Duben 2008

Souboj hitů: Tři blondýny jdou do bitvy

30. dubna 2008 v 20:01 | www.blesk.cz |  Akce
29.9.2007

Slibné želízko dnes zkusí ve svém ohni sledovanosti roztavit Česká televize.

Svým divákům poprvé představí Souboj hitů. Pořad, v němž divákům hvězdy pop-music předvedou osvědčené šlágry v novém podání, už totiž úspěšně zdolal žebříčky sledovanosti na Slovensku.
"Bude to sice souboj hitů, ale my ani tak nechceme, aby někdo příliš bojoval. Jde o to připomenout velké hity, které už teď nejsou až tak často slyšet, ale diváci je mají rádi," vysvětluje cíl pořadu Lucie Slezáková z České televize.

Osvědčené evergreeny tak v novém kabátě nazpívá řada hvězd mladší i střední generace. Jejich úsilí pak zhodnotí porota složená ze skladatelů Petra Hapky a Ondřeje Brzobohatého a zpěvačky Nadi Urbánkové. Výběr dalších předělaných písní mohou ovlivnit svými tipy i sami diváci.

Zatímco dnes se v Souboji hitů utkají např. Leona Machálková, Ewa Farna, Petr Bende, Lucie Vondráčková nebo Katapult, v dalším díle, který ČT odvysílá 13. října, vystoupí např. Tereza Kerndlová, Monika Absolonová, Petr Muk nebo Sámer Issa.


Anne Golon: Angelika je můj život

30. dubna 2008 v 19:54 | www.blesk.cz |  Muzikál Angelika
20.10.2007

Slzy dojetí neskrývala čiperná pětaosmdesátiletá Anne Golonová, autorka pětidílného románového bestseleru Angelika při návštěvě muzikálové verze svého díla v Divadle Broadway.

"Ačkoli česky neumím a slovům jsem tedy vůbec nerozuměla, okamžitě jsem věděla, že se dívám na představení ztvárněné podle mých knížek. A byla jsem nadšená. Oblíbila jsem si Michele Mercierovou a Roberta Hosseina ve filmové podobě. Stejně tak mě neuvěřitelně nadchla i Monika Absolonová a ten skvěle kulhající a zpívající sympaťák Pepa Vojtek."
Těmito slovy vysekla spisovatelka Golonová poklonu hlavním představitelům muzikálu. Na prknech Divadla Broadway nepohrdla ani skleničkou českého sektu. "Víno nikdy neodmítnu, mám ráda červená francouzská, ale ani to, kterým jsem připíjela na úspěch knížky nebylo špatné," zálibně po křtu utrousila Anne Golonová a vůbec se nebránila ani další sklence.

"Nejsem pijan. Jeden pohárek si dávám pro chuť u výjimečných příležitostí, tenhle druhý ovšem odmítnout nemohu, protože jsem se dozvěděla, že muzikálovou Angeliku už vidělo přes sto tisíc diváků. A to za přípitek stojí," zdůvodnila svou choutku Golonová.

Kdo získá Slavíka? Máme výsledky!

30. dubna 2008 v 19:47 | www.blesk.cz |  Úspěchy
5.11.2007

Anketa nejpopulárnějších zpěváků a kapel Český slavík je v polovině hlasování. A Blesk zná její průběžné výsledky!

Do top 10 nejlepších zpěváků se probojovali Dan Bárta, Petr Bende, Karel Gott, Petr Kolář, Richard Krajčo, Daniel Landa, Petr Muk a Jaromír Nohavica.

Ze zpěvaček zatím mají šanci na vítězství Monika Absolonová, Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Aneta Langerová, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková a Helena Zeťová.

V kategorii skupin si nejlépe vedou Čechomor, Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Olympic, Support Lesbiens a Wanastowi vjecy.

"Na rozdíl od minulých let jsou výsledky na předních příčkách velmi vyrovnané, takže můžeme čekat napínavý souboj až do samého závěru hlasování," uvedl organizátor Jaroslav Těšínský.

Hlasování končí 30. listopadu, slavnostní výsledky vyhlásí 8. prosince ve Státní opeře Praha "staronový" moderátor Leoš Mareš.

David píše pro Absolonovou

30. dubna 2008 v 19:41 | www.blesk.cz |  Ostatní
14.11.2007

Skladatel Michal David připravuje muzikál pro Moniku Absolonovou.
"Bude se jmenovat Mona Lisa, takže je logické, že hlavní roli dostane Monika," žertoval David.
Tentokrát však nebude výhradním autorem hudby. "S tím nápadem přišel Bohouš Josef a já budu mít supervizi a možná mu k tomu dopíšu dva tři hity," vysvětlil Blesku.

Další účinkující by se měli rekrutovat také z muzikálových divadel Broadway a Hybernia a v jednom z nich se bude i uvádět.

Premiéra je naplánována na rok 2009.

Plastické Královny ...a vyléčená Iveta

30. dubna 2008 v 19:26 | www.blesk.cz |  Akce
29.11.2007

Hlavní hvězdy koncertu Královny muzikálu v Opeře pěkně pohromadě se letos poprvé podařilo dostat před objektiv Jiřího Turka.
Na snímku, který Blesk exkluzivně přináší, vedle Heleny Vondráčkové (60), Moniky Absolonové (31), Ilony Csákové (37), Leony Machálkové (40), Báry Basikové (44) a Dashi (25).

Fotografie navíc odhalila pozoruhodnou skutečnost: Kdo z českého showbyznysu nepodstoupil plastickou operaci, jako by nebyl! Až na Dashu, kterou ovšem také znají jen největší muzikáloví nadšenci, mají "říznuto"!

Bára Basiková
Hvězda muzikálů Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku nebo Dorian Gray se nikdy nepřiznala, že si nechala vylepšit nosík. Když ji Blesk přistihl krátce po operaci, prozradila jen, že spadla z kola, nos si poranila a následoval lékařský zákrok.

Monika Absolonová
Zkrášlit nos si Monika Absolonová nechala už před mnoha lety. Před nedávnem však její vylepšený nos vyvolal novou vlnu pozornosti, když se objevily spekulace, podle nichž se plastika nezdařila a Moničin nos se začíná bortit. Zpěvačka zprávy popřela.

Ilona Csáková
Vylepšení poprsí "Kleopatry" bylo na konci 90. let tak markantní, že zpěvačka plastiku prostě popřít nemohla, i když nikdy o ní otevřeně nemluvila. Postupem let vnady Ilony Csákové podle kostymérů muzikálu Golem dorostly do objemu úctyhodných 105 cm!

Dasha
O zpěvačce s mimořádným hlasem se dosud mluvilo je v ryze pracovní rovině. Možná, kdyby si nechala také něco vylepšit, dosáhne její renomé toho správného hvězdného třpytu.

Helena Vondráčková
První dáma popu nikdy nemluvila o svých vylepšeních. Vypadat dobře považuje za povinnost a způsob, jak toho docílit, za soukromou věc. Jedno z chirurgických vylepšení, která jsou u zpěvačky jistá, je zvětšení poprsí.

Leona Machálková
Maminka malého Artura a partnerka designéra Bořka Šípka patří mezi "nosařky". Na rozdíl od ostatních kolegyň však prý její plastika měla především zdravotní důvod. Leonin nos byl nakřivo a poškozená nosní přepážka jí prý dělala problém při dýchání i zpěvu.

...a vyléčená Iveta
Královny muzikálu v Opeře bude velkou premiérou i pro zpěvačku Ivetu Bartošovou. Po svém návratu z Kroměřížské psychiarické léčebny se pomalu, ale jistě, vrací do světa showbyznysu.

Přestože v současné době vystupuje především na Slovensku, producent koncertu, Janis Sidovský, účast Bartošové oznámil již před mnoha týdny. Proč ale Iveta Bartošová na společné fotografii chybí? "Iveta vystoupí jako speciální host s mixem melodií od Karla Svobody."

Pečený všechny přepil

30. dubna 2008 v 19:17 | www.blesk.cz |  Akce
8.12.2007

Zpívající právník Petr Pečený zahájil svůj každoroční předvánoční večírek vystoupením s kapelou Totální nasazení a se stejným nasazením se s partou kamarádů pustil do konzumace alkoholu.
Na Pečeného splávek ovšem neměl nikdo, a tak postupně odpadali Ilona Csáková či Ondřej Soukup, kteří odešli už před půlnocí. Monika Absolonová, která zapíjí rozchod s přítelem Tomášem, vydržela s partičkou z Divadla Broadway až do půl druhé ráno.

Ale nezlomný právník popíjel u baru ještě ve tři hodiny. "Ale ještě odpoledne druhý den jsem nadýchal skoro tři promile," přiznal Blesku Pečený, který je specialistou na autorské právo.

Královny silvestrovských oslav

30. dubna 2008 v 19:14 | www.blesk.cz |  Přátelé
17.12.2007

Některé naše kolegyně se nám doslova před očima proměnily ve hvězdy silvestrovského večírku. Jejich vizáž měl na starosti Zdeněk Fencl a večerní róby a celkový styling pro ně připravila Džamila Nováková.

Redaktorka Katka Zlámalová, asistentka redakce Veronika Pohanková a grafička Lucie Černá byly z večerního outlooku skutečně nadšené!

ODBORNÍCI
Styling - Džamila Nováková
Džamila vybrala pro Katku, Lucku a Veroniku takové oblečení, které jim sedne nejlépe. K tomu perfektně sladila doplňky, bez kterých by celkový dojem nevyzněl tak dobře.

Jako skutečný "profík" spolupracuje Džamila s mnoha celebritami, mezi které patří například Simona Krainová, Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Lenka Filipová a spousta dalších známých tváří.

Tip pro čtenářky:
Jste-li tzv. "kalhotářka" a sukně nenosíte příliš často (většinou kvůli silnějším nohám), pak je zima a Silvestr pro radikální změnu ta nejvhodnější doba (platí přece: jak na Nový rok, tak po celý rok). Kozačky zakryjí to, co je potřeba zakrýt a v kombinaci se sukní, šaty nebo sexy tunikou budete působit velice žensky. Výsledek bude opravdu skvělý a pro okolí velmi příjemný. Tak si na sukně snadno zvyknete a nebudete mít problém nosit je po celý rok. Ostatně i v létě byly a budou kozačky v kurzu.

Vizáž a vlasová úprava - Zdeněk Fencl
Vizážista Zdeněk Fencl každé z dívek naprosto dokonale sladil make-up. Z celkového dojmu byla nejvíce překvapená Veronika, která není zvyklá výrazněji se líčit. Největší změnu účesu Zdeněk vymyslel pro Lucku, z jejíchž dlouhých rovných vlasů doslova vykouzlil rozšafné prstýnky. Zdeněk spolupracuje se známými osobnostmi, jakými jsou například Simona Krainová, Helena Vondráčková, Leona Machálková, Monika Absolonová a mnoho dalších.

Tip pro čtenářky:
"Chcete-li použít při líčení kamínky, které má Lucie, použijte k jejich připevnění lepidlo na řasy. Je šetrné a po zaschnutí zprůhlední. Na Silvestra je dovoleno úplně všechno. Podmínkou však je, že ženy by měly být stoprocentně sexy!" říká Zdeněk.

Koncert Královen muzikálu: Dusno a nervozita

30. dubna 2008 v 19:07 | www.blesk.cz |  Akce
20.12.2007

Dusno, že by se dalo krájet, panovalo v zákulisí koncertu Královny muzikálu, který se uskutečnil v karlínském divadle ve prospěch nadace Venduly Svobodové (35) Kapka naděje.

Jeho okolnosti byly vskutku dramatické: den před koncertem své vystoupení kvůli ztrátě hlasu zrušila Bára Basiková (44), v den koncertu Iveta Bartošová (41) a do poslední chvíle visel otazník i nad vystoupením Leony Machálkové (40), mezi níž a Vendulou Svobodovou se před pár dny rozhořel ostrý boj kvůli milostnému trojúhelníku, který obě dámy tvořily s Karlem Svobodou (+68).

Dusno sice nastalo, ale skandál se nekonal. Leona dělala, že Vendulu nevidí a Vendula se hlavně radovala, že se během koncertu podařilo vybrat 1 850 000 korun na speciální mikroskop potřebný při operaci mozku. "Přístroj stojí 5 milionů korun, tak budu moc ráda, když se co nejvíce peněz podaří vybrat ještě během vysílání koncertu v televizi 27. prosince," doufá Vendula.
Stojí na straně Venduly
Na koncert Královen muzikálu přišla Vendulu podpořit její švagrová, sestra Karla Svobody Jitka Nováková. "Vycházíme spolu dobře, nevidím důvod, proč bychom se měly hašteřit. Karel měl Vendulku rád," říká Jitka.

Helena Vondráčková sice spolupracuje hlavně s nadací Zuzany Baudyšové Naše dítě, ale na koncert Královny muzikálu pro Kapku naděje přijela navzdory viróze. Její Knížka snů a Hello Dolly taky patřily k vrcholům večera a vysloužily si bouřlivý aplaus.

Královny muzikálu si nenechala ujít ani neteř Karla Svobody, dcera jeho bratra Jiřího Helena. "Čeká miminko. To mě moc hřeje, že se rodina Svobodů rozrůstá," přiznala Vendula, kterou těší, že kromě Petra Svobody skladatelova rodina dál drží pohromadě.

Stojí na straně Leony
Partner Leony Machálkové Bořek Šípek svou lásku podporoval ze třetí řady hlediště. "Leona vystoupení nepovažovala za koncert pro Kapku naděje, ale za vystoupení, na kterém odvedla profesionální výkon," reagoval Šípek na otázku, proč Leona vystoupení nezrušila.

"Melodii z muzikálu Monte Cristo bych ráda věnovala Karlovi..." uváděla směs melodií Karla Svobody Leona Machálková a návštěvníkům se zatajil dech. Zpěvačka však žádný skandál nikomu nedopřála. Svou písní pozdravila kamaráda Karla Černocha. Pozdrav měl zpěváka podpořit v jeho těžkých dnech.
Zřejmě i Monika Absolonová a Ilona Csáková považovaly koncert Královen muzikálu za pouhý profesionální výkon. Hned po koncertu totiž z karlínského divadla zmizely a odjely na mejdan muzikálu Angelika do Průhonic.

Absolonová ve svatebkách: Takhle už mě neuvidíte!

30. dubna 2008 v 18:50 | www.blesk.cz |  Akce
21.2.2008

Monika Absolonová (31) vytáhla své dvě tanečnice Libušku Vojtkovou (27) a Kristinu Bastienovou (31) a vyrazila na přehlídkové molo.
Pro mladého módního návrháře Míru Bártu dokonce předvedla i svatební šaty. "Ale ve skutečnosti už mě v nich neuvidíte," řekla Blesku Monika, která od rozvodu s hokejistou Václavem Eiseltem nemá na muže štěstí a její vztahy krachují.
To Kristina s Libuškou, které stejně jako Monika předváděly krásné večerní róby, jsou prý ve svých manželstvích se zpěváky Alanem Bastienem a Pepou Vojtkem spokojené.

Rocker Pepa Vojtek prohrál svou hřívu

30. dubna 2008 v 18:46 | www.blesk.cz |  Muzikál Tři mušketýři
22.2.2008

Kdo nezhubne do premiéry Třech mušketýrů, musí se ostříhat na mikádo!

Tak zněla sázka Pepy Vojtka (42) a jeho manželky Libušky (27). Zatímco Libuška už má všech 22 kilo, která nabrala během těhotenství, dole, Pepa to nedokázal.
"Chtěl jsem z 86 kilo zhubnout na 78 a kilo mi ještě chybí, tak jsem vlasy shodil rovnou," řekl Blesku Pepa. Váha mu prý šla sama dolů díky tomu, že během zkoušek neměl čas přátelit se s ledničkou.
V obnovené premiéře 28. února si zahraje opět roli Athose, jeho Mylady bude Monika
Absolonová a na pódiu Divadla Hybernia se objeví i nováčci. Ilona Csáková si střihne roli královny, Zbyněk Fric D´Artagnana a Standa Hložek Porthose.

Absolonová a Drupi: Útok na Polsko

30. dubna 2008 v 18:38 | www.blesk.cz |  Úspěchy
4.4.2008

Když spolu Ital Drupi (60) a Monika Absolonová (31) loni připravovali duet Finalmente canto, hlídala zpěváka jeho vlastní manželka.

Teď přijel celý televizní štáb. Italové o legendárním Drupim připravují dokument k jeho šedesátinám a působení zpěváka v Česku nemohli opomenout.

"Musela jsem si s Michalem Davidem zase trochu oživit italštinu," přiznala Blesku Monika. Pak se svěřila, že písničku s Drupim vydají i v Polsku, takže má šanci proniknout na trh našich severních sousedů jako před několika měsíci Ivan Mládek.

Monika pak musela na akci čelit dotazům ohledně účinkování Jovanky Skrčeské při jejích soukromých vystoupeních. Zpěvačka totiž s sebou vozí vždy dvě tanečnice. Byly mezi nimi i podvedená Libuška Vojtková a Jovanka, která jí odloudila muže Pepu Vojtka.

Monika si pro další účinkování vybrala Libušku. Snad aby při tancování přišla na veselejší myšlenky.

GINGER A FRED - Zamilované dvojice si užívaly v divadle!

30. dubna 2008 v 18:29 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
6.3.2006

PRAHA - Spousta zamilovaných dvojic vyrazila na premiéru hudební revue Ginger a Fred do Divadla Broadway. Vladimír Železný vyvedl do společnosti manželku Kony a na premiéře dokonce oslavil 61. narozeniny. Producent Janis Sidovský zase držel palce svému příteli Pavlu Vítkovi, který v hudební komedii hraje jednu z větších postav.
V hlavních rolích bývalých tanečníků a milenců, kteří se sejdou po letech v pofiderní televizní show, se představila Božidara Turzonovová (63) a Ladislav Županič. Alternovat je bude Veronika Žilková s Martinem Stropnickým, kteří jsou milenci i v soukromém životě a na podzim se jim narodila dcera Kordula.
Pražskou divadelní premiéru hvězdy z Bratislavy si nenechal ujít ani její manžel JozefAdamovič a dcera Lucie. Turzonovová nyní bude jezdit do Prahy každý měsíc, protože Ginger a Fred se budou v Divadle Broadway hrát vždy první týden v měsíci. "Jste tu na mě tak milí. Moc mě to těší," rozplývala se po premiéře Turzonovová, která zazářila ve filmech Anděl s ďáblem v těle, Božská Ema nebo v trilogii Bouřlivé víno, Zralé víno a Mladé víno.

Kleopatra Csáková se vrací

30. dubna 2008 v 18:12 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Kleopatra
8.3.2006

Na prknech Divadla Broadway se znovu objeví královny Kleopatry Monika Absolonová (29), Ilona Csáková (36) a Radka Fišarová (28). Tisková manažerka divadla a přítelkyně Karla Gotta Ivana Macháčková, ale v divadle končí. Odchází totiž na mateřskou dovolenou.
Kleopatra se vrací po více než roční přestávce, a bude se tak střídat se Třemi mušketýry. "Moc se na návrat Kleopatry těším, užívala jsem si to i na Slovensku, a teď budeme mít ještě lepší kostýmy," prozradila Ilona Csáková.
Již známé muzikálové tváře obohatí nové alternace. V roli Octavie se představí Sabina Laurinová a asi největším překvapením budou postavy Bohů Isis a Jupitera. "Právě tyto role ztvární manželská dvojice Linda Finková a Richard Genzer, takže také o improvizovaný humor nebude nouze," řekla Ivana Macháčková, která se tímto s produkcí Divadla Broadway rozloučila. Z pozice PR manažerky odchází před blížícím se porodem, a pak si chce dát na půl roku pauzu.

Martin Maxa „Ženu ani květinou neuhodíš!“

30. dubna 2008 v 18:07 | www.ahaonline.cz |  Akce
8.3.2006

PRAHA - Do pražského Divadla Broadway si na charitativní koncert proti domácímu násilí vyrazila celá řada mírumilovných celebrit v čele se Zuzanou Paroubkovou (48), manželkou českého premiéra.
Ta je totiž patronkou pořádajícího sdružení Rosa, které právě proti domácímu násilí bojuje. V hledišti divadla však paní Zuzana seděla opuštěná, protože její manžel byl tou dobou v Jižní Americe. Co se mužů týče, musela se spokojit pouze s pohledem na vypracovaného Martina Maxu (44) nebo dvojici moderátorů večera, Aleše Hámu a Jakuba Wehrenberga. Stejně tak třeba křehké zpěvačky Monika Absolonová (29) a Radka Fišarová (28). Právě Maxa totiž svoji odvahu v boji proti násilí na ženách v minulosti prokázal několikrát. Pro týrané ženy zazpívali i další drsní chlapíci jako zpěváci Josef Vojtek (40) a Petr Kolář (38).


Krásky a Rybová!

30. dubna 2008 v 18:01 | www.ahaonline.cz |  Akce
30.3.2006

PRAHA - Restaurace Soho byla nabita celebritami, převážně dámským osazenstvem, protože kosmetická firma Lancôme uváděla na trh luxusní krém Secret de Vie. Alice Bendová (31) se sestrou Andreou se chlubily, jak jsou krásné! Když uzakovaly prstýnky a manikúru, po chvíli se k nim přidala čerstvě zasnoubená Gábina Partyšová (27), a o hovor bylo postaráno. Jako pěst na oko mezi nimi působila v kapuci a s cigaretou Linda Rybová (30), která se stranila některých přítomných.

Linda našla společnou řeč s Pavlínou Wolfovou-Bubeníkovou, bavily se o porodech svých ratolestí. Moderátorka Klára Doležalová se před čtrnácti dny vrátila z Kuby a svěřila se, že s kolegou Tomášem Krejčírem jsou sehraná dvojka. "Jsem do něj platonicky zamilovaná," uvedla se smíchem.

Monika Absolonová přišla s tajemným mužem, o kterém tvrdila, že je to jen kamarád. "Je ženatý," dodala. Herečku Veroniku Freimannovou, která září v komedii Rafťáci, obdivovaly kolegyně, jak úžasně vypadá, a ona si to moc užívala a od přítomných vizážistek se nechala nalíčit. Stejně tak i Lucie Zedníčková a filmová čarodějnice Saxana PetraČernocká. Objevily se i bývalé hlasatelky Milena Vostřáková, Marie Tomsová a Viola Ottová, a třeba i Yvetta Blanarovičová s přítelem Markem.
Mezi pozvanými byly i bývalá a současná moderátorka Prásku Lenka Hornová s Kateřinou Hrachovcovou, ale evidentně mezi nimi žádný přátelský vztah nepanuje, jelikož se přehlížely. Obě dámy však zachovaly profesionální přístup a usmívaly se, jakoby nic.

Michal David - Kadeřníky stihl o vlásek!

30. dubna 2008 v 17:57 Akce
4.4.2006

PRAHA - Populární zpěvák a skladatel Michal David (48) málem zmeškal své vystoupení na pražském kadeřnickém veletrhu Hairmax 2006, jehož byl hlavní hvězdou! Popletl si totiž pražský Veletržní palác, kde se kadeřnická show konala, s Průmyslovým palácem na Výstavišti.
Obě dvě budovy jsou od sebe naštěstí vzdálené jen několik domovních bloků, takže vystoupení nakonec proběhlo podle plánu. Leoš Mareš, který úspěšnou megashow provázel, naštěstí trefil hned napoprvé, stejně tak zpěvačka Monika Absolonová či Honza Gajdoš, známý hlavně jako Porthos z muzikálových Třech mušketýrů. Davy lidí však kromě jejich vystoupení čekala hlavně ta největší koncentrace vlasových odborníků, exhibice jejich umění a přehlídka nových kadeřnických trendů, jakou Praha zažila.

Kubelková se chce vdávat!

30. dubna 2008 v 17:52 | www.ahaonline.cz |  Akce
6.4.2006

PRAHA - Klasické, extravagantní, ale i princeznovské róby předváděly modelky, herečky a zpěvačky na akci Svatební šaty 2006. Vítězné »svatebky« od návrhářky Valentiny Armandi předváděla modelka Iva Kubelková (28), která při vyhlášení měla slzy v očích. "Jsem strašně dojatá, přesně takovéhle šaty bych chtěla mít na svatbu. Asi se vdám," řekla s potutelným úsměvem ve tváři.
Mezi prvními do Lucerny dorazila zpěvačka Dara Rolins, na kterou u dveří čekal malý hlouček fanoušků čekajících na podpis. Zpěvačka ochotně podepisovala a stále se usmívala. "Jsem prostě šťastná v pracovním a hlavně v soukromém životě," vysvětlila. Úsměv na rtech jí trochu zmrzl, když během večera zpívala a zaseklo se cédéčko, Dara totiž pěla na absolutní playback.
Zpěvačka Monika Absolonová byla tentokrát za modelku a svěřila se: "Mám obrovskou trému, bojím se, že třeba zakopnu a upadnu," obávala se. To Agáta Hanychová neměla moc dobrou náladu, protože téměř celý večer se "ksichtila". Naopak modelka Andrea Verešová si to evidentně užívala. "Dostala jsem úžasnou nabídku v modelingu, ale neprozradím, o co jde, a ve škole jsem udělala těžkou zkoušku," usmívala se. Mezi dalšími modelkami byly například Martina Dvořáková, herečka Klára Jandová, Anife Vyskočilová a Lejla Abbasová.

Umělé oplodnění Nesmí být tabu! - 5. díl: Marcele všichni fandíme

30. dubna 2008 v 17:49 | www.ahaonline.cz |  Ostatní
12.4.2006

"Nemůžete mít miminko!" Přesně takovou větu si od doktorů vyslechne každý sedmý pár u nás. Stejně jako stovkám dalších osud nepřál ani zpívající herečce Marcele Kyselové (39). S manželem Khaledem (41) se mu rozhodli vyhlásit válku. Podstupují umělé oplodnění. Unikátní reality show Aha! Zrození života, kde Marcela popisuje průběh boje o miminko, sledují i známé osobnosti. Manželům fandí a vzkazují: "Držíme palce!"

Vendula Svobodová
"V každé společnosti jsou různá tabu, ale myslím si, že umělé oplodnění by mezi ně patřit nemělo. Zrod člověka je nádherný zázrak a umělé oplodnění k tomuto zázraku mnoha lidem pomáhá, takže je to něco, co plně podporuji."

Monika Absolonová"Když se bude někdo chtít s problémem umělého oplodnění blíže seznámit, tak je asi nejlepší vyhledat odborníka. A tenhle projekt může určitě pomoci v osvětě v této oblasti."

Pavel Vítek"To je rozhodně fajn, že tahle možnost je a hlavně se o ní mluví. V případě že lidé chtějí mít dítě a z různých důvodů ho nemohou mít, tak si myslím, že to je dobrá šance pro všechny, kteří si dítě tolik přejí."

Petr Janda


"K tomu mám velmi kladný vztah. Spousta párů nemůže mít děti, tak chápu, že volí tento způsob, který považuju za naprosto zásadní. A pokud to nejde přirozenou cestou, tak nevidím důvod, proč ho nezkusit."

Yvetta Blanarovičová


"To rozhodnutí je na každém člověku a myslím, že to rozhodnutí záleží jen na něm samotném. Já to akceptuju a pokud se tak paní Kyselová rozhodla, tak jí budu držet palce, protože život bez dětí by byl velice smutný."

Hvězdný výslech: Finková zpovídá Absolonovou - Jsem zamilovaná

30. dubna 2008 v 17:39 | www.ahaonline.cz |  Rozhovory
14.4.2006

Zpěvačka a manželka Richarda Genzera Linda Finková (36) je nejlepší kamarádka se zpěvačkou Monikou Absolonovou (29) a na jejich rozhovoru to bylo vidět! Neustále se smály a reagovaly bezprostředně. Dokonce během povídání si vzaly mlýnky na kávu, protože jsou schopné spolu "promlít" třeba celý den. A to jsou pak témata…
Moniko, kolik tak hodin denně protelefonuješ? Neptám se tě na peníze, ale ptám se, kolik máš tak protelefonovaných hodin denně?
"Myslím, že denně protelefonuji minimálně dvě hodiny. A když se mi obzvlášť daří, tak i tři, ale to je převážně pracovně, to ty víš. Nebo když je něco zásadního, ale to zase telefonuji s tebou."

Už máš chlapa? Je někdo, kdo tě zajímá?
"Ano a moc."

Takže jsi šťastná soukromě, a co pracovně?
"Soukromě rozhodně. Pracovně by to mohlo být i lepší a je to proto, že si uvědomuji, že bych měla udělat desku, ale musím se přiznat, že nevím, kudy kam. O texty se nebojím, protože ty my napíšeme u tebe v kuchyni, nicméně vůbec netuším, kdo by psal hudbu. To je tak jediný, co mě trošičku trápí."
Jaké ti byly nabídnuty muzikály a co chceš dělat?
"Byl mi nabídnutý Golem, který mi byl vzápětí zase sebrán, protože byla podmínka, že nesmím být v několika projektech najednou."

A mrzí tě to?
"Nemrzí. Já si myslím, že co se má stát, to se stane a protože jsem zažila ty chvíle, kdy jsem makala pomalu dvacet hodin denně, tak si to s radostí odpustím. Nicméně možná trochu lituji, že tam nejsem, ale v září přijde muzikál Kleopatra. A já opět budu hrát Kleopatru a ty, Lindo, budeš jako bohyně Isis."

To bude sranda.
"Ale jediné, čeho se bojím už teď, jsi ty a tvůj manžel Richard Genzer, protože vy tam budete hrát bohy a to budou průpovídky! Bojím se, že se odbourám a bude se mi špatně zpívat, protože to budou záchvaty smíchu. To by chtělo špunty v uších, abych nic neslyšela, jenže to by se mi zase blbě zpívalo. Taky se moc těším na další muzikál Angeliku."

Chodíš cvičit? Myslíš si, že máš krásný tělo?
"Že mám období krásného těla, to bych netvrdila. Mám pocit, že jsem zlehka ze zimního spánku přešla do jarní únavy. Jsem prostě líná se dokopat, ale začala jsem chodit na takový přístroje, který mi poradila Bára Basiková, jmenují se Bailine. To tam ležíš a pouštěj do tebe elektřinu. Když jsem byla poprvé, tak jsem se bála, jestli mě to nezabije, jestli to neprobíjí. Pak jsem zjistila, že ne a dokonce si ještě odpočinu. Je to ale divný, ležíš a ono to do tebe pouští elektriku."
A funguje to?
"Chodím tam měsíc a půl, a změna je, protože pořád jím a netloustnu. Dokonce mám na objem méně."

Kolik dáš měsíčně peněz za kadeřníka, kosmetiku, nehty, šminky,….
"Fakt hodně. Musíš vypadat dobře, protože potom na tebe budou všichni ukazovat. Taky se musím udržovat, protože líčení na muzikály vyžaduje nánosy pudrů, takže pleť dostává pořádně zabrat."

Jaký preferuješ auta? Podle čeho si ho vybíráš?
"Podle toho, aby pro mě bylo praktické. Momentálně mám džípa, takže také bezpečné. Poté následuje motor a cena. To se musí skloubit dohromady, ale rozhodně pro mě není prvořadá barva."

Nejseš v tom typická baba.
"Ne, ne. Měla jsem malý auto a teď vím, že velký auto je bezpečnější, a od toho bychom se měli všichni odrážet."

Kdybys měla deset milionů. Koupíš si radši byt nebo barák?
"Byt. Protože já, narozdíl od tebe, nejsem Mičurin a mě nebaví zahrádka a tak. Určitě je dobrý si tam sednout, ale kdybych si za deset milionů korun koupila byt, předpokládám, že budu mít terasu a výhled třeba do zeleně nebo na Prahu. A nemusím se o nic starat. Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstala s našima v baráku od puberty a musela jsem pomáhat, sekat zahradu a každý rok se řeklo, že nepojedeme nikam, protože máme přece zahradu a bazén... Takže to je ten důvod."
Děláš nějaké sporty?
"Jezdím s Finkovou na kole! Na Geňovým kole."

A také ráda lyžuješ.
"Lyžuji, ale čím jsem starší, tím se víc bojím, že si něco provedu. Nelyžuji dobře, ale jezdila jsem ráda. Takže jsem letos byla jednou na horách, a vůbec jsem nelyžovala. Bála jsem se, že bych si určitě něco zlámala a nemohla bych pracovat."

Jsi pohodlná? Jela bys pod stan nebo radši do hotýlku?
"Tam i tam. Jela bych pod stan, ale jediné, co by mi vadilo, že by si mě někteří spoluobčané fotili, jak běžím s toaleťákem na záchod. Pod stan prostě nejezdím, protože se stydím. Ráda zpívám, mám ráda lidi, ale jsou chvíle, kdy potřebuji soukromí. Když se ve sprchách nahromadí fůra ženských a zjišťují, kde má Absolonová celulitidu, to mi není příjemné. Mám ráda komfort, a nemusí být velký. Potřebuji koupelnu se záchodem."
Kdybys jela například do hor, jak dlouho bys vydržela bez sprchy?
"Den, možná dva? Ale to už bych byla úplně vyřízená."

Co jsi schopná udělat pro chlapa? Třeba když si najdeš horolezce, budeš lézt po skalách?
"Určitě, když je člověk zamilovaný, dělá různé věci…"

Který zvíře nemáš ráda?
"Nemusím moc kočky. Přijde k tobě, když něco chce a pak sekne drápem. Jo a nelíbí se mi pes naháč, ten je fakt hnusný, to je za trest."

Chytneš do ruky pavouka?
"Jenom malinkatého pro štěstí. Ale jinak bych dostala hysterický záchvat, protože pavouky nenávidím. Strašně mi vadí hmyz."

Co jsi kdy chovala za zvířata?
"U babičky jsme měli křečka a jediné, co mi rodiče dovolili, byly rybičky. Ovšem když jsme odjeli na dovolenou a vypnuli topení, tak zmrzly. Přitom vydržely čištění kartáčkem od mé mámy. Nyní mám psa a je úžasný."

Na jak dlouhý procházky s ním chodíš?
"Mám rekord od tří minut do třech hodin."

Tři hodiny, když telefonuješ?
"Pochopitelně."

Krumlov zažil pařbu hvězd

30. dubna 2008 v 17:25 | www.ahaonline.cz |  Akce
24.4.2006

D´Artagnan Petr Poláček a Mylady Monika Absolonová z muzikálu Tři mušketýři pařili v sobotu v Českém Krumlově. A nebyli sami! V místní hospodě Tornádo, která patří proslulému zpívajícímu právníkovi Petru Pečenému, se totiž uskutečnil koncert skupiny Hamleti.
Hamleti nejsou ledajaká kapela, excelují v ní totiž Dalibor Gondík, Aleš Háma, Jakub Wehrenberg a Hardy Marzuki. Ti však neřešili, které hity ze svého bohatého repertoáru zahrají, ale bádali, zda hollywoodský herec Tom Cruise skutečně snědl placentu své přítelkyně Katie Holmes. Ta totiž krátce předtím herci porodila dceru Suri, a slavný otec se nechal slyšet, že právě placenta získaná při porodu bude jeho večeří. Tato otázka však nakonec zůstala nezodpovězena, a Hamleti si raději střihli několik hitů nejen s Petrem Poláčkem, ale také s Doktorem P. P. a Monikou Absolonovou.