Červenec 2008

Broadway plná muzikálů - pohled druhý a třetí :-)

31. července 2008 v 22:49 | www.kulturniecho.com |  Akce
05.06.2008  22:27:51

PRAHA (KE) - 3. června se konal neobvyklý koncert, který připravilo Muzikálové oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka (KJJ) v Praze ve spolupráci s Divadlem Broadway. Protože se jednalo o večer opravdu výjimečný, vzbuzující mnohé emoce, zvolili jsme trochu jiný formát článku. Pozorní čtenáři KE si možná všimli, že "ABECEDA" už tady jednou byla. Přesto se k ní vracíme - umožňuje totiž jasněji a bez slohových kudrlinek vyjádřit zážitky protkané mnohými emocemi…

Na koncertě se pěvecky i tanečně představili studenti KJJ, spolu s prvními dvěma absolventy Muzikálového oddělení. Těmi jsou Zdenka Trvalcová (z koncertu se pro nemoc omluvila) a Tomáš Beroun. Nejedná se o chybu - z prvního otevřeného ročníku došli do finále opravdu pouze tito dva, ostatní v průběhu šesti roků studia odpadli. I to ukazuje na velké nároky, které současný muzikál na interprety klade. Hosty večera byly Monika Absolonová, Bára Basiková a Radka Fišarová.

Nechme tedy další fakta stranou, nechme stranou sled a výběr písní a tanečních čísel. Vydejme se na cestu emocí a dojmů podle ABECEDY:
A jako
Laky: Aplaus. Každé vystoupení diváci odměnili velkým potleskem a na tvářích účinkujících bylo vidět, jak moc je ocenění jejich výkonu těší. Není asi příjemnější zakončení představení než aplaudující divadlo.
Maty: A nastal den velkého očekávání, moji dva vzácní přátelé se svými studenty měsíc intenzivně dřeli, aby představili vyrůstající mladou generaci muzikálových zpěváků, herců, tanečníků po boku těch, kteří jsou již hvězdami muzikálového světa, propojení mezi nimi tvoří konzervatoř Jaroslava Ježka a vzácný člověk Eduard Klezla.

B jako
Laky:Tomáš Beroun. Výjimečná osobnost, výjimečný pěvecký talent, a jak dokládá písmeno T, výjimečný tanečník. :-)
Maty: Broadway plná emocí.

C jako
Laky:Leona Černá. Nevím už které hudební soutěže se zúčastnila, ale nijak extra mě tam nezaujala. Její "Samotářka" ovšem byla hodně příjemná na poslech.
Maty: Ctižádost, sálala z každého takzvaného "kusu", chtění ukázat všem v hledišti vše na výbornou. Podařilo se, myslím, že po bez mála třech hodinách nikdo nepochyboval.

D jako
Laky: Dojmy. Mé dojmy jsou veskrze kladné a jak jsem "prolétla" internetové fans diskuze, jsou kladné dojmy i v nich. Mám z toho upřímnou radost. :-)
Maty: Dárek, věnovaný studenty svým pedagogům, viditelně byli moc pyšní. Však poděkování pana profesora Eduarda Klezly jejich rodičům za poskytnutí vzácného materiálu, humorně vyjádřilo, že jsou opravdu dobří.

E jako
Laky: Edith Piaf alias Radka Fišarová nasadila úvodními písněmi laťku hodně vysoko. Představte si z části otevřené kulisy (z Angeliky :-) ) mezi nimi Radka s mikrofonem, zalitá kuželem světla a Non Je ne regrette rien…
Maty: Extra večer, bylo by dobré, aby nebyl extra, ale pravidelný, vždyť právě praxí může mladá generace dobře profesně růst. Stát v druhém ročníku konzervatoře na prknech velkého divadla a před tolika diváky, je určitě jiné než v malé učebně a ten obrovský prožitek je posouvá někam dál.

F jako
Laky:Filip Kotek. Hodně příjemná barva hlasu a hodně příjemný a přirozený projev. Z toho kluka něco bude. :-) :-)
Maty: Finále bylo velkolepé, diváci v sále stáli, tleskali, pískali, křičeli všichni si zasloužili takové ovace.

G jako
Laky: Judy Garland a "Na konci duhy". Bohužel "bezejmenná" slečna, ovšem vynikající výkon. Přesvědčivé a přirozené herectví určitě láká k tomu sledovat umělecké cesty této mladé dámy i nadále.
Maty: Gaskoněc d´Artagnan sice nepřišel, ale Nicolas s Angelikou s námi byli. Když zpívá Monika s Tomášem je to záruka výtečného výkonu.

H jako
Laky: Hudba. Tohle písmenko zneužiji jen pro sebe. Chci poděkovat všem, kteří mi ukázali svoji hudbu. Díky za to, že jste se o ni se mnou rozdělili.
Maty: Husí kůže, při písních interpretovaných Radkou Fišarovou z představení Edith Piaf. To je velká poklona od mého těla, ta "husí kůže" se ukáže jen u výjimečných výkonů. Radka je v této roli výjimečná, výborná.

CH jako
Laky: Choreografie působila velmi hravě, vesele, vyzařovala z ní radost a optimismus, vzápětí se však naprosto přirozeně změnila v nedbalou, ale i vznešenou eleganci.
Maty: Chvála, za myšlenku.

I jako
Laky: Indispozice. Na "I" mě nic nenapadá. :-(
Maty: Inspirace a motivace k tomu, že když člověk chce a dává tomu to nejlepší ze sebe pak to opravdu jde.

J jako
Laky: Jména. Je dobře, že víme, kdo stál v zákulisí koncertu. Ale je špatně, že jste nám nepředstavili účinkující. Vždy je dobré přiřadit k tváři jméno. Tak příště prosím…
Maty: Jiskra sálem prolétla v podobě všech těch mladých konzervatoristů.

K jako
Laky: Klezla. Eduard Klezla, profesor zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka, velmi příjemný člověk a strůjce tohoto skvělého večera. Na konci koncertu se dočkal poděkování od studentů, hostů, absolventů, pedagogického sboru i diváků a plnou měrou si ho zasloužil. Pan profesor poslal na českou hudební scénu vynikající zpěvačky a zpěváky a jak ukázal tento koncert, stále má z čeho vybírat. A posílat. :-)
Maty: Kleopatra a Monika Absolonová, krásná, okouzlující, se slzami štěstí v očích - myslím, že v tu chvilku byla šťastná z reakce diváků v sále.

L jako
Laky: Lucrezia Borgia. Lucrezia se na koncertě ani nezpívala, ani netančila, přesto když se vracím v myšlenkách zpět k oněm dvěma hodinám, balet Národního divadla se mi do nich vkrádá. Asi vám není jasné proč - matné vysvětlení či souvislost hledejte pod písmenem T. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se utápím v sebelítosti, že jsem Lucrezii neviděla. Kruci, kruci a ještě jednou kruci!! Co jsem dělala, když se Lucrezia ještě hrála?? Jistej modrej, rockově laděnej, web. Kruci. :-( Já snad začnu organizovat nějaké akce za návrat LB!
Maty: Lásku bylo cítit ze všeho, co nazkoušeli a výborně předvedli. Výstižně ukázali lásku k divadlu, tanci, herectví, zpívání.

M jako
Laky: Muzikál. Příběh o lásce, nenávisti, dobru, zlu, příběh fantazie i reality. Výpravná scéna a téměř prázdné jeviště. Hudební směr, který jedni milují a druzí nenávidí. Velmi náročné pěvecké party, které dokáží zpěváka pohřbít i vynést vzhůru. Zpěv, herectví, pohyb - jedno bez druhého učiní roli neúplnou. Muzikál umí být barevný jako život. Stejně jako život může i muzikál být dobrý nebo špatný. Mám takový sen - český muzikál, obsazený jen kvalitními zpěváky. Žádná placená reklama, žádné ohlížení se na bulvárem profláklá jména, žádná vidina zisků. Dílo pro radost všech zúčastněných. Bez ohledu na vnější vlivy. Jen hudba, zpěv a … No jo, vždyť já vím. Však jsem říkala, že je to sen. Ale snít se má. :-)
Maty: Mráz mi lezl po zádech, když Tomáš Beroun tančil s výbornou partnerkou ten působivý tanec, něco nepopsatelného, vyvolávající vzpomínku na jeho Juana Borgiu v tanečním baletu Lucrezia Borgia, škoda, že se už nehraje.

N jako
Laky: Nadšení se přelilo z jeviště do hlediště během prvních minut. Kdyby každý dělal věci s takovým zápalem, který studenti Konzervatoře dali do svých vystoupení, byl by svět mnohem pozitivnější.
Maty: Nic není nemožné.

O jako
Laky: Opakování je matka moudrosti :-) proto doufám, že se nejpozději za rok dočkáme dalšího "dílu" Broadwaye plné muzikálů.
Maty: Odhodlání společně dokázat, že muzikálové oddělení rozkvétá a jeho pomyslná laťka je velice vysoko.

P jako
Laky: Potlesk získala Monika Absolonová ještě předtím, než zazpívala "Teď královnou jsem já". Stačilo přijít na scénu v kostýmu Kleopatry. :-)
Maty: Potlesk bouřlivý, vyjadřující diváckou podporu.

R jako
Laky: Rodiče studentů sedících v prvních řadách byli hrdí na své děti. Bylo to na nich vidět a měli na to plné právo.
Maty: Radost v očích všech na podiu a zároveň něco jako lítost, že to končí.

S jako
Laky: Scéna z Angeliky. Nějak mi nezapadla do celkového scénáře. Možná to bylo použitím kulis z Angeliky, které samozřejmě k muzikálu patří, nicméně ostatní části večera se bez kulis také obešly. Angelika na mě dělala dojem vytržení z koncertu a přesazení do jiného sálu, kde se hraje divadlo. Tenhle dojem postupem času sílí. Monika Absolonová ovšem zazpívala dobře a Tomáš Beroun opět ukázal, jak může znít muzikálový song "bez omezujících hranic samotného muzikálu" jinak - lépe, barevněji a výrazněji.
Maty: Soudržnost, sdílení studenti versus pedagogové, vzácné, milé, ojedinělé.

T jako
Laky: Tanec. Moulin Rouge, Radka Pavlovčinová (alespoň doufám - to jsou ta chybějící jména), Tomáš Beroun. Tyhle řádky píšu den po koncertě. Před dvanácti hodinami jsem navrhla, že napíšeme Abecedu. Dvanáct hodin vím, že pod písmenem T bude Tanec. Dvacet čtyři hodin se mi před očima promítá příběh, který se na jevišti odehrával. Příběh protkaný emocemi, příběh nabitý vášní, příběh o vábení, touze a odmítání, příběh vyprávěný pohybem těl. Příběh, který neumím přeložit do slov. Možná se o překlad moc nesnažím. Mám pocit, že jakákoli slova tenhle příběh ničí…Tanec Radky Pavlovčinové a Tomáše Berouna byl jednoznačným vrcholem celého večera.
Maty: Tajné přání mám a taky tajné zůstane, nezlobte se.

U jako
Laky: Úcta. Úctu si zaslouží každý ze studentů. Zvládli svoje premiérové vystoupení na velkou jedničku s hvězdičkou!
Maty: Úcta k těm, kdo to mládí učí a připravují do profesního života. Až dojdou do konce cesty na konzervatoři a tak doufám, že budou podobní lidsky mým dvěma vzácným přátelům.

V jako
Laky: Vítězství. A obrovský úspěch. :-)
Maty: Vášeň vidím ji před sebou, když zavřu oči a myslím na ten tanec, vrací se pocity, myšlenky, ještě teď silný prožitek.

Z jako
Laky: Závěr. Stejně jako byl emocemi prostoupený celý večer, stejně jako je jimi prostoupen celý tento text, byl ve znamení emocí i závěr koncertu. V Divadle Broadway musí pozitivní energie vzniklá během koncertu vydržet minimálně několik dalších měsíců .
Maty: Závěr, děkovačka, dlouho jsem od diváků v divadle neviděla takto vyjádřit, že to bylo excelentní. Kdo jste tam nebyli, věřte, že Vám může být po právu líto, že jste o tenhle večer přišli.

Autor: Laky

Broadway plná muzikálů - pohled první

31. července 2008 v 22:36 | www.kulturniecho.com |  Akce
05.06. 2008  22:08:02

PRAHA (KE) - V letošním roce uplyne padesát let od chvíle, kdy vznikla Konzervatoř a VOŠ (Vyšší odborná škola) Jaroslava Ježka v Praze. V rámci oslav se koná řada zajímavých akcí. Jednou z nich byl i výjimečný večer nazvaný "Broadway plná muzikálů", který se uskutečnil v úterý 3. června v divadle Broadway v Praze. Vznikl ve spolupráci divadla Broadway a muzikálového oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka vedeného nejvyhledávanějším pěveckým pedagogem u nás, profesorem Eduardem Klezlou.

Eduard Klezla spolupracuje s pěveckými hvězdami jako je Bára Basiková, Dan Bárta, Monika Absolonová, Radka Fišarová či Richard Krajčo a řadou dalších. Svým studentům ochotně předává nejen své bohaté pěvecké a vysoce ceněné zkušenosti, ale i velký kus lidství. Právě díky této vlastnosti se koncert konal.

Pravdou je, že shlédnout v pražském divadle Broadway muzikál není věcí neobvyklou neb toto divadlo je tomuto hudebnímu žánru příznivě nakloněno, ale tentokrát diváky nečekalo klasické představení. Během dvou a půl hodinového koncertu zazněl výběr toho nejlepšího z muzikálů Angelika, Dáma s kaméliemi, Chicago, Les Miserables, Miss Saigon, Moulin Rouge, Na konci duhy, Pomáda, Rebelové, Tři mušketýři a další v podání absolventů a současných studentů Ježkovy konzervatoře i hostů, hvězd naší současné muzikálové domácí scény, Moniky Absolonové, Radky Fišarové, Báry Basikové. Milovníky stepu jistě potěšilo vystoupení tanečníků z tanečního centra Z.I.P z Písku. O choreografii k jednotlivým vystoupením se postarali Daniel Bič, Libor Bernklau, Zdeněk Pilecký a Ladislav Beran, který se ujal zároveň režie celého muzikálového večera.

Byť šlo o koncertní verze, atmosféru jednotlivých vystoupení dotvářely kostýmy v níž účinkující vystupovali. Na úvod zazpívala Bára Basiková song z muzikálu Dáma s kaméliemi. Monika Absolonová a Tomáš Beroun připomněli v současnosti jeden z divácky nejnavštěvovanějších muzikálů, muzikál Angelika, který bude mít 28. června svou derniéru. Vystřídán bude muzikálem Kleopatra ( premiéra bude 11. září). Píseň Teď královnou jsem já - právě z tohoto muzikálu si tento večer s Monikou Absolonovou rádo zazpívalo i celé hlediště. Radka Fišarová se proměnila v okouzlující Edith Piaf. Hlavní slovo však měli studenti Ježkovy konzervatoře. Působivě vyzněla Píseň samotářky z muzikálu Les Miserables v podání Leony Černé i song z muzikálu Miss Saigon v interpretaci Tomáše Savky. Sympatie publika si získal i dívčí 4TET (že by nové BLACK MILK?). Svůj pěvecký um i to, že to s publikem umí, předvedla Markéta Procházková. O Markétě jistě ještě v budoucnosti uslyšíme. Uznání si zasloužili všichni, byť nám dnes jejich jména ještě nic neříkají, ale za čas, kdo ví? Michal David i JUDr. Oldřich Lichtenberg si za podporu mladým, začínajícím muzikálovým nadějím bezesporu poděkování zaslouží.

V pozici interpreta, studenta a pedagoga se ocitl v onen večer Tomáš Beroun. Příznivci ho znají z role d´Artagnana v muzikálu Tři mušketýři, který se hraje v Divadle Hybernia v Praze, či z role Nicolase v muzikálu Angelika, kterou ztvárňuje na prknech Divadla Broadway v Praze. Souběžně s divadelní a muzikálovou scénou věnuje své umělecké úsilí nové hudební formaci ECLIPSE, složené z mladých velice nadějných muzikantů. Svůj pěvecký, herecký um a šarm doplnil i o tanec a mnoho slečen a dam se neubránilo slzičkám. Kapesníček po ruce byl nutný. Tomášovu osobitou proměnu v londýnského krále podsvětí, lupiče a vraha Mackie Messera v světově známé písni "Mack the knife" odměnilo publikum bouřlivým potleskem. Pro Tomáše to znamenalo rozloučení se se školou jako student. Společně se Zdenkou Trvalcovou se stal prvním úspěšným absolventem muzikálového oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka a my mu k tomu srdečně blahopřejeme. Ovšem s konzervatoří se Tomáš neloučí. Již dva roky působí na konzervatoři jako vyučující zpěvu. A úspěšně. Na koncertě Broadway plná muzikálů se představili hned dva Tomášovi studenti. Filip Kotek, který si vybral Your Song z Moulin Rouge, a Vlaďka Skalová, která okouzlila přítomné svým podáním Brány milenců z muzikálu Rebelové. Domnívám se, že Vlaďka má před sebou slibnou budoucnost. Kéž ty slzičky jsou vždy jen slzami štěstí, Vlaďko.

Závěrem snad lze říci pouze: Děkujeme a těšíme se na další Broadway plnou muzikálů. Snad! Jen průvodní slovo a představení interprata či interpretů by bylo vítané, chybělo. To, že muzikál je nějaký pokleslý hudební žánr, jak lze občas možné slyšet, případně dočíst se, není pravda. Stačilo se pouze porozhlédnout a bylo vidět, že publikum skládající se z mladé generace přes tu střední až po seniory, se baví a závěrečný nekončící aplaus ve stoje mluvil jasně.

Autor: Mary

Dražba nevšedních fotografií Simony Krainové pomůže handicapovaným dětem

31. července 2008 v 22:28 | www.kulturniecho.com |  Akce
12.06. 2008  19:24:59

PRAHA (KE) - Originální fotografie Tomáše Ďurňáka zaplní oblíbenou kavárnu českých celebrit Café - Café v Rytířské ulici. Známé tváře (mezi pozvanými jsou Halina Pawlovská, Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Jitka Zelenková, Bára Nesvadbová, Karel Gott, Katka Sokolová, Diana Kobzanová a řada dalších), si určitě nenechají ujít slavnostní vernisáž této pozoruhodné výstavy ve středu 18. června od 19:00 hodin. Kmotrem totiž bude světoznámý fotograf Robert Vano a vernisáž vyvrcholí aukcí tří fotografií okouzlující modelky Simony Krainové. Tomáš Ďurňák je vytvořil velmi náročnou a nákladnou technikou stříbrné želatiny na akvarelovém papíře.

Výtěžek z aukce pomůže speciální základní a mateřské škole Korálek v Kladně. Zdejší děti jsou postiženy různými handicapy a kombinovanými vadami - lehkou mozkovou dysfunkcí, dětskou mozkovou obrnou, epilepsií, vadami zraku či sluchu. Veškeré aktivity školy, a nabídka je opravdu pestrá, se řídí základní snahou dosáhnout u handicapovaných žáků takového stupně výchovy a vzdělání, aby mohli být zařazeni v co největší míře do života zdravé populace. A to se v Korálku daří a možná by se dařilo ještě lépe, kdyby se škola dlouhodobě nepotýkala s omezenými prostory a nedostatečnou kapacitou. Zařízení potřebuje opravdu rozsáhlou rekonstrukci v řádu několika milionů korun, takže středeční dražba je jednou z řady charitativních akcí pořádaných právě pro Korálek. Například loňská aukce výtvarných prací dětí z této školy vynesla téměř 400 tisíc korun a letos snad budou dražitelé neméně štědří. Je jisté, že mezi nimi nebude chybět středočeský hejtman Petr Bendl spolu se svou manželkou Tamarou Bendlovou Kotvalovou. Oba ochotně a často pomáhají tam, kde je třeba. A rekonstrukce speciální základní a mateřské školy Korálek mezi takové projekty určitě patří.

Autor: Laky

Vlaďka Skalová - Muzikál je má velká láska

31. července 2008 v 22:24 | www.kulturniecho.com |  Rozhovory
17.06. 2008  15:54:41

PRAHA (KE) - V divadle Broadway v Praze se uskutečnil v úterý 3. června výjimečný večer nazvaný "Broadway plná muzikálů". Během dvou a půl hodinového koncertu zazněl výběr toho nejlepšího z muzikálů nejen v podání hvězd naší současné muzikálové scény, ale především absolventů a současných studentů Ježkovy konzervatoře. Jednou z účinkujících byla i Vlaďka Skalová, studentka druhého ročníku muzikálového oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka, která okouzlila přítomné publikum svým podáním "Brány milenců" z muzikálu "Rebelové". Tato sympatická slečna má před sebou velkou budoucnost, pomyslela jsem si a proto jsem se a rozhodla Vlaďku oslovit...
Vlaďko, bylo to Vaše první vystoupení před sálem zaplněným diváky?
"Mé první veřejné vystoupení to určitě nebylo, ale je to poprvé, co jsem stála před takhle velkým publikem. A také mé první skutečně muzikálové číslo."

Při vystoupení na Vás tréma znát tolik nebyla, ale po něm jste své emoce neskrývala. Jste trémistka?
"Ano, trému většinou mívám a to dokonce po celou dobu vystoupení. V divadle Broadway ale všechnu trému zatlačil s příchodem na jeviště úplně nový neznámý pocit, který jsem nikdy předtím nezažila. Vždycky jsem si přála zazpívat si v divadle Broadway, takže jsem si vystoupení opravdu užívala. Emoce, které potom přišly, byly naprosto spontánní. Splnila jsem si sen a ty slzy jen potvrdily můj pocit neuvěřitelného štěstí. Sama jsem nečekala, jak to bude silné. :-)"

Stát se zpěvačkou bylo Vašim snem od dětství? Jaká byla Vaše cesta na Ježkovu konzervatoř v Praze?
"Ano, zpěvačkou jsem chtěla být odmala. Už ve třetí třídě jsem mamce říkala, že půjdu na konzervatoř. Od šesti let jsem chodila do pěveckého sboru ZUŠ Františka Kmocha v Kolíně. Později jsem zde začala mít i hodiny sólového zpěvu, kytary, klavíru a ve škole jsem chodila do dramatického kroužku. V deváté třídě jsem se rozhodla pro obor muzikál, podala jsem přihlášku na KJJ a vyšlo to. :-)"

Jaké jsou Vaše pěvecké vzory tuzemské i zahraniční? Jste častou návštěvnicí koncertů či hudebních festivalů?
"Mezi mé pěvecké vzory patří Monika Absolonová, Radka Fišarová, Edith Piaf. Poslouchám ale i jiné interprety, líbí se mi např. Marc Anthony, No name, Lara Fabian, 4tet...Mám docela málo času, takže koncerty ani festivaly moc nestíhám, ale na muzikály si čas vždycky najdu. Ty navštěvuji opravdu často."

Studujete druhý ročník muzikálového oddělení KJJ, proč jste si zvolila právě muzikál?
"V šesté třídě jsem poprvé viděla na videu muzikál Dracula a moc se mi líbil. V deváté jsem potom byla naživo na Třech mušketýrech a při písni Láska v podání Pepy Vojtka jsem si uvědomila, že muzikál je přesně to, co chci dělat. Na koncertě v divadle Broadway se mi to jen potvrdilo. Ten pocit, když jsem stála na jevišti, byl úžasný."

Muzikál není pouze o zpěvu, je to také herectví, tanec... Co je Vám z těchto odvětví blízké a s čím se trápíte? :-)
"Nejbližší je mi samozřejmě zpěv, naopak mi moc nejde tanec, i když mě hodně baví. Snažím se ale stále zlepšovat ve všech třech složkách. K pohybové průpravě na škole patří i akrobacie, kde se také učíme spoustu zajímavých věcí."

Vašim učitelem zpěvu je Tomáš Beroun. Je přísným pedagogem? Jak vlastně taková hodina zpěvu probíhá?
"Samozřejmě, že je přísný. :-) Ale ne, teď vážně. Tomáš Beroun ve zpěvu vyžaduje maximální výkon, i když mám třeba špatnou náladu, nebo jsem líná a nechce se mi ani stát na místě... Pokaždé se mě snaží probudit k životu a vkládá do mě svou energii. Je to skvělý člověk a dost pro mě znamená. Máme spolu pěkný vztah. Hodně mu věřím a on mně myslím taky, za což jsem mu vděčná. A nejen za to, ale za všechno, co mě doposud naučil. Předává mi totiž hodně i po stránce lidské. Hlavně vím, že za ním můžu kdykoli přijít s jakýmkoli problémem. Stejně tak za panem profesorem Klezlou. A jak vypadá hodina zpěvu? Na začátku hodiny si dáme pár cvičení na rozezpívání a jdeme zpívat písně na mikrofon. Když je to píseň nová, rozebíráme ji technicky kousek po kousku a potom ji řešíme po výrazové stránce. Každý máme nějakou představu o tom, co chceme tou kterou písní vyjádřit, a každý máme tu představu jinou. Mohu to panu profesorovi nějak zazpívat, on mi na to řekne svůj názor a případně mi poskytne svůj pohled na věc."

Na konzervatoř jste jistě přicházela s určitými sny a představami, vyplňují se Vám nebo je realita poněkud jiná?
"O své iluze jsem zatím nepřišla, ba naopak. V letošním roce se mi splnilo hned několik snů, a to právě hlavně díky profesorům Tomášovi Berounovi a Eduardu Klezlovi. Patří jim za to můj velký dík. Samozřejmě ale vím, že dostat se tam, kam bych chtěla, je těžké a vůbec se mi to nemusí podařit. Ta skutečná tvrdá realita nás čeká až po škole a na tu nás podle mě všichni profesoři dobře připravují."

Kterou cestou byste ráda dál směřovala svou uměleckou kariéru ?
"Jednou bych chtěla být muzikálová zpěvačka, ale to jsou právě ty sny, které se vůbec nemusí vyplnit..."

Jak svědčí reakce muzikálových fanoušků, "Bránou milenců" jste si získala mnohé příznivce. :-) Je předčasné ptát se Vás na další veřejné vystoupení nebo taková šance existuje?
"Momentálně vše záleží na škole a možnostech, které mi nabídne. Ale nabídkám odjinud se samozřejmě nebráním. :-)"

Co máte ráda kromě hudby? Jak trávíte volný čas? Co máte v plánu o prázdninách?
"Volného času moc nemám, školu mám většinou do večera, přes týden jsem na internátě. Víkendy si užívám v klidu doma s rodinou. Ráda si jdu zarelaxovat do solné jeskyně, jezdím na kole a in-linech, chodím plavat... A taky mě hrozně moc baví vaření. O prázdninách se chystáme se spolužáky z konzervatoře strávit týden na chatě v jižních Čechách. Jinak žádné další konkrétní plány nemám, ale chtěla bych si sehnat nějakou brigádu. Ostatnímu nechám volný průběh."

Koncert "Broadway plná muzikálů" měl obrovský úspěch. Nestoupla Vám sláva do hlavy? :-)
"Vzhledem k tomu, že je ještě spousta a spousta práce přede mnou a mám se toho ještě hodně co učit (koneckonců, člověk se učí celý život), řekla bych, že to snad nehrozí. Pokud by mi ale opravdu někdy začala nedej bože stoupat do hlavy, myslím si, že mě můj profesor zpěvu a rodina hezky rychle zklidní. :-)"

Máte závěrem nějaký vzkaz pro naše čtenáře?
"Chtěla bych všem moc poděkovat za přízeň, kterou nám v divadle projevili. Závěrem už snad jen: Choďte dál na muzikály, ať máme pro koho zpívat :-) Moc Vám děkuji za rozhovor. :-)"

Doufám, že o Vlaďce Skalové ještě hodně uslyšíme. Kéž ty slzičky, které po svém vystoupení neskrývala, jsou vždy jen slzami štěstí. Vlaďko, přeji Vám hodně štěstí a děkuji za rozhovor.

Autor: Mary

Vojtek odjel, žena a milenka si daly dostaveníčko!

31. července 2008 v 21:03 | www.pikant.centrum.cz |  Muzikál Angelika
3.7.2008  10:10

Rocker Vojtek před časem začal randit s nejlepší kamarádkou své ženy Libušky. Jenže holky mají stejnou práci ve stejném divadle. Jak tohle může dopadnout?

Při derniéře slavného muzikálu Angelika se ale děly věci! Monika Absolonová laškovala s doutníkem, Martin Sobotka si zablokoval krk a Petr Novotný se v divadelním baru spřátelil s větrákem, neboť bylo v sále nedýchatelno. Ale stejně všichni po očku sledovali dvě ženy, které do jisté míry patří jednomu muži. Tanečnici Libušku Vojtkovou (27) a Jovanku Skrčeskou (29).

Pepa Vojtek, který v muzikálu hrál kulhavého Joffereye de Peyraca, v den derniéry odcestoval na Slovensko. Jeho žena Libuška a milenka Johanka, která v muzikálu tančila, se tak v divadle Broadway setkaly bez jeho přítomnosti. Holky se spolu nebavily a dělaly, že jedna druhou nezná, i když ještě do nedávna byly nejlepší přítelkyně. A tak je každý jen pozoroval a čekal, jestli si nevjedou do vlasů. Nevjely, takže bylo o srandu méně. Jak dlouho to děvčatům vydrží, těžko odhadnout. Obě dvě totiž budou tančit v muzikálu Kleopatra a Adéla ještě nevečeřela v tomtéž divadle.

Autor: Petra Nosková

Martin France: „Dostal jsem i Vondráčkovou!“

31. července 2008 v 20:56 | www.pikant.centrum.cz |  Rozhovory
22.7.2008  0:05

Zpěvák Martin France (38) připravuje benefiční koncert Noc s hvězdami na hradě Houska. Zlomill i Helču Vondráčkovou!
Martine, jak se teď o prázdninách máte?
"Jsou sice prázdniny, ale pro mě zrovna ne, pořád něco dělám. V současné době připravujeme show Noc s hvězdami na hradě Houska, to zabírá hodně času. Když mám ale možnost, tak odjedu na chalupu. Dělal jsem tam krb, spároval, natíral… Nechávám si tam také dělat nové dveře, celkem patery i s vchodovými, protože nás už také vykradli. Mám toho ale v plánu víc, vyměním podlahu, příští rok snad okna, rozhodl jsem se pro bazén…"

Tak to budete za toho rozmazleného Pražáka, co si hoví na chatě v luxuxu a maximálním pohodlí.
"S koupáním je to všeobecně mizerné, na hodně místech jsou sinice, takže to není nic moc. Konkrétně u nás je jedno koupání, kde je sice čistá voda, ale je tam vždycky hlava na hlavě. Nechci ležet někde zmáčknutý na dece mezi spoustou lidí, mám rád trochu soukromí. V zahraničí mi to tak nepřijde, ale doma mi to vadí."

Máte na chalupě internet, nebo tam fakt jen relaxujete?
"Vozím s sebou notebook, ale připojení je docela složité. Nefunguje to tak, jak by mělo, je to pomalejší, ale dá se s tím pracovat."

Noc s hvězdami na hradu Houska - už loni jste mi říkal, že letošní desátý ročník bude velkolepý. V čem se bude lišit od těch devíti předešlých?
"Vždycky jsme zvali začínající muzikanty, ale tentokrát se objeví jen hodně velká jména. Jestli ale bude akce pokračovat i v dalších letech, chtěli bychom se vrátit k tradici a opět dávat příležitost méně známým zpěvákům. Koncert je každoročně benefiční, výtěžek je určen na obnovu hradu. Moc si proto vážím toho, že zpěváci přijedou, bez nároku na honorář pouze za cestovné."
Kdo všechno vystoupí?
"Monika Absolonová, Petr Muk, Martin Maxa, Sámer Issa, Martina Balogová, Heidi Janků, Marcela Březinová, Eva Pilarová, RomanVojtek, Marcela Holanová, Ondřej Ruml, Kamélie, Roman Vojtek, Gábina Goldová, Jarek Šimek… To jsou sóloví interpreti, kteří vystoupí od 18.00 na vnitřním nádvoří hradu no a večer od deseti budou hrát kapely, mimo jiné Vlasta Horváth s kapelou, Zdeněk Podhůrský se skupinou Underhill, Jupiter, Vašek Jelínek s kapelou, Slávek Janda Band, Roman Lasota s kapelou… Koncert sólových interpretů budou moderovat opět Slávek Boura a Markéta Mayerová a večerní koncert kapel odmoderuje bývalý člen skupiny Lunetic Aleš Lehký. Jediný, kdo je na plakátech a billboardech a kdo na Housku nepřijede je Bára Basiková, která má v tu dobu koncert na jiné akci. Samozřejmě nás to mrzí, ale nedá se nic dělat, jsou horší věci."

Aha. Tak Boura s Mayerovou vylezou z nory. Kdy se festival na Housce koná?
"Je to vždycky první víkend v srpnu, takže letos to vychází na 2. srpna."

Kde se dají sehnat vstupenky?
"Ty jsou k zakoupení v České Lípě na náměstí v prodejně hudebních nástrojů Milana Anděla nebo přímo na hradě Houska. Lístek pro dospělé je za 300 korun, pro děti do patnácti let za 100 korun."

Je možné koupit lístky i někde v Praze, když se člověk nedostane do České Lípy nebo na hrad?
"Ne, ale je možné zavolat na Housku a lístek si objednat. Telefonní čísla jsou jak na webových stránkách hradu www.hradhouska.cz, tak na plakátech, billboardech, a už jsou upoutávkami polepené i tramvaje a metro."

Celý ten festival organizujete sám?
"Ano a k tomu mám vždy letitý produkční tým včele se Zuzkou Šimonkovou - Pavlíkovou, Pavlem Trčkou, mojí maminou Jiřinou Franceovou a její sestrou Jitkou Fialovou.."

Kdo přišel s tím nápadem před deseti lety? Také vy?
"Mě oslovili přímo na Housce, mám kousek odtamtud chalupu a majitel hradu věděl, že podobné akce pořádám. Areál nebyl nikdy otevřený pro veřejnost, až v roce 1999 tam přišli první návštěvníci. Hrad byl zavřený z různých důvodů, jednou to patřilo Škodovce, pak skladům v Neratovicích, a potom se tam nesmělo, protože byla na hradě tajná knihovna komunistických spisů."

Jak probíhal první ročník?
"Byli jsme tam čtyři. Já, Roman Vojtek, Ina Urbanová, Gabriela Bártíková, tehdejší moderátorka pořadu Áčko. Přišlo se podívat asi čtyřicet lidí, protože mě oslovili asi čtrnáct dní před otevřením, a to se nedá nic moc připravit. Druhý rok bylo kolem dvou set lidí a každým rokem to narůstalo. V současné době bývá vyprodáno."

Kolik lidí se na Housku vejde?
"Asi tisícovka."

Kdo ze známých lidí už na festivalu vystoupil?
"Těch účinkujících už bylo opravdu hodně, třeba Helena Vondráčková, Sisa Sklovska, Věra Špinarová, Petra Janů, Zuzana Norisová, Iva Fruhlingová, loni ještě vystoupil Karel Černoch… Sice to ještě není úplně jisté, ale pro letošek se nám rýsuj i jedno velké překvapení, uvidíme…"

Musel jste někdy někoho vyloženě lámat a dlouho přemlouvat? Celebrity mívají různé rozmary…
"Bylo to tak do doby, než přijela Helena Vondráčková. To jsem tenkrát domlouval s Michalem Martinem, protože jsem chtěl z jeho agentury nějaké jiné zpěvačky a Martin se mně zeptal, proč nechci na Housku Helenu... tak se mi tomu zpočátku moc nechtělo věřit, ale Helena opravdu přijela a následující rok opět. Když pak ostatní viděli Helenu na plakátech, tak se mě ptali, kolik jsem jí zaplatil a nevěřili mi, že dostane jen cesťák jako všichni zpěváci. Účinkující mají ale také samozřejmě zajištěný nocleh a taxík na odvoz z penzionu na hrad."
Můžou někde přespat i návštěvníci?
"V.I.P hosté mají možnost přespat v jedné velké místnosti, takže kdo je trochu sportovnější typ, vezme si s sebou karimatku a spacák. To se líbí spoustě lidem, protože možnost přespat na hradě se jen tak nenabídne. A klasičtí návštěvníci většinou přespí buď v autech nebo si rozdělají stany na přilehlé louce. Panuje tam tajemná atmosféra, Housce se říká brána do pekel, údajně se v loveckém salóně zjevuje duch černého muže…"

Ale to jsou jen takové povídačky, ne?
"Když si přečtete pověsti od Karla Hynka Máchy, tak se dovíte, že on z Housky utekl. Prý to byla nejstrašnější noc, kterou kdy zažil…"

Vy tam také přespáváte?
"Samozřejmě, po hotelech a penzionech spí člověk pořád, ale na Housce jen jednou za rok. Ten první rok nás kastelán odvedl kolem třetí ráno právě do toho loveckého salónu a bylo to opravdu strašidelné. Kastelán nás tam zamknul, a řekl, že jestli to přežijeme, přijde nás ráno vzbudit. Gábina Bártíková přišla s tím, že pokud je v té místnosti nějaká zlá energie, tak se před ní ochráníme zapálenými svíčkami. Položili jsme do kruhu asi šedesát svíček, lehli jsme si dovnitř a takhle jsme spali. Bylo nás asi šest, drželi jsme se za ruce, a ani jsme nedutali."

Usnuli jste vůbec?
"Postupně jo, ráno jsme byli šťastní, že už je to za námi."

Jak tedy bude ten letošní celý večer probíhat?
"Od šesti do půl deváté bude koncert na hlavním nádvoří, pak budou mít návštěvníci možnost se občerstvit a odpočinout si na chvíli od muziky a v deset začnou na venkovním nádvoří hrát kapely. O půlnoci je ohňostroj, který bývá každý rok, a poté zas pokračuje zábava. Když vyjde počasí, tak diváci vydrží se bavit do čtyř do pěti do rána."

Autor: Petra Nosková
Foto: NextFoto.cz, archiv

Na hrad Houska se sjedou desítky českých hvězd!

31. července 2008 v 15:56 | www.pikant.centrum.cz |  Akce
30.7.2008  8:02

Monika Absolonová, Sámer Issa nebo čerstvě vdaná Bára Basiková - to je jen hrstka zvučných jmen, které se už v sobotu sjedou na Housce. Bude to tam totiž stát za to!

"Letos slavíme výročí deset let, takže si dovoluji říci, že to bude opravdu velký. Pozval jsem všechny umělce, které už tak nějak počítám za inventář našich charitativních koncertů, a dobře, aby si někdo nestěžoval, samozřejmě budou i noví zpěváci. Třeba Ondra Ruml," prozradil nám svoje plány pořadatel akce zpěvák Martin France (38), který vlastně celý projekt vymyslel.

"Tentokrát plánujeme dvě pódia. Na jednom bude hlavní program, kde vystoupí třeba Eva Pilarová, Martin Maxa, Martina Balogová a mnoho dalších, no a večer od desíti na druhém pódiu budou probíhat samostatné koncerty kapel. Tam nám zas účast přislíbili - namátkově vybírám - Vlasta Horváth s kapelou, Zdeněk Podhůrský & Underhill, nebo exLunetic Vašek Jelínek se svou kapelou," vypočítává.

Důležité je také připomenout, že všechny hvězdy na akci vystupují bez nároku na honorář a výtěžek z honosné akce, kde vstupné stojí pouhých tři sta korun, poputuje (jako již tradičně) na opravu hradu Houska. Pokud byste se akce rádi zúčastnili i vy, neváhejte! 2. srpna od 18 hodin na Housce - na shledanou!

Foto: Korzo, archiv Atlas.cz

Prahou prošel Avon pochod proti rakovině

31. července 2008 v 15:52 | www.denik.cz |  Akce
15.6.2008  11:07

Praha - Již poosmé odstartoval 14. června 2008 v Praze Avon Pochod proti rakovině prsu.

Smyslem akce, které se zúčastnilo přes 6 500 lidí, je podpora boje proti této nemoci - ročně lékaři v ČR diagnostikují více než 6 000 nových případů a 2 000 žen na tento druh rakoviny zemře.

Mezi účastníky akce byly i známé osobnosti jako zpěvačky Monika Absolonová, Lucie Bílá a Dara Rolins, zpěváci Dan Bárta a Paľo Habera, modelky Daniela Peštová, Adriana Sklenaříková a další. Organizátoři předali v závěru Pochodu částku 8 888 888 Kč na osvětové a ozdravné programy proti rakovině prsu.

Autor: Redakce

Absolonová je na dně...

31. července 2008 v 15:33 | www.super.cz |  Ostatní
31.7. 2008  14:00

Zpěvačka Monika Absolonová (31) prožívá krizové období. Výjimečně za to nemůže chlap, nýbrž její rodiče.

Muzikálová hvězda Monika Absolonová se pokouší rozdávat úsměvy na všechny strany, ve skutečnosti však prožívá jedno z nejtěžších období v životě. Pod fasádou strojené pohody zpěvačka skrývá velké trápení. Absolonové tentokrát nedělají vrásky trable s muži, nýbrž starosti v rodině.
Její rodiče se totiž po mnoha letech manželství rozvádějí. Přestože je zpěvačka už dávno velká holka, je na ně stále velice silně fixovaná. Monika se navíc již řadu let trápí v neuspokojivých vztazích s muži a rodiče pro ni vždy představovali spolehlivé zázemí a přístav klidu a harmonie. "Moničin táta byl vždycky generál a celá rodina musela poslouchat jeho rozkazy. Jednoho dne pohár trpělivosti přetekl," popisuje důvod rozpadu manželství Moničiných rodičů rodinná přítelkyně.

"Nejhorší je, že Absolon se odmítá s celou věcí smířit a nechce se nechat rozvést. V rodině je teď neuvěřitelný dusno. Monika to všechno strašně špatně snáší," pokračuje tato kamarádka Absolonové.
Monika se i přes to všechno snaží užívat si léto. Po mnoha letech nehraje během prázdnin v žádném muzikálu, a tak cestuje. Nedávno se vrátila z tuniského ostrova Džerba a za několik dní se chystá do lázní. Díky cestování alespoň tolik nemyslí na rozhádané rodiče. Velkou oporou je Absolonové prý i kamarád Petr Poláček (23). Poslední dobou se spekuluje, že mezi těmito kolegy z Divadla Broadway je něco více než pouhé přátelství. Nebo snad stále trvá Moničin vztah s baskytaristou kapely Lokomotiva Vítkem Fialou?

Autor: (red, plk, Spy)


Květuška má v „Adéle“ tři tváře

29. července 2008 v 18:54 | www.denik.cz |  Adéla ještě nevečeřela
26.6.2008  2:32

Praha - Režisér Radek Balaš teď pendluje mezi pražským Divadlem Broadway a uherskohradišťským Slováckým divadlem. V obou souběžně připravuje jevištní podobu slavného filmu Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela.

"Se scénářem musíme pracovat nově. Děj, který se odehrává na plátně, nelze přenést do divadla, na tom už si spálilo prsty hodně inscenátorů," promlouval Balaš v úterý brzy po ránu k hercům v Broadwayi.

Nejdůležitější složkou připravovaného muzikálu podle něj bude složka herecká. "Nick Carter, komisař Ledvina, Květuška, profesor Boček - všechno jsou to především dramatické figury, které ztvární vynikající herci," prohlásil Balaš, který v minulosti inscenovat úspěšné hudební tituly Šakalí léta, Donaha! či Sugar. "Adéla je ale jiná. Je to muzikál parodie, což je žánr, který do jisté míry existoval v tehdejším Československu - zejména v šedesátých letech, kdy vznikly filmy Limonádový Joe, Dáma na kolejích či Starci na chmelu," podotkl.

Velmi působivá je podle něj hudba k "Adéle", která pochází z pera zkušeného Ondřeje Brouska. "Při jejím skládání se Ondra snažil jít ve šlépějích nejlepší broadwayské tradice, respektoval třicátá a čtyřicátá léta zdravého věku muzikálu. Vytvořil něco, co je naprosto báječné," doplnil Balaš.

Právě Brouskova hudba byla i jedním z důvodů, proč roli Květušky přijala v poslední době nesmírně vytížená Jitka Čvančarová. "Ondra napsal hudbu, která mě úplně vzala, okamžitě se mi jejím prostřednictvím začala rozvíjet fantazie. Najednou jsem viděla, jak by to představení mělo vypadat. Taky mě velice potěšilo, že se při zkoušení setkám se spoustou přátel, se kterými jsem už v minulosti pracovala," řekla Čvančarová, která bude i hlavní hvězdou letošních Letních shakespearovských slavností. "Pokud jsem o něčem přemýšlela, tak jenom o tom, jak všechno časově skloubím. Nakonec se ale ukázalo, že to bude v pohodě. Když už budu přes léto v Praze, tak zvládnu oba projekty. Volno si udělám až v září," dodala Čvančarová, která bude postavu Květušky alternovat s mladičkou slovenskou herečkou Lucií Molárovou (známá je z televizních pohádek režiséra Jiřího Stracha O dívce, která šlápla na chléb a Tři životy) a Zuzanou Norisovou. "Hrát po paní Konvalinkové je paráda," pronesla Norisová.
Postavu Nicka Cartera, uhlazeného amerického detektiva, ztvární místo původně avizovaného Ondřeje Brzobohatého, který z projektu odstoupil kvůli své zaneprázdněnosti, Aleš Háma v alternaci s Petrem Vondráčkem. Oba mají podle slov režiséra Balaše potřebnou dávku nadhledu, který si Carter žádá. V dalších rolích se objeví Vlastimil Zavřel nebo Oldřich Navrátil (komisař Ledvina), nakousnout mýtus Miloše Kopeckého v roli šíleného vědce Ruperta von Kratzmara se pokusí Martin Dejdar či Jiří Langmajer. Gymnaziálního profesora Bočka ztvární Vladimír Brabec nebo Stanislav Zindulka. Postavu hraběnky Thunové bude alternovat Květa Fialová, Naďa Konvalinková (obě si před třiceti lety ve filmovém zpracování zahrály) a Jana Švandová. Exotické masožravé květině Adéle, z níž se na jevišti stane loutka, propůjčí svůj hlas Monika Absolonová. Premiéra je naplánována na říjen.

Autor: Gabriela Kováříková
Foto: DENÍK/Vít Šimánek

Anděl - Jsem nevěrná

29. července 2008 v 18:29 Texty písniček
Album: Jsem nevěrná

E. Aresta

Ref.:
Já jsem tvůj anděl, co na tebe kouká rád
Když spíš, tak nech si o mně zdát
Tvůj anděl, co hlídá tě noc a den
Ty víš, já nechci být jen sen


Jsem ten, kdo tě hlídá, když spíš
I když to vůbec nevnímáš
Jsem ten, kdo ti zpívá, když bdíš

Sbor:
Když bdíš, jejeje

Ona:
Jsem ten, kdo tě hladí a tiší tvůj pláč
A čeká opět na tvůj úsměv
Já jsem tvůj anděl strážný
Ty víš, že je to se mnou vážný

Ref.

Jsem ten, kdo tě pořád má tak rád
Že musí o tom napsat píseň
Jsem ten, kdo klidně bude se o tebe prát

Sbor:
O tebe prát, jejeje

Ona:
Jsem ten, kdo tě nosí na rukách
Protože jsem tvoje víla
Pořád jsem tvůj anděl strážný
Ty víš, se mnou to vždy bylo vážný

Ref.

Tvůj anděl, co na tebe kouká rád
Když spíš, tak nech si o mně zdát
Tvůj anděl, co hlídá tě noc a den
Ty víš, já nechci být jen sen
Aaaaauuuuhahahahahahaahaha

Ref.

Tvůj anděl, co na tebe kouká rád
Když spíš, tak nech si o mně zdát
Tvůj anděl, co hlídá tě noc a den
Ty víš, že jsem

Mona Absolona (w-track club remix) - Zůstávám dál

29. července 2008 v 18:18 Texty písniček
Album: Zůstávám dál

Hudba: Alice Springs, Text: Alice Springs

1.
Je to tak, je mi líto
Teď už snad uvidí to
Každej z vás, kdo se dívá
Pochopí, že mapy už jsou dýl nepřesný

2.
Je to tak, zem se hejbá
Kam a jak, kde je nejdál
Novej den už se blíží
Starý sny zapomeň, ve dne stejně jen tíží
Vítr už cestu zná, když má loď odplouvá

Ref.:
Mona Absolona, Mona Absolona
Země neznámá, tvoje záchrana
Čeká v dálce
Už dávno smí být objevená
Mona Absolona, Mona Absolona
Když tě volaj stůj, ty nezastavuj
Ostrov lásky je náš, jenom můj, jenom tvůj

3.
Je to tak, proč se bráníš
Tisíckrát klame zdání
A to tak, že jen koukáš
Nevidíš, nevěříš, chceš jet vpřed, ale couváš

4.
A tak máš jen přání
A svůj strach ze svítání
Novejch dnů co se blíží
Tak se bát zapomeň, už ti víc neublíží
Vždyť vítr už cestu zná, ke břehům, ke mně,k nám

Ref.:
Mona Absolona, Mona Absolona
Země neznámá, tvoje záchrana
Čeká v dálce
A dávno má být objevená
Mona Absolona, Mona Absolona
Když tě volaj stůj, ty nezastavuj
Ostrov lásky je náš, jenom můj, jenom tvůj
---
Mona Absolona, Mona Absolona
Země neznámá, tvoje záchrana
Čeká v dálce
Už dávno chce být objevená
Mona Absolona
Když tě volaj, stůj, ty nezastavuj
Ostrov lásky je náš, jenom můj, jenom tvůj
Mona Absolona
Jenom tvůj
Mona Absolona
Mona Absolona

Mona Absolona (w-track club remix) - ukázka:

Když se chlap zblázní - Zůstávám dál

29. července 2008 v 18:07 Texty písniček
Album: Zůstávám dál

Hudba: Jan Gajdoš, Text: Rudolf Kubík

1.
Proč prší čím dál víc
Proč ses musel se mnou splíst
Proč jsi hledal jinou, než jsem já
Proč brečím s deštěm dál
Nevečeřím nesnídám
Až po šestým víně usínám

Ref.: 2x
Když se chlap zblázní
Těžko se dýchá
Házím na zeď hrách
Když se chlap zblázní
U srdce píchá
Zvlášť, když k jiný táh'

2.
Jak fotka zmáčená
Rozmazaná, zkroucená
Zahozená, deštěm rozpitá
Bloumám noční pasáží
V hlavě Hlavní nádraží
Nad zemí teď vážně nelítám

Ref. 4x

Když se chlap zblázní - ukázka:

Teď královnou jsem já - Zůstávám dál, Kleopatra

29. července 2008 v 18:03 Texty písniček
Album: Zůstávám dál, Klepatra

Hudba: M. David, Text: Z. Borovec, L. F. Hagen, L. Stropnická

1.

Kleopatra:
Své myšlenky jen zvolna sbírám
Ty, Isis dobře víš, jaký mám cíl
Já, jež mívám vnuknutí
Dál přežívám spiknutí
A hvězda nilská vzhůru stoupá

2.
Když kobra zlatá skráň mou svírá
A velký průvod můj uvítá Řím
Můj pocit je smíšený
Zájem o mně zvýšený
Však na úsměvy nejsem skoupá

Ref.:
Teď královnou jsem já
A hold mi vzdává Řím
Já vjíždím před senát
Ze snů už přece vím, to má tak být
Ať Řím jen poslouchá
Jak dávný je můj stát
Kde bývalo co psát
Když zde byl vlků ráj
Ať Řím jen poslouchá
Teď královnou jsem já

3.
Já od Římanů smích i slýchám
A napjatý zde fóra dýchám tep
Leskem svým je ohromím
Hrot zášti tak odlomím
A hvězda nilská vzhůru stoupá

Ref.

Sbor:
Teď královnou jsi nám
A hold ti vzdává Řím
Už vjíždíš před senát
Tvá krása s bohatstvím je v Římě vším

Kleopatra:
Teď královnou jsem já
A hold mi vzdává Řím
Ta síla zkrocená, drtivá i výbušná
Teď královnou jsem já
Teď královnou jsem já

Teď královnou jsem já
Teď královnou jsem já - ukázka:
Teď královnou jsem já - Teplice Olympia, Vánoční koncert hvězd 2003

Pár krátkejch dnů - Zůstávám dál

29. července 2008 v 17:57 Texty písniček
Album: Zůstávám dál

Hudba: L. Adámek, R. Chlad - Vajnot, Text: Rudolf Kubík
(Duet s Alanem Bastienem)

1.

On:
Musel jsem vrátit tvář
Půjčil jsem si křídla
Teď klekáš před oltář
Já jsem, kdo zklamal z nás
Jak blázen, k nebi se díváš

Ona:
Slyším, jak přísaháš
Nikam neodcházím
Usnul mi krásnej lhář
Pořád mě v zádech mrazí
Strašně mi scházíš

On:
Chtěl jsem jen žít
Tak aspoň tisíc let
Kytky ti krást
Jen s tebou spát

Ona:
Chtěl sis mě vzít
A čmárat na chodník
Že mě máš rád

2.

On:
I když už křídla mám
Dál tě holka hladím
V nebi si nelítám

Ona:
Pořád Tě na kůži cítím
Slunce míň svítí

On:
Chtěl jsem žít
Tak aspoň tisíc let
Kytky Ti krást
Jen s Tebou spát

Ona:
Chtěl sis mě vzít
A čmárat na chodník
Že máš mě rád

Oba, ref.:
Pár krátkejch dnů
Nám pánbůh přál
Jenom pár dnů
Teď nevím, co bude dál
I za to málo stálo žít
Bylo to krásný
Pár krátkejch dnů
Nám pánbůh přál
Jenom pár dnů
Teď nevím, co bude dál

3.

Ona:
Ohnutý ženský jdou
Se mnou mezi kříži
V duchu si sněj a lžou

On:
A tak se denně blíží
K hrobům, kde pláčou

Ona:
Chtěl jsi žít
Tak aspoň tisíc let
Kytky mi krást
Jen se mnou spát

On:
Chtěl jsem jen žít
A čmárat na chodník
Jak Tě mám rád

Oba, ref.
I za to málo stálo žít
Bylo to krásný

Oba, ref.
I za to málo stálo žít
Bylo to krásný

Pár krátkejch dnů - ukázka:

Vyznání - Zůstávám dál

29. července 2008 v 17:34 Texty písniček
Album: Zůstávám dál

Hudba: Janko Lehotský, Původní text: Kamil Peteraj, Přebásnil: Pavel Vrba

1.
Vím, měl jsi v kapsách výhru dní
Já tuším, co se stalo s ní
Tak přijď, v tmavé chodbě stůj sám zas
A zvoň, snad nám vrátíš nás

2.
Pojď, klavír má síť z pavučin
Hraj, ticho stěn ať ozvučíš
Pojď dál do šikmých stěn pod střechou
Pojď dál, oživ lásku bezdechou
Lásku nám
Sfouknul čas
Zpátky chci ji zas

3.
Hraj, hraj a broď se v klávesách
Tím zázrak možná přijde sám
Tak hraj o květenství májovém
Tak hraj o zlém tichu za slovem
Tak hraj do šikmých stěn pod střechou
Tak hraj pro tu lásku bezdechou

Ref.:
Hrát můžeš, i když málo víš
Hrát, ať náš podzim zmájoví
Hrát, nepočítat týdny ztrát
---
Hrát dávný prstoklad

Ref.
Hrát
Hodiny zpět dát
Minuty zpět dát
Vteřiny zpět dát
Zpět dát

Vyznání - ukázka:

Dávám - Zůstávám dál

29. července 2008 v 17:13 Texty písniček
Album: Zůstávám dál

Hudba: M. Mazourová, Text: L. F. Hagen

Hm, para papapa par a aou

1.
Náladu mám
Zase po zimě se vrací slunce
Přímo sem k nám
Stejně zlatý jako trojská unce
Jasný, teplý, ryzí
A zima vlezlá mizí

2.
Brýle černý vzít
Teď už stačí tričko bez rukávů
S přáteli pít
Na zahrádce první jarní kávu
Hory nejsou špatný
Ale slunci málo platný

Ref.:
Dávám
Tváře své
Dávám
Vstříc kouli nebeské, íjéí
Dávám
Tváře své
Zase bude slunce na kůži mě hřát
---
Zase bude slunce na kůži mě hřát
---
Papapa para

3.
A tak já chytám dál
Ultrafialové pohlazení
Též vitamín A
Slunce s mírou nikdy špatné není
Hory nejsou špatný
Ale slunci málo platný

Ref. 2x
Zase bude slunce na kůži mě hřát
Paraparararapapa
Parapararara
Paraparararapapa
Parapararara
---
A tak já chytám dál
Ultrafialové pohlazení
Též vitamín A
Slunce s mírou nikdy špatné není
Hory nejsou špatný
Ale slunci málo platný

Ref. 2x
Zase bude slunce na kůži mě hřát

Dávám - ukázka:

Proč pláču dál? - Zůstávám dál

29. července 2008 v 17:09 Texty písniček
Album: Zůstávám dál

Hudba: M. Mazourová, Text: L. Stropnická

1.
Vím, byl to hřích
Lži dostat svý
Lhals s úsměvem
Lhář nevinný
Svůdnou noc
Dal jsi mi do dlaní
A já spoutaná až moc, moc tvá

Ref.:
Lhal jsi, lásko, jak jsi sám
A pak lhal jsi ráno, kdyžs mě líbal dál
Lhal jsi dál
Proč vůbec pláču?
Lhal jsi, když jsi přísahal
I pak ten úžas prostě na měs hrál
Jen hráls jen hrál
Proč tady pláču
Óóó slzy mý

2.
Jsem s tebou dál
Znám pravdu zlou
Tak proč si stejskám
Po lži tvý
Svůdná noc
Brání mi ve spaní
A má stejnou moc jako dřív
Dřív

Sbor:
Proč se mnou lítost tak cloumá

Ref.
Lhal jsi, lásko, jak jsi sám
A pak lhal jsi ráno, kdyžs mě líbal dál
Lhal jsi dál
Proč vůbec pláču
Lhal jsi, když jsi přísahal
I pak ten úžas prostě na měs hrál
Jen hráls jen hrál
Já přesto pláču
Lhal jsi s čistým svědomím
A já spolkla všechno s vědomím
Žes zůstal mým
Proč vůbec pláču dál
---

Dá se lež tak lehce smíchat s pravdou
Nejspíš líp je se lží žít
Tak ti říkám, lásko má
Zde jsem, nač to chápat, pravd je víc
Je víc
Čert je vem!
K čertu s pravdou!

Ref.:
Lhal jsi, lásko, jak jsi sám
A pak lhal jsi ráno, kdyžs mě líbal dál
Lhal jsi dál
Proč vůbec pláču
Vždyť ďábel sám snad karty míchá

Sbor:
Karty míchá

Ona:
Nejsi ten, jenž za mě dýchá

Sbor:
Za mě dýchá

Ona:
Slz údolí
Stejně vím, že
Hrál sis se mnou, pouze hrál

Sbor:
Hrál jak dítě

Ona:
Hrál sis s láskou, pouze hrál

Sbor:
Nezměním tě

Ona:
Proč, ač to vím, pláču dál a dál

Proč pláču dál? - ukázka:

Dřív než půjdem spát - Zůstávám dál

29. července 2008 v 17:04 Texty písniček
Album: Zůstávám dál

Hudba: M. David, Text: František Řebíček

1.
Co se mi třpytí dnes na víčkách
Zbytečně se ptáš
Snadno se věří tvým slibům při svíčkách
To když přísaháš
Radši mě líbej
A drž pevně v náručí
Za věčnou lásku
Prý nikdo neručí

Ref.:
Dřív než půjdem spát

Sbor:
Dřív než půjdem spát

Ona:
Znova mi říkej, mám tě rád

Sbor:
Říkej, mám tě rád

Ona:
Když slzy na zem spadnou
Nestačí to jednou
Ale nejmíň tisíckrát

Ona, sbor:
Říkej mi, mám tě rád

2.
Kdo teď lásku nám pojistí
Nezkouším se ptát
Stejně to nikdo moc přesně nezjistí
Co by mohla stát
Snad valoun zlata
Nebo drahé kamení
A slanou slzu
Na kolik ocení

Ref.
Drž mě dál pevně ve svém náručí
Za věčnou lásku nám nikdo neručí

Ref.:
Dřív než půjdem spát

Sbor:
Říkej mám tě rád

Ona:
Znova mi říkej, mám tě rád

Sbor:
Dřív než půjdem spát

Ona:
Když slzy na zem spadnou
Nestačí to jednou
Ale nejmíň tisíckrát

Ona, sbor:
Říkej mi, mám tě rád

Ona:
Když slzy na zem spadnou
Nestačí to jednou
Ale nejmíň tisíckrát

Ona, sbor:
Říkej mi, mám tě rád

Ona:
Mám tě rád

Dřív než půjdem spát - ukázka: