Listopad 2008

Váchová, Rosický i Chinaski: Vydražte si je!

30. listopadu 2008 v 21:02 | www.pikant.centrum.cz |  Akce
27.11.2008  8:15

Co takhle dres známého fotbalisty pod stromeček? To není špatný nápad, že? A navíc podpoříte nadaci! Dražba navíc probíhá na internetu...

Třetí ročník Vánoční charitativní aukce nabízí mnoho zajímavých předmětů z Namibie přes Karibik až po Česko. Jejich vydražením podpoříte aktivity Nadace Naše dítě, která již patnáct let pomáhá dětem v těžkých životních situacích. Zároveň pro sebe nebo své blízké získáte originální vánoční dárek a pocit sounáležitosti s dětmi, které potřebují naši pomoc.

Můžete pro sebe získat podepsaný dres fotbalisty Tomáše Rosického, který i přes vážnost svého zdravotního stavu nezapomíná na pomoc ostatním a podporu dětí v nouzi. V aukci je také kalendář na rok 2009 nejlepšího českého fotbalového brankaře Petra Čecha s gólmanovým podpisem.

Zpěvačka Monika Absolonová (32) věnovala do aukce vstupenky na muzikálová představení, dražit můžete i DVD, CD a značkovou mikinu od skupiny Chinaski nebo dárkové balíčky od SuperStar Vlasty Horvátha. Slavný český houslový virtuoz Pavel Šporcl věnoval do aukce šátek a CD. Čekají na vás úspěšné knihy o slavných herečkách a kalendář pro pamětníky od moderátora Aleše Cibulky, podepsaný kalendář známých českých sportovců.

Vánoční charitativní aukce na www.nasedite.cz/charita končí už 3. prosince. A výše uvedené hvězdy nejsou jedinými, kdo se do zajímavého projektu zapojil. Své soukromí pro aukci odhalili Miss ČR 2003 Lucie Váchová se snoubencem, jachtařem Davidem Křížkem. Do aukce věnují romantický dárek. Jedná se o skleněnou dózu s pískem z Karibiku z ostrova sv. Bartoloměj, kde končil letošní měsíční závod jachet z Francie do Karibiku TRANSAT AG2R, a kterého se David Křížek zúčastnil. "Na ostrově jsem na Davida čekala v napětí, zda je v pořádku a těšila se, až závod dokončí, samozřejmě jsem věřila, že to zvládne a držela jsem pěsti," říká televizní rosnička Lucie Váchová.

Dražit můžete i dvoje luxusní dámské hodinky Tissot, fotografii z Namibie známého fotografa Milana Schirla, vstupenky do Divadla Na Fidlovačce, eurovíkend, dětské stavebnice a knihy, značkový parfém, pánskou bundu ze zimní kolekce Vehicle, sportovní oblečení Moira, tiskárnu CANON a mnoho dalších zajímavých předmětů.

Prostředky, získané ve Vánoční charitativní aukci Nadace Naše dítě jsou určeny na pomoc dětem týraným, zneužívaným, handicapovaným, dětem v těžkých životních situacích, pro které je nadace již řadu let velkou oporou. Proto neváhejte a připojte se!

Autor: Petra Nosková
Foto: archiv, Korzo, Nextfoto.cz

Slávici potřetí v řadě zaštěbetali Smatanové, Cmorikovi a Desmodu

30. listopadu 2008 v 20:53 | www.idnes.cz |  Úspěchy
29. listopadu 2008  23:38

Skupina Desmod, Zuzana Smatanová a Peter Cmorik získali v Bratislavě ocenění Slávik 2008. Všichni vítězství obhájili potřetí za sebou.

Vyhlašování výsledků desátého ročníku soutěže vysílala v přímém přenosu televize Markíza. Večer moderovala zpěvačka Dara Rolins s Filipem Tůmou.

Skupina Desmod předstihla stříbrný Elán a bronzový No Name. Za zpěvačkou Smatanovou skončily Katka Knechtová a Zdenka Predná. Druhé místo mezi zpěváky obsadil Mário "Kuly" Kollár a třetí Miroslav Žbirka.

O nejoblíbenějších interpretech slovenské populární hudby rozhodli v hlasování hudební fanoušci.
Lidé mohli o svých oblíbených interpretech hlasovat od 7. října do 11. listopadu zasláním kuponu, sms, ale i přes internet.

Český slavík jde do finále
Obdobně o vítězích rozhodují lidé i v případě Českého slavíka, který se bude udílet na galavečeru 13. prosince v pražské Státní opeře. Hlasování končí v neděli 30. listopadu.

V čele kategorie zpěváků v abecedním pořadí ke konci hlasování figurovali Dan Bárta, Petr Bende, Karel Gott, Petr Kolář, Richard Krajčo, Daniel Landa, Petr Muk, Jaromír Nohavica, Kamil Střihavka a Josef Vojtek.

Ze zpěvaček měly šanci na vítězství Monika Absolonová, Anna K., Iveta Bartošová, Lucie Bílá, Lenka Dusilová, Ewa Farna, Aneta Langerová, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková a Helena Zeťová.

V kategorii skupin si z hlediska počtu zaslaných hlasů dobře vedly Argema, Čechomor, Divokej Bill, Gipsy.cz, Chinaski, Kabát, Kryštof, Olympic, Support Lesbiens a Tři sestry.

Autor: ČTK

Libuška Vojtková se brání: S Hůlkou nespím

30. listopadu 2008 v 20:40 | www.bleskove.aktualne.cz |  Přátelé
28.11.2008  11:36

Praha - Tanečnice a bývalá manželka Daniela Hůlky Libuše Vojtková už začíná mít dost narážek, že má opět milostný poměr se svým prvním manželem.

"Říkám to poněkolikáté a snad už naposledy: S Danem nespím, je to můj kamarád a doufám, že kamarádem i zůstane," tvrdí rozzuřeně Vojtková.

Sympatické tanečnici se letos lepí smůla na paty. Nejdříve od ní manžel a frontman skupiny Kabát Pepa Vojtek odešel za milenkou Jovankou Skrčeskou a v říjnu se s Libuškou Vojtkovou rozvedl.

"Byl to těžký rok, ale pomalu se z problémů vyhrabávám. Moc mi pomáhá také můj čtrnáctiměsíční syn Matýsek, pro kterého chystám Štědrý den plný pohody a překvapení," řekla Korzu Vojtková.

Štědrovečerní večeři si česká tanečnice užije spolu se svými rodiči již v novém bytě v pražských Říčanech, kam se momentálně stěhuje.

"Loni jsme slavili Štědrý den s Pepou, který byl sice s námi u stolu, ale duchem někde jinde," dodala s tím, že letos si hodlá svátky užít opravdu se vší pohodou.

Sedmadvacetiletá Vojtková tančí v současné době v představeních Adéla ještě nevečeřela, Kleopatra, Tři Mušketýři a vystupovat bude i v chystaném muzikálu Mona Lisa. Jak sama přiznává v době krize jí asi nejvíce pomohli právě její kolegové z divadla a také věčně nabitý diář.

V posledním jmenovaném muzikálu Mona Lisa se kromě Libušky objeví v hlavní roli také Iveta Bartošová a to jako slavná Gioconda z obrazu Leonarda da Vinci, o kterou se bude dále střídat s Monikou Absolonovou či zpěvačkou a herečkou Dashou.

Děj nového muzikálu vychází ze stejnojmenné předlohy Dietra Sinna. Podle producenta Oldřicha Lichtenberga se jedná o mimořádně silný příběh a to nejeden. "O velký příběh se nejedná jen v případě Mony Lisy, ale také u Ivety. Nyní se stáváme svědky toho, jak se dva velké příběhy spojí," uvedl producent divadla Oldřich Lichtenberg pro Aktuálně.cz.

Děj knižní předlohy na divadelní jeviště převedl Libor Vaculík, zatímco o hudbu se postaral Bohouš Josef ve spolupráci s Michalem Davidem. Tvůrci také nezapomínají zdůrazňovat, že hudební složka muzikálu je mimořádně působivá.

Velmi očekávaný muzikál se poprvé objeví na prknech divadla Broadway v březnu příštího roku.

Autor: Korzo, mal

Helena Vondráčková se nebojí: Promluvila o viagře!

27. listopadu 2008 v 15:35 | www.super.cz |  Přátelé
23.11.2008  08:00

Helena Vondráčková (62) někdy dokáže pořádně překvapit. Kromě skvělého profesionálního vystupování na koncertech se umí pořádně odvázat a nebojí se promluvit ani o velmi choulostivých věcech. Super.cz má důkaz!

"Vy byste viagru rozhodně nepotřeboval," odpověděla na kameru Helena Vondráčková ústřední postavě pořadu Nekecej! Tomáši Zástěrovi. Ten si spolu s kolegou Tomášem Novotným totiž vzal na paškál známé osobnosti, které přišly na křest knihy novináře Petra Macka Lesk a špína showbyznysu.

Knihu napsal ve spolupráci s manželem Heleny Vondráčkové Martinem Michalem. A právě populární zpěvačka se stala terčem moderátorů Nekecej!. Na jejich otázky ale odpovídala s naprostou suverenitou a humorem. Mezi dalšími celebritami, které můžete vidět, jsou Libor Bouček, Monika Absolonová, Jiří Krampol nebo Václav Glazar.

Autor: (yas)


Hanka Křížková peče na Vánoce tuny marokánek

27. listopadu 2008 v 15:35 | www.novinky.cz |  Přátelé
25.11.2008  13:00

Muzikálová zpěvačka Hana Křížková (48) o sobě říká, že je značně konzervativní a po žádných novotách o Vánocích netouží. Dodržuje tradice a pravidelně peče před Vánoci hromady marokánků pro své kolegy.

"Já si moc potrpím na dodržování některých tradic. Svým přátelům vytvářím adventní věnce, a tak už od konce října shromažďuji různé propriety. Šípky, mašličky, svíčky, vřes a další věci, které tam nutně musejí být. Mám u bytu takovou terásku, kde věnce zdobím, a pak si i na ní udělám pěknou vánoční výzdobu, už se na to moc těším," prozradila.

Přesto si zpěvačka, která se všemožně, leč neúspěšně snaží zhubnout a sladké téměř nejí, o Vánocích zahřeší. "Už jsem si obstarala skořici, kandované ovoce a pomerančovou kůru a pochopitelně ořechy na marokánky, které peču v tunách pro všechny své kamarádky. Krátce před svátky totiž děláme různé výměnné akce," upřesnila.

Tento systém si Hanka moc pochvaluje. Za marokánky získá nejen nepřeberné množství různých druhů cukroví, ale i další typicky vánoční pokrmy.

Zdobit bude na poslední chvíli
"Například Monika Absolonová mi za ně dává každoročně vánočku a její maminka kubu, podobným způsobem získám i rybu a rybí polévku. Je to velmi výhodné a navíc moje marokánky jsou za ta léta už úplně dokonalé, takže je moji známí také dostávají jako dárek," zasmála se.

Sympatická herečka, kterou diváci televize mohou sledovat i v seriálu Ošklivka Katka, si jen posteskla, že má v současné době moc práce. Na marokánky si ale čas určitě udělá. I když jsou prý velmi pracné a musí jich udělat opravdu hodně.

"Jsem zvědavá, kdy je budu mít čas nazdobit, asi opravdu až na poslední chvíli. Od července neustále zkouším, nejdřív to byla Carmen, pak Švejk a teď začne Dracula. Na chvíli se zastavím asi opravdu až o Vánocích," dodala Křížková.

Monika Absolonová: Musí živit celou rodinu!

27. listopadu 2008 v 15:34 | www.super.cz |  Rozhovory
26.11.2008  14:00

Monika Absolonová (32) prozradila, že po velkých problémech se svým otcem Čeňkem, který od nich za divokých okolností odešel, je na ní momentálně finančně závislá celá rodina.
Zpěvačka Monika Absolonová naskočila po krátké pauze, zaviněné ošklivými rodinnými spory, znovu naplno do práce. Nazpívala masožravou kytku pro muzikál "Adéla ještě nevečeřela" a čekají ji další představení. Poprvé také promluvila o svém (ex)příteli, baskytaristovi skupiny Lokomotiva Vítku Fialovi. Vztah, který mezi dvojicí byl, nechtěla nikdy rozebírat, teď však vyšla přece jen s pravdou ven.

Moniko, je už pravidlem, že jsi hvězdou muzikálů v divadle Broadway. A teď, v tom posledním - "Adéla ještě nevečeřela" - z tebe udělali "pouze" masožravou kytku, kterou jsi nazpívala. Ta ale není během celého představení vůbec vidět. Nevadí ti to?
"Mně se chystají jiné projekty. Obnoví se muzikál Dracula, kde budu hrát Lorraine, na kterou se strašně těším, protože Dracula byl první muzikál, ve kterém jsem účinkovala, a Lorraine byla moje první velká a vysněná role, takže tam není o čem přemýšlet. Hrozně se těším na to, že se vrátí Dan (Hůlka - pozn. red.) a navíc se s ním bude alternovat Marián Vojtko, kterého zbožňuju. Ve stejnou dobu se bude navíc zkoušet i Mona Lisa, a abych zvládla tři muzikály za sebou, to nejde. Potřebuji tu energii nějak šetřit."
To tě vážně neukážou ani na chvíli?
"Ne. Já vůbec nejsem vidět. (smích) Jenom jsem nazpívala nahrávku. To, že vůbec budu Adélu zpívat, jsem se dozvěděla z jednoho deníku. To bylo vtipné. Protože když na to byla první tiskovka, tak mi volala kamarádka a říkala: "Hele, ty hraješ Adélu?" A já jsem ji říkala: "Ale já tam nehraju." A ona na to: "Kecáš, píšou, že zpíváš kytku." A já: "Tak to by mi musel někdo říct." Takže jsem zavolala do divadla a oni mi řekli: "Ty to nevíš?" "Ne, nevím." Pak mi Olda Lichtenberg (majitel divadla - pozn. red.) řekl, že neměl čas mi to říct a že budu hrát kytku a jestli mi to vadí. A já, že vůbec." (smích)

Máš aspoň klid. Nazpívala jsi to a teď na těch představeních nemusíš být osobně...
"To je sice pravda, ale zase jsem se bála, protože mí kolegové dřeli tři měsíce, aby své role zvládli co nejlíp a byli perfektní a já jsem to nazpívala a už to nemůžu měnit. Nemůžu to vylepšovat, takže doufám, že kolegům tím stereotypním zpěvem nepolezu na nervy. Na tu nahrávku jsem se ale těšila, protože tam jako kytka prskám, plivu, dávím se."

Mluvila jsi o tom, že budeš víc a víc zaneprázdněná. Před nedávnem jsi ale svou aktivitu hodně omezila...
"Tehdy jsem ji trochu utla, to je pravda, ale teď mám práce zaplaťpánbůh dost. Ačkoliv mám nějaké rodinné problémy, které stále trvají a trvat zřejmě ještě budou. Je to složitá situace, do které jsem se nedostala svým zaviněním, ale do které jsem byla vržena, a bohužel ani já ani nikdo v mé rodině nevíme, kdy to skončí, protože to záleží na tom, kdy se můj otec nějak vzchopí a začne se chovat normálně. Trošku jsem se bála, aby mi to práci nějak neovlivnilo, ale je strašně hezké, kolik lidí zareagovalo a snažilo se mi pomoct. Za to jim moc děkuju. A práce je pro mě velkým koníčkem."

Práce prostě člověku nedává možnost myslet na starosti...
"Přesně tak a já mám teď ještě jinou funkci. Kromě toho, že živím sebe, tak živím i svoji rodinu. Za práci jsem moc ráda. Mám totiž teď větší zodpovědnost."

Daří se ti aspoň přitom všem nějak relaxovat?
"Prací určitě."

Myslela jsem spíš, že třeba někam vyrazíš a odjedeš od těch všech problémů...
"Nene, na žádnou dovolenou se nechystám. Sice jsem si našla tři dny, kdy budu pryč a odletím, ale to je jen tak, že akorát na těch pár dní vypustím, potom mě ale čeká už jen ta práce. Začala jsem taky trochu dělat zase na své desce, takže se mám na co těšit. Vítek Fiala mi napsal nádhernou písničku. Pomáhá mi s deskou a postupně ji teď budeme dávat dohromady."
Vítek Fiala?! To je ale tvůj přítel, mám pravdu?
"Je to bývalý přítel a můj celoživotní kamarád. A je to jeden z nejlepších chlapů, které jsem v životě potkala. Máme moc hezký vztah, protože je založený na jiných věcech. A Vítek říkal, že je spokojený, protože takhle mě má prostě napořád. (smích) To je dobré. Tak jako si jen odskakuje. (smích) Já jenom doufám, že nepotká tu pravou, a tím mě definitivně neopustí, protože si myslím, že jsou z nás kamarádi asi napořád a jestli mi někdo v nějaké obtížné situaci hodně moc pomohl, tak to byl rozhodně Vítek. Je úžasný."
Otec dělá problémy
Monika Absolonová momentálně řeší rodinné spory se svým otcem Čeňkem Absolonem. Ty vznikly na základě podání žádosti o rozvod, který chce Moničina matka. V jejich domě došlo nedáv­no k hádce, při níž údajně otec dceři uštědřil i pár ran, které jí způsobily modřiny. Teď vše řeší policie i soud a zřejmě to jen tak neskončí. Monika se snaží pracovat a společně s matkou a bratrem doufá, že zlé období už bude brzy za nimi.

Autor: (jackie)

Iveta a Monika: Lítý boj o Monu Lisu!

23. listopadu 2008 v 11:39 | www.blesk.cz |  Muzikál Mona Lisa
22.11.2008  05:00

Comeback Ivety Bartošové (42) a její role v muzikálu Mona Lisa nerozběsnil jenom Báru Basikovou (45), ale i Moniku Absolonovou (32). Ta přímo šílí a dokonce vyhrožuje odchodem z Divadla Broadway!
Nemůže překousnout, že Iveta je hlavní hvězdou a ona s Dashou ji 'jen' alternují. A navíc, že Iveta od producenta Oldřicha Lichtenberga dostala nejvyšší možný honorář za představení - 10 tisíc korun, takže si za měsíc přijde na pěkných 100 tisíc.

Když se Absolonová dozvěděla, že do Mony Lisy vstupuje Bartošová, rozčileně zašla za Lichtenbergem s větou: "Já ti zpívám ve všech tvých muzikálech, zpívám líp než Iveta, takže když už musíš mít Bartošovou, nebude to hlavní hvězda, nebo končím!"

Lichtenberg ale chtěl Monu Lisu postavit na právě 'znovuzrozené', a tudíž pro divadlo atraktivní Ivetě, a tak rozhodl: Iveta je hlavní hvězda, která bude mít 10 představení měsíčně, Dasha s Monikou šest. Iveta si může vybírat termíny představení jako první, stejně tak má přednostní právo zpívat stěžejní písničku muzikálu Jako Fénix mimo divadlo. A především: Iveta 4. března zpívá premiéru.

Běsná Absolonová začala práskat dveřmi, znemožnila Ivetě vystoupit s písní Jako Fénix na Atletovi roku a když s Bartošovou vystupovala v Lucerně na koncertě Michala Davida, odmítla se zdržovat v šatně, kterou měly s Ivetou společnou. Vyhlásila Bartošové válku.

A Iveta? "Já s nikým neválčím a válčit nebudu. Chci se starat jen sama o sebe a o to, abych odváděla kvalitní práci," snaží se zůstat nad věcí.

Autor: Michaela Remešová
Foto: abl

Vondráčkové je Lucerna malá!

23. listopadu 2008 v 11:35 | www.ahaonline.cz |  Akce
22.11.2008

PRAHA - Zpěvačka Helena Vondráčková (61) vystoupí se svým vánočním koncertem v legendární pražské Lucerně až 21. prosince, ale už teď se může radovat. Aniž by pořádně odstartovala reklamní kampaň, po lístcích se jen zaprášilo a v pokladně bezmála dvouapůltisícového sálu jich zbývá slabá stovka.

"Beru jako své manažerské selhání, že jsem Heleně nezařídil rovnou dva koncerty za sebou," směje se manžel a zároveň manažer Vondráčkové Martin Michal. Společně s Helenou v prosinci v Lucerně vystoupí i řada jejích přátel a kolegů, včetně již tradiční Jitky Zelenkové, Moniky Absolonové a Michala Davida.

Autor: (mac)

Michal David: Lidi chtějí staré hity

21. listopadu 2008 v 19:26 | www.super.cz |  Rozhovory
20.11.2008  14:00

Zpěvák a producent Michal David (48) právě vydává kolekci svých největších hitů v nové zvukové úpravě. Michal David zažil největší slávu coby zpěvák skupiny Kroky Františka Janečka. Dnes nevylučuje její comeback. "Bavíme se o tom, že bychom udělali nějakou crazy retroparty, například v O2 Areně. Nic vážného," vyjádřil se zpěvák, který v těchto dnech také produkuje nový muzikál Mona Lisa.

Co je u vás nového?
"Aktuální jsou dva koncerty v Lucerně, které se konají 12. a 13. listopadu. Tam vystoupí například legendární italský zpěvák Drupi se svou kapelou, Monika Absolonová, Iveta Bartošová, se kterou jsme oprášili duet To je naše věc, celé to zahájí dvě houslistky Femme 2 Fatale. Celý koncert je vlastně avízo na moje nové cédéčko, které vychází v těch dnech."

Na něm jste oprášil své staré hity a dal jim nový zvukový kabát. Co si pod tím vlastně mám představit?
"S producentem Martinem Hájkem jsme nakoupili nejnovější zvukové banky, které se používají v soudobé taneční muzice, a opatřili jsme písně jako Nonstop, Colu, pijeme colu nebo My máme prima rodiče novým soundem. To z toho důvodu, že po minulém CD Love Songs, které bylo vyloženě ploužákové a dost dobře se prodávalo - v Lucerně za něj budu dostávat platinovou desku -, vydavatelská firma přišla s nápadem, abych udělal totéž, ale v rychlých verzích."

Tedy samé osvědčené hity. Nemáte chuť se prezentovat úplně novým materiálem?
"Něco nového připravuju na příští rok. Teď je taková konjunktura, že vychází strašně moc cédéček. Proto jsem teď nechtěl vstupovat na trh s novými věcmi."

Lidé tak ale můžou mít pocit, že Michal David žije jen ze slávy osmdesátých let...
"To je v podstatě pravda. Kamkoli přijedu, tam lidi chtějí slyšet jen moje staré hity. Nechtějí nové věci. Na tom ale není nic špatného."

Nemrzí vás to trochu?
"Nemrzí. Mám radost, že se moje muzika lidem líbí. Je nadčasová, funguje i u dalších generací. Myslím, že se mi povedlo to, co málokomu. I tak máte pravdu, že člověk by měl přece jen hledět dopředu. Příští rok přijdu s něčím, co bude spíš soudobější, například ve stylu Erose Ramazzottiho. Nebude to vyloženě disko."

Myslíte, že se může vrátit retrostyl, který byl v módě před pětadvaceti lety?
"Řekl bych, že se vrací celosvětově. Osvědčené, staré věci, které letěly před lety, se znovu stávají velkými hity. Mladí lidé to neznají, ale přijímají to."

Rozhodně je zajímavé, že vaše písně si zpívají lidé, kteří v době jejich vzniku nebyli na světě...
"Je to zřejmě tím, že lidi z mojí generace, co na mých písničkách vyrostli, mají dnes děti, které moji hudbu poslouchají kvůli rodičům. Když dneska objíždím diskotéky, vidím tam osm set až tisíc mladých lidí, kteří moje písničky znají. Takže něco na tom bude."

Autor: Jan Martinek, Spy

Nová Kleopatra dostane rockový základ a tvář Catherine Zeta-Jonesové

21. listopadu 2008 v 19:03 | www.kultura.idnes.cz |  Muzikál Kleopatra
21. listopadu 2008  16:21

Kleopatra jako výpravný historický film, Kleopatra jako muzikál s hudbou Michala Davida, to vše už tu bylo. Ale Kleopatra jako trojrozměrný rokenrolový muzikál s Catherine Zeta-Jonesovou, to se teprve chystá.

Devětatřicetiletá držitelka Oscara za vedlejší roli v muzikálu Chicago, kde zářila po boku Richarda Gerea, se tak objeví v hlavní roli ambiciózního projektu nazvaného prostě Cleo. A Zeta-Jonesová není jediným tahákem projektu s rozpočtem třicet milionů dolarů. Obsazení role Kleopatřina milého Marka Antonia je sice teprve v jednání, ale téměř s jistotou se mluví o australském herci Hughu Jackmanovi, známém z komiksové adaptace X-Men.

Leccos napovídá i fakt, že celý film by měl vzniknout pod taktovkou Stevena Soderbergha, který má na svém kontě filmy jako oscarový Traffic - Nadvláda gangů, drama Erin Brockovich nebo trilogii Dannyho parťáci - mimochodem, v druhém díle právě Zeta-Jonesová hrála.

Příběh milostných pletek egyptské královny Kleopatry VII. s římským vojevůdcem Markem Antoniem není třeba dlouze připomínat. Odvážný muzikálový projekt s hudbou americké indie-rockové skupiny Guided by Voices se ostatně bude točit především kolem milostného trojúhelníku Kleopatra - Marcus Antonius - Caesar. Filmových a televizních adaptací o jednom z nejslavnějších milostných poměrů světové historie vznikla celá řada. U nás je asi nejznámější čtyřmi Oscary ověnčený film s Elizabeth Taylorovou v hlavní roli.

Muzikáloví diváci pak už jistě viděli dílo Michala Davida, které se dodnes hraje v pražském divadle Broadway. O roli Kleopatry se tu střídají Monika Absolonová, Radka Fišarová a Kamila Nývltová, dříve se v ní objevily ještě Bára Basiková a Ilona Csáková.

FILMOVÉ A TELEVIZNÍ KLEOPATRY
Slavný příběh egyptské královny se dočkal už mnoha zpracování.
V přehledu uvádíme nejznámější z nich - vyjma pornografických - se jmény představitelek hlavních rolí.

Filmy
Cléopâtre (Francie, 1910) - Madeleine Rochová
Cleopatra (USA, 1912) - Helen Gardnerová
Cleopatra (USA, 1917) - Theda Bara Cleopatra (USA, 1934) - Claudette Colbertová
Cleopatra (USA/VB/Švýcarsko, 1963) - Elizabeth Taylorová
Cleópatra (Brazílie, 2007) - Alessandra Negrini

TV filmy
Cleopatra (USA, 1999) - Leonor Varela

Seriály
Cleópatra (Brazílie, 1962) - Solange

Autor: efl iDNES.cz

Avon Hodinky s podpisem Moniky Absolonové

20. listopadu 2008 v 21:20 | www.kosmetika-avon.cz |  Úspěchy
Kolekci výrobků, které podporují boj společnosti Avon Cosmetics proti rakovině prsu, rozšíří hodinky ozdobené podpisem zpěvačky Moniky Absolonové. Tyto hodinky v atraktivní růžové barvě bude možné pořídit za 200 korun. Výtěžek z jejich prodeje bude použit na boj proti rakovině prsu.
Společnost Avon Cosmetics pomáhá bojovat proti onemocnění rakovinou prsu již 10 let. V letošním roce toto úsilí podpořila také populární česká zpěvačka Monika Absolonová, která se stala tváří aktivit společnosti Avon Cosmetics proti rakovině prsu, a zařadila se tak mezi významné osobnosti, které přispívají k boji proti této zákeřné chorobě.
Finanční prostředky na aktivity spojené s bojem proti rakovině prsu jsou získávány právě z prodeje produktů s růžovou stužkou. Zakoupením výrobku může přispět na konto Avon proti rakovině prsu opravdu každý.

Pro lepší představu: například koupí hodinek s podpisem Moniky Absolonové přispěje kupující 200 korun na jedno mamografické vyšetření. V letošním roce společnost Avon Cosmetics předala na AVON POCHODU proti rakovině prsu rekordních 10 milionů korun.
Největší část těchto prostředků byla rozdělena mezi Alianci českých organizací a žen s rakovinou prsu, sdružení Mamma Help na provoz Avon Linky proti rakovině prsu a Asociaci mamodiagnostiků ČR na vyhodnocení screeningového programu v České republice.

Od roku 1997 do letošního roku předala společnost Avon Cosmetics na boj proti rakovině prsu úctyhodných 31,2 milionů korun. Společnost Avon Cosmetics děkuje všem, kteří nákupem symbolů vyjadřují podporu těchto projektů.

Jak si užít romány

20. listopadu 2008 v 21:17 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
22.09.2003
Monika Absolonová žije v Praze a je to zpěvačka a hvězda muzikálu Kleopatra. Pavel Kantorek žije od konce 60. let minulého století v Kanadě, kde přednáší na vysoké škole a hlavně je jednou z žijících legend našeho kresleného humoru. Jeho "zvířecí vtipy" tak podobné Ezopovým bajkám jsou neodmyslitelným atributem těch nejvýznamnějších periodik "Pražského jara". Tolik ta nejobecnější charakteristika obou hostů 182. vydání pravidelné televizní talk show spisovatelky a moderátorky Haliny Pawlowské Banánové rybičky.

Atlet roku 2008

20. listopadu 2008 v 21:15 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
08.11.2008  21:40 ČT1

Přímý přenos velké zábavně-hudebně-sportovní show. Moderují Aleš Háma a Monika Absolonová. Dále účinkují: L. Vondráčková, E. Farna, J. Molavcová, J. Uhlíř a další. Režie P. Soukup.

V sobotu 8. listopadu se v pražském hotelu Ambassador-Zlatá husa uskuteční vyhlašování výsledků 46. ročníku prestižní ankety Atlet roku. Bylo osloveno více než 200 odborníků z řad novinářů, trenérů a funkcionářů, aby zaslali své anketní hlasy.

Stejně jako v loňském roce bude vyhlášeno deset nejlepších atletů České republiky za rok 2008 v kategoriích: Atlet roku, junior, objev a trenér roku. Ve své šestačtyřicetileté historii prošla anketa Atlet roku v Československu a později v České republice řadou změn, týkajících se soutěžních kategorií.

Poprvé se u nás nejlepší atlet vyhlašoval v roce 1962, od té doby byla anketa jen jednou přerušena. Stalo se tak v roce 1969. V roce 1997 vznikl systém kategorií, který je praktikován dosud.

Galavečerem české atletiky, který přenáší první program České televize v hlavním vysílacím čase, bude provázet Aleš Háma a Monika Absolonová. Blahopřát nejlepším atletům přijde svým vystoupením i Lucie Vondráčková, Ewa Farna, Jitka Molavcová a Jaroslav Uhlíř.

Dosavadní vítězové ankety Atlet roku České republiky: 1993 Jan Železný, 1994 Jan Železný, 1995 Jan Železný, 1996 Jan Železný, 1997 Tomáš Dvořák, 1998 Šárka Kašpárková, 1999 Tomáš Dvořák, 2000 Jan Železný, 2001 Jan Železný, 2002 Roman Šebrle, 2003 Roman Šebrle, 2004 Roman Šebrle, 2005 Roman Šebrle, 2006 Roman Šebrle, 2007 Barbora Špotáková.

Atlet roku

20. listopadu 2008 v 21:14 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
11.11.2006  21:20 ČT1

Přímý přenos velké zábavně-hudebně-sportovní show. Moderátorskou štafetu si předají Aleš Háma, Monika Absolonová, Roman Vojtek a Alexandr Hemala. Dále účinkují: H. Zagorová, M. Žbirka, J. Ledecký, Laura a její tygři a další. Režie P. Soukup.

V sobotu 11. listopadu se v pražském hotelu Ambassador-Zlatá husa uskuteční vyhlašování výsledků 44. ročníku prestižní ankety Atlet roku. Bylo osloveno více než 200 odborníků z řad novinářů, funkcionářů a trenérů, aby zaslali své anketní hlasy.

Stejně jako v loňském roce bude vyhlášeno deset nejlepších atletů České republiky za rok 2006 v kategoriích: Atlet roku, junior, objev a trenér roku. I letos diváci uvidí vyhlašování ankety v přímém přenosu České televize.

Ve své čtyřiačtyřicetileté historii prošla anketa Atlet roku v Československu a později v České republice řadou změn, týkajících se soutěžních kategorií. Poprvé se u nás nejlepší atlet vyhlašoval v roce 1962, od té doby byla anketa jen jednou přerušena. Stalo se tak v roce 1969. V roce 1997 vznikl systém kategorií, který je praktikován dosud.

Vůbec nejvyšší počet titulů v historii ankety mají na svém kontě Helena Fibingerová a Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Po šesti prvenstvích získali Jarmila Kratochvílová, Ludvík Daněk a Imrich Bugár. Rekordmanem v počtu titulů v anketě Atlet roku samostatné České republiky je Jan Železný se šesti úspěchy. V posledních čtyřech letech získal prestižní titul světový rekordman a olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle. V kategorii nejlepší junior vloni zvítězila překážkářka Zuzana Hejnová, objevem se stal koulař Remigius Machura mladší, a trenérem roku 2005 byl vyhlášen trenér vítěze ankety Romana Šebrleho - Dalibor Kupka.

Galavečerem české atletiky, který přenáší první program České televize v hlavním vysílacím čase, bude provázet Aleš Háma, Monika Absolonová, Alexandr Hemala a Roman Vojtek. Blahopřát nejlepším atletům přijde svým vystoupením i Hana Zagorová, Jana Kirschner a Miro Žbirka. Dosavadní vítězové ankety Atlet roku České republiky: 1993, 1994, 1995, 1996 Jan Železný, 1997 Tomáš Dvořák, 1998 Šárka Kašpárková, 1999 Tomáš Dvořák, 2000, 2001 Jan Železný, 2002, 2003, 2004, 2005 Roman Šebrle.

Ples na Žofíně

20. listopadu 2008 v 21:13 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
Na pátek 28. listopadu 2008 připravujeme ples České televize, který se stejně jako v loňském roce ponese v duchu taneční show StarDance III …když hvězdy tančí. Ples České televize k pořadu StarDance III …když hvězdy tančí.

Česká televize se letos opět stala součástí plesové sezóny. Ples moderují Tereza Kostková a Roman Vojtek.

Program - Velký sál:
Orchestr s vystoupením Marie Rottrové, Petry Janů a Moniky Absolonové
Taneční vystoupení ve standardních tancích
Dražba za účasti Taťány Kuchařové
Tombola
Taneční vystoupení stepařské skupiny Wings
Volba královny a krále plesu

Program - Malý sál:
Hudební vystoupení zpěvačky Karolíny Ruppert
Taneční vystoupení v rytmu latinskoamerických tanců
Hudební vystoupení kubánské kapely Santy y su marabu
Hudební program DJ Jiřího Neumanna (80.-90. léta) vč. videoprojekce

Program - Rytířský sál:
Program s atmosférou moravského sklípku
Hraje cimbálová muzika s Jožkou Šmukařem
Ochutnávka kvalitních vín

Festivalové dostaveníčko hvězd

20. listopadu 2008 v 21:12 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
17.08.2008 po půlnoci 02:05

Záznam finále Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně s moderátory Janem Čenským a Alešem Hámou. Účinkují: I. Janžurová, H. Vondráčková, P. Muk, L. Vondráčková, P. Bende, M. Absolonová, přední čeští režiséři a další. Režie J. Adamec.

V záznamu slavnostního ukončení Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně diváci uvidí předávání cen nejlepším festivalovým snímkům, kromě toho ale na ně čeká i řada překvapení.

Pro večer pojatý jako oslava 110 let české kinematografie natočilo 8 českých režisérů půlminutové krátké komické filmy, které jsou variací na téma vůbec prvního českého filmu "Překažené dostaveníčko aneb Dostaveníčko ve mlýnici". Ten natočil v roce 1898 zakladatel české kinematografie Jan Kříženecký.

Diváci se tak mohou těšit na unikátní krátké filmy Dušana Kleina, Milana Cieslara, Otakara Vávry, Václava Vorlíčka, Ireny Pavláskové, Pavla Jandourka a dalších. Iva Janžurová převezme cenu za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež, kromě ní se objeví i další známí hosté. Galavečerem dětského filmu budou provázet Jan Čenský a Aleš Háma.

Diváci v jeho průběhu uslyší nečekané duety a klasické i nové verze nejznámějších písniček z českých pohádek v podání předních hvězd české hudební scény. Chybět nebudou Helena Vondráčková, Petr Muk, Monika Absolonová, Petr Bende, Lucie Vondráčková, Roman Vojtek a také Alena Antalová a Yvetta Blanarovičová. Režie večera se ujal Jiří Adamec.

Tisková informace

20. listopadu 2008 v 21:11 | www.ceskatelevize.cz |  Akce
30.05.2008

Česká televize je hlavním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín 2008 (1. - 8. června). Při této příležitosti pořádá v úterý 3. června 2008 ve Zlíně Den České televize, z jehož průběhu bude na ČT1 a ČT24 vysílat přímé vstupy.

O festivalovém dění bude Česká televize informovat nejen ve svých zpravodajských, publicistických a kulturních pořadech, ale především prostřednictvím Zlínských festivalových minut brněnského studia ČT, moderovaných hercem Josefem Poláškem, od neděle 1. do neděle 8. června vždy na ČT1: neděle 1. 6. od 18.35 hod.; pondělí 2. 6. od 18.39 hod. úterý 3. až pátek 6. 6. od 18.39 hodin, sobota 7. 6. od 18.35 hod. a neděle 8. 6. od 18.35 hod.


Den České televize s pestrým programem, soutěžemi a doprovodnými akcemi pro všechny věkové kategorie proběhne v úterý 3. června na zlínském náměstí Míru a ČT bude o jeho průběhu informovat prostřednictvím přímých zpravodajských vstupů na ČT1 a ČT24.

Od 09.00 hodin spolu s moderátorem Michalem Nesvadbou a zpívajícími hosty Vandou a Standou mohou děti soutěžit, zpívat, zhlédnout scénky a vystoupení klaunů, navštívit malířskou školičku, zkusit malování na obličej i vázání zvířátek z balonků a zúčastnit se mnoha dalších her pro nejmenší.

V průběhu dopoledne se uskuteční také finále velké malířské soutěže dětí a škol. 48. ročník zlínského festivalu vyvrcholí v sobotu 8. června Festivalovým dostaveníčkem hvězd, v jehož průběhu budou v přímém přenosu na ČT1 od 20.00 hod. předány ceny nejlepším festivalovým snímkům a na diváky čeká i řada překvapení.

Pro slavnostní večer pojatý jako oslava 110 let české kinematografie natočilo osm českých režisérů půlminutové krátké komické filmy, které jsou variací na téma vůbec prvního českého filmu Překažené dostaveníčko aneb Dostaveníčko ve mlýnici, který v roce v roce 1898 natočil Jan Kříženecký.
Diváci se tak mohou těšit na unikátní krátké filmy Dušana Kleina, Milana Cieslara, Otakara Vávry, Václava Vorlíčka, Ireny Pavláskové, Pavla Jandourka a dalších, ale i na nečekané duety a klasické i nové verze nejznámějších písniček z českých pohádek v podání Heleny Vondráčkové, Petra Muka, Moniky Absolonové, Petra Bendeho, Lucie Vondráčkové, Romana Vojtka, Aleny Antalové a Yvetty Blanarovičové.

Cenu za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež převezme Iva Janžurová. V průběhu galavečera dětského filmu, moderátoři Jan Čenský a Aleš Háma na pódiu přivítají řadu dalších známých osobností, jejichž jména si organizátoři festivalu zatím nechávají jako překvapení. V závěru večera bude vyhlášen výherce znalostní sms soutěže, který obdrží sadu DVD s nejznámějšími českými pohádkami. Režie Jiří Adamec.

Více informací: www.zlinfest.cz

Ladislav Šticha
Tiskový mluvčí ČT

Mám krásný modrobílý kopačky aneb nedoceněná fotbalistka Monika

20. listopadu 2008 v 15:21 | www.absolonova.com |  Rozhovory
Přepis videa z absolonova.com
DoReMi


Sabina Laurinová: "Petr ten to dotáhl až do Amfory."

Petr Salava: "No, ale já jsem si ji musel založit."

Monika Absolonová: "No a třeba mě nikdy nevzali."

Petr Salava: "No, Monika čeká už asi šest, sedm let."

Monika Absolonová: "A přitom já mám svoje vlastní kopačky. Ne jenom, že jsem jako někdy v životě dostala kopačky, ale že jsem koupila. A mám fakt krásný kopačky."

Václav Vydra: "Vidíš, to já nemám ještě."

Monika Absolonová: "Ne? Já jo. Já mám krásný modrobílý."

Václav Vydra: "Fakt?"

Monika Absolonová: "Hm. Mě hlavně záleželo, jestli mi slušej. (smích) A ikdyž mi slušej, tak mě nikdo nikam nechce." (pohled na Petra Salavu)

Kde je kamera

20. listopadu 2008 v 15:13 | www.absolonova.com |  Rozhovory
Přepis videa z absolonova.com


Monika Absolonová: "Taky mám radost z toho, že můžu hrát v tak hezkým představení jako je Kleopatra. Že díky Kleopatře si mě všimlo víc lidí než do tý doby. Až vlastně díky Kleopatře jsem získala jak Skokana roku, z toho mám radost, a tak vlastně nominaci na Thálii, která je, i kdybych to nevyhrála, tak prostě pro mě to je. Vzhledem k tomu, že nemám vlastně žádný umělecký vzdělání. Že do teďka neumím noty a že když jsem točila Princeznu ze mlejna a Zdeněk Troška mi říkal: Koukej se do kamery. A já jsem se po půl hodině zeptala: Kde je?" (smích)

Tak já ti to upamatuju, když máš v hlavě švába

20. listopadu 2008 v 15:07 | www.absolonova.com |  Filmy
Přepis videa z absolonova.com
Z pohádka Princezna ze mlejna


Monika Absolonová jako čarodějnice: "Jako tvoje nastávající tu teď budu pěkně s tebou."

Yvetta Blanarovičová jako čert:"To tedy nebudeš, abys věděla. Já si žádný vdávání nevymyslel, víš. A nemám čas. Há."

Monika Absolonová jako čarodějnice:"Slíbil jsi mi to, tak a hotovo."

Yvetta Blanarovičová jako čert: "Já? Nikdy."

Monika Absolonová jako čarodějnice: "Jo, jo. Tady na veselce ve mlejně. Jak jsem byla krásná."

Yvetta Blanarovičová jako čert: "Co?"

Monika Absolonová jako čarodějnice: "Nejkrásnější na celým světě. No?"

Yvetta Blanarovičová jako čert: "Há. Ty jo? Já padám."

Monika Absolonová jako čarodějnice: "Tak já ti to upamatuju, když máš v hlavě švába."