Září 2008

Módní patrola: Ewa Farná je kočka

29. září 2008 v 21:11 | www.magazin.cz |  Ostatní
5. května 2008

Módní policistka Lucka si vzala do prádla české zpěvačky. Nejlepší je Ewa Farná! Palec dolů a potupné bučení si vysloužila Lucka Vondráčková.

Monika Absolonová
Hodnocení: 70%
Monika mi udělala před časem radost, když si nechala svou dlouhou hřívu ostříhat na slušivé koketní mikádko.
Bohužel koukám, že se opět k dlouhým vlasům vrátila a co víc, opět si nenechala prostřihat alespoň řídkou ofinu, aby tak opticky zkrátila příliš dlouhý obličej.
Jinak chválím barevné sladění pásku a bundy, i když jsem ze staré školy a mnohem radši bych viděla soulad mezi páskem a kabelkou.

Iveta Bartošová

Hodnocení: 80%
Iveta na sobě tvrdě maká a držme jí palce, ať se konečně z toho rozbředlého bahna dostane opět minimálně tam, kde byla předtím, než se začala kamarádit s alkoholem.
Nedávno prošla velkou proměnou její image, zhubla, nechala si udělat slušivý účes a vyměnila šatník. Sexy korzet sluší téměř jakékoli postavě, kterou dokáže v mezích normy vytvarovat, dobře padnoucí sako by mělo viset v každém šatníku.

Ewa Farna
Hodnocení: 85%
Ewa vypadá mezi plejádou starších kolegyň jako zjevení, ale podle mého v tom hraje roli jen její neoddiskutovatelně nižší věk.
Styl totiž odpovídá tomu, co nosí slečny jejího věku a já si jen mohu oddechnout, že Ewa stále zůstává tou čtrnáctiletou slečnou, kterou je a nehodlá přebírat dospělácké manýry včetně stylu oblékání, který neodpovídá jejímu věku.

Lucie Vondráčková

Hodnocení: 50%
Lucii moc nechápu, přijde mi jako chameleon. Neustále střídá nejen účesy, oblečení, ale i názory. Ale buďme shovívaví, Lucka se nám prostě vyvíjí. V tomto případě si ale nejsem jistá, jestli k lepšímu.
Tvrdé líčení, spláclý účes a černé oblečení už nosí Bára Nesvadbová a druhá taková se do malého českého rybníčku prostě jednoduše nevejde.

Foto: Korzo

Agáta Hanychová se opila a ukazovala kalhotky

29. září 2008 v 21:02 | www.bulvarniplatek.cz |  Akce
16. února 2008

Agáta Hanychová řádila na plese cestovní kanceláře Sunny Days jako utržená. A přítel Marek Šíša tiše trpěl.

Agáta Hanychová po celý večer na sobě alkoholem rozhodně nešetřila. A to se muselo nějak projevit. Vínečko začalo brzo působit.

Agáta při svých tanečních kreacích neustále všem ukazovala svoje krajkové kalhotky v tělové barvě. Vše vyrcholilo když si česká Paris Hilton ustlala pod stolem. To už Marek nevydržel a Agátu uklidil domů.

Nevydržela to ani róba. Saténové šaty od návrhářky Jiřiny Tauchmanové v hodnotě 25.000 Kč Hanychová značně poničila. Přitom je měla na ples pouze zapůjčené.

Sámer Issa říká, že opustil Hanychovou právě kvůli jejímu pití. Ale Agáta je holka šikovná a vše vyřešila po svém. Pořídila si vlastní diskotéku. A nekonečná párty může začít.

Na večírek v pražském hotelu Hilton, který se nesl ve stylu Valentýna bylo pozváno mnoho celebrit. Tak třeba Lucie Borhyová, Sabina Laurinová, Monika Absolonová, Šárka Grossová, Bohuš Matuš, Gábina Partyšová, Eva Pilarová, Sámer Issa.

Monika Absolonová chodí s Vítkem Fialou

29. září 2008 v 21:00 | www.bulvarniplatek.cz |  Přátelé
22. května 2008

Monika Absolonová si své soukromí brání a nechce mluvit ani o tom s kým zrovna randí. Bulváru se, ale podařilo vypátrat její ho současného milence.

Zpěvačka nyní chodí s baskytaristou skupiny Lokomotiva Vítkem Fialou. Ten je mezi kolegy znám svými krátkodobými známostmi a tak jsou všichni zvědavy jak dlouho jejich vztah vydrží.

Absolonová nemá na partnery zatím štěstí. Nedávno se po krátké známosti rozlešla s úspěšným realitním makléřem. V současné době vystupuje v muzikálech v divadle Hybernia a Broadway.

Moniku Absolonovou napadl její otec

29. září 2008 v 20:59 | www.bulvarniplatek.cz |  Ostatní
12. září 2008

Monika Absolonová podala trestní oznámení na svého otce. Důvodem je dlouholeté tyranizování ze strany otce zpěvačky Čeňka Absolona celé rodiny a především jeho manželky Blanky se kterou je v rozvodovém řízení. Léta trvající teror se dařilo rodině skrývat.

Vše vyplynulo na povrch až toto úterý, kdy byla přivolána policie do domu rodičů Moniky. To se znovu odehrála další z mnoha potyček. Čeněk Absolon fyzicky napadal celou rodinu, devastoval zařízení domu a všem vyhrožoval likvidací.

Monika Absolonová musela kvůli poslednímu útoku otce přerušit práci a najala si ochranku.

Nejsem protekční fracek

28. září 2008 v 18:38 | www.mesicnikzdravi.cz |  Rozhovory
Monika Absolonová zpívá odmalička, ale popularitu jí přinesla až role v muzikálu Kleopatra. Ona sama tvrdí, že po slávě netouží, protože bere soukromí.

Monika Absolonová prožila v posledních měsících opravdu hodně zvratů. V roli Kleopatry zazářila na prknech pražského Divadla Broadway, a dokonce si za svůj výkon vysloužila nominaci na prestižní divadelní ocenění Thálii. V téže době se jí ale rozpadalo sedmileté manželství s hokejistou Václavem Eiseltem. "Vždycky za všechno tvrdě zaplatím," říká Monika, když na to vzpomíná. Jak je jí dnes?
Coby zpěvačka právě prožíváte hodně pozitivní období. Po úspěchu v Kleopatře přišla dvojrole v muzikálu Rebelové, loni jste dostala pozvání na koncert Královny popu a v anketě Český slavík jste se opět stala Skokankou roku. Na popové scéně se pohybujete od svých 16 let. Je to pro vás zadostiučinění?
"Určitě. Za tím úspěchem stojí kus poctivě odvedené práce. Nic mi nespadlo samo do klína. Podařilo se mi prorazit díky píli a ctižádostivosti, díky štěstí a několika lidem, kteří mi věřili. Ale nebylo jich moc."

Mezi lidi, kteří vám pomohli, patří určitě Michal David…
"Bezesporu."

Teď se kolem vás jistě točí i lidé, které jste před lety moc nezajímala…
"Někteří mě kdysi ani nepozdravili. Ale já si je pamatuji. Sice jim to nedokážu nikdy vrátit, ale mám to v sobě a nikdy si je nepřipustím k tělu."

Původně vám ale příliš nedůvěřovali ani vaši rodiče. Už se to změnilo?
"Ano, i proto si svého úspěchu tolik vážím. Zpívání mě odmalička moc bavilo, ale rodiče si nikdy nepřáli, abych se stala profesionální zpěvačkou. Prošli se mnou i obdobími, kdy jsem neměla práci, a myslím, že si užili svoje. Máma se mi dokonce nedávno přiznala, že když mi bylo pětadvacet, přemýšlela o tom, jak mi ve třiceti řekne, že bych si konečně měla najít nějakou pořádnou práci. Teď jsem je snad už konečně přesvědčila o tom, že ty probrečené večery, moje hubnutí, ale i finanční výdaje nebyly úplně marné."

V lednu skončil muzikál Kleopatra, který vás vynesl vzhůru. Schází vám?
"Moc, i když ho v půlce března začneme hrát na Slovensku. Nevím, jestli ještě někdy takovou příležitost dostanu. Pro mě byly zásadní dva projekty. Jednak Dracula, to byl první muzikál, ve kterém jsem účinkovala, navíc jsem tehdy potkala svého budoucího muže, maturovala jsem a stěhovala jsem se od rodičů. A také Kleopatra. Právě v ní jsem konečně mohla lidem dokázat, že nejsem protekční fracek a že opravdu něco umím."

Dokonce se psalo o tom, že jste svým výkonem držela Kleopatru nad vodou. Souhlasíte s tím názorem?
"Já myslím, že to je nadsazené. Hodně jsem Kleopatře dala, ale stejně jí určitě daly Bára Basiková, Ilona Csáková a Radka Fišarová. Možná jsem se někomu v této roli líbila více. Pro mě bylo pozitivní třeba i to, že jsme se v roli střídaly čtyři ženské, a přesto tam nepanovala žádná rivalita. To jsem zažila vůbec poprvé."

Jste trémistka?
"Strašná."

Jak jste překonala trému před premiérou?
"Myslela jsem, že se oběsím na vrbě. Hodně mi pomohla moje nejlepší kamarádka, zpěvačka Linda Finková. Naše přátelství je dost ojedinělé. Lišíme se, ale zároveň se doplňujeme. Máme společný humor, tedy ona a její muž Richard Genzer mi ten můj značně přikořenili. Když jsme spolu před premiérou seděly v šatně, byla jsem přesvědčená o tom, že to neuzpívám, že půjde všechno do háje. A ona na to: "Jsi snad chirurg, který nesmí říznout vedle? Když ti to ujede, tak ti to ujede, stejně to polovina lidí nepozná." Dala jsem jí za pravdu, zklidnila jsem se a nakonec jsem to zvládla."

Jak to, že s profesionálním zpěvákem dokáže tréma tak zamávat, že zazpívá falešně?
"To se prostě stane. Každému, bez výjimky. S přibývajícími zkušenostmi to bývá lepší. Když jsem začínala, při živých vystoupeních jsem se až zajíkala a třásl se mi hlas. Nikdy jsem nepodala takový výkon, jako kdybych zpívala kamarádům. Rezervu mám pořád, asi jako každý."

Kolik času potřebujete před představením na přípravu?
"Záleží na tom, co mě čeká. Například před koncertem Královny popu jsem se snažila den před vystoupením pořádně vyspat. I když to nešlo, zase kvůli trémě. A pokud jde o Kleopatru, před představením jsem neponocovala. Dalo by se to sice zvládnout, ale je lepší to nepokoušet. Přicházela jsem nejméně hodinu a půl před představením. Pozdní příchody nesnáším, raději přijdu o deset minut dřív, ale nikdy na sebe nenechávám nikoho čekat."

Loni jste vplula do muzikálu Rebelové režiséra Filipa Renče. Máte v něm dvě role, tedy rozpustilou Bugynu, jednu z trojice maturantek, která prožívá první milostný románek, a Alžbětu, o pár let starší ženu, jež se zamiluje do otce Terezy. Která z obou rolí vám víc sedí?
"Upřímně, nejde o to, která z těch rolí mi víc vyhovuje. Myslím, že vnitřně mi sedí obě. Ale mám trochu problém s Filipem Renčem, který do mne při představeních, v nichž hraji Bugynu, neustále šije, že jsem jako teta, že jsem tlustá a tak podobně. Asi v domnění, že mě tím donutí k lepším výkonům. Mám z toho špatný pocit, i když diváci reagují dobře. Takže teď momentálně hraji radši Alžbětu."

Monika Absolonová - biografie

28. září 2008 v 9:13 | www.antoniobanderasek.pise.cz |  Biografie
MONIKA ABSOLONOVÁ se narodila 27. září 1976 v Benešově u Prahy. Vystudovala soukromou střední hotelovou školu, na níž navázala studiem němčiny na Akademii J. A. Komenského. Srdíčko jí ale od malička táhlo jinam...

Pohybovou průpravu získala díky kondicím na taneční konzervatoři a také v klasickém baletu Národního divadla. V letech 1983 - 1992 byla členkou Kühnova dětského sboru. Začátkem 90. let chodila na hodiny zpěvu k Lídě Nopové, od roku 1996 studuje zpěv u profesora Eduarda Klezly.

Profesionálnímu zpěvu se věnuje od roku 1993. Dosud vydala 5 sólových alb: Monika (1993), Dál jen při mně stůj (1994), První den (1999), Jsem nevěrná (2001) a Zůstávám dál (2004).

Nazpívala i několik duetů na desky svých kolegů: Blízko zůstávám s Michalem Davidem na jeho desku duetů Pár přátel stačí mít; Dneska už Ti sbohem dám s Karlem Černochem pro jeho Srdcové trumfy; Slepá na výběrové CD kapely Ketchup; If you go away s Alim Amirim na jeho debutové album Piece of my heart.

Objevila se na albech i DVD muzikálů Kleopatra, Rebelové a Tři mušketýři a nazpívala řadu písniček pro děti na albech Poníkové království, Štědrý večer s panem Ladou, Flinstoneovi.

V letech 1995 - 1998 účinkovala v pražském nastudování muzikálu Dracula, dva následující roky pak ještě v bratislavské a prešovské verzi muzikálu. V Prešově vydržela kvůli muzikálu Krysař Daniela Landy i v dalším období, aby se ale pomalu zároveň začala připravovat na titulní roli Kleopatry ve stejnojmenném velkolepém muzikálu Michala Davida.

V divadle Broadway, kde spolu s Kleopatrou prožila celé 2 roky, a kam se Kleopatra pro velký zájem v září roku 2006 vrátila, zůstala Monika i po následující sezóny. V divadelní verzi úspěšného filmu Rebelové získala hned 2 role: maturantku Buginu a Alžbětu (přítelkyni otce hlavní hrdinky).

V roce 2004 přijala další broadwayskou nabídku a nastudovala roli intrikánky Mylady de Winter v muzikálu Michala Davida, Tři mušketýři. Od června téhož roku účinkuje v kultovním muzikálu Noc na Karlštejně na scéně Hudebního divadla v Karlíně, a to v hlavní roli Elišky. V březnu 2007 proběhla premiéra muzikálu Angelika, kde bravurně ztvárnila titulní roli, díky které se posléze ocitla v širší nominaci na Cenu Thalie pro rok 2007.

Monika ale myslí i na herectví, a tak kromě malé role svazačky v seriálu Zdivočelá země (1997) ráda přijala part čarodějnice v Troškově Princezně ze mlejna 2. To se psal jubilejní rok 2000! V letech 2003 a 2004 následovala drobnější role sestřičky Monči v komedii režiséra Zdeňka Trošky, Kameňák 2 a 3. O rok později Monika vstoupila na činoherní "prkna", a to postavou Veroniky ve hře Lumíra Olšovského, Den na zkoušku, kterou stále ještě uvádí Divadlo Radka Brzobohatého.

Kvalitu práce Moniky Absolonové jistě nejvěrněji vystihují ocenění, jichž se jí dosud dostalo.

V roce 1994 získala nominaci na českou Gramy od Akademie populární hudby v kategorii Objev roku.

Za roli Kleopatry byla nominována na Thalii pro rok 2002 a za to, že je, jaká je a umí, co umí, dostala od fanoušků cenu Skokana roku v anketě Český slavík Mattoni, a to hned dvakrát po sobě v letech 2002 a 2003, čímž se definitivně zařadila do naší pěvecké topelity.

Poslední lístky na koncert hvězd

25. září 2008 v 20:46 | www.kultura.dama.cz |  Akce
26.9.2001

Poslední týden jsou v prodeji vstupenky na benefiční koncert Nadačního fondu Kapka naděje "Hvězdy popu pro Kapku naděje" , který se uskuteční v pondělí 1. října 2001 v 19.00 hodin ve velkém sále Lucerny.


Každý, kdo si zakoupí vstupenky, které se prodávají v síti Ticketpro v ceně 350,-Kč, 450,- Kč a 550,- Kč, tak podpoří léčbu dětí nemocných leukémií. Na koncertě vystoupí naši přední umělci: Leona Machálková, Helena Vondráčková, Petr Muk, Iveta Bartošová, A-Tak, Holki, Lunetic, V.I.P. , Monika Absolonová, Michal David, Ilona Csáková, Bílá Nemoc, Eva Pilarová, Petr Kolář, Bára Basiková, Peter Nagy, Jan Kalousek, Zora Jandová, Dan Nekonečný a T-Boyz bez nároku na honorář.

Předprodej vstupenek: pasáž Lucerna, Vodičkova ul. a Ticketpro: 02/14051

Autor: Exvoto

Večer pro Kapku naděje

25. září 2008 v 20:44 | www.kultura.dama.cz |  Akce
03.10.2001

V úterý 1.10. se uskutečnil ve Velkém sále pražské Lucerny benefiční koncert Hvězdy popu pro Kapku naděje. Večerem provázeli moderátor Honza Musil a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová.

Celý večer byl o dětech, o pomoci a o naději. Na koncertě vystoupili naši přední umělci: Leona Machálková, Helena Vondráčková, Petr Muk, Iveta Bartošová, A-Tak, Holki, Lunetic, V.I.P. , Monika Absolonová, Michal David, Ilona Csáková, Bílá Nemoc, Eva Pilarová, Petr Kolář, Bára Basiková, Peter Nagy, Jan Kalousek, Zora Jandová, Dan Nekonečný a T-Boyz bez nároku na honorář.

Publikum kromě vystoupení pěveckých hvězd mělo možnost sledovat na obří obrazovce příběh malého Kubíka, který onemocněl leukémií, podstoupil transplantaci kostní dřeně a má velkou naději na vyléčení. Na pódiu se hromadila oblíbená plyšová zvířátka, která přinášeli jednotliví účinkující, aby je věnovali malým pacientům dětského oddělení nemocnice v Praze Motole, a zpříjemnili tak jejich nemocniční pobyt. V sále panovala úžasná atmosféra, diváci nešetřili potleskem, který byl především vyjádřením díků. Vyjádřením díků nejen všem těm, kteří se o zorganizování koncertu zasloužili, ale také lékařům a zdravotnímu personálu, těm, kteří dnes a denně pomáhají nemocným dětem v boji s touto zákeřnou chorobou.

Nadačnímu fondu Kapka naděje byl v průběhu koncertu předán šek na 1 milión korun, který od zástupce společnosti Czech Casinos převzala paní Vendula Svobodová. Každý, kdo si zakoupil vstupenku na tento benefiční koncert ( vstupenky v ceně od 350,- do 550,- Kč) podpořil léčbu dětí nemocných leukémií. Výtěžek ze vstupného činil takřka půl miliónu korun. Od pátku 28.9. do úterý 2.10.2001 do půlnoci byla v provozu telefonní linka Nadačního fondu Kapka naděje. Ten, kdo zavolal na toto tel.číslo, přispěl na konto nadačního fondu částkou 46,- Kč/min. Během večera proběhl i křest alba Kapka naděje, kmotry se stali Eva Pilarová a Daniel Nekonečný.

Autor: Dana Švigová

Mareš a prostitutka: Všechno zaplatila Nova!

25. září 2008 v 20:43 | www.pikant.centrum.cz |  Ostatní
23.09.2008  10:29

Naše nová rubrika vám přináší zprávy ze světa šoubyznysu. Dozvíte se, co se kde šušká i říká nahlas! Třeba o úletu Leoše Mareše.
Monika Absolonová skončila v nemocnici! Zaslechli jsme to na jednom večírku v centru Prahy. Noviny psaly, že se při schůzce s právníkem, kde byl také její otec Čeněk Absolon, strhla rvačka. Monika kvůli jeho nekalým praktikám v rámci rozvodu s její matkou na otce začala křičet a on ji na oplátku ihned napadl. Média se už ale nezmiňovala o tom, že se zpěvačka na pár dní "ubytovala" v nemocnici. Jestli kvůli úrazu, který ji způsobil vykutálený tatík, nebo z důvodu psychického zhroucení, se nedoneslo ani nám. Co se nám naopak doneslo, je, že začátky hudební její hudební kariéry dotoval právě otec - movitý podnikatel. "Bez něj by se nenacpala do všech těch muzikálů," šušká se.
Kauza, kdy byl moderátor Leoš Mareš přistižen s prostitukou, je prý tzv. nahraná. V době, kdy s kompromitujícími fotkami přišel deník Blesk, jemuž snímky prodala ona Marešova blonďatá společnice, Nova vysílala X Factor. Šušká se, že celá aféra byla pečlivě připravovaná dopředu a Mareš za ni od Novy dostal hóooooodně peněz. To aby se zvýšila sledovanost. Podobně na to šla údajně i Lucie Bílá - kvůli novému světovému muzikálu Carmen potřebovala být vidět a k tomu jí má posloužit rozchod s manželem Václavem Noidem Bártou. "O tom, že se budou naoko rozcházet, jsem slyšela už před několika měsíci," prozradil nám zdroj dříve pracující pro hudební vydavatelství RGM, které má pod křídly zpěvačku LBP alias Markétu Poulíčkovou. A hádejte, v jakém muzikálu má Markéta docela významnou roli? …něco na tom asi bude.

Autor: Petra Nosková
Foto: http://www.nextfoto.cz/ - Pavel Gwužď, archiv

Hvězdy muzikálů pro Kapku naděje a ICN v opeře otevřou "30 dní pro občanský sektor"

23. září 2008 v 20:11 | www.kultura.dama.cz |  Akce
11.01.2002

31.ledna od 20.00 hod. proběhne ve Státní opeře Praha benefiční koncert, který je pořádán ve spolupráci Kapkou naděje a s Informačním centrem neziskových organizací, o.p.s. Koncert zahájí 5. ročník kampaně "30 dní pro občanský sektor" s tématem "dobrovolnictví".

Výtěžek z koncertu bude věnován Nadačnímu fondu Kapka naděje a na podporu dobrovolnictví v neziskových organizacích.

Tohoto mimořádného koncertu se zúčastní více než 30 hvězd z osmi nejúspěšnějších českých muzikálů bez nároků na honorář.

Program a obsazení jednotlivých vstupů z muzikálů:
MONTE CRISTO: Daniel Hůlka, Jiří Korn, Iveta Bartošová, ZUZA, Hanka Křížková, Bohuš Matuš, Karel Černoch, Leona Machálková
POPELKA: Shimi, Šárka Tomanová, Dasha, Michaela Dolinová
HAMLET: Petr Kolář, Sabina Laurinová, Sisa Sklovská
POMÁDA: Zuzana Norisová, Roman Vojtek, Daniela Šinkorová, company
JOHANKA Z ARKU: Bára Basiková, Bohuš Matuš, Petr Kolář
DRACULA: Daniel Hůlka, Pavel Vítek, Jiří Korn, Iveta Bartošová, Leona Machálková
KLEOPATRA: Ilona Csáková, Zbyněk Fric, Martin Pošta, Monika Absolonová
BÍDNICI: Karel Černoch, Helena Vondráčková
Moderátoři večera: Vendula Svobodová (prezidentka Nadačního fondu) a Václav Vydra

Zakoupením vstupenky na koncert diváci podpoří léčbu dětí nemocných leukémií a dobrovolnictví v neziskových organizacích. Vstupenky jsou k dostání v prodejní síti Ticketpro (02/2481 8080), v sídle Nadačního fondu Kapka naděje ( Nad Vodovodem 2/169, Praha 10, 02/6700 6260 ), v sídle agentury PART ( Politických vězňů 15, Praha 1, 02/2409 1436) a také v Informačním centru neziskových organizací (Hradební 3, Praha 1, 02/2482 7310) v cenách 990 Kč, 790 Kč a 550 Kč.

Autor: PR agentura ex voto

Absolonová zažívá muka, ale stejně jí to sluší!

23. září 2008 v 20:03 | www.super.cz |  Ostatní
23.09.2008  06:00

Zpěvačka Monika Absolonová momentálně prožívá ve své rodině drama. Doufejme, že se z toho co nejdříve vzpamatuje a spolu s módní redaktorkou Markétou H. se podíváme na podzimní bundičky.

1. Monika Absolonová
Tento šmrncovní vycházkový outfit má jednu chybu - a tou je špatný výběr džín. Zvolili bychom jinou barvu. Jinak je kombinace balerín a roláku s perlovým náhrdelníkem ideální. Černý trenčkot je pak super volba.

2. Kateřina Mátlová
Katka má módu v malíčku. Aby ne, když je jejím nejlepším kamarádem stylista Dušan Chrástek:-) Líbí se nám trendy šedá barva, stále moderní vrstvení. Tlumené barvy rozzářila rudá šála. Paráda!

3. Libuška Vojtková
Jak oživit jinak běžný outfit? Stačí zvolit nějakou dominantu. Libuška si vybrala triko s potiskem, která nás hodně baví. Jako téměř bývalá manželka rockera oblékla koženou bundu alá křivák.

Hlasování
1. Monika Absolonová - 39.8%, Hlasovalo 3059
2. Kateřina Mátlová - 37.1%, Hlasovalo 2849
3. Libuška Vojtková - 23.2%, Hlasovalo 1781

Muzikálové hvězdy pro Kapku naděje a ICN

22. září 2008 v 21:56 | www.zabava.dama.cz |  Akce
25.1.2002

Chcete během jednoho večera vidět více ne 30 hvězd z deseti našich nejúspěšnějších muzikálů a přitom podpořit správnou věc? Pak rozhodně navštivte benefiční koncert Hvězdy muzikálu pro Kapku naděje a ICN, který se koná 31.ledna 2001 od 20.00 hodin ve Státní opeře v Praze.

Koncert pořádají ICN ( Informační centrum neziskových organizací) a Nadační fond Kapka naděje. Aktivity Nadačního fondu Kapka naděje jsou zaměřeny na pomoc dětem s onemocněním krvetvorby, zejména leukémií. Výtěžek koncertu bude z části věnován na nákup přístrojového vybavení nově vznikající transplantační jednotky kostní dřeně ve FN Motol, druhá část bude použita na podporu dobrovolnictví, především na zlepšení podmínek v oblasti vzdělávání. Dobrovolnictví je také hlavním tématem informační a vzdělávací kampaně " 30 dní pro občanský sektor", její cílem je informovat veřejnost o tom, že dobrovolnictví je běžnou a důležitou součástí každé fungující občanské společnosti ( více informací na www.30dni.cz).

Připravovanou benefici dnes společně představili na tiskové konferenci prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu paní Vendula Svobodová a výkonný ředitel ICN pan Marek Šedivý. Na tiskové konferenci vystoupil i ředitel Nadačního fondu MUDr. Pavel Boček, který krátce informoval o přestavbě transplantační jednotky v motolské nemocnici. Ta by měla být uvedena do provozu v květnu 2002. Generální ředitel společnosti VINIUM Velké Pavlovice Jiří Šmehlík připomněl, že společně s Nadačním fondem Kapka naděje odstartovali v roce 2002 projekt " Kapka vína, kapka naděje", jeho cílem je získávat další finanční podporu na pomoc dětem nemocným leukémií a nádorovými onemocněními ( jedná se o celoroční příspěvek 50 haléřů z každé prodané lahve). Tiskové konference se zúčastnili i Sisa Sklovská, Bohuš Matuš, Karel Černoch a režisér Petr Soukup.

Bez nároku na honorář vystoupí ve Státní opeře v Praze tito umělci:
Daniel Hůlka, Jiří Korn, Iveta Bartošová, Leona Machálková, Hanka Křížková, Bohuš Matuš, ZUZA, Shimi, Dasha, Sabina Laurinová, Sisa Sklovská, Petr Kolář, Vladimír a Richard Tesaříkovi, Lucie Vondráčková, Zbyněk Fric, Zuzana Norisová, Pavel Vítek, Daniela Šinkorová, Bára Basiková, Ilona Csáková, Monika Absolonová, Lešek Semelka, Jiří Halekal, Karel Černoch, Helena Vondráčková, Magda Malá a Petra Janů.

Diváci uslyší ukázky z muzikálů Monte Christo, Popelka, Hamlet, Krysař, Starci na chmelu, Pomáda, Johanka z Arku, Dracula, Kleopatra a Bídníci. Moderátory večera budou Vendula Svobodová a Václav Vydra.

Vstupenky na benefiční koncert jsou k dostání v prodejní síti Ticketpro, tel.: 02/24818080, v cenách 990 Kč, 790 Kč a 550 Kč.

Valentýn v Radosti

21. září 2008 v 20:03 | www.zabava.dama.cz |  Akce
12.2.2002

Boom agency pořádá ve spolupráci s Oriflame dne 14.2. v klubu Radost FX ( Bělehradská 120, Praha 2) valentýnskou party pro teenagery. Začátek akce je v 18.00 hodin a potrvá do 22.00 hodin.

Vystoupí T-BOYZ, Monika Absolonová, Bohuš Matuš, 4*You, Ice-protection, Koooule, Michaela Weissová, Robi, Naruby, Sabrina Harisová, Martin Kocián, Zdeněk Style Hrubý, Mirek & Lucie, Crazy Breakers, taneční skupina Dance Models a moderátor Zlaté Prahy Radek Slavík!

V programu nebude chybět módní přehlídka, na které se mohou dívky stát modelkou (a navíc se setkat s mužem roku 2001), budou mít možnost vyzkoušet si líčení a hairstyling Oriflame, crazy tetování a bodypainting zdarma a také šanci sbalit si svou hvězdu... :))

Probíhat budou i super soutěže - příležitost stát se zpěvačkou, tanečnicí či modelkou a výhry stojí za to!

Vstupenky za 70 Kč jsou k dostání od 11.2. v Okamžitém servisu Oriflame v Praze 10, Starostrašnická 25/16 denně od 9,00 - 18,30 hodin nebo před zahájením akce v Radosti FX , Bělehradská 120, Praha 2 (navíc dáreček od firmy Oriflame).

Autor: Oriflame

Budějce nad Vltavou

21. září 2008 v 20:01 | www.zabava.dama.cz |  Akce
11.09.2002

Benefiční koncert pro jihočeskou metropoli České Budějovice.

Jak všichni dobře víme, povodeň, která zasáhla velkou část České republiky, napáchala škody, jejíž následky jsou nedozírné. Lidé z mnoha českých měst a jejich okolí včetně Prahy se vracejí do svých poškozených a v některých případech zcela zničených domů a bytů. Začíná psychický tlak na občany, se kterým se ne každý dokáže vyrovnat

Proto se město České Budějovice rozhodlo těmto lidem pomoci.

Pro psychickou a morální podporu postižených občanů vznikla spolupráce města České Budějovice s Uměleckou agenturou Lucie a se společností POP koncert, kteří se společně rozhodli uskutečnit benefiční koncert. Koncertu se zúčastní přední čeští a zahraniční interpreti a skupiny. Cílem koncertu je zajistit finanční podporu formou dobrovolného vstupného a formou tel. linky, kde budou moci lidé přispívat. Výtěžek pak bude na konci koncertu oficiálně předán zástupci Magistrátu města. Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

Koncert podpořili čeští i zahraniční interpreti a skupiny např. :
Holki, Michal David, Damiens, Monika ABSOLONOVÁ,
Vašo Patejdl, Pancho, David Kraus, Ready Kirken, Divokej Bill, Walk Choc Ice, České srdce
Moderátor : Václav VANĚČEK a spousta dalších
Termín : 19. září 2002
Místo : Náměstí České Budějovice
Čas: 18.00 - 22.30 hod.

Záštitu nad koncertem přijali primátor města České Budějovice pan Doc. RNDr. Miroslav Tetter, CSc. a jihočeský hejtman pan Ing. Jan Zahradník.

Telefonní linka kam můžou lidé od 1.9.2002 z celé republiky přispívat je :
0900-500 102, od 22.9. 2002 to bude 900 - 500 102, cena za minutu hovoru je 50,- Kč.

Kleopatra umí prohrávat

20. září 2008 v 19:15 | www.zabava.dama.cz |  Úspěchy
27.3.2003

Zpěvačku Moniku Absolonovou v posledních měsících potkává štěstí i smůla zároveň. Na muzikálové scéně zazářila hned ve své první velké roli. Jako Kleopatra stále přesvědčuje o mimořádném pěveckém i hereckém nadání. Bulvární tisk však zase už týdny rozsáhle rozebírá, jakými peripetiemi se ubírá rozvod manželství s hokejistou Václavem Eiseltem a také odhaduje, kdo nastoupí na uvolněné místo.
Jak se zdá, s muži má teď Monika starosti, ale ani v tomto ohledu to není jednoznačné. "Radost mi dělá celá moje rodina a především můj brácha," tvrdí. V doprovodu sourozence přišla i do Národního divadla na udílení Cen Thálie. Měla tam tentokrát i své želízko v ohni. Za výkon v muzikálu Kleopatra se dostala až do nejužšího finále. Její královna je na scéně pražského divadla Broadway něžná i dravá zároveň, dokáže bojovat.

V Národním to však Kleopatře nebylo nic platné. Cenu Thálie získala Daniela Šinkorová za Zuzanu v brněnském muzikálu Kristián. Když se ukázalo, že jí ocenění o vlásek ušlo, Monika posmutněla, ale našla sílu šťastnější kolegyni blahopřát. Jak se zdá, Kleopatra umí také prohrávat.

"Už samotná nominace je pro Moniku velkým úspěchem," zkušeně prohlásil u dveří Zlaté kapličky Michal David, autor hudby k muzikálu Kleopatra. Určitě se nemýlil, protože na české hudební scéně už sám zažil pády i vzestupy.

Autor: (Korzo)
Foto: Korzo

Hvězdy pro Kapku Naděje

19. září 2008 v 21:28 | www.zabava.dama.cz |  Akce
30.9.2003

Nadační fond Kapka Naděje pořádá ve středu 1.10. 2003 ve velkém sálu pražské Lucerny další ze série benefičních koncertů na pomoc vážně nemocným dětem s poruchami krvetvorby.

Ve středu 1. října 2003 od 20.00 hod. proběhne v pražské Lucerně v pořadí již třetí benefiční koncert Hvězdy pro Kapku Naděje pořádaný Nadačním fondem Kapka Naděje. Výtěžek z koncertu bude věnován na pomoc vážně nemocným dětem s poruchami krvetvorby.

Divákům se během večera představí přední umělci české populární hudby: Helena Vondráčková, Leona Machálková, Hana Zagorová, Jitka Zelenková, Marcela Březinová, Petr Spálený, Petr Muk, Sagvan Tofi, Bohuš Matuš, Michaela Pobudová, Dalibor Janda, Arnošt Pátek, Monika Absolonová, Daniela Šinkorová, Roman Vojtek, Petr Kotvald, Pavel Vítek, Rebeka a Maxim Turbulence.

Všichni jmenovaní zpěváci vystoupí bez nároku na honorář, řada z nich podporuje aktivity nadace od počátku jejího vzniku. Prezidentka fondu paní Vendula Svobodová říká: "Jsme rádi a vážíme si toho, že známé osobnosti českého kulturního života podporují aktivity Nadačního fondu Kapka Naděje. Naším cílem je upozornit veřejnost na fakt, že nejen hematologické oddělení dětské kliniky, ale i část FN Motol, která soustřeďuje nemocné děti z celé České republiky, je ve špatném stavu a naléhavě potřebuje rekonstrukci. Proto děkujeme všem, kdo na koncert přijdou. Náš dík patří rovněž všem účinkujícím za stálou podporu našich akcí."

Zakoupením vstupenky na koncert Hvězdy pro Kapku Naděje můžete přispět i vy do Nadačního fondu Kapka Naděje.Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji sítě Ticket Pro www.ticketpro.cz, tel.: 296 329 999. Zavoláním na telefonní číslo 900/ 500 101 přispějete na konto nadačního fondu nejen během koncertu, ale po celý rok. Minuta hovoru: 50,-Kč.

„HOLKA OD ČERVENÝ ŘEKY“ aneb Helena slaví čtyřicet. ...

19. září 2008 v 21:26 | www.zabava.dama.cz |  Přátelé
Neuvěřitelných čtyřicet let umělecké dráhy Heleny Vondráčkové připomene 22.12.2005 ve 21:00 hod televize Nova, odvysíláním záznamu jubilejního koncertu, natočeného v pražském TOP Hotelu.

Koncert se za přítomnosti televizních kamer uskuteční dne 18.10.2005 a kromě Heleny Vondráčkové na něm vystoupí i současná pěvecká špička Heleniných kolegyň a kolegů.

Večerem, který mapuje celou dosavadní Heleninu hvězdnou kariéru, bude diváky provázet Karel Šíp a můžeme prozradit, že je pro všechny připraveno velké překvapení. Na koncertě zazní všechny hity, které kdy Helena nazpívala, počínaje "Červenou řekou", "Podívej, kvete růže…", "Přejdi Jordán", přes hity Golden Kids, písničky, které zazněly na festivalech, jako např. "Malovaný džbánku", cover verze světových šlágrů jako je "A ty se ptáš co já" nebo "Dvě malá křídla tu nejsou", filmové a muzikálové melodie a duety až po současnou "Dlouhou noc" nebo "Sundej kravatu" a "Archiméde".

Sama Helena Vondráčková k jubilejnímu koncertu říká: "Jsem skutečně velmi ráda, že na přípravách koncertu spolupracuji s opravdovými profesionály, jako je například můj dlouholetý přítel, režisér Jirka Adamec nebo Karel Šíp. Moc se také těším na setkání s mými milými kolegyněmi a kolegy, s nimiž jsme toho za těch 40 let společně hodně vytvořili i prožili. Protože se mnohými z nich nemám bohužel možnost častěji vídat, těší mne o to víc, že mi všichni slíbili, že se mnou moje jubileum přijdou oslavit a společně si zazpívat."

Na koncertě vystoupí:
Helena Vondráčková, Karel Šíp, Karel Gott, Lucie Bílá, Marta Kubišová, Václav Neckář, Karel Černoch, Jitka Zelenková, Monika Absolonová, Gábina Partyšová, Hana Zagorová, Petra Janů, Věra Špinarová, Šárka Vaňková, Tomáš Savka, Petr Poláček, Julian Záhorovský, Ali Amiri, Bohuš Matuš, Josef Vojtek, Petr Pečený, Ota Balage, Leona Machálková, Iveta Bartošová, Ilona Csáková, Jiří Korn, Martin Maxa, Petr Muk, Michal David, BOOM BAND.

Petr Kolář vydává nové CD

19. září 2008 v 21:25 | www.zabava.dama.cz |  Přátelé
25.10.2005

Neobyčejný hlas a zkušený hitmaker chystají nejedno překvapení… Náš nejžádanější muzikálový zpěvák a jeden z největších pěveckých objevů domácí scény posledních let, romantik s rockerskou duší Petr Kolář, pod producentskými křídly K.Svobody, po úspěšném působení ve skupinách Precedens a Arakain, právě dokončil své dlouho očekávané sólové album.

Najdeme na něm silné balady i expresívní rockové písně. Album doslova nabité hity (aktuální singl "Vyznání" už brázdí rozhlasové vlny) nesvázané současnými žánrovými škatulkami vychází už 24.října. Brzy se také dočkáme turné - na jaře 2006.

V posledních měsících se Petr objevuje v nejsledovanějších TV pořadech (Zlatá mřiž, Gogošou, Sportovec roku, Silvestrovský pořad na TV NOVA, Politické harašení, Vyhlášení cen ANNO, Vyhlášení cen Tý,Tý, Hvězdy letí do století, Prima jízda apod.).
 • V anketě TýTý 2004 se Petr Kolář umístil na úžasném 3. místě!
 • Petr se také objevil v širší nominaci Herecké asociace na cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon v roli Athose v muzikálu Tři mušketýři.
 • V anketě ČESKÝ SLAVÍK 2004 na 8. místě. Petr se umístil v anketě popularity zpěváků na 8. místě s počtem bodů 9.474. Posunul se tak z 27 místa (280 bodů) o celých 19. příček vzhůru a předstihl tak celou řadu svých výborných kolegů a počtem bodů i kolegyň.
 • Český film MILENCI A VRAZI má svou titulní píseň "JEŠTĚ ŽE TĚ LÁSKO MÁM", v podání Petra Koláře (v kinech od 2.prosince 2004)
 • Na premiéře muzikálu "TŘI MUŠKETÝŘI" - 19.listopadu 2004 se Petr Kolář představí divákům v jedné z titulních postav "Athos".
 • Titulní píseň "Den kdy se vrátí láska k nám" k televiznímu románu "POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ", který od září 2004 po 13 týdnů na TV Nova zní z úst Petra Koláře a Leony Machálkové.
 • Dne 22.června 2004 byla Petrovi Kolářovi v klubu Lávka slavnostně předána vydavatelstvím Supraphon Zlatá deska za jím nazpívanou FOTBALOVOU HYMNU "Modrá, Bílá, Červená", kterou složil Karel Svoboda, text napsal Karel Šíp pro naše úspěšné reprezentanty v Portugalsku. Tato hymna byla v období konání šampionátu ve fotbale jednou z nejhranějších skladeb v českých rádiích.
 • Ve dnech 1.dubna 2004 ve sportovní hale NTC s kapacitou cca 4.000 míst v Bratislavě a 1.května 2004 v Obecním domě v Praze se uskutečnilo společné vystoupení legendy operního světa Petra Dvorského a rockového zpěváka Petra Koláře. V rámci koncertu se dále představili např. Vašo Patejdl, Gabriela Deméterová, Monika Absolónová, Slovenská Filharmonia, Symfonický orchestr Hl. města Prahy FOK a dirigent Rastislav Štúr.
 • Dne 30.dubna 2004 vystoupil Petr Kolář na Staroměstském náměstí (jako jediný interpret v celkem čtyřech vstupech) v rámci hudebně laděných oslav vstupu České republiky do Evropské Unie, který byl v přímém přenosu vysílán Českou televizí.
 • SAZKA a TV Nova si Petra Koláře vybrala pro openingový duet s paní Evou Urbanovou, pro interpretaci skladby jedné z legendárních světových skupin "QUEEN": "We are the Champions", která zazněla na začátku večera k otevření největšího a nejmodernějšího sportovního stánku v České republice - Sazka Arény. (březen 2004)
 • Petr Kolář nazpíval píseň - "JEŠTĚ ŽE TĚ LÁSKO MÁM", kterou Karel Svoboda napsal pro svou ženu. Poprvé byla píseň uvedena ve Velkém sále Lucerny při oslavě Karlových 65.narozenin, a to na samotný závěr koncertu, ve kterém popřáli oslavenci největší hvězdy hudebního nebe. Následně byla, jako bonus, vydána na CD a zařazena do DVD s názvem "Karel Svoboda 65". Tato píseň s výrazným rockovým hlasem Petra se postupně stala hranou a žádanou písní na rádiích v celé České republice. (prosinec2003 / leden2004)

další informace na www.petrkolar.cz
zdroj: POP KONCERT s.r.o.

Angelika se nekoná?

19. září 2008 v 21:10 | časopis Spy |  Muzikál Angelika
Už delší dobu se mluví o připravovaném výpravném muzikálovém projektu zpěváka a skladatele Michala Davida (45) Angelika, markýza andělů. Je vybrán choreograf, libretista, režisér i textař. Nabídky na role prý dostala většina zavedených hvězd naší muzikálové scény od Moniky Absolonové (29) až po Leonu Machálkovou (38). Zatím ovšem stále chybí to nejpodstatnější - hudba!

Monika Absolonová si už první písničku Angeliky nedávno před diváky střihla. Zatím je to prý ale píseň jediná!

Nám se podařilo zjistit, že normalizační popové hvězdě Michalu Davidovi, který se stal po revoluci jedním z nejvyhledávanějších skladatelů skomírající české pop-music, zřejmě došla inspirace a že se asi poprvé v životě potýká s vážnější tvůrčí krizí. Termín slavnostní premiéry historické muzikálové love story byl už několikrát oddálen. Je tedy nad slunce jasné, že poslední premiérový termín, ohlášený na únor 2007, začíná být vážně ohrožen. Nejisté datum premiéry způsobuje největší problémy Divadlu Broadway. To v současné době svádí úporný boj o diváka. Na programu stále zůstávají Tři mušketýři, kteří ale nejsou zdaleka tak úspěšní, jak se původně předpokládalo. Navzdory novým hvězdám a rozsáhlé podzimní mediální kampani, má muzikál stále klesající návštěvnost. Doufejme proto, že Michala brzy políbí můza.

Vondráčková: Do důchodu se nechystám, ještě by mi ho nedali!

19. září 2008 v 21:04 | www.zabava.dama.cz |  Akce
22.06.2007

Nejen soukromou oslavou, ale také velkým galakoncertem na pražském Žofíně oslaví Helena Vondráčková v neděli 24. června své šedesáté narozeniny. Co bude dál? Zasloužený odpočinek, důchod?

"Ani náhodou! Nic takového rozhodně nechystám. Ani by mi ještě nedali důchod, jsem na něj mladá. Ženy teď prý pracují až do třiašedesáti," řekla se smíchem Korzu Helena Vondráčková.

Helenin koncert, který se uskuteční přesně v den jejích kulatin, je již teď zcela vyprodaný. "Ne, bohužel už nemůžeme pozvat ani známé...Chybí nám dva tisíce lístků," odpovídá manžel a manažer Heleny Vondráčkové Martin Michal každý den na desítky žádostí o vstupenky. Na galakoncertu totiž jako hosté vystoupí výjimečná plejáda českých hvězd v čele s Karlem Gottem. Nebude chybět Jiří Korn, Marta Kubišová, Václav Neckář, Monika Absolonová a další. Jen účast Waldemara Matušky, na kterou se velmi těšila i sama oslavenkyně, je ještě ve hvězdách. Zpěvák musel kvůli vysokým horečkám zrušit i dnešní (21. 6.) koncert na Žofíně.

Kočár od Neckáře, šaty od Kovaříkové
Přípravy na oslavy jsou již v plném proudu. Tentokrát nebude moci zpěvačce nikdo vytknout, že ji ve stejných či podobných šatech již viděl zpívat, protože všechny budou zcela nové, samé originály šité na míru.

"Právě teď jedu na zkoušku rób na nedělní koncert. Mohu jen prozradit, že především ženy se mají na co těšit. Šaty pro mě připravila módní návrhářka Táňa Kovaříková a jsou opravdu skvostné. Sama z nich mám velkou radost," prozradila zpěvačka.

Soukromou oslavu Helena Vondráčková plánuje na pátek a bude se konat na pražské Ladronce.
"Zatím ještě netuším, co pro mě kdo chystá za dárek. Jen Vašek Neckář se nechal slyšet, že pro mě objedná kočár s koňmi, abych se na narozeninách cítila jako královna," říká radostně zpěvačka.

Autor: Korzo