Únor 2009

Premiéry Mony Lisy budou tři!

28. února 2009 v 17:00 | www.sip.denik.cz |  Muzikál Mona Lisa
26.02.2009
PRAHA - A je to tu. Dlouho očekávaný původní český muzikál Bohouše Josefa, Michala Davida, Lou Fanánka Hagena a Libora Vaculíka Mona Lisa spěje rychlým tempem k premiéře.
"Pozor, dojde ne k jedné, ale třem, které se uskuteční v Divadle Broadway 4., 5. a 6. března," vysvětlil Šípu producent Oldřich Lichtenberg.

A proč zrovna tři premiéry? "Odpověď je jednoduchá. Na všechny role máme dvě až tři alternace, které jsou velice vyrovnané, a premiéru si proto zaslouží hrát všichni. Proto jsme se rozhodli, že ve třech prvních představeních se vystřídá celý herecký, pěvecký a taneční ansámbl. Je to spravedlivé, bez protekce a lobbingu. A premiérové diváky chci upozornit, že budou i tři úplně shodné rauty," dodal se smíchem Lichtenberg.

Pro upřesnění jen stručně k hlavním rolím. Příští středu hraje Monu Lisu Dasha, Leonarda da Vinciho Bohouš Josef, matku Hana Zagorová, o den později je vystřídají Monika Absolonová, Marián Vojtko a Helena Vondráčková a v pátek si zahrají Marta Jandová, Petr Muk a Linda Finková.

Autor: (vls)
Foto: Šíp/Kateřina Šulová

Helena Vondráčková ostrouhala: Premiéru zpívá Zagorová!

28. února 2009 v 0:03 | www.odhaleno.cz |  Muzikál Mona Lisa
26.02.2009

Muzikál Mona Lisa nabývá konečnou podobu.

Produkce konečně odtajnila, která z hvězd si zahraje na první premiéře. Nakonec bude premiérovou Monou Lisou zpěvačka Dasha (27). Věčně druhá, drobná dívka s fantastickým hlasem, která alternuje i Lucii Bílou v Carmen, se tak konečně po letech dočkala. "Jsem moc ráda, přiznám se, že jsem byla docela překvapená a budu mít určitě velkou trému," svěřuje se zpěvačka původem ze Zlína.

Na druhé premiéře se objeví v titulní roli Monika Absolonová a na třetí Martina Jandová. Monika, která se už podruhé ocitla v Divadle Broadway na druhém místě (roli Kleopatry si při obnovené premiéře nedávno zahrála mladičká Kamila Nývltová) není rozhodnutím nijak zaskočena.

"Nejsem žádná fúrie, já to Dashe moc přeju," prohlašuje Monika s úsměvem.

I Martina Jandová, která roli převzala po Ivetě Bartošové, říká: "Já s tím žádný problém nemám, když budu zpívat na třetí premiéře, tak to chápu jako do třetice všeho dobrého."

V případě dalších dvou velkých pěveckých hvězd Hany Zagorové a Heleny Vondráčkové, které ztvárňují matku Mony Lisy, si ani jedna ze zpěvaček nekladla podmínku, aby byla první a dostala přednost. Produkce ale měla nakonec jednoduché rozhodování. "Helena Vondráčková se sama rozhodla, že dá Hance přednost, takže nebylo co řešit," říká s úlevou producent Oldřich Lichtenberg. Rozhodování totiž nebylo snadné. Jak Zagorová, tak Vondráčková svoji roli bravurně zvládají. Obsazení je tedy už známé, z mužů si zahrají na první premiéře autor Bohouš Josef, Petr Kolář i Pepa Vojtek.

V případě pánského obsazení neměla produkce prý zase tak těžké rozhodování. Vše nasvědčuje tomu, že žádné drama se snad nebude konat.

Zpěvačky už mají jiné starosti. Honosné kostýmy návrháře Romana Šolce, které stály produkci dva miliony osm tisíc korun, jsou sice nádherné, ale obléci se do nich vyžaduje trénink. A Mona Lisa se během představení navíc převléká dvanáctkrát!

Její matka celkem pětkrát a má také nejdražší šaty. Patero rób přišlo na tři sta padesát tisíc Kč. Jedny šaty jsou krásnější než druhé. Budou ale zpěvačky stíhat tak rychlé převlékání?

"Jde o zvyk, bude to pěkný fofr, naštěstí nám přitom vždycky někdo pomáhá,"svěřuje se s úsměvem Helena Vondráčková.


Osoby a obsazení muzikálu Mona Lisa:
Leonardo da Vinci…………………………………………………..………Muk, Vojtko, Josef
Lisa del Giocondo……………………………………..………..Absolonová, Bartošová, Dasha
Giuliano de' Medici - milenec Lisy ………………………………...Kolář, Beroun, Toužimský
Francesco del Giocondo - manžel Lisy ………………………...…….…………..Vojtek, Skala
Michelangelo Buonarroti - sochař …………..……………………………Bastien, Josef, Amiri
Margerita Amadori - nevlastní sestra Lisy ……...……..……Jandová, Procházková, Trvalcová
Caterina de´ Gherardini - matka Lisy …………………….....Vondráčková, Zagorová, Finková
Pietro Soderini - gonfaloniér Florencie ……………………………………….Čok,Trapl, Pošta
Raffael Santi - malíř ………………………………………………… Savka, Bernáth, Horváth
Bernardo Alfonso - Leonardův sluha …………………………………………….Fiala, Maxián
Giacomo Salai - Leonardův žák ………………………..……………...Barták, Poláček, Tomeš
Smrt ……………………………………………….…………….Bastienová, Fricová, Hájková


Autor: Lenka


Dracula Hůlka: Má svoji nej. Jméno ale tají!

27. února 2009 v 23:46 | www.super.cz |  Moničini kolegové
19.02.2009
Představitel pána temnot Dan Hůlka (40) vystřídal v muzikálu Dracula více pěveckých partnerek. I když má mezi nimi svoji vyvolenou, její jméno odmítá prozradit!

Leona Machálková, Iveta Bartošová, Monika Absolonová, Lucie Bílá, Magda Malá, Kamila Nývltová, Šárka Vaňková, či Radka Fišarová? S těmito všemi měl a má totiž Dan coby představitel Draculy na jevišti do činění...
Je tedy mezi těmi, kterou držel na pódiu v muzikálu Dracula v náručí, ta, se kterou se mu spolupracovalo nejlépe? "No samozřejmě," zasmál se Daniel, který se vrátil do obnovené premiéry muzikálu po třinácti letech.

Mezi jeho partnerkami se objevila hromada známých jmen. Jméno té nej ale zpěvák urputně tají. "To vám neřeknu," odpověděl Daniel na otázku a přitom nezapřel v sobě pravého gentlemana!

Kvůli své opětovné roli pána temnost podstoupil Dan Hůlka přísnou dietu, díky které se mu nakonec podařilo shodit kýžených dvacet kilo. Která dáma by si tedy nezazpívala ráda po boku nového a štíhlejšího fešáka Daniela Hůlky?

Autor: (ks)

Vondráčková v Moně Lise: Ňadra se dmou, ale hnědá paruka z ní dělá stařenu!

27. února 2009 v 23:42 | www.super.cz |  Muzikál Mona Lisa
17.02.2009

Zpěvačka Helena Vondráčková (62) se poprvé představila v kostýmu, v němž ztvární matku Mony Lisy. Dekolt má opravdu výstavní, ale hnědá paruka jí zbytečně přidává roky.
"Nejdražší kostýmy oblékne postava matky - Caterina de´Gerardini, kterou ztvární Linda Finková, Helena Vondráčková a Hana Zagorová. Patero nádherných rób pro všechny tři dámy přišlo na 350 000 korun, dalších 80 000 korun pak stály paruky, boty, šperky a další doplňky. Kostýmy se od ostatních liší výběrem materiálů a luxusnějšími šperky. Ty jsou pro tuto příležitost speciálně vyrobené stejně jako originální aplikace výšivky," prozradila Super.cz PR manažerka Divadla Broadway, kde bude mít 4. března muzikál Mona Lisa premiéru, Martina Jandová.
Heleně i Haně Zagorové nákladný kostým opravdu sekne, ale v tmavých parukách, které jim zakrývají jejich blond hřívy, obě vypadají daleko starší, než jsou.

Nejkomplikovanější to bude mít z hlediska kostýmů hlavní postava Mona Lisa, bude se totiž převlékat celkem dvanáctkrát.
Poradit si s tolika převleky bude muset Dasha, Monika Absolonová a Marta Jandová, jež roli převzala za Ivetu Bartošovou. Kostýmy připravené pro Bartošovou, která tři týdny před premiérou dostala padáka, protože nezvládala nazkoušet svou roli, nepřijdou vniveč, budou se na dceru Petra Jandy z prvního manželství přešívat.

Autor: (mr)

Kolegiální gesto Vondráčkové: premiéru nechala Zagorové

27. února 2009 v 23:28 | www.revue.idnes.cz |  Muzikál Mona Lisa
25.02.2009

Premiérové obsazení dlouho očekávaného muzikálu Mona Lisa, který se odehraje 4. března v Divadle Broadway, je již známé. Vedle Dashy coby Mona Lisy, Josefa Vojtka a Petra Koláře se v roli matky představí publiku Hana Zagorová. Její kolegyně Helena Vondráčková se slavnostní premiéry dobrovolně vzdala.
Takové kolegiální gesto ještě producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg za dobu své kariéry nezažil a bude si ho podle svých slov do smrti vážit. Helena Vondráčková spolu s manželem a manažerem v jedné osobě Martinem Michalem totiž na poslední schůzce s ním sama navrhla, aby premiéru hrála Hana Zagorová.
"Rozhodnout, kdo si zahraje premiéru, je vždy těžké. Zvlášť, když máme volit mezi takovými zpěvačkami, jako je Helena Vondráčková a Hana Zagorová. Každá je jiná stejně jako jsou odlišné role matky v jejich podání. Obě se jich zhostily bravurně a zasloužily by si tedy odehrát i premiéru. Dokonce jsme zvažovali, že se o ni podělí a odehrají každá polovinu. Nakonec udělala Helena tohle gesto a nám tím vyřešila velký problém," řekl iDNES.cz Lichtenberg.
Helena Vondráčková se jako Caterina de´ Gherardini na prknech Divadla Broadway objeví až ve druhé premiéře 5. března. Její dceru Mona Lisu ztvární Monika Absolonová. Do třetice, 6. března, se publiku představí v hlavní roli dcera Petra Jandy Marta Jandová, která se díky odchodu Ivety Bartošové z projektu dostala v alternaci Mona Lisy na třetí příčku. Matkou jí bude Linda Finková.
Premiérové obsazení bylo odtajněno na poslední tiskové konferenci před premiérou muzikálu. Role moderátorky výjimečného dopoledne se zhostila Kristýna Bastien-Kloubková, která se představila ve svém kostýmu Smrti z dílny dvorního kostýmního výtvarníka oblíbeného pražského divadla Romana Šulce.
Na jevišti přivítala kromě herců i tvůrce muzikálu, především autora hudby Bohouše Josefa, hudebního supervizora a producenta Michala Davida a také autora námětu a scénáře, režiséra i choreografa v jedné osobě Libora Vaculíka.
Nechyběla ani malá ochutnávka z muzikálu, který prý vhání slzy do očí i samotným účinkujícím. Tajemný příběh Mona Lisy je opravdu silný a emotivním scénám podléhají i ti nejtvrdší jedinci. Milostný duet Jednou lásko přísahám, který tu například zazněl v podání Petra Koláře a Dashy, ostatně mluví za vše.

Autor: ja

Muzikálový debut Bohouše Josefa má vysvětlit záhadný úsměv Mony Lisy

27. února 2009 v 23:07 | www.kultura.idnes.cz |  Muzikál Mona Lisa
25.02.2009 

Leonardo da Vinci, Raffael Santi, Michelangelo Buonarotti. A tajemná Mona Lisa, nešťastně provdaná jako Lisa del Giocondo. Ikony renesance a "tajemnou" usmívající se dámu z obrazu splétá do intrikami a emocemi zahuštěného příběhu nový muzikál pražského Divadla Broadway. A slibuje vysvětlit i onen záhadný úsměv.

http://kultura.idnes.cz/muzikalovy-debut-bohouse-josefa-ma-vysvetlit-zahadny-usmev-mony-lisy-1z2-/divadlo.asp?c=A090224_195211_divadlo_jaz

Premiéru má příští středu. Na motivy knihy Dietera Sinna jej volně napsal Libor Vaculík, jenž je současně režisérem i choreografem. Hudbu složil Bohouš Josef, který tak jako muzikálový autor debutuje.

"Pro mě je právě Bohouš největším objevem. Najít skladatele, který napíše dvě a půl hodiny melodií, není snadné. Navíc jeho hudba není vyložený střední proud, ale drží si trochu zvuk a la Burma Jones," libuje si producent Oldřich Lichtenberg.

"Šel jsem kolem knihkupectví a uviděl za výlohou knihu o Leonardovi a jeho díle. Na titulce byla Mona Lisa. Tak jsem si říkal, Monu Lisu zná každý, to by byl námět!" zavzpomínal na prvotní inspiraci Bohouš Josef.

Obecenstvu hodlá Lichtenberg nabídnout výpravné kostýmy, jejichž barevnost i forma údajně vycházejí z Leonardových obrazů. Nejnákladnější róbu však v muzikálu nenosí Mona Lisa, ale její matka, která je jednou z podstatných figur v komplikované zápletce.

V její roli se střídají Hana Zagorová s Helenou Vondráčkovou a Lídou Finkovou. První premiéru odzpívá Zagorová. Monu Lisu ztvární zpěvačka Dasha, jež alternuje s Monikou Absolonovou a Martou Jandovou. Ta nahradila Ivetu Bartošovou, která z inscenace pro neshody odešla.

Muzikálový debut Josefa
"Jeho hudba není vyložený střední proud, ale drží si trochu zvuk a la Burma Jones," řekl o tvorbě Bohouše Josefa producent Oldřich Lichtenberg.

Autor: čič MF DNES ČTK

Na Broadway přichází Mona Lisa

27. února 2009 v 23:00 | www.denik.cz |  Muzikál Mona Lisa
24.02.2009

Praha - Za týden bude mít premiéru muzikál z dílny Bohouše Josefa, Michala Davida a Lou Fanánka Hagena.

V Divadle Broadway se už pomalu schyluje k premiéře muzikálu Mona Lisa, který na motivy románu Dietera Sinna Mona Lisa " La Gioconda" volně napsali Bohouš Josef, Michal David (hudba) a Lou Fanánek Hagen (libreto). Poprvé jej diváci zhlédnou 4. března, 5. a 6. března budou následovat další premiéry, ovšem s obměněným obsazením.

"Možná jste zaregistrovali, jak bolestně se v posledních dnech muzikál rodil a jaké zprávy se o něm (pozn. v souvislosti s ukončením spolupráce s Ivetou Bartošovou) šířily. Věřte ale, že to nebylo na úkor věcné podstaty, protože muzikál je krásný. Děkuju Bohoušovi Josefovi, který je zároveň autorem jeho idey, za skvěle odvedenou práci i režiséru Liboru Vaculíkovi za nezměrnou trpělivost v rámci zkoušek," řekl při setkání s novináři producent Oldřich Lichtenberg.

"Konečně jsme dospěli do závěrečné etapy příprav," oddychl si Vaculík. "Jednu scénu, která má šest nebo sedm minut, zkoušíme třeba stokrát dokola. Na jevišti jsme tedy dvanáct hodin denně. Všechno to děláme proto, aby ta inscenace byla co nejkrásnější," podotkl Vaculík, který si velmi cení nasazení všech zúčastněných, kteří prý podávají kvalitní výkony. "Především jsem rád, že máme tři krásné Lízy - Moniku Absolonovou, Dashu a Martu Jandovou," doplnil.

Právě Marta Jandová, dcera rockera Petra Jandy, naskočila za Ivetu Bartošovou do role Mony Lisy na poslední chvíli. "Něčí smůla se stala mým štěstím, není to zrovna moc příjemné, ale je to tak," sdělila Jandová. "Jsem vděčná za to, že mi pan Lichtenberg ponechal i druhou roli Lisiny sestry Margherity, kterou jsem zkoušela už před tím. Obě ty ženské mě baví - zatímco Mona Lisa je dáma, anděl, vznešená labuť, Margherita je jednoduše řečeno dračice, ďábel. A možná mi víc sedí, jako rockerka k ní mám blíž," uvedla zpěvačka, která si svoji první muzikálovou roli - Agnes - odbyla před dvanácti lety v Krysařovi. Poté se ale vydala na pěveckou dráhu. Uznání si vydobyla především v Německu, kde působí v kapele Die Happy.

Vedle Jandové budou dalšími ozdobami muzikálu Helena Vondráčková, Hana Zagorová a Linda Finková (matka Mony Lisy), z pánů se mohou diváci těšit na Petra Muka, Bohouše Josefa, Mariana Vojtka (Leonardo da Vinci), Petra Koláře, Tomáše Berouna, Jana Toužimského (Giuliano de´Medici), Josefa Vojtka, Martina Skalu (Francesco del Giocondo), Viléma Čoka, Tomáše Trapla, Martina Poštu (Pietro Soderini), Tomáše Savku, Juraje Bernátha či Vlastimila Horvátha (Rafael Santi).

O kostýmy v celkové hodnotě tři miliony korun se postaral renomovaný návrhář Roman Šolc, který našel inspiraci v dobové módě italské renesance (nejdražší róby oblékne postava matky Mony Lisy - Caterina de´Gerardini). Autorem důmyslné scény je Martin Černý.

Autor: Gabriela Kováříková

Vondráčková se o premiéru neprala. Ustoupila Zagorové

27. února 2009 v 22:55 | www.bleskove.aktualne.centrum.cz |  Muzikál Mona Lisa
25.02.2009

Praha - Zpěvačka Helena Vondráčková udělala gesto dámy a nechtěla být za každou cenu hvězdou první premiéry muzikálu Mona Lisa.
Divadelního dne D, který připadne na 4. března, se dobrovolně vzdala ve prospěch kolegyně Hany Zagorové, se kterou se alternují.

"Helena ani neprojevila zájem, aby hrála na první premiéře, což nám samozřejmě usnadnilo výběr," řekl na tiskové konferenci producent Oldřich Lichtenberg.
To, že se Vondráčková nedrala o premiéru mělo i jiné důvody.
"Helena s Hankou jsou velké kamarádky. Ten důvod - proč Helena nestála za každou cenu o premiéru - byl jasný. Nedávno totiž přišla za Hankou, že se jí z jejího repertoáru líbí jedna písnička a zda by si ji mohla půjčit. Hanka řekla, že samozřejmě, a tak jí Helena tímto gestem vstřícnost oplatila," uvedl pro společenskou rubriku Aktuálně.cz manžel a manažer Vondráčkové Martin Michal.

"Víme, že Hanka o premiéru velmi stála. A Heleně je jedno, zda bude hrát v první, ve druhé nebo ve třetí," míní Michal.

A kdože dále se na vůbec prvním představení ukáže na pódiu? Monu Lisu ztvární zpěvačka Dasha, Francesca del Giocondo Josef Vojtek.

Stálice na hudebním poli Vondráčková se tak na pódiu představí až o den později, při druhé premiéře, v roli Mony Lisy stane Monika Absolonová. Třetí premiéra, jež se odehraje 6. března, pak bude patřit Lindě Finkové.
Finální obsazení muzikálu Mona Lisa prošlo několika excesy. Hlavní roli měla původně ztvárnit Bára Basiková, která ovšem otěhotněla.

Na scénu tedy nastoupila Iveta Bartošová. Ta vypadla ze hry po tom, co ji na jedné ze zkoušek údajně hrubě urazil režisér Libor Vaculík.

Na své si tak přišla Marta Jandová, dcera lídra legendární rockové skupiny Olympic Petra Jandy a členka německé kapely Die Happy.

Jandová ale bude mít napilno - kromě hlavní představitelky Mony Lisy ztvární i roli Margherity Amadori.

Autor: Lenka Pospíšilová, gra
Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Mona Lisa: Blesk.cz má tři další písně!

27. února 2009 v 22:41 | www.blesk.cz |  Muzikál Mona Lisa
25.02.2009

Netrpělivě očekávaný muzikál Mona Lisa se již za týden dočká své premiéry. A Blesk.cz vám z něj již teď exkluzivně přináší další tři písně!


V jednom z muzikálových songů září Bohouš Josef, v dalším Monika Absolonová a v posledním Hana Zagorová.

Autor: red

Muzikál Mona Lisa: První záběry z generálky

27. února 2009 v 22:25 | www.blesk.cz |  Muzikál Mona Lisa
24.02.2009 

VIDEO: Přípravy muzikálu Mona Lisa vrcholí, premiéra v divadle Broadway proběhne již 4. března! Blesk.cz na jeho generálce zastihl Moniku Absolonovou a Petra Koláře.


Muzikál Mona Lisa bude mít hned tři premiéry, během kterých se představí každá z alternujících dvojic.
V hlavní roli zazáří Dasha, Monika Absolonová a Marta Jandová, která nahradila Ivetu Bartošovou. Ta z muzikálu odešla kvůli rozporům s režisérem.

Autor: red
Foto: Jiří Černohorský

Také na těchto se lékaři vyřádili

27. února 2009 v 22:17 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
26.02.2009

Obliba plastických operací je v Česku velká a neustále roste. Nevyhýbá se ani celebritám. Tady je výčet těch, kteří lékařský zákrok přiznali.

Václav Klaus - oční víčka
Jiří Langmajer - oční víčka
Martin Maxa - oční víčka
Agáta Hanychová - rty
Gábina Partyšová - liposukce
Iveta Bartošová - liposukce
Petra Buzková - zmenšení prsou
Ivana Macháčková - nos
Daniela Šinkorová - nos
Bára Basiková - nos
Monika Absolonová - nos
Autor: (sts, vet, wer), (red)
Foto Aha! - Petr Novotný, Alexandr Malachovský, David Kundrát, Martin Hykl, Marek Pátek, ara

Premiéra Mony Lisy - Vondráčková ustoupila Zagorové, ale byl to boj!

27. února 2009 v 22:12 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Mona Lisa
25.02.2009

Helena Vondráčková (vlevo) přenechala premiéru v roli matky Cateriny de Gherardini kolegyni Haně Zagorové. Matkou Mony Lisy na premiérovém představení chystaného muzikálu bude Hana Zagorová (62), která v roli alternuje s Helenou Vondráčkovou (61)! Původně sice o tom, která z hvězd českého popu bude hrát premiéru, měl rozhodnout los, ale Vondráčková se rozhodla, že kamarádce Hance první představení přenechá.

"Helena ani neprojevila zájem o to hrát první premiéru, což nám samozřejmě usnadnilo výběr. Musím ale přiznat, že tohle jsme řešili nejvíce," potvrdil producent muzikálu Oldřich Lichtenberg.

Slavnostní představení 4. března neodehraje Monika Absolonová ani Marta Jandová, která nahradila Ivetu Bartošovou, ale Dasha, jež hraje Monu Lisu. Spousta herců však tvrdí, že u první premiéry není o co stát. Petr Muk alias Leonardo da Vinci je dokonce přesvědčený, že hrát na premiéře pro herce není žádná výhra. "Jednou jsem se takhle dohadoval s Kamilem Střihavkou, víc jsem zkoušel a nakonec to dopadlo tak, že kritici napsali, že to nestálo za nic, všichni nás kritizovali. Vždyť my hrajeme pro obyčejné lidi, kteří se na premiéru stejně nedostanou," řekl Muk.

Autor: (kre)

Jarek Nohavica na Deskách roku 2008: Chceme vám zvednout náladu

21. února 2009 v 14:57 | www.denik.cz |  Akce
17.02.2009

Praha - Divadlo Hybernia se ve středu 11. února stalo dějištěm oficiálního vyhlášení nejprodávanějších hudebních nosičů za uplynulý rok. Kdo z českých interpretů, interpretek a skupin si vedl nejlépe, budou moci diváci sledovat ze záznamu, který jim v úterý - hned po Velmi křehkých vztazích - nabídne televize Prima.

Název jednoho z oblíbených seriálů a pořadů Primy není zmíněn náhodně, protože to byli právě jejich protagonisté (herci Dana Morávková, Michaela Horká a Lumír Olšovský, moderátoři Petr Lesák, Terezie Kašparovská a Pavel Zuna či odborníci na výživu Kateřina Cajthamlová a Petr Havlíček), kteří se předávání Desek roku 2008 chopili. Jejich průvodcem a glosátorem se stal Petr Vondráček, moderátor zábavné show Hádej, kdo jsem!.

Jako první si pro ocenění Objev roku přišel Marek Ztracený, jehož desky Ztrácíš se prodalo 7851 kusů. Sympatický mladík, který ve stejné kategorii bodoval i v anketě Český Slavík 2008 a který v březnu vyráží na společné turné s Annou K., za sebou nechal další nominované talenty - Josefa Vágnera, Jiřího Zonygu i Tomáše Kluse. Michal Horáček se tentokrát nezvykle prosadil v kategorii Skupina roku, a to s albem Ohrožený druh, které si koupilo 22 766 příznivců (druhé místo patří Bratrům Ebenům s Chlebíčky a třetí Glenu Hansardovi a Markétě Irglové s titulem Once). "Jako skupina asi moc nevypadám, ale možná, že se započítalo to, že jsem měl za komunismu papíry na hlavu jako schizofrenik. Tato deska je ale dílem velké skupiny žen, podílely se na něm Natálie Kocábová, Hana Robinson, Lenka Nová, Naďa Válová, Szidi Tobias, Věra Nerušilová a Tereza Nekudová," řekl při přebírání ceny Horáček.

Jedna ze zmíněných dam - Hana Robinson - navíc během ceremoniálu zazpívala milostný duet s Richardem Krajčem. "Na rozdíl od něj, který má na svém kontě řadu vystoupení, písní a alb, Hana nikdy předtím nenazpívala vůbec žádnou píseň na žádnou desku. Potkal jsem ji v Brně, slovo dalo slovo a spolupráce byla dohodnutá. Chci říct, že zázraky se dějí," prohlásil Horáček.

Ze zpěvaček si prvenství užívala Lucie Vondráčková, jejíž album Fénix zaujalo 11 632 posluchačů (druhá skončila Marie Rottrová - Všechno nejlepší, třetí Ewa Farna - Ticho).

Mužskou kategorii ovládl Jarek Nohavica, jehož Ikarus dosáhl výše 34 427 prodaných kusů (na druhém místě Jiří Zmožek - Největší hity, na třetím Karel Gott - 50 hitů). Ostravský písničkářský bard se tak stal i absolutním vítězem celého hudebního podniku. "Několikrát během večera jsem zaslechl slova o finanční krizi, o nelehké situaci, která se na nás valí. Když mám tu možnost, tak bych chtěl říci, že píseň nemůže spasit, nemůže ani zachránit, ale může pomoci. Tak snad vám, společně s mými kolegy, našimi písničkami aspoň zvedneme náladu," nechal se slyšet Nohavica.

Nejprodávanější hudební video DVD má Ewa Farna (Blíž ke hvězdám, 15 690 kusů), nejprodávanějším zahraničním interpretem jsou Různí - O.S.T. s albem Mamma Mia (23 741 kusů), nejstahovanějším interpretem na internetu Chinaski (49 286 stažení) a nejhranější skladbou v rádiích je Atentát od skupiny Kryštof (1 920 910 rotací).

Desku roku 2008 podpořili svými hudebními vstupy - kromě již zmíněných - Gipsy.cz, kteří budou letos naše státní barvy hájit na Velké ceně Eurovize v Moskvě, Monika Absolonová a Petr Kolář (zazpívali song z připravovaného muzikálu Mona Lisa) a slovenské stálice No Name i zpěvačka Katarína Knechtová.

Autor: Gabriela Kováříková

Bartošovou z Mony Lisy vyhodili, ale ´ukradla´ si hit!

21. února 2009 v 14:52 | www.blesk.cz |  Muzikál Mona Lisa
17.02.2009
VIDEO: Iveta Bartošová (42) po hádkách s režisérem Liborem Vaculíkem ukázala muzikálu Mona Lisa záda. Stěžejní muzikálovou písničku, kterou jako původně plánovaná hlavní tvář představení "dostala", ale zpívá dál.

Skladbou "Jako Fénix", kterou napsal Bohouš Josef a otextoval Lou Fanánek Hagen, se Iveta Bartošová prezentovala na oslavě ostravského multimiliardáře Aleše Buksy. Píseň má i na své nejnovější desce. Pro tu jí byla nabídnuta na základě avizovaného účinkování v muzikálu.

Přestože se v Divadle Broadway rozešla ve zlém, producent Oldřich Lichtenberg proti jejímu interpretování písně Jako Fénix nic nenamítá.

"Je mi to jedno," řekl Blesku. Svým způsobem ostatně dělá muzikálu reklamu dál, takže není důvod se tomu, aby Iveta se skladbou vystupovala, žádným způsobem bránit. Litovat by mohly jen zpěvaččiny bývalé kolegyně Monika Absolonová a Dasha, které hit nezískaly jako první pro svoje projekty.

Bartošová v muzikálu skončila minulý týden po vyostřené hádce s režisérem Liborem Vaculíkem, při níž padlo mnoho ostrých slov. Spíše než na koncertním vystupování nyní záleží zpěvačce ale hlavně na tom, aby se jí podařilo otěhotnět s manželem Jiřím Pomejem.

Autor: Saša Šeflová

Získejte srdce slavné ženy: Poradíme jak!

21. února 2009 v 14:49 | www.blesk.cz |  Ostatní
18.02.2009

Zachtělo se vám ulovit celebritu? Pokud jako muž splňujete obecné požadavky, to znamená, že nemáte propastně hluboko do kapsy, chodíte slušně oblékaný a dodržujete hygienické zásady, máte vždycky šanci.

S univerzální taktikou - kupříkladu žoviálního bezstarostného vtipálka - ale nepochodíte vždycky. Na každou zabírá něco jiného. Několik krásných a slavných českých žen Blesku prozradilo, co na ně platí.

S jakou taktikou u které celebrity můžete nejspíše uspět? Odpovědi hereček, modelek a zpěvaček pro vás mohou být inspirací, až v požadavcích na společenské postavení budoucí přítelkyně spadnete na zem...

Jiskření
Monika Absolonová (32), zpěvačka, herečka
"Co nejvíc působí? Nevím přesně, asi hlas, charisma, vtip. Musím zajiskřit. Jak nezajiskřím, tak z toho rozhodně nic nebude."
Upřímnost
Jitka Zelenková (58), zpěvačka
"Asi nic. Ten charismatický, inteligentní a bystrý, čerstvě rozvedený chlap, co mě dokáže rozesmát, to se mnou zaručeně nemyslí upřímně."

Autor: sob, höh
Foto: abl

Helena Vondráčková změnila image. Je z ní hnědovláska

16. února 2009 v 21:37 | www.bleskove.aktualne.centrum.cz |  Muzikál Mona Lisa
16.02.2009

Praha - Z Heleny Vondráčkové i Hany Zagorové budou hnědovlásky. Svoji novou image si vyzkoušely na focení divadelního programu k novému muzikálu Mona Lisa.
"Barva vlasů se mi líbí, není to úplně černá, trochu jsme ji zesvětlili a udělali melír, aby to ke mně více šlo. Ale rozhodně bych si ji v civilu nenechala udělat. Mám ráda svoji blonďatou barvu," uvedla pro společenskou rubriku Aktuálně.cz zpěvačka Helena Vondráčková, kterou v postavě matky Mony Lisy alternuje Hana Zagorová a Linda Finková.
Právě kostýmy těchto dam patří k těm nejdražším. Patero rób pro roli matky přišlo na 350 tisíc korun.

"Kostýmy se od ostatních liší výběrem materiálů a luxusnějšími šperky. Barevným základem šatů této postavy je rudá," míní kostýmní výtvarník Roman Šulc (moje oprava: Šolc).

Celkově nový muzikál představí dvě stovky dobových kostýmů, které přišly na dva miliony osm set tisíc korun.
Nejkomplikovanější to bude mít ale hlavní postava - Mona Lisa. "Ta se bude během představení převlékat celkem dvanáctkrát," řekla mluvčí divadla Martina Jandová. Hlavní role kromě Moniky Absolonové ztvární Dasha a Marta Jandová.
I když Iveta Bartošová z muzikálu odešla, její róba bude využita, protože se bude na dceru Petra Jandy přešívat.

Diváci ale vůbec nemají šanci na jevišti poznat Petra Muka, který ztvární Leonarda da Vinciho.
Postavu staršího muže nehraje poprvé, má s tím zkušenost z Galilea. "Snad nejstarší jsem byl, když jsem hrál v Hybernii Rabího Léva, tak tam mi bylo asi sedmdesát. Poté za mnou přišla manželka a dcera tak mi říkali, ty budeš hezký až budeš starý," uvedl Muk.
Muk si dělá legraci z toho, že je k nepoznání. "Nikdo mě tu nemohl poznat, ještěže je v programu obsazení," vtipkuje.

A bojí se Petr Muk svého stáří? "Stáří se bojí snad každý, kdo se ocitne v nemocnici, nebo mu onemocní rodiče - a ty konce, to není zrovna nic moc příjemného. Zatím žiji v přítomnosti a snažím se těšit z každého hezkého okamžiku."

Muka pak v postavě bude alternovat Bohouš Josef a Marian Vojtko. Milence Mony Lisy Giuliana si zahraje Petr Kolář, Tomáš Beroun a Jan Toužimský.
Všechny kostýmy jsou vyrobené z látek dovezených z Itálie. "Jejich výhodou je, že šaty z nich ušité jsou lehké a vzdušné, ačkoliv navenek působí jako zdařilé napodobeniny těžkých brokátových rób," míní tvůrci.

K tomuto triku napomohly natištěné dobové ornamenty a vzory, všívání perel a ozdob na látky.
Během focení samotného programu panovala v divadle přátelská atmosféra a herci se nenechali odradit ani nepříjemností, která otřásla divadlem před pár dny, když z muzikálu emotivně odešla Iveta Bartošová.
Ta muzikál opustila kvůli údajným nadávkám, které si měla vyslechnout od režiséra Libora Vaculíka.

Všichni herci si ho pochvalují, i když má Vaculík pověst rázného režiséra "To, že na nás někdy křičí, to není žádná hrůza, já si myslím, že je ještě hodně tolerantní," uvedla pro Aktuálně.cz Monika Absolonová.

Se svým kostýmem byla spokojená i Kristýna Bastienová-Kloubková, která hraje postavu Smrtky.
"Nejdříve jsem z tohoto kostýmu měla divný pocit, protože jsem v něm hodně odhalená, ale pak jsem si zvykla a moc se mi líbí," říká tanečnice.

Premiéru má muzikál už 4. března. O scénu se postarala Martin Černý. Muzikál bude doplněn videoprojekcemi Jarka Voborného. O hudbu se postaral Bohouš Josef, o texty Lou Fanánek Hagen.

Autor: Jitka Gráfová
Foto: Jiří Herman

Jandová zdědila oblečení po Bartošové

16. února 2009 v 8:43 | www.sip.denik.cz |  Muzikál Mona Lisa
16.02.2009

PRAHA - Za sedmnáct dnů, přesně čtvrtého března proběhne v Divadle Broadway premiéra původního českého muzikálu Bohouše Josefa, Lou Fananka Hagena a Libora Vaculíka Mona Lisa. Přípravy a zkoušky vrcholí. Herci a zpěváci si v pátek vyzkoušeli fungl nové atraktivní kostýmy výtvarníka Romana Šolce, které přišly na více než třiapůl milionu korun.
Výší částky se vyšplhaly na pomyslné první místo ze všech představení v divadlech Broadway a Hybernia. V Moně Lise si zahraje celkem čtyřiatřicet zpěváků a tanečníků, pro něž Roman Šolc za necelé dva měsíce spíchl na dvě stovky dobových kostýmů. Inspiraci našel v módě italské renesance.
Nejdražší převleky oblékne postava matky, kterou ztvární Helena Vondráčková, Hana Zagorová a Linda Finková. Pětice nádherných rób pro všechny tři představitelky přišla na 350 000 a dalších bezmála 100 000 stály paruky, boty a šperky. "Kostýmy pro matku Mony Lisy byly samozřejmě i nejpracnější. Strávil jsem na nich řadu dní a nocí a musím přiznat, že je mám i přesto nejraději," vysvětlil Šípu Šolc. Kostýmy matky se od ostatních liší výběrem materiálů a luxusnějšími šperky.
Nejkomplikovanější to budou mít se strojením hlavní představitelky muzikálu Monika Absolonová, Dasha a Marta Jandová. Ty se totiž během představení budou muset dvanáctkrát převléknout. "Co mám říkat. Honička, ale jsem už zvyklá. Bude to větší fofr než na módní přehlídce, ovšem ten muzikál opravdu za to tempo stojí," nechala se slyšet Absolonová.
Jak známo, režisér ani produkce nenašla společnou řeč s Ivetou Bartošovou, a tak místo ní naskočila do představení Marta Jandová. "Zdědila jsem kostýmy po Ivetě, ale vědu z toho rozhodně nedělám. Prostě se přizpůsobí mé postavě. Byla by škoda odložit je jako nepotřebné, když je Roman Šolc upraví," svěřila se Marta Jandová.
Z dalších postav budou mít například milenec Mony Lisy Giuliano (Petr Kolář, Tomáš Beroun a Jan Toužimský) pět převleků, naopak nejjednodušší Leonardo da Vinci (Petr Muk, Bohouš Josef a Marián Vojtko), jimž kostýmní výtvarník připravil jen jeden kostým a plášť.
Premiéra Mony Lisy už za 17 dní
Autor: Vladimír Sysel
Foto: Šíp/Kateřina Šulová

MÓDNÍ POLICIE: Vondráčková, Cajthamlová a Absolonová

15. února 2009 v 19:37 | www.tn.nova.cz |  Akce
15.02.2009
Jak sluší lesklé šaty slavným českým zpěvačkám a známé dietoložce?
Lucie Vondráčková se módy nebojí. Umí nosit i extravagantní modely. Třeba barevné minišaty. Saténový materiál navíc na štíhlé postavě vypadá skvěle a odvážný potisk taktéž. Zlatý dvojitý pásek celý modýlek výborně oživil a ladil se zlatou soškou, kterou si Lucka odnesla z vyhlašování Desky roku.

Šedé úzké kalhoty jsou také fajn, i když by si zpěvačka mohla dovolit vyrazit spíše v legínách. Ty by ke krásným šatům působily méně rušivě. Pochvalu zaslouží i fialové balerínky se zajímavými pásky. Jsou jednoduché a krásně dívčí, to je přesně Lucčin styl.

Jemné fialové líčení působí svěže a jediný detail, na který Lucka zapomněla, je šperk. Výrazný fialový náramek nebo krátké korálky na krku by neškodily.

Na lesklý materiál vsadila i dietoložka Kateřina Cajthamlová. U ní už to tak šťastná volba nebyla. Její šaty sice nepostrádají zajímavý vzor a dobře vypadá i horní díl bez rukávů. Nepovedla se ale řasená sukně. Dvojité řasení, navíc s mašlí kolem pasu přidává zbytečná kila navíc. A je to hodně vidět. Přitom by stačilo obléknout pouzdrovou sukni s délkou na kolena.

Zásadním problémem jsou silonky. Oblékla si totiž místo matných lesklé a ty opět zbytečně upozorňují na silnější nohy. Šťastná není ani volba otevřených lodiček, které se nosí výhradně "naboso". Z otevřené špičky totiž silonky rozhodně koukat nesmí.

Dokonalá není ani volba šperků. Kombinace náhrdelníku s náramkem na pravé ruce je sice hezká, ale levý náramek už je nadbytečný. Cajthamlová svůj model zachraňuje jen "šik" brýlemi a moc milým úsměvem.

Do třetice lesklé šaty zvolila i Monika Absolonová. Společně s Petrem Kolářem si v nich zazpívala skladbu z připravovaného muzikálu Mona Lisa a působila opravdu jemně. Na rozdíl od Kateřiny Cajthamlové vynechala silonky a i přes zimní počasí obula jen lehoučké žabky s nápaditým šněrováním kolem kotníků.

Korálkové ukončení šněrování nápadně ladí i s korálkovými náušnicemi a samozřejmě s barvou celého modelu. Zlatohnědá Monice opravdu sluší. V kombinaci se medovými vlasy, hnědým líčením a lehce opálenou pokožkou působila sladce jako mléčná čokoláda.

I šaty jako takové se celkem podařily. Lesklý korzet s mašlí v dekoltu má zajímavý střih. Na zádech je totiž lehce prodloužený a příjemně rozevlátý šifon přes saténovou spodničku udělal ze zpěvačky opravdovou Monu Lisu. Škoda jen, že takový střih schovává štíhlý pas.
Pochvalu Monika dostává i za délku šatů.

Autor: Kateřina Lang
Foto: Jindřich Kodíček

Video: Vondráčková se nechá tahat za vlasy

15. února 2009 v 19:26 | www.video.super.cz |  Akce
12.02.2009
  
Móda, styl a účesy na vyhlašování Desky roku se držely hesla: jsme mladí a nadějní a můžeme si dovolit, co chceme. Zatímco Eva Farna měla pod čepicí, Lucka Vondráčková nechala na hlavě. A za svůj rozcuch se nechala s radostí tahat.


Zdálo by se, že na akci Deska roku, půjde jenom o muziku. Ale pozor. Bez správného ohozu na žádnou takovou událost nelze vyrazit. Jak od lesa na to šla naše mladá pěvecká esa.

Monika Absolonová (zpěvačka): "Mám hroznou radost, že jsou takový multifunkční. Že jsou takový jako širší, tak vydržej i když jako přiberu a nebo zhubnu. Teď jsem zrovna zhubla, tak mám strach, aby mi to jako neupadlo."