Leden 2009

Na téma Odvaha a pomoc druhým s Moniku Absolonovou

31. ledna 2009 v 22:11 | www.wp.wpublisher.cz |  Rozhovory
11.07.2004  23:02
Myslíte si, že jsou činy těchto dětí samozřejmost, nebo by se jim za ně mělo děkovat?
"Tady je vždycky namístě poděkovat."

Udělala jste sama nějaký hrdinský čin?
"Moje maminka ze mě chtěla mít doktorku a já nemám ráda krev. Tím, že se ze mě paní doktorka nestala, jsem asi zachránila mnoho lidí…" (smích)

Byla jste svědkem hrdinského činu třeba při autonehodě?
"Já se většinou objevím až potom nebo se jedná pouze o zmačkané plechy."

Věděla byste jak zraněnému pomoci?
"Ne, volala bych záchranku - 155."

Autor: Mixová Kristýna

Monika není namyšlená hvězda

31. ledna 2009 v 22:05 | www.wp.wpublisher.cz |  Rozhovory
14.01.2006  22:26

Ve čtvrtek 12. ledna 2006 navštívila Dětskou tiskovou agenturu Monika Absolonová. Odpovídala na opravdu zajímavé a různorodé otázky, které jí ředitel DTA Slávek Hrzal a děti z DTA připravili.
Měla jste někdy " okno"?
"To jsem měla, je to masakr. Ono se to občas stane a někdy nejde odhadnout, jestli to je u hry, která je nová, nebo u té, která je stará, mně se to většinou stává u věci, když mám pocit, že ji mám zažitou, že to umím a najednou "Window", jako blázen. A to je masakr! Stalo se mi to třeba při Noci na Karlštejně.(…) Jsou momenty, kdy Ti to ujede. A stávalo se mi to i v písničkách.(…)"

Jaký je váš nejzásadnější muzikál?
"Nejzásadnější byl pro mě Drákula, protože byl první a protože jsem tam hrála dvě vedlejší a jednu hlavní roli a potom určitě Kleopatra."

Jak je to s vámi a knihami?
"Žádnou jsem nenapsala. A jestli pravidelně čtu? Když jsem byla mladší, pravidelně jsem četla, měla jsem ráda historické romány a podobné věci. Potom jsem se dostala do situace, že teď čtu spíš texty, nějaké scénáře, občas nějaký časopis, a když čtu knížku, tak u ní usnu."
Jaký máte vztah k dětem?
"Myslím, že dobrý, dobré jsou děti, když to nejsou tzv. spratci. Tečka."

Monika Absolonová odpovídala energicky a podrobně na otázky u nichž svěže gestikulovala. U rozhovoru jsme se několikrát pořádně zasmáli. Není vůbec nějaká namyšlená hvězda s nosem nahoru! To by nám asi nakonec nádherně nezazpívala ústřední píseň z muzikálu Kleopatra. Svým hlasem zaplnila celou místnost. Takové lidi showbyznys potřebuje.

Autor: Hofmann Lukáš

Deska roku 2008

30. ledna 2009 v 17:44 | www.denik.cz |  Akce
30.01.2009  14:46

PRAHA/Deska roku je ocenění za nejprodávanější hudební nosiče, nejhranější a také nejstahovanější písně za předcházející rok.

Tyto ceny se udělují na základě statistik Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI). Poprvé byly tyto ceny vyhlášeny v roce 2003. Hlavním smyslem Desky roku je upozornit fanoušky populární hudby na nejúspěšnější hudební tituly za uplynulé období.

Udílení cen Deska roku za rok 2008 se uskuteční 11. února 2009 v Divadle Hybernia v Praze a televizní diváci se pak mohou těšit na záznam této hudební události 17. února od 21.20 hodin na TV Prima.

Slavnostní udílení cen Deska roku přijdou podpořit svým vystoupením i Richard Krajčo a Hana Robinson, skupina 4TET - muži v černém v čele s Jiřím Kornem a podle výsledků ankety Český slavík v současnosti nejúspěšnější slovenská skupina u nás No Name. Na pódiu se postupně vystřídají s Lucií Vondráčkovou, Markem Ztraceným, Katarínou Knechtovou, Gipsy.cz, Petrem Kolářem, Monikou Absolonovou a dalšími.

Vítězové jednotlivých kategorií si ceny převezmou z rukou nejoblíbenějších tváří Televize Prima.

V roce 2007 byly navíc vyhlášeny ceny: Nejprodávanější interpret patnáctiletí - vítěz Kabát a Nejprodávanější interpret na internetu 2007 - vítěz Daniel Landa

Autor: Libuše Petržílková

Draculu si na premiéře zahraje Hůlka

29. ledna 2009 v 19:47 | www.sip.denik.cz |  Muzikál Dracula
29.01.2009  06:34

PRAHA - Je konec všem spekulacím. Včera bylo odtajněno obsazení muzikálu Dracula, který po deseti letech bude mít obnovenou premiéru 5. února v Divadle Hybernia. V hlavní roli se představí Dan Hůlka, Lorraine si střihne Monika Absolonová, Adrianu a Sandru Kamila Nývltová.
"Když jsem poprvé po deseti letech zase slyšel melodie z Draculy, skoro jsem se rozbrečel. Tenhle muzikál je moje srdeční záležitost a strašně se na premiéru těším," svěřil se Dan Hůlka.
A podobně se vyjádřila i Monika Absolonová. "Co chcete slyšet? Je to paráda a z premiéry mám stejné pocity jako Dan. Skvělá hudba Karla Svobody a vynikající texty pana Borovce, prostě to představení mne dojímá."

Podle názoru expertů bude uvedení Draculy muzikálovou událostí roku.

Autor: (vls)
Foto: Šíp/Kateřina Šulová

Video – Hůlka je v Draculovi největší hvězda, jeho kostým stál 50 tisíc

29. ledna 2009 v 19:24 | www.webtv.idnes.cz |  Muzikál Dracula

Dracula už má nový kabát. Kostýmy z dílny Romana Šolce na jedné ze zkoušek slavily úspěšnou premiéru. A přesto, že je čekají ještě finální úpravy, všechny herce nadchly. A padnou i stále hubenějšímu Danu Hůlkovi.

Daniel Hůlka (Dracula): "Jo, sedí mi. Kostýmy seděj všechny. A tedy musím říct, že mě pan návrhář Roman Šolc udělal obrovskou radost, protože ty kostýmy jsou fantastický."

Monika Absolonová (Lorraine): "Právě proto, že znám práce Romana Šolce a protože ho mám prostě strašně ráda, tak jako nemám co dodat. Musím říct, že jsou fakt krásný. Že se mu jako povedly. Tady, já nevím třeba, jestli vidíte ten detail tý kosti. To je na ples pro compačku. A já mám právě teď na sobě ty plesový šaty, kde prostě. Ples, na kterým se jako Lorraine s Drákulou prostě pak intimně sblíží."

Zbrusu nové kostýmy pro muzikál si přála nejen produkce, ale i režisér Jozef Bednárik. A pro Romana Šolce to nebyl lehký úkol, protože původní návrhy obdivoval.

Roman Šolc (kostýmní návrhář): "Svádělo to jako trošičku se inspirovat, ale udělali jsme nový kostýmy, novou barevnost a je to posunutý vlastně dobou, módou někam jinam než byl původní muzikál. Je to rozdělený na tři epochy. První epocha je transylvánsko-balkánsko-rumunský styl, druhá epocha je secese a třetí epocha je retro-kasino, takový dekadentní, zvláštní."

Použité materiály jsou velmi kvalitní látky z Itálie a tak splňují nejen vizuální efekt pro diváky, ale jsou příjemné i pro herce, kteří se v nich budou mnoho večerů pár perných hodin potit na pódiu.

Roman Šolc: "Já jsem rád, že se to hercům líbí, že se to dobře nosí. Snažili jsme se udělat pohodlný kostýmy tak, aby se v tom dalo hejbat a aby v tom vynikly jejich přednosti."

Daniel Hůlka: "Kostýmní výtvarník musí jednak umět vymyslet hezký kostýmy. Musí umět vymyslet, aby ty kostýmy prostě měly smysl, vzhledem k tomu, co se na tom jevišti odehrává. A navíc v tom kostýmu se prostě dát dobře hejbat. Na tom jevišti je spousta akce a ten kostým musí bejt tomu uzpůsobenej. A musím říct, že todlencto všechno ty kostýmy splňujou."

Pán démonů Hůlka: Jsem teď nejšťastnější, jen ta láska chybí

29. ledna 2009 v 18:47 | www.revue.idnes.cz |  Muzikál Dracula
29. ledna 2009  8:02

Daniel Hůlka podle očekávání odehraje 5. února v Divadle Hybernia premiéru napjatě očekávaného obnoveného muzikálu Dracula. Přiznal, že i díky Pánovi démonů prožívá nejšťastnější období v životě. Pokulhává jen jeho osobní život.
Dracula byl už v roce 1995, kdy byl poprvé uveden v Paláci kultury, zpěvákovou životní rolí, která ho vynesla do výšin showbyznysu. Teď se mu s ním vrací ztracené štěstí. Hůlka to tak alespoň po peripetiích s alkoholem či několika nevydařených vztazích cítí.

"Když tak o tom přemýšlím, prožívám teď nejšťastnější etapu svého života, a to po všech stránkách. Jsem spokojený, mám skvělou práci, o dost kilo míň a o hodně zkušeností víc. Jen ta láska mi ještě chybí a pořád hledám tu pravou," říká s úsměvem Hůlka.
Na premiéru se samozřejmě moc těší. Po boku mu bude stát v roli Lorraine Monika Absolonová a v roli milenky Adriany Kamila Nývltová, objev loňské soutěže X Factor. V roli šaška zřejmě opět překvapí Jiří Langmajer. Premiérové obsazení odtajnili tvůrci muzikálu v čele s producentem Oldřichem Lichtenbergem na poslední tiskové konferenci před premiérou Draculy. Uváděla ji zpěvačka a v muzikálu nymfa Hanka Křížková.

Úvod byl opravdu pompézní. Na jeviště přijel z tmavých útrob zákulisí za řevu motorů a světelných efektů trabant a s ním i všichni tři představitelé hlavní postavy: Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marián Vojtko, každý v jiném kostýmu z jiné epochy muzikálu, přičemž ten nejdražší za padesát tisíc oblékl Daniel Hůlka.
Konference se uskutečnila v krátké pauze mezi zkouškami, k níž svolil přísný, ale všemi herci milovaný režisér Jozef Bednárik. Ten také záhy své ovečky nahnal zase k práci. "Těšte se za týden," prohlásil jen směrem k hledišti.

Autor: pro Revue iDNES.cz ja
Foto: Marek Navrátil

Noc s hvězdami na hradě Houska

28. ledna 2009 v 20:15 | www.net.boomtv.cz |  Akce

4. srpen 2008

Monika Absolonová, Martin Maxa, Eva Pilarová, Marcela Březinová, Petr Poláček, Roman Vojtek a mnozí další vystoupili na benefičním koncertu na hradě Houska na Českolipsku.
Na hradě Houska se opět po roce hrálo a zpívalo. Už po desáté na Noci s hvězdami. Dodejme, že k desátému jubileu se tu vystřídalo přes 300 účinkujících a všichni vždy vystupovaly bez nároku na honorář. Výtěžek z akce byl vždy poukázán na opravu a rekonstrukci hradu Houska. Na letošním desátém jubilejním ročníku se všichni dočkali třeba Moniky Absolonové, Martina Maxy, Evy Pilarové, Marcely Březinové a mnoha dalších.

Marcela Březinová (zpěvačka): "Noc s hvězdami. Tak tady je strašně moc hvězd, když se podíváš třeba na oblohu. Ba ne, tady je to krásnej prostor, bezvadný lidi a tahleta akce je hlavně dobrá, protože se za ty penízky ten hrad opravuje."

Monika Absolonová (zpěvačka): "Já jsem na Housce už byla před pěti lety a je vidět jak se to tady jako změnilo, jak se to zvelebuje. To je úžasný. A ten na tom nádvoří je strašně hezká akustika, takže já se hrozně těším."

Martin Maxa (zpěvák): "Není to jenom hrad Houska, kterej na mě vždycky působí, takhle dýchne tou historií. Já to tady mám hrozně rád."

Eva Pilarová (zpěvačka): "A mě tenhleten hrad láká taky kvůli jiným věcem. To tajemno. Že tady prý je někde ten vchod do těch dalších dimenzí. Tak se dneska večer podívám, jestli ho nenajdu."

A tajemné věci se opravdu děly. Tanečnicím padaly kostýmy a Monice Absolonové zase vypadl text.

Monika Absolonová: "Hele já jsem ztratila text. Můžu to dát ještě jednou?"

Slávek Boura (moderátor): "Našlas to?"

Monika Absolonová: "Ne."

A Petr Poláček dokonce slavil.

Monika Absolonová: (záchvat smíchu) "On má dneska narozeniny."

Petr Poláček (zpěvák): "Čtyřiadvacátý. Jsem zajíček, ale ty jsou dneska v módě."

Připomeňme, že hrad po svých dlouhých peripetiích byl počátkem roku 1990 vydán v restitucích původním majitelům. Teprve jimi byl hrad v roce 1999 zpřístupněn široké veřejnosti.

Jaromír Šimonek (spolumajitel hradu): "Zatím tady se osvědčil ten systém, dát k dispozici objekt turistům. Takže my vlastně provádíme turisty a děláme takzvané kulturní léto, které je, který sestává z osmi akcí nebo devíti akcí. Lidi to láká. Chodí sem pětatřicet tisíc lidí za rok, což se mi zdá docela dobrý číslo."

Tak zase za rok uprostřed prádznin na Housce.

Moje kecy: Poněkud starší, ale monžá dosud nespatřené.:)

Monika Absolonová: Už dost. Dám tátu k soudu!

28. ledna 2009 v 19:43 | www.pikant.centrum.cz |  Ostatní
27.01.2009  9:00

Zpěvačka má nelehké období. V práci se jí daří, zkouší dvě hlavní role v muzikálech Mona Lisa a Dracula, ale v soukromí šťastná není.
Monika Absolonová (32) za poslední dva roky moc důvodů k radosti neměla. A zasloužil se o to člověk jí kdysi nejbližší - vlastní otec - který celou rodinu fyzicky a psychicky rodinu deptá. "Dlouho jsme se snažili s mámou všechna příkoří a útoky přecházet. Živily jsem v sobě naději, že se něco změní. Bohužel, nic se nezlepšilo spíše naopak," přiznává Korzu zpěvačka. Jednou dokonce musela u konfliktu s otcem zasahovat policie. Její otec, Čeněk Absolon, velmi bohatý muž, jenž se prý stýká i s pražským podsvětím, je šílený cholerik a rváč, jak napsalo Aha! S její matkou jsou v rozvodovém řízení a o bitky, i fyzické, není u nich v rodině evidentně nouze…
"Z toho fyzického napadení nesu následky ještě teď. Mám problémy s páteří," říká Monika. "Některé věci jsem prostě už dál nedokázala tolerovat, podala jsem trestní oznámení na policii a budu se s otcem soudit," tvrdí rozhodně Absolonová. Fyzické i psychické ataky neustávají a jejich konec je, jak se zdá, v nedohlednu. "Potřebuji už klid a chci mít to špatné období konečně za sebou. Prožila jsem si toho dost. Pomáhá mi práce a kamarádi z divadel Broadway a Hybernia a tak věřím, že i v soukromí se všechno zlepší," dodává Absolonová.

Autor: Jana Jungmannová
Foto: Korzo

Absolonová - Život plný strachu!

27. ledna 2009 v 21:13 | www.sip.denik.cz |  Ostatní
24.01.2009  14:36

PRAHA - Zpěvačka Monika Absolonová se dosud nevzpamatovala z fyzického útoku svého otce. A co víc, své dny prožívá v neustálém strachu. Tyranský otec ji totiž sleduje na každém kroku. Zpěvačka na něj přitom již před pěti měsíci podala trestní oznámení. Policie ale zatím neudělala nic!
Zpěvačka Monika Absolonová je sice samý úsměv, ale důvodů, zejména v osobním životě, k němu příliš nemá. To, čím za poslední dva roky prošla, by zlomilo i toho největšího drsňáka. Za utrpením krásné a schopné ženy stojí její otec. Tyran a násilník, který fyzicky a psychicky rodinu deptá.

"Pořád jezdí autem kolem našeho domu. Bojíme se," se smutkem v hlase přiznala zpěvačka. A kdo by se jí divil? Jednou dokonce musela kvůli domácímu konfliktu, který její otec způsobil, zasahovat policie.
"Z jednoho fyzického napadení nesu následky ještě teď. Mám problémy s páteří," svěřuje se Monika.

A jak přiznává, útoků bylo víc. Otec si nevybíral, zda šlo o ní nebo její maminku. "Některé věci prostě už nebudu tolerovat a budu se s otcem soudit," rozhodně říká Absolonová.

Vše se vyhrotilo do obludných detailů, když matka podala žádost o rozvod. Absolon, přestože měl milenky, znásobil svoje ataky vůči rodině a rozhodl se, že všechny zničí. "Netvrdím, že by se lidé měli rozcházet jako přátelé, ale ani v nejhorších snech jsem si nedokázala představit to, co předváděl a stále ještě předvádí můj otec," uvedla Monika.

"Dlouho jsme se snažily s mamkou dělat, jako že se nic neděje a dusily jsme to v sobě v naději, že se něco změní. Bohužel opak byl pravdou. Nic se nezlepšilo, spíše naopak."

Trestní oznámení na polici podala před pěti měsíci a do dnešního dne se nic nevyšetřilo. "Potřebuji už klid a chci mít to špatné období už konečně za sebou. Dokud se to nevyřeší, nic se nezmění a v obavách budu žít dál," řekla Šípu Monika.

Absolon ale vše popírá. "Nic není pravdou. Moniku nikdo nepronásleduje, měla by se raději podívat do svého svědomí. A už mi nevolejte!" odpověděl na dotaz o pravdivosti tvrzení své dcery Čeněk Absolon.

Autor: Vladimír Sysel
Foto: Lenka Hatašová

Absolonová bude na plese Ústečanů

27. ledna 2009 v 20:58 | www.denik.cz |  Rozhovory
24.01.2009  7:34

Ústí nad Labem - Zpěvačka Monika Absolonová bude - vedle Petra Kotvalda, Martiny Balogové či Petry Janů - hvězdou 12. plesu všech Ústečanů v sobotu 31. ledna od 20.00 hodin ve velkém sále Domu kultury Ústí.

Akci pořádá agentura For, lístky na ni prodává Národní dům Ústí. Vstupenky budou slosovatelné, první cenou je kuchyně za 100 tisíc korun od firmy - partnera plesu.

Na otázky odpovídala sama Monika Absolonová, kterou mohou vidět diváci pravidelně v muzikálu Noc na Karlštejně. A další dva chystá...
V současnosti zkoušíte dva muzikály najednou. "Stalo" se vám to už někdy v minulosti?
"Tahle situace mě ještě nikdy nepotkala a už teď vím, že to nikdy nezopakuji (smích). Zkoušky probíhají ve stejnou dobu v různých divadlech a každý režisér má pochopitelně jiné požadavky. Jak Libor Vaculík, tak Jozef Bednárik požadují 100% nasazení a to se v běhu úplně stíhat nedá. Anebo dá, ale vy máte po zkoušce pocit, jak kdybyste zdolal horu."

Oba muzikály byly nabídky, které se nedají odmítnout? A můžete o každém říct pár vět? Koho v nich hrajete, jak si v nich užijete zpívání, zda už pro ně vznikají cédečka…
"Jestli budou vznikat cédéčka, zatím netuším, k Mone Lise určitě. O Mona Lise se diskutovalo už dlouho, o Draculovi vím od ledna minulého roku. Když jsem tyto nabídky přijímala, tak jsem si neuvědomovala - a možná ani netušila - že bude zkoušení najednou, protože se s datem premiér hýbalo.
V Mona Lise hraju hlavní roli Mona Lisu, v Draculovi roli milenky Lorraine. V těchto rolích si pořádně užívám zpívání. Ale když jsem se kdysi chtěla stát zpěvačkou, tak mě ani ve snu nenapadlo, že budu zpívat od 9.00 třeba i do 2.00 hodin do noci. Po zkouškách totiž většinou ještě vystupuji na nějaké akci nebo mám představení, takže zpívám takřka neustále."

I přes ten "muzikálový poklus" zazpíváte v sobotu 31. ledna v Ústí nad Labem na 12. plese všech Ústečanů. Co zde od vás uslyšíme? Třeba i ochutnávku z chystaných muzikálů? Nebo jsou písničky z Mona Lisy zatím ještě "tajné"?
"Určitě se můžete těšit na Draculu, Noc na Karlštějně, Kleopatru nebo Angeliku. Mona Lisu vám zazpívám až po premiéře, protože jsem ještě ve zkušebním procesu." (smích)

Při psaní o zmíněném plese se mi párkrát "podařilo" splést vám příjmení, ta čárka nad "ó" se vždycky nějak do věty vloudila. Kazí vám lidé jméno často? A mrzí vás to, vadí vám to, nebo už jste s tím smířená?
"Musím se přiznat, že když jsem chodila do školy, tak mi jméno komolili často. Teď už moc ne a když už se tak stane, tak mě to snad ani nerozčílí."

Soudím, že plesy jsou si všude dost podobné. Je ale nějaký pro vás natolik zajímavý, že si ho nikdy nenecháte ujít? Ať už jako účinkující nebo jako host?
"Nevím, jak to bude letos, ale v posledních letech vystupuju pravidelně na plese Městské policie v Praze na Žofíně."

Často vám píše hudbu k písnim Michal David, na první dvě desky vlastně téměř jen on. Vybrala jste si vy jeho nebo on vás? Co vás spojuje?
"Vzhledem k tomu, že znám Michala od osmi let, v 16 letech mi natočil první album a je to kamarád mojí rodiny, tak ani nevím, kdo si koho vybral. V každém případě je fajn, že tahle spolupráce stále trvá."

Souvisí s tím i vaše hlavní role v muzikálu Kleopatra, který napsal celý Michal David?
"Jak už jsem odpověděla v předchozí otázce, Michala znám od 8 let, tudíž je pochopitelné, že když někoho znáte 24 let, tak už všechno souvisí se vším. Nicméně jedno vím jistě: kdybych neuměla zpívat a hrát, tak mi Michal roli v Kleopatře ani dalších svých muzikálech nedá."

Nazvat písničku, k níž jste si sama psala text, Jsem nevěrná - budiž. Ale pojmenovat tak i CD? Neměla jste s tím problémy? Nebyli muži moc dotěrní? Nebo je to v pohodě, má-li zpěvačka u sebe bodyguarda?
"V té době,jsem byla ještě vdaná, takže to byla nadsázka. A navíc to bylo přání mého vydavatele."

Překvapeně jsem zjistil, že jste nazpívala hit Mariky Gombitové Vyznanie. Proč je ale přeložený do češtiny? To není příliš obvyklé…
"Přeložený je, protože je tato písnička v podání Mariky neopakovatelná. Doporučil mi ji producent divadla Broadway Oldřich Lichtenberg a já jsem se do ní zamilovala. Věděla jsem, že musí zaznít jinak, takže proto nová aranž a krásný text přebásněný ze slovenštiny. Napsal ho Pavel Vrba."

Vaše CD a písničky na nich jsou jen v češtině. Angličtina vás nezajímá, či chcete, aby vám všichni rozuměli?
"Ano, aby mi rozuměli. Ale i proto, že mojí angličtině by nerozuměli ani v Anglii!" (smích)

Co byste ráda letos stihla - krom muzikálů? I novou roli v divadle?
"Vzhledem k tomu, že právě probíhá zkoušení a já mám pocit, že zemřu každým dnem a nestíhám teď vážně nic jiného, tak mě při představě, že ještě někdy někde něco budu zkoušet, jímá hrůza. Přesně ale vím, že měsíc po premiéře si začnu říkat, co bych a kde bych. Tak uvidíme."

Jaké jste znamení a jak vám to komplikuje/zjednodušuje život?
"Ve znamení Vah, a komplikuje mi to život hodně, protože neustále hledám rovnováhu, lásku a harmonii."

Autor: Radek Strnad
Foto: DENÍK/Grzegorz Klatka

Monika Absolonová: Otcův teror pokračuje

27. ledna 2009 v 20:46 | www.blesk.cz |  Ostatní
26.01.2009  23:00

Zpěvačka Monika Absolonová (32) musí dál čelit otcovu teroru. Zpěvačka a herečka se ani po téměř dvou letech, co domácí násilí trvá, nedočkala klidu.
"Otec nás sice už nepronásleduje každý den, je to tak jednou týdně, ale stačí to. Jsem z toho všeho strašně unavená," přiznala Monika Blesku. Kvůli otci se nesoustředí na práci.

Tahanice kolem rozvodu rodičů, nedostatku peněz a dokonce i fyzického útoku na zpěvačku stále nekončí. "Po tom, jak mě otec v září napadl, mám trvalé problémy s páteří," svěřila se Absolonová, která má z otce strach. Nemá kam utéct. V rodinném domě na pražské Lhotce zůstává hlavně kvůli mamince a bratrovi.

Zejména matka je už na dně z nekonečného projednávání rozvodu jejich manželství. Podle informací Blesku se Moničin otec Čeněk Absolon (54) nedostavil loni na čtyři stání a při tom pátém se v říjnu proti rozvodu v posledním možném termínu odvolal. Situace se tak vrátila zase na počátek.
Přitom Monika netouží po ničem tak, jako po klidu. "Chystáme dva muzikály Monu Lisu a Draculu a potřebovala bych se soustředit na role. Jenže nikdy nevím, kdy otec zase začne jezdit kolem domu a vyhrožovat," řekla zpěvačka.

Autor: Hana Höschlová
Foto: Jiří Hadač

Moniku Absolonovou čeká dost ošklivý soud

27. ledna 2009 v 20:25 | www.odhaleno.cz |  Ostatní
27.01.09  01:12

Zpěvačka Monika Absolonová (32) prožívá nelehké období. V práci se jí nadmíru daří, zkouší dvě hlavní ženské role v muzikálech Mona Lisa a Dracula, ale v soukromí rozhodně šťastná není.
Za poslední dva roky totiž moc důvodů k radosti neměla. A zasloužil se o to člověk jí kdysi nejbližší - vlastní otec - který celou rodinu fyzicky a psychicky rodinu deptá.

"Dlouho jsme se snažili s mámou všechna příkoří a útoky přecházet. Živili jsem v sobě naději, že se něco změní. Bohužel, nic se nezlepšilo spíše naopak," přiznává zpěvačka. Jednou dokonce musela u konfliktu s otcem zasahovat policie.

"Z toho fyzického napadení nesu následky ještě teď. Mám problémy s páteří," říká Monika. "Některé věci jsem prostě už dál nedokázala tolerovat, podala jsem trestní oznámení na policii a budu se s otcem soudit," tvrdí rozhodně Absolonová. Fyzické i psychické ataky neustávají a jejich konec je, jak se zdá, v nedohlednu.

"Potřebuji už klid a chci mít to špatné období konečně za sebou. Prožila jsem si toho dost. Pomáhá mi práce a kamarádi z divadel Broadway a Hybernia a tak věřím, že i v soukromí se všechno zlepší," dodává sexy zpěvačka.

Autor: Lenka
Foto: Korzo

Moje kecy: Ach jo, už aby to bylo za Mončou.

Lucie Vondráčková - Bude nejprodávanější?

27. ledna 2009 v 20:14 | www.ahaonline.cz |  Akce
27.01.2009

Udílení hudebních cen Deska roku bude doslova nabité celebritami. Během slavnostního večera, jehož moderování se zhostí »primácké eso« Petr Vondráček, vystoupí nováčci na hudební scéně Marek Ztracený nebo Gipsy.cz, stejně jako ostřílené hvězdy. Mezi nimi zazpívají například Lucie Vondráčková (její poslední CD Fénix bojuje o titul v kategorii nejprodávanější zpěvačka), 4tet Jiřího Korna, Petr Kolář či Monika Absolonová.

Ceny však budou tentokrát předávat výhradně tváře seriálů i dalších pořadů televize Prima, která je bude vysílat. Mezi nimi se objeví ordinérní profesionálka přes hubnutí Kateřina Cajthamlová, zprávařka Terezie Kašparovská, mrcha Andrea z »Vékávéček« Dana Morávková nebo bývalý prezident Akademie populární hudby a moderátor reality show Nic než pravda Petr Šiška.

Vyhlášení proběhne 11. února v Divadle Hybernia, záznam vysílá TV Prima 17. února v 21.20 hod.

Autor: (lc)

Moje kecy: Určitě se dívejte, páč by tam měla Monča zazpívat společně s Petrem Kolářem duet z muzikálu Mona Lisa.

M. Absolonová, o menstruaci jejího bratra..

25. ledna 2009 v 23:07 | www.net.boomtv.cz |  Akce

26. listopad 2008

...se dozvěděla moderátorka D. Jihlavcová na 7. narozeninách OC Plzeň, kde jste mohli být svědky mnoha rekordů. Porovnejte svou dlaň s otiskem dlaně Petra Davida, majitele největšího snubního prstenu. Jedlíci mohou soutěžit v pojídání cheesburgerů s rekordmanem Kamilem Hamerským. V reportáži nechybí valašský silák Železný Zekon a zpěvačka, držitelka několika osobních a pěveckých rekordů Monika Absolonová.

Vítám Vás na sedmých narozeninách nákupního centra Plzně, kde uvidíme možná pokoření několika českých rekordů a kde nám zazpívá i Monika Absolonová. Tak si to pojďte s náma užít.

Mončo, proč jsi tady v Plzni?
Monika Absolonová (muzikálová zpěvačka): "No, já tady jsem zpívala, protože tady obchodní centrum má sedm let, takže mě pozvali, abych zazpívala, tak jsem tady byla a proč je tady bratr, to ať odpoví sám."

Ještě se tě zeptám. Dnes je den plný rekordů. Máš ty nějakej svůj osobní rekord, na který jsi pyšná?
Monika Absolonová: "Ježiši, jo. Myslím si, že minulej rok jsem upekla 12 vánoček, což se letos nebude opakovat, protože nemám čas a asi už ani chuť a tolik těch vánoček vyrábět. A těch rekordů nějakejch svejch třeba, že jsem odehrála nejvíc představení Kleopatry za sebou a tak."

Marku, jakej je to pocit, bejt řidičem svojí vlastní ségry?
Marek Absolon (bratr Moniky Absolonové): "Hele, někdy je to dobrý, ale třeba taji po těch čtyřech dnech mám pocit, že začnu menstruovat. Takže někdy jako ty dny s nima, jako tři ženský v jednom autě a jsme vlastně spolu pořád, tak někdy to je na hovno, teda no. Ale dá se to."

No, počkej, co je tvojí náplní? Jsi jenom řidič nebo ještě jsi říkal, že děláš podržtašku.
Marek Absolon: "Držím pěkně cédéčka. Teď je teda držím. Pak tašky držím občas. A řídím."

Moje kecy: Starší, ale možná jste neviděli.

Koncert pro Pavla Vrbu

25. ledna 2009 v 22:58 | www.net.boomtv.cz |  Akce

17. duben 2008

Textař a básník Pavel Vrba slavil 70. narozeniny. Na koncertě v pražském divadle Hybernia zazpívali na jeho počest: Petra Janů, Lucie Bílá, Karel Gott, Petr Janda, Lešek Semelka, Monika Absolonová, Pepa Vojtek ... a další hvězdy, které tak vzdali hold Vrbově nespornému talentu.

Textař a básník Pavel Vrba slavil narozeniny. K jeho sedmdesátinám obdržel opravdu originální dárek. A tím byl koncert na jeho počest.

Že je tento velikán opravdu formát, potvrdila nejen bujná účast jeho fanoušků, ale také účinkujících, kteří mu v tento slavnostní večer zazpívali.

Karel Gott: "Pavel Vrba udělal moc nádherných věcí a udělal radost celé naší branži, ale hlavně posluchačům. Někteří ani si neuvědomují, co všechno napsal nádherného. Je to báječnej člověk. Naprosto čistá duše."

Kromě Karla Gotta vystoupila také letošní držitelka TýTý Lucie Bílá s písní Ave Maria. Večer ovšem zahájila Petra Janů a Petr Janda a právě on koncert i zakončil. Účastnila se také Ilona Csáková, Monika Absolonová, Šárka Vaňková, Pepa Vojtek, Lešek Semelka nebo Michal David.

Zazněly písně Říkej mi, V stínu kapradiny, Dávno, Osmý den schází nám nebo Vyznání, které zaznělo z úst Moniky Absolonové.
Monika Absolonová: "Napsal mi Hřívový sen, krásně. A druhý mi přebásnil píseň Vyznanie od Mariky Gombitový do češtiny. To je rocker s romantickou duší a to se krásně pojí dohromady. Ačkoliv na mě působí pan Vrba jako anglický gentleman."

Většina oslovených účinkujících se shodla, že jsou Vrbovi texty nejen rockové, ale i něžné.

Pepa Vojtek: "Maj hlavu a patu. To si myslím, že je u textů strašně důležitý."

Petr Janda: "On jednou větou dokáže obsáhnout věci, který se normálně vypisujou na dvě na tři stránky knížky. Má naprosto neotřelý rýmy. Když se podíváte na jeho texty, tak to rýmování je prostě jiný. Je takový zvláštní. Takový poetický."

Lešek Semelka: "Pořád má co psát. A byla by škoda, kdyby přestal psát."

Některé známé osobnosti však zasedly i do hlediště. A jednou z nich byla Vendula Svobodová.
Vendula Svobodová: "Já ho mám ráda, protože to je prostě strašně srdečnej člověk. V současné době k jeho sedmdesátinám vydáváme spolu knížku. A tak knížka bude jakoby pro děti z Kapky naděje. Takže my s Pavlem Vrbou spolupracujeme velice úzce."

Po koncertě byl pro všechny účinkující připraven raut, na který bohužel dorazila jen hrstka zúčastněných. Svůj účel tento večer ale splnil. Vzdal hold králi poezie a textů. Pavel Vrba si tak vyslechl spoustu milých, ale i vtipných blahopřání.
Petra Janů: "Nic originálního jsem nevymyslela. Jsem nakonec jenom zpěvačka. Já ti přeju všechno nejlepší."

Pepa Vojtek: "Já ti přeju, aby ti tvoje umělecké péro ještě dlouho nevyschlo."

Pavel Vrba: "Já jsem měl dojem, že kromě těch povinných interpretů tady budu sám. Jsem nadšen. Děkuji Vám." (potlesk)

Moje kecy: Také poněkud starší, ale možná jste neviděli.

Producent Mony Lisy: Iveto, začni víc makat! Nebo...

25. ledna 2009 v 20:26 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Mona Lisa
23.01.2009

Zpěvačku Ivetu Bartošovou (42), která dostala hlavní roli v chystaném muzikálu Mona Lisa, se snaží někdo zničit! Začaly se totiž o ní šířit řeči, že nejenže svou roli nedokáže vyzpívat, navíc prý prakticky nezkouší a je těsně před vyhazovem. Většinu z fám sice producent muzikálu Oldřich Lichtenberg popírá, ale ani on radši nevynáší Ivetu do nebes: "Jestli bude úžasná, nebo průměrná, to se teprve ukáže!"

V médiích se objevily informace, které naznačují, že Iveta je na tom se zkoušením Mony Lisy dokonce tak špatně, že už probíhají horečná jednání o její výměně za zpěvačku Lucii Šoralovou, která je dlouholetou milenkou skladatele Ondřeje Soukupa.

"S Luckou a asi dalšími dvaceti herci jsem měl v ten samý den schůzku kvůli projektu Horáčka a Hapky. Naprosto se nejednalo o Monu Lisu, a kdo to říká, ten lže a navíc mi vkládá do pusy něco, co jsem nikdy neřekl," reaguje Lichtenberg na informace médií.

Když však padne otázka na kvalitu Ivetina zpěvu, která také bývá zpochybňována, producent raději zařadí zpátečku a začne mluvit opatrně. "Koproducentem je Michal David, Iveta je jeho volba. Po mně teď ještě hodnocení Ivety nechtějte. Zpívá se bez portů na demosnímky, bez kostýmů… Teprve až tak tři týdny před premiérou bude jasné, zda bude průměrná, nebo úžasná," vymlouvá se Lichtenberg, jako by si nechával otevřená vrátka, kdyby musel přece jen časem popovou princeznu z muzikálu vyhodit.

"Olda je pod obrovským tlakem médií. Dal Ivetě šanci v době, kdy ji ostatní pohřbívali. Za to jsme mu vděční a nedivíme se, že je opatrnější," říká smířlivě k producentovým slovům Jiří Pomeje, manžel a manažer Ivety Bartošové.

Autor: (daz)

Moje kecy: No, a je tu zase něco jiného. Tohle bude ještě zajímavý. A nebo je to taky úplně jasný, jenom zase není o čem psát. :)

Žofín benefiční koncert

25. ledna 2009 v 20:24 | www.net.boomtv.cz |  Akce

Je to sice už dávno, ale možná jste to neviděli. Monča je tam akorát nakonci, za to jde nejvíc slyšet. :)

Monika Absolonová: Terorizuje ji vlastní otec

22. ledna 2009 v 20:16 | www.blesk.cz |  Ostatní
22.01.2009  16:00

Zpěvačka Monika Absolonová (32) se svěřila s šokujícími detaily ze svého soukromého života. V rozhovoru pro časopis Šťastný Jim prozradila, že její otec ji i matku týral!

Monika Absolonová právě prožívá nejhorší období svého života, je terorizována svým vlastním otcem. Od té doby, co ji v září minulého roku fyzicky napadl, nemůže klidně spát a doteď má problémy s páteří. Rozhodla se však, že již nebude mlčet...

Její otec prý celou rodinu týral již dlouhou dobu. Ve 20 letech se Monika poprvé dozvěděla, že má milenku. Když se matka Moniky rozhodla s manželem rozvést, jeho ´praktiky´ ještě zesílily.

V září minulého roku rodinné spory vyvrcholily. Došlo k potyčce, ke které musela být zavolána policie. Otec svou dceru zmlátil tak, že měla na těle modřiny a vzdala proto své účinkování v premiéře muzikálu Kleopatra.

I když se otec zpěvačky pak z domu dobrovolně odstěhoval, Monika Absolonová pořád prožívá chvíle hrůzy a bojí se vyjít na ulici. Absolon totiž několikrát denně objíždí rodinnou vilu ve Lhotce autem.

Zpěvačka od svého otce doslova nikdy nedostala nic zadarmo, to se týče i bytu ve společném domě - musela si ho celý zaplatit ze svého! I půjčené peníze na Moničinu desku z roku 1999 chtěl Absolon vrátit do posledního halíře.


Autor: red
Foto: Jiří Černohorský

Moje kecy: Nechápu, co to zas vytahujou. Akorát to Monči připomínají. Už aby ta situace byla pryč.

Bartošovou ohrožuje Šoralová

22. ledna 2009 v 19:56 | www.blesk.cz |  Muzikál Mona Lisa
22.01.2009  05:00

DISKUZE: Muzikál Mona Lisa zřejmě nebude tím muzikálem, kterým Iveta Bartošová (43) opráší své jméno.

Po mnoha urgencích a hrozbách ze strany vedení divadla sice zpěvačka od neděle začala chodit na zkoušky, ale není to žádná sláva. Blesk navíc zastihl producenta na schůzce s jinou zpěvačkou! Nahradí Ivetu Lucie Šoralová (30)?

Kvůli onemocnění hlasivek byly Bartošové naordinovány obstřiky, a tak v podstatě nikdo netuší, jak by svoji roli zazpívala. Nepomáhá ani tvrzení jejího manžela Jiřího Pomeje, že zpěvačka své party zkouší doma v garáži zavřená v autě. Nikdo z divadla Broadway u toho nebyl. Iveta ale pokročila alespoň tak, že pouze nesedí v hledišti a nesleduje své dvě alternace Moniku Absolonovou a Dashu. Na své celkem páté zkoušce se odhodlala i na jeviště.

Producent Oldřich Lichtenberg již prohlásil, že pokud Bartošová nebude zkoušet, bude za ni muset najít plnohodnotnou náhradu. Blesk ho zastihl na schůzce s Lucií Šoralovou, která už hrála v muzikálu Golem a momentálně nikde nehraje. "Musím mít připravené řešení," krčí rameny producent.

Autor: agš

Moje kecy: Tak tohle je hodně hustý. Je sice strašně super, když Iveta zkouší doma v garáži, ale proč teda nezkouší v divadle? Bůh ví, jak tohle dopadne.

Monika Absolonová: Otec jí zmrzačil!

22. ledna 2009 v 19:46 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
22.01.2009

"Z jeho fyzického napadení mám doteď problémy s páteří. Následky po útoku by se daly přirovnat k následkům po autonehodě!" svěřila se zpěvačka Monika Absolonová týdeníku Šťastný Jim. A jak se zdá, rodinné hrůzy ještě zdaleka nekončí!
Několikrát denně teď totiž její otec Čeněk Absolon (54) objíždí dům, ve kterém žije Monika s matkou. Je to jako v nějakém hororu: Absolon je ozbrojený a chová se jako šílenec. K děsivé atmosféře přispívá i skutečnost, že byl jedním z přátel zavražděného vládce podsvětí Františka Mrázka! To vše kvůli rozvodu, o který požádala jeho manželka. "Bohužel u nás nefungují zákony tak, aby člověk, který vás pronásleduje a terorizuje, byl postihnutelný" tvrdí zděšená Monika.

"U nás v rodině probíhalo dlouhodobě domácí násilí, " pokračuje smutně zpěvačka. "Dlouho jsme se s maminkou snažily předstírat, že se nic neděje. Maminka třeba zlomenou ruku omlouvala pádem ze schodů..."

"Snažil se mě autem sundat ze silnice, najížděl do mě tak, že jsem málem narazila do skály a pak jsem skoro sjela z vozovky!" popisovala na podzim Monika svůj děsivý konflikt s otcem.

Autor: (čen)