Červen 2009

Koncert NightWork: Polonahý Dyk a pohádkové převleky!

26. června 2009 v 20:00 | www.super.cz |  Akce
26.6.2009 11:00

Koncert kluků z kapely NightWork přilákal kromě dychtivých fanynek i mnoho celebrit. Není divu! To, co jim kluci předvedli na pódiu a někteří i odhalili, nenechalo chladným nejednoho návštěvníka.
Známí recesisté si zase jednou připravili pro své fanoušky koncert, na kterém předvedli pořádnou show. Nejdříve ale šokovali tím, že na pódiu kapela vystoupí naposled, když do médií vyhlásili zaneprázdněnost jednotlivých členů.

Zpěvák Vojtěch Dyk zazpíval ve "slušivém" převleku a ani ostatní členové se nedali zahanbit. Jakub Prachař, kterého kromě mámy Dany Batulkové podpořila i přítelkyně, herečka Martha Issová, se zjevil coby kuře Tweety. Na želvu Ninja si zase zahrál František Soukup!

Na songy kluků tančila kromě fanoušků celá řada celebrit. Herečka Táňa Vilhelmová, Jirka Mádl či Vojta Kotek. Akci si nenechala ujít ani Monika Absolonová, Janek Bartoška, Gábina Osvaldová, Tereza Brodská či pařmenka Agáta Hanychová.
V publiku samozřejmě nechyběla ani přítelkyně Vojty Markéta Fröslová. Pro ni a zaplněnou halu udělal Vojta "striptýz", kde už poněkolikáté ukázal svoje polonahé tělo.

Autor: (ks)

Marta Jandová: Někoho mám, ale je to čerstvé

25. června 2009 v 19:54 | www.blesk.cz |  Přátelé
20.06.2009 05:02

Zpěvačka Marta Jandová (35) v neděli v Brně začíná s povinnostmi porotkyně v československé SuperStar. Kromě toho stále koncertuje se svojí kapelou Die Happy a hraje titulní roli v muzikálu Mona Lisa. A co láska?

Jste vidět víc než další představitelky Mony Lisy. Vybrali vás i do poroty SuperStar. Nežárlí kolegyně?
"Nemám ten pocit. S Monikou Absolonovou a Dashou máme každá jinou práci, každá si užíváme něco jiného. Ani nevím, jestli by to holky chtěly dělat. Jsem jediná z nich, která má svoji kapelu, zpívá vlastní písničky. Možná jsem zajímavá právě tím, že jsem si prošla 16 lety boje sama za sebe v cizí zemi. Jsem jedna z mála Češek se zkušenostmi v zahraničí."

Prorazila jste v Německu. Kde jinde vás ještě znají?
"Točili jsme v Americe ve studiu s producentským týmem Avril Lavigne. Vydali desky po celé Evropě, v Brazílii i v Japonsku. Teď vydáváme bestovku a počítali jsme, že jsme odehráli od roku 2000 asi 600 koncertů."

Sama jste se někdy účastnila hudební soutěže?
"Kdysi mě táta přihlásil do pořadu Jak se rodí hvězdy. V díle se mnou byla Radka Fišarová. Ani jedna z nás nevyhrála. Zvítězil nějaký kluk, jehož jméno už si nepamatuji, ale rozhodně měl hodně fanynek."

Vrátila jste se z Hamburku do Prahy. Budete přesto v létě koncertovat s kapelou?
"Už koncertuju. Ale moje víkendy jsou velký zápřah. V pátek jsem třeba hrála v muzikálu, v sobotu odehrála jen tři čtvrtě představení, pak za mě zaskočila Monika Absolonová, a já spěchala na letiště, abych stihla koncert v Německu. V neděli ráno jsem se zase vracela, abych stihla další představení."

Přesto jste dělala konkurz i na muzikál Baron Prášil... Jak to dopadlo?
"Čeká mě druhé kolo. Musím předvést, že neumím jen zpívat, ale i hrát a tancovat. Mám z toho bobky, takový konkurz jsem nikdy nadělala. Na Monu mě oslovili sami."

Do toho chcete zvládnout ještě Super-Star?
"Budu toho mít hodně, ale zvládnu to. S kapelou jsem odřekla jen jeden koncert, v muzikálu budu hrát čtvrtek, pátek a sobota a SuperStar je v neděli a pondělí."

Našla jste si už nového přítele?
"Někoho mám, ale je to příliš čerstvé. Ale mám ho ráda, je to fajn kluk."

Autor: Saša Šeflová

Monika Absolonová není viník, nýbrž oběť

24. června 2009 v 21:12 | www.petraprochazkova.blog.idnes.cz |  Ostatní
22. červen 2009 23:12

Nelze se dětem mstít za to, že nám jejich rodiče ublížili, a to i tehdy, když nám bylo ublíženo hrozně.

Rozhovor s Monikou Absolonovou na ONA IDNES zveřejněný 19.3.2009 vzbudil i ohlas na blogu iDNES. Myslela jsem, že neštěstí rodiny Absolonových nemůže vzbudit negativní reakce, ale stalo se. Ráda bych se na celou věc podívala z jiného úhlu.

Nelze se dětem mstít za to, že nám jejich rodiče ublížili, a to i tehdy, když nám bylo ublíženo hrozně. I když je to svůdné, měli bychom se snažit tomuto pokušení odolat. Nelze těmto dětem ani zazlívat, že mají rádi své rodiče.

Všechny děti touží po lásce rodičů, která si neklade podmínky, a chtějí své rodiče milovat, i když jim rodiče ubližují nebo je jejich láska pokřivená. Čím méně jí dostávají, tím více ji chtějí. A ani nelze těmto dětem zazlívat, že věřily svým rodičům, byť to bylo mnohdy jen proto, že se zuby nehty držely iluze o nich, zvlášť když manipulující agresoři umí tyto iluze tak dobře živit.

Rodina Absolonových prožívá těžké časy a Monika Absolonová vzala na bedra břímě, které by děti nosit neměly - postavila se do čela rodiny, aby ji ochránila před vlastním otcem. Kolik lidí v této zemi žije ve strachu z blízkého člověka? A pro kolik z nich je důležité, že veřejně známá osoba otevřeně promluvila a přiznala, že je na tom stejně jako oni a že se násilí lze postavit a že lze přetrhnout uzavřený kruh vztahů agresora a oběti?

Monika Absolonová ukázala, že agresor je zoufalec, který se snaží vytlouknout ze svých blízkých něco, co mu nemůžou dát a co by měl nalézat jen sám v sobě. Zní to jako klišé, ale pokud to, že tuto věc Monika Absolonová zveřejnila, pomůže jedinému člověku nebo jediné rodině, pak to má smysl.

Je však nesmysl, že otec Monice Absolonové zaplatil kariéru. Ona si ji totiž poctivě vyšlapala, vydřela a vybojovala. Ano, její otec znal Michala Davida a požádal ho o podporu, tím se Monika nikdy netajila, ale který rodič by to pro své talentované dítě neudělal? Udělali bychom to všichni. V tom přeci nic není nenormálního.

Navíc zrovna Michal David nebyl v 90. letech nějaké terno. Hromadně byl odsuzován jako popíkář minulého režimu a až teprve naši hokejisté hrající v Naganu a následně Kleopatra mu přinesly jistou prestiž. A Monika Absolonová jako největší smolařka českého šoubyznysu a přilehlého okolí od premiéry písně Pod peřinou v roce 1993 do muzikálu Kleopatra v roce 2002 se pachtila zásadně a jedině oklikami směrem k cíli "zpívání".

Až teprve Kleopatra pro ni znamenala velký zlom. A nebylo to kvůli penězům jejího otce, bylo to pro její výkony. Lidé na ni začali chodit a šeptali si, že je mezi tak skvělými zpěvačkami jako je Bára Basiková a Ilona Csaková nejlepší. Možná, že ta léta malých roliček v muzikálech a tíživých období bez práce přinesla své plody. Díky své otevřenosti a upřímnosti a asi i díky všem těm těžkostem přistupuje Monika Absolonová ke své práci a k divákům s neuvěřitelnou poctivostí. I kdyby hrála sté představení a ostatní účinkující by byli vyhořelí, ona vždy hraje naplno i pro toho posledního diváka vzadu na galerii. Dává lidem to nejlepší ze sebe, a proto vyprodává divadlo, proto lidé chodí speciálně na ni. Diváky její otec podplatit nemohl, tohle se totiž koupit nedá.

Autor: Petra Procházková

Moje kecy: Nádhera, že?

Sama doma - 3.6.2009

24. června 2009 v 21:01 | www.ceskatelevize.cz |  Rozhovory
Povídání k Avon pochodu od 33:45

Všechnopárty – 23.6.2009 - 6. díl

24. června 2009 v 20:57 | www.ceskatelevize.cz |  Rozhovory

Karel Šíp:
A v čem to tkví jako?

Monika Absolonová:
V čem to tkví?

Karel Šíp:
Že se těžko seznamuješ? Třeba už teďka jako populární zpěvačka.

Monika Absolonová:
Já myslím. No, ani ne, tak jako seznamuješ se jako zlehka, že jo. Ale já se třeba daleko víc stydím. A navíc nevím, jestli ten člověk se se mnou seznamuje protože se chce seznámit s tou zpěvačkou, a že já bych radši, aby se seznámil s tou Monikou v těch teplákách.

Karel Šíp:
No, to se můžeš zeptat hned, ne?

Monika Absolonová:
No, to se, to já taky dělám, že jo. Taky proto jsem sama. (smích)

Karel Šíp:
Ty chodíš doma v teplákách?

Monika Absolonová:
A v čem bych jako měla chodit? V čem chodíš doma? Já v teplákách.

Karel Šíp:
Já? Já nejsem populární zpěvačka.

Monika Absolonová:
Jsi populární moderátor.

Karel Šíp:
No, tak doma chodím. Tak máš pravdu, v teplákách. Ale u chlapa je to jiný.

Monika Absolonová:
No, ale spousta lidí to jako neto…

Karel Šíp:
Ale ženská musí bejt trošku furt jako k nakousnutí, ne? Co tepláky.

Monika Absolonová:
Já vím, ale já musím...

Karel Šíp:
Máš vytahaný tepláky?

Monika Absolonová:
Ne, mám pěkný. Mám různě barevný. Tepláky mám pěkný. A ponožky k tomu mám různý.

Karel Šíp:
Ponožtičky máš k tomu? No, tak kde je problém?

Monika Absolonová:
No, nic. Já se k tomu vrátím. Prostě jsem nevěděla, že to bude komplikovat ten život v tom, že prostě, když seš jako ženská, samostatná a třeba jako trochu známá. A potom třeba, pak nějak jako přijdeš a seš středem pozornosti, tak to tomu chlapovi zákonitě ubírá jako ego.

Karel Šíp:
No, sebevědomí.

Monika Absolonová:
Dřív maminka jako mě, když jsem se rozvedla, tak furt říkala: Moniko, měla by jsi jako, víš přece jenom, ten věk už jako máš a tak. A pak jak zjistila, že mě to vlastně jako trápí a že mám jako fakt chvíle, kdy si připadám jako sama, a že mi to není příjemný. Tak teďkon s babičkou přešly na novou taktiku, která mě poněkud jako děsí a říkám si, že jestli už fakt nejsem teda v háji.

Karel Šíp:
No, a to je co?

Monika Absolonová:
Protože babička mi začala říkat: Prosím tě, co by si hledala nějakýho chlapa? Podívej se, já jsem tady s dědkem celej život. (smích)

Karel Šíp:
Monika Absolonová

Monika Absolonová:
Děkuju.

Všechnopárty – 23.6.2009 - 5. díl

24. června 2009 v 20:56 | www.ceskatelevize.cz |  Rozhovory

Karel Šíp:
No, ale to klaplo celkem, že? To klaplo.

Monika Absolonová:
Jo, hele. (poklepání na zuby a lebku) Super.

Karel Šíp:
Co to zase děláš todle?

Monika Absolonová:
Já tak jako klepu. Nechtěla jsem vstávat. Ještě na dřevo bych měla. Hele tady. Já vždycky klepu.

Karel Šíp:
A ty máš dřevený zuby, že klepeš, že ťukáš do zubů?

Monika Absolonová:
Ne, ne, ne, vždycky na zuby, na lebku…

Karel Šíp:
To se dělá proč?

Monika Absolonová:
Protože to neshoří, že jo. A na dřevo, který jako shoří a tady ti to potvrdilo.

Karel Šíp:
Na lebku místo na dřevěnýho se taky klepe, jako jo?

Monika Absolonová:
Lebka neshoří.

Karel Šíp:
A na zuby, ty je máš umělý nebo co?

Monika Absolonová:
Ne, ne, ne, tak zuby taky neshořej.

Karel Šíp:
Co to meleš? A proč by mě měly shořet zuby?

Monika Absolonová:
Jako, to se jako říká, jako pro štěstí.

Karel Šíp:
A proč se říká, že mě zuby neshořej?

Monika Absolonová:
No, protože ti neshořej. Kdyby jsi hořel. (smích)

Karel Šíp:
Ty jsi hodně ujetá teda, no.

Monika Absolonová:
Vidíš a já jsem si říkala, že už moc ne, že už jsem se jako hodně uklidnila. Bejvalo to horší.

Karel Šíp:
Jo, takže čili chtělas to zaklepat.

Monika Absolonová:
Chtěla jsem to zaklepat.

Karel Šíp:
Jakože to klaplo.

Monika Absolonová:
Jako pro štěstí.

Karel Šíp:
No, ale ty seš podle mě takovej názornej příklad toho, že prostě kde pán Bůh takzvaně přidá, zase někde ubere. Viď? Že přece jenom soukromý vztahy zpěvačka má poměrně co?

Monika Absolonová:
Tak určitě. To víš, že to je jako komplikovaný. Musím říct, že mě vlastně v době, kdy se mi začalo dařit v kariéře, tak se mi úplně jako totálně zhroutilo doma. Měli jsme asi nějaký jako problémy, který se tady tím jako vyhrotily. A pro něj. Nebo ne jenom pro něj, ale pro každýho chlapa je asi těžký mít doma zpěvačku, nebo vůbec ženskou, která je nějak jako…

Karel Šíp:
No, to bych mohl vyprávět. No?

Monika Absolonová:
(smích) No, tak co se ptáš? Ne, jako musím říct, že já jsem vůbec nevěděla. Já jsem vždycky chtěla zpívat, jako od mala úplně. Jsem si tak jako říkala, když jsem se koukala na Helenku a na Marušku a Haničku a všechny, tak jsem si říkala: Jé, já by jsem taky chtěla jako takhle zpívat. Tak jako zpívám, je to krásný. Určitě mě to svým způsobem jako naplňuje. Ale má to jako ten problém, kterej prostě jsem si tenkrát jako malá vůbec neuvědomovala. A to, že ti to opravdu zkomplikuje ten soukromej život. Protože…

Všechnopárty – 23.6.2009 - 4. díl

24. června 2009 v 20:55 | www.ceskatelevize.cz |  Rozhovory

Karel Šíp:
Tři nebo čtyři subrety, co?

Monika Absolonová:
No, tak ono to bylo na začátku úplně jako jasný, protože Ilona s Bárou byly jako zavedený hvězdy a já jsem se tam jako tak připrděla.

Karel Šíp:
Prosím tě, nemůžeš říct, že jsem já tam přišla jenom tak jako normálně. Tak přišla jsi do té Kleopatry.

Monika Absolonová:
Já bych asi viď měla brzdit, ale já jsem si říkala, že budu jako přirozená. (smích) Protože já potom vždycky, když jsem jako se snažím bejt jako hodně jako slušná, tak potom hodně dlouho přemejšlím, jak to vůbec dát, tu větu dohromady. Ale, dobrý.

Karel Šíp:
Aha. Tos mi měla říct před začátkem ale, že máš tenhle problém.

Monika Absolonová:
No, trošku.

Karel Šíp:
Ne, ne, buď přirozená samozřejmě.

Monika Absolonová:
Trošku se dobře budu krotit.

Karel Šíp:
Tak jsi se tam přiharcovala.

Monika Absolonová:
Ano, takže jsem jako vplula.

Karel Šíp:
Vplula jsi. To je hezký, ano.

Monika Absolonová:
Je to hezkej výraz.

Karel Šíp:
A vidíš, jak je vplula hezčí než připrděla? (smích) Jako přemejšlej.

Monika Absolonová:
Teď jsi to řekl. Ty po mě chceš, abych přemejšlela. To je strašně těžký.

Karel Šíp:
Ne, už, víš ten slovník si rovnej, ještě než to řekneš.

Monika Absolonová:
Jo, jo, jo to se právě mi málo děje.

Karel Šíp:
Oni tě naučili muzikálový herectví, ale rozumíš jako, zapomněli na slovník tvůj.

Monika Absolonová:
Na mluvu. No, to je právě to. Já jsem během toho muzikálu na tu mluvu trošku jako zapomněla. Na tu normální. Protože my se hodně stýkáme jako po představení a před představením jako s kolegama.

Karel Šíp:
To jako je nějaká banda sprosťáků? Jako že jsi nasála tenhleten slovník.

Monika Absolonová:
Hele, já jsem to neřekla.

Karel Šíp:
No, dobře, ale tak jako jsem se ptal.

Monika Absolonová:
Takže jsem tam takhle jako vplula…

Karel Šíp:
Mezi zavedený hvězdy a najednou neznámá.

Monika Absolonová:
No. Ale vlastně ta Kleopatra mi strašně pomohla. V podstatě ta pozice pro holky byla daleko těžší. Protože oni jsou výborný a ony to musely potvrdit. Což je vždycky strašně jako těžký.

Karel Šíp:
Ty jsi neměla co ztratit.

Monika Absolonová:
Kdežto já jsem neměla co ztratit. Já jsem mohla buď překvapit, anebo by si ty lidi řekli: No, my jsme si mysleli, že neumí nic, tak neumí. Takže mě se to tady tím jako zlomilo a pak přicházely…

Všechnopárty – 23.6.2009 - 3. díl

24. června 2009 v 20:53 | www.ceskatelevize.cz |  Rozhovory

Monika Absolonová:
No, a někdy seš cez celé javisko a někdy třeba. Teď už. Protože už jsem s ním dělala vlastně tři muzikály. Dracula, první Dracula v roce 95 byl první, potom byla Angelika a teď obnovenej Dracula. A on vždycky: Mona, vieš čo si? A já: Viem. Takhle jsem chodila a už jako dopředu. Ale je pravda, že tenkrát jsem z toho vždycky byla nešťastná, když jsem todle měla ukázat. Potom byl Krysař na Slovensku. Protože já jsem několik let nedostávala v Čechách práci. Takže já jsem pak s Draculou odjela do Bratislavy.

Karel Šíp:
Tys byla nezaměstnaná muzikálová zpěvačka?

Monika Absolonová:
Já jsem byla nezaměstnaná zpěvačka. A protože mi tady vždycky každej řekl, že jsem jako tlustá, a že já nevím něco a tak na tom Slovensku…

Karel Šíp:
To si dovolil někdo ti říct, že seš tlustá?

Monika Absolonová:
Tak ona to byla trošku pravda, že jo. Ale to se nedá nic dělat. Já jsem to moc nechtěla slyšet.

Karel Šíp:
Ty jsi byla… Já si tě nepamatuju s nadváhou.

Monika Absolonová:
Jo, jo, jo, myslím, že si mě pamatuješ. Takhle nebo si nepamatuješ, že jsem to byla já. (smích)

Karel Šíp:
A ty jsi v rámci kariéry teda hubla, jako opravdu.

Monika Absolonová:
Já jsem tenkrát kvůli Kleopatře právě.

Karel Šíp:
Aby ses vlezla do toho kostýmu.

Monika Absolonová:
No, protože mi Michal řekl, jestli bych mu nenazpívala demo snímky. A já jsem říkala: Jé, ty budeš dělat muzikál? A já jsem měla houby co na práci, takže jsem byla ráda, že si můžu aspoň někde zakvičet. Takže jsem to jako nazpívala. Hrozně jsem se jako těšila. A já říkám: A myslíš, že bych tam taky mohla hrát? A on říká: No, uvidíme, když zhubneš a půjdeš na konkurz, tak jako uvidíme. Tak mě jako strašně. Jsem si říkala: Cc, on je taky jako tlustej. Tak jako ať nic neříká. No, ale pak se stalo, že byla premiéra filmová muzikálu Rebelové a pro mě tam byl jako otřesnej zážitek, protože já jsem opravdu v tý době hodně papala a měla jsem, byla jsem taková jako zdravá. A Michal mě potkal. Protože já jsem mu řekla, že teda jako zhubnu, nezhubla jsem nic. Nebo myslím takhle. Myslím, že jsem začala hubnout a dopadlo to tak, že jsem pila nějaký koktejly a asi za tejden jsem přibrala čtyři kila, takže jsem se pak jako na koktejly vyprdla a řekla jsem si, že teda asi hubnout nebudu. A Michala jsem potkala na tý premiéře a on mě zastavil. A já jsem zrovna měla v ruce jako nějaký popcorny a pití a takový jako věci, a on mě zastavil a říkal: Ježiš, Marcelo. Byl tam se svojí ženou. Podívej se Monika tu prdel. No, to si se úplně zbláznila. A teď normálně zastavoval všechny ty lidi, víš jak já jsem se styděla. Zastavovali lidi a otáčel mě takhle jak paňáka, aby se podívali, jakou já mám prdel. To bylo strašný. Tak to teda musím říct, že byla strašná čočka.

Karel Šíp:
A začala jsi hubnout, že jo?

Monika Absolonová:
Ne, já jsem nejdřív hrozně plakala a byla jsem na něj strašně uražená. A pak jsem mu řekla, že mu jako ukážu. A zhubla jsem 14 kilo do premiéry Kleopatry. Tak jsem to jako dala.

Karel Šíp:
Ale to už ti tu Kleopatru teda slíbil, že když zhubneš.

Monika Absolonová:
Ne, já jsem mezitím šla na konkurz a přišel fakt jako zlom pro mě absolutní.

Karel Šíp:
No, ale tak jako, co tak si pamatuju, tak na tý Kleopatře jste se střídaly kolik, tři nebo čtyři?

Monika Absolonová:
S Ilonou Csákovou, s Bárou Basikovou, s Radkou Fišarovou.

Karel Šíp:
To byla docela tlačenice, ne?

Monika Absolonová:
Já myslím, že to bylo jako v pohodě.

Všechnopárty – 23.6.2009 - 2. díl

24. června 2009 v 20:51 | www.ceskatelevize.cz |  Rozhovory

Karel Šíp:
A tam jsi dělala nějakou tu…

Monika Absolonová:
Já jsem dělala…

Karel Šíp:
Menší roli.

Monika Absolonová:
Tam jsou nymfy, tři. Hodinová, větrná a krbová.

Karel Šíp:
Tak se jmenovaly ty herečky, který to hrály?

Monika Absolonová:
Ne, ne, ne, tak se jmenovaly jako ty role. Já jsem byla větrná a hodinová.

Karel Šíp:
Tys byla větrná, větrná jsi byla?

Monika Absolonová:
Taková větrná a hodinová.

Karel Šíp:
Větrná a hodinová, aha. No, dobře, ale to ještě nebyla ta správná příležitost…

Monika Absolonová:
Ne, byla. Protože já jsem pak začala. Dostala jsem jako šanci hrát třetí alternaci. To znamená, že si nezahraješ. Nebo když si všichni zlámaj hnáty, tak…

Karel Šíp:
Čili čekáš až má někdo úraz?

Monika Absolonová:
Ano.

Karel Šíp:
A jdeš zpívat větší roli?

Monika Absolonová:
Ano, ano.

Karel Šíp:
Jo, takhle to tam chodí jako, jo?

Monika Absolonová:
Taky občas. No, takže jsem naučila jako třetí alternace Lorraine postavy. Ta je krásná, Jsi můj pán a tak.

Karel Šíp:
Ano, a to znamená, že jsi alternovala koho? Na čí úraz jsi čekala?

Monika Absolonová:
V tý době Leonu Machálkovou a Magdu Malou. No, jsem čekala, až se holkám něco stane.

Karel Šíp:
A stalo se vůbec někdy, že jsi…

Monika Absolonová:
Nestalo. No, ale tam to přišlo, jako ta první taková zkušenost velká. Že vlastně jsem, když jsem hrála tu nymfu, tak režisér Bednárik, kterýho teda miluju, naučil mě asi nejvíc věcí, co se týče tohodle oboru. Ale ne, protože by učil mě, ale já jsem, vzhledem k tomu, že jsem byla. Jako on vždycky zkouší s první alternací hodně, s druhou míň a s třetí skoro vůbec. A já právě jsem byla třetí. A byla jsem úplnej elév, začátečník, nevěděla jsem fakt nic, zleva, doprava, jako divadlo, jé. A byla jsem ze všeho vykulená. Takže jsem jako hodně poslouchala to, co říkal někomu jinýmu. A jak jsi říkal teď o tý Broadway, tak on třeba má strašně vtipný připomínky. Že jseš osmdesátá premiéra, hornej dolnej a jsi renault cez celé javisko a podobně. Takže všechny tady ty věci jako probíhaly…

Karel Šíp:
Cože jsi? Re, co ještě jednou, tys to tak, řekla tak slovensky…

Monika Absolonová:
Jako renault.

Karel Šíp:
Todle je renault?

Monika Absolonová:
No.

Karel Šíp:
Takže je slušnej, v podstatě.

Monika Absolonová:
Je, je slušnej.

Karel Šíp:
To víš, že jo. Mohlo dopadnout hůř taky, že jo.

Všechnopárty – 23.6.2009 - 1. díl

24. června 2009 v 20:49 | www.ceskatelevize.cz |  Rozhovory

Karel Šíp:
Kvalitní muzikálovou hvězdou se nemůže stát každý. Já jsem rád, že ty opravdu dobré se nám tady dneska sešly. Hned můj první host je zpěvačka, která je, řekl bych, vlastně sama o sobě takovým produktem těch českých muzikálů. Protože její hvězda naplno začala zářit teprve s tím, když vystoupila poprvé v muzikálu. Monika Absolonová.

Monika Absolonová:
Krásný dobrý večer.

Karel Šíp:
Ahoj. Čau.

Monika Absolonová:
Ahoj. Dobrý večer.

Karel Šíp:
Tak Moniko, já tě tady vítám.

Monika Absolonová:
Já taky děkuju, za pozvání.

Karel Šíp:
To je v pořádku. Kdy ty jsi poprvé vlastně zavadila o slovo muzikál. Ty jsi chtěla bejt, co si tak vzpomínám jako zpěvačkou, jako takovou, že jo?

Monika Absolonová:
To jsem chtěla. A poprvý jsem se s muzikálem setkala v roce devadesát tři, když se hráli v Praze Bídníci. A Michal David mi tenkrát slíbil, že mi sežene lístky. A nesehnal. A já jsem si tenkrát koupila cédéčko a úplně jsem se na tom ujela a přišlo mi to krásný.

Karel Šíp:
Co si se na tom?

Monika Absolonová:
Ujela. Jakože jsem si to poslouchala pořád dokola a učila jsem se ty písničky.

Karel Šíp:
To se říká, že seš…

Monika Absolonová:
Že jsem si na tom ujela, jako.

Karel Šíp:
Že sis na tom ujela?

Monika Absolonová:
Mhmm. Jako ulítla.

Karel Šíp:
Aha.

Monika Absolonová:
Nebo já nevím, jak bych ti to měla říct, jako ještě jinak.

Karel Šíp:
No, dobře, tak…

Monika Absolonová:
Prostě, že mě to hrozně bavilo.

Karel Šíp:
Tomu rozumím. Ano, že tě to bavilo. Ano, ano.

Monika Absolonová:
Tak mě to hrozně bavilo, hrozně mě to chytlo.

Karel Šíp:
A od tý doby seš ujetá teda jako na to?

Monika Absolonová:
Ujetá trošku na muzikál, ale vůbec jsem netušila, že bych jako mohla. Já jsem v roce 93 vydala první desku, pak ještě druhou a pak ještě několik.

Karel Šíp:
Ale muzikál furt nic.

Monika Absolonová:
A, ne. To chci právě jako říct, že vlastně já jsem jediná zpěvačka v Český republice, která je jako relativně známá a nemá svůj vlastní hit, ačkoliv se o to snažila. Ale díky tomu muzikálu jsem se vlastně stala jako jsem vstoupila do povědomí.

Karel Šíp:
No, dobře, a kdo za tím stál? Michal David, myslím, že kdo tě nominoval jako zpěvačku do muzikálu, do Kleopatry, ne?

Monika Absolonová:
Ne, ne, ne. Kleopatra přišla pozdějš. Můj první muzikál byl Dracula. V roce 95. Já jsem šla na konkurz. Oslovil mě na jednom zpívání Karel Svoboda, že dělá novej muzikál Draculu.

Všechnopárty

23. června 2009 v 20:20 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
23.6.2009

Muzikál je fenoménem naší doby a životem našich hostů. Těšit se můžete na Kleopatru, Angeliku či Moniku Absolonovou, herce tanečníka i zpěváka Romana Vojtka a talentovaného Václava Noida Bártu.

Dívejte se ve 21 hodin na ČT1


Královny popu se v srpnu představí na nádvoří Karlštejna

19. června 2009 v 17:11 | www.ceskenoviny.cz |  Akce
18.06.2009 15:08

Praha - Devátý ročník show Královny popu se uskuteční poslední srpnový den na nádvoří hradu Karlštejn, televizním divákům jej zprostředkuje TV Barrandov. ČTK to sdělil producent Janis Sidovský. Na koncertu vystoupí sedm zpěvaček, na jejichž výběru se letos poprvé svými tipy podíleli také televizní diváci.

"Letošní show bude jiná než předešlé. Tentokrát sázíme více na osobnosti než na mediální hvězdy. Na jeviště jsme pozvali mladé zpěvačky, které na show ještě nevystoupily, a navíc dvě velké legendy," uvedl Sidovský. Obsazení mohli ovlivnit i diváci, kteří posílali své typy na speciální stránku sítě Facebook nebo na web TV Barrandov.

Devátý ročník koncertu "královen", tedy zpěvaček, které se za dobu své kariéry někdy ocitly na vrcholu v oblasti populární hudby, představí umělkyně různých žánrů. Podle Sidovského byly podmínkou k pozvání na koncert nejen hity nebo aktuální úspěšnost, ale především živý zpěv.

Program koncertu bude rozdělen na dvě části - Unplugged a Glamour. V první z nich se představí Věra Špinarová, slovenská zpěvačka Jana Kirschner, která nyní boduje v českých rádiích s hitem Pokoj v duši, Helena Zeťová a jako hosté zpěvačky Lenka Nová a Naďa Válová známé z nejúspěšnějšího alba roku 2008 Ohrožený druh. V části Glamour zazpívají Bára Basiková a Eva Pilarová, která v srpnu oslaví významné životní jubileum. Blok doplní směs písní z filmového muzikálu Noc na Karlštejně, od jehož natočení letos uplyne 35 let.

Každou ze zpěvaček uvede osobnost české kultury a showbyznysu. Jako první svou účast potvrdil Jiří Suchý, který na jeviště přivede Evu Pilarovou, uvedl Sidovský.

Charitativní vystoupení Královny popu se poprvé uskutečnilo v červnu 2000 a během osmi ročníků získalo na dobročinné účely několik milionů korun. Na koncertech vystoupily například Helena Vondráčková, Hana Hegerová, Marie Rottrová, Marta Kubišová, Monika Absolonová, Lenka Filipová, Hana Zagorová nebo Zuzana Norisová. Podle Sidovského bude výnos akce věnován na opravu hradu Karlštejna.

Autor: ČTK

Moje kecy: No, to si dělaj srandu, že tam Mona fakt letos nebude.

Pochodujeme jako o život

17. června 2009 v 17:20 | www.boomtv.cz |  Akce
17. červen 2009

Již podeváté prošel Avon Pochod proti rakovině prsu Prahou a připojil se k více než 50 zemím po celém světě.

Do čela Pochodu se postavily tváře letošní kampaně: Mahulena Bočanová, Simona Stašová, Monika Absolonová, Dara Rolins, Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová, Lenka Termerová, Martha Issová, Daniela Peštová, Zuzana Vejvodová a moderátor Aleš Háma.

Přes 7 tisíc lidí vyšlo z náměstí Republiky, aby podpořili projekty spojené s prevencí a bojem proti rakovině prsu. V cíli vystoupila kapela Chinaski.


Leona Machálková: Líbačka s Absolonovou

17. června 2009 v 17:07 | www.ihot.cz |  Akce
17.06.2009 00:05

Leonu Machálkovou, která byla jednou z hlavních hvězd na premiéře muzikálu Šachmat a Nikita, zřejmě natolik rozdováděla její erotická muzikálová role, že na následném večírku líbala téměř na počkání své kolegy, respektive kolegyně.
Machálková stihla na párty dokonce i pokřtít své nové cédéčko největších hitů a pak se už s vervou pustila do společenského líbání, kterému neunikli například Dan Hůlka, Marcela Karleszová, Gábina Osvaldová a hlavně Monika Absolonová.

To Dan Hůlka se raději tulil ke své lásce Šárce Vaňkové, zatímco Gábina Osvaldová na premiéru přivedla svého milence Mirka. Ondřej Soukup, který k muzikálu složil hudbu, už svou milenku v divadle měl. Lucii Šoralové totiž opět zajistil jednu z rolí.
Autor: iHOT.cz

Hůlka řádil bez Vaňkové. Tleskaly mu jeho expřítelkyně

17. června 2009 v 16:59 | www.bleskove.aktualne.centrum.cz |  Akce
17.6.2009 08:25

Praha - Znovuobnovené taneční dvojpředstavení skupiny Uno Richarda Hese i dalších slavných osobností muzikálového světa Šachmat a Nikita vzbudilo velkou pozornost, a to nejen kvůli svým uměleckým kvalitám.
Ostře sledovaný byl po celý večer Daniel Hůlka. Poté, co utrpěl úraz, musí nosit speciální krunýř, ale i s ním odehrál, respektive odtančil představení jedna radost.

V hledišti ovšem chyběla a jeho výkon nemohla podpořit přítelkyně Šárka Vaňková, protože tou dobou zpívala v Divadle Kalich na oslavě narozenin Heleny Vondráčkové.

Všechno ale napravila, když přišla po premiéře alespoň na oslavu a raut po představení. Do té doby si ale Hůlka na nedostatek ženské přízně stěžovat nemohl.

Na jevišti i v hledišti potkal snad všechny ze svých dávných lásek: Adélu Šeďovou, se kterou strávil pět let a jejichž vztah byl velmi bouřlivý plný rozchodů a návratů, tanečnici Lenku Bílkovou i Libušku Vojtkovou.

Ta dokázala záletného Hůlku dostat do chomoutu, jenže ani to nebyla záruka štěstí.
Dan si prohodil pár žhavých pohledů také s Monikou Absolonovou, o níž se spekulovalo, že je Danovou milenkou.

A se všemi svými láskami se během večera vesele bavil, než ovšem dorazila jeho současná přítelkyně Šárka Vaňková. Poté už měl oči jen pro ni.

Skvělý výkon si na své konto může připsat i Leona Machálková, ztvárňující brutální Nikitu. Svým umem předčila mnohé tanečnice a dokonce zvládla bez mrknutí oka i lesbickou scénu.

"Už dávno nemám trému, tohle je moje práce a považuji to za přirozenou věc," nechala se slyšet.
Trému rozhodně neměla ani Hesova přítelkyně Marcela. Posilněná alkoholem v šatech se sexy rozparkem a punčochy s podvazky se chopila před divadlem tyče dopravní značky a podobně jako barová tanečnice se okolo ní začal svíjet.

V ruce s lahví Ferneta a krabičkou cigret za podvazky připomínala ale spíš pracovnici z francouzské Moulin Rouge než přítelkyni choreografa a matku jeho dvou dětí.

Když si pak vyhrnula rozparek šatů jen o pár centimetrů výš, všichni přítomní viděli to, co by měl nejspíš vidět jen sám Hess. Teď už ale všichni ví, že s kalhotkami se pod sexy šaty neobtěžovala.

Autor: Kateřina Novotná
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Miss Fischerová má nového chlapa! Proč ho tají?

16. června 2009 v 14:07 | www.super.cz |  Akce
16.6.2009 11:00

V životě vicemiss Lilian Sarah Fischerové (25) se objevil nový muž! Kráska sice svůj nový vztah potvrdila, ale za žádnou cenu nechtěla prozradit ani jeho jméno! Čeho se bojí?

Když jsme se jí na Wellness parníku zeptali, kdo by ji zachránil, kdyby loď náhodou šla jako slavný Titanic ke dnu, odpověděla: "Můj přítel."

Ohledně dalších informací kolem svého nového objevu pak už jen mlžila a tajnůstkařila. "Já vlastně ani nevím, jestli je to přítel," obrátila najednou modelka, která ale po chvilce prozradila, že je ve fázi zamilování.

"Neřeknu ale, kdo to je. Je vysoký a má modré oči. A jeho věk? Tak akorát. On by nebyl rád, kdybych o něm mluvila," dodala s úsměvem Lilian, která ale naznačila, že nelovila ve vodách šoubyznysu.

Spolu se svou nejlepší kamarádkou Terezou Zimovou, Bárou Kolářovou, Martinou Dvořákovou či Českou Miss 2009 Ivetou Lutovskou zazářila na charitativní módní přehlídce.
Dobročinnou akci na parníku Europe ve prospěch nadace Leontinka (zrakově postižené děti) odmoderovala Zuzana Belohorcová. Zazpívala i muzikálová zpěvačka Monika Absolonová.

Autor: (ks)

Wellness párty

15. června 2009 v 19:38 | www.nextfoto.cz |  Akce
Dobročinná Wellness párty ve prospěch nadace Leontinka proběhla 12. 6. 2009 na parníku Europe, který vyplul z přístaviště Na Františku.

Kolářová i Lutovská: V sexy róbách dováděly s polštáři

15. června 2009 v 19:32 | www.bleskove.aktualne.centrum.cz |  Akce
15.6.2009 13:22

Praha - Krásné modelky si daly páteční večer dostaveníčko na dobročinné Wellness party přímo na parníku.
Krásky předvedly přítomným hostům originální róby z dílny návrháře Petra Lakrona. V sexy zlatých minišatech s černou krajkou zapózovala i Česká Miss Iveta Lutovská.

Róba, kterou kráska předváděla, pak putovala do dražby a vydělala celkem šedesát tisíc korun. Peníze poputují na dobročinné účely a pomohou Nadaci Leontínka, jež pomáhá zrakově postiženým.

"Jsou to moc krásné šaty, o čemž svědčí i ta částka, která se vybrala, vyvolávací cena přitom byla deset tisíc," uvedla pro společenskou rubriku Aktuálně.cz spokojená Lutovská.

V sexy korzetu se na parníku předvedla i půvabná modelka Bára Kolářová, na které přítomní pánové mohli oči nechat.

Jak by také ne, když sličná modelka ukázala na sexy postavě leckdy více, než asi chtěla. Půvabné modelky však neřádily jen na přehlídkovém mole. Společně s Martinou Dvořákovou a Terezou Zimovou svedly nefalšovanou polštářovou bitvu.

Sympatická tmavovláska Dvořáková si pak na palubě parníku zahrála dokonce i golf. Golfové míčky s grácií posílala do pramice vedle parníku.

Party na parníku si nenechala ujít ani tanečnice Anife Vyskočilová. Ta dorazila i přesto, že si nedávno zlomila klíční kost.

"Omdlela jsem a jak jsem spadla, tak jsem si zlomila klíční kost," prozradila tanečnice, která statečně dorazila i s krunýřem z obvazů.
Dobročinným večerem na lodi provázela Zuzana Belohorcová. Na party dorazila kromě řady dalších hostů i Monika Absolonová.

Autor: veš
Foto: Jiří Herman