Březen 2009

Intimní zpověď: Monika Absolonová

30. března 2009 v 17:40 | www.stream.cz |  Rozhovory
30.03.2009


O čem jsem přesvědčena?
Teď už ve svých třicetidvou letech jsem přesvědčená o sobě a asi o mámě a o bráchovi.

O čem pochybuji?
Ačkoliv jsem o sobě přesvědčená, tak o sobě pochybuju úplně nejvíc.

Kariéra
Moje maminka specielně hlavně nechtěla, abych byla zpěvačka. Takže prostě, já mám hotelovou školu, pak jsem měla plán jít na vejšku. Nepodařilo se. A myslela jsem si, v podstatě, že ten život budu mít úplně jinej. Myslela jsem si, že ve třicetidvou letech budu mít rodinu, děti a budu se na zpěvačky koukat v televizi. Ta situace je úplně jiná. V životě by mě nenapadlo, že vlastně dojdu takhle daleko, po tom, co jsem byla, jakože, aspoň to všichni tvrdili, ona ta realita byla jiná, protekční dítě od Michala Davida, kterej prostě pro všechny byl špatně.

Tréma
Já jsem si vědoma toho očekávání a hrozně se bojím, abych ty lidi nezklamala. Takže trému mám pořád, a čím jsem starší, tak jí mám víc.

Strach
Mám strach o svý blízký. Mám strach, pořád to někde ve mně je. Jsem si dlouhou dobu zažila období, kdy jsem měla, kdy jsem byla bez práce. A bylo to, právě jsem měla pocit, že jsem jako taková, jako k ničemu, jako navíc. A ta bezprizornost mě jako zabíjí.

Stud
Tím jak jako hodně mluvím, maskuju ten stud. A myslím si, že kdyby mě někdo někde jako nechal a já jsem musela mlčet (smích). Zrovna v momentě, kdy se stydím, tak si možná třeba okoušu nehty nebo já prostě nevím.

Sebedůvěra
Člověk si, až po nějakejch zkušenostech jako uvědomí, jako, co je všechno schopen vydržet a jestli je silnej. A já jsem se teď přesvědčila, že teda silná jsem. Někdy se toho až jako děsím. Ale musím říct, že asi i ta síla, kterou někdy v sobě prostě mám, a někdy ji i ventiluju, možná i děsí to okolí.

Otec
Otce máme každej, akorát si ho asi nevybíráme. Pro mě můj táta je největší zklamání životní. A jsem ráda, že už ke mně nepatří a nikdy patřit nebude.

O čem sním?
O lásce. (smích)

Co mě trápí?
Mně strašně vadí, když jsou ty lidi, to budu teď sprostá, když jsou prostě sráči. Když neuměj prostě se postavit ve správnou chvíli na správný místo, na správnou stranu. Když viděj nějakou nespravedlnost, tak klidně dělaj, že ji neviděj. Nebo když prostě třeba někomu dělaj opravdu schválně podlý věci za zádama, to, a pak se tvářej, že se nic neděje. To je hnus.

Největší sousto
Ty moje jako lásky. Já se v rámci tý zamilovanosti a těch emocí prostě neuvědomím, třeba v tu chvíli, že v podstatě ten člověk je úžasnej, je krásnej a skvělej, ale vůbec není pro mě. (smích)

Největší mindrák
Začíná to vzhledem a končí to prostě znalostma. Mrzí mě, že třeba nemám vystudovanou vysokou školu. Mrzí mě, že neumím pořádně jazyky. Když se ráno vzbudím, tak si připadám tak hnusná, že ani nemůžu jít jako mezi lidi. A strašně mě vadil nejenom, ale vadil mi můj nos. Ale ne můj nos, spíš to co po něm, po těch plastikách, který se vždycky úplně nepovedly, zbylo. (smích)

Největší úspěch
Mám to štěstí, že můžu dělat práci, která mě baví. To byl můj koníček, můj dětskej sen. Já jsem opravdu nikdy netušila, že se mi to může splnit, že prostě opravdu budu zpívat, a že to někoho bude zajímat. Určitě prostě stream sleduje spousta lidí a řekne: "Ty krávo, no ty vole, ty nás tak zajímáš!" Nemusím vás zajímat. Ale jsou normální lidi, který to prostě baví a to je jako úžasný.

Největší průšvih
Možná to, že nemám nikdy nic jako jednoduše. Že prostě všechno, co jsem v životě prožila, dokázala, úspěchy, neúspěchy, vždycky to nebylo jako jednoznačný. Prostě, někdo za váma přijde, dá vám nějakou nabídku. U mě to taky takhle funguje. Ale než ta nabídka jako dojde naplnění, tak přijde vždycky dvacet tisíc prostě nějakejch podrazů.

Co mě přitahuje?
Muži.

Čím je pro mě sex?
Radostí a zdrojem uvolnění a energie.

Jaký jsem komik?
Někdy jsem, jako myslím občas i vtipná. Se jako spletu a na zpěvačku jsem i vtipná.

Jaká jsem celebrita?
To jsem asi špatná. Protože, když jsem v těch šestnácti začínala, tak jsem měla strašně jako představu, jak to bude jako úžasný a tak. A když jsem náhodou byla někde v novinách, tak jsem si to hned vystřihovala a schovávala. Pak najednou zjistíte, že vlastně to je nějakej úplně virtuální svět, a že to s váma moc nemá společnýho. A že ti novináři z vás můžou udělat buď anděla nebo ďábla.

Jaká jsem autorita?
Hm. Myslím, že teď už jsem i autorita. Jsou chvíle, kdy si nejsem jistá svým názorem, tak jsem schopná o tom diskutovat. Když jsem si stoprocentně jistá, že přesvědčená jsem o svý pravdě, což je teda peklo, tak jsem schopná diskutovat, v podstatě jsem schopná, jenom aby ten člověk přijmul tu moji pravdu. (smích) Což asi to, asi je normální.

Jaká jsem partnerka?
Já bych řekla, že báječná. Ale to zase na to nemůžu odpovědět sama. Myslím si, že nevím jestli jsem jako dobrá partnerka, ale jsem dobrej parťák.

Emancipace
Já jsem si vždycky myslela, že jako nejsem emancipovaná. A jsem. Ale neberu to jako. Já to sama neberu jako nebezpečí pro chlapy. Ale zjistila jsem, že to pro ně jako kolikrát nebezpečí je. Že oni vždycky vyprávěj, jak chcou samostatnou holku, a když ji maj, tak vás po nějaký době za to vlastně úplně nesnášej, protože jim ubíráte ego. Asi to tak je. Tak musí ten chlap mít prostě koule, no. Aby to ustál.

Autor: Radka Červinková, kamera: Jiří Rubeš, střih: Jirka Novák

Monika Absolonová: Za otce jsem se dlouho styděla

29. března 2009 v 12:09 | www.blesk.cz |  Rozhovory
29.3.2009 07:12

Tři role, tři osudy, tři problémy. Tak by se dal shrnout aktuální život Moniky Absolonové (32) na jevišti i v soukromí. Je až neuvěřitelné, jak se její role překrývají s tím, co se jí děje ve skutečnosti.
ROLE PRVNÍ: LORRAINE V DRACULOVI

Příběh o ponížení v lásce

Tuhle nešťastnou holku hrajete v životě už podruhé.
"Dracula byl mým prvním muzikálem. Když jsem šla na konkurz, netušila jsem, že ještě za čtrnáct let budu na jevišti. Měla jsem sice natočené dvě desky, ale myslela jsem si, že půjdu studovat práva. Vlastně mám Draculu spojeného se všemi zásadními změnami, které se v té době v mém životě udály. Maturovala jsem, odstěhovala se z domova, zamilovala se do svého budoucího manžela, taky jsem absolvovala autoškolu a pořídila si psa."
Teď už víte, o čem život je?
"To nevíte nikdy! Tehdy jsem Lorraine hrála úplně jinak, protože jsem ještě nezažila žádný pořádný zklamání. Bylo mi jednadvacet. Pak se mi leccos v životě událo, a když mi o Draculově návratu říkal producent Olda Lichtenberg, věděla jsem, že bych strašně chtěla znovu hrát Lorraine! Už jsem si byla jistá, že bych to zklamání a ponížení zahrála."

V čem jste jí podobná?
"Kromě hledání lásky a štěstí? Těžko označit jedno místo. Její příběh je krásnej a krutej zároveň. Ona přijde k Draculovi jako nevinná holka. Zamiluje se do něj a přechází všechno to divné, co kolem něj je. Tak to myslím máme všechny, když se zamilujeme. Lorraine se snaží poradit bratr a to já mám taky tak. Lorraine se nakonec stane upírkou, čeká, že jí to přinese věčné štěstí po boku muže, kterého miluje. Místo toho přichází totální rozčarování, je nešťastná a pije."
Řešila byste podobnou situaci popíjením?
"Že bych byla někdy alkoholička? To opravdu ne! Ale stane se, že člověk hledá útěchu u kamarádů a ti řeknou: Tak pojď s námi na panáka... Někdy to pomůže. Ale že bych seděla sama doma s flaškou, to se mi nestalo."

ROLE DRUHÁ: MONA LISA

Příběh manželky despoty

To taky znáte ze života.
"Jsem rozvedená a některý vztahy mi nevyšly. Na začátku jste vždycky zamilovaní a nevidíte, že se k sobě vůbec nehodíte. Hrozně chcete věřit, že tentokrát to bude báječný a ačkoliv pro to oba uděláte maximum, nakonec to nevyjde. Já jsem hodně přizpůsobivá, ale najednou mám záklopku a řeknu si: To už je moc. Ale udělám to po nějakém vnitřním trápení. Každého člověka, kterého si vpustíte do života, přece musíte mít ráda. A konce bolí."
Jenže sama víte, že veliká láska se může změnit ve velikou nenávist. Přesně takhle to dopadlo u vašich rodičů.
"Láska mezi nimi byla na začátku absolutní. Začali spolu chodit, když mámě bylo sedmnáct a tátovi devatenáct. Jenže pak se všechno změnilo. Teď mám pocit, jako když jsem se ocitla ve špatným filmu. Někteří lidé možná mají pocit, že se vyprávěním o otci chci zviditelňovat, ale to jsem mohla udělat už dávno. Dost dlouho jsem to tajila, protože jsem se styděla. Jenže se staly věci, které to vynesly na povrch."

Dokonce u vás zasahovala policie...
"Ano, a s ní přijeli i novináři, což jsem nevěděla. A druhý den mě začali bombardovat. Přijel mě podpořit kamarád, a ten mi řekl: Moniko, už o tom mluv, protože jinak tě to zničí. Nemáš tolik peněz a času, abys tyhle útoky jinak zlikvidovala. Proto jsem o tom začala mluvit. Teď mám aspoň tu radost, že naši jsou po roce a půl konečně rozvedení. Snad se blýská na lepší časy."

Generace vašich matek je možná jiná než vy. Snaží se vydržet v manželství za každou cenu.
"My jsme byli navenek dlouho šťastná rodina, možná to tak nějaký čas i bylo. Jenže pak se cosi pokazilo a prostě to nešlo udržet. Jsou to zkušenosti, které se mi teď hodí pro roli Mony Lisy, v podstatě násilně provdané za bohatého despotu a alkoholika. I když ta situace na první pohled není zřejmá."
Holky si hledají často stejné typy mužů, jako byl jejich táta. Máte to taky tak?
"Myslím, že ne. A doufám v to. Ale je pravda, že mě přitahují muži, kteří jsou silné osobnosti."

Je pravda, že teď žijete s Danem Hůlkou?
"Já žiju sama! Tedy úplně ne, už 11 let mám labradora Kvida. Dan je úžasnej, charismatickej chlap. Jsem ráda, že se dal tak neuvěřitelně dohromady a vrátil se. Je to radost s ním být na jevišti. Před čtrnácti lety mi moc pomohl, když jsem začínala hrát Lorraine. Myslím, že tohle hezký přátelství nám zůstalo."
ROLE TŘETÍ: VERONIKA, DÍVKA ZE HRY DEN NA ZKOUŠKU

Po rozvodu se bojí navázat vztah

Taky se bojíte?
"Bojím a už asi vždycky budu. Tuhle hru mi napsal Lumír Olšovský na tělo, aniž to věděl. Když jsem si ji přečetla, věděla jsem, že to chci hrát. Ne že by mi ta Veronika byla úplně sympatická, někdy se chová jako kráva, ale ten princip obav je stejnej."
Jak se vlastně seznamujete?
"V mým povolání, při mých rodinných zkušenostech a při nedostatku času je fakt těžký se s někým potkat. Vždycky jsem si říkala, že je to divný, když spolu chodí lidi ze stejný branže. Teď už tomu možná trošku rozumím, protože není kdy a kde se seznámit. Asi bych ale nemohla být s někým 24 hodin denně, doma i na jevišti. Veronika z té hry je třicetiletá holka, která se seznámí přes počítač, což je u mě úplně nemožný, protože na počítače koukám jako zmatená včela."
Autor: Zuzana Pšenicová
Foto: abl, Martin Mithofer

Kostlivci Martina Michala

27. března 2009 v 19:43 | www.net.boomtv.cz |  Akce
25. 11. 2008


Jaké to je žít s jednou z nejslavnějších zpěvaček českého showbyznysu? Proč strávil sedmnáct měsíců ve vazbě, a nebo proč napadl bulvárního novináře? To všechno odhalí Martin Michal ve své kontroverzní knize Lesk a špína showbyznysu, jehož křest se koná právě dnes v Solidní nejistotě.

Monika Absolonová, nejen muzikálová zpěvačka. Ahoj Móňo!
"Ahoj Peťo."

Řekni mi, Lesk a špína showbyznysu, kniha Petra Macka, četla jsi ji?
"Musím říct, že jsem ji nečetla. Já jsem jí jenom prolistovávala, protože jsem byla dneska kmotrou, tak jsem chtěla. Prohlížela jsem si obrázky, ty jsou tam hezký, a pak jsem si jako hledala mě. Tak jsem si sebe našla."

A co? Dobrý nebo špatný?
"Píšou tam o mně hezky."

Měla jsi někdy chuť praštit nějakýho novináře za to, co o tobě napsal?
"Měla jsem chuť jim něco ošklivýho říct, a já jsem to většinou řekla."

Co chystáš úplně úplně teď nejnovějšího, kde je tě možný vidět úplně nejnověj?
"A to je hezká otázka. No, vidíš."

Taková neobvyklá, viď?
"No. Ale ne, mě to mile překvapilo. No, tak momentálně hraju v muzikálu Kleopatra, chystám se na muzikál Mona Lisa, kde bych měla hrát Monu Lisu, společně s Dashou, Ivetou Bartošovou a Martou Jandovou. Pak se chystám na muzikál Dracula, na kterej se strašně těším, protože to byla moje první práce. Já jsem do tý doby vůbec netušila, že někdy v muzikálu budu účinkovat. A Dracula mi tak jako otevřel ty dveře, a já se vlastně do Draculy vracím, takže to pro mě to je takový uzavření určitýho nějakýho kruhu, nějakýho období."

Moje kecy: Možná jste neviděli.

Libuška Vojtková: Exmanžel spí s její kamarádkou Absolonovou!

27. března 2009 v 19:06 | www.super.cz |  Ostatní
27.3.2009 08:00

Tanečnice Libuška Vojtková (28) nemá žádný problém s tím, že její první exmanžel Daniel Hůlka (40) má pletky s její velkou kamarádkou, zpěvačkou Monikou Absolonovou (32)! Proč její ex stále loví mezi jejími kamarádkami?

"Taky už jsem to slyšela, ale jestli je to pravda, vám neřeknu," odpověděla na otázku Super.cz, zda ví, že Monika Absolonová spí s Danielem Hůlkou, Libuška. "Po našem rozvodu jsme mezi sebou neměli moc hezký vztah. Ale když jsme s Danem začali zkoušet Draculu, všechno jsme si vyříkali a stali se z nás úžasní kamarádi. Takže jestli má Monča něco s Danem, vůbec neřeším a nemám s tím žádný problém," tvrdí tanečnice, která se za Hůlku provdala v roce 2002, a o necelý rok později se manželství rozpadlo.

Čím to je, že kamarádky Libušky nacházejí štěstí v náruči jejích exmanželů? "Netuším, asi jsem jim o svých manželech hezky a hodně vyprávěla," směje se Vojtková. Jejího druhého muže, frontmana skupiny Kabát Pepu Vojtka, jí odloudila Jovanka Skrčeská, která jí druhý sňatek odsvědčila?!

"Tahle kapitola je už pro mě uzavřená a nechci se už o tom bavit. Jak jsem několikrát řekla, oběma jim přeju hodně štěstí," říká Libuška. Ta má s Pepou syna Matýska (1,5), s nímž po rozvodu bydlí v dvoupokojovém bytě v Říčanech.

"Mates je úžasný dítě. Strašně ho baví hrát fotbal, hlavně s tatínkem," prozrazuje Libuška, která se svou kamarádkou Kristinou Bastienovou vyrazila na Ladies Holmes Place party.

"Dneska máme výjimečně obě volno, tak jsme si vyšly. Ale stejně piju jen kolu, protože jsem autem," říká Líba, která je po rozvodu stále sama. "Myslím, že už jsem připravená na nový vztah, ale zatím jsem nikoho nepotkala," usmívá se tanečnice.

Autor: (mr)

Začínala jako třetí alternace nymfy, teď je hlavní muzikálovou star

27. března 2009 v 18:57 | www.ocko.idnes.cz |  Ostatní
27. března 2009 15:33

Hlavní role ve dvou populárních muzikálech současnosti svědčí o tom, že Monika Absolonová je skvělá zpěvačka i herečka. Vždyť byla za muzikál nominovaná i na cenu Thálie.
Od Kühnova dětského sboru přes hodiny zpěvu u Lídy Nopové a pak u Eduarda Klezly se Monika Absolonová dostala až do muzikálu Dracula. Byla třetí alternací nymfy a asi nepředpokládala, že by jednou mohla hrát i hlavní roli.

Po čtrnácti letech ji můžeme v divadle Hybernia vidět v roli Lorraine po boku Daniela Hůlky. Kromě toho dostala Monika Absolonová roli Lisy Del Giocondo, tedy slavné Mony Lisy z obrazu Leonarda da Vinci, která byla původně určena pro Báru Basikovou.

Monika Absolonová je tedy opravdová muzikálová star a není divu. Už za roli Kleopatry, která jí přinesla popularitu u českého publika, získala nominaci na cenu Thálie a to je pocta, která se dostane jen těm nejlepším hercům.
Proto není divu, že Monika zkouší i činohru. V Branickém divadle ztvárnila Veroniku ve hře Lumíra Olšovského Den na zkoušku.

V dubnu a květnu bude Monika hostem na koncertech Karla Gotta a toto úterý bude hostem pořadu inbox.
Čas vysílání:

Úterý 31. března 17:00
Středa 1. dubna 10:00

Autor: nh
Foto: Dalibor Puchta

Gott oslaví své sedmdesátiny galakoncertem, pravděpodobně bez Bushida

26. března 2009 v 20:31 | www.novinky.cz |  Akce
25.3.2009 16:08

Nositel 34 zlatých slavíků Karel Gott oslaví letos 70. narozeniny. Slavit bude přímo na pódiu, 11. června v O2 Areně. Galakoncert Karla Gotta ozdobí nejméně 70 tváří české hudební scény, mezi kterými nebudou chybět Lucie Bílá, Michal David, ale ani vítězové soutěží Superstar a ti nejmladší zástupci české hudební scény. Německý rapper Bushido, který uvedl Karla Gotta českým a německým teenagerům, zatím ale pozván nebyl.

Sám Karel Gott bude klíčovou a ústřední postavou celé show. Během tří hodin mu přijdou blahopřát desítky osobností českého showbusinessu a dalších person hereckého i společenského života. Zazní desítky hitů z tvorby nejznámějšího českého zpěváka. Lístky budou v předprodeji již od tohoto čtvrtka.

Zajímavé je, že mezi hosty Gottových narozenin chybí německý rapper Bushido, který koncem loňského roku udělal s Karlem Gottem veleúspěšný duet skladby Für Immer Jung, která se stala hitem českých i německých rádií.

"Tento zpěvák na listině hostů není a naše myšlenky se tímto směrem zatím ani neodvíjí. Nic zatím ale nechceme zcela vyloučit," řekl Novinkám zástupce pořádající agentury GOJA Zdeněk Kohák, který v souvislosti s této akcí mluví o hudební událostí století.


Část hostů slavnostního vystoupení

Lucie Bílá, Michal David, Jiřina Bohdalová, Hana Zagorová a Štefan Margita, Lucie Vondráčková, Ewa Farna, Eva Pilarová, Eva a Vašek, Leona Machálková, Monika Absolonová, Petr Muk, Iveta Bartošová, Ilona Csáková, Marie Rottrová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Support Lesbiens, Olympic, No Name, Gipsy.cz

Autor: Jakub Kynčl

Hamrové jsem nevyhrožoval, mám důkazy, brání se otec Absolonové

25. března 2009 v 15:52 | www.revue.idnes.cz |  Ostatní
25. března 2009 12:12

Čeněk Absolon popírá, že by Kateřině Hamrové někdy vyhrožoval. Reaguje tak na její blog, uveřejněný na stránkách iDNES.cz, kde píše, že před lety měl Absolon vyhrožovat jí i jejím dětem. Toto tvrzení přitom přišlo v době, kdy v rodině Absolonových probíhají rozbroje.

"Nechci se v tom vůbec šťourat, ale už je toho dost. Napsat něco, co není pravda, mě samozřejmě obchodně poškozuje," řekl iDNES.cz Absolon, který si navíc myslí, že Hamrová využila příležitosti, jak se opět mediálně zviditelnit.

"Svezla se na vlně s mojí dcerou, která taky říká nepravdy. A to je zase jiná kapitola. Tohle se nedělá, špinavé prádlo se pere doma," dodal otec známé zpěvačky.
Hamrová se v otevřeném dopisu vrací do devadesátých let, kdy pracovala jako investigativní novinářka pro pořad Černé ovce. Tehdy natočila reportáž, z níž údajně vyplynulo, že Čeněk Absolon nezákonně nakládal s majetkem v pražské Libuši.

"Váš otec jednal s vedením televize a krom zákazu jakéhokoli pokračování nastoupily tvrdé a rázné výhrůžky na moji adresu. Respektive, abych byla přesná, vyhrůžky, jak nechá zohavit moje, tehdy malé, děti," napsala Hamrová v otevřeném dopisu.

"Mám důkazy, které mohu předložit a dokázat, že tohle není pravda. A pokud jde o údajné výhrůžky, je to úplný nesmysl. Tehdy jsem vůbec nevěděl, že nějaké děti má nebo kde bydlí," dodal Čeněk Absolon.

Autor: ved

Draculova smrt - Dracula

22. března 2009 v 21:05 Texty písniček
Album: Dracula

Karel Svoboda/Zdeněk Borovec

Lorraine:

Ani do bran pekel odcházet se nemá
Beze slůvka promiň, s disharmonií
Bože, vynes jeden soud nad námi dvěma

Lorraine a Dracula:
Co se neodpouští? Co se promíjí?

Sandra:
Dnes prvně dokořán
Tvou hrobku otvírám
Kam motýl marně tloukl
Na okenní rám

Sbor:
A slunce rozžíhá svůj mocný arzenál
Co padlé zpopelní a živým káže dál
Žít

Sandra:
Žít

Lorraine:
Jak vzácný dar
Ti byl dán
Dar volně žít
Jsi svůj pán
Směr, jímž chceš jít
Sis určil sám
Dar volby máš
Jsi svůj pán

Sbor:
Stokrát daun, nikdy bez šancí
Se sluncem, s nejcennější monstrancí
Za věčný lidský ideál
S temnotou i s peklem rveš se dál

Sbor a Lorraine:
Ten, kdo sám tě kdysi stvořil
Nad tebou hůl nezlomí
Spletí cest
Už provždy má tě vést
Čistý štít i svědomí

Sólisté a sbor:
Co zůstává

Dracula:
Co zůstává

Sólisté a sbor:
Je tvé Já

Dracula:
Je tvé Já

Sólisté a sbor:

Nad nízkostí

Dracula:
Nad nízkostí

Sólisté a sbor:
Se vznést má

Dracula:
Se vznést má

Sólisté a sbor:
Ať zbožňován

Dracula:
Ať zbožňován

Sólisté a sbor:
Ať na hůl brán

Dracula:
Ať na hůl brán

Sólisté a sbor:
Buď kým chceš být

Dracula:
Buď kým chceš být

Všichni:
Jsi svůj pán!

Snový soud - Dracula

22. března 2009 v 20:59 Texty písniček
Album: Dracula

Karel Svoboda/Zdeněk Borovec

Kněz:
Draculo, vstaň, než se v tmách rozední!
Tvou duši dnes čeká soud poslední!
Amen, Amen

Mnich:
Jenom žádné smilování

Dracula:
Tvůj křik strach mi nenahání

Mnich:
Pykat budeš, satanáši!

Dracula:
Zášť se s právem špatně snáší!

Služka - 1. Oběť:
Ty, kdos mi život vzal
Se dovoláváš práva!

Lorraine:
Já napůl žiju dál
A taky žádná sláva
Leč žádní soudci nepřijmou
Mou obžalobu nepřímou
Jak těžce ranil's duši mou, duši mou

Steven:
Ve výhni pekelné
Ať upír navždy zhyne!
I zlo je smrtelné!

Dracula:
Jen nahradí je jiné!
Věř, bratře, že z nás dospělých
Na svých ideálech, na svých přátelích
Dopustí se téměř každý
Aspoň takhle malinkaté
Obyčejné vraždy

Steven:
Tys proti Bohu s mečem stál

Dracula:
Hej, ty tam, proč's mi jen nesmrtelnost půjčil,

Steven:
A kosil věřící i chrám

Dracula:
Když's mě tím odsoudil k tmám?

Steven:
Mou sestru poskvrnil tvůj dráp

Dracula:
Tolik let byl jsem jen sám

Lorraine:
Tolik let byl on jen sám

Steven:
Krev tekla proudem, kam jsi šláp

Dracula:
Pomoz mi, hej ty tam!

Lorraine:
Pomoz mu, hej ty tam!

Steven:
Slyš mé Mene tekel

Dracula:
Splatím daň!

Steven:
Skončíš na dně pekel!

Dracula:
Tak se staň!

Šašek:
Střílet židy ani děti nikdy's nenařídil
Ač jsi vraždil po staletí,
Byl jsi vlastně břídil
Jinší machry znám!

Sandra:
Díky za ten hlas
Co řek mi slova sladká
Převlek poplet vás
Teď už mě bez pozlátka
Nebudete chtít
Nejsem ta, pro níž chtěl jste žít

Lorraine:
Celá léta lhal's

Dracula:
Přelud mysli choré

Lorraine:
A to mě nejvíc bolí

Dracula:
Měla's

Lorraine:
Jinou miloval's

Dracula:
Pravdu, Lorraine

Lorraine:
A svazek jakýkoli

Dracula:
Zklamán

Lorraine:
Mně jsi nenabíd

Dracula:
Nechci už dál

Lorraine:
Nejsem ta, pro niž chtěl jsi

Dracula a Lorraine:
Žít!

Všichni:
Buď navždy sbohem, Draculo!

Dracula:
Upíru osud odejít velí
Na věčnost za svou kněžnou
Vpusť tedy slunce do téhle cely
Paprsky ať mě sežhnou!

Všichni:
Buď navždy sbohem, Draculo!

Devastace Casina - Dracula

22. března 2009 v 20:47 Texty písniček
Album: Dracula

Karel Svoboda/Zdeněk Borovec

Profesor:
Pozór!!! Ááá....

Dracula:
Mluv, co je s tebou, příteli?

Nick:
A to je malér, to jsme nechtěli

Profesor:
Jak to tak vyhlíží
Zdraví bez všech potíží
Až na ten menší zkrat
Všechno v normě akorát

Dracula:
Tys mě chtěl chránit?
Tys mě snad měl rád?

Lorraine:
Žít si troufá každý živočich
Žít je pírko v dětských vrkočích
Které pohřbí jeden projektil
Žít všem kázal velký lodivod
Žít se dá jen jednou za život
Škoda, že jsi nesměl trošku dýl
Žít

Dracula:
Já nechci žít!

Lorraine v podzemí - Dracula

22. března 2009 v 20:44 Texty písniček
Album: Dracula

Karel Svoboda/Zdeněk Borovec

Lorraine:
Jak mám to ponížení snést?
Nejnicotnější ze všech malých
Teď dopíjím svůj hořký kalich
Jak mám to ponížení snést?
Můj bože, nepřeháním
Jak slepá šla jsem za ním
A ochotná k všem daním
Co za to odevzdám
Já byla z těch, co věří
Že mi jsme ti dva, kteří
Jak motýli, jak peří
Se vznesou ke hvězdám
Ten slibný první ples!
Co zůstalo z těch dob?
Tančila jsem! A dnes
Merčím tu tenhle strop
Zírám tu do čtyř stěn
Namísto do nebes
A v duchu ptám se jen
Zda ještě kvete bez
V co věřil ten můj Bůh
Ten, pro něhož tu pláču?
Náhražka jsem, jen vzduch!
On miloval tu káču!
On všechno pošlapal
On nese vinu za pád!
Teď, Lorraine, nič a pal!
I ty se nauč šlapat!
Proboha, stop!
Jsem stejná jako on
Taky všechno smetu
To ze mě vyvěrá poslední krůpěj - lítost
Už lásku necítím
Už nejsem lidská bytost
To chlap snad stvořil tenhle svět
To Bůh si nemoh vymyslet
A já už nevím kolik let
Jsem v něm jen pusté křoví
Dnes bez milostných šepotů
Tu marně buším do plotů
I do bran krutých despotů
A konejším se slovy:
Že možná šlo by to
To tristní zdejší šapitó
Zmáknout trošku líp

Casino show - Dracula

22. března 2009 v 20:40 Texty písniček
Album: Dracula

Karel Svoboda/Zdeněk Borovec

Hosté + Nymfy:
Hrajme dál, je věčný příkaz pro hravé
Hrajme dál, i když je štěstí vrtkavé
Zůstat ve hře je náš věčný cíl

Číšníci:
Na čumendu spíš
Jsme vlezli do Casina
Jednou přihodíš
A jedeš v tom
Happyend jak hrom
Má naše klukovina
U stolů a kas

Servírky:
U stolů a kas

Číšníci:
Zaměstnali nás

Servírky:
Zaměstnali vás
Tady Jean-Pierre
Když přijel do Londýna
Nebyl krupiér
Tak jako dnes
Za servírkou vlez
Však jednou do Casina
Aby v ceně stoup

Číšníci:
Aby v ceně stoup

Servírky:
Maká tu jak šroub

Číšníci:
Maká tu jak šroub

Všichni:
Ráj všech hazardérů
Scéna bez suflérů
Ráj
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!

Dracula:
Bože, je to pravda nebo sen?
Ve hvězdách to vždycky bylo psáno
Že se ke mně vrátíš, Adriano
Za střípek krásy tvé
Se růží vzdám

Sandra:
Za pozornost, pane, díky vám, díky vám

Lorraine:
Mám dost tvých erotických explozí!

Sandra:
Každá růže trnem pohrozí, pohrozí

Lorraine:
Ta nežádoucí osoba
Ženě z portrétu se podobá

Dracula:
Mé šperky znásobí
Lesk šíje tvé

Sandra:
Léčkám umím čelit, kráse ne, kráse ne

Lorraine:
Už nestrpím tvé choutky zvrácené!

Dracula:
Přestaň mě věčně špiclovat
A bránit mému vznětu!
Uhni mi z cesty, nechápeš
Co ve hře je, oč jde tu

Lorraine:
Právě, že všechno je jen hra
Jsi oběť svého klamu!

Dracula:
Já se k ní modlil tolik let
Až vystoupila z rámu!

Lorraine:
Teď budu já ta nejhorší
Tvé zkázy marně bráníc

Dracula:
Ona je věčná láska má!
A z tebe je mi nanic!

Všichni:
Ráj všech hazardérů
Scéna bez suflérů
Ráj i lázeň parní
V níž se majlant zmarní
Ráj!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!
Jde o peníze, jde o moc!

Škodolibé nymfy - Dracula

22. března 2009 v 20:31 Texty písniček
Album: Dracula


Karel Svoboda/Zdeněk Borovec

Nymfy:
Radujme se, jak ty zvěsti krásné jsou

Sbor:
Krásné jsou

Nymfy:
Že se kněžna s knížetem už nesnesou

Sbor:
Nesnesou

Krbová nymfa:
Pošlete to, dámy, dál!
Kdopak by se fámy bál?

Nymfy:
Když má dojem, že ji partner zasklívá

Sbor:
Zasklívá

Nymfy:
Špicluje a soptí ženská žárlivá

Sbor:
Žárlivá

Hodinová nymfa:
Pošlete to, dámy, dál!
Kdopak by se fámy bál?

Nymfy:
Všude vlezla, tak je vlezlá
Touží se tu chopit žezla

Lorraine:
Dost!

Nymfy:
Radujme se nad rostoucí aférou

Sbor:
Aférou

Nymfy:
Ty se už tak vážně dneska neberou

Sbor:
Neberou

Větrná nymfa:
Aféry jsou vítané
Ta se ututlá, ta ne

Hodinová nymfa:
Máme páru o tom páru

Krbová nymfa:
Předejme ji kuloáru

Větrná nymfa:
A když se ta fáma ujme

Nymfy:
Tak ji zase dementujme

Všichni:
To, co dřív svět považoval za faux pas
Toho je dnes normál plná Evropa,

Krbová nymfa:
Tak ať si s tím zápasí

Všichni:
DO - RE - MI - FA - SOL - LA - SI
Ať je dusno, ať je husto
Vaše trable, naše gusto!

Odhalení - Dracula

22. března 2009 v 20:22 Texty písniček
Album: Dracula

Karel Svoboda/Zdeněk Borovec

Profesor:
Mašinka jak včela
Tak pilná i tak chytrá
Do knížecího nitra
Teď zasvětí tě hned

Lorraine:
Co tu ale dělá
Ten obraz cizí ženy?
Vždyť není zas tak cenný
Co je to za portrét?

Profesor:
"Na tu se neptej" - pán řek kdysi

Lorraine:
Tajemný obraz. Proč tu visí?

Profesor:
Byl jsem velkorysý
Však ty máš jiný zájem

Lorraine:
Ten kraj tam za Dunajem
Byl plný krasavic
Je ve hře, kterou hrajem
Postav možná víc

Prázdné Casino - Dracula

22. března 2009 v 20:19 Texty písniček
Album: Dracula

Karel Svoboda/Zdeněk Borovec

Lorraine:
Zas jeden pasiáns, co vyjít moh už málem
Zas dáma srdcová se míjí s černým králem
Hru balím s klidem rutinním
Ne, karty z toho neviním
Že mezi mnou a mezi ním
Se propast stále hloubí
Čtu denně v jeho grimasách
Že pláč, co cítím na řasách
By jeho buši nezasáh, nezasáh, nezasáh

Profesor:
Stav Draculův je beze změn
Mě trápí jen ta psyché!

Lorraine:
Vem vína číš
Vždyť s tou, jak víš
I trápení je liché

Profesor:
I když dosti má sil
Buďme k němu vlídní
Hrozí schizoidní
Lunatický stav

Lorraine:
Jak ti přístroj hlásil
Pán je bez nesnází
Co mu tedy schází
Když je vlastně zdráv?

Profesor:
Cosi velmi podstatného
Pod srdeční chlopní
Vampíři už podle mého
Citu nejsou schopni

Lorraine:
K přístroji mě zaveď dolů!

Profesor:
Tam ty nesmíš vstoupit!

Lorraine:
S tebou můžu!
Však to spolu zvládnem
Nejsme hloupí

Absolonová: Strašně se za otce stydím!

22. března 2009 v 20:00 | www.blesk.cz |  Ostatní
20.03.2009 19:02

Zpěvačka Monika Absolonová je v šoku z toho, co chtěl její otec Čeněk Absolon provést dětem novinářky Kateřiny Hamrové (41). Ta o podivném podnikání Absolona točila investigativní reportáže.

"Pan Absolon si nejprve u televize zajistil, že se ty reportáže nebudou vysílat a pak mi začal vyhrožovat. Tedy konkrétně hrozil, že nechá zohavit mé dvě malé dcery. A na důkaz toho, že to myslí vážně, mi začal přesně říkat, kdy a kam s chůvou chodí, v jakých parcích si hrají a podobně," popisuje mafiánské praktiky Čeňka Absolona Hamrová.

Když se o případu dozvěděla Monika Absolonová, byla z chování svého otce v šoku. Na druhou stranu jí ale zase tolik nepřekvapilo.

"Teprve teď se postupně dozvídám, co všechno a kolika různým lidem můj otec ublížil. Ale věřte mi, že úplně nejvíc jsem to donesla já, moje maminka a můj bratr,"smutně komentuje otcovy počiny úspěšná zpěvačka.

"Kateřino, vy jste změnila zaměstnání a měla jste pokoj. Já otce změnit nemohu. Já nikdy od něj nebudu mít pokoj," naříká Absolonová. "Můj otec je psychopat a strašně se za něj stydím," rázně uzavřela zpěvačka nejnepříjemnější téma svého života.
Kateřina Hamrová: otevřený dopis Monice Absolonové

Vážená Moniko,

K těmto řádkům mne přiměl váš rozhovor na stránkách Ona dnes, který jsem si přečetla (zveřejněn 19.3.2009). Už poněkolikáté se vyjadřujete k vašemu otci, se kterým já mám nepříjemý a velmi emotivní osobní zážitek. Ale od začátku.

Mám dvě dcery. Obě vám velmi fandí a mají vás moc rády. Doslova hltají vaše role v muzikálech a často se chlubí, že mají váš podpis nebo vás potkaly v divadle, kde vystupujete. Už jsem si zvykla, nicméně pokaždé, když o vás hovoří, mi na mysli vytane vzpomníka z minulosti...

Byla jsem mladá, nespoutaná a nesla se na porevoluční vlně touhy ukázat lidem pravdu a spravedlnost, a když ne před soudní stolicí, alespoň prostřednictvím televize. Jako reportérka publicistiky jsem si vybírala velmi ostrá a vyhrocená témata. Jedno z nich se mi stalo osudným. Bylo úzce spojeno s vaším otcem.

Dodnes si pamatuji, jak jsme přijeli se starými sourozenci k domu, ve kterém jste také žila s vaším tehdejším manželem, hokejistou Václavem Eiseltem. Během toho, co mi dvojice starých lidí za plotem ukazovala, kde si jako děti hrály, jste vycházela na balkón a shora, než nás váš otec vyhodil, jste ostentativně shlížela, co se dole děje. Fuj, ti lidé, co přijeli s natáčecím štábem, si troufají tvrdit, že dům, ve kterém žijete, vždy patřil a měl by patřit jim. Víte, točila jsem tehdy o tom, jak váš otec údajně prapodivně zachází s majetkem tehdy se rozpadlého Fondu dětí a mládeže, jak údajně skupuje jeho bývalé nemovitosti za babku a podniká s nimi další prapodivné tahy. Jak prý majetnicky jedná na zastupitelstvu Prahy Libuš, kde jste tehdy bydleli, jak na tamní skládku zaváží nepovolený odpad, jak ovlivňje zastupitele obce na svoji stranu. Obvinění z pera anonyma, nicméně člověka znalého situace, byla řada, a tak mi tohle téma bylo scháleno tehdejším dramaturgem pořadu Černé ovce.

Když má investigace dosáhla určitého stupně, a televize odvysílala první ze série mých reportáží, vše se zastavilo. Váš otec jednal s vedením televize a krom zákazu jakéhokoli pokračování nastoupily tvrdé a rázné výhružky na moji adresu. Respektive, abych byla přesná, vyhrůžky, jak nechá zohavit moje - tehdy malé děti.


Milá Moniko,

váš otec se ve vás viděl. Miloval vás a plnil vaše přání stát se zpěvačkou. Zafinancoval cokoli, abyste se mohla pěvecky zdokonalovat. Stal se mecenášem divadla, ve kterém jste se stala doslova přes noc divou.

Víte, vše vám ze srdce přeju. Co bych vám nepřála, je strach, když mi váš otec vyhrožoval přes různé osoby nebo dokonce i sám, že mi zmrzačí dcery. Jak mě mrazilo, když přesně popsal cestu, kudy chodí s chůvou či parky, kam si chodí hrát a řekl, že pokud nenechám být na pokoji jeho osobu, dřív nebo později se jim něco stane.

Byly roky, kdy jsem vás nenáviděla, za to, co váš otec je. Jak se s ním chlubíte, jak ho prezentujete v médiích, jak ho milujete. Ovšem dnes je vše jinak - u mne i u vás. Vy na otci nenecháte nit suchou a já se vyrovnala s tím, že jsem přestala dělat práci, která mne naplňovala. Ale jak se říká, člověk může odpustit, nemůže zapomenout. Proto asi píšu tenhle dopis...

Naprosto konkrétní výhrůžky vašeho otce způsobily, že jsem se rozhodla odejít, přestat být tou "spravedlivou reportérkou", co hledá pravdu. Děti jsou mojí Achillovou patou a raději budu "blbá blondýna v šoubyznysu" než spravedlivá novinářka, co se každý den o ně bojí. Když nyní na různých místech čtu, jak jste svého otce zavrhla, je mi vás i jeho líto. Jsem si jistá, že bez jeho finanční podpory byste neměla možnost dotáhnout to tam, kde jste pěvecky dnes. Na druhou stranu jsem trochu ráda, že i vy jste poznala jeho druhou tvář.

Autor: efk, höh
Foto: Jiří Černohorský

Monika Absolonová a Daniel Hůlka: Milenci?!

22. března 2009 v 19:53 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
22.3.2009

PRAHA - Podle deníku Blesk zpěvák Daniel Hůlka (40) už čtvrt roku chodí se svou muzikálovou kolegyní Monikou Absolonovou (32).
Jejich muzikálová láska Draculy a Lorraine prý přerostla ve skutečný vztah… Oni oba to ale popírají! "Jsme jen dobří přátelé," tvrdí svorně. V kuloárech Divadla Hybernia, kde se muzikál Dracula hraje, se ale šušká něco jiného. "Vím o tom, ale mě už se to netýká," potvrdila například Libuška Vojtková.

Autor: (lc)
Foto: Marek Pátek

Známé tváře 'spíchly' panenky UNICEF

21. března 2009 v 18:32 | www.blesk.cz |  Ostatní
01.10. 17:25

Krejčovské řemeslo si na vlastní kůži vyzkoušela řada známých osobností. A dokonce takové hvězdy, které si člověk s jehlou v ruce dokáže jen těžko představit.
Monika Absolonová (32): Kleopatra. Zpěvačka vytvořila panenku inspirovanou svou muzikálovou Kleopatry.

Přední čeští návrháři, herci i zpěváci ušili panenky pro Český výbor UNICEF v rámci akce 'Adoptuj panenku a zachráníš dítě', jehož cílem je získat finanční prostředky pro celosvětové očkovací kampaně.

Benefiční aukce panenek se uskuteční dnes v Panteonu Národního muzea. Vyvolávací cena každé je 3000 korun, což je suma postačující k očkování pěti dětí.

Autor: tuš
Foto: abl

Moje kecy: No, Monča je moc šikovná. Ale ty šatky jsou krásný. :)

Novinářka Hamrová: Otec Absolonové hrozil, že mi zmrzačí děti

21. března 2009 v 18:26 | www.blesk.cz |  Ostatní
20.3.2009 10:35

Novinářka a moderátorka Kateřina Hamrová (41) přiznala, že otec zpěvačky Moniky Absolonové (33) Čeněk Absolon (55) jí chtěl zmrzačit její dvě dcery! Důvodem byly Hamrové reportáže o podivném podnikání Absolona!
"Pro pořad Černé ovce jsem točila o tom, jak Absolon vytuneloval majetek za desítky milionů korun z bývalého Fondu dětí a mládeže. Když televize odvysílala první reportáže, najednou vyšší místa všechno stopli. Absolon si to vyjednal s vedením televize. A vedle toho padly na mojí adresu tvrdé a rázné výhružky. Abych byla konkrétní - Absolon mi vzkázal, že nechá zohavit mé dvě malé dcery," popsala Hamrová Blesk.cz.
Čeněk Absolon byl při tom znám, jako jeden z nejbližších přátel mafiána Františka Mrázka. "Vyhrožoval mi přes různé lidi a pak dokonce i přímo on sám, že mé dcery zmrzačí. A jako důkaz, že to myslí naprosto vážně, tak mi začal zcela přesně popisovat cestu, kudy mé dcery chodí se svou chůvou, jména parků, kam si holky chodí hrát. Prý se jím dřív nebo později stane něco opravdu hrozně ošklivého," otřásá se hrůzou moderátorka, která se proslavila jako "hloupá blondýna" vedle Jana Krause.

Výhružky Absolona nakonec zabrali. "Po tomhle zážitku jsem se rozhodla odejít. Rozhodla jsem se, že raději budou blbou blondýnou, než spravedlivou reportérkou, co se dnem i nocí musí bát o život svých dcer. Moje holky jsou moje Achillova pata," smutně přiznává Hamrová. Ta celý příběh chce zveřejnit na svém blogu na serveru idnes.cz.
Zpěvačka Absolonová se k mafiánským praktikám svého otce nechce vyjadřovat. "Už to není můj otec. Je to jen psychopat, který ničí život spoustě lidí," distancuje se od Absolona zpěvačka. Ta se svého otce zřekla poté, co jí před časem fyzicky napadl a vyhrožoval jí smrtí.

Autor: efk
Foto: abl

Moje kecy: Ach, jo, už je to tady zase. A pak prej, že to Monča furt vytahuje. Si myslím, že už by to chtěla mít dávno za sebou.

Absolonová chodí s Hůlkou!

21. března 2009 v 18:17 | www.blesk.cz |  Ostatní
21.3.2009 05:00

Nový milenecký pár českého showbyznysu je tu! Daniel Hůlka (40) se zbláznil do kolegyně Moniky Absolonové (32). Návrat k exmanželce Libušce Vojtkové se nekonal, Hůlka zato´sáhl´ po její nejlepší kamarádce!
A zatímco zpěvačka o Hůlkovi mluví jen jako o výborném chlapovi a kamarádovi, kolegové o jejich vztahu vědí. "Vím o tom. Mě už se to ale netýká, je to jejich soukromá věc," řekla Blesku exmanželka Hůlky a zároveň nejlepší kamarádka Absolonové, tanečnice Libuška Vojtková.
Zatímco všichni očekávali v muzikálu Dracula velký návrat Hůlky k exmanželce Libušce, zpěvák zalovil jinde. A jejich vztah je téměř oficiální.

"Jsou spolu už několik měsíců," reagoval na vztah Hůlky a Absolonové ředitel Hudebního divadla v Karlíně Egon Kulhánek.

Autor: Gabriela Wolfová
Foto: Jiří Hadač, Jindřich Starý

Moje kecy: Wau, tak tohle je senzace. Jestli je to pravda, tak to oboum moc přeju. :)