáš Valenta (12) proslul hlavně rolí v populárním nováckém seriálu Ulice. Nadějný herec kromě toho ale účinkoval v několika reklamách a celovečerních filmech, díky čemuž si vydělal spoustu peněz.

"O peníze se mi starají rodiče. Když si něco přeju, tak slušně poprosím a rodiče mi to koupí. Vždyť si na to vydělám," přiznává Matyáš Valenta, který proslul rolí přemoudřelého Františka v seriálu Ulice.

Pihatého sympaťáka mnozí přirovnávají k talentu, jakým byl před lety Tomáš Holý. "Svou popularitu nějak neprožívám. Ve škole se ke mně spolužáci chovají úplně normálně. Občas za mnou přišli z vyšších ročníků pro podpis," uvedl Matyáš, který nechyběl na vyhlášení ankety Kniha mého srdce.

V soutěži České televize s přehledem vyhrál román Zdeňka Jirotky Saturnin. Hned za ním se pak umístila klasika od Boženy Němcové Babička. Třetí skončil příběh o Malém princi, který napsal Antoine de Saint-Exupéry.

Večer moderoval Jaroslav Dušek, nechyběla Monika Absolonová se svým přítelem, Aneta Langerová, Petr Vacek, kapela NightWork a další.

Autor: (yas)

Finále Knihy mého srdce se blíží, Saturnin se utká s upíry

18. října 2009 v 19:37 | www.kultura.idnes.cz |  Akce
16. října 2009 6:56

Máme radši domácího Saturnina, nebo světový bestseller, upíří ságu Stmívání? Televizní anketa Kniha mého srdce bude znát o víkendu svého vítěze. Podle kuloárních informací se závěrečný boj svede právě mezi knihami Zdeňka Jirotky a Stephenie Meyerové.

Zatím do soutěže přišlo na tři sta dvacet tisíc hlasů, výsledek však může ještě podstatně ovlivnit Velké finále. První program České televize ho bude vysílat v sobotu od osmi večer, tedy v hlavním vysílacím čase, který pro literární témata není vůbec typický.

Z dvanácti nominovaných knih se nejdříve vybere šest nejúspěšnějších titulů, pro které mohou diváci v průběhu večera dále hlasovat prostřednictvím SMS. Z české literatury se prosadila ještě Babička Boženy Němcové, dobrodružné příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara či Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, jedna z nejpřekládanějších českých knih.

Finále moderuje Jaroslav Dušek a má se ho zúčastnit řada známých osobností, třeba herci Jana Synková či Petr Vacek, překladatel Pavel Medek, spisovatelé Jiří Dědeček a Arnošt Lustig, ale také zpěvačky Aneta Langerová a Monika Absolonová.

Autor: aho

Monika Absolonová: Ve schránce měla jed!

18. října 2009 v 19:31 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
18. 10. 2009

5:00 - Zpěvačka Monika Absolonová (33) čelí opět vážným potížím! Z policejních kruhů totiž unikla informace, že kriminalisté šetří podivný nález ve zpěvaččině dopisní schránce. Absolonové totiž kdosi poslal obálku s bílým práškem! Jde snad o jed? Mezi podezřelými má být i její otec Čeněk Absolon (55), který prý rodinu už mnoho let tyranizuje, a který měl Moniku a její maminku před časem fyzicky napadnout!
Policie na požádání Absolonové obálku s práškem převzala a nyní čeká na výsledky expertizy. Ta by měla osvětlit, zda šlo o neškodný prášek, například mouku nebo cukr, který měl zpěvačku pouze zastrašit, nebo o nebezpečnou látku. Mohlo by totiž klidně jít i o drogu, jed nebo snad přímo smrtelně nebezpečnou biologickou zbraň - sněť slezinnou čili antrax? Podle policejního zdroje se s největší pravděpodobností jedná o jed na krysy…

Nález potvrdila deníku Aha! sama zpěvačka. "Nechci už to řešit. Komplikuje mi to strašně život. Proto jsem to také předala policii," říká k smrti vystrašená hvězda muzikálu Mona Lisa.

Jejím obavám se není co divit. Vždyť přesně před rokem hýbal českou společností skandál s jejím otcem Čeňkem Absolonem. Zpěvačka na něj tehdy podala trestní oznámení kvůli ublížení na zdraví, najala si dokonce i ochranku. Nejen ona, ale celá její rodina si prý v posledních letech zažila hotové peklo. Absolon měl své blízké týrat jak fyzicky, tak psychicky. Po odchodu od rodiny má navíc manželce, dceři a synovi často nevybíravě vyhrožovat. Není proto divu, že nejen policie, ale i Monika si myslí, že za bílým práškem stojí její otec, kromě jiného i bývalý obchodní partner zastřeleného mafiána Františka Mrázka. "Není to poprvé, co se něco podobného po tom incidentu s otcem stalo. Na druhou stranu nechci nikoho obviňovat. Od toho jsou tu kompetentní orgány. Chci mít klid," uzavřela Absolonová.

Autor: David Zápal, Eva Kremserová
Foto Aha! - Marek Pátek

Absolonová se bojí o řidičák, nasbírala už čtyři body

15. října 2009 v 22:25 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
15. října 2009 15:05

Zpěvačka Monika Absolonová si život bez auta nedovede představit. Fakt, že by mohla přijít o řidičák, jí proto doslova nahání hrůzu. Bodový systém sice považuje za přísný, ale myslí si, že šílence za volantem přece jen trochu usměrní. Ví, o čem mluví. Sama už nasbírala čtyři trestné body.
Absolonová má řidičák už deset let. Když jí před lety vyhodili poprvé z autoškoly, už jí na dvoře stálo auto. Dostala ho od rodičů k dvacetinám. "Řidičák jsem udělala na podruhé, dobrého řidiče ale dělá praxe, že jsem vylítla z autoškoly, to mi vůbec nevadí. Možná to bylo i k něčemu dobré," říká zpěvačka.

Lidé v jejím okolí tvrdí, že je velmi rozvážná řidička. Možná i proto si letos v létě v Anglii za volant sednout netroufla. "Přece jen jsem měla z ježdění vlevo strach, tak jsem raději nechala řidičák doma, abych nepropadla pokušení si to vyzkoušet," směje se Absolonová, která zatím neměla žádnou závažnou kolizi na silnici.

Sama si myslí, že řídí docela dobře, ovšem uvědomuje si, že výsledek nezáleží jen na ní, ale také na tom, jak reagují na silnici ti druzí. "Největší problémy mám s parkováním, když jedu do divadel Broadway nebo Hybernia, kde pravidelně vystupuji. Obě jsou v centru Prahy a najít tu místo na zaparkování, je strašný problém. Občas proto mám za sklem lísteček od policie," prozradila.
Dvě stě na dálnici, Klezla šílel
Dalším problémem je pro zpěvačku dodržovat předepsanou rychlost. A prý zvláště v noci, když jsou silnice liduprázdné a ona se vrací z vystoupení.

Hlasový poradce Eduard Klezla vzpomíná, jak s ním kdysi uháněla šílenou rychlostí do Prahy z premiéry Kleopatry v Bratislavě.
"Jakmile ale zjistila, že má na tachometru dvě stě, přibrzdila. Ovšem moc dobře mi jako spolujezdci rozhodně nebylo," líčil Klezla, který sám řidičský průkaz nemá a po vlastním voze ani netouží.

Absolonová na sebe prozradila i to, že svého sex-appealu při dohadování s dopravními policisty nezneužívá. I když se prý už párkrát stalo, že jí pokutu za špatné parkování odpustili.

Autor: KORZO
Foto: Marek Navrátil

Boris Hanečka - video z přípravy přehlídky Žena.cz

15. října 2009 v 22:08 | www.zena.cz |  Akce
Podívejte se, jak se na přehlídku připravoval tým nejlepšího slovenského návrháře Borise Hanečky:


Aichmajerová: Pár týdnů po porodu a už lítá po mole

15. října 2009 v 21:58 | www.bleskove.aktualne.centrum.cz |  Ostatní
15. 10. 2009 08:40

Praha - Moderátorka Eva Aichmajerová pár měsíců po porodu už vyrazila na molo. Stala se jednou z modelek představující zimní kolekci módní návrhářky Martiny Nevařilové.

Přehlídka se konala v prostoru vinotéky na Starém městě Wines Home. Na mole se tak objevila herečka Šárka Ullrichová, Ljuba Krbová, Lejla Abbasová, exotická modelka Dina, modelka Japonka AGI, modelka Zuzana Rosáková nebo herec Andrej Polák.

"Modely Martiny Nevařilové jsou totiž velmi originální a osobité, nejraději jsem měla její kolekci inspirovanou Afrikou, jejíž tváří byla Mahulena Bočanová. Všechno, co jsem si od Martiny Nevařilové pořídila, mohu kdykoli znovu vylovit a vzít si jak pro volný čas ve městě, tak na večírek a pořád to vypadá trendy," pochlubila se Aichmejerová.

Odraz od dna si užívá herečka ze seriálu Ulice Šárka Ullrichová. Dostala se ze závislosti na drogách a v roli modelky jí to seklo. "Její kolekce je přesně moje krevní skupina. Sama ráda pletu a háčkuji nejrůznější modýlky - šaty, ponča, svetry a tak, taky je vyšívám korálkama," míní herečka ze seriálu Ulice Šárka Ullrichová.

A co jí se líbí na kolekci? "Podtrhuje ženskost a něžnost. Hraje si s detaily, schová vaše nedostatky. Je hodně originální. Ve chvíli, kdy jsem vstoupila do jejího butiku mě učarovala," dodává.

"Často se mě ptají, pro koho jsou určeny mé modely. Letošní kolekce je odpovědí: Je určena všem ženám, každá může být královnou," říká módní návrhářka.

Její módní značka 15 let slaví výročí od svého vzniku, a tak návrhářka pozvala na molo všechny své "slavné tváře".

Jako první oslovila návrhářka v roce 2004 herečku Zuzanu Bydžovskou, v roce následujícím se tváří velmi úspěšné kolekce Vzpomínky na Afriku, za kterou získala ocenění Výtvarník roku a cenu Design centra ČR, stala Mahulena Bočanová.

Tváří kolekce inspirované kubánskými motivy s názvem Cuba libre byla Eva Aichmajerová, marokánkou kolekce Desert krásná Lejla Abbasová nebo Monika Absolonová- jako filmová diva v kolekci Glamour.

Hosté módní show si tak mohli prohlédnout výstavu velkoformátových fotografií z těchto jmenovaných kolekcí, na kterých pózují slavné osobnosti, pro letošní kolekci For Queen jako je například Květa Fialová, Ljuba Krbová, Diana Kobzanová nebo opět Zuzana Bydžovská.

Celou módní show své ženy odmoderoval již skoro bývalý ředitel pražské ZOO Petr Fejk.

Byla to možná na dlouho poslední módní přehlídka Martiny Nevařilové s její osobní účastí, na začátku příštího roku se stěhuje spolu se svým mužem a dětmi do New Yorku, kde Petr Fejk nastupuje do funkce ředitele Bohemian National Hall.

Podle jejich slov se zákazníci se nemusejí obávat, že by její módní značka zanikla, návrhářka bude pokračovat ve vzorování nových kolekcí, dokonce prý už má nabídku na otevření butiku přímo na Manhattanu.

Autor: gra