Červenec 2009

Ten pravý někde čeká

31. července 2009 v 10:08 | časopis Svět ženy |  Rozhovory
Srpen 2009

Je nejen hvězdou muzikálů Kleopatra, Mona Lisa a Dracula. Monika Absolonová (32) je také obyčejnou ženskou s docela obyčejnými starostmi.
Ačkoli je léto v plném proudu, Monika místo lenošení připravuje sólovou desku. "Bylo na čase, ta poslední vyšla před pěti lety," směje se.

A co si odpočinout, třeba u vody, s někým blízkým?
Nebudete tomu věřit, ale odpočívám na jevišti. Tam jsem ve svém živlu, uvolním všechny emoce - a hned je mi líp. Jenže teď jsou divadelní prázdniny, a tak jedu do Anglie oprášit si jazykové znalosti. Ale s přáteli určitě vyrazíme do přírody.

Přátelé vás podrželi i při rozvodu. S jakými představami jste do manželství vstupovala?
S ideály a s myšlenkou, že je to napořád. Rozvod byl osobní prohra, životní zklamání. Ale co se v jednu chvíli jeví jako nešťastná rána osudu, může člověka časem posílit. Teď jsem rozvedená, leč spokojená.

Má podle vás cenu udržet manželství za každou cenu?
To nefunguje, je to hloupost. A to nechci nikoho hodnotit, posuzovat ani odsuzovat. Bohužel to však vidím u své maminky, ta se o něco podobného pokusila. Čím dřív se vše začne řešit, tím dřív mají oba partneři klid. Vím, o čem mluvím.

Narážíte nejspíš na fakt, že vás terorizoval vlastní otec?
Nikdy jsem nechtělo o vztazích v naší rodině veřejně mluvit. Bohužel se část našeho soukromí dostala do médií, a věřte, příjemné to nebylo. Nicméně platí tu otřepaná, ovšem dokonale pravdivá fráze - co tě nezabije, to tě posílí. Ale nemyslím si, že je dobré být v životě příliš silná - čím víc toho člověk vydrží, tím víc mu osud na bedra naloží.

Přitahují vás silné osobnosti, jako je váš otec?
Odmítám, spočívá-li síla osobnosti v moci či samolibosti. Dávám přednost lidskosti, talentu, pracovitosti, srovnaným životním hodnotám. Takoví lidé mě přitahují.
Důvěřujete po těchto zkušenostech mužům?
Pokud jde o mou důvěru k mužům, tam je to teď bohužel trochu na hraně.

Takže se bojíte zamilovat?
Jsem dost opatrná. Čím je člověk starší, čím víc má zkušeností, tím větší odstup si drží. Nechci se znovu spálit, nechat si ublížit. Ale muže jsem nezavrhla - jsou zábavní, inspirativní… Zatím si ještě život ve dvou nedokážu představit, ale věřím, že ten pravý na mne čeká.

Čím si vás muž dokáže získat? A čím naopak odradit?
Příjemné vystupování, humor, galantnost… Nic z toho by správný chlap neměl postrádat. Dokonale mě však odpudí arogance a agresivita.

To jste od rozvodu nepotkala nikoho, kdo by vašim nárokům vyhovoval?
Milostné románky, o kterých se čas od času píše, jsou docela obyčejná přátelská schůzka s kamarádem u skleničky dobrého vína. Jeden měsíc mi novináři přisoudili dokonce pět milenců! Dřív mě docela trápilo, co si o mně kdo pomyslí. To už teď neřeším. Jen moje babička se mě občas opatrně zeptá, jestli ten chlápek z novin je můj nový přítel.

Věříte v okamžitou lásku na první pohled?
Určitě! Tak jsem se seznámila s bývalým manželem.
Nemají na vaší "smůle v lásce" podíl i média, tedy bulvár?
Asi ano. Potenciální nápadník si o mně může po přečtení pár článků udělat mylnou představu, aniž by mě doopravdy znal. Když tohle překoná, musí přijmout fakt, že se mnou si "vybral" i zájem médií, minimum soukromí… To není snadné rozdýchat a vydržet. A pro chlapy taky není lehké podřídit se kariéře partnerky.

Platí-li, že ten pravý zatím někde čeká, pak touha mít děti většinou nečeká.
Tu cítím už od svých dvaceti. Víte, v dětství jsem měla tři sny: stát se zpěvačkou, mít skvělého manžela a dvě krásné zdravé děti. První sen se mi splnil. Teď sním o roli mámy a mezitím čekám, až potkám toho pravého, pak se mi snad splní i třetí sen. Nenapadlo by mě, že to bude takový problém. S tím jsem jako malá holka nepočítala. Ale zatím se nijak netrápím, není kam spěchat.

Občas si prý necháte vyložit karty. Neděsí vás představa špatné věštby?
Ne, z výkladu si vezmu jen to dobré, to špatné hned zapomenu. A ani to neberu moc vážně. Karty přece nejsou dogma, mohou naznačit jen směr, nic víc. Každopádně věřím v jistě věci. V něco mezi nebem a zemí.

Čeho se v životě nejvíc bojíte?
Nemoci a bezmoci. A chci věřit, že bych se o život dokázala poprat. Zatím jsem se všem problémům postavila čelem, i když mi to chvíli trvalo. Ale pokaždé se mi to vyplatilo.
To vás spojuje se ženami, které bojují s rakovinou prsu. Do jejich kampaně jste se ostatně také zapojila.
Jakákoli těžká nemoc změní člověku život od základu. Během kampaně jsem poznala spoustu žen, které si prošly peklem, a přesto to nevzdaly. Klaním se jim a obdivuji neskutečnou energii, kterou do boje s rakovinou daly. Naučily mě, že důležité je najít v sobě sílu a pozitivní myšlení.

Co by vás teď udělalo absolutně šťastnou?
Kdyby se vyřešily všechny problémy moje i mých blízkých. A pochopitelně láska.

Co možná nevíte:
· Narodila se 27. 9. 1976 v Benešově u Prahy ve znamení Vah. Její mladší bratr se jmenuje Marek (22). Bývalý manžel Václav Eiselt (35) je hokejista.
· Pěveckou kariéru odstartovala už ve svých sedmi letech v Kühnově dětském sboru. Od roku 1996 studuje zpěv u Eduarda Klezly.
· V jídle není vůbec vybíravá a kromě dršťkové polévky a škubánků sní vše.
· Ze všech sportů má nejraději atletiku a lední hokej, ovšem jen v pohodlí domova na televizní obrazovce.
· Z módních návrhářů obdivuje Taťánu Kovaříkovou. K jejím oblíbeným značkám patří především MaxMara.

Recept Moniky - Tuňáková pomazánka:
Uvaříme dvě vejce natvrdo, necháme je vychladnout, pak je oloupeme a nastrouháme. Cibuli oloupeme a nakrájíme nadrobno. Obě suroviny smícháme v míse s jedním balením majolky a tuňákem v oleji Rio Mare. Nakonec pomazánku osolíme a dochutíme pepřem. Pokud máme k dispozici čerstvé bylinky, můžeme přidat nasekanou pažitku nebo petrželku. Tuňáková pomazánka chutná nejlépe s čerstvým bílým pečivem nebo s křupavými toasty.

Autor: Marta Šindelářová
Foto: Marie Votavová, Profimedia, archiv Moniky Absolonové

Absolonová utekla pryč. Nechce být pronásledována

25. července 2009 v 11:14 | www.bleskove.aktualne.centrum.cz |  Ostatní
24.7.2009 10:11

Praha - Zpěvačka Monika Absolonová utekla za kamarádkou do Anglie. Ale jen na léto. Po prázdninách ji zase čekají muzikálové povinnosti.
Svůj pobyt v Anglii spojila sympatická zpěvačka i s výukou a bifluje si nová slovíčka a gramatiku v jazykovém kurzu.

"S angličtinou jsem na tom hodně špatně. Ve svých dvaatřiceti letech jsem pochopila, že s frází Hi, I am Moňa si moc nevystačím," uvedla pro společenskou rubriku Aktuálně.cz zpěvačka.

Absolonová, která je v současné době bez partnera, se rozhodla vyjet do Anglie sama.

"Nemám rodinu a ani děti, tak jsem se rozhodla odjet za kamarádkou, která tam žije a která mi hodně chybí. Mám volno, a tak proč toho nevyužít. Doufám, že se něco naučím a že ne všechny okolo naučím česky."

Navíc léto je doba, kdy má divadelní prázdniny. "Přes sezonu - středa až neděli - účinkuji v divadle a jezdím pro různých vystoupeních, takže moc času není."

Absolonová, která hraje v muzikálu Mona Lisa, si chce ale i odpočinout od pozornosti českých médií a nejrůznějších módních policií.

"Můžu tam chodit nenamalovaná a s batůžkem. Té pozornosti médií mám za ten rok ažaž."
Pobyt má být ale inspirativní i pro práci na nové desce. "Vymýšlím i inspiraci na novou desku, kterou bych chtěla po pěti letech dodělat. V posledních letech jsem se zaměřila na muzikál a podle mě je už čas na nové album. Všichni mě do toho taky i trochu tlačí. Musím sbírat inspiraci," směje se sympatická zpěvačka.

Sama ale neví, koho ke spolupráci na novém albu přizve.

"Představ, s kým spolupracovat jsem měla asi pět, a vždycky se to změní. Uvidím, nechci říkat konkrétní jména. Vždycky někoho objevím a pak zjistím, že se naše představy hodně liší," uzavírá Absolonová.

Autor: gra
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Monika Absolonová je z českých chlapů zoufalá, odjela lovit do Anglie!

20. července 2009 v 19:31 | www.odhaleno.cz |  Ostatní
20.07.2009 02:15

Zpěvačka Monika Absolonová (32) si užívá prázdniny ve školní lavici v Anglii. Přes den bifluje slovíčka, večer se v ulicích snaží naučené fráze uplatnit v praxi. Zpěvačka využila pozvání své přítelkyně, která v Anglii žije. Přesné místo pobytu ale Absolonová nechce prozradit. Bojí se ataků svého bývalého přítele i otce, s nímiž zažila v nedávné minulosti drsné konfikty.
Půvabná dlouhovlasá zpěvačka je teď bez partnera. Již v minulosti si Monika několikrát postěžovala, že to nemá v životě lehké. Ženy, které mají podobně jako ona atypické povolání a navíc jsou veřejnosti známé, se prý jen velmi obtížně s muži seznamují.

"Muži se prostě ostýchají mě oslovit, nebo zase já jsem na pochybách, jestli jim jde skutečně o mě, nebo si chtějí povídat o zpívání. Jsem na rozpacích a k pozvání na rande ani nedojde..." svěřila se Monika.

Nevylučuje však, že by právě v ostrovní zemi mohla poznat novou lásku, po které touží. Byla by v takovém případě schopna vykašlat se na zpívání, na divadlo, na maminku a bratra a odejít za svou láskou natrvalo do zahraničí?

"To je těžká otázka. Před deseti a půl lety bych okamžitě odpověděla, že ano. Teď, po tom všem co jsem prožila, nevím, jestli bych vložila tolik důvěry do jednoho člověka, navíc chlapa," přemítá Monika. "Jak se ale znám, kdybych se opravdu zamilovala, tak asi ano a určitě bych si u toho zpívala," směje se.

Autor: Lenka, zdroj a foto: Korzo

70. narozeniny Gotta: Sámer přišel v kraťasech, Brožová líbala Kovarčíka!

19. července 2009 v 22:23 | www.super.cz |  Akce
14. 7. 2009 16:31

Mistr Karel Gott uspořádal ke svým 70. narozeninám obrovskou party v hotelu Ambassador. Mezi pozvanými se to celebritami jen hemžilo.

"Dal jsem Karlovi archivní víno. Říkal jsem si, že podobných dárků asi dostává spousty, tak jsem na něj nechal vyrobit speciální věnování," pochlubil se Super.cz Sámer Issa, který se na oslavu Gottových narozenin dostavil naprosto vyletněný v kraťasech a typické bekovce. "Zdržel jsem se asi hodinu a půl. Byla to skvělá oslava, dostal jsem tu jednu pracovní nabídku od člověka, co s Gottem spolupracoval, dokonce jsem si vystál frontu na gratulace Karlovi. Velkou radost jsem měl ze společné fotografie s Václavem Havlem," dodal Issa.

Bývalá kandidátka za ČSSD do parlamentu Kateřina Brožová se na narozeninách potkala se svým exmilencem podnikatelem Petrem Kovarčíkem. Ten ji v průběhu večera doprovodil k vozu a před novináři ji dlouze políbil.

Zpěvák Petr Muk se donedávna dušoval, že má od svého ošetřujícího lékaře povoleno jedno pivo na léky, které bere na svou maniodepresivní psychózu. Narozeninová atmosféra ho ale natolik pohltila, že se po skvělém víně, které Gott sám vybíral, opil "pod obraz". Při odchodu ho musela podpírat neznámá přítelkyně, která rozhodně nebyla jeho manželka Eva.

Překvapením bylo bříško manželky Petra Koláře Zuzany. "Jsem v pátém měsíci," sdělovala radostnou zprávu, kterou se údajně dozvěděla následující den po získání Ceny Thálie za roli Vilmy Kellyové v muzikálu Chicago.

Mezi pozvanými nechyběl ani ředitel marketingu a PR TV Barrandov Janis Sidovský s partnerem Pavlem Vítkem. "Oslava byla skvělá, zůstali jsme skoro do půlnoci. Karlovi jsme přinesli velkou publikaci Rembranta, aby se inspiroval u svých kolegů výtvarníků," prozradil Sidovský.

Osobní řidič Karla Gotta Olda Havránek na party dovezl i zpěvákovu ženu Ivanu s dcerou Charllotou Ellou a kolem jedné hodiny ranní je zase odvezl domů.
Rocker Vilda Čok měl s sebou maminku, která využila sešlosti celebrit a sbírala podpisy. Mezi jejími úlovky nechyběl autogram Sabiny Laurinové a Moniky Absolonové.

Nejen přátelé, ale téměř nikdo, kdo kdy s Karlem Gottem spolupracoval, si nenechal ujít příležitost oslavit s několikanásobným vítězem ankety Zlatý slavík jeho významné jubileum.

Autor: (yas)

VIDEO z Gottovy party. "Nechci dospět," svěřil se oslavenec

17. července 2009 v 14:04 | www.tn.cz |  Akce

V prvním videu je Monika a mluví tam o tom, co dá Karlovi k narozeninám. :)

Z Gottovy party. "Nechci dospět," svěřil se oslavenec

16. července 2009 v 23:00 | www.tn.cz |  Akce
13.07.2009 14:11

Fenomén české popmusic Karel Gott v úterý oslaví 70. narozeniny. Pro své přátele uspořádal večírek už v pondělí večer.

Sedm křížků na Gottova bedra přibude v úterý 14. července. Večer před tím slavil narozeniny se svými přáteli velkolepým večírkem v pražském luxusním hotelu Ambassador.

Přestože slavík prohlásil, že na večírek jsou pozváni jen jeho nejbližší spolupracovníci a přátelé, hostů dorazilo přes tisíc.

"Pořádně si to užiju a vychutnám. Počítám, že domů se dostanu až někdy k ránu," prozradil před večírkem oslavenec.

Z Finska v neděli přiletěla i Gottova nejstarší dcera Dominika. Na oslavě nechyběla ani další z mistrových dcer Lucie. "Charlottka přijde na chvilku, ale Nellinku necháme doma. Na takovou sešlost je moc malá," vysvětloval Gott nepřítomnost nejmladší ratolesti.

Hosté se do Ambassadoru začali sjíždět už kolem půl sedmé večer. Oficiálně večírek začal v osm hodin, kdy oslavenec předal moderování sourozencům Gondíkovým.

Gottovi zazpívali Hamleti, Jitka Zelenková nebo Láďa Kerndl. Mikrofonu se ale mohli chopit všichni hosté.

Přípitek šampaňským naplánoval hostitel na půlnoc. "Bude to vhodné, protože jsem se narodil někdy v noci," řekl Gott. Pak oslavenec za doprovodu pianisty Pavla Větrovce zazpíval svou nejoblíbenější píseň "Když jsem já byl tenkrát kluk" s textem Zdeňka Borovce. Po půlnoci v hotelu vypukla diskotéka, která trvala do ranních hodin.

Dárky pro Gotta

Už několik dní si mnoho hvězd láme hlavu, čím potěšit oslavence. Frontman skupiny Olympic Petr Janda ještě v neděli nevěděl, čím mistra obdaruje. "Už se tím zabývám měsíc. Karel toho za svůj život, stejně jako já, nastřádal spousty a já mám pocit, že každá další věc už bude jenom překážet," řekl Janda. "Jediné, co se dá Gottovi k narozeninám přát, je štěstí, všechno ostatní už prý má," dodal Janda.

Od zpěvačky Moniky Absolonové už jeden dárek dostal. "Jelikož jsem zjistila, že má rád Fidorky, dala jsem mu jich hned 70," řekla zpěvačka, která vůbec nečekala, že bude mezi pozvanými. "Teď přemýšlím, co dalšího mu ještě dát. Asi to bude praktický dárek, který udělá radost," mudrovala Absolonová.

Fotografka Sára Saudková Gottovi přeje dostatek uší, které mu budou naslouchat. "Karel už si vlastně všechna přání splnil," řekla Saudková. Kromě věčně naslouchajících uší by mu přála i "domov, kde ho vždy obejmou milující paže".

Co by nejvíc potěšilo několikanásobného zlatého slavíka? Nápad! "Nejraději mám maličkosti. Třeba za dvacet korun, ale musí to být nápad. Nemám rád okázalé drahé dárky," prozradil Gott v rozhovoru pro TV Nova.

Gottovi se poklonil i německý rapper Bushido

"Moc dobře si vzpomínám na naše první setkání," napsal v úvodu svého dopisu třicetiletý německý rapper Bushido. "Řekl jste mi, že na to mám myslet, že stojíte za mnou a budete mě podporovat. Do dneška jste své slovo dodržel a za to vám děkuji," napsal dále kontroverzní rapper. "K sedmdesátým narozeninám vám přeji štěstí celého světa, zdraví a především, abyste zůstal takovým, jakým jste. Klaním se," rozloučil se Bushido.

Třicetiletý rapper nazpíval s Gottem na začátku tohoto roku duet - Für immer jung (Navždy mladý - pozn. red.). Tak začalo jejich přátelství.

Urbánková: Boj s rakovinou. Ruší koncerty

16. července 2009 v 22:38 | www.bleskove.aktualne.centrum.cz |  Ostatní
13.7.2009 11:23

Praha - Naďa Urbánková zápasí se zákeřnou nemocí. Kvůli rakovině prsou jí lékaři minulý týden amputovali levé i pravé ňadro.

Zpěvačka tak musela zrušit i účast na koncertě Noc s hvězdami.

Podle slov organizátora - zpěváka Martina Franceho - je její psychický stav dobrý. "Když jsem se to dozvěděl, hned jsem jí zavolal. Už byla po operaci," nechal se slyšet France.

Naďa Urbánková byla jednou z dlouhé řady hudebních interpretů, kteří Francemu slíbili účast.

"Všichni její kolegové a kamarádi jí držíme palce," říká zpěvák a zve všechny 1. srpna na hrad Houska.

Vystoupí zde například Eva Pilarová, Leona Machálková, Gábina Goldová či Zbyněk Drda.

"Přijedou i Lunetici," hlásil France, který se kamarádí s Vaškem Jelínkem, jedním ze členů kdysi tolik slavné skupiny. Před měsícem byl i na jeho svatbě.

"Naďa Urbánková, Josef Laufer a Eva Pilarová měli během Noci s hvězdami na hradě Houska oslavit jubilejní sedmdesátku. Moc mě mrzí, co se paní Urbánkové přihodilo," dodal France. Letos, na rozdíl od minulých ročníků, nevystoupí Martin Maxa.

Loni na Noci s hvězdami zpívala i Monika Absolonová, která tu stejný song musela několikrát opakovat. Zapomínala slova, a tak to brala znova a znova od začátku. Nakonec si musela nechat text přinést a napopáté se jí to už povedlo.

Autor: wuf

Tajná část Gottova mejdanu!

16. července 2009 v 22:32 | www.ahaonline.cz |  Akce
15.7.2009

PRAHA (mac) - Deník Aha! byl na tajné části narozeninové oslavy Karla Gotta (70)! Zatímco pro média byl na mejdanu roku vyhrazen čas pouze od půl sedmé do půl deváté, náš fotoreportér byl na místě až do samotného konce! Pojďte se společně s námi stát hosty na oslavě, která se stala životním milníkem nejslavnějšího českého zpěváka a hvězdy hvězd Karla Gotta! Kdo ho nosil na rukou? Kdy se nejvíc odvázal Václav Havel? Proč se Karel rozplakal?

Sál hotelu Ambassador zaplnilo více než tisíc pozvaných hostů.

Jazzman Laďa Kerndl, který v jednu chvíli zvedl Gotta do náruče a dal mu hobla, rozpálil i Václava Havla, který si s ním a Karlem zanotoval.

Peter Nagy našel zalíbení v Jiřím Krampolovi, který o víkendu oslavil jednasedmdesáté narozeniny.
Monika Absolonová si na taneč-ním parketu vystačila sama.

Foto Aha! - David Kundrát

Monika Absolonová: Práci jsem měla, i když jsem byla macek

12. července 2009 v 14:38 | www.salon.rf-hobby.cz |  Rozhovory
Rok 2002

Když šla Monika Absolonová do první třídy, dokonce o rok později než ostatní děti, byla neduživou holčičkou, která stěží unesla aktovku. Vážila pouhých 16 kilo a zlobila maminku, protože nechtěla papat. Kladný vztah k jídlu, který ji dodnes neopustil, se objevil v pubertě. Dvanáct knedlíků na posezení nebyl žádný problém. V devatenácti byla Monika roztomile baculatá a stala se absolventkou, světe div se, střední hotelové školy. Když zpívala v Drákulovi, měla už 64 kilogramy a chutnalo jí úžasně. Vsadila se kolegyněmi o drahý parfém, že zhubne za dva měsíce o osm kilo a - vyhrála.
Jak to bylo s vaším hubnutím dál?
Na chvíli jsem zhubla, pak jsem zase ztloustla a tak to šlo pořád dokola. A snad proto, že jsem neměla žádný pádný důvod na sobě dělat, tak jsem se ani moc nesnažila svou váhu nějak regulovat. Ale pak přišla možnost zpívat v Kleopatře. Věci se daly do pohybu a zdálo, že je vše na dobré cestě. Vážila jsem 69 kilo a byla jsem ráda na světě. Zlom nastal při premiéře filmu Rebelové. Vidím to jak dneska, měla jsem na sobě světlou sukni, černé triko a stála jsem tam a držela tři balíčky popcornu, zmrzlinu a kolu, když se ke mně přihnal Michal David se svou ženou a pustil se do mě, jak jsem s prominutím vyžraná. Měli samozřejmě pravdu, ale já byla hrdá na to, že mi to sluší a že jsem souměrně tlustá, a tak jsem se urazila. Mně tehdy nevadilo vstát třeba v noci a jít vařit. Jenomže Kleopatra byla moc velký tahák. A tak jsem si řekla: "Počkejte, já vám ukážu."

A ukázala jste. Jak?
Ze začátku jsem chodila jenom cvičit, což byla zvlášť velká oběť, vzhledem k tomu, že nenávidím jakýkoliv zbytečný pohyb. Běhat chodím, když mám opravdu velký vztek, anebo když potřebuji zhubnout. To bylo v březnu a já měla šedesát kilo. Pan režisér Renč ale stále ještě nebyl spokojený a žádal si stále, abych zhubla. A pak přišly zkoušky na Kleopatru, dřela jsem strašně, chtěla všem, kteří o mně pochybovali dokázat, že nejsem omyl a že umím zpívat. Navíc se objevily problémy i v mém manželském životě, najednou jsem neměla komu vařit. Takže já jsem od dubna loňského roku do premiéry muzikálu, který byl letos v únoru, zhubla 15 kilo. Teď je mi 27 let, vážím 55 kilo a asi by mi neškodilo shodit ještě tak dvě-tři kila.

A metoda vašeho hubnutí byla jaká?
Nejdřív jsem cvičila a jedla všechno, ale míň. Pak jsem jedla pouze půlku toho, co jsem měla na talíři. To je osvědčený americký způsob hubnutí. Teď téměř nesnídám, snažím se obědvat a večer už vůbec nic nejím od pěti hodin od odpoledne. Když jsem měla moc velký hlad, dala jsem si jablko nebo mrkev. Zvykla jsem si i na zeleninová jídla, která jsem upřímně nenáviděla. Svíčková je zkrátka svíčková. Když ale cítím, že jsem přece jenom nějaké to kilo nabrala, nasadím ovocný nebo zeleninový den, tělo se pročistí a zase je dobře. Čokoládu si neodpustím asi nikdy, to radši oželím uzeniny. Je to ale všechno jenom o vůli, o ničem jiném. Když chcete dělat práci, kterou máte ráda a potřebujete k tomu dobře vypadat, pak skutečně není, co řešit. Mimochodem, ne pravidelně, ale občas si dám půst.

Hvězdy na kolonádě: Absolonová za hadříky utrácela tisíce!

10. července 2009 v 18:25 | www.super.cz |  Ostatní
8. 7. 2009 18:13

I když na festivalu panuje aprílové počasí - tropy se střídají s lijáky, hvězdy si korzo po kolonádě ujít nenechají. Zpěvačka Monika Absolonová spojila shopping oblečků s mlsáním lázeňských oplatek.
"Vyrazila jsem s bráchou na nákupy a podle tašek vidíte, že jsem byla úspěšná," prozradila Super.cz Monika, kterou doprovázel bratr Marek ověšený taškami. Po dopoledním "šopování" si zpěvačka doplnila energii čokoládovou oplatkou, kterou si chvilku před ní koupil i režisér Filip Renč.

Autor: (mr)


Dana Morávková: Ve Varech se šla podívat na Kudykam

7. července 2009 v 12:10 | www.ihot.cz |  Akce
7.7.2009 00:06
Nová ředitelka nemocnice v seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková se na filmovém festivalu v Karlových Varech přišla podívat na představení připravovaného muzikálu Kudykam Michala Horáčka.
Stejně zvědaví byli také zpěvačka Monika Absolonová nebo režisér Filip Renč. K vidění byl hlavně Vojta Dyk, který má v muzikálu jednu z hlavních rolí, v netradiční podobě se předvedl také Milan Šteindler a své party zazpívali také Ondřej Ruml a Lucia Šoralová, kterou pečlivě sledoval její milenec Ondřej Soukup.

Autor: iHOT.cz

Snažím se být optimistka

5. července 2009 v 20:35 Rozhovory
Červenec 2009

To tak ještě mít doma zpěvačku, říkala kdysi moje maminka. Teď je myslím spokojená, že mě práce baví a že má výsledky. A snad jsou i chvíle, kdy je na mě pyšná, svěřuje se zpěvačka Monika Absolonová.
Na začátku kariéry jí moc lidí nevěřilo, říkali, že je hvězdička, která brzy zapadne. Monika Absolonová se nevzdala a všem dokázala, že je hvězdou, které v současné době patří jedno z předních míst na českém muzikálovém nebi.
Od začátku roku máte za sebou zkoušení, premiéry a hraní dvou muzikálů. Jak jste to zvládla?
Když jsem dostala nabídku na Draculu a Monu Lisu, nevěděla jsem, že zkoušení a pak i hraní bude probíhat souběžně. Když k tomu došlo, říkala jsem si, že to nemůžu zvládnout, protože kromě zkoušení a hraní ve dvou divadlech jsem po večerech jezdila zpívat na různé akce. Ale člověk vydrží mnohem víc, než si myslí, takže ve finále jsem to zvládla a děkuji svým hlasivkám a tělu, že všechno to zkoušení, ježdění a zpívání vydržely!

Dělala jste něco pro to, abyste "všichni společně" vydrželi?
Podle mě je nejdůležitější disciplína! Po premiéře jsem začala být velmi nedisciplinovaná, protože jsem měla pocit, že si musím vynahradit to, že jsem půl roku nikam nechodila, nic neslavila. Začínalo jaro, nový život, přes den jsem nemusela zkoušet a začala jsem hodně slavit. A samozřejmě se to podepsalo na výkonu, a to i ve spojení s alergií, kterou mám. Takže problémy s hlasem přišly paradoxně až po zátěži. Docela jsem se tomu divila, ale pak mi kamarádka řekla: "Co se divíš! Takovou dobu jsi byla v zápřahu, a když skončil, místo odpočinku jsi pokračovala dál…" Teď už vím, že disciplína je opravdu důležitá!
Prý jste také začala cvičit…
Ano, loni, protože jsem si říkala, že po třicítce už bych měla, a navíc mě trénuje bratrův kamarád, kterého znám od dětství, a malinko jsem doufala, že mi nebude tolik dávat do těla. Ale nic takového se nekonalo! On je na mě snad přísnější než na cizí. Zrovna na cvičení jsem vůbec neměla čas, ale teď jsem zase začala a hrozně se při cvičení vybiji. A když si ještě vzpomenu na lidi, kteří mě vytočili, tak to ze sebe skvěle dostanu. Takže pohyb, ačkoliv mě dřív neuspokojoval a vlastně trápil, mě teď baví. Ale asi bych potřebovala disciplínu i na cvičení, zkrátka by bylo dobré získat návyk chodit cvičit.

Neříkejte, že musíte pravidelně cvičit, že při 20 představeních za měsíc nespálíte všechny tuky na jevišti?
Ale to je úplně jiný pohyb! Mám třeba hodně silné a vytvarované ruce, ale některé partie potřebují jiný pohyb. Tělo si na pohyb a výdej energie na jevišti zvykne, takže já po představení nehubnu. Také se většinou po představení najím, takže co jsem vydala, zase přijmu zpátky. Takže bohužel pohyb na jevišti nestačí. Ale kdyby to tak bylo, byla bych šťastná!

K Draculovi jste se vrátila v jakési smyčce, před léty to byl váš úplně první muzikál, dnes jste jednou z jeho hlavních hvězd…
To máte naprostou pravdu. Mám pocit, že se mi tím uzavřel jakýsi životní kruh. Zní to možná zvláštně, ale když si uvědomím, co se mi za těch 14 let v životě odehrálo, v profesním i soukromém životě, vnitřně cítím, že je to uzavřené. Teď jenom doufám, že ten další kruh bude lepší.
A co Kleopatra? Napadá mě, že jste si v lecčems podobné. Byla úspěšná, ale asi ne úplně šťastná…
Jedna kamarádka mi říkala, že je neuvěřitelné, jak se mi role a písničky prolínají do života. Nevím, jestli je přitahuji já nebo ony mě, ale je to tak. Teď jsem si uvědomila, že jednou jsem byla po nějakém rozchodu taková nešťastná a seděla jsem v obrovském bytě, na který jsem neměla peníze, a byla jsem tam jenom já, pes a krabice a cítila jsem se hrozně osamělá. V tu chvíli jsem neměla nikoho, kdo by mi pomohl, včetně nejbližších, protože si všichni mysleli, že dělám kravinu, tak mě v tom nechali vymáchat. Shodou okolností jsem tenkrát nazpívávala s jedním kolegou píseň o tom, jak se všechno obrátí, a já někoho potkám - a já ho pak fakt potkala. V životě se vždycky něco stane v okamžiku, kdy to nečekáme. Myslím si, že osud nám dává jenom tolik, kolik uneseme, ale někdy je toho víc a člověk je z toho pak překvapený.

Říkala jste, že jste se cítila osamělá. Jste typ, který si umí říct o pomoc, nebo sama trpíte v koutě?
Když je někdo prvoplánově chudinka, každý mu pomáhá, i když nepotřebuje - a když působíte, což je můj případ, že všechno zvládnete, tak v okamžiku, kdy pomoc potřebujete, vám nikdo nepomůže, protože si říkají, že přeháníte, vždyť už jste zažila takových věcí, tak vás přece zrovna tohle nemůže zlomit! Pan profesor Klezla mi říká: "Víte, u vás je těžké odhadnout, kdy tu pomoc potřebujete, protože vy to vždycky podáte s takovým humorem, že mají všichni pocit, že to byla legrace, i když nebyla." Ale naštěstí mám pár lidí, kteří se mnou můj život sdílejí, pozorují ho z dálky, a když se něco stane, zafungují a o pomoc jim říct můžu.
Pomáhá vám v těžkých situacích divadlo?
Strašně! V divadle se můžu schovat za roli a lidi v tu chvíli nevědí, jestli brečím já jako Monika nebo jako Lorraine. Hrozně mi to pomáhá, je to ventil a myslím, že některé životní situace bych asi bez divadla nezvládla. Život je takový, že někdy se na nás prostě něco sesype. Po mých životních zkušenostech si myslím, že problémy jsou buď řešitelné, nebo neřešitelné. Zaplať pánbůh, když jsou řešitelné, sice se trápíme, ale je v naší moci to změnit. Ale když vám například ubližuje někdo jiný a vy to nemůžete ovlivnit, je to strašné. To je bezmoc a tu já nenávidím. Ale snažím se být optimistka, mám totiž pocit, že jediné, co nám opravdu zbude, jsou vzpomínky a já se strašně moc snažím, aby mi zůstaly hezké.

Proč chodíte na hodiny zpěvu? Zpívat přece umíte!
Ale to je technická záležitost! Když budete chodit do posilovny, budete mít skvělou postavu anebo taky ne, protože si můžete ublížit, pokud nebudete mít dobrého trenéra. Moc dobře vím, že hlasivky jsou sval, který potřebuje trénink, a to, že vydržím 20 představení za měsíc a k tomu osm dalších vystoupení, je sice z určité části dané dispozicí, ale také technikou. A mě technika od pana profesora Klezly vyhovuje. Ale pro mě je nejnamáhavější mluvení, mluvím pořád a k tomu hraji činohru a tím, že neumím techniku jevištní mluvy, tak ta mě vyčerpá mnohem víc.

Jak se v činohře cítíte?
Činohra je pro mě složitější, nejsem herečka, takže si vždycky musím najít cestu a trvá mi to. Když začínáme zkoušet, jsem jednoznačně nejhorší v dalekém okolí. Začnu fungovat až s generálkou, protože tam jsou diváci a ti jsou pro mě důležití.

A jaké máte reakce?
Musím říct, že strašně pozitivní - až jsem překvapená. Ale lidí, kteří za vámi přijdou a něco vám řeknou, není moc. Někteří napíšou dopis nebo mail a to je vždycky moc příjemné.

Někteří herci a zpěváci nesnášejí, když je diváci kontaktují. Vy to máte ráda?
Mám a moc! To je přece odměna. Nejsem honimír, abych si zpívala sama pro sebe. Vůbec jsem nečekala, že to, že si ráda zpívám, by někoho zajímalo a myslela jsem si, že můj život bude vypadat úplně jinak, že budu mít rodinu a na zpěvačky se budu dívat v televizi. Nečekala bych, že můj sen o zpívání se naplní. Zpívání je pro mě neuvěřitelná seberealizace, fyzická potřeba. Není to práce, je to radost.

I přesto, jak jste zaneprázdněná, jste si našla čas a prostor, abyste se stala tváří a patronkou projektu Avon proti rakovině prsu. Proč zvítězil tento projekt?
Měla jsem víc nabídek, ale žádná nebyla tak konkrétní. S Avonem jsem spolupracovala už dřív, a když přišli s tímhle nápadem, přišlo mi, že to má smysl. Mám dobrý pocit z toho, že ta pomoc je jasná, konkrétní a zacílená. Líbí se mi, že se nezaměřují jen na jednu oblast, peníze z pochodu Avonu jdou na výzkum, léčbu i na prevenci, která je opravdu důležitá. A když při pochodu Avonu potom stojím na pódiu a vidím ty tisíce lidí v růžových tričkách, mám skvělý pocit, že jsme se všichni spojili pro dobrou věc, která má smysl a pomáhá.
Vy osobně pochody Avon absolvujete, měla jste možnost setkat se tam s ženami s rakovinou prsu?
Měla, byly tam ženy po amputaci prsu, kterým se rakovina vrátila a to musí být hrozné - myslíte, že je to za vámi, ale nemoc se vám vrátí a vy jste bezmocná. A jsme opět u toho - nejhorší, co vás v životě může potkat, je bezmocnost. Také jsem si uvědomila, že rakovina prsu je hodně náročná na psychiku! Prvotní znak ženskosti je to, že máme prsa, která k nám neodmyslitelně patří a která odmalička řešíme. A když o ně přijdete, přijdete o kus té ženskosti, a i když to zamaskujete a okolí si toho ani nevšimne, vy sama to víte. A upřímně: i normálně je těžké potkat chlapa, který bude fajn, bude fungovat a budete si rozumět - a představte si, že k tomu máte tento "handicap", to je přece hrozná psychická zátěž.

Jste neustále mezi lidmi, nemáte někdy touhu a potřebu absolutního klidu a ticha?
Mám ráda lidi a nemám ráda nucenou samotu, ale v poslední době cítím, že bych potřebovala, abych měla alespoň čtrnáct dní úplně pro sebe bez pocitu, že něco nestíhám. Jsem vděčná za práci, protože si dobře pamatuji dobu, kdy jsem ji neměla, ale občas bych potřebovala někam utéct, což se mi zatím nepovedlo. Mám sen, že bych měla pár dní na slavení života s přáteli, další na zotavení, pak dva na úklid po návštěvách a pak několik dní, kdy bych nikam nechodila, koukala na filmy a spala. To by mi udělalo radost, ale to se asi nestane. Je to moc dlouhá doba na to, aby se neobjevila nějaká povinnost. A protože tady nejsem sama za sebe, ale mám spoustu závazků vůči jiným lidem, tohle si nemůžu dovolit.

Blesková anketa:

Oblíbené a neoblíbené jídlo?
Svíčková, těstoviny, sladké (nejraději mám sněhový dort z kavárny Café - Café Ríši Hrádka), nerada mám dršťkovou polévku a škubánky.

Oblíbená muzika - kapela, zpěvák, zpěvačka?
Mě zaujmou vždy hlasy a mám spoustu kolegů a kolegyň, kteří mě baví, ale už od 16 si ujíždím na Danu Bártovi. Má v hlase něco, co mě fascinuje, až jsem svému okolí kolikrát protivná, že ho poslouchám stále dokola.

Milovaný film?
Vzpomínky na Afriku, Bosé nohy v parku, Kmotr, S čerty nejsou žerty.

Kniha vašeho srdce?
Alchymista, Lékaři a Malý princ.

Co nesmí chybět ve vaší kabelce?
Mobil, klíče a parfém.

Autor: Kateřina Grimmová
Foto: Marie Votavová, Martin J. Polák, Avon

Daniel Volopich: V Karlových Varech utekl od Verešové k miss Doleželové

5. července 2009 v 10:34 | www.ihot.cz |  Akce
4.7.2009 23:14

Slavnostní zahájení 44. filmového festivalu v Karlových Varech již tradičně přilákalo řadu osobností. S prezidentem Klausem přijela i manželka Livie, expremiéra Topolánka doprovodila Lucie Talmanová a nechyběl ani režisér Miloš Forman s manželkou.
Na večírku v hotelu Pupp se dobře bavila Monika Absolonová s Milošem Pokorným a Alešem Hámou, Aňa Geislerová se na baru chytla Jiřího Macháčka a Tatiana Vilhelmová zase korzovala s Martou Issovou.

Taťána Kuchařová byla po dlouhé době vidět s radním Milanem Richterem a na festival přijela i Andrea Verešová s manželem Danielem Volopichem. Ten v průběhu večera předvedl, že má velmi dobrý vkus na ženy, když se drahnou dobu zapomněl s miss Janou Doleželovou, která do Varů přijela se svým přítelem. Skladatel Ondřej Soukup zase nezklamal a na festival si vyrazil se svou milenkou Lucií Šoralovou, zatímco jeho žena Gábina Osvaldová se ve Varech vůbec neukázala.

Autor: iHOT.cz

Karel Gott 70

4. července 2009 v 22:41 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
Dne 14.7.2009 bude od 20 hodin na televizi ČT1 odvysílán pořad Karel Gott 70.

První část koncertu k významnému životnímu jubileu legendy naší populární hudby. Pogratulovat přišli: E. Farna, I. Csáková, T. Kerndlová, D. Šinkorová, Z. Adamovská, P. Janů, P. Bende, S. Issa, V. Horváth, J. Šťastný, P. Zedníček, O. Hejma, R. Tesařík, M. Kocáb, A. Brichta, Gipsy. cz, Divokej Bill, Support Lesbiens.

Druhá část koncertu k významnému životnímu jubileu legendy naší populární hudby. Gratulovat přišli: J. Bohdalová, L. Lipský, K. Šíp, T. Kuchařová, M. Rottrová, H. Zagorová, I. Bartošová, L. Machálková, M. Absolonová, J. Zelenková, L. Filipová, L. Vondráčková, J. Molavcová, J. Suchý, V. Neckář, P. Muk, Olympic.

Vojtek se rád paří v kůži

3. července 2009 v 22:05 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
Reportérský den Moniky Absolonové v zákulisí muzikálu Dracula symbolicky zakončil její rozhovor s Josefem Vojtkem, který prozradil, že se rád paří v kůži a tzv. skleníkové počasí mu vyloženě vyhovuje.Monika Absolonová:
Draculu jsme nenašli, tak je taky možný, že ho nenajdem vůbec, tak já se teďkon jako půjdu sundat ty vlasy, aby to nevypadalo, že vypadám takhle pořád blbě.

Máme Draculu, konečně jsme ho našli. Ahoj Pepo. Takže jak se máš, jak budeš trávit prázdniny?

Josef Vojtek:
To jsi nemusela, protože je budu trávit pracovně. Protože děláme s Kabátama novou desku, takže já budu zavřenej ve studiu.

Monika Absolonová:
A to si opravdu vůbec nepojedeš někam odpočinout?

Josef Vojtek:
No, nepojedu. Protože čekám na Romana Špalka, kterej bude psát texty, a když to napíše, tak já to jedu zpívat, a když to nenapíše, tak budu sedět doma a čekat jestli ho náhodou něco nenapadne, aby to napsal, a když to napíše, tak jedu do studia, a když ho to nenapadne, tak čekám doma…

Monika Absolonová:
Jo a furt dokola. Tak to je fajn. A teď mi ještě řekni, jak se těšíš na dnešní představení?

Josef Vojtek:
Supr.

Monika Absolonová:
Supr.

Josef Vojtek:
Budeš takhle v tom žlutým?

Monika Absolonová:
No, budu, budu takhle a budu mít i ty natáčky, takhle jako zůstanu.

Josef Vojtek:
No, přírodní krása.

Monika Absolonová:
A teď mi ještě řekni, jakej je, vzhledem k tomu, že dneska, ono to není vidět, ale ono je takový jako vlhký a odporný počasí. To se asi těšíš do těch kostýmů, viď?

Josef Vojtek:
Mě to je jedno. Já jsem úchylnej na tohle. Mě teplo jako to se líbí. Když se můžu jako spotit v kostýmu.

Monika Absolonová:
(záchvat smíchu) Tak to opravdu je úchylný.

Josef Vojtek:
Kožený kalhoty, já jsem úplně spocenej, a já jsem úplně nadrženej vždycky na to a dvoják je úplně nejlepší, protože to jsem spocenej dvakrát, tuplovaně.

Monika Absolonová:
To je pravda. Hele, ale my jsme…

Josef Vojtek:
Já jsem zvyklej z koncertů.
Monika Absolonová:
Jasně. Ale ten Dracula je specifickej, jako ta postava, že tam máš spoustu kostýmů. Jako dělalo ti to problém si na to zvyknout?

Josef Vojtek:
A vždyť víš, že chodím skoro celý představení jenom v noční košili.

Monika Absolonová:
No, ale…

Josef Vojtek:
Mít ještě velký zuby, tak mi můžeš říkat křeček v noční košili.

Monika Absolonová:
A to je dnešní Dracula, Josef Vojtek.

Josef Vojtek:
Hlavně na vážno.

Zvuková zkouška se striptýzem

3. července 2009 v 21:46 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
Při zvukové zkoušce se kameře iDNES.tv naskytl pohled na herce Tomáše Trapla, který byl velmi rozverný a neváhal předvést striptýz.Monika Absolonová:
Já mám pocit, že to je nejobsazovanější muzikálový herec v České republice. Zvláštní na něm je to, že on v každý roli, kterou hrál, je prostě výbornej. Tomáš Trapl.

Tomáš Trapl:
Dámy a pánové, dobrý večer.

Monika Absolonová:
Takhle to tady je vždycky.

Tomáš Trapl:
Můj monogram. Moje bradavka, druhá, pravá. No, to bude hrozný.

Monika Absolonová:
Ne, to se vystřihne.

Tomáš Trapl:
To se vystřihne.

Monika Absolonová:
Tome, jak se máš, jak se těšíš na konec divadelní sezóny a tudíž na prázdniny? Protože krom toho, že ty vystupuješ v muzikálech iks, tak ještě navíc vyučuješ na…

Tomáš Trapl:
Konzervatoři státní. Vyučuju interpretaci, přátelé a mám slavné žačky a žáky. A teď jsem zrovna tady říkal kolegyni, že mě tahaj ještě na DAMU, a že to nestíhám, že už vlastně můžu dávno učit na obou velkejch slavnej školách a nikdo to nepochopí, že já prostě mám nejradši trdlování na jevišti a proto pořád ještě nejsem ani na tý DAMU.

Monika Absolonová:
Já si myslím, že to každej po tady tom výstupu pochopil, že prostě Tomáš musí zůstat na jevišti. Tome, a co budeš dělat v létě?

Tomáš Trapl:
Já nevím ještě, čéče. Já mám po třech, čtyrech letech úplný volno, tak asi budu dodělávat barák, budu se možná jako trošku léčit. Protože jsem si na Carmen malinko jednou zrakvil koleno.

Monika Absolonová:
Já myslela, že se budeš léčit od alkoholu. To už bude Bohoušek Matuš.

Tomáš Trapl:
No, tak já nebudu se léčit od alkoholu, protože já si myslím, že s alkoholem absolutně nemám problém.

Monika Absolonová:
Jenom abyste věděli, že takhle vypadá zvuková zkouška.

Tomáš Trapl:
Kristus jej vláčel kvůli tobě brázdami cest i ty pln víry na vzdor zlobě měl bys jej nést. Ať si sám ďábel na nás chystá spoušť zločinnou…

Kde je v divadle údolí sviní?

3. července 2009 v 21:32 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
Originální název dali v Hybernii i maskérně, symbolicky se jí říká Údolí sviní. To proto, že zde ve velkém kolují drby. Jaké například?Monika Absolonová:
No, aby to nevypadalo, my pochopitelně máme šatny, kde se jako převlíkáme, kde si sundáváme ty natáčky a svlíkáme se z civilu, v mém případě z tepláků. Ale protože prostě to divadlo je velikánský a my se potřebujeme rychle převlíct a rychle dostat na jeviště, tak se různě převlíkáme takhle jako po chodbách. Což je docela legrace, když jsem přijdou cizí návštěvníci a vidí tady slečny polonahé. Tak myslím, že jsou docela radostní.

A teď přicházíme na místo, který je myslím, podle mě aspoň, nejdůležitější z celého divadla. Taky se tady jako nejvíc věcí dovíte. Říká se tomu Údolí sviní neboli maskérna. Údolí sviní proto, že tím jak se toho tady dovíte, tak se tady nejvíc drbe a tak. Tak se jdem podívat.

Zdeničko, kdy ti začínají divadelní prázdniny? Kdy ti končí divadelní sezóna?

Zdenka Trvalcová:
Divadelní sezóna mi končí a zároveň začínají divadelní prázdniny v neděli.

Monika Absolonová:
Ježiši, to je úžasný. Tak si to strašně užij. A pojedeš kam?

Zdenka Trvalcová:
Pojedu do Řecka.

Monika Absolonová:
A co tam budeš dělat v Řecku?

Zdenka Trvalcová:
Jedu tam na dovolenou.

Monika Absolonová:
Jenom se budeš flákat? Ty se nebudeš učit řecké písně?

Zdenka Trvalcová:
Možná přijde i na to.

Monika Absolonová:
Fáďa je náš umělecký maskér.

Petr Fadrholec:
Ale nejsem tady umělecký maskér.

Monika Absolonová:
Ano, je. On nás tady jako řídí. Já se třeba líčím sama, ale stejně dostávám připomínky, že bych jako měla to oko umatlat nějak jinak.

Jak se těšíš na divadelní prázdniny? Máš radost, že ty naše ksichty neuvidíš?

Petr Fadrholec:
Ale víš, že se těším. Protože člověk trošku vypustí. Ale to víš, že se na vás zase budu těšit.

Monika Absolonová:
Já si myslím, že se ti po mě bude stejskat. Fáďo, děkuju.

Kde a kdo si láme nohy

3. července 2009 v 21:15 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
Další zajímavé záběry byly pořízeny v samém srdci zákulisí, v prostorách tzv. propadla, kde sedí i realizační tým a vydává pokyny hercům. Monika si při této příležitosti odchytla tanečnici Marcelu Karleszovou, kterou čekají náročné prázdniny - kvůli zdravotním potížím ji čekají rehabilitace.Monika Absolonová:
A tady je takzvané propadlo, kde jsou jako schovaný, spousta jako haraburdí i z jinejch představení, než je muzikál Dracula. Protože v Hybernii se toho hraje daleko víc. Technici se evidentně schovávaj. Podívejte se na ty schody, který, když máte podpatky, tak to není úplně jako ideální.

Takhle je to připravený na první scénu. Ale je to docela nebezpečný všechny tady ty věcičky. Hlavně když se třeba dotknete nějaký tý desky, tak ono se to celý zastaví a tím pádem ohrozíte chod celého představení, protože hudba je nahraná z pásu a jde furt a teď se ty kulisy zastavěj, který jsou prostě na timeingy. Ale tam se dostaneme. Protože půjdeme k řídící jednotce celého představení. Když takhle nakoukneme, tak ti kluci, který tady seděj dva, tak oni říděj všechny ty tahy, všechny propadla a takovýhle věci. Pak tady sedí Irenka, inspicientka, která nám hlásí, kdy to představení začíná, kdo se připraví, jaká scéna následuje.

A tady už jsme jako u jeviště a tady je Marcela Karleszová, krvinka.

Marcelko, můžu se tě na něco zeptat? Jo, já se tě chci zeptat. Ty jsi přišla o hlas. Jak se těšíš na divadelní prázdniny?

Marcela Karleszová:
Strašně. Protože hned v úterý mě čeká operace kolene.

Monika Absolonová:
Takže ty si užiješ divadelní prázdniny v nemocnici?

Marcela Karleszová:
Ne, ne, ne, na rehabilitaci. Nemůžu mluvit.

Monika Absolonová:
Nevadí, nezpíváš. Dneska tančíš.

Marcela Karleszová:
Výjimečně nezpívám.

Monika Absolonová:
Tak je to v pohodě.

A takhle všichni tanečníci, teda pokud jsou poctivý, tak se takhle jako rozcvičujou před představením. Musím říct, že tady ty pohyby bych neudělala ani kdyby mi za to někdo jako strašlivě zaplatil, páč by mi u toho prasklo tělo.

Pohled do zákulisního baru 2 - Absolonová se chystá udělat ostudu na svatbě

3. července 2009 v 20:54 | www.revue.idnes.cz |  Biografie
Absolonová zamířila s mikrofonem iDNES.tv i za kolegou, hercem Jurajem Bernáthem, který se rozhovorům zpravidla vyhýbá. Monice ale hned na první dobrou prozradil, že se bude ženit. Vtipné historky pak vyprávěl herec a barman Jan Fiala, který práskl, že se v divadelním klubu "paří" až do pěti do rána a mezi posledními hosty sedí právě Absolonová.Monika Absolonová:
Tento muž za mnou je můj kolega, kterýho zbožňuju. Je ze Slovenska, jmenuje se Ďurko Bernáth a on nechce dělat rozhovory, s nikým.

Ďurko, ahoj!

Juraj Bernáth:
Čau Moniko!

Monika Absolonová:
Co budeš dělat v létě?

Juraj Bernáth:
Budu se ženit.

Monika Absolonová:
Ty se budeš ženit?

Juraj Bernáth:
No.

Monika Absolonová:
A já se hrozně těším.

Juraj Bernáth:
Jo, já taky.

Monika Absolonová:
Já přijdu.

Juraj Bernáth:
To jsme tři.

Monika Absolonová:
Se těšíme tři z jedný svatby. To snad ani není možný. A to přitom vůbec nejsme trojúhelník. Ne, já totiž se musím přiznat, že jsem říkala, že Ďurkovi tam přijdu udělat hroznou ostudu na tu svatbu. Ďurko, já ti děkuju, a jsem ráda, že jsi se mnou ten rozhovor udělal.

Juraj Bernáth:
Jsem se polil kafem.

Monika Absolonová:
Si se…

Juraj Bernáth:
Já jsem věděl, že to nemám dělat.

Monika Absolonová:
Si se polil.

Monika Absolonová:
Já ještě toho člověka, kterej teďkon tady, kterej teďkon tady je za barem, se jmenuje Honza Fiala. A to není jenom obyčejný barman. On je hlavně náš kamarád a hlavně náš výbornej kolega. On se mnou hraje třeba v muzikálu Mona Lisa a teď si vzal tady v Hybernii na starosti divadelní klub.

Honzíku, jak se máš?

Jan Fiala:
Krásně. Když nezpíváš, tak se mám krásně.

Monika Absolonová:
Tohodle jsem se vždycky bála. A teď mi jako řekni, jak, jak to jako máš, když seš vlastně zároveň hercem a zároveň se tady o nás jako staráš a vidíš to z tý druhý strany. Není to trochu schizofrenní?

Jan Fiala:
Od tý doby mi akorát klesnul hlas o tři oktávy níž, protože taji s váma kalím do pěti do rána, kouřím a pak musím zpívat.

Monika Absolonová:
To mi řekni, kdo tady je do pěti?

Jan Fiala:
Ty.

Monika Absolonová:
Já?

Jan Fiala:
Já bych poprosil, kdyby pan kameraman taji mohl zabrat tu cedulku. "Když mi koupíš láhev vína, nechť je ti volná má vagína."

Monika Absolonová:
Ale to jsem nepsala já.

Jan Fiala:
Ty jsi psala to předtím.