Květen 2008

Kouzelný zpěv KRÁLOVEN!

28. května 2008 v 21:07 | www.blesk.cz |  Akce
07.01. 10:00

Málokterý koncert vzbudil tolik pozornosti jako koncert Královen muzikálu, který se uskutečnil v karlínském divadle a jehož výtěžek putoval na konto nadace Kapka naděje.

A proč tolik napětí a vzrušení? Vždyť se tam měla potkat Leona Machálková a Vendula Svobodová, kolem nichž vypukla nedávno mediální bouře ohledně údajného milostného trojúhelníku s Karlem Svobodou. Obě dámy si však s pikantní situací poradily s grácií, a tak se žádný skandál nekonal.

Přesto měl koncert trochu dramatický průběh, na poslední chvíli totiž odřekla své vystoupení zpěvačka Iveta Bartošová (údajně kvůli nemoci) a pro ztrátu hlasu i Bára Basiková. Konec byl v tomto případě šťastný, pro nadaci se podařilo vybrat 1 850 000 Kč. Vendula Svobodová v přátelském obejmutí s Janisem Sidovským. A přitom se šířily fámy, že Janis odmítl pro Kapku naděje pracovat!

Leona Machálková a Helena Vondráčková podtrhly slavnostní ráz večera luxusními šaty. Monika Absolonová zazpívala společně s Petrem Kolářem.

Vendula Svobodová je ředitelkou nadace Kapka naděje, pro kterou byl koncert uspořádán. Nadace pomáhá dětem s onemocněním leukémií. Monika Absolonová s rodinou. Leona Machálková neodmítla vystoupit pro nadaci Venduly Svobodové ani po zprávách o avantýře s Karlem Svobodou. Zpěvačka Ilona Csáková odjela hned po koncertu na mejdan muzikálu "Angelika" do Průhonic. Na koncertě zazpíval i stříbrný slavík Petr Kolář. Pro Kapku naděje zazpívaly zpěvačky Dasha, Leona Machálková, Helena Vondráčková, Monika Absolonová a Ilona Csáková. Producentem koncertu byl Janis Sidovský.
"Královna" modelek Milada Karasová si rozuměla s podnikatelem Petrem Kovarčíkem.

Konečně šťastná Absolonová: Vítek je můj osud!

28. května 2008 v 21:02 | www.blesk.cz |  Přátelé
Dnes 05:00

Zpěvačka Monika Absolonová (32) si tak užívá vztah s baskytaristou kapely Lokomotiva Vítkem Fialou, že o něm vykřikuje do světa. Místo toho, aby si chránila soukromí, jako obvykle, Vítka vychvaluje.
"Je chytrý, krásný a vtipný," nešetří Monika superlativy. S pohledným baskytaristou byla Monika poprvé viděna v únoru na premiéře muzikálu Tři mušketýři a od té doby jsou jako hrdličky.

To, že spolu chodí, ale potvrdit nechtěla. Po čtyřech měsících to konečně přiznala. Chtěla se zřejmě ujistit, že jejich vztah vydrží. "Vítka mi do cesty přivedl osud," potvrdila Monika Blesku.

Zpěvačka nemá na muže štěstí. Bývalý manžel, hokejista Václav Eiselt (34) ji podváděl, další dva oficiální partneři - restauratér Jaroslav Haštava (34) a realitní makléř Tomáš (28) - se nedokázali přizpůsobit zpěvaččině kariéře.
Všichni v okolí Moniky věří, že s mužem ze stejné branže by to mohlo konečně klapat.

Autor: Saša Šeflová

Monika Absolonová – on-line rozhovor se zpěvačkou 2. část

28. května 2008 v 20:46 | www.zena.centrum.cz |  Rozhovory
10:53 | 28.5. autor: asta Otázka: Co děláte, když nepracujete? Zajímalo by mě, co vás baví? Dík
Monika Absolonová: vzhledem k tomu, že od září do června pracuju takřka nonstop, tak mi na klasické koníčky, výlety, nezbývá čas.Ale ráda chodím do kina, do kaváren:), ráda vařím a hlavně peču a spím:)

10:56 | 28.5. autor: arianka Otázka: Která role tě nejvíc baví a proč? A který kostým máš nejradši?
Monika Absolonová: Nevím jestli nejradši, ale nejkrásnější mi přijde zlatý kostým Kleopatry. takhle se to nedá hodnotit, všechny role mám ráda, proto je hraju:)

10:57 | 28.5. autor: janka Otázka: Moniko, vždycky ti to moc sluší. Kde se oblékáš? Máš stylistku? Jaké oblečení tě baví? Ahoj Janka
Monika Absolonová: Janko, děkuju.Moje maminka dnes ráno měla jiný názor:)Stylistu jsem měla, Dana Procházku, který bohužel už není. A jak jsem zjistila, tak je nenahraditelný.

10:57 | 28.5. autor: Nina Otázka: Ahoj Moniko, jste s tim Vitkem Fialou nebo ne? A pravdu...:-))) Krasnej chlap...
Monika Absolonová: Nino, na to se mi těžko odpovídá. máme s Vítkem vztah, jaký jsem ještě nezažila... Máme heslo, že spolu nechodíme, ale žijeme. Jestli tomu nerozumíš, buď v pohodě, já ani on taky ne:))

10:59 | 28.5. autor: Beny Otázka: Ahojte Moniko, jak se Vy sama staráte o svá prsa?
Monika Absolonová: Natírám si je krémy od Avonu:) Na vyšetření jsem ještě nebyla.

11:00 | 28.5. autor: víťa Otázka: Moniko, kam se chystáte v létě? Bude pracovní nebo odpočinkové?
Monika Absolonová: Napůl pracovně, napůl odpočinkově. Vím jediné, že jedu k moři, ale ještě nevím kam. A s holkama do lázní. A to bude peklo:)

11:02 | 28.5. autor: Emilka Otázka: Moniko, viděla jsem Vás v Divadle Radka Brzobohatého, díky za perfektní zážitek. :-))) Jak si udržujete tak štíhlou postavu, vždycky jste takové nebyla...Zřejmě taky přišel nějaký den D nebo jak jste to dokázala?
Monika Absolonová: Emilko, přišel den D a to byla před 6 lety Kleopatra a hrozba, bu´d zhubneš a budeš budeš hrát, nebo nic.Tak jsem se přestala přejídat. Neříkám, že to stále dodržuji, nicméně už si dávám pozor.

11:26 | 28.5. autor: Košatka Otázka: Zdravím Vás Moniko, mám dotaz. Bavíte se s Pepou Vojtkem a s Jovankou Skrčeskou po tom, co se v médiích začal řešit jejich soukromý život do kterého ostatním ale vůbec nic není?
Monika Absolonová: košatko, a když ostatním do toho nic není, tak proč se ptáte? Bavím se vždy s těmi, kteří jsou mi milí.

12:23 | 28.5. autor: Jana Otázka: Dobrý den, moc jste se mi líbila v Kleopatře, Třech mušketýrech i Noci na Karlštějně. Bohužel v Angelice jsem na vás nikdy štěstí neměla, ale doufám, že budete hrát a zpívat v derniéře 28.6., kam už mám koupené lístky. Hezký den :-)
Monika Absolonová: ano, hraju:)

12:50 | 28.5. autor: Katka Otázka: Jste silná žena, která už sama několik bojů (i když zdaleka ne tak zásadních) v životě vyhrála. Co byste lidem, které postihla nějaká zákeřná nemoc, jako je třeba rakovina, poradila? Jak to všechno nevzdat?
Monika Absolonová: Poradit lidem v takové situaci opravdu nemůžu, protože jsem ji nezažila. Můžeme jen držet palce, aby v sobě našli dostatek síly a odvahy se této nemoci vzepřít a hlavně by je mělo podporovat celé jejich okolí.

13:04 | 28.5. autor: Móňa Otázka: Ahojte Mončo, vypadáte bezvadně. Držíte nějakou dietu? A pokud ano, můžete napsat víc? :-) Díky!A držím palce!
Monika Absolonová: Moni, když je potřeba zhubnout, tak po páté hodině nejíst.

13:06 | 28.5. autor: Kaccena Otázka: Dobrý den,posílala jsem Vám dopis na adresu divadla Broadway,jen jse se chtěla zeptat jestli Vám došel,jmenuji se Kateřina Vernerová.Děkuji mooc:-) jste nejlepší zpěvačka na světě:-) viděla jsem Vás v muzikálu Angelika a potom jsem měla tu možnost se s Vámi vyfotit,byl to nejhezčí den v mém životě,DĚKUJI Vám za to:-)
Monika Absolonová: Kačenko, děkuju moc:) O prázdninách se chystám na všechny dopisy odpovědět.

13:09 | 28.5. autor: Léňa Otázka: Krásný den, Moniko* Sluníčko svítí a se životem se nedá dělat nic jiného, než jej žít...a když k tomu někdo zpívá tak krásně, jako Vy, je všechno nějak pěknější. To musí být přece nádherný pocit, takhle hladit lidi :-) Kam si utíká pro pohlazení Monika Absolonová? Děkuji a posílám hodně štěstí* Léňa
Monika Absolonová: Leni, děkuji...pro pohlazení si chodím k dobrým lidem:)A naštěstí mám to štěstí, že je kolem sebe mám....

13:14 | 28.5. autor: Radka Otázka: Moniko, co nějaké děti? Neplánujete?
Monika Absolonová: V budoucnosti bych moc ráda měla děti.

13:15 | 28.5. autor: Muzikant Otázka: Ahoj Mončo, která deska konkurence Ti nejlíp zvedne náladu?
Monika Absolonová: řeknu ti, co mám v autě. Dana Bártu a výběr k filmu Deník Bridget Jones.

13:16 | 28.5. autor: Verča Otázka: Dobrý den, Moniko. Byla jsem s přítelem v divadle v Bráníku na představení "Den na zkoušku", kde jste naprosto excelentní! Činohra Vám očividně sluší, nebojíte se shodit a táhnete celé představení. Neuvažujete o tom, že by jste se divadlu samotnému věnovala víc? Verča
Monika Absolonová: Milá Verčo, děkuju moc, ale herečkou se být necítím. Mám vždycky blbej pocit, že to kolegům zkazím, takže děkuju za pochvalu. Nicméně se činohře nebráním.

13:18 | 28.5. autor: merlin43 Otázka: p
Monika Absolonová: budu:)

13:23 | 28.5. autor: Ivana Otázka: Dobrý den,Moniko,chci Vám jen popřát hodně štěstíčka.Jste hrozně milá a děkuju dodatečně za setkání po Angelice.Na poslední opět budu a moc se na Vás těším,jen je škoda,že už končí.Krásný den a ať se Vám stále daří
Monika Absolonová: děkuju moc, vám taky:)

13:23 | 28.5. autor: merlin43 Otázka: ještě jsem se chtěl zeptat, jak Vám chutnalo Mojito na Stodolní? :o)))
Monika Absolonová: Merline, moc! Stodolní je úžasná!!!!

13:24 | 28.5. autor: vera Otázka: jeste jeden dotazek: Moni,na AVON se spolu budeme moc videt?Nebo mas nejaky VIP sektor:)
Monika Absolonová: Nemám VIP sektor:)

13:26 | 28.5. autor: zvědavka Otázka: Dobrý den Moniko, myslíte že prostředky, které se díky pochodu nashromáždí pokud avůbec ano) skončí opravdu tam, kde mají? Dostáváte za pochod honorář?
Monika Absolonová: Zvědavko, za Pochod ani za žádnou propagační akci s ním spojenou, ani z Avon hodinek, nemám ani korunu. Je to z mé strany opravdu charita. Avon je v tomto ohledu tak profesionální, že vím, že utržené prostředky jdou tam, kam mají:)

13:31 | 28.5. autor: March Otázka: Zdravím Vás Moniko, chystáte se nazpívat nějaký duet? Co třeba s mladým a talentovaným zpěvákem Karlem Gottem? :) Mějte se krásně...
Monika Absolonová: Milá March, jestli bych s někým kdykoli nazpívala duet, tak je to právě Karel Gott.

13:31 | 28.5. autor: Kača Otázka: Ahoj Moniko,
lichotit Ti již nebudu, to udělali ti přede mnou (ale souhlasím :-)), ale zeptám se Tě, co si myslíš o nesmyslech, které se lidé dočitájí o Tobě a různých Tvých kolezích v bulváru? Dá se proti tomu nějak účinně bojovat? Nemůžete nezodpovědným novinářům vyhlásit válku?
Monika Absolonová: Myslím, že to úplně nejde. Moje povolání novináře potřebuje a na druhou stranu, oni potřebují zpěváky a spol:) Všude ve světě bulvár funguje....Teď jde jen o to, na jaké úrovni. Bohužel, dokud je poptávka, bude i nabídka.

13:41 | 28.5. autor: Pavel Otázka: Děkuji, s tou fotkou na pochodu budu počítat, tak snad si na mě vyhradíte nějakou vteřinku času. A poslední věc. Párkrát jste přidala větiču do diskuse na neofic.ABS stránkách. Pokud budete mít více času, tak tam písejte častěji. Je strašně příjemné vidět, že jste s fanoušky v kontaktu i na internetu a všem to udělá radost. Děkuji a těším se.
Monika Absolonová: Pavle, není to tak dlouho, co jsem se naučila používat internet...teď jsem mačkala nějaké čudlíky a už mi doma zase nejde. Až donutím někoho k nápravě a půjde, hned se připojím:) Pěkný den.

13:43 | 28.5. autor: kiki Otázka: jaka je Tva nejoblibenejsi zpevacka?
Monika Absolonová: Teď mě nikdo konkrétní nenapadá, že by já?!:))))
Děkuji všem za milé dotazy a přeji vám krásné léto plné slunce:)Monika

Monika Absolonová – on-line rozhovor se zpěvačkou 1. část

28. května 2008 v 20:46 | www.zena.centrum.cz |  Rozhovory
Dnes na vaše otázky odpovídala muzikálová hvězda a patronka Avon Pochodu, Monika Absolonová.

Moniku známe z krásných rolí v řadě úspěšných muzikálů. Od roku 1995, kdy se objevila v Draculovi, jde z role do role. Rebelové, Tři mušketýři, Noc na Karlštejně, Kleopatra, Angelika. Vedle toho má na svém kontě i pět sólových alb. Je v jednom kole, ale přesto jí vedle zpívaní a hraní zbývá čas na podporu projektu, který pomáhá ženám v boji proti zákeřnému nepříteli - rakovině prsu.

Monika je patronkou a tváří projektu Avon proti rakovině prsu. Každoročně vystupuje v rámci Avon Pochodu ale teprve v minulém roce si celou trasu prošla sama.

"Celý pochod jsem poprvé absolvovala právě až vloni, předtím jsem vždycky musela hned odjet na další vystoupení. Byl to pro mě úžasný zážitek. Když vidíte několik tisíc lidí a všichni mají na sobě něco růžového, uvědomíte si, že síla je v té jednotě. Možná to zní pateticky, ale na mě to velmi zapůsobilo, a tak si i letos termín pochodu v divadle vyhrazuji. Nejsilnějším zážitkem pro mne byly dračí lodě, na nichž přijely ženy, které v boji s rakovinou zvítězily, a posílaly po vodě okvětní lístky za ty, které svůj boj prohrály. V tu chvíli jsem měla tak stažený krk, že jsem sotva mohla zpívat. Uvědomila jsem si, že přesně tohle má smysl."

Pojďte společně s Monikou Absolonovou na AVON POCHOD proti rakovině prsu. V pořadí již osmý ročník odstartuje v sobotu 14. června 2008 v pravé poledne z dolní části Václavského náměstí v Praze. Pro účastníky pochodu je připraven kulturní program na startu a také v cíli, který bude v areálu O2 Žlutých lázní v Podolí.
6:51 | 20.5. autor: Jitka Otázka: Dobrý den Moniko,stárnutí je jediná spravedlnost na světě.Dotaz,že ani Avon už Vám nepomůže,může ženě napsat jen hulvát.
Když je člověk mladý a jde na nějakou akci,mejdan,tak 3dny flámuje a 1den se léčí.
A člověk,který "už cosi pamatuje",flámuje 1den a 3dny se léčí. Jak je to u Vás? Pozn.U nás už muži po 30-tce tvrdí,že "cosi pamatují".
Monika Absolonová: Dobrý den. Mám to tak, že jako dvacetiletá jsem moc nepařila, takže teď doháním, co se dá:)A vzpamatovávám se dlouho.

7:24 | 20.5. autor: aja Otázka: Dobrý den, chystáte nějakou další muzikálovou roli? Kde vás můžeme v nejbližší době vidět vystupovat. Děkuji aja
Monika Absolonová: Dobrý den Ájo, te´d bude končit sezona a chystá se derniéra Angeliky. Od září by se měla vrátit Kleopatra.takže budu v Kleopatře, Třech mušketýrech, v Noci na Karlstejně a činohře Den na zkoušku v Branickém divadle.

9:58 | 20.5. autor: Korny Otázka: Ahoj Moniko, všechno nej k zítřejšímu svátku a hodně úspěchů v kariéře a hlavně v životě :).
Monika Absolonová: Děkuju moc.

10:01 | 20.5. autor: miráně Otázka: Ahojky Mončo, nechceš s náma jet v létě na vodu?
Monika Absolonová: Díky moc, na vodě jsem ještě nebyla! Ale už jedu s holkama do lázní a k moři, tak ti nevím, jestli to stihnu:)

10:30 | 20.5. autor: Monika Otázka: Ahoj Moniko, jaka je tvoje nejoblibenejsi sexualni poloha? :-]
Monika Absolonová: Nezlob se, ale to ti fakt nepovím:)

7:09 | 27.5. autor: Tony Otázka: Zdravím Vás slečno Absolonová, mohl bych se zúčastnit této akce a dát si s Vámi kávu? Moc Vám držím palce. Na tuto zákeřnou chorobu mi zemřela v roce 1981 ve svých 29 letech sestra. Proto Vás i celou akci podporuji. Mějte se hezky.
Monika Absolonová: dobrý den, Tony. Co se stalo vaší sestře je mi moc líto...ale bude fajn, když se Pochodu zúčastníte a třeba i tu kávu stihneme:)

7:46 | 27.5. autor: Alex Otázka: Ahoj Moni, jak si udržuješ kondici? kolik teď vážíš a kolik měříš? a papkáš všecko? Co říkáš na některé vychrtlé kolegyně, co pro postavu udělají cokoliv? Díky, Alex
Monika Absolonová: Alex, měřím už dlouho pořád stejně, a to 172 cm a vážím jak kdy:) Teď 58. Bacha, začala jsem cvičit a baví mě to. Jen se obávám, že je to jen díky tomu, že mám fešáka trenéra.

7:47 | 27.5. autor: Ohryz Otázka: Čím Vás před časem okouzlil Ali Amiri natolik, že jste s ním skončila v posteli?
Monika Absolonová: Já jsem byla s Alim v posteli? vím bezpečně, že jsem s ním pravidelně v divadle:)

8:30 | 27.5. autor: elen-a Otázka: V loni jsme se setkaly na AVONpochodu, letos se opět moc těším. CHtěly jsme si opět s dcerou nechat podepsat CD, ale žádné nové jsme nazaznamenali, můžeme se těšit v blízké době na nové CD??
Monika Absolonová: Dobrý den, Eleno. Jsem ostuda, nové CD opravdu ještě není, ačkoli ho slibuji už čtyři roky. Ale jednu píseň už novou hotovou mám. A pak ještě pár v merku. tak doufám, že do konce roku, snad tohoto, nové CD vyjde:)

9:15 | 27.5. autor: Fanousci Otázka: Ahoj Moni!Muzeme se zeptat,jestli budes hrat v nejakem dalsim muzikale?Dik Pa
Monika Absolonová: jak už jsem psala, budu hrát od září v Kleopatře, a dostala jsem nabídky na Monu Lisu a na obnoveného Draculu.

13:15 | 27.5. autor: Nesmely Otázka: Ahoj Moniko jak to delas ze jsi stale tak puvabna a krasna? Co by mel muz udelat proto aby ziskal takovou zenu jako jsi ty?
Monika Absolonová: Milý Nesmělý....myslím si, že mi příliš lichotíš, ale děkuju. Nevím, co by měl udělat, ani jak by měl vypadat. jen vím, že musí přeskočit jiskra:)

16:13 | 27.5. autor: TheLionKing Otázka: Ahoj Moniko, Rad se s vami projdu nejen v sobotu 14.6., ale i jinou dobu, case a místě. Líbíte se mi již dlouhou dobu, ale jsem nesmělý. Pevné nervy a stálou sílu v hlase, preji
Monika Absolonová: Tak se těším, že 14.6. se oba projdeme pro výbornou věc! Děkuji, pevné nervy v poslední době potřebuji. Pěkný den.

18:03 | 27.5. autor: Pavlína Otázka: Ahoj Moni, Tady Pavlína z Moravy, co se nemá stříhat :-)) Jenom jsem Tě chtěla pozdravit a zeptat se, jak se těšíš na derniéru Angeliky? :-) Já tam budu, tak se snad uvidíme :-) Doufám :-) Moni, měj se moc hezky a jestli budeš chtít, zase Ti přivezu nějaké naše společné starší fotečky :-) Hezký den!!Papa Pavlína
Monika Absolonová: Ahoj Pavlínko. Nestříhej se:))na derniéru se netěším, protože budu, jako vždy, když něco končí, dojatá. Ale na prázdniny se těším velmi. To je super, že přijedeš!

18:12 | 27.5. autor: věra Otázka: Ahojky Mončo, koukám samé lepší dotazy:D Taky jsem pouze chtěla pozdravit a popřát mnoho štěstí k dalším představením.Na posledním představení Angel taky budu, tak taky doufám, že se uvidíme..
Monika Absolonová: Tak to je fajn, že tam budeš, já taky:) Děkuju a pěkný den.

19:47 | 27.5. autor: dm-fans Otázka: Ahoj Moní,nemám ani dotaz ,spíše konstatování.Jsi moc půvabná,milá holka,nádherně zpíváš.Je tady dle mého názoru takových málo.Jsi super a měj se moc nádherně.Pa pa..
Monika Absolonová: Děkuju moc!!!:))

20:16 | 27.5. autor: monika Otázka: ahoj moniko moc ráda poslouchám tvoje CD výjde v blízké budoucnosti nové? Ještě bych se chtěla zeptat jaká je tvoje oblíbená knížka a žánr? ale ty asi na četbu moc času nemáš co?:-) všem přeju příjemný zbytek týdne s pozdravem Monča
Monika Absolonová: ahoj Mončo, jak už jsem psala, nové CD snad stihneme do konce roku. mám ráda romány a ted mi brácha k svátku dal P.S. Miluju tě, takže se těším na prázdniny, protože to je jediné období v roce, kdy čtu knihy.

20:40 | 27.5. autor: Fijalka Otázka: Zdravím, tady ukecaná Léňa Fijalka:)chci jenom pozdravit a popřát všechno nej nej nej k svátečku, páč mě nenapadá žádná otázka:)těším se, až se uvidíme.papa a pozdravuje tatínek
Monika Absolonová: Děkuju moc, Fialko. Zdravím všechny!

21:21 | 27.5. autor: Honza Otázka: Ahoj Mončo, měl bych jeden dotaz co máš radši Tanga bo kalhotky?? díky za odpověd;)
Monika Absolonová: Jak kdy, Honzo. Co ty:)

22:31 | 27.5. autor: jana Otázka: ahoj moniko, dlouho jsem premyslela jako ti mam polozit otazku, ale tech dostavas denne spousta, protoze lide jsou zvedavi, takze ja ti preji hodne lasky a hodne slunicka, protoze jak se neda zit bez lasky, tak se neda zit bez slunicka.pa
Monika Absolonová: Jani, děkuju moc. i tobě přeji, aby se ti žilo krásně, protože o tom to je:)

22:48 | 27.5. autor: AjA Otázka: Ahoj Mončo, moc se těším na poslední Angeliku, určitě to bude i po třetí úžasné :o). Jen díky muzikálu a Tobě jsem se odhodlala přečíst celou tu ságu Angeliky - nádhera. Ale k otázce - prozradíš nám, co vlastně dělá Tvůj často zmiňovaný bráška? Zdraví Alča
Monika Absolonová: Můj brácha studuje vysokou - mezinárodní vztahy. jinak jezdí na skatu, mě vozí na vystoupení a je neustále zpruzen:) Ale i tak ho zbožňuju.

23:03 | 27.5. autor: Baletka Otázka: Ahojky, moc ses mi líbila v muzikálu Tři mušketýři :) Byl to moc krásnej muzikál..
Monika Absolonová: Milá Baletko, děkuju.

0:10 | 28.5. autor: Pavel Otázka: Hezký den. Bude na Avon pochodu, nebo i případně na derniéře Angeliky možnost získat Váš podpis, nebo se s Vámi dokonce vyfotit? Na Angelice jsem byl už několikrát, ale nikdy jsem Vás po představení nepotkal. Tu fotečku bych si moc přál. Děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů. Pavel, okr.Benešov
Monika Absolonová: Pavle, na Avon pochodu určitě. těším se:)

8:01 | 28.5. autor: Vidlak Otázka: Vitaj dcerko, ty si pry nejaka zpevacka, ale v zivote sm ta necul.
Monika Absolonová: Vidláku, to se taky může stát.

9:30 | 28.5. autor: Ivka Otázka: Dobrý den budete i letos chodit celou trasu Avon pochodu?Děkuju
Monika Absolonová: Dobrý den, Ivko. Projdu určitě celou trasu a těším se!

10:02 | 28.5. autor: Jana Otázka: Ahoj Moniko, vzdycky, kdyz si o sobe v bulvaru neco nepekneho prectes, tak si v vzdycky vzpomen na krasnou vetu z 3. dilu angeliky, jenom osklivym a hloupym nikdo nezavidi!!! doufam, ze mi rozumis
Monika Absolonová: Milá Jani, děkuji. Rozumím. Tuhle větu mám taky ráda:)

10:22 | 28.5. autor: MIG Otázka: AHOJKY MONCO JSES FAKT KUSANEC.
Monika Absolonová: MIGu, díky moc:)

10:49 | 28.5. autor: mína Otázka: Moniko, proč jste si vybrala zrovna Avon kampaň? Setkala jste se ve svém blízkém okolí s touhle nemocí, nebo to byl jiný důod? Dík za odpověď.
Monika Absolonová: Míno, s touhle nemocí přímo ne. A Avon jsem si vybrala pro jejich nadšení, profesionalitu a smysluplnost tohoto projektu.

10:51 | 28.5. autor: simča Otázka: Co chystáte nového v nejbližší době? Nějaký nový muzikál na obzoru?
Monika Absolonová: Simčo, nový muzikál bude zřejmě až v roce 2009 - Mona Lisa, nicméně od září se vrací Kleopatra.

10:52 | 28.5. autor: tad Otázka: Půjedete ten pochod, i když bude lejt?:)
Monika Absolonová: No samozřejmě:)Určitě půjdu!

Gott pokřtil osmdesátku!

28. května 2008 v 20:23 | www.ahaonline.cz |  Přátelé
28.5.2008

Karel Gott (68) křtí své největší hity! Zlatý slavík si včera odpoledne už potřetí vychutnal slavnostní křest nejnovějšího DVD, které mapuje jeho kariéru.
Třetí pokračování se jmenuje Zůstanu svůj a je věnováno osmdesátým letům. Gottovými kmotry se v Hotelu Kampa Stará zbrojnice stali Monika Absolonová, Meky Žbirka, Peter Nagy a Dalibor Janda.

Karle, s vámi kdykoli, vzkázala Absolonová Gottovi

28. května 2008 v 20:16 | www.idnes.cz |  Akce
28. května 2008 19:24

Karel Gott si zazpíval už s mnoha českými i zahraničními interprety, na jednu zpěvačku, kterou obdivuje, se přesto zatím nedostalo. Řeč je o Monice Absolonové.
"Za tu padesátiletou kariéru jsem měl skutečně tu čest zazpívat si se všemi dívkami, které mám rád, se zpěvačkami, kterých si vážím, až na jednu - Moniku Absolonovou," svěřil se iDNES.cz zpěvák, který pokřtil nové DVD s videoklipy z 80. let. "Monika je pro mě prostě zpěvačka, to je křišťál, to jsou stříbřité tóny - jaksi neopotřebované, což ve mně vzbuzuje nádherný pocit," nešetří chválou Gott.
CD Karla Gotta pokřtili Peter Nagy, Monika Absolonová, Dalibor Janda a Meky Žbirka.
Samotná Monika Absolonová se těchto slov nedočkala od Karla poprvé. "On se byl několikrát podívat na vystoupení, ve kterém jsem účinkovala. Vždycky mě právě chválil," vypráví. "A jestli Karel Gott touží po společném duetu, tak vzkazuju: Kájo, s vámi kdykoli," dodává se smíchem zpěvačka, kterou Gott osobně pozval na svůj křest.
Kmotry nového DVD "Zůstanu svůj" byli Meky Žbirka, Peter Nagy a Dalibor Janda. Šlo o silnou trojku, která Gotta v 80. letech na chvíli sesadila z trůnu zlatého slavíka. "Bylo příjemné zvítězit ve Slavíkovi, ale já jsem člověk, který sází na zážitky, mně se splnil sen, že jsem se stal profesionálním zpěvákem," uvedl pro iDNES.cz Peter Nagy.

Těhotná Ivana Gottová s Karlem
Na křtu nového hudebního nosiče nechyběla ani Gottova manželka Ivana, která si na chvíli odskočila od malé Charlotty. "Má hlídání, protože Ivanka nerada chodila se Charlottkou na takové akce. Začalo se proto psát, že něco na tom bude, když s ní nikam nechodí, a tak ji jednou vzala s sebou a hned napsali Ivana Gottová: Předhodila bulváru Charlottku. To znamená, že ať uděláte cokoliv, tak je to dneska špatně," uzavírá Gott, který už se brzy stane opět tatínkem.

Monika Absolonová: Jsem řidič dlaždič, říká zpěvačka

22. května 2008 v 19:37 | www.blesk.cz |  Rozhovory
14.12.2005

Zpěvačka Monika Absolonová nemá právě štěstí na chlapy, takže nemůže spoléhat, že ji budou vozit, kam si vzpomene.

Řídí si proto sama a docela si to užívá. Auto rozhodně nemá pro parádu, měsíčně najezdí kolem 4 tisíc kilometrů, na silnici tráví hodně ze svého života.
Jak jste dělala autoškolu?
"Nadvakrát. Poprvé to byla dost hrozná zkušenost, učitel mě v pátek odpoledne v příšerné zácpě doslova předhodil ostatním rozzuřeným řidičům. Byl to příšerný stres a já to prostě vzdala. Podruhé jsem se přihlásila, když mi rodiče dali auto pod podmínkou, že si do tří měsíců udělám řidičák. Stalo se tak v Břevnově a od té doby jezdím. Potřebovala jsem totiž v autě nahlas poslouchat hudbu, kterou jsem doma na přání našich musela tlumit."

Čím teď jezdíte?
"Mercedesem ML 270."

Jaké bylo vaše první auto?
"VW Polo. Mělo skvělé jízdní vlastnosti a kdybych nepotřebovala něco většího, protože vozím i mé tanečnice a občas i vizážistu Zdeňka Fencla, mám ho doteď."

Podle čeho si auto vybíráte?
"Podle praktického využití a taky samozřejmě podle kritérií bezpečnosti. I když Zdeněk (Fencl) tvrdí, že mi auto slouží vlastně jako šatna, učebna i bar. Jelikož mám 4 dioptrie, oceňuju u velkého vozu, že sedím výš a neoslňují mě protijedoucí auta."

Kolik kilometrů ročně najedete?
"Okolo 50 tisíc. Současné auto mám dva roky a už jsem najela přes sto tisíc kilometrů."

Jakou opravu zvládnete sama?
"Dolít vodu do ostřikovačů a případně ještě dolít olej. Ostatní nechám odborníkům."

Za co dostáváte pokuty?
"Nejvíc za špatné parkování."

Jakou nejvyšší rychlostí jste zatím jela?
"Když jsem měla svůj vůz v servisu, půjčili mi nějaký sporťák. Ani jsem pořádně nepostřehla, že jedu 220 v hodině. Vyděsilo mě to. Okamžitě jsem přibrzdila, protože to už považuju za hazard. Někdy si dopřeju jízdu tak kolem 160 km/hod."

Nadáváte v autě?
"Strašně, jsem doslova řidič dlaždič. Snažím se chovat na silnici slušně, neohrožovat druhé, a když se chlapi za volantem okolo mě chovají jako dobytek, dělají na mě paroháče a jiné posunky, nejdu pro ostřejší slovo daleko."
Jakou hudbu v autě posloucháte?
"Skupinu Kabát."

Kdy jste se v autě nejvíc bála?
"Když jsem jela s Jirkou Kornem. Jeho způsob brzda plyn mi nebyl příjemný. Přitom Jirka nemá bouračky, asi jezdí bezpečně, nicméně se s ním bojím. "

Zažila jste sex v autě?
"A můžu se zeptat, co je vám do toho?"

Máte nějaké auto snů?
"Mám, je to mé současné auto. Neměnila bych."

Máte zkušenost se stopováním a se stopaři?
"Sama nestopuju a stopaře neberu. Bojím se."

Autor: Hana Höschlová

„Gumová“ Helena se dobíjí řízky

17. května 2008 v 19:19 | www.blesk.cz |  Akce
19.12.2005

Přes dvě hodiny tance, muzicírování, stepování a samozřejmě také zpěvu nabídla na svém tradičním vánočním koncertě na Žofíně Helena Vondráčková.
"Nesleze z pódia, nezadýchá se, je jak z gumy a ještě skvěle vypadá!" kroutila nevěřícně hlavou modelka Martina Poulíčková, která na Žofín vyrazila se svým manželem, sporťákem Pavlem Poulíčkem.

Na své letošní vánoční šňůře si však Helena kromě svých oblíbených fláků připravila ještě bonbónek navíc. Kromě hry na konga v Archimédovi si střihla bicí také v písni Jedeme dál, kde ji na klávesy doprovodil Tomáš Savka a na kytaru zase zaválela Monika Absolonová.
Muzikanti z Boom Bandu, který Helenu Vondráčkovou doprovází, se prý nestačili divit. A čím Helena, která ještě den před Štědrým dnem zazpívá sousedům v Řitce, dobila vyčerpanou energii? Řízky! Na rautu, který po koncertu následoval, se podávaly stylově, s bramborovým salátem.

Autor: Helena Cejpová

Monika Absolonová: Mám svou hvězdu!

17. května 2008 v 19:12 | www.blesk.cz |  Ostatní
11.1.2006

Klan příznivců zpěvačky Moniky Absolonové dal svému idolu netradiční dárek. Koupil jí hvězdu.

"Chvilku jsem z toho byla docela paf. Člověk dává nebo dostává nejrůznější materiální věci, ale hvězdy se nedávají každý den," řekla Blesku Absolonová.
Její hvězda září v blízkosti souhvězdí Casiopea a samozřejmě nese její jméno. "Ještě jsem se na ni nebyla podívat, ale počítám, že to napravím co nejdříve a zajdu na Petřín do hvězdárny," přiznala Monika, podle níž jí dárek přinesl štěstí.

"Kromě Mylady ze Tří mušketýrů hraji i v Divadle Radka Brzobohatého v komedii Den na zkoušku, v Hudebním divadle v Karlíně v Noci na Karlštejně, v druhé polovině roku se vrátí na Broadway moje oblíbená Kleopatra a strašně se těším na konec roku, kdy bude mít premiéru nový muzikál Golem a v březnu 2007 další muzikál Angelika, kde bych měla také účinkovat. Prostě, když o tom uvažuji, tak to všechno možná způsobila i moje nová šťastná hvězda," dodala zpěvačka.

Autor: Vladimír Sysel

Absolonová: V Angelice konečně neumřu

17. května 2008 v 19:03 | www.blesk.cz |  Muzikál Angelika
18.1.2006

"Strašně moc se těším na muzikál Angelika, který bude mít v Divadle Broadway premiéru na přelomu února a března příštího roku, kde bych si měla zahrát hlavní roli."

"Když o tom přemýšlím, bude to po delší době poprvé, kdy na jevišti neumřu. Nedobře jsem totiž skončila nejen jako Kleopatra, ale i Milady ve Třech mušketýrech," řekla Blesku Monika Absolonová.
Na plný plyn pracuje na muzikálu skladatel Michal David. Hotov je už ústřední duet Joffreye de Peyrac a Angeliky. "Získali jsme od Francouzů práva, takže lidé uslyší onu známou melodii opět, ale v nové úpravě," prozradil nám David, který uvažuje, že alternantkou Moniky Absolonové by mohla být Leona Machálková. "Zatím jsem s ní o tom nehovořil, ale Leona je jednou z vážných adeptek. Role Joffreye de Peyrac si zahrají a zazpívají Pepa Vojtek a Petr Kolář," dodal skladatel a producent.

"Bude to fajn. Angeliku jsem viděl v kině, je to tak trošku limonáda, ale pokusím se přemluvit Michala Davida a udělám z toho trošku hardrockovou odvazovku," nechal se slyšet Vojtek.

A kulhání? To mu prý nebude dělat vůbec problémy. "Před představením se prostě nechám pokopat na fotbale a nebudu muset nic hrát," dodal se smíchem rocker. Divácky velice atraktivní bude bezesporu role perského prince. V hledáčku Michala Davida na její obsazení jsou Sagvan Tofi, Ali Amiri a Vlasta Horváth. Scénář k Angelice připravuje LiborVaculík a texty písní Lou Fanánek Hagen.

Autor: Vladimír Sysel

Perný týden ve společnosti

17. května 2008 v 18:58 | www.blesk.cz |  Ostatní
21.1.2006

Začátkem ledna měly naše celebrity velmi pestrý program, a protože se s příchodem nového roku hned zase pustily pilně do práce, máme se na co těšit. Tady je malá ochutnávka...

Brodská se vrátila
Ani malá Kordula Stropnická nechyběla u vítání uzdravené Terezy Brodské na place seriálu Ulice. Tereza musela v prosinci z natáčení zcela nečekaně odejít kvůli náročné operaci páteře. Jejím záskokem byla právě Kordulina maminka Veronika Žilková.

Missky přiletěly z Brazílie
Finalistky soutěže Česká Miss 2006 jsou zpátky. Soustředění v Brazílii bylo ve znamení příprav na velké finále, které se koná 17. února. Opálené dívky si kromě práce také užívaly! Jízda v buginách po písečných dunách, divoké tance na nejznámější místní diskotéce La Pirata ve městě Fortaleza a Atlantický oceán patřili prý mezi jejich největší zážitky! V exotické zemi byly poprvé v životě a pobyt od CK Exim Tours si nemohli vynachválit.

Padli si do oka
Jako dvě hrdličky se po společném televizním natáčení pořadu Abeceda k sobě měli Monika Absolonová a Vladimír Hron na autogramiádě knihy Čemu věří slavní v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Oba v ní vyprávějí o svém vztahu k věcem mezi nebem a zamí.
Gott zůstane věrný
Karla Gotta jako moderátora hned dvou akcí: výstavy vlastních obrazů a prezentace fotek prezidenta Václava Klause si nemohl nechat ujít starosta Prahy 5 Milan Jančík. V letohrádku Portheimka se to ostatně osobnostmi z pátého pražského obvodu jen hemžilo. Nechyběl Luděk Sobota, Petr Nárožný a řada lékařů z motolské nemocnice včetně našeho nejznámějšího diabetologa docenta Milana Kvapila. "Prahu 5 a samozřejmě Bertramku bych neopustil," vyvrátil Gott spekulace o tom, že se má stěhovat.

Brejchová se léčila
V předvečer 66. narozenin popíjela Jana Brejchová v Solidní nejistotě čaj s citrónem. "Léčím si hlas, postihl mě chrapot, což teď vůbec nemohu potřebovat," svěřila se legenda českého herectví. Spolu s Pavlínou Filipovskou začaly pod režijním vedením Jana Kačera zkoušet čtyři francouzské povídky. Do "Nejistoty" ale Jana přišla z jiného důvodu. Byla kmotrou Janovy nové knihy Mírnou oklikou.

Bude Šárka Vaňková novou Kleopatrou?

17. května 2008 v 18:52 | www.blesk.cz |  Muzikál Kleopatra
22.1.2006

Muzikál Tři mušketýři v červnu v pražském Divadle Broadway skončí, od příštího roku se přestěhuje do Bratislavy, a na scénu letos koncem září opět vstoupí multimediální show Kleopatra.

"Chystáme zhruba osmdesát repríz a Kleopatru uvidí diváci ve zcela nových kostýmech," řekl Blesku producent Oldřich Lichtenberg.

Ty navrhl Roman Šolc, který oblékl i "mušketýry". Oproti původním budou mnohem více odvázanější a divák nemrava si určitě přijde na své. Více totiž odhalují než zakrývají, takže spolu se skvělou muzikou, písničkami a výpravou to bude skutečná pastva pro oči i uši.
V hlavní roli se představí straronové Kleopatry Monika Absolonová a Radka Fišarová, oslovena byla i Ilona Csáková. "Naopak Basikovou už diváci neuvidí. Bára má mnoho jiných aktivit a z časových důvodů by muzikál nezvládala," vysvětlil Lichtenberg. Jedna novinka se ovšem chystá. Michal David uvažuje o Šárce Vaňkové.

"Je to zatím jen taková myšlenka. Šárku si budu muset vyzkoušet, zda na tu roli má. Pak teprve se uvidí," potvrdil zákulisní informace Michal David. A co na to samotná Šárka Vaňková? "Docela ráda bych si Kleopatru zahrála. Viděla jsem ji na Broadwayi a docela mě to vzalo, takže uvidíme, jak dopadne zkouška a co na to Michal David," uvedla Vaňková.

Autor: Vladimír Sysel

Zavřeli ženu, která neexistuje!

17. května 2008 v 18:46 | www.blesk.cz |  Ostatní
6.2.2006

To tu ještě nebylo! Čeští policisté ani justice si nevědí rady.

V pražské vazební věznici Ruzyně "sedí" kvůli údajným podvodům Sandra Svobodová (23). Fyzicky sice existuje, ale papírově ne! Před třemi roky totiž prodělala změnu pohlaví a není zapsána v žádné matrice!

Do roku 2003 to byl neznámý Martin Svoboda ze Slovenska. Pak se v Německu podrobil plastické operaci a stala se z něj žena. Sandra se pak přestěhovala do Prahy, založila občanské sdružení, které se s posvěcením ministerstva vnitra zabývalo arbitrážemi, tedy mimosoudními vyrovnáními.

Jenže původní doklady nemohla používat a nové neměla. "Žádost o zápis do matriky pod novou identitou jsem si podala. Kdybych se nedostala do vazby, tak je to dávno vyřešené. Celá procedura měla trvat šedesát dní," řekla Svobodová. Jenže byla zatčena a vzata do vazby.

"Vstupní prohlídka byla ponižující, ptali se mě na nejintimnější věci, ale na druhou stranu vězeňský doktor ani nepoznal, že jsem se jako žena nenarodila." Svobodová je prezidentkou občanského sdružení Vnitrostátní a mezinárodní arbitráž ad hoc.

Jako předsedkyně vedla od loňského května asi ve 400 případech rozhodčí řízení a vydávala nálezy. Podle policie k tomu neměla oprávnění. Mezi její klienty patřila i Helena Vondráčková a Monika Absolonová. Podvody si Svobodová měla vydělat 70 miliónů korun, hrozí jí až dvanáct let za mřížemi.
Jedním z důvodů, proč je ve vazbě, je i to, že vystupovala právě pod jménem Sandra Svobodová, i když na to neměla úředně právo. "Jméno jsem si změnila jako plnoletá. Vždycky jsem cítila, že jsem žena. Takovou postavu, jakou mám dneska, jsem měla už v pubertě," svěřila se ve vazbě Blesku Svobodová.

Operací si splnila svůj sen. "Kromě dvou zásadních operací nemám žádnou plastiku. Pouze jsem si nechala trochu zvětšit prsa," vysvětlila. "Rozhodně ale nejsem žádný mimozemšťan! Nemám tři prsa ani čtyři ruce," rozčiluje se.

Podle svých slov přišla pobytem ve vazbě o lidskou důstojnost, čest, přátele a byt. "Jsem pod antidepresivy. Pravidelně navštěvuji psychiatra i psychologa," popsala své pocity Svobodová. Dostává spousty dopisů. "Přišla mi dokonce jedna nabídka k sňatku," svěřila se.

Autor: David Hluštík

Helena si notovala s Monikou

17. května 2008 v 18:40 | www.blesk.cz |  Den na zkoušku
21.2.2006

Helena Vondráčková (58) přišla do Divadla Radka Brzobohatého a herci z ní měli pěkně nahnáno!

Monika Absolonová, Laďka Něrgešová, Radek Valenta a Jan Maxián, kteří hrají v hudební komedii Lumíra Olšovského "Den na zkoušku", měli hlavně obavy, aby je zpěvačka nezpražila sžíravou kritkou...
Jenže ta byla přímo nadšená. "Moc se mi to líbilo. A Monika zpívala krásně," rozplývala se po představení Helena, která stihla před začátkem se svým manželem Martinem Michalem (46) dokonce zaskočit do zákulisí, aby herce pozdravila. "Helena Vondráčková je asi jediná bytost, ke které mám typicky fanouškovský vztah," usmíval se režisér a autor hry Lumír Olšovský. "Proto jsem po celé představení trpěl, přál si, aby se povedlo, a s úzkostí jsem sledoval její reakce," dodal.

A mohl být spokojený! I když byli herci ze začátku pěkně nervózní, trému překonali. "Jsem nezpěvačka, takže pro mě bylo docela těžké zpívat před takovou osobností, jako je Helena Vondráčková," svěřila se Blesku herečka a moderátorka Laďka Něrgešová.

Autor: Marek Kožušník

Absolonová: Konečně přežiju!

17. května 2008 v 18:32 | www.blesk.cz |  Akce
23.2.2006

"Už jsem z toho měla pomalu mindrák."

"V Kleopatře jsem tiše zesnula na hadí uštknutí, ve Třech mušketýrech mi pro změnu usekli hlavu. Prostě v poslední době jsem žádné představení nepřežila. Teď mě konečně nechají na jevišti vydovádět až do konce," řekla Blesku Monika Absolonová (29), která bude hrát hlavní roli v připravovaném muzikálu Angelika.
Jedna z písní, v podání Moniky a Pepy Vojtka, který si zahraje hraběte de Peyraca, zazněla i na závěr velkolepé hudebně taneční show, kterým si Divadlo Broadway připomnělo čtvrté výročí svého vzniku.

Na oslavu dorazila i zářící Ivana Macháčková, která se utěšeně kulatí a velice jí to sluší. To koneckonců ocenil i zasloužilý otec Bohouš Josef, ale i Petr Kolář, Petra Janů, Zuzka Norisová či Ilona Csáková. Ta dokonce neodolala a láskyplně pohladila rodícího se a občas netrpělivě kopajícího potomka Karla Gotta.
Na scéně i v nedalekém divadelním baru to skutečně žilo. Ten, kdo nevystupoval na scéně, sledoval s pivkem či minerálkou v ruce s napětím čtvrtfinálový hokejový zápas olympijského turnaje Česko - Slovensko, či se věnoval sportu aktivně a třeba jako Petr Kolář s Marianem Vojtkem vrhal šipky. Prostě paráda v hledišti, na jevišti i v osvěžovně.

Autor: Vladimír Sysel

Telefony jen pro blondýny

10. května 2008 v 19:56 | www.blesk.cz |  Akce
3.3.2006

Jediná Kateřina Herčíková (uprostřed) byla výjimkou mezi dámami ze showbyznysu, které si značka Motorola vybrala pro prezentaci nových telefonů, které navrhla Paris Hilton.

Růžovoučká "véčka" jinak vyfasovaly samé blondýny, a to jak přírodní, tak kysličníkové - zleva Monika Absolonová, Lucka Koňaříková, Alice Bendová a Katka Průšová.
"To jsem zvědavá, koho by vybrali, kdyby vymyslel nový design telefonů třeba Bill Gates," smála se hlavně moderátorka Lucie Koňaříková.

Autor: agš

Dřív jak v osm nevstanu.

10. května 2008 v 19:50 | www.blesk.cz |  Ostatní
4.3.2006

Co všechno musí za jeden jediný den stihnout populární zpěvačka?

Je toho dost, a to i tehdy, když se zrovna neučí nové písničky a nenahrává cédéčko. Musí totiž neustále pečovat o svůj vzhled i kondici a k tomu stejně jako my ostatní obstarat například i nákupy.

A večer, kdy většina národa ulehne před televizní obrazovkou, ji čeká vystoupení na prknech, co znamenají svět. Nedělní Blesk tenhle maratón absolvoval s Monikou Absolonovou (29) a byl jí v patách od rána do večera.

8.30
Monika právě vstává. Už léta se prý budí kolem osmé hodiny a kolem půl deváté vstává bez ohledu na to, je-li všední den, sobota či neděle. Ke snídani si uvařila čaj s mlékem a k tomu si dala rýži s banánem.
9.15
Po snídani se o svá práva přihlásil Moničin věrný přítel - pes Kvido. Zpěvačka ho venčí třikrát denně a hrozně ráda si s ním hraje. "Když to vynechám, je uražený. Večer mě doma vítá a to se mi na psí lásce líbí nejvíc. Tihle čtyřnožci nás totiž mají rádi pořád stejně bez ohledu na to, jestli jsme naštvaní nebo otrávení. Když jsem pryč, hlídají Kvida naši. Dneska je to už tak, že jakmile Kvido vidí moji mámu, hned se začne olizovat, protože moc dobře ví, že k jídlu bude mít samé dobroty."
10.00
Monika sedá do auta a vyráží do centra Prahy. "Auto je takový můj domov na kolečkách, za rok najedu asi 50 tisíc kilometrů," říká. A jaká je Monika řidička? "Snad dobrá, ale jednu slabinu za volantem přeci jen mám. Jízdu některých jiných řidičů totiž komentuju dost svérázně. Když řídím, neberu si žádné servítky," tvrdí zpěvačka.

10.45
Nejdříve ze všeho je nutné zařídit nákupy, tedy hlavně koupit granule pro psa. Pro sebe si Monika koupila zeleninový salát. Zeleninu má moc ráda, ale klidně si dopřeje i čerstvé rohlíky, které si kupuje po ránu na procházce se psem.

11.30
Návštěva kosmetického salónu patří k těm příjemnějším záležitostem. Monika už léta chodí jednou měsíčně na kosmetické ošetření, kde jí kosmetička Hanka Doubravová vyčistí pleť, vytvaruje obočí a nanese pleťovou masku. A samozřejmě jí poradí i s výběrem krémů a kosmetiky. "Alespoň nemusím nic shánět v drogeriích," pochvaluje si zpěvačka.

13.30
Opět doma. Z obýváku se stal improvizovaný fotografický ateliér, v němž Moniku čeká focení nové kolekce snímků. Svého dvorního fotografa Jaroslava Urbana si cení nejen proto, že dobře fotí, ale také z toho důvodu, že když je potřeba, pohlídá jí Kvida anebo vypomůže v domácnosti.

16.00
Monika spěchá do Divadla Broadway na pražských Příkopech. Po cestě si ještě kupuje sendvič s mozzarellou. "To já můžu, a jakmile jdu kolem nějakého okýnka se zajímavým občerstvením, neubráním se," přiznává na sebe zpěvačka.

17.00
Obecní dům. Nachází se v blízkosti Moničina domovského Divadla Broadway, a tak sem zpěvačka ještě před svým večerním vystoupením zabíhá za vizážistou Zdeňkem Fenclem, který tu na slavnostní večerní vystoupení bude líčit Helenu Vondráčkovou a další hvězdy. "Je štěstí, že Zdeněk má chvilku i na mě," ulevuje si Monika. "Je o tři dny mladší než já a vždycky si mě dobírá, že zatímco on je ještě mladý, já už jsem stařena," směje se Monika.

18.30
Divadelní šatna. Právě tento den slaví Divadlo Broadway čtyři roky od svého založení a Monika Absolonová se ten večer vůbec poprvé představí jako Angelika. První duet z připravovaného stejnojmenného muzikálu zazpívá s Pepou Vojtkem. Premiéra nového muzikálu Michala Davida je naplánovaná na začátek příštího roku. "Hrozně se na tu roli těším. Filmy o Angelice se mi vždycky líbily a znám je nazpaměť," dozvídáme se.

22.00
Pracovní den končí. V klubu blízko divadla si Monika vychutnává kolu light a cigaretu. "Kouření je můj zlozvyk a doufám, že se ho jednoho dne zbavím," vysvětluje. A po zasloužené "odměně" spěchá domů.

Angeliky svorně: Je to kýč!

9. května 2008 v 14:55 | www.blesk.cz |  Muzikál Angelika
24.1.2007

"Je to kýč jak bič!" Tohle řekl včera o muzikálu Angelika jeho režisér Jozef Bednárik (59).

Myslel tím svůj nápad starý dva roky, který mu tenkrát přišel k smíchu. Teď už je však dílo na světě a jeho představitelky Monika Absolonová (30), Leona Machálková (39) a Dasha (25) mají našlápnuto na premiéry 6. a 7. března. A s tím kýčem docela souhlasí.
"Už ten film je úžasný kýč. Přesně podle mého vkusu. Dává člověku přesně to, co se očekává od romantického snímku. Člověka pobaví v deseti, čtyřiceti i sedmdesáti letech. Sama jsem těch několik dílů viděla snad 365krát," rozplývala se včera při představování herců nového muzikálu "Angelika" Monika, která nad osudem krásné markýzy andělů prý často slzela.

Zpěvačka Dasha si také myslí o kýči své. "Filmu jsem viděla kdysi jen kousíček. A ani pro inspiraci ho teď nechci vidět. Ráda bych, aby ten muzikál nebyl kýč prvoplánový," přeje si další Angelika.

A Leona Machálková? Ta se nad kýčem vůbec nepohoršuje. "Přece také patří do života. Když se udělá poutavě a je vyvážen vkusem, pak je jedině užitečný," zamýšlí se Leona, která si naopak chce opatřit všechna DVD s Angelikou, aby se do ní ještě více vžila.

Ke všem se připojil i rocker Pepa Vojtek (41), představitel kulhavého Joffreye de Peyraka. "I na mě je to dost růžový. Film jsem ani neviděl!"

Autor: Dalibor Mácha

Video:

V pražském Divadle Broadway se už tři týdny pilně zkouší nový český muzikál, kterým není nic jiného než Angelika. Autorem hudby je Michal David. Dílo, které bude mít přes dvě hodiny bude doprovázet celkem 16 písní. I přes romantický děj, ale návštěvníci nemohou očekávat jen pomalé písně.

Michla David (autor hudby): "To by nudilo, kdyby bylo jenom na pomalejch písních. Jsou tam rychlejší věci, jsou tam i dokonce tvrdší písničky. Například král má vyloženě takovej song, kterej je spíš tak jako bizardní, je trošku něco jako pražskej výběr starej. Takže jsou tam samozřejmě i ty tvrdší momenty. Myslím si, že určitě to hudebně nudit nebude, že to není věc, která by byla ryze jenom romantická. Ale tý romantiky je tam hodně."

Libreta se chopil Lou Fanánek Hagen. Smysl pro vtip, který ale tak často uplatňuje u jeho domovské kapely Tři sestry, v Angelice příliš neuslyšíte.

Lou Fanánek Hagen (autor libreta): "Žádnej pokus o to, udělat Angeliku nějak jinak, že to nebude romantický a jako parodie, tak to si myslím, že všechno by bylo odsouzený k zániku, takže jako takováhle čistě romantická Angelika jak má bejt a ctí žánr, tak toho je tam myslím hodně. Takže úsměv uspokojení spíš, než jako hurónský smích."

Hlavní postavu Angeliky budou alternovat celkem tři herečky. Leona Machálková, Dasha a Monika Absolonová. Pro poslední zmíněnou byla Angelika vysněnou rolí.

Monika Absolonová (muzikálová Angelika): "Já jsem v podstatě byla ta, která na tu produkci neustále chodila a říkala jim, že Angelika je skvělý téma a že by ho měli využít a musím se přiznat, že kdybych já měla ten talent, jako napsat hudbu a text, tak jsem to udělala sama, ale zaplať pán Bůh Michal prostě se toho nakonec chopil a to jak to dopadlo nebo z tý hudby a vůbec z toho libreta, z těch textů mám strašně hezkej pocit."

Vedle Mariána Vojtka (moje oprava: Mariána VojtkO) a Zbyňka Frice si osudovou lásku Angeliky Joffreyho de Peyraca zahraje i lídr skupiny Kabát Pepa Vojtek. Jediné, co ho na roli mrzí, je, že se na pódiu nebude moct vyřádit.

Pepa Vojtek (muzikálový Joffrey de Peyrac): "Zrovna jsem teď Michalovi Davidovi nadával, že tam všichni maj rychlou písničku a na mě se úplně vybodl. Takže já říkám, že je to romantická role, tak si říkám, tak asi to budu muset překousnout a toho bigbítu si užiju s Kabátama, no."

Naopak zápornou roli dostal ku své radosti klaďas Pavel Vítek.

Pavel Vítek (muzikálový Bachtiary bej): "Já jsem se konečně v muzikálu Angelika vymanil z role romantických snílků, andělů a podobných kladných bytostí a převtělil jsem se do perského prince Bachtiary bej, kterej skutečně všechno možný, jenom ne kladná role."

Krom nich si v Angelice vedle celé řady dalších zahrají ještě Bohuš Matuš, Tomáš Savka, Petra Janů, Bohouš Josef, Zuzana Norisová, Šárka Vaňková, Vilém Čok nebo Ali Amiri. Pod režisérskou taktovkou Jozefa Bednárika pak bude mít nový český muzikál Angelika premiéru 6. března.

Vaňková pila jako duha!

9. května 2008 v 14:06 | www.blesk.cz |  Muzikál Angelika
8.3.2007

Úspěšnou premiéru muzikálu Michala Davida a Lou Fanánka Hagena Angelika v Divadle Broadway oslavila většina protagonistů nejprve ve foyer a pak v nevázaném veselí v místním baru.

Nejvíce se činila madame de Montespan alias Šárka Vaňková, která nastoupila na scénu sice až ve včerejší druhé premiéře, ale nemohla nepodpořit potleskem a pak i alkoholem své pěvecké kolegy. Činila to tak důsledně a důkladně, že ji nad ránem při odchodu temnou pasáží musel navigovat její přítel Jakub.
To hlavní představitelka Monika Absolonová se panákových radovánek vzdala. "Jsem ztahaná jako kotě. Neustálé převlékání, zpěv, pobíhání po jevišti i v zákulisí mi dalo docela slušně zabrat," nechala se slyšet uondaná Monika a zapila úspěch minerálkou.

Z večírku se ještě ve dvě ráno příliš nechtělo Joffreyovi de Peyrac, tedy Pepovi Vojtkovi. Měl si neustále o čem povídat s pěveckými kolegy a také mu docela chutnal náš národní nápoj v kombinaci s panáky vodky.

Manželka Libuška, která kvůli těhotenství musela své účinkování v Angelice zrušit, provázela reje svého partnera trpělivým úsměvem a za výkony v muzikálu i ve společném životě ho občas odměnila polibkem.

Autor: Vladimír Sysel

Video:

Leze po řebříku, běhá v těžkém kostýmu po točitých schodech, proletí celým zákulisím až pod jeviště, kde zvedá mříž v podlaze. K tomu všemu zpívá a hraje. Tak vypadá jedna ze scén, které má v muzikálu Angelika představitelka hlavní postavy. Pro Moniku Absolonovou je přes všechny obtíže role v pražském Divadle Broadway splněným dětským snem.

Monika Absolonová (představitelka Angeliky): "Já to mám ráda, babička to má ráda, máma to má ráda a pětiletá sestřenice. To je prostě dobrý téma. Mám s tím společnýho to, že to byl absolutně můj dětskej idol. Úplně jsem jako, jsem to prostě milovala. A vždycky jsem chtěla vypadat jako ona, což se mi teda bohužel nepodařilo, nicméně jako jupí tu roli mám v kapse. Takže mám fakt radost."

Vilém Čok (představitel Ludvíka XIV.): "Mám nejdražší kostým, kterej v muzikálu je. Stál přes šedesát tisíc a ty slunce tady znamenaj, že samozřejmě jsem král Ludvík XIV., což je francouzský král, který nechal postavit spoustu nádhernejch věcí, jako třeba celou Versailles i s těmi krásnými fontánami a tak dále."

Tomáš Savka (milenec Angeliky): "Tak já hraju básníka Špínu. Básník Špína to je vlastně jeden z chlapů Angeliky, zrovna v momentě, kdy její život není moc lehkej. Je to v okamžiku, kdy žije s pařížskou lůzou a já jsem vlastně takovej asi dobovej novinář, kterej píše pravdu a za to potom samozřejmě zemře."

Petra Janů (představitelka Madame Contoire): "Já už jsem měla podobný kostýmy jako královna ve Třech mušketýrech, takže na ty kajaky, jak já tomu říkám, jsem si už zvykla. Je to samozřejmě složitější, když musíte lézt po železným žebříku, ale to to zase divák nevidí."

Monika Absolonová: "A mám radost z toho zkoušení, který tady bylo, prostě sice náročný, protože jsme zkoušeli jenom dva měsíce, ale z holkama jsme se jako fakt držely palce a držely se nad vodou, protože jenom asi my tři víme, to znamená Dasha a Leona Machálková, co to je za mazec, protože asi, teda doufejme, že nikdo z diváků nepozná, že opravdu po každý scéně sundáváme paruku, boty, šperky, oblečení a mastíme do něčeho jinýho a já třeba jsem alergik, astmatik a potřebuju se vždycky napít, tak ani pít nestíhám, ale snad to nebylo vidět."

Tomáš Savka: "Myslím, že to je muzikál, kterej je, po dlouhý době zaujme diváky opravdu naplno a že bude hodně navštěvovanej. Svědčí o tom i vlastně předprodej vstupenek, kterej je, myslím, že přes sto tisíc snad. Myslím si, že se to bude hrát dlouho, bude se to líbit, myslím si jak chlapům, tak ženskejm. Ženskejm asi víc, je to romantická věc."

Zuzanu ani květinou...

7. května 2008 v 20:54 | www.blesk.cz |  Akce
7.3.2006

"Tady je to jako na Oscarech, jen ten červený koberec chybí," usmívala se včera večer Zuzana Paroubková.

Doprovázena houfem fotografů coby patronka charitativního koncertu "Ženu ani květinou neuhodíš" si nenechala manželka premiéra ujít vystoupení takových hvězd, jako jsou Marie Rottrová, Monika Absolonová, Petr Muk či Petr Kolář.

Ti všichni v divadle Broadway zazpívali na podporu žen, které se staly obětí domácího násilí. Na účtu občanského sdružení Rosa, které jim pomáhá, díky koncertu přibylo 100 tisíc korun.