Prosinec 2008


Hůlka je na Vánoce u maminky, nový rok ale přivítá na moři

25. prosince 2008 v 23:15 | www.revue.idnes.cz |  Akce
24. prosince 2008  8:20

Muzikálový Dracula Daniel Hůlka stráví letošní svátky u maminky. Teď ho totiž potřebuje víc, než kdy jindy. "Mámu pustili z nemocnice, byla na operaci kyčle," řekl iDNES.cz Hůlka.

V Česku se ale dlouho neohřeje. Na Štěpána ještě sice hraje, ale hned druhý odjíždí do ciziny, kde bude vítat i nový rok. "Odjíždím na moře a vracím se 4. ledna," dodal.

Netradiční Vánoce má i Hůlkova bývala partnerka Libuše Vojtková. "S Matýskem se budeme stěhovat do našeho nového bytečku, takže vánoční večer už budeme slavit u nás doma s rodiči, se sestrou a jejím manželem. Moc se na to těším, protože do toho bytu chci vnést tu správnou atmosféru, a myslím, že Vánoce jsou k tomu ideální," uvedla v pondělí Vojtková.
Ta má do nového roku jediné přání. "Přeju si, aby mi do života přišla nová láska," směje se.

Zpěvačka Monika Absolonová, která letos řeší vážné neshody v rodině, chce za rokem 2008 co nejdřív zaklapnout dveře. "Já mám přání, aby ten nastávající rok nebyl horší než ten, který půjde do háje," řekla na vánoční party Divadla Broadway a Hybernia.


Autor: Revue iDNES.cz
Foto: Marek Navrátil
Video - Jak slaví vánoce muzikálové hvězdy:


Pěkně vesele už oslavily Vánoce muzikálové hvězdy z divadel Broadway a Hybernia v Průhonické krepérii u slepiček. Jak tyto svátky ale prožijí v soukromí?
Monika Absolonová (zpěvačka): "Já budu zítra píct vánočky, protože dneska jsem na ně zadělávala. A pudu na kosmetiku konečně. A pak je Ježíšek, tak to si oslavím. Pak pojedu po příbuznejch pětadvacátýho. No a šestadvacátýho hraju. A sedmadvacátýho taky. Ale pak mám volno a budu se učit Mona Lisu."

Kristina Bastien-Kloubková (tanečnice): "Já jsem byla na kosmetice dneska. Asi je to teď vidět. Zejtra budu slavit narozeniny. A už budu starší osoba. Vánoce budu dělat doma pro maminku. Přijede maminka se svým přítelem. Pak budeme zkoušet. Já budu zkoušet, nebudu hrát. No a pak mám taky volno. Budu se učit lyžovat letos poprvý."

Daniel Hůlka (zpěvák): "Já mám akorát jeden koncert pětadvacátýho. A jinak Vánoce letos budu trávit tak, že budu s mámou, protože mámu dneska pustili z nemocnice. Byla na operaci, operovali jí kyčel. Šestadvacátýho odjíždím na moře. A vracím se čtvrtýho ledna. Takže na Silvestra budu na moři."

Libuše Vojtková (tanečnice): "Hlavně se budeme stěhovat zejtra s Matýskem do našeho nového bytečku. Takže vlastně vánoční večer už budeme slavit u nás doma s rodičema se sestrou a s jejím manželem. A moc se na to těším. Protože tam chci do toho bytu vnýst tu správnou atmosféru a myslím, že ty Vánoce jsou k tomu úplně ideální."

Michal Suchánek (herec): "My jsme si řekli, že letos vlastně to uděláme v klidu, protože to jsou naše první Vánoce v novým bytě. Takže vlastně jsme si řekli, že tydlety věci už vůbec nebudeme jako řešit, že si uděláme prostě pohodu. My to jako zas tak neprožíváme jako dřív, když jsme ještě byli třeba to, jako partneři."

Petr Kolář (zpěvák): "Půjdeme se projít a ne. Ještě nevíme kam, ale dohodnem se určitě."

Michal Suchánek: "Na hrad pražský."

Petr Kolář: "Půjdem na Pražskej hrad."

Michal Suchánek: "Petr chtěl furt na hrad."

Petr Kolář: "No jo."

Michal Suchánek: "A já to celkem chápu."

Petr Kolář: "Tam je to hezký. Je to romantický a hlavně na těch zámeckejch schodech jsou občas i ty stánky s těma punčema a tak."

Michal Suchánek: "Jo, no."

Petr Kolář: "To máme rádi."

Michal Suchánek: "To si dáme. Tak něco takovýho."

Petr Kolář: "A něco dobrýho."

Prostě klídek a pohoda. A tak už zbývá jen si popřát něco hezkého do nového roku.

Michal Suchánek: "My bysme letos chtěli dítě."

Petr Kolář: "Já jsem chtěl říct, aby nám to vydrželo. Ale když by to vydrželo i s tímdletím, tak to by bylo úplně dokonalý."

Kristina Bastien-

Libuška Vojtková bujaře slavila s oběma exmanželi!

23. prosince 2008 v 19:59 | www.super.cz |  Akce
23.12.2008  14:00

Tanečnice Libuška Vojtková (27) se na tradičním vánočním večírku U Slepiček setkala tváří v tvář s oběma exmanželi - Danem Hůlkou (40) a Pepou Vojtkem (42). I když všichni tvrdí, že jsou v pohodě, na společný drink nedošlo.
"Ani s jedním nemám problém. To, co se mezi námi stalo, je pro mě už dávná minulost a nechci se k tomu vracet," tvrdí Libuška, která je v poslední době spojována se svým prvním manželem.

"Hodně věcí jsme si s Danem vyříkali a stali se z nás velcí kamarádi. Ale to je všechno, opravdu nejsme milenci," říká Hůlková. A zatímco s Danem Libuška na jednom konci baru popíjela panáky, na druhém konci postával Pepa Vojtek se svou milenkou Jovankou. I když k sobě neměli daleko, přesto si všichni čtyři společného panáka nedali.

"S Pepou mám syna, tak se podle toho k němu chovám. Víc se k našemu vztahu už nebudu vyjadřovat," prohlásila tanečnice, která Štědrý večer oslaví v novém bytě. "Ještě bydlíme s Matesem u rodičů, ale Ježíšek přijde už do nového. Chci Matese překvapit, budou to jeho první Vánoce, kdy z toho něco bude mít," usmívá se Libuška. "Strašně se těším, až uvidím ty jeho rozzářené oči. Ježíšek mu přinese kopací míč, protože strašně rád hraje fotbal, a spoustu hraček," prozrazuje maminka rok a půl starého Matyáše.

Hodně dárečků dostane Mates i od svého otce Pepy Vojtka, který na večírek přijel rovnou z Drážďan, kde pro své tři ratolesti (Pepa, Valentýnka a Matyáš) nakupoval.
Vánoční večírek divadel Broadway a Hybernia, který je vždy spojen s lovením kaprů z kádě před Slepičkami, si nenechal ujít Richard Genzer, Michal Suchánek, Monika Absolonová, Maroš Vojtko, Michaela Dolinová nebo Ivan Vyskočil s přítelkyní Lucií a dcerou Míšou.

Libuška se musela dívat, jak exmanžel líbá kamarádku!

23. prosince 2008 v 19:20 | www.blesk.cz |  Akce
23.12.2008  13:52

Tenhle pohled asi bolel! Libuška Vojtková se musela dívat, jak kousek vedle ní se exmanžel Pepa Vojtek vášnivě líbá s její bývalou kamarádkou Jovankou Skrčeskou.
V palačinkárně U slepiček se jako první objevila dvakrát rozvedená Libuška Vojtková, půl hodiny po ní její první exmanžel Daniel Hůlka a na přivítanou okamžitě padla pusa. Bylo vidět, že si bývalí manželé mají co říct.
"Tak ty jsi teď prý kamarád s Pepou," zavyčítala si Libuška na konto toho, že Hůlka alternuje s jejím druhým exmanželem Pepou Vojtkem roli Draculy.

Hodinu poté už byl na scéně i Pepa Vojtek se současnou přítelkyní Jovankou Skrčeskou. Na nic nečekali a začali se líbat a Libuška s Danem Hůlkou na to koukali, jak kdyby neznali milenecké polibky...

Pak začaly lítat panáky hruškovice. Ty furiantsky objednávali Pepa s Danem na střídačku.
Pro kapra, který se každoročně U slepiček rozdává, se na tradiční večírek divadel Hybernia a Broadway zastavila také Míša Dolinová, Alice Jandová, kterou vyslal manžel samotnou.

Za kamarády zaskočily i Monika Absolonová, Šárka Vaňková, Ivan Vyskočil se svou milenkou, Kristina Bastienová s manželem Alanem a další známe osobnosti.

Autor: Saša Šeflová
Foto: Foto Blesk - Martin Mithofer

Vondráčková opět v Lucerně - Čtyři hodiny zpívala a pak... Vyrazila na mejdan!

23. prosince 2008 v 19:04 | www.ahaonline.cz |  Akce
23.12.2008

PRAHA - Zřejmě nejpopulárnější česká zpěvačka Helena Vondráčková (61) řádila na pódiu při svém vánočním koncertě v pražské Lucerně celé čtyři hodiny! A podle ovací vyprodaného sálu se jednalo o naprostý vrchol české koncertní sezony! "V Lucerně už zpívám potolikáté, že se tady cítím jako doma. Takže vítejte u mě doma, o Vánocích by se lidé přece měli navštěvovat," odstartovala zpěvačka koncert, během kterého vznikal i videoklip a Helenino první DVD s živým vystoupením.

Přípravy na náročný koncert začaly už ve dvě hodiny ráno. Pod velením Helenina manžela a manažera Martina Michala nastoupila technika a náročné komplikované přípravy, které Heleně v sobotu zabránily zúčastnit se autogramiády manželovy knihy Lesk a špína showbyznysu. Oběť se ale vyplatila, Helena v neděli večer Lucernu doslova zbourala a měla dost energie i na to, aby zvládla ještě dlouhý mejdan! Na zpěv i zábavu měla ale i pomocníky, troškou do mlýna přispěli i Monika Absolonová, Jitka Zelenková a Michal David a jako Helenina vokalistka se poprvé představila první česká stříbrná »SuperStar« Šárka Vaňková. Mezi diváky pak řádili třeba Jitka Asterová nebo Kristýna Kloubková s manželem Alanem Bastienem, které důstojně pozoroval psychiatr Jan Cimický. "Správně, všichni slušní lidé u mě mají kartu," spokojeně kvitoval povykování Heleniných slavných fanoušků.

Autor: Petr Macek
Foto: Aha! - David Kundrát

Ty jsi naše slavice, vyslechla si Vondráčková ve vyprodané Lucerně

22. prosince 2008 v 20:36 | www.revue.idnes.cz |  Akce
22. prosince 2008  11:39

Helena Vondráčková dostala k Vánocům předčasný dárek: přeplněnou pražskou Lucernu. A i když letos nebodovala v anketě Český slavík, fanoušci jí jasně dali najevo, že měřítko popularity je někde jinde. "Ty jsi naše slavice, Heleno!" prohlásila na pódiu ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová, jejíž slova vzápětí doplnil i dlouhý obdivný potlesk diváků.
Celý vánoční koncert Vondráčkové byl pojat jako setkání s jejími nejbližšími kolegy. Během večera si například zazpívala s Jitkou Zelenkovou, Michalem Davidem či Monikou Absolonovou, která byla ze společného duetu velmi dojatá. "S Helenou jsem si poprvé zazpívala na jejím velkém koncertu ke čtyřiceti letům v showbyznysu. Teď to bylo podruhé a musím říct, že pro mě je to vždycky svátek. To je asi pro každou zpěvačku v Česku," řekla.
Na duet Vondráčkové a Absolonové se těšili i manželé Kristina a Alan Bastienovi. Do sálu však dorazili se zpožděním kvůli menší dopravní nehodě. "Jeli z ledové show a bohužel někde bourali, odnesl to ale jenom blatník. Ještě že jsou v pořádku a nic se jim nestalo," dodala Absolonová.

Inspirovala se u Streisandové
Dramaturgii koncertu měla pod palcem sama Vondráčková, která ji navíc vyšperkovala speciálními obrazovkami s texty jednotlivých písniček.
"Karaoke ale není můj nápad, nemůžu se chlubit cizím peřím. Tohle jsem viděla na koncertu Barbry Streisandové, na které jsme byli s manželem. Nejdřív jsem vůbec netušila, co to má být a proč tady má "čtečky". Když však začala zpívat, pochopila jsem a je to opravdu skvělý nápad, jak dostat diváky do varu," uvedla pro iDNES.cz Helena Vondráčková.

Ze všeho nejvíc se teď zpěvačka těší na Vánoce, které bude trávit v pohodě a klidu. "Mám už padla, takže teď už bude klídek. Cukroví jsem sice nenapekla, ale mám skvělou kamarádku Zdeničku, která to udělala za mě, vypomůžou i sousedé, takže v tomhle směru mám všechno hotové," dodala zpěvačka.

Ze zákulisí
- Helena Vondráčková se během koncertu převlékla celkem pětkrát
- od Moniky Absolonové dostala k Vánocům DVD s filmem Mamma Mia!, které si moc přála
- v publiku byli i její příznivci ze Švédska či Ruska
- od jedné fanynky dostala originální sošku anděla s jejím obličejem

Autor: Vedran Kovačevič
Foto: Marek Navrátil

Noční proud 10. díl

22. prosince 2008 v 20:26 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
Italský zpěvák Drupi a můj dnešní milý host Monika Absolonová v duetu, který patří k tomu novinkovému, tak vidíš, pak že nemáš nové písničky. Tak Moniko.
Monika Absolonová: "Ale nemůžeš ji zpívat pokaždý, poněvadž asi Drupi nepřijede. Na každý moje vystoupení."

Moniko, chtě nechtě, nedá se nic dělat, ale ta hodinka utekla jako voda, takže musíme se začít s tebou loučit. Popřeju ať se daří Kleopatře, ať se daří Angelice, ať se daří i těm dvěma novým muzikálům.
Monika Absolonová: "Čert tě vem, poněvadž já nesmím, dopředu, to se nesmíděkovat."

No, tak Drákulovi obnovenému, ať se všemu daří. Ať se ti daří i v osobní životě a ať máš hezký vánoční svátky. A máš poslední možnost taky pozdravit naše posluchače Nočního proudu.
Monika Absolonová: "Já je s radostí pozdravím. Já jenom tam mám takovou vsuvku. Já jsem slíbila, že řeknu Brokolice. Tak jsem to řekla. Vůbec nehledej smysl, já to taky nevím, vlastně smysl, ale říkám to.
Já vás všechny moc zdravím, užijte si vánoční svátky, pokud možno v klidu a v pohodě a vstup do toho příštího roku. Já jsem furt hrozně hlásala, že rok 2008 je numerologicky jednička a že to bude jako krásný. Pro mě tady ten rok byl jeden z nejtěžších, kterej jsem zažila. Takže doufám, že ten příští bude prostě fajn pro nás pro všechny. Že nás finanční krize a nic šílenýho jinýho nečeká. Mějte se krásně. Krásnou dobrou noc. Děkuju za pozvání a zase někdy na slyšenou."

Na slyšenou, Moniko.

Píseň - Hodně dárků pod stromečkem

Noční proud 9. díl

22. prosince 2008 v 20:25 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
Vypadáš báječně. Nejseš vůbec unavená.
Monika Absolonová: "Protože já jsem dneska fotila kampaň Avonu Boj proti rakovině prsu. Já jsem jedna z tváří tady tý charitativní akce a jsem za to strašně jako ráda, mám pocit, že to je věc, která má opravdu smysl. Takže dneska jsem při neděli měla právě představení, pak to focení, který je poměrně náročný. Sice je hezký, že z tebe udělaj hezkou osobu, ale prostě trvá to všechno strašně dlouho."

Jasně. Prosím tě, když jsme zmínili Helenu Vondráčkovou a její vánoční koncert.
Monika Absolonová: "Ano."

Který ozdobíš v Lucerně na zlatou neděli, 21.
Monika Absolonová: "Já doufám, že ozdobím, že jí to tam nezkazím, protože právě se vrátím z těch Košic a doufám, že poletí letadlo, že nebude nějaká kalamita a tak."

To bude v pohodě. Určitě bude všechno v pohodě. Už víš, kdo tam všechno bude, jaká je tvoje úloha?
Monika Absolonová: "Bude tam Jitka Zelenková, Michal David a já. Moje úloha je zazpívat dvě písně svoje a to je Když se chlap zblázní s tanečnicema s Libuškou a s Glorčou. A potom Teď královnou jsem já, protože mám pocit, že tahleta písnička prostě ke mě asi už patří. A potom duet s Helenou, kterej se jmenuje Toužím a nazpívala ho Lucka Bílá s Helenou, asi před dvěma lety myslím a jinak ho zpívá Barbra Streissand a a a teď mi pomož Celine Dion."

Celine Dion, ano. Takže to bude úžasné.
Monika Absolonová: "Takže. A já se v letadle."

Určitě zajímavá pozvánka.
Monika Absolonová: "Ano."

Budeš se učit text.
Monika Absolonová: "V letadle se budu přesně. Ale údajně má bejt v Lucerně čtecí zařízení. Ježíš, to je tak krásná jako věc, taková úleva."

No, když to používají prezidenti, tak proč by to nemohli používat zpěváci.
Monika Absolonová: "To je pravda."

Prosím tě, když jsme stále ještě u Heleny Vondráčkové, tak my jsme nedávno v Solidní nejistotě oslavili narozeniny Nočního proudu s ty vím, že jsi tam byla na křtu knihy, která se jmenuje Lesk a špína showbysnysu, kterou napsal Martin Michal s novinářem Petrem Mackem a byla jsi kmotrou týdletý knihy.
Monika Absolonová: "Ano."

To je kniha, která asi vyvolá dost takové polemiky, tak jak to vidíš ty, jako kmotra téhle knihy? Ty asi budeš obhájcem velkým?
Monika Absolonová: "Já, vzhledem k tomu, že jsem tu knížku nečetla, tak zatím nemůžu jako nic obhajovat ani hanit. Já mám ráda Martina Michala a Helenu a mám pocit, že jsou strašně jako příjemnej pár. Já jsem s Helenou měla tu čest jet turné a bylo to strašně jako příjemný, všechno bylo připravený, všechno fungovalo, tak jak mělo a ta atmosféra."

Profesionální.
Monika Absolonová: "Ano, ano. Hlavně tam byla strašně přátelská atmosféra. Takže já vždycky, když jsem se potom zrovna v době kdy jsme jeli to turné pak dočítala z různejch bulvárních novin, jaká je tam krize, jak Martin je šílenej a jak je hroznej. Tak jsem se docela kroutila hlavou, protože mě přišly jako hrozně, nebo přijdou neustále jako strašně příjemnej pár. Mám pocit, že Helena je šťastná. Já si Heleny strašně vážím, ne jenom jako kolegyně, ale i jako člověka. Vůbec nechápu, kde bere tu energii, vypadat pořád bezvadně, zpívat bezvadně a bejt neustále jako příjemná a vstřícná. Musím říct, že ten bulvár jim dává zabrat a že třeba i mě, protože je znám je to nepříjemný. Vůbec je to jako nepříjemný to co se občas někde jako napíše o těch lidech."

Je fakt, že u nás se k tomu přikládá daleko větší váha než kdekoliv jinde ve světě.
Monika Absolonová: "Určitě."

Že by jsme taky už nějak měli s tím bulvárem trošku přestat, ne.
Monika Absolonová: "Ale hlavně mám kamarádku, která studuje v Anglii právo autorský a ta mi říkala: "Víš, to je jedna věc, všude ten bulvár je takhle jako šílenej. Ale všude venku, když prostě něco takovýho se napíše, je to nepravda, tak máš možnost se prostě obhájit a nějak jako pak se s těma novinama soudit a požadovat omluvu, popřípadě nějaký finanční odškodnění, který většinou ty hvězdy dávaj na charitativní účely, kdežto tady v Čechách to takhle bohužel zatím nefunguje." Doufám, že třeba jednou se to změní. Mě zaplať pán Bůh až tak jako nikdy neublížili, ale je to opravdu nepříjemný. Když hlavně se o tobě něco špatnýho napíše, tak to neublíží ani tak tobě, ale většinou těm příbuznejm. Vím, že třeba moje babička je s toho vždycky úplně na mrtvici, protože to vysvětlovat všem lidem v okolí."

Uvidíme dál až si tu knížku přečteš, taky jako kmotra, což by jsi měla, tak budeme o tom samozřejmě dál polemizovat. Fakt je ten, že asi, možná třeba Martin Michal je ten průkopník, který ten bulvár trošku srovná díky tomu, že ty soudy vyhraje a třeba kéž by to tak bylo.
Monika Absolonová: "Doufejme."

Pojďme ještě do dřívější Lucerny.
Monika Absolonová: "Ano."

Protože ty jsi byla v listopadu taky v Lucerně a to byly dva úžasné koncerty Michala Davida, na kterých byl také italský zpěvák Drupi. A vy máte spolu duet. A to je úžasné. A mimochodem, hned z té Lucerny přiběhl jsem k Milošovi Skalkovi.
Monika Absolonová: "Vím, vím, vím, pospíchal."

A ten duet tady hráli a my si ho taky za chvíli zahrajeme, protože je pěkný a kdy se to zase povede, že nějaký zajímavý česko-italský duet.
Monika Absolonová: "No, byla to pro mě jako hrozně příjemná nabídka. A ta písnička zafungovala. Akorát musím říct, že já prostě neumím italsky ani slovo a bylo to strašně příjemný natáčení, protože já cokoliv jsem zazpívala, tak on byl úplně nadšenej. Oni jak maj ten italskej temperament, tak Drupi furt jako: "Belisimo, belisimo, bravo!" Takže to bylo hrozně fajn, bylo to příjemný."

Jdeme do něj tedy. Schválně jestli to správně vyslovím tu písničku.
Monika Absolonová: "Mě se ptej. Canto."

Finalmente Canto. Monika Absolonová a Drupi.

Píseň - Finalmente Canto

Noční proud 8. díl

22. prosince 2008 v 20:24 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
Hm pěkně až do konce i s tím vzdychem na závěr titulní písně zatím posledního řadového novinkového alba Moniky Absolonové.
Monika Absolonová: A já jsem zapomněla říct, že to jedinej text v mým životě, kterej má hlavu a patu a kterej jsem si napsala sama. Tak jsem na něj trochu jako pyšná."

Tak to je úžasný. To znamená, že časem budou další takové texty určitě, určitě přibývat.
Monika Absolonová: "No, těžko říct. Já vždycky píšu jako texty jenom na základě nějakýho zklamání v lásce. Já doufám, že už mě žádný nepotká, takže je to pro mě. Vždycky musím mít nějakou takovouhle smutno inspiraci."

Ty jsi měla vlastně hokejistu extraligového.
Monika Absolonová: "To jsem měla. Manžela."

Manžela, no, Václava Eiselta, že jo. Já jsem chodil na hokej, tak jsem mu fandil, on byl takovej sympaťák.
Monika Absolonová: "Já jsem taky chodila hokej a musím říct, že chodím na hokej doteď, pokud mám čas a díky Vaškovi mám prostě hokej opravdu ráda, že ho sleduju v televizi. Taky výsledky občas se jako kouknu na ně. Tak to mě baví. Hokej je prostě úžasnej sport. Je teda hodně náročnej, ale je to fajn."

Nicméně já se musím také už podívat, jak už tak prožíváme poslední hodinu vlastně týdne, 50. kalendářního, za chvíli máme půlnoc a začne další nový týden. Že ty, abysme navázali na to, jak to máš pěkně napěchované. To máš skutečně napěchované i v tom týdnu, který začne za pár minut, protože já jsem se mezitím tady stačil podívat. Ty tam máš Kroměříž, tuším že s BigBandem Felixe Slováčka.
Monika Absolonová: "Ano."

Ty tam máš Košice.
Monika Absolonová: "Ano."

A z Košic jedeš do Lucerny na vánoční koncert Heleny Vondráčkové?
Monika Absolonová: "No já jsem to už to tady zmiňovala. Ono tady ta práce je strašně jako hezká a tím, že pro mě je zpívání hlavně koníček a vlastně se mi tím splnil sen, že se tím můžu i živit. To je úžasný. Akorát jedna věc, která prostě neuvěřitelně funguje: buď toho máš moc a nebo není nic a v podstatě takřka nic mezi tím neexistuje.
Takže teď třeba od září, nebo od prvního října. Já jsem v září moc nepracovala. Tak jsem vlastně nonstop jedu. A teď vlastně my máme každej den od pondělí do soboty, každej den zkoušku v divadle od deseti od rána, tím když než projedeš Prahu, těma zácpama, tak to prostě odjíždíš z domova v devět a protože musím vyvenčit psa a tak, tak vstávám prostě v osm.
Ti řeknu takovej jako program. Nevím, jestli to posluchače úplně zajímá, ale já se vám teď svěřím. Takže tak ve vosum vstanu, vyvenčím psa, zabalím si věci na celej den. V devět vyrazím, někdy zaparkuju dokonce. Ne, během jako třeba půl hodiny."

To je největší úspěch, zaparkovat.
Monika Absolonová: "To je neuvěřitelný. Takže zaparkuju, dostanu se do divadla, tam jsem od desíti do čtyřech, do pěti, do šesti, podle toho jak kdy a pak buď mám od šesti hodin představení nebo mám někde nějaký vystoupení a vracím se domů, tak jako zhruba o půlnoci. Než se dostanu do postele, tak je tak dvě ráno. A takhle jako funguju už několikátej tejden. A musím říct."

Noční proud 7. díl

22. prosince 2008 v 20:23 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
Radši neslibuj.
Monika Absolonová: "Neslibuju, nebudu, ale."

My si rádi počkáme, protože máš před sebou dvě velké premiéry. To je zase úžasné.
Monika Absolonová: "Je, no. Ale čeká mě navíc ještě další věc. Já jsem dostala teď takovou hezkou nabídku, pět koncertů jako host Karla Gotta. Pojedu tam společně s Leonou Machálkovou s Big bandem Felixe Slováčka, Felix tam pochopitelně taky bude hrát. Takže já na to já se moc těším. To mě čeká a na jaře."

Kde to budou ty koncerty?
Monika Absolonová: "Jé, teď jsi mě zaskočil. Já to nevím. Budu to mít na stránkách. Myslím si, že je v Opavě, ve Zlíně a dál nevím."

Prostě po České republice.
Monika Absolonová: "Ano."

Pět významných koncertů.
Monika Absolonová: "Ano. Je to od dubna do května s Karlem Gottem, kterýho, jak už jsem tady zmiňovala, mám fakt strašně ráda a hrozně si ho vážím. A navíc teď jak jsou svátky, tak já vlastně každý vánoce nějak mám pocit, že mi k těm, ten Karel k těm vánocům patří. Já si vždycky pouštím jeho desky a teď jsem si pořád pouštěla dokola Jsou svátky. Vždycky jsem o půlnoci dorazila ze zkoušek a z vystoupení, tak jsem si pustila Karla Jsou svátky, zjistila jsem, že mám doma nepořádek, nejsem vůbec na ty vánoce letos jako připravená. Vždycky mě to jako dojmulo k slzám. Jako Karel a já. Každej rok peču vánočky. Letos nevím jak to zvládnu. Minulej rok jsem jich pekla dvanáct. Letos to teda fakt asi nestihnu. Určitě ne takovejdle počet. Ale Karel k tomu jako neodmyslitelně patří.
Já se jenom ještě vrátím k tomu, jak jsi se bavil. Řekla jsem sice všechny muzikály chronologicky, ale zapomněla jsem činohru. Moji jedinou. Jmenuje se Den na zkoušku. Napsal ji Lumír Olšovský. A je to taková."

To teďka hodně hrajete, jsem koukal.
Monika Absolonová: "Velmi. A je to taková komorní hra a ona se pod nás, teda vzala si nás pod sebe Agháta. A v podstatě jako je to pro mě velmi nestandardní věc, protože ty muzikály. Já hraju vlastně v těch velkejch komerčních projektech, kde je spousta kostymérů a techniků a všechno to jako funguje a je to jako hrozně připravený. Je to neustále na tom jednom místě. Tady to je vlastně komorní věc a jezdíme jenom čtyři herci a v podstatě některý věci si jako i sami stavíme. Jako ty kulisy. Teda kluci, oni jsou na mě hodný a já nemusím. Ale takže je to takový jako pro mě netradiční. A vždycky se na to strašně těším. A objíždíme česká města a je to zážitek. Takže to je."

Bezvadný. Víš, co je úžasný? Mám tady často hosta a musím z něj páčit odpovědi.
Monika Absolonová: (smích) "A mě nemůžeš zastavit."

A tobě to jde samo, to je skvělé. Začli jsme u alb, skočila jsi do vánoc a dostala jsi se až k činohře Den na zkoušku, což je dobře. Já když dovolíš, tak.
Monika Absolonová: "Dovolím."

Tak se vrátím zpátky k těm albům a samozřejmě zůstaneme na tom zatím posledním, který vyšlo v roce 2004 a zkusíme si zahrát tu titulní písničku Zůstávám dál.
Monika Absolonová: "Bezva. Tam jsem..."

Píseň - Zůstávám dál

Noční proud 6. díl

22. prosince 2008 v 20:23 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
Tak jsme si tady vánočně zazvonili. Já musím složit hold Monice, protože ta chronologie její muzikálové činnosti byla bezchybná a úžasná. Vy díky tomu máte dokonalý přehled. Teď ale přichází záludná těžká otázka, Moniko. Kdy jsi poprvé se potkala s Nočním proudem?
Monika Absolonová: "V roce devadesát tři. To jsem začínala zpívat a vím, že jsem byla u vás jako host. Myslím si, že u Honzy Beneše nebo u Honzy Beneše."

Ty jsi s námi taky byla v Jihlavě.
Monika Absolonová: "Taky."

Odkud jsme dělali přímý přenos a vím, že jsi tam přijela s Michalem Davidem.
Monika Absolonová: "Ano."

Který nás vlastně představil. Takže jsme tě poprvé zaregistrovali. Tak to tě vlastně sledujeme od začátku. Ty zpíváš patnáct let, Nočnímu proudu bylo nedávno devatenáct, takže jsme jenom o kousek starší než ty zpěvačka. A tak tě sledujeme a je to úžasné a mimochodem tady v tom v té nové etapě Nočního proudu, tak jsem se díval, protože máme všechno podchycené, tak jsi naposledy, vlastně poprvé a naposledy byla hostem 18. dubna 2007 u kolegy Miloše Skalky,
Monika Absolonová: "Ty to takhle máš."

Takže to byl nejvyšší čas, abysme si zase o tobě něco řekli a něco zajímavého se dozvěděli. Tak udělali jsme si takovou chronologii muzikálovou, udělejme si taky albovou. To mám tady napsaný, kdyžtak to můžu taky kontrolovat a schválně jestli seš tak dokonalá i v tvé albové diskografii. To bude težší.
Monika Absolonová: "Určitě. Já myslím, že nebude. Protože já jsem jako zpěvačka vždycky jsem chtěla bejt, momentálně když si tak jako to vemu zpětně. Myslím si, že když jsem byla malá, že jsem nečekala, že od deseti od rána budu zpívat až do půlnoci, vlastně nonstop. Třeba co se týče prosince, tak takhle to nějak funguje.
Nicméně první deska vyšla v roce 93, jmenovala se Monika. Druhá vyšla v roce 94, jmenovala se Dál jen při mně stůj. Pak jsem měla poměrně dlouhou pauzu. V roce 99, myslím."

Ano, správně.
Monika Absolonová: "Vyšlo album První den."

Správně.
Monika Absolonová: "Potom v roce 2001 vyšlo album Jsem nevěrná."

Výborně.
Monika Absolonová: "V roce 2004 moje poslední deska Zůstávám dál. A od tý doby jsem ostuda. Protože já vzhledem k tomu, jak jsem tady vypočítávala ty muzikály, tak ono mě to strašně jako baví. Zpívám žviě. Takže v podstatě to, co jsem chtěla dělat, to znamená zpívat, tím absolutně jako vyplňuju.
Ale pak už mi zbývá strašně málo prostoru na to udělat nějaký vlastní písničky. A vzhledem k tomu, že já nejsem autorka. Maximálně jsem si schopná napsat nějakej text a nevím jestli vždycky je úplně úžasnej, ale je vlastní.
Ale vždycky čekám na to, co mi kdo jako napíše. Ale když jako děláš desku, tak je to opravdu minimálně třeba půlroční práce, tři měsíce bejt ve studiu a opravdu intenzivně na tom pracovat. A já vlastně vždycky, když se nad tím tak jako zamyslím a shrnu tu sezónu, tak vlastně v září začnu hrát divadlo, do toho začnu jezdit po vystoupeních a najednou je červen a je to pryč a pak většinou já jsem v létě i něco zkoušela. Teď jsem měla po dlouhý době jako léto volný. A myslela jsem si, že třeba v září se na to vrhnu a ono se zase stalo tolik věcí, že jsem to nestihla.
Za poslední dva roky jsem udělala dvě písničky. Takže jestli to půjde tímhle tempem, za deset let vytvořím album. Což doufám, že to nějak jako urychlím. Teď mi napsal Vítek Fiala krásnou písničku, jak hudbu, tak text, tak třeba nějak, myslím si, že po těch premiérách. Protože pátýho února mě čeká v Divadle Hybernia premiéra toho Drákuly, jak jsme o tom bavili, a Mony Lisy vlastně čtvrtýho, pátýho, šestýho, to máme tady ty tři dny března, premiéry. Tak já si myslím, že pak si dám nějakou chvilinku jako odpočinek. Ne ve smyslu, že bych nezpívala, protože mě budou čekat právě už ty, taková ta třešinka na dortu, že už zpíváš jako bez, tím bičem toho režiséra, pro zaplať pán Bůh normální diváky. To bude trvat tak do června. Tak já si myslím, že nějak v létě, bych se třeba na tu desku další vrhla. I když těžko říct. U mě. Já jsem v tomhle taková."

Noční proud 5. díl

22. prosince 2008 v 20:22 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
No bodejť, vždyť jsi hodná holka.
Monika Absolonová: "No, fakt ze začátku mě to jako trápilo. Tam jsem pořád někoho škrtila a trávila a propichovala a nebylo mi to úplně příjemný. Navíc celý to představení mám na nohách dvanácti centimetrový podpatky, což mi taky není úplně příjemný. Ale nakonec mě to strašně baví a mušketýři se vrátili do Divadla Hybernia a navíc Michal David pro Mylady de Winter napsal píseň, ještě další, kde je zdůvodněný, proč je potvora, takže to už se mi začalo hrát hezky. Po Třech mušketýrech myslím, že se vrátila Kleopatra, nejsem si úplně jistá.
Ale potom se zase stala Angelika, což byl takovej jako trošičku můj nápad. A musím říct, že jsem tím neustále obtěžovala pana producenta nebo oba, takže Michal nakonec tu Angeliku napsal a musím říct, že hezky. Zrežíroval ji pan Bednárik a pro mě to byla s Beděm po dvanácti letech spolupráce a strašná pochvala a satisfakce, když mi řekl, že: "Mona, ty spievať vieš aj hrať vieš." Tak na jednu stranu to bylo hezký. Na druhou stranu jsem zase říkala: "Beďo, kdybych po dvanácti letech se přece jenom něco nenaučila, bylo by to smutný." No a po Angelice. Co přišlo po Angelice? Zase Kleopatra."

Zase Kleopatra.
Monika Absolonová: "Adéla ještě nevečeřela, kam jsem nazpívala titulní postavu, která je loutkou a to je Adéla, masožravá kytka. No a teď jako mám takový hustý období, pracovní. Na jednu stranu moc hezký, na druhou stranu je to strašně vyčerpávající, protože zkouším dva projekty najednou, Mona Lisu a muzikál Drákula, který se vrací. A pro mě teda ten Drákula je splnění dětskýho snu. Já jsem vůbec nečekala, že se..."

... Drákula někdy vrátí.
Monika Absolonová: "No, že se vrátí. Že si v něm zahraju. Takže je to krásný. Já si po deseti letech neustále pamatuju texty a je jako legrace: Monu Lisu režíruje Libor Vaculík, se kterým to není moje první spolupráce. On režíroval i mušketýry. Liborek je úžasnej. Drákulu režíruje Beďo. Ale oni oba režiséři chtějí stoprocentní účast na zkouškách a vždycky, když jsem. No a jsou jako opravdu přísný a já tak jako přelítávám z jednoho divadla do druhýho a večer většinou někde zpívám, buď v divadle, nebo na různejch akcích. A už toho jako mám plný brejle. A těším se na osumadvacátýho prosince, kdy jako budu mít konečně volno. Ale jako je to krásný, ale mrzí mě, že si to pořádně jako neužívám, protože prostě pořád někde přebíhám s taškama s jazykem na vestě."

To už je úděl velmi populárních zpěvaček, takže samozřejmě, není to asi jednoduché, na druhou stranu, buď ráda.
Monika Absolonová: "Jsem ráda. Jsem strašně ráda."

Já ti ty Vánoce a ten volný čas, který se tak toho osumadvacátého blíží trošku přiblížím.
Monika Absolonová: "Ano."

Jednou vánoční písničkou.
Monika Absolonová: "To byl jsi byl hodnej."

Píseň - Zvon

Noční proud 4. díl

22. prosince 2008 v 20:21 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
Takže to je jasné, kdo je na žebříčku první, na tvém soukromém. Ale my musíme zmínit i ty další muzikály. Takže už tady zazněla jedna písnička z Angeliky, tak řekněme něco k Angelice.
Monika Absolonová: "Já bych to možná vzala chronologicky. Jak jsem v těch muzikálech účinkovala."

Tak schválně jestli mám dobré informace. První byl Drákula?
Monika Absolonová: "První byl Drákula. Já jenom podotknu, že v roce devadesát tři, když jsem začínala zpívat, tak jsem neměla vůbec žádný zkušenosti s divadlem a nikdy jsem netušila, že bych mohla u divadla jako na takovou dobu zakotvit a že mě to vůbec takhle jako pohltí.
Drákula byl první. Šla jsem na konkurz. Tenkrát mi dali zazpívat píseň Jsi můj pán. Já jsem si pochopitelně v těch osmnácti myslela naivně, že mě chtěj na hlavní roli. No, nechtěli. Chtěli mě na roli nymfy.
A já jsem byla strašně ráda, že jsem si to mohla zkusit, vůbec vlastně co to obnáší muzikálový divadlo. Práce s režisér na tak velkým prostoru, jako byl tehdejší palác kultury. A nejdřív jsem začala hrát Hodinovou nymfu, pak jsem hrála Větrnou a po třech letech účinkování v tomhle muzikálu jsem dostala šanci jako třetí alternace víceméně swing, to znamená, že jdeš na řadu až když si všichni zloměj nohu. Tak jsem začala hrát Lorraine, kterou jsem potom hrála i v Bratislavě a potom v Prešově. Protože jsem v tý době v Čechách vůbec nedostávala žádnou práci a myslím si, že kdyby nebyl ten Drákula na Slovensku, tak už možná dělám úplně něco jinýho.
A pak jsem na Slovensku dostala další nabídku na Krysaře, kde jsem hrála Agnes. Což byla úžasná zkušenost a protože mám moc ráda Dana Landu a vůbec Krysaře, mám pocit, že se mu velmi povedl, tak jsem mu velmi vděčná, že jsem si v tom mohla zahrát.
No a potom přišla Kleopatra, po Kleopatře, což právě po těch letech, když vlastně v roce devadesát osm, já jsem byla takřka bez práce a kdybych opravdu nedojížděla na to Slovensko, tak nevím nevím, jak by to se mnou vypadalo. Takže po čtyřech letech vlastně takováhle jako velká šance, kterou jsem nějak mám pocit bezezbytku naplnila, zúročila."

Velký skok.
Monika Absolonová: "Ano. Mimo jiné jsem musela teda zhubnout, tenkrát těch 14 kilo, za což jsem nenáviděla Michala Davida, ale myslím si, že měl pravdu a potom přišel."

A už ti to zůstalo. To je báječné.
Monika Absolonová: "Už mi to zůstalo, tak s drobnejma výkyvama, ale v podstatě musím. Oni totiž v tom divadle ti našijou ty kostýmy. A musíš se prostě do nich vejít. Já se vždycky bojím."

Chtě nechtě.
Monika Absolonová: "Ano. Vždycky se bojím vánočních svátků a prázdnin, ale zatím to jako funguje. Potom přišli Rebelové, kde jsem."

Konec konců vánoční svátky jsem se díval taky hrajete myslím šestadvacátýho.
Monika Absolonová: "Taky hrajeme, není moc možnost přibrat, no."

Neztloustneš.
Monika Absolonová: "Ale potom jsem hrála v Rebelech, kde jsem hrála roli Alžběty, která mě bavila a Bugyny, která mě sice bavila, ale necejtila jsem se úplně v roli maturantky, jsem se necejtila úplně nejlíp. Protože jsem hrála s holkama, kterejm bylo šestnáct. Mě v té době bylo šesta, sedmadvacet. Tak jsem si připadala tak jako stará almara, tak na mě i křičel pan režisér na zkouškách, takže mi to nebylo úplně jako sympatický a příjemný. Takže jsem později tu roli opustila a už jsem hrála jenom tu Alžbětu.
Pak přišla Noc na Karlštejně. Taková, musím říct, moje vysněná role. Já jsem vůbec nečekala, že bych si v tomhle krásným kusu mohla zahrát. A stalo se. Takže Lásko má, já stůňu, můj dětskej hit se jako naplnil.
Potom po Noci na Karlštejně přišli mušketýři a Mylady de Winter, která je teda strašná potvora a na začátku zkoušení jsem s tou rolí měla poměrně jako problém. Nakonec mě to začalo bavit. Teď když se ta..."

Noční proud 3. díl

22. prosince 2008 v 20:21 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
Monika Absolonová: "Já myslím, že je to hezký spíš je to jako prostě taková fakt odměna a je to příjemný, že si na mě ty lidi vzpomněli a že mi ten hlas poslali. Děkuju moc."

Tak tímhletím poděkováním uzavřeme naše povídání. V tuto chvíli, mezi písničkami, nikoli s Monikou Absolonovou a nikoli o Českém slavíkovi, tak teď ti dám tři možnosti. Buďto můžeme zahrát písničku První den.
Monika Absolonová: "Ano."

Nebo můžeme zahrát duet s Michalem Davidem.
Monika Absolonová: "Jakej?"

Už se dívám, který to je. Ano, Blízko zůstávám.
Monika Absolonová: "Ano."

A nebo můžeme rovnou natvrdo skočit za písničkou Teď královnou jsem já. Slavnou to písní.
Monika Absolonová: "A já vzhledem k tomu, že jsem dneska Kleopatru hrála, tak já si klidně s radostí ještě Ilonu a Barču poslechnu."
Ano takže Teď královnou jsem já. Kleopatra, kterou dneska náš host hrál. K tomu se samozřejmě dostaneme, k muzikálům. A je to ten úžasný triumvirát Ilona Csáková, Bára Basiková a můj dnešní host Monika Absolonová.

Píseň - Teď královnou jsem já

Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra to je prostě dílo, které vstoupilo do dějin. Vy jste poslouchali Ilonu Csákovou, Báru Basikovou a mého dnešního hosta Moniku Absolonovou, která je Kleopatrou i nadále. Kleopatra je stále na scéně. Před chvílí jste slyšeli, že dneska jsi ji vlastně zpívala v odpoledním nedělním představení. Kolikáté bylo, jaké bylo?
Monika Absolonová: "Nevím kolikátý bylo. Já si takovýdle ty..."

... statistiky
Monika Absolonová: "... statistiky nevedu. Bohužel. A možná je to někdy škoda. Ale v podstatě já jsem s Kleopatrou začínala v roce 2002 a v roce 2008 stále pokračuju. Vypadá to, že možná i v roce 2009 se odehraje pár představení. Já k tomu představení mám strašně jako hezkej vztah, akorát jsem se bála, když se teď ta Kleopatra jako vracela, jestli už jsem jí nedala všechno, tý roli, co jsem jako mohla a bála jsem se, abych jako obstála a zatím, tak podle reakcí publika to vypadá, že jsem obstála. Strašně mě to představení baví. To je úplně jako neuvěřitelný, kolik je tam hezkejch jako momentů, který si můžeš znova odžít. A opravdu Michalovi se ta hudba strašně povedla. Je to strašně fajn a těší mě, že to takhle funguje."

Z těch tří jmenovaných Kleopater už jsi vlastně zbyla jediná.
Monika Absolonová: "Zůstala jsem jediná."

Přijímáš prapor.
Monika Absolonová: "Ale ještě s náma hrála Radka Fišarová, ta ji hraje nadále. A máme novou Kamilu Nývltovou. Takže je to tak, že se to obnovuje a já tam pořád zůstávám. A už jsem si říkala, jak dlouho ještě. Jako kolikrát už to představení mělo derniéru a vždycky se to znova nastartovalo. A já si vždycky, když ta Kleopatra končí, tak jsem z toho smutná a vždycky jsem si říkala, tak už příště až se to bude hrát, třeba za deset let, tak už si asi Kleopatru nestřihnu. A ono se to vždycky zase vrátí ještě jako vlastně dřív než člověk čeká. Takže Kleopatru asi vždycky. Protože to je prostě, já jí vděčím za mnohý možná. Mám pocit, že to představení tenkrát přišlo ve správnou chvíli a já jsem měla prostě štěstí. Zrovna v tu chvíli jsem měla opravdu štěstí, že to zafungovalo a že si mě diváci všimli a že mě ta role sedla. Takže Kleopatra je hrozně fajn."

Noční proud 2. díl

22. prosince 2008 v 20:19 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
Já se řadím k těm, kteří to považují za vtipné a ta písnička se mě líbí a je to docela krásnej fór a nechápu by to někomu vůbec mohlo vadit.
Monika Absolonová: "Tak to mám radost. Mě to taky baví."

Proto jsem jí já vybral, ty jsi se do toho nehnala, ale proto jsem jí já vybral, že s ní začneme, jako takovou markou.
Monika Absolonová: "No, vidíš a ona..."

Marka sice zmizela. Nedá se nic dělat. My si taky popovídáme, jak už jsem avízoval i na internetu, na webových stránkách českého rozhlasu Regina i v odpoledním vstupu do Reginy o anketě popularity Český slavík, protože je to aktuální. Včera byl vyhlášen čtyřicátý třetí ročník, když to sečteme všechno celkově a třináctý ten novodobý ročník Českého slavíka, tedy samotného. Byla jsi tam?
Monika Absolonová: "Nebyla jsem tam."

Nebyla jsi tam. Ale chodíváš tam?
Monika Absolonová: "No, když mě pozvou, to znamená, že když jsem do šestého místa, tak jsem tam párkrát už seděla. A musím říct, že to je strašně příjemnej pocit a já jsem si tady přečetla to, co ty jsi mi ukázal, ty vytisklý výsledky. Já bych chtěla poděkovat všem, kdo mi poslali hlasy, protože jsem, stejně jako loni, osmá a je to strašně jako příjemný. Vzhledem k tomu, že já se moc nevěnuju svý sólový kariéře a spíš se hodně věnuju tomu divadlu, tak já se vlastně vůbec divím, že v tý první desítce pořád jako nějak figuruju. Takže děkuju moc."

Já ti to řeknu, já jsem si to vytáhl.
Monika Absolonová: "Ano."

Tak prosím tě v roce 2002 jsi byla Skokanka roku.
Monika Absolonová: "Ano. No, ano, to jsem byla."

Skočila jsi ze zadu na 16. místo. V roce 2003 a to je taky vzácný, to myslím ještě nikdo neměl, jsi byla podruhé za sebou Skokanka roku.
Monika Absolonová: "Já doufám, že už se to nikomu nepovede. A taky ještě bych ráda jenom podotkla, že všichni zpěváci, zpěvačky, skupiny si odnášej ze slavíků ty ptáky a jediná mám žáby, dvě. A jsem na ně pyšná. Akorát se mi obě, opět zase já, rozbily. Protože při tom prvním ročníku mi..."

Tys rozbila skokany?
Monika Absolonová: "No, ona sama od sebe rupla ta korunka na tý žábě a tu druhou mi rozbila paní v šatně, právě v Ambasadoru na večírku. Nicméně to nevadí. Mám je doma a mám z nich velkou radost. Navíc mi obě ty ceny předával Karel Gott, kterýho já prostě obdivuju, takže mě to udělalo velkou radost."

No, a potom jsi podruhé, když jsi byla tou Skokankou roku, tak jsi skočila až na šesté místo, to bylo v roce 2003. V roce 2004 jsi byla čtvrtá, zatím tvoje nejvyšší umístění.
Monika Absolonová: "Ano."

2005 šestá. 2006 sedmá. 2007 osmá. A pozor letos nepřišlo deváté místo, ale udržela jsi osmou pozici. To je úžasné opravdu.

Noční proud 1. díl

22. prosince 2008 v 20:14 | www.rozhlas.cz |  Rozhovory
14.12.2008


Dvacet tři hodiny, pět minut k tomu. Vaší stanicí je Český rozhlas Regina, frekvence 92, 6 FM. Poslouchat nás můžete samozřejmě i v síti sítí, tedy na Internetu. Posloucháte noční proud, jediný noční proud, který proudí z týdne do týdne, to je ten nedělně-pondělní. Kterým vás v tuto chvíli ovšem neprovázím sám, neboť jsme tady na vás dva. Krásný pozdní večer přejí Zdeněk Vrba ...

Monika Absolonová: "... a Monika Absolonová"

Píseň - Doufám, že mi sílu Bůh dá

Takže během znělky nočního proudu jsme se s vámi krásně přivítali, teď tedy řekněme že oficiálně. Mám velkou radost, že proti
mě ve studiu sedí markýza andělů Angelika i královna Kleopatra, jinak vám všem dobře známá zpěvačka Monika Absolonová. Takže Moniko, oficiálně, dobrý večer.

Monika Absolonová: "Krásný dobrý večer vám všem i tobě pochopitelně."

My jsme začali písničkou Mona Absolona, kterou mám rád a o které se často hovoří a stalo se, možná poprvé v dějinách českého rozhlasu Regina, že ta písnička nenávratně zmizela v éteru. Tak jsme ladně přeskočili do Angeliky. Já jsem si chtěl po Móně Absolóně o té písni popovídat.
Monika Absolonová: "Ano."

To je taková písnička, která vyvolala mnohé diskuse. A já ani dobře nechápu proč. Můžeš to nějak okomentovat?
Monika Absolonová: "Ne, já jenom bych ráda okomentovala, že to že prostě píseň začne a najednou přestane hrát, ačkoliv se vám to tady běžně nestává a já myslím, že mě to nepřekvapí, protože já to v životě takhle mám."

Vážně?
Monika Absolonová: "Že věci, který se běžně nestávaj, tak mě se vždycky stanou. A já myslím, že kdybych si koupila trpaslíka a bylo v návodu napsáno, že trpaslík vyroste do výšky pětačtyřiceti centimetrů, v mým případě by měl určitě dva metry čtyřicet pět centimetrů. Já už jsem si na to zvykla, jenom mě to přišlo opravdu jako vtipný, protože vážení posluchači, vy to nevíte, co se tady odehrálo. Najednou prostě my jsme si tady tak se Zdeněčkem seděli a najednou..."

Povídáme si, pohoda.
Monika Absolonová: "... přestalo to hrát. Přišel, přiběhl teda pan technik a začal: "Co se stalo, co se stalo?" No, nic prostě to chcíplo."

Takže ty seš takový pechfógl dá se říct.
Monika Absolonová: "Já si myslím, že jo, ale..."

Ale někdy máš i štěstí, ne?
Monika Absolonová: "Občas se stane. Občas se stane. Ale to potom mám většinou velký štěstí. Nicméně vrátím se k tý písni. Tu mi, pro mě napsala moje kolegyně Alice Springs. Já jsem Alici kdysi potkala na jednom vystoupení, pamatuju si přesně, že to bylo i v Českejch Budějovicích a ptala jsem se jí, jestli by pro mě nenapsala nějakou písničku. Ona mi řekla, že uvidí. A protože znám tady ty sliby kolegů, že ti řeknou: "Jasně, něco napíšu." A pak už je nikdy neuvidíš a když, tak bez písně. A Alice byla úžasná, že se ozvala, že písničku má a že ji má i s textem. Takže jsem k ní přijela domů, ona mi tu písničku zahrála na piáno, skvěle. A já říkám: "Alice, ta písnička je bezvadná, ale já prostě vůbec nevím, jestli se mi chce zpívat Mona Absolona. Jestli to nezní jako hodně nějak samožersky." A ona mi vysvětlila, že to je teda jako vtip. Tak já jsem se s tím musela nějak popasovat. Mezitím jsem tu písničku dala poslechnout mamince a babičce, ty mi všichni říkali, že jsem se zbláznila, že chci tohle jako zpívat Mona Absolona, že ten název je opravdu jako, jestliže pro mě byl moc. A mě vlastně pak přišlo, že čím dýl jsem to poslouchala, že mě to přijde vtipný a že vlastně proč ne. A že to je zpěvný."

Vernisáž fotografií Sisy Sklovske

21. prosince 2008 v 23:26 | www.femina.cz |  Akce
03.02.2006

V pražském p.m. clubu proběhl v pondělí 30. ledna slavnostní křest fotografií zpěvačky Sisy Sklovske.

V modelech módní návrhářky Heleny Bedrnové ji zvěčnil fotograf Jaroslav Urban, kmotrami byly přední české modelky Lucie Váchová, Agáta Hanychová, Jana Doleželová a Michaela Wostlová. Tentokrát se netradičně křtilo lahodnou Finlandia Vodkou.

Na fotografie zpěvačky se přišlo podívat velké množství návštěvníků, mezi kterými nechyběly osobnosti českého showbusinessu - modelka a moderátorka Lucie Koňaříková, "plyšáci" z Big Brothera Sylva Ondrušíková a Karel Frýd, Sámer Issa, neVyVolení Wendy Zapletalová a Petr Zvěřina, zpěvačka Monika Absolónová či herec Marek Vašut.

Nejprve všichni shlédli módní přehlídku sexy modelů návrhářky Heleny Bedrnové a pak už nezbylo než představit kolekci šesti fotografií, na nichž hraje hlavní roli zpěvačka Sisa Sklovska. Slavné kmotry z řad modelek (Lucie Váchová, Agáta Hanychová, Jana Doleželová a Michaela Wostlová) i autoři fotografií si vzájemně popřáli hodně štěstí a mnoho podobných projektů v budoucnosti a na stvrzení svých slov pokřtili jednu z fotografií Finlandia Vodkou. Ta koneckonců byla k dispozici hostům po celý večer v podobě lahodných koktejlů.

Autor: redakce

Svatební šaty roku 2006 mají své vítěze

21. prosince 2008 v 23:23 | www.femina.cz |  Akce
06.04.2006

V úterý 4. dubna 2006 se ve velkém sále pražského paláce Lucerna uskutečnil již 7. ročník soutěže Svatební šaty roku.

Letošního klání se zúčastnilo 44 módních návrhářů, každý z nich sázel na originální pojetí svých šatů. Vidět jsme tak mohli např. svatební šaty z tamponů Kotex návrhářky Heleny Bedrnové, které s noblesou sobě vlastní předvedla modelka Andrea Kloboučková - Vránová.

Pravidla soutěže Svatební šaty roku jsou jednoduchá - každý zúčastněný módní tvůrce představí anonymně během přehlídky svůj model. Šaty prezentují modelky pod soutěžními čísly, která si návrháři vylosují na začátku dne. Jen tak může být zajištěno zcela nezávislé a nezaujaté hodnocení odborné, umělecké i divácké poroty. Host večera, vítěz loňského ročníku soutěže Josef Klír, představil hostům modely ze své autorské přehlídky. V porotě zasedli moderátoři Kateřina Herčíková - Hrachovcová, Zuzana Belohorcová či Rey Koranteng. Na molu se objevily i "nemodelingové" tváře, jako jsou Lejla Abassová, Klára Jandová, Monika Absolónová či Anife Vyskočilová.
A které modely ve finále nejvíce zaujaly Publikum ocenilo Pavla Vlasáka, cenu Designer´s Award si odnesla Eva Brzáková, jejíž model předváděla moderátorka Lejla Abassová, hlavní trofej si ale ve finále odnesla návrhářka Valentina Armandi, jejíž model oblékla Iva Kubelková.

V rámci programu diváky pobavili Vlasta Horváth, Vašo Patejdl a Dara Rollins a show sobě vlastní předvedl návrhář Josef Klír, který si odnesl cenu za nejlepší model v soutěži Svatební šaty roku 2005.

Autor: redakce

Monika Absolonová nemůže do parku!

21. prosince 2008 v 23:19 | www.femina.cz |  Ostatní
21.04.2008

Zpěvačka Monika Absolonová trpí. Nastalo jaro, a to je pro Moniku vždycky to nejstrašnější období.
Ne, že by se neradovala z probouzející přírody, doslova miluje rozkvetlé zahrady, ale bohužel se jim musí kvůli nejrůznějším pylům zdaleka vyhnout. Není tedy vůbec jisté, zda ji na prvního máje její přítel políbí pod kvetoucím stromem.

Monika Absolonová totiž trpí těžkou alergií. "Vždycky mě strašně slzí oči," stěžuje si. "Rozšiřují se mi v nich žilky, takže nosím čočky. Také mívám záchvaty kýchání. Letos to zatím není tak strašné, takže prášky neberu. Přikázala jsem si, že žádná velká alergie nebude, a zatím to funguje. Uvidíme, co to udělá ještě za pár dní."

Monika, které nedávno zemřela její milovaná babička, se jen pomalu vzpamatovává ze zármutku. O své nové lásce nechce nic prozradit, ovšem spekuluje se, že jde o muzikanta Vítka Fialu z kapely Lokomotiva, se kterým si moc dobře rozumí. Také s ním byla několikrát viděna ve společnosti.

Čeká ji tajemná role
Práce má Monika naštěstí prý až nad hlavu a na všechny věci kolem sebe se snaží dívat pozitivně. Horoskopy pro jistotu nečte, protože kdyby tam bylo něco negativního, určitě by ji to ovlivnilo v rozhodování.

Co se týče nových projektů, Monika Absolonová zarytě mlčí. Korzu se ale podařilo zjistit, že v příštím roce divadlo Broadway i divadlo Hybernia, kde zpěvačka působí, uvedou dva nové muzikály. Nebudou z pera Michala Davida a jejich názvy produkce divadla úzkostlivě tají. Půvabná Angelika a Mylady neboli Monika Absolonová má ovšem téměř zaručeno, že se v nich opět objeví v jedné z předních rolí.

Autor: Korzo

Obsazení v hudební komedii Adéla ještě nevečeřela

21. prosince 2008 v 23:18 | www.femina.cz |  Adéla ještě nevečeřela
27.06.2008

Dva herci, šoumeni a muzikanti Aleš Háma (35) a Petr Vondráček (32) se změní v detektivy.

V nově připravované hudební komedii Adéla ještě nevečeřela, napsané podle filmového scénáře Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského, ztvární roli slavného amerického detektiva Nicka Cartera.

"Pro mě to bude brnkačka. Hrál jsem detektiva v Jacku Rozparovači, takže se převtělit do Nicka Cartera nebude problém. Jen v tom, že v Rozparovači jsem byl zcela vážný kriminalista. V Adéle budu trošku koženější, ale i komičtější," řekl Korzu Vondráček.

"Já zase hrál jenom policajty, takže jsem povýšil a budu si to užívat. V žádném případě ovšem nechci napodobovat skvělého Michala Dočolomanského z filmu, ale budu detektiv Nick Carter Háma. A padouši třeste se," vysvětlil své pojetí role Háma.

V komedii se objeví i filmová Květuška Naďa Konvalinková. "Bohužel, už ne jako Květuška. Zub času zapracoval a tak si zahraji hraběnku Thunovou. A je paráda, že se v téhle roli budu střídat s Květou Fialovou a Janou Švandovou. Už se na tuhle partičku strašně těším," uvedla Konvalinková.

Masožravka se už vyrábí
Komisaře Josefa Ledvinu ztvární Vlastimil Zavřel a Oldřich Navrátil, Ruperta von Kratzmar zase Martin Dejdar a Jiří Langmajer, Albína Bočka pak Vladimír Brabec a Stanislav Zindulka.

Zpívající masožravá rostlina Adéla je v současné době ve výrobě. Navrhl ji scénograf Šimon Caban a výtvarník Jaroslav Milfajt. Hlas jí propůjčí zpěvačka Monika Absolonová.

Slavnostní premiéra hudební komedie Adéla ještě nevečeřela proběhne 23. října v pražském divadle Broadway.

Autor: Korzo