Červen 2008

Monika Absolonová měla v Pardubicích při vyhlášení nejlepších sportovců smůlu

30. června 2008 v 19:38 | www.pardubicky.denik.cz |  Akce
25.4.2008  13:07

Pardubice - "Spikla se proti nám technika. Asi neměla svůj den, ale to se prostě může stát," posteskla si známá zpěvačka v Domě hudby.

Pořádný kopec smůly si při svém vystoupení v Sukově síni Domu hudby během slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje za rok 2007 vybrala známá zpěvačka Monika Absolonová.
První trable nastaly už při jejím úvodním výstupu, kdy chtěla divákům přednést skladbu Zůstávám dál.
"Do této písně jsem se zamilovala ve filmu Deník Bridget Jonesové. Její orginální název zní All By Myself," uvedla Monika Absolonová, jež k tomuto šlágru napsala vlastní text.

"Je to zřejmě jediný text v mém životě, který má hlavu a patu," sdělila a dala se do zpěvu. Ten však záhy narušovaly technické problémy s "cédéčkem", na němž byla nahraná muzika. Se silným škvrčením v bednách dlouho odvážně bojovala. "Když to v sále začalo hučet, tak jsem se hrozně lekla. Potom jsem přemýšlela, co mám dělat. Zkoušela jsem zpívat dál, ale pak jsem pochopila, že je to marné," líčila populární interpretka, která více štěstí neměla ani při svém druhém výstupu v Domě hudby. Místo avizované pecky Doufám, že mi sílu Bůh dá z muzikálu Angelika, kde Monika Absolonová ztvárnila titulní roli, se do sálu omylem začala linout hudba z jiné písně. "To už jsem vyhrkla jen ,Do Prčic'," svěřila se Deníku známá zpěvačka. "Na třetí výstup, kdy jsem měla přichystaný hit Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra, jsem se už pomalu bála jít a zároveň se mi chtělo strašně smát," podotkla Monika Absolonová.

"Opravdu to nebyla má chyba. Já skutečně na zádech nemám žádné cédéčko, které bych si sama pouštěla. Ale i zvukaři byli jinak fajn. Zvuk na pódiu byl hezký, ale prostě se proti nám spikla technika. Asi neměla svůj den, ale to se prostě může stát, i když je pravda, že něco podobného se mi už hodně dlouho nepřihodilo," prohlásila zpěvačka, která si na závěr svého trochu nešťastného pardubického vystoupení vystřihla duet s Josefem Vojtkem Láska zázraky vykoná, který opět zazněl v muzikálu Angelika.

"Doufám, že z Pardubic neodjíždím s ostudou. Ale publikum bylo úžasné a myslím, že pochopilo, že to opravdu nebyla moje chyba," poznamenala Monika Absolonová, která ve snaze odčinit technické potíže dala do svého pěveckého projevu skutečně všechno.

Hokej ji baví
"Můj vztah ke sportu je kladný," prozradila hvězda českého muzikálového nebe. "Momentálně jsem začala chodit do posilovny a na pilates. Po dlouhé době jsem se rozhodla, že se budu cíleně hýbat a teď mě to hrozně baví," vyjádřila se bývalá manželka hokejisty Václava Eiselta. "Díky němu mám hokej moc ráda," pravila zpěvačka, která pravidelně uvádí vyhlášení prestižní sportovní ankety Atlet roku.

"Ač nejsem žádná moderátorka, letos už se tohoto úkolu chopím po třetí. Vždycky se trochu bojím, abych to těm, kteří jsou tak úžasní a kteří nás všude tak skvěle reprezentují, nezkazila, ale atleti mě vždycky ujišťují, že se jim můj výkon zamlouvá. I když loni to bylo trochu na pováženou, protože ve chvíli, kdy jsem vlezla na plac, jsem zapomněla všechny texty. Přestože jsem z toho měla deprese, nakonec to byl úžasný večer," doplnila Monika Absolonová, která tímto pořadem provází s Alešem Hámou.

"Pro nás je to příjemné, protože jsme kamarádi a navíc spolu hrajeme i v divadle, takže se scénáře učíme a pilujeme třeba i po představení," uzavřela známá zpěvačka.

Autor: Tomáš Dvořák

Zpěvák Karel Gott chce pořád zůstat svůj

30. června 2008 v 19:34 | www.pardubicky.denik.cz |  Přátelé
29.5.2008  10:02

Pardubice/Praha - Na novém DVD několikanásobného Slavíka z osmdesátých let se výraznou měrou podílel také Pardubák Jan Adam.

"Když o sobě potřebuji něco vědět, zeptám se Jana Adama," vysekl poklonu svému dlouholetému spolupracovníkovi z Pardubic několikanásobný Slavík Karel Gott při úterním křtu nového DVD Zůstanu svůj v pražském Hotelu Kampa.

"Honza má neuvěřitelně zmapovaná všechna moje data. Obzvlášť poděkovat je mu třeba i za toto DVD, které obsahuje mé hity z osmdesátých let. V televizních archivech vypátral i jednorázově vysílané klipy, které už se pak nikdy nikde neobjevily," řekl Karel Gott, jehož DVD obsahuje šestatřicet skladeb.

"Jsou zde klipy, na které jsme opravdu pyšní. Zatímco američtí zpěváci si v té době mohli dovolit natočit klip s rozpočtem kolem dvou milionů dolarů, my jsme pracovali s úplně jinými prostředky. Ale Češi jsou známí, že i z mála dokáží vytvořit kvalitní díla," prohlásil "božský Kája".

"Při tvorbě tohoto DVD jsme dávali přednost původním skladbám a živým nahrávkám," pokračoval zpěvák, který v osmdesátých letech absolvoval spoustu koncertů po celém světě. V zahraničí také vydal úctyhodných třicet "elpíček". V roce 1986 pak byl oceněn jako nejprodávanější interpret v dějinách československého gramofonového průmyslu.

Gottova novinka obsahuje i řadu duetů, mezi nimiž jsou také Zvonky štěstí. "V německy mluvících zemích to byl možná ještě větší hit než tady. Nyní mám ale pocit, že novináři se z Darinky snaží dostat nějakou pejorativní poznámku o tom, že tento duet byl kýč. Zatím se Darinka drží, ale připadá mi, že by byli někteří rádi, kdyby to z ní dostali," podivil se Karel Gott.

Ten si na křest tohoto nosiče pozval tři zpěváky, kteří ho v osmdesátých letech připravili o Zlatého slavíka.

"Celá Karlova série DVD je opravdu precizní prací," ocenil činnost Pardubáka Jana Adama Zlatý slavík z roku 1982 Miroslav Žbirka.

"Všiml jsem si, že kromě několika klipů je na DVD rovněž minuta ticha. Budu držet minutu ticha za Karlovu slávu," pousmál se Zlatý slavík z roku 1985 Peter Nagy.

"Na toto období vzpomínám opravdu hodně rád," podotkl Dalibor Janda, který si Zlatého slavíka odnesl v letech 1986, 1987 a 1988.

Čtvrtou kmotrou byla zpěvačka Monika Absolonová.

Autor: Tomáš Dvořák

Zdechovické děti zpívají skvěle, potvrdila muzikálová Angelika Monika Absolonová

30. června 2008 v 19:26 | www.pardubicky.denik.cz |  Akce
20.6.2008  14:11

Zdechovice u Přelouče/Praha - Festival Svatojánské muzicírování pokračuje už v sobotu přehlídkovou částí, v neděli celá akce vyvrcholí koncertem Spirituál kvintetu.

Zdechovická základní škola zahájila čtrnáctý ročník svého festivalu hudby a pohybu s názvem Svatojánské muzicírování účastí na veřejné generálce nové inscenace Východočeského divadla (VČD) na Kunětické hoře Cikáni jdou do nebe. "Na tuto akci jsme dostali pozvání od patrona školy, herce Josefa Pejchala," uvedl ředitel zdechovické malotřídky Jan Mazal.

Poté přišel na řadu Den sportu. Od rána pořádala škola dětské atletické závody a velkou Dětskou pouť s atrakcemi a soutěžemi. Ve sportovním areálu se představil i národní tým faustballu, který prezentoval tento sport v mezinárodním trojzápase s německým TSV Arzberg. Součástí akce byl i přátelský turnaj v kopané, v němž změřili síly Sklepovští Sršáni, herci VČD, Dukla Skotska a tým přátel zdechovického fotbalu.

Další den byl věnován soutěžní části festivalu. Ten se již čtvrtým rokem odehrává na pódiu patronátního Divadla Broadway v Praze.

Společná pěvecká čísla se nesla ve znamení písní Světa zvířat. "Děti zanotovaly hity Zdeňka Svěráka a našeho kamaráda Pavla Nováka. Milým překvapením bylo vystoupení odchovankyň školy - dívčího dua Míša a Aneta," prozradil Jan Mazal.

Tradiční klání o nejlepší zpěváky školy, rozdělené do dvou kategorií, bedlivě sledovala odborná porota, v níž zasedla mimo jiné také patronka zdechovické školy, zpěvačka Monika Absolonová.

V první kategorii, určené žákům prvního a druhého ročníku, si nejvíce sympatií diváků získal Aleš Kupka před Anitou Langsteinovou a Karolínou Novákovou. U odborné poroty brala zlato Karolína Nováková, stříbro patřilo Anitě Langsteinové a bronz Aleši Kupkovi. Zvláštní cenu poroty si za osobitý výkon vysloužil Adam Marek.

"Je třeba ocenit zajímavé pojetí a moderní hudební trendy, ke kterým rapování patří. A Adam svou soutěžní píseň v tomto duchu pojal," poznamenala Monika Absolonová při vyhlašování výsledků mladších žáků.

Ve druhé kategorii, v níž bojovali žáci třetího až pátého ročníku, triumfovala u diváků Karolína Faitová před Denisou Rambouskovou a Kristýnou Liškovou. "Rozhodování v této kategorii bylo velmi složité. Je neuvěřitelné, že v této škole zpívají skvěle všechny děti. Chtěli jsme ocenit i výborné výkony chlapců, a proto se naše hodnocení liší od toho vašeho," vyprávěla zpěvačka publiku.

U odborné poroty triumfovala Denisa Rambousková. O druhou příčku se dělili Karolína Faitová a Lukáš Smolík a o třetí Tomáš Podhorský s Kristýnou Liškovou.

Součástí slavnostního vyhlašování výsledků byly i nominace na Výroční ceny školy za školní rok 2007-2008.

Nominace dojala
V kategorii "Čin roku" byla nominována i patronka školy Monika Absolonová. "Velmi mě to potěšilo a dojalo. Tato škola je pro mne oázou dobré práce s dětmi, příjemným rodinným prostředím a obrovskou energií, kterou dětem věnují. Na setkání s nimi se vždy těším. Pokud bych oceňovala já, předala bych cenu řediteli školy Janu Mazalovi a jeho ženě Haně. To, co dělají pro děti, je skvělé," podotkla zpěvačka, která s dětmi zazpívala i festivalovou hymnu.

V odpoledním bloku se role obrátily. Děti usedly do hlediště a na jevišti se jim představily porotkyně Monika Absolonová a Zdena Trvalková v muzikálu Angelika. Jejich výkony ocenili Zdechovičtí potleskem vestoje.

Festival Svatojánské muzicírování pokračuje v sobotu 21. června přehlídkovou částí. Na Svatojánské noci vystoupí skupiny Krajánci, Merylen, dívčí duo Míša a Aneta a řecký soubor Prométheus.

"Vyhlásíme Výroční ceny školy a rozloučíme se s letošními absolventy. Závěr Svatojánské noci bude patřit ohňostroji. Vyvrcholením letošního ročníku festivalu bude koncert skupiny Spirituál kvintet, který se uskuteční ve zdechovickém Chrámu svatého Petra a Pavla v neděli 22. června od 18 hodin," uzavřel ředitel zdechovické školy.

Autor: Tomáš Dvořák

Monika Absolonová: Cítím, že si po náročné sezoně potřebuji hlavně pořádně odpočinout

30. června 2008 v 19:21 | www.pardubicky.denik.cz |  Akce
27.6.2008  4:11

Pardubicko - "O divadelních prázdninách chci hodně rybařit, protože jsem zjistil, že mě to velmi uklidňuje," svěřil se muzikálový zpěvák Alan Bastien.

Netradiční oslavy konce školního roku ve Zdechovicích u Přelouče, kterou zdechovická malotřídka pořádala na lodi Arnošt z Pardubic, se zúčastnila i zpěvačka Monika Absolonová.

"Je to úžasný nápad - předávat vysvědčení na lodi. Mě vůbec ta forma studia na zdechovické škole, prostředí, ale i to, jak se tu přistupuje k žákům, velmi líbí. Kdyby takhle fungovala každá škola, tak bych se okamžitě vrátila do dětských let," konstatovala patronka zdechovické školy, která na slavnostní předávání vysvědčení dorazila společně se svým muzikálovým kolegou Alanem Bastienem.

"Činnost školy znám od Moniky, z divadla Broadway, kam pravidelně děti jezdí soutěžit, a brožury, kterou jsme kdysi od Moniky dostali. Proto mě ani tento způsob zakončení školního roku zvlášť nepřekvapil. Připadalo mi tako jako logické vyústění všech aktivit zdechovické školy," poznamenal Alan Bastien.

"Kdybych bydlel někde poblíž a měl dceru a kluka v tomto věku, tak bych byl rád, kdyby do takové školy mohli chodit," nechal se slyšet muzikálový zpěvák. "Ačkoliv jsem školu moc nemusel, protože se v ní vždycky něco muselo, tak v té zdechovické by se mi asi i jako žákovi díky přístupu zdejších učitelů líbilo," domnívá se Alan Bastien, který prý ale pilným žákem nikdy nebyl. "Vždycky jsem školou spíše prolézal. Ale myslím, že důležitější než známky je to, co si děti z té školy odnesou. A určitý řád jsem si z ní vzal i já," podotkl muzikálový zpěvák, jenž se prý na jednu věc ve škole hodně těšil. "Pokaždé na to stejné - na holky," dodal.

"To já jsem se do školy těšila vždycky. Kdybych chodila do té zdechovické, tak bych možná i plakala, že končí," pousmála se Monika Absolonová. "Jsem ráda, že zdechovická škola je jen do pátého ročníku základky, protože tam se ještě můžu s vysvědčením chlubit. Na střední škole už to ale nabralo trochu jiný směr," přiznala zpěvačka.

Učení prý šlo lehce
"Učit se mi šlo relativně lehce. Byla jsem takový typ studentky, co v září a říjnu měla všechno pečlivě připravené, nalinkované sešity, krásně jsem psala, ale v listopadu už to bylo jiné. Pak jsem si zase někdy kolem pololetního vysvědčení dala závazek, že to bude jako na začátku školního roku, ale ten mi vydržel tak dva měsíce. A takhle to mám celý život se vším," žertovala patronka zdechovické malotřídky.

"Asi v páté třídě základní školy mi moje paní učitelka, která se teď na mě shodou okolností byla před čtrnácti dny podívat v divadle na muzikálu, dokonce věnovala písanku. Chudák si myslela, že jsem dysgrafička, ale záhy pochopila, že jsem jen lajdák. Prostě mě najednou přestalo bavit hezky psát," svěřila se Deníku Monika Absolonová.

"Udržet pozornost dětí ve škole bylo a je strašně těžké. Proto přeji řediteli Janu Mazalovi, jeho ženě a všem zaměstnancům školy, aby si přes prázdniny pořádně odpočinuli a načerpali nové síly. A dětem, aby si prázdniny užily podle svých představ a hlavně aby se v září zase těšily do školy," uvedla zpěvačka, která už se sama těší na prázdniny - pro změnu ty divadelní, které jí začnou už zítra.

"Letošní sezona pro mě byla náročnější ještě více, než bývá obvyklé. Proto se moc těším na odpočinek. Jedu na týden na Djerbu, kde ale chci hlavně spát, a pak na výlet s kamarádkami do lázní. Co se bude dít dál, netuším, to nechávám osudu. Možná ještě někam vyrazím, ale hlavní je, že budu mít volno. Ačkoliv mám práci moc ráda, tak cítím, že si potřebuji oddychnout. Ale zároveň už se zase hodně těším na září, až opět začne nová sezona," přiznala Monika Absolonová.

"Na prázdniny se těším zhruba stejně jako tenkrát, když jsem ještě chodil do školy. Mám nejraději odpočinek, kdy se sebou můžu jen tak někde plácnout. Proto se chystám k moři s dcerou a snad i se ženou, i když ta je momentálně o berlích, tak uvidíme, jak to dopadne. Když tak spolu někam vyrazíme sami později. Po dvaceti letech jsem se vrátil k rybaření. Zjistil jsem, že mě velmi uklidňuje, takže jsem si naplánoval pár vícedenních výletů po republice na ryby. A musím se trochu připravovat i na podzim, protože jsem mimo jiné vydal novou desku, a tak chceme s kapelou trochu zkoušet. Ale rozhodně to nebudeme přehánět," uzavřel Alan Bastien.

Autor: Tomáš Dvořák

Céline Dion v Praze: Česky uměla z taháku!

30. června 2008 v 16:25 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
28.6.2008

Pražský koncert slavné kanadské zpěvačky Céline Dion (40) si nenechala ujít řada českých hvězd v čele s Helenou Vondráčkovou, Hanou Zagorovou či Monikou Absolonovou! "Klobouk dolů! Nic nešolíchala, měla úžasnou výdrž a při závěrečné písni z filmu Titanic mi šel mráz po zádech!" chválila Céline Helena Vondráčková. To Absolonová sice seděla v první řadě, ale během celého koncertu se tvářila kysele a tleskala pouze ve chvílích, když na ni byla namířena kamera...

"Já z toho byla nadšená," dodává Vondráčková. "Efekty, světla, jezdící pásy, všechno to bylo promakané. Skvěle zpívala, neměla jedinou chybu. Sice je výrazově ledová královna a chybělo mi tam občas trochu srdíčka, ale asi to je tím, že poslední roky zpívala denně takto velkou show v Las Vegas. Techniku a rozsah má ale úžasné," obdivovala Vondráčková zahraniční kolegyni, která svůj koncert odzpívala bez přestávky.

Zřejmě chtěla co nejdřív domů, v Praze se totiž nezdržela ani přes noc. Rovnou z O2 arény ji odvezl luxusní Mercedes S Class společnosti VIP Service i s rodinou na ruzyňské letiště, ze kterého odletěla svým letadlem do Polska, kde její koncertní turné pokračuje.

Přesto se Céline naučila pár vět česky a během koncertu s diváky komunikovala. Až pozorné oko odhalilo, že české věty, za které byla vždy odměněna frenetickým potleskem, měla napsané na velkých tahácích na pódiu a nenápadně je četla.

Při dvou pomalých skladbách se dokonce dojala k slzám, ale je otázkou, na kolik to bylo součástí show. Céline Dion v Praze každopádně ukázala, že je jednou z nejlepších světových zpěvaček a šestnáct tisíc lidí na vyprodaném koncertě ji mnohokrát ocenilo bouřlivým potleskem vestoje.

Autor: Petr Macek, Miroslav Graclík

Vojtkova milenka a manželka na stejném večírku - Scházelo jen málo a... Holky si vjely do vlasů!

30. června 2008 v 16:19 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Angelika
30.6.2008

Jen několik centimetrů od sebe! Ještěže nedošlo na pěsti! Jovanka Skrčeská (29) a Libuška Vojtková (27) si konečně mohly vyříkat nevěru a zradu. Kamarádi a kolegové z divadla čekali, že si dámy možná vjedou i do vlasů. Na sobotní derniéře muzikálu Angelika se Vojtkova milenka a manželka střetly zcela náhodou a dokonce se měl mezi sokyněmi objevit i Pepa (42). "Už jede ze Slovenska, slíbil, že se tady zastaví," tvrdili herci po představení. Vojtek se ale zřejmě zalekl přítomnosti obou žen, a tak raději zamířil rovnou domů.
Poprvé se střetly! Vyhýbaly se však jakémukoli očnímu či jinému kontaktu. Na sobotní derniéru Angeliky do Divadla Broadway dorazila nečekaně i Libuška Vojtková. A kolegové z divadla se okamžitě postavili na její stranu. S manželkou Vojtka chtěli všichni prohodit alespoň pár slov a trochu ji potěšit. Jovanka jako by rázem neměla v divadelním klubu jediného kamaráda.
Naštěstí se slitoval Lešek Semelka, který se s Jovanou pustil do konverzace. Líba přišla s novým melírem na hlavě a moc jí to slušelo. "Za tu dobu, co odešel Pepa, jsem skoro zešedivěla. Měla jsem už z půlky šediny, takže jsem to musela celé obarvit a do toho jsem dala ještě červené proužky," řekla deníku Aha! Vojtková.
Hercům a tanečníkům konečně začaly prázdniny a nejvíc si oddychla hlavní představitelka Angeliky Monika Absolonová. "Mám nohy samou modřinu, samozřejmě z představení. Teď si to za ty dva měsíce stihnu vyléčit a pak to začne nanovo," usmála se herečka, která excelovala na sobotní derniéře muzikálu.

Autor: EVA KREMSEROVÁ
Foto Aha! - Marek Pátek, www.hermina.cz

Malý Vojtek poprvé na večírku! Absolonové padaly šaty!

25. června 2008 v 20:24 | www.super.cz |  Akce
Středa 25.6. 2008  16:00

Desetiměsíční syn Pepy (43) a Libušky (27) Vojtkových Matýsek se poprvé objevil ve společnosti a okamžitě na sebe strhl pozornost všech žen. Prostě celý tatínek...
"Mates je poprvé na večírku a evidentně se mu tady líbí. Hlavně u baru," smála se Libuška, která společně se synem, svým tatínkem a sestrou přišla na otvíračku nové indonéské restaurace v Paláci Lucerna Jáva Café. "Moc na večírky nechodím, ale tohle je výjimka, protože majitelem je můj kolega z Divadla Broadway, tanečník Mário. Okolo osmé pojedeme domů, přece jenom je to na Matýska poprvé moc," říká půvabná tanečnice. Malý Vojtek šel sice ze ženské náruče do náruče, ale podle rozzářených očiček a pusy od ucha k uchu mu to vůbec nevadilo.
Tváří nového podniku je zpěvačka Monika Absolonová, která celý večer řešila své neposedné korzetové šaty. Ty jí neustále sjížděly dolů a hrozilo, že zpěvačka každou chvíli ukáže své vnady. "S Máriem jsme vždy po představení seděli v šatně a on mi asi půl roku říkal, že si něco otevře. Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost a najednou se mě zeptal, jestli nechci být tváří jeho restaurace. Moc mě to potěšilo a zároveň zavázalo, že tady budu mít všechny akce, co se mě budou týkat - křty, narozeniny nebo oslavy mých nejbližších," tvrdí Absolonová, která vypadala jako indonéská domorodkyně. "Takhle mě Ondra Košík fotil na fotky, které tady všude visí," vysvětlila Monika.
Zpěvák Alan Bastien byl bez své manželky Kristiny, která kvůli bolestem své zraněné nohy zůstala doma, zpívající lékař Ali Amiri přišel v doprovodu dvou sexy dívek, ale hned hlásil, že to jsou jeho manažerky, Ivan Vyskočil byl celý v kůži, protože přijel na motorce, a po dlouhé době se objevili "manželé" Pavel Vítek a Janis Sidovský.
Video: Malý Vojtek trpí! Chcete vědět proč?
Monika Absolonová (zpěvačka): "Dámy a pánové, krásný dobrý večer. Já vás vítám na otevření nové restaurace, která se jmenuje Jáva. Toto je Mário."
"Mário - což je tanečník od nás z divadla. Asi před půl rokem mi řekl, že by se mnou potřeboval mluvit. A vždycky, když se mnou chtěl mluvit, tak byl mírně společensky unaven. A vždycky: "Víš, já mám takovej jako nápad." A já: "Tak mi ho řekneš, Mário, někdy jindy." Tak jako půl roku trvalo než mi sdělil ten nápad, v podstatě na konci, když mi ten nápad sděloval, tak byl asi měsíc do otvírání týhle kavárny. Prostě nebo restaurace indonéské a on vlastně původem je tam od tud, vymyslel tuhle úžasnou věc a hledal tvář týhle kavárny a nějak ho jako napadlo, že bych to měla bejt já."

Mário Čermák (majitel restaurace): "Dědeček je vlastně světlé pleti a vzal si nádhernou idonésanku, to byla moje babička. Která byla velice slavného a silného rodu a vlastně takhle jsme se vlastně prokřížili až jsem."

Monika Absolonová: "Nežer si tu ruku. Nežer si tu ruku." (na Matýska)
Petře, co ty a balijská kuchyně? Říká ti to něco?
Petr Poláček (zpěvák): "Tak to mi vůbec neříká, ale určitě by mi chutnala."

To budeš mít možnost tady ozkoušet.
Petr Poláček: "No jasně, určitě se do toho tady pustím. Já jsem velkej žrout."

Jiří Krytinář: "Podívejte se, jak jsem tlustej, já to snad nevydejchám."

Ty seš tak neskutečně štíhlej, že možná si takhle štíhlej nebyl, no co seš v showbysnysu, tak ne.
Bohouš Josef (zpěvák, hudební skladatel): "To ne, až teď no."

A chceš nebo se to tak přihodilo?
Bohouš Josef: "No tak ono to je jedno s druhým. Jako malinko jsem si upravil stravu. Nepovídám vyloženě dietka, protože když přijdu z divadla, tak zaprasim. To znamená, že fakt vymetu tu lednici, ale potom zase během toho dne, tak se vyhejbám pečivu docela."

Takže si to držíš? Chceš to tak mít?
Bohouš Josef: "Chci to tak mít. Nafurt. Protože mě nebaví měnit šatník."
Kluci, vy budete moci posoudit, jestli je to origoš. Protože vy jste určitě na Bali byli. Vy jste totiž už byli všude.
Janis Sidovský (Člen představenstva TV Barrandov): "Je sice pravda, že jsme byli ve třiatřiceti zemích, ale Bali mezi ně není. V Indonésii jsme byli vlastně v Asii jsme byli jenom v Thajsku a na Maledivách."

Pavel Vítek (zpěvák): "Ale já si myslím, že tu kuchyni známe docela a takže si myslím, že to jako srovnat budeme umět."

Janis Sidovský: "No většinou, oni ty adopce povolej."

Hele kluci, vy si píšete poznámky, vy si děláte deníčky z těch cest?
Janis Sidovský: "Jasně a teďka píšeme kulinářský cestopis, kde budou všechny recepty, co jsme ochutnali ve světě a samozřejmě tam budou i recepty indonéské kuchyně."

Pavel Vítek: "Většinou to je tak, že když mi někde něco opravdu chutná, tak poprosím personál, aby mě pustil dozadu do kuchyně a tam je taková zásada, pochválit kuchaře, tím pádem kuchař zjihne a nechá mě nakouknout pod ty pokličky a do těch kastrolů a řekne mi, co se tam dává a jak se to má připravovat a to je nejlepší škola, protože vlastně ty ingredience, my si vozíme ze světa ingredience, my už si nevozíme suvenýry, ale vozíme si koření a když se člověk naučí přímo tam na místě, jak se to jídlo dělá, tak potom vlastně k tomu potřebuje jenom to koření. A trochu šikovnosti, no."

Libuško, jste si vyšli do společnosti, takhle ve dvou, jo?
Libuše Vojtková (tanečnice): "My jsme si vyšli ve dvou do společnosti."

A je to poprvé? Nebo pokolikáté?
Libuše Vojtková: "V podstatě poprvé, ano. Myslím, že jo."

A on je nějakej hodnej.
Libuše Vojtková: "On je strašně hodnej a je to strašnej smíšek. Hrozně jako pohodář."

A roste mu zoubek nebo co.
Libuše Vojtková: "Jo, máme dva spodní už. A teďka dneska nám vylezla první jednička. Co to bylo?"

Takže on by se tady rád do něčeho zakousl, možná.
Libuše Vojtková: "No, on by dneska kousal, co najde to by kousal, přesně tak. Jinak je to hroznej smíšek, hrozně v pohodě. On ještě ničemu nerozumí, totiž."

Autor: Ivana Bachoríková

Petr Kolář: „Klidně bych si zahrál ve filmu - loupežníka!“

25. června 2008 v 19:17 | www.pikant.centrum.cz |  Přátelé
12.5.2008 8:00

Oblíbený zpěvák Petr Kolář (40) v našem rozhovoru svým fanouškům slíbil novou desku příští rok. Dodrží to? Má dva stříbrné Slavíky, porazí někdy Gotta?
Jak dlouho už kouříte, Petře? Nemáte problémy s hlasivkami?
"Kouřím od dvaceti let, takže vlastně půlku života. Nemyslím, že by to mělo zásadní vliv na hlasivky, to spíš na dech, což se zpíváním souvisí."

Řekl jste si někdy: a dost!? Zkoušel jste přestat?
"A dost jsem si neřekl nikdy, ale skoncovat s kouřením jsem zkoušel. Myslím, že jsem se snažil tak třikrát a nejdéle jsem to vydržel asi půl roku."

Prubnul jste nějaké žvýkačky, nebo jste bojoval jen silou vůle?
"Myslím, že člověk musí chtít sám, jinak to nemá smysl. Nevěřím, že s tím nějaká žvýkačka pomůže."

Pojďme k práci. Kdy vám vyšla poslední deska?
"Poslední album vyšlo na podzim minulého roku a jmenovalo se Bez křídel. Při té příležitosti jsme vyjeli na turné po České republice, které bylo také k mým čtyřicetinám a mělo velký úspěch."

Co následovalo po turné?
"V lednu jsme udělali obnovenou premiéru Třech mušketýrů, kteří se hrají v divadle Hybernia v Praze. Na chvíli jsme hráli i Golema, což je velice úspěšný projekt. Udělali jsme nové kulisy, přišlo pár nových tváří, přidaly se nové písně, ale zůstali lidé jako Monika Absolonová, Alan Bastien a další a ohlas byl kladný."

A co je před vámi?
"V květnu začíná slovenské turné se skupinou I.M.T. Smile, dále se snažíme s kapelou dát dohromady program na festivaly, kterých nás v létě čeká hodně. Také jsem se stal patronem rockové školy s názvem JAM MUSIC INSTITUTE, která vyučuje nadané žáky různých věkových skupin ve hře na různé nástroje, ale také ve zpěvu."

Můžete jmenovat nějaké festivaly, na kterých vystoupíte?
"Je jich opravdu dost, všechny si nepamatuju například 21. června Rock na Hradě v Břeclavi, 26. července Malá Skála, 2. srpna Šternberský kopec… Zájemce odkážu na svůj web www.petrkolar.cz. Festivaly mám rád kvůli jejich zvláštní atmosféře, kvůli níž tam přijdou i lidé, kteří by se na obyčejném koncertě neobjevili. Moc se na to těším." (Spokojeně se usmívá)

Máte také nějaký dlouhodobější plán?
"Na podzim možná přijde muzikálový projekt, ještě se ale nechám překvapit, jaký projekt to bude. Zatím nevím nic bližšího, spíš jen tuším. A příští rok bych rád udělal novou desku, takže práce mám před sebou dost a dost."

Kolik máte na svém kontě sólových desek?
"Sólové jen tři, ale když spočítám ostatní projekty, tak jich je dvanáct."

Skládáte si své písně, texty i hudbu?
"Snažím se o oboje, když to nejde, tak to aspoň rozdělám a snažím se najít někoho, s kým to mohu doladit, to je pro mě lepší. Takovým člověkem je pro mě nyní Kája Mařík, který se mnou produkoval minulou desku. Je to skvělý muzikant, s kterým si rozumím, tak doufám, že budeme spolupracovat i nadále. Jsem rád, když mám pod kontrolou všechny věci, které se točí kolem desky, takže se starám třeba i obal a celkově o výrobu alba."

Vycházíte ze svých životních zkušeností, když píšete texty?
"Samozřejmě, je to dobrá inspirace. Když pak písně zpívám, tak v nich ten skutečný příběh vidím, vím, o čem zpívám. Nedokážu psát nějaké abstraktní věci, snažím se psát o věcech, které jsou reálné a kterém může každý z nás prožít."

Nepíšete si vy náhodou do šuplíku básničky?
"To ne, ale když mě napadne nějaký verš, tak si ho napíšu, nebo namluvím na diktafon. Pak to téma rozvíjím a dál s tím pracuji. Vycházím i z hudebního základu písně, pro mě je důležité, jak na mě ta hudba působí a co ve mně vyvolává. Je znát, když hudba a text k sobě nepatří."

Broukáte si v koupelně písničky?
"Jasně." (Směje se)

Svoje, nebo cizí? A máte nějaké hudební oblíbence?
"Svoje ne. Mám rád hudbu jako celek, na žánrech mi moc nezáleží. Samozřejmě nemám v autě dechovku, to si nezpívám, ale v hospodě se tyhle lidovky zazpívají a nikomu to nevadí. Nemám moc v oblibě punkové kapely, ty jsem nikdy neposlouchal, ale neodsuzuji to. Přijde mi hloupé být jednostranně zaměřený na nějaký žánr. Člověk, který se zabývá muzikou, by měl obsáhnout široké hudební spektrum."

Zpíváte pouze česky?
"Jsme v Čechách, tak zpívám česky, nad tím jsem nikdy moc nepřemýšlel, podle mě je to takhle v pořádku. Anglicky zpívanou hudbu mám rád, vyrůstal jsem na ní, ale nejlépe člověk rozumí písním v mateřském jazyce."

Jakou hudbou jste odkojený? Tipuju Sabbathy…
"Přesně tak. Když mi bylo tak deset let, dostala se mi do rukou hudba Black Sabbath, to je asi to hlavní, co mě provázelo dospíváním. Všeobecně to byly kapely 70. a 80. let."

Je vaše poslední deska úspěšná?
"Umístila se na druhé pozici v anketě Deska roku, což se určuje na základě prodejnosti, takže jsem docela spokojený."

Kolik jste získal Českých slavíků?
"Mám celkem tři, jednoho bronzového a dva stříbrné."

Režisér Jiří Menzel má sošku Oscara na záchodě. Kde máte uložené Slavíky vy?
(Usmívá se). "Ve své pracovně."

Jaký máte pocit, když do té pracovny přijdete a vidíte tam své ceny?
"Já mám ty krabičky zavřené..."

Takže Slavíky nevidíte?
"Ale jo, mám je na očích a vždycky si řeknu, že bych měl hodně pracovat. Je to dobrá motivace, abych neusnul na vavřínech."

Spousta umělců a vašich kolegů se občas objeví ve filmu, dostal jste se také k něčemu podobnému?
"Taková nabídka ještě nepřišla."

Kdyby přišla, vzal byste to?
"Nebránil bych se tomu, mám třeba rád pohádky. Docela často na ně koukám, nejen o Vánocích, třeba i v létě, je to skvělý relax. Mám rád hlavně kreslené příběhy, například Krtečka, Ferdu Mravence, toho jsem vlastníkem kompletní sbírky. A co se týče mého hraní... Zdeňkovi Troškovi jsem kdysi říkal, že umím hrát výborně pařez, tak jestli by pro mě měl tuhle roli. Odpověděl ale, že pařezů má dost, že dalšího nepotřebuje (smích). Ne vážně, zahrál bych si třeba skřítka, nebo loupežníka, mě by to moc bavilo."

Jak jinak ještě relaxujete? Co například sport? Nezdíte třeba na in-line bruslích, na kole nebo na koni?
"Brusle jsem nezkoušel, kolo i koně ano, ale nejvíce mě baví stolní tenis, rád hraju i se na to dívám. Také mě baví plavání, lyžování, před třemi lety jsem začal jezdit na snowboardu, to mě docela chytlo."

Chodíte plavat do veřejných bazénů?
"Ne, tam se bojím."

Proč?
"Nedělá mi dobře chlorovaná voda, tomu se vyhýbám."

Dobře, tak když jedete na lyže nebo na snowboard, tak vás lidé určitě poznávají, jak reagují?
"Docela příjemně a já se o to snažím také. Někdy chtějí autogram a já jim ho rád dám."

Našel jste někdy něco za stěračem, tedy kromě pokuty? Třeba vzkaz od dámy?
"Pokud si matně vzpomínám, tak ne. Jednou jsem měl prstem na skle napsáno "umej si to", ale to byl jen takový fóreček."

Loni jste se v Turecku zúčastnil pěvecké soutěže, kterou jste dokonce vyhrál. Řeknete nějaké podrobnosti?
"To byla vlastně náhoda, domluvila mi to manažerka a oznámila mi to jako hotovou věc. Bylo to v létě a v té době jsem pracoval na nové desce, tak jsem jí řekl, že nemám čas. Už to ale bylo domluvené, a musel jsem jet. Zpíval jsem tam píseň Ještě že tě lásko mám, kterou napsal Karel Svoboda a text k ní Petr Šiška. Tu si oni sami vybrali ze tří písní, které tam manažerka poslala na ukázku. Bylo tam zastoupeno asi dvanáct evropských zemí, z toho bylo šest zpěvaček a šest zpěváků. Soutěž se konala na Turecké riviéře v krásném prostředí starobylého amfiteátru, moc se mi tam líbilo. A poznal jsem spoustu lidí, i zpěváků z jiných zemí… rozhodně to byla zajímavá zkušenost."

Autor: Petra Nosková
Foto: Petra Nosková, www.petrkolar.cz, Korzo

Dalibor Gondík: „Nabízeli mi nastřelení vlasů!“

25. června 2008 v 15:02 | www.pikant.centrum.cz |  Přátelé
5.6.2007 8:04

Proč je současný dvorní moderátor Novy Dalibor Gondík (37) rád, že v Bailandu netančil? A jak se Dáda vyrovnává s lidskou závistí?

Jednou jste se, Dalibore, nechal slyšet, že když máte nabídku na moderování jen vy, tak ji odmítnete, protože jste s Adélou sehraný pár a moderujete jen spolu. Jenže Bailando - tančím pro tebe jste moderoval s Kristýnou Kloubkovou. Porušil jste tedy svoji zásadu?
"To bylo trošku jinak. S Adélou jsme šli postupně na rozhovor s vedením projektu Bailando, Adélka šla první, za chvíli vylezla ze dveří a říká: Já budu tancovat v Bailandu! A já jí na to, že je to teda báječný, no fakt dobrý. Přiznám se, že jsem tam šel taky s tím, že mě chtějí oslovit rovněž jako tanečníka. Zeptal jsem se, kdo to tedy bude uvádět, odpověděli mi, že to je právě důvod, proč tady sedím. Takže to bylo takový poměrně veselý nedorozumění (směje se). A je pravda, že jsem v jednom spotu na Nově řekl, že s Adélou moderujeme vždycky spolu, ale tím jsem myslel moderování různých plesů, firemních večírků a tak. My jsme s Adélkou opravdu sehraný."
Takže se své zásady držíte zuby nehty?
"Ne vždycky. Třeba teďka jedu z jedné akce, kterou jsem moderoval sám. Motoristické akce moderuju bez sestry (směje se). Tady jde o to, že když si nás někdo objedná a chce naši show, tak ví, že nám to s Aduš funguje. Ale když chce klient mě, abych moderoval s někým jiným, tak je pravda, že se toho zřeknu a apeluju tím, že s Adélou moderujeme pouze spolu."

Když jste se dozvěděl, že Bailando budete moderovat, měl jste radost nebo jste byl zklamaný?
"Z nabídky moderování jsem měl obrovskou radost, protože ta nabídka byla fantastická. Jsem moc rád, že jsem dostal příležitost Bailando moderovat. Byla to zatím největší a nejkrásnější práce, kterou jsem kdy dělal. Spojovalo to velkou show s živou kapelou, tančením a zároveň to mělo trošku jiný smysl než jenom pobavit - pomoci. A to mě na tom projektu strašně zaujalo. Navíc to bylo v přímém přenosu, což bylo úplně báječný, tedy co se týká mojí nátury. A když jsem viděl, jaká to byla obrovská dřina, jak do toho všichni dávali všechny svoje síly a veškerý volný čas, tak jsem před nimi smekal. A byl jsem nakonec moc rád, že jsem pořad moderoval a netančil v něm."

Jak byste zvládal tančení?
"Jaký jsem tanečník, to nedokážu vůbec posoudit. Ale k tanci mám docela vztah a v každém díle jsme měli jednu poměrně těžkou choreografii, kterou se mnou dělal Pavel Strouhal, jeden z naších nejlepších choreografů. Vždycky to do mě nějakým způsobem namlátil, sice mu to trvalo, ale nakonec se mu to povedlo (směje se). Musím znovu říct, že jsem opravdu moc rád, že jsem přijal nabídku na moderování. Protože já bych to asi jen tak nezvládl. Ta zátěž byla pro tanečníky obrovská, obzvlášť v posledních týdnech, kdy trénovali denně do půlnoci. Já jsem Adélu od začátku Bailanda vůbec neviděl! Odjížděla v devět a vracela se v noci. Kdybych tančil já, byl bych rád, že bych postoupil do druhého kola." (smích)

Kristina Kloubková je tanečnice a podle mě bylo v přímém přenosu vidět, že příliš zkušeností s moderováním nemá. Jak jste si rozuměli vy dva?
"Rozuměli jsme si už proto, že Kristina je velmi talentovaná. Známe se z divadelního jeviště. Ona je sluníčko, na konkurzu všechny omámila a rozzářila, a tak nikdo ani nepřemýšlel, že by to neměla dělat. Nám to spolu klapalo a máme se rádi."

Uvádění Bailanda bylo tedy pro Kristinu, co se týká moderování, premiéra?
"Ano, hodili jsme ji do vody, ve které nikdy neplavala, ale Kristína to zvládá brilantně."

Vy jste na začátku každého vysílání zpíval úvodní písničku, což mě přivádí ke skupině Hamleti, kde působíte společně s Alešem Hámou a Jakubem Wehrenbergem.
"Je tam ještě kytarista, který je z Indonésie, jmenuje se Hardy Marzuki. V téhle sestavě hrajeme už celých 17 let. Kapela vznikla na konzervatoři, kdy moje sestra Aduš chodila s Hámou a Wehrenbergem do jednoho ročníku. Na začátku jsme hráli na hereckých večírcích, v posledních letech se hraní věnujeme intenzivněji. V době příprav a vysílání Bailanda jsme ale měli trošku jiný režim, kdy jsem středy a čtvrtky s klukama nehrál, měl jsem ochranný režim, abych se nevyřval."
A frontmanem je kdo?
"Já myslím, že Aleš Háma, jednoznačně." (směje se)

Kde se dozvíme o vašich vystoupeních?
"Většinou hrajeme na soukromých akcích a hlavně pro radost. Ale dvakrát do roka vystupujeme v pražském Lucerna Music Baru, informace jsou na www.hamleti.cz. V Lucerně budeme 19. června, jako host přijde Petra Janů, Pepa Vojtek, Monika Absolonová a řada dalších."

Uvažoval jste někdy o nastřelení vlasů?
(Začne se dlouze smát) "Ne, neuvažoval. Nedávno jsme se o tom s přáteli, Aduš a manželkou bavili a oni říkali, že by se mi všichni smáli. Od té doby, co jsem v televizi, jsem plešatý a všichni mě takhle znají. Před časem jsem ale dostal nabídku od jedné renomované společnosti, která tvrdila, že už má zkušenosti s celebritami, ale odepsal jsem jim, že děkuji, ale ne!"

A ta firma vám nabízela službu zdarma?
"To nevím, o tom se nezmínili, řekl bych, že ne. Ale je pravda, že zájem o to je. Tudle jsem narazil na jednoho doktora a ten vykřikoval: Ještě by se s tím dalo něco dělat, pane Gondíku, ještě by se s tím dalo něco dělat!" (směje se)

Autor: Petra Nosková
Foto: Korzo

Věra Keilová: Čemu věří slavní?

25. června 2008 v 14:52 | www.pikant.centrum.cz |  Ostatní
20.12.2005  6:00

Zkušená redaktorka Blesku zpovídala řadu našich celebrit a pátrala po "věcech mezi nebem a zemí". Odpovědi najdete v knížce, která nedávno vyšla. Tady jsou tři krátké ukázky…

O čem naše celebrity přemýšlejí ve chvílích, kdy nestojí na jevišti v záři reflektorů? Jací jsou uvnitř a jakými hodnotami se řídí ve svém životě? A jak se vyrovnávají s těžkými chvílemi? Věří na osud a ve vyšší síly ovlivňující naše životy? Dají na intuici? Přihodilo se jim něco, co si dodnes neumějí vysvětlit?

Na všechny tyto otázky, najdete odpověď v knížce Věry Keilové, která na tohle téma vyzpovídala Jaromíra Jágra, Michala Davida, Hanu Zagorovou, Vladimíra Hrona, Jaroslava Duška, Květu Fialovou, Moniku Absolonovou a mnohé další. (Vydalo nakladatelství Alternativa, doporučená cena 199 Kč.)
Monika Absolonová: "Nic se neděje "náhodou" a nic není jen tak!"

Svou intuici jsi tenkrát neposlechla. Dnes na ni spoléháš?
"Mám odhad na lidi, ale musí to být to první, co mě v jejich přítomnosti napadne. Kdybych se tím řídila, udělala bych dobře, ale většinou se dám zviklat tím, jak se druzí chovají nebo tváří. Pak sebou nechám manévrovat a to je špatně. Moje maminka je ale citlivá ještě mnohem víc. Když se totiž něco děje se mnou, s bratrem, nebo s tátou, dělá se jí fyzicky špatně. Například před lety se s tátou koukali na film, zatímco já měla bouračku. Stalo se to v roce 1993, když mi bylo šestnáct let. Jeli jsme s Michalem Davidem ze Slovenska z natáčení. Bylo to ošklivé a mohli jsme být mrtví. To, že to tak nedopadlo, byla opravdu náhoda. V silném lijáku a ve tmě jsme na dálnici udělali "hodiny", kolem svištěly kamióny a když se naše auto dotočilo, začala jsem se strašně smát. Nevím, jestli to bylo tím šokem, anebo jsem opravdu byla takové střevo (smích). Michal zase v tu chvíli začal nadávat, že nespravili silnici. Pak jsme přijeli domů a máma se mě ptala, co se stalo. Dívali se prý s tátou na komedii a máma přitom zničehonic začala plakat. A přišli jsme na to, že to bylo právě v tu dobu, kdy jsme se točili na dálnici."

Funguje to i obráceně?
"Telepatie to není, ale je pravda, že své mamince poznám na hlase úplně všechno. Když má člověk někoho opravdu rád a zná ho, tak to pozná. Tohle mi ale funguje s více lidmi. Nevím jak je to možné, ale každé citové pohnutí vycítím i přes telefon."

Michal David: "Můžete žít sebelíp, ale vždycky vám do života přijde něco, s čím jste nepočítali!"

Jak jste se naučil věštění z karet?
"Pochopil jsem, co jednotlivé karty znamenají a také, co to znamená, když jsou ve spojení s dalšími kartami. Vím, co znamená třeba žaludský král nebo eso, i když významů pro jednu kartu je vždycky víc, a pak to spojím s kartami, které s ní jsou v jedné linii nebo naopak křížem atd. Vztah se žaludským králem může být například velmi těžký, ale když jsou příznivé okolní karty, může to vyústit do supervztahu. U nás se vždycky vykládalo s "mariáškama". Když jsem byl malý a objevily se na stole karty, vždycky mě to zajímalo. Občas jsem se zeptal, co která karta znamemená a když se v tom pohybujete pořád, tak se vám jednoho den "rozsvítí" a najednou už víte, co a jak. Tak jsem se to od svých tet a také od babičky naučil taky. Babička, rozená Junková, byla ze známé kartářské rodiny a Dagmar s Alicí to po ní zdědily. Spolu jsme hrávali i dardu nebo mariáš. Děda se kartami zabýval taky, ale na babičku neměl. Když se mě dnes kamarádi na něco zeptají, tak jim vyložím. Není to ale moje práce a peníze za to neberu. Jak se pak dozvídám, vyplní se z toho většina, ale jako se vším je i tady důležité, jak to děláte často, protože to chce cvik a já vykládám zřídka. Proto dokážu říct jen to hlavní. Kdo chce i podrobnosti, pošlu ho za svými tetami."

Má tedy člověk vůbec svobodnou vůli?
"Vždycky záleží na tom, s čím člověk ke kartářce jde. Když tam jde z přesvědčení, že to funguje, může se opravdu dozvědět něco velmi podstatného. Když to zkouší s lehkým srdcem, moc se toho nedozví, protože vykládající i ten, komu se vykládá, se na sebe musí vzájemně napojit. A důležité je nechodit na výklad každý týden, to je nesmysl. Zásada číslo jedna je, aby si každý vždycky zamíchal karty sám - tím se do nich totiž dostane jeho jedinečná energie, kus jeho samotného i jeho života. A když pak kartář rozprostře karty, život člověka, který sedí proti němu, je tam jak na dlani. Výjimečně se stane, že někomu vyložit nelze - to když se vzájemné naladění nepodaří. Pak to prostě nefunguje."

Autor: Anna Vančová

Gábino Partyšová, kde vlastně tvůj nový manžel bere peníze?

25. června 2008 v 14:46 | www.pikant.centrum.cz |  Ostatní
6.8.2006  10:30

Gábina Partyšová si vzala za manžela o hodně staršího muže. Proč? Je to přeci milionář! A co na to říkáme u nás, na Vinohradské 174?

Proč chodí většina překrásných modelek a bývalých Miss s postaršími a nepříliš přitažlivými muži? Hledají snad v partnerovi někoho moudřejšího? Zkušenějšího? Nebo je to úplně jinak? Ano, vy všichni skeptici máte naprostou pravdu. Každá modelka, která má za partnera staršího muže, chodí s boháčem. Podnikatelé, majitelé velkých firem, manažeři, právníci. Profese, které vynášejí. Není jediná modelka či Miss, která by měla za přítele staršího muže a ten pracoval třeba jako účetní.

Svatba za statisíce korun
V pátek 28. července si svou první svatbu odbyla také krásná moderátorka a zpěvačka Gábina Partyšová (28). Jejím mužem se stal nepohledný a o 20 let starší muž - podnikatel Josef Kokta (48). A důkaz, že si Gábina Partyšová nebere žádného chudáka, bylo i místo konání jejich svatby. Brali se totiž ve francouzském Cannes v luxusní rezidenci s výhledem na Azurové pobřeží. Speciality provensálské kuchyně připravoval vyhlášený šéfkuchař, o blaho hostů se starala skupina najatých číšníků. Prostě svatba, která přišla Josefa Koktu na statisíce korun. Ten si to ale očividně může dovolit. Do své budoucí ženy Gábiny v době, kdy začala vystupovat jako zpěvačka Rebeka, investoval miliony korun.

Za hudební kariéru Gábiny může Kokta
Josef Kokta a Gábina Partyšová spolu před svatbou byli již 4 roky. Poprvé se seznámili v Českých Budějovicích na vystoupení Heleny Růžičkové. Josef Kokta tam byl se svou tehdejší manželkou a společně je seznámil Gábinin švagr. Pak se potkávali na různých akcích a byli jen kamarádi. Na první romantickou večeři zašli až celý rok po seznámení. Spekuluje se, že Gábina stála za rozpadem třetího manželství Kokty, a že to byl právě on, kdo dopomohl k její kariéře. Financoval totiž vydání její hudební desky, a když se příliš neprodávala a vydavatelství Universal Gábině vypovědělo smlouvu, další album začal připravovat na vlastní pěst.

Jak Kokta vydělává své miliony?
A kde vlastně na to všechno bere Josef Kokta peníze? Při průzkumu Obchodního rejstříku najdeme u jeho jména pouze dva záznamy. Je jedním z majitelů obchodu Topaz Centrum s.r.o., který sídlí v Praze 3 a měl by to být specializovaný maloobchod, maloobchod se smíšeným zbožím, zprostředkování obchodu, zprostředkování služeb, reklamní činnost a marketing a velkoobchod. Podstatně výnosnější je ale hudební vydavatelství Česká hudba s.r.o. Kokta je jedním ze čtyř majitelů a působí ve firmě také jako šéfproducent. Česká hudba s.r.o. je poměrně revoluční vydavatelství v tom směru, že nebojuje proti pirátství například tím, že dodává do nosičů software zabraňující přehrávání disku na domácím počítači, jako to dělají konkurenční firmy. Proti pirátství bojuje jednoduše cenou. Alba, která jejich firma vydává, jsou vždy v ceně 199 Kč a mnohdy se tedy taková kopie vůbec nevyplatí.

A co na to Atlas?
V nabídce má Česká hudba s.r.o. ohromné rozpětí žánrů i autorů. Například hudební album Petra Novotného, Yo Yo Band, Monika Absolonová, album moderátorky sportovní sekce zpráv na Nově Jany Novákové, Kateřiny Brožové a další. Prostě žádná hodnotná umělecká díla. Buď skupiny z estrádních televizních pořadů nebo začínající zpěváci, kteří se prosadili spíše v jiné profesi. Jak se ale zdá, sype to. Česká hudba s.r.o. pravděpodobně vydělává natolik, že si Josef Kokta může svou čerstvou ženušku vydržovat, ženit se s ní ve Francii, kupovat ji drahá auta či speciálně vyrobené mobilní telefony v hodnotě 30 tisíc korun. Přesto Gábina neustále tvrdí, že pro peníze si ho nebere. "Ať si každý říká, co chce. Já Pepu vážně miluju, a potom si myslím, že nejde být čtyři roky s člověkem jenom pro peníze. Když jsme spolu byli první rok, říkala jsem si, že až ta bláznivá zamilovanost opadne, bude konec. Ona ale neopadla a je to stále hezčí a hezčí. Pepa by nikdy také do třetího manželství nelezl, kdyby se mnou nebyl šťastný," to řekla Gábina nedávno Blesku.

Autor: Aleš Harazim

Vítek se Sidovským si dnes řeknou své ANO!

25. června 2008 v 14:40 | www.pikant.centrum.cz |  Přátelé
3.7.2006  10:40

Více než 18 let spolu žijí zpěvák Pavel Vítek a manažer Janis Sidovský. A dnes po poledni na Karlštejně, kde bydlí, uzavřou registrované partnerství! Bude to velká sláva!

O své jiné sexuální orientaci se oba - Pavel Vítek (43) a Janis Sidovský (38) - otevřeně rozhodli promluvit před několika lety, když je jistý bulvární deník začal vydírat. Dnes jsou hrdí na to, že to tehdy udělali. A proto, když se po přijetí zákona o registrovaném partnerství naskytla možnost "zprávoplatnit" svůj vztah, který je mimochodem delší a pevnější než například mnohá manželství heterosexuálů, rozhodli se, že do toho "praští".
Své symbolické ANO si řeknou už dnes na nádvoří hradu Karlštejn. Oba totiž nedaleko od hradu žijí ve společném domku spolu se dvěma psy Adamem a Montym. Na jejich slavnostní obřad je pozváno 250 lidí z řad jejich kolegů a přátel. Jsou ovšem lidé z branže, kteří pozváni nebyli. Jednou z takových je kdysi hodně blízká kamarádka Pavla Vítka Monika Absolonová. Ta prý pozvána nebyla. "Asi tam nepojedu," řekla stroze zpěvačka. Podle některých zlých jazyků si od jisté doby nemá co říct s Vítkovým partnerem Janisem Sidovským.

Na "svatbu" nepojede ani herec Lumír Olšovský, který už několik let žije se svým přítelem a je Absolonové nejbližším kamarádem. "Nic jsme si proboha neudělali, to rozhodně ne! Pozváni jsme sice nebyli, ale to plně chápu, bude tam strašně moc lidí a davy zrovna nemusím. Samozřejmě jim přeji ze srdce hodně lásky a hlavně, ať jim to vydrží napořád," nechal se slyšet herec, dabér a režisér Lumír Olšovský.

Na nádvoří Karlštejna bude obřadem provázet matrikářka z Kladna. Po jakémsi formálním slibu, kteří si oba pánové dají, a u kterého budou i Vendula Svobodová a fotograf celebrit Robert Vano v roli jakýchsi kmotrů, či svědků, chcete-li, se bude slavit. "Nechceme, aby si někdo myslel, že z toho chceme dělat klasickou svatbu, nebo že to tak chceme pojmout. Bude to jen slavnostní chvíle, hlavně pro nás dva. A i když zákon nenařizuje svědky, vzali jsme si Vendulu a Robertem jako takové kmotry, kteří to vše zastřeší," řekl Pavel Vítek. A co budou mít partneři na sobě? "Nechte se překvapit, ale rozhodně to nebudou šaty s vlečkou, jak si někteří možná myslí," dodal s úsměvem Pavel.

Slavit a to ve velkém se bude odpoledne v restauraci v podhradí. Zazpívají někteří Vítkovi kolegové, bude se jíst, pít a bude prý veselo. A jak vnímají oba nový zákon o registrovaném partnerství? "Není úplně dokonalý, ale díky bohu za něj. Hlavně si myslím, že by měl platit i pro heterosexuální páry. Navíc, co se nás tedy nějak nedotkne, ale ostatním partnerům a partnerkám to může vadit, že v občance budou mít napsáno slovíčko partnerství. Podle toho pak kdokoli na úřadě, v hotelu či na poště jasně zjistí, že jsou jiné orientace. Kolonka o rodinném stavu by se z občanek měla vyjmout zcela. Co je komu do toho, kdo je rozvedený, ženatý, vdovec, svobodný či gay," dodává Pavel.

Ten se teď těší velkému zájmu o jeho nové CD s názvem Stíny duší a už prý chce pracovat na dalším. Jinak vystupuje v muzikálech, zábavných pořadech a především pracuje v produkční agentuře spolu s Janisem, kde zastupují přední české umělce. Po pondělím obřadu na Karlštejně se nic z toho včetně jejich života prý rozhodně nezmění.

Autor: René Kekely
Foto: Korzo

Co všechno udělají slavní kvůli roli?

24. června 2008 v 21:45 | www.pikant.centrum.cz |  Muzikál Kleopatra
4.10.2006  11:00

Před pár dny měl obnovenou premiéru muzikál Kleopatra. A stejně jako minule se zvláště představitelky éterické egyptské vládkyně týdny mučíly v posilovně. Důvod? Kila musela dolů.

Ta kila musí dolů, královno!
Poprvé narazila zpěvačka Monika Absolonová. "Řekli mi, že pokud tu roli chci, musím zhubnout aspoň deset kilo. Je pravda, že jsem tenkrát byla opravdu taková pěkně oplácaná," vzpomíná na několikaměsíční martyrium zpěvačka. "Upravila jsem jídelníček a začala cvičit. Kolikrát jsem pořádně skřípala zubama, ale stálo mi to za to."
Letos se pro změnu tvůrci muzikálu zaměřili především na Ilonu Csákovou. Dokonce prý naznačili, že egyptský symbol krásy měl podstatně menší objem ňader. "S tím asi těžko něco udělám, ale něco bych určitě zhubnout měla," připustila zpěvačka.

Kocáb se nechal ponižovat
V konkurenčním muzikálu Excalibur si před premiérou vzali na mušku pro změnu muže. Konkrétně Michaela Kocába, který se doslova třásl na roli pověstmi opředeného čaroděje Merlina. Smlouva s vedením divadla, kterou zpěvák podepsal, dokonce obsahovala bod, v němž se zavázal zhubnout do premiéry minimálně 10 kilogramů! V případě, že by se mu to do uvedeného data nepodařilo, musel by na účet producenta zaplatit mastnou pokutu 300 000 korun.

Jen dcera Natálie nechápavě kroutila hlavou, jak se její tvrdohlavý otec nechává otevřeně ponižovat. "Já bych se ale dobrovolně zhubnout asi nedonutil. Mimochodem, je to úplně první dieta, kterou ve svém životě držím," prozradil tehdy Kocáb.

Autor: Jiří Kníže
Foto: oficiální stránky muzikálů

Slavní a vánoční přejídání: Jak jsou na tom?

24. června 2008 v 21:35 | www.pikant.centrum.cz |  Ostatní
7.12.2007  9:20

Kdo se přežírá o Vánocích a komu nevadí dvě brady? A co taková Zlata Adamovská, bude o svátcích baštit cukroví?

Baští až do Nového roku
"Jednorázové hubnutí, ať před Vánocemi nebo po nich, je většinou nepříliš účinné. Daleko lepších výsledků dosáhnete, pokud zvolíte i přes svátky střízlivější jídelníček. Jednoduše řečeno - nepřejídejte se a neuždibujte při pečení a vaření, tak se tloustne nejvíce," varují v nové studii čeští dietologové. Vezmou si z nich příklad české a zahraniční celebrity?

"Já jsem to zkusila vyřešit tak, že jsem nepekla cukroví a sem tam ochutnala jenom to, co jsme dostali od babičky," svěřila se Zlata Adamovská. "Ale u mě je to těžké, pocházím z cukrářské rodiny a z čokolády jsme snad měli dokonce i kliky u dveří, já jsem na sladké odmalička prostě zvyklá. Snad i proto málokdy opravdu přiberu, na rozdíl od kolegyň, které na večírku jedí jenom ovoce, aby náhodou nepřibraly, si můžu klidně dát večer i zákusek. To byste nevěřil, jak mi to kolikrát závidí," dodává s úsměvem herečka.
To zpěvačka Monika Absolonová patří mezi klasické vyznavače vánočního přejídání. "Protože si to většinou během roku nemůžu dovolit, tak se prostě ráda nacpu a skončím s tím až po Novém roce. Naštěstí umím stejně kvalitně i hubnout. Jak to dělám? Nežeru!" upřesňuje úspěšná muzikálová hvězda.

Proč přibrala Lucie Bílá?
"Mně nikdy diety nepomohly k tomu, abych při nich zhubla alespoň pár deka," vzpomíná Lucie Bílá. Ťafku prý dostala už při té první, kdy jí bylo nějakých šestnáct let. "Byla to taková ta dieta, kdy v přesných intervalech jíte přesně zváženou šunku, ovoce, jogurty. Je fakt, že napřed jsem skutečně něco zubla, jenže pak se organismus, který na to nebyl zvyklý, začal zásobovat na horší časy. A já po pár týdnech zjistila, že jsem přibrala. A ne deka, kila!"
Většina Lucčiných kolegů z muzikálové branže vám potvrdí, že asi neexistuje pohodovější osoba, než zpěvačka Hanka Křížková. "Já jsem nikdy hubeňour nebyla a mohu zodpovědně říct, že jsem s tím potíže neměla. Opravdu jsem se nesetkala s tím, že bych kvůli tomu, že jsem taková baculka, nedostala práci. Na druhou stranu, roli princezničky mi v mém věku už asi stejně nikdo nedá, tak proč bych se zbytečně trápila," směje se věčně dobře naladěná zpěvačka. Vzápětí připustí, že ani jí není postava úplně šuma fuk. "Před třemi roky jsem dokonce začala nosit třeba nakrájená jablka nebo oloupaný pomeranč, abych měla něco při ruce, když dostanu hlad, a nenechávala všechno až po návratu domů."

Autor: Jiří Knížewww.pikant.atlas.cz
Foto: Korzo, Profimedia.cz

Leoně Černé v patách!

24. června 2008 v 21:27 | www.pikant.centrum.cz |  Přátelé
8.4.2008  8:00

Muzikálová hvězda, zpěvačka a herečka, která vzešla ze soutěže SuperStar, Leona Černá (26), nás vpustila do svého soukromí.
"Nemám moc volného času, buď chodím do školy, nebo mám vystoupení, nebo trénuji další nové věci, ale když už, tak zajdu do divadla, samozřejmě na muzikály, chodím za kulturou, na koncerty, ale v podstatě je to taková pracovní záležitost, protože to všechno neberu vyloženě odpočinkově, ale spíš trošku profesionálně."

"Nedávno jsem byla na muzikálu, který jsem chtěla hodně dlouho vidět - Galileo. To jsem si moc užila a netahala do prožitku pracovní vnímání."

"Nedávno jsem skončila takovou šňůru, Sportovec roku. Asi dva měsíce jsme jezdili se skvělým týmem po republice a trochu mi to teď chybí. Další vystoupení jsou různého charakteru, pro soukromé firmy, městské slavnosti nebo charitativní akce. Zrovna předevčírem jsem byla v Jaroměři na večeru "Pro dobrou věc". Charitativní akce mám moc ráda a ráda se jich účastním, je to jedna z mála možností, jak ze své pozice pomoci. To si uvědomím, že je to jen díky tomu, že dělám to, co mám ráda a co mě baví, a pobaví to i ostatní. A hlavně, pomůže to. Hm, to se mi líbi," směje se Leona.

"V divadle Goja Music Hall máme nyní muzikálovou pauzičku. Uvidím, jestli se vrátí zpátky ty muzikály, ve kterých jsem hrála. V poslední době se snažím víc věnovat škole, zvládla jsem dvě muzikálové role, to znamená, že celou dobu po SuperStar jsem žila divadlem a řadou různých vystoupení, jako teď třeba ten Sportovec roku a díky tomu na školu nezbylo moc času, což je průšvih, protože se dostávám do situací, kdy musím dělat komisionální přezkoušení kvůli nedostatku docházky."

"Teď se chci soustředit na školu a vyčlenit si na to víc času, ale taky připravuji materiál na desku, což zabírá hodně času, který nemám, takže to tak nějak postupně, pomalu, polehoučku skládám a využívám každé chvilky."

"Taky proto, abych si od všeho vyčistila hlavu a trochu zpomalila, chodím se zrelaxovat sem do Welness centra v Rooseveltové ulici. Nejlepší příležitost, jak se uklidnit a promyslet si plno věcí, na které nemám v každodenním shonu čas."

"V divadle Broadway budeme mít zanedlouho školní vystoupení, na které se moc těším. Bude to takové pospojování různých muzikálů na jedné scéně. O většinu programu se postarají studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka, ale zazpívají a zatancují si i další hosté, třeba Monika Absolonová, Bára Basiková... Já se znovu vrátím ke svému oblíbenému muzikálu Bídníci. Už se těším. Eponina je pro mě srdeční záležitost."

"Chystám se porotcovat jednu akci s dětmi. Jmenuje se Mini Playback Show a na to se hodně těším, protože když jsem byla malá, tak jsem tyhle soutěže vždy chtěla projít a teď se tam objevím jako porotkyně. Jsem na to hodně zvědavá."

Autor: Jakub Novotný
Foto: Jakub Novotný

Jakou mají dovolenou slavní?

24. června 2008 v 21:18 | www.pikant.centrum.cz |  Ostatní
10.7.2007  3:40

Evropské celebrity prý mají dovolenou dvakrát ročně. Lyžování v Alpách, týdenní projížďka na jachtě. A co naše hvězdy?

Stan? Ani náhodou!
Naprosto jasnou představu má o ideálních prázdninách zpěvačka Monika Absolonová. "Sním o tom, že vyhraju 30. června deset milionů ve Sportce a pak si udělám dva roky prázdnin. Mně by se to aspoň tak líbilo." Pokud náhodou shrábne balík peněz někdo jiný, bude platit varianta B. "Jedeme s přítelem na měsíc do Thajska, respektive máme koupené letenky do Bangkoku, a pak se uvidí. Po návratu jsem domluvená s Lindou Finkovou, že sebou ještě týden někam pláchneme. A kromě toho budu připravovat desku."

Jedno ví Monika jasně. Rozhodně ji neuvidíte pod stanem. "To jsem zkusila naposledy před čtyřmi, pěti lety, kdy jsem vyrazila s kamarády do kempu. A vždycky, když jsem ráno šla s toaletním papírem na záchod, si mě všichni fotili a to už opravdu nechci. Chci si aspoň při dovolené zachovat určitý soukromí."

Nechuť ke kempování ostatně sdílí s operní pěvkyní Evou Urbanovou. "Pod stanem jsem jako malá trávila s rodiči spoustu času a abych řekla pravdu, úplně to stačilo. V mém věku dávám přece jenom přednost pohodlí. Přiznám se, že mi je docela jedno, kam se během dovolené vydám, hlavně když je tam příjemný a pohodlný hotel," tvrdí na téma dovolená slavná operní diva.

Slavík míří na sever
To kolegové zpěváci zjevně upřednostňují chladnější podnebí. "Občas je i tady na mě příliš velké horko, takže si dovedu představit, že bychom odjeli na pár dní třeba do hor. Ideální mi na to připadá Bergen v Norsku, kde jsem se dozvěděl, že 300 dní v roce prší a tudíž je tam přijatelné chladno," plánuje si letní dovolenou mnohanásobný Zlatý slavík Karel Gott.

To Petr Janda patrně koncem prázdnin dokonce na pár dní zavítá na Island. "Žena tam má příbuznou, odstěhovala se tam před pár měsíci, tak bychom ji jeli navštívit." Rozpálené sluníčko a prohřáté vlny - nic pro frontmana Olympiků. "Jestli něco opravdu nemám rád, pak je to tropické vedro. Dodnes si pamatuju, jak jsem trpěl, když jsme si na Kanárech vyrazili do delfinária. Zapomněl jsem si čepici a sluníčko jako na potvoru nejvíc pražilo tam, kde jsem seděl já. Myslel jsem, že nepřežiju," postěžoval si Petr Janda.

Autor: Jiří Kníže

Módní policie: Norisová je zase za hastroše!

24. června 2008 v 20:56 | www.pikant.centrum.cz |  Ostatní
25.5.2008  8:00

Módní policie Pikantu nepřestává hlídat šatník celebrit. Komu jsme tontokrát udělili tučnou pokutu a komu dali zelenou?

Monika Absolonová (31):
Monika jen září. Říká se, že rozkvetla díky známosti s mladým pohledným Vítkem Fialou, členem kapely Lokomotiva, jejíž lídrem je Petr Vondráček. A když je člověk šťastný, tak mu jde všechno od ruky. I výběr šatníku! Monika má kousky báječné sladěné, malé mínus ale od nás má za neupravenou hřívu.

Zuzana Norisová (29):
Zpěvačka a herečka Zuzana Norisová to skutečně přehnala. A musíme říct, že nejenom tentokrát. Jako "hastroš" se obléká už řadu let a marně si lámeme hlavu, proč se tak shazuje. Co dodat?! Tak snad, že oceňujeme smysl pro detail…

Bára Nesvadbová (33):
Spisovatelka a dlouholetá šéfredaktorka jednoho módního časopisu styl oblékání nijak zvlášť neřeší. Preferuje černou a jak je vidno, tak ji kombinuje i s bílou. Přesto je to vkusné :o)

Autor: Petra Nosková
Foto: Petra Nosková, Pavel Gwužď, Profimedia.cz

Chcete slávu? Machrujte jak Kraus mladší!

23. června 2008 v 15:51 | www.pikant.centrum.cz |  Přátelé
26.9.2006  8:56

To je slávy, to je veselí. Stačil jeden rozhovor, jakých jsou stovky denně a z Davida Krause je rázem celebrita první kategorie. Stačilo jediné - nazvat prasetem Eduarda Klezlu, porotce SuperStar.

"Profesor Klezla je vynikající odborník," prozradila nám jeho bývalá žákyně. "Je skvělý," shodli se Richard Krajčo a Monika Absolonová. O některých členech poroty SuperStar můžeme vést dlouhé polemiky. Proč je tam třeba Csáková? To se vlastně neví. A co Hejma? Když podle slov Pavla Zuny chtěl víc peněz, než mu mohla Nova nabídnout? To se taky neví. A raději se ani nespekuluje. Za to když přijde řada na Eduarda Klezlu (45), nikdo nic nenamítá. Je to přece profesor zpěvu, vychoval už desítky zpěváků a o ty nejznámější u nás pečuje stále. Výše jsme zmínili Richarda Krajča a Moniku Absolonovou. Pro úplnost dodejme i další jména!

Ví se o spolupráci s Danem Bártou, Radkou Fišarovou, anebo Bárou Basikovou. Snad už není nikdo na vážkách, že Klezla zkrátka umí. I když mu přezdívají kat, většinou mluví pravdu. Nyní nám do ringu vstupuje David Kraus (26), syn Jana Krause (52), populárního moderátora talk-show Uvolněte se, prosím. V ní je skupina Davida Krause pravidelným doplňkem. O publicitu má band určitě postaráno. Jenže Davidu Krausovi to asi nestačilo. Před několika dny navštívil rozhovor na Frekvenci 1, kde prohlásil, že je Eduard Klezla prase, podvodník a lhář. Co se nestalo? Deník Aha!: "David Kraus: Klezla je prase, podvodník a lhář!", Blesk: "Válka o Klezlu! Zpěvák, nebo tyran?" Super: "David Kraus: Hejma není zpěvák."

Chápete, o co šlo? Pokud ne, vše vám vysvětlíme. Šlo o to upozornit na sebe. David Kraus mohl jednoduše vysvětlit, proč nemá Eduarda Klezlu rád. Vždyť stačilo připomenout, co profesor zpěvu rozhlašoval po konzervatoři. Že je Kraus nerealizovatelný. Mladý hudebník to považuje za zradu. Bohužel přestřelil. Klezla je člověk, který zpěvu rozumí jako málokdo. Navíc se za něho postavil prakticky každý oslovený zpěvák v zemi. Ale co, stalo se. Pravidelnou páteční účast v Uvolněte se, prosím to neohrozí, takže o co vlastně jde. Škoda jen, že nevíme, co by se událo, kdyby podobnými slovy pozdravil Klezla Krause mladšího.

Autor: Mgr. Jan Holoubek

TOP: NEJzajímavější svatby celebrit!

23. června 2008 v 14:51 | www.pikant.centrum.cz |  Přátelé
18.5.2008  9:00

Svatby slavných - to je vždy pro veřejnost velká událost. A celebrity se samozřejmě chtějí předvést. Jaké jsou NEJ svatby?
NEJchudší svatba:
Laďka Něrgešová + Jaroslav Plesl
Kdo na svatbě nejvíc šetřil? Tak to bude nejspíš Laďka Něrgešová (31), která si brala novináře a zástupce šéfredaktora Lidových novin Jaroslava Plesla (34). Jejich svatba se sice konala v na první pohled exotickém místě - v Lederburských zahradách pod Pražským hradem - ale to je oproti exotickým místům, kde se berou jiné české celebrity, v podstatě nic. Svatba Laďky Něrgešové údajně stála pouhých 20 tisíc korun. Půjčené šaty, na oslavě si dokonce i hosté museli platit své jídlo! Ani na ní nepřišlo příliš slavných - snad jen Lumír Olšovský a Monika Absolonová. Nikdo si holt nechtěl platit to, co vypije a sní.

NEJnečekanější svatba:
Karel Gott + Ivana Macháčková
Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva, že se zarytý svobodný mládenec Karel Gott (68) hodlá ženit. Jeho vyvolenou se po desítkách vztahů a dívek, které prošly jeho ložnicí, stala nakonec o neuvěřitelných 37 let mladší (!) Ivana Macháčková (31). Nikdo svatbu nečekal, nikdo o ní nemluvil a odehrála se za velmi přísného utajení. Celý obřad se odehrál v americkém městě Las Vegas a Karel Gott na svatbě ani trošku nešetřil. Jenom svatební šaty Ivany stály podle odhadů předních módních návrhářů kolem 150 tisíc korun. Samotný obřad proběhl v luxusním hotelu Bellagio, kde se ženil mimo jiné také Elvis Presley, měli vlastní VIP vstup a výtah do svého apartmánu. A k dispozici jim byla také limuzína pro dopravu po městě. Prostě svatba jak se patří!

NEJdepresivnější svatba:
Veronika Žilková + Martin Stropnický
Svatba by měla být jedním z nejšťastnějších dnů života těch, kteří se spolu berou. Herečka a moderátorka Veronika Žilková (46) jí už ovšem prožívala potřetí, její muž Martin Stropnický (50) také není v ženění žádným nováčkem. Jejich svazek navíc následoval po tragických událostech, kdy jim v nemocnici zemřel syn kvůli tomu, že se narodil s vrozenou vadou zvanou brániční kýla. Když k tomu připočteme sychravé dubnové počasí, poněkud strašidelné prostředí (brali se v temné barokní kapli svaté Kláry uprostřed vinice areálu pražské Botanické zahrady) - prostě nic moc svatba.

NEJluxusnější svatba:
Romana Vítová + Petr Jákl
Unikátní místo svatby, obrovský rozpočet a nádherný pár. Petr Jákl (33) zařídil svou svatbu na skutečně exkluzivním místě - konala se totiž v Obecním domě, kde se zatím žádná svatba jakživ nekonala. Petr Jákl a Romana Vítová byli tak úplně první, i když šlo v podstatě co se návštěvnosti týče o docela skromný obřad. Přítomno bylo jen čtrnáct lidí z příbuzných a nejbližších kamarádů dvojice. Zajímavá je ale cena obřadu. Pronájem prostor v Obecním domě se může klidně vyšplhat na jeden milion korun za den. Svatebčané měli pronajato spoustu prostor, k tomu číšníky, jídlo a dokonce i večerní párty. Celkové náklady na svatbu se odhadují kolem půl milionu korun a více!

Autor: Aleš Harazim

Duo Suchoš-Geňa má vlastní knihu! Co v ní je?

23. června 2008 v 14:37 | www.pikant.centrum.cz |  Přátelé
25.9.2006  9:02

Michala Suchánka & Richarda Genzera není třeba představovat - stali se doslova kultovními postavami českého humoru. Nyní chtějí zabrnkat na intelektuálnější notu: vydávají první knihu!

Satirický televizní pořad Tele Tele vystřelil oba zmiňované mezi stálice české zábavy. Jejich parodická show, ukazující "televizní zákulisí tak, jak ho neznáte" a "televizní pořady v podobě, v jaké by je nikdo jiný nevysílal", se stala jedním z nejoblíbenějších zábavních programů komerční televize Nova. I přes několik let trvající vysílání se stále najde dost materiálu, který nebyl zužitkován. Dokazují to i jejich beznadějně vyprodaná zájezdová představení, kde Michal Suchánek (41) a Richard Genzer (39) vypilovali své monology a přednášky, v nichž navazují na to nejlepší z televizního Tele Tele.
Po úspěchu v televizní zábavě se populární baviči rozhodli svůj svérázný humor prezentovat také v literární podobě. V nové knize Chytrost nejsou žádné čáry svým fanouškům předkládají výběr toho nejlepšího: příběhy z deníčků, výletů, veselé pohádky, vtipné reklamy, parodie, texty k písničkám, dokonce i pokus o muzikál a divadelní hru! Historky o tom, co se v české společnosti stalo, nebo mohlo stát, co kdo řekl, nebo říci mohl. "Když mi bylo dvanáct, psal jsem si deníček, ale vydržel jsem to jen dva dny. Ale ukázky z něj jsou pochopitelně součástí naší knihy," směje se autor Michal Suchánek, který se k svému velkému překvapení stal spisovatelem. Čtenáře však oblíbený herec neláká jen na "vysloveně kvalitní texty", ale také na množství fotografií.

Na čtvrteční křest knihy, jejímž kmotrem byl hokejista Dušan Salfický, se do klubu Solidní nejistota v Praze přišla podívat i spousta příznivců autorů z řad českých celebrit. "Suchoše mám ráda od dob, kdy jsem ho poprvé viděla ve filmu Sněženky a machři," přiznala nám jedna z účastnic slavnostního křtu, zpěvačka Monika Absolonová. "A Geňa je můj kolega v muzikále Kleopatra. Sice jsem ještě neviděla ani jednu stránku z jejich knížky, ale pravidelně se koukám na Tele Tele a pokud to bude aspoň z poloviny tak dobrý, tak to stojí za to si to koupit!" dodává Monika, která si jako velká fanynka nechala jeden výtisk knihy podepsat.

Autogramiáda knihy Chytrost nejsou žádné čáry proběhne 9. října 2006 od 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském nám. 41, Praha 1.

Autor: Kristýna Novotná
Foto: Atlas.cz, Nova