Leden 2008

Zrušila Angeliku kvůli rakovině prsu

24. ledna 2008 v 14:06 | www.super.cz |  Akce
Úterý 10.4. 2007 17:00

Zpěvačka Monika Absolonová (30) se na úkor své práce zúčastní pochodu proti rakovině prsu. V den, kdy se akce koná, měla totiž hrát v muzikálu Angelika, a tak za ni zaskočí kolegyně.
"Pochodu jsem se zúčastnila už vloni a brala jsem jako samozřejmou věc, že půjdu i letos. To, že v ten den hraji Angeliku, jsem zjistila později. Naštěstí mám výborné kolegyně, které to odehrají za mě," říká zpěvačka, která chce v létě se svým přítelem na měsíc utéct do Asie.
"V létě si výjimečně dovolím ten luxus a vezmu si celý měsíc volno. S přítelem vyrazíme do Thajska a možná i do Vietnamu a dalších asijských zemí," prozrazuje své plány zpěvačka.

Charitativního pochodu se letos kromě Moniky zúčastní Dara Rolins, která je už několik let tváří značky organizující akci, herečka Veronika Freimanová, zpěvačka Yvone Sanchez nebo moderátor Jan Kovařík.

Občas rychleji mluvím, než myslím

24. ledna 2008 v 14:02 Rozhovory
V hudební branži se zpěvačka Monika Absolonová (30) pohybuje od šestnácti let. Má radost, že se mohla vrátit do Divadla Broadway jako Kleopatra a těší se na novou hlavní roli v muzikálu Angelika, kterou přímo pro ni píše hudebník Michal David.
Prý jste Michala k Angelice tak trochu ukecala?
"Dá se to tak říct. On měl rozpracované jiné téma a já do něj hučela, že to nikoho nebude zajímat, ale Angelika, to že je silný příběh. On se bránil, že to už je hodně sladkobolný, ale nakonec ho možná trochu zpracovaly i manželka s dcerou. Tak se do Angeliky pustil, a já jsem nadšená. Mám hroznou radost, že do toho šel, protože se tak zhmotnil můj další sen. A tady jsem šťastná, že na mě dal."

A proč vás tak zajímala právě Angelika?
"Ten film miluju. A vzpomínám si taky, jak jsem jako malá holčička s ježkem na hlavě a ve vytahaných punčocháčích "zpívala" do švihadla Lásko má, já stůňu. To jsem netušila, že si tu písničku v muzikálu Noc na Karlštejně jednou zazpívám doopravdy."

Jak šly ty sny popořadě?
"První sen byl stát se zpěvačkou. Druhý zazpívat si někdy na pódiu písničku Lásko má, já stůňu. Třetí sen je Angelika."

Michala Davida jste ukecala. Vždycky chlapy ukecáte, když chcete, aby pro vás něco udělali?
"Vždycky ne, ale velmi často ano. Novináři se mě občas ptají, co máme společného s Kleopatrou. Ona měla údajně velmi příjemný hlas, byla vzdělaná a chytrá, a tady chlapy vždycky ukecala. Já ne že bych chlapi vábila do milostného vztahu jako Kleopatra, ale když jsem si stoprocentně jistá, že mám pravdu, umím být ďábelsky přesvědčivá."
Kdy naposledy jste byla ďábelsky přesvědčivá?
"Mrzí mě, když vidím, že někdo, koho mám ráda, nemá moc práce. Sama jsem takové období zažila a byla jsem z toho nešťastná a frustrovaná. Například kamarád Honza Gajdoš se trochu trápil, že v divadle nedostává tolik příležitostí, tak jsem ho ukecala, ať se zkusí obrátit jiným směrem a začne skládat písničky. Na mé poslední desce jich měl několik, pak složil i písničky na desky Terezy Kerndlové a Heleny Vondráčkové. A pořád hraje v divadle. Dneska je rád, že jsem ho tak pěkně zpracovala. Když se mi v téhle branži začalo konečně dařit, dovolila jsem si víc říkat, co si myslím. Producent pan Lichtenberg tvrdí, že jsem odborářka Divadla Broadway, a občas mě za to nemá rád. Ale o některých věcech je potřeba mluvit nahlas. To všechno přišlo i s věkem. Samozřejmě se peru spíš za druhé lidi, abych bránila sebe, to už se mi musí stát nějaká velká sviňárna, jinak na sobě nechám dlouho dříví štípat. Kdybych nezpívala, asi by mě bavilo dělat nějakému zpěvákovi manažerku. Když mám mluvit za druhé, dokážu být i docela urputná. Nemám totiž ráda, pokud se věci dělají jen tak napůl. I kdybych měla na jevišti chcípnout, musím dozpívat naplno. Je to daný výchovou, ale jsem moc náročná k sobě i okolí. A někdy to holt není bez konfliktu."

Kdy jste měla období bez práce?
"Od června 1998 do roku 2002."

To máte tak přesně spočítané?
"Mám, protože to období začalo, když skončil v Čechách muzikál Drákula. Nikdo mě pak do ničeho neobsazoval. Tak jsem nic nedělala, chodila se psem a tloustla. Říkala jsem si, že na zpívání kašlu a odjedu někam do ciziny dělat au-pair. Potom ale přišla nabídka hrát v Drákulovi v Bratislavě a Prešově. A pak i v Krysařovi. Když se Krysař hrál v Praze, tenkrát bych roli Agnes ještě neuzpívala. Člověk ke všemu musí dozrát. No a období smůly skončilo rolí v muzikálu Kleopatra."

Z čeho jste tenkrát žila?
"Něco málo jsem si vydělala, protože se vždycky objevila nějaká nárazová práce, a zbytek si půjčila. Když začala Kleopatra, měla jsem u rodičů velký dluhy. Takže prvních několik výplat jsem téměř vcelku odevzdávala rodičům. Máma byla překvapená. Myslela si, že jakmile se zase dostanu k penězům, rozfofruju je tak, jako jsem to dělala s honoráři za Drákulu. Jenže tenkrát mi bylo podstatně míň a neuměla jsem hospodařit, klidně jsem za tisícovku nakoupila sušenky a neřešila, že není mléko a chleba. Ale hospodařit se člověk rychle naučí. Nejsem z lidí, kteří by zapomněli, že někdy bylo hůř."
Bylo období bez práce taky koncem vašeho manželství s hokejistou Václavem Eiseltem?
"Vdala jsem se v roce 2000 a manželství skončilo paradoxně v době, kdy se mi začalo dařit."

Myslíte, že manželství poznamenalo, že jste neměla práci?
"Naopak, já jsem se víc upnula na tu vizi, že budu mít rodinu a na zpěvačky se budu dívat v televizi a říkat, kde já bych mohla být, kdyby bejvalo."

Mluvila jste o tom, že jste dorostla k roli Agnes v Krysařovi i k umění vyříkat si věci. K čemu ještě?
"Třeba k tomu, že věk je relativní. Když mi bylo šestnáct, myslela jsem si, že lidi ve třiceti jsou staří a odepsaní. Přitom mám hodně mladý rodiče, máma mě měla ve dvaceti. Jednou, to jí bylo asi pětatřicet a mně patnáct, jsem ji sledovala, jak na jedné oslavě skákala přes oheň. Myslela jsem si v tu chvíli, že je děsně trapná. Dneska je mi třicet a chápu ji, taky bych klidně skákala přes oheň. Ale já nemám tu kritickou dceru. Pak jsem dospěla k tomu, že mindráky, který jsem měla ve dvaceti, mi zůstanou napořád, ale už mě neválcují. Už jsem se s nimi srovnala. Teď prožívám asi nejhezčí období. Nikdy se mi nepodařilo skloubit pravidelnou práci, která mě navíc baví, se štěstím v soukromém životě. No a teď mám obojí. Sice až na několikátej pokus, ale to nevadí."

S jakými mindráky jste se naučila žít?
"Měla jsem mindrák z nosu, s tím jsem se nenaučila žít, ten jsem si nechala předělat. Hned v šestnácti, a tím jsem začala svou dráhu zpěvačky. Měla jsem zkrátka pocit, že s takovým nosem nemůžu být zpěvačka. Teprve pak jsem se začala učit zpívat. Vzala jsem to stylem, jako když jdete na nějakou pracovní schůzku nebo třeba na premiéru a kvůli ní si koupíte nový prádlo. Občas dělám něco netypicky. Třeba někdy rychleji mluvím než myslím. Taky jsem chtěla být modrooká blondýna a být malinká jako moje máma. Už jsem si zvykla, že nejsem klasická krasavice, ale že je můj obličej tak zvláštní, že mě můžou nalíčit na jakoukoliv roli, což má taky svý výhody."
Z váhy jste taky měla mindrák? Různě jste tloustla a hubla...?
"To nebyl mindrák, protože váha vždycky spíš trápila moje okolí. Můj táta nikdy neměl rád vychrtlý ženský, takže já jsem si nepřipadala nijak tlustá. To až mí známí mi říkali, že kdybych třeba zhubla, mohla bych dostat nějakou práci. Jenže já si říkala, že zhubnu, až tu práci budu mít. A nakonec to tak bylo, hubla jsem kvůli Kleopatře."

Jakou máte metodu na hubnutí?
"Nejlepší dieta je pro mě fofr. Když nemám čas se najíst. Je to sice divný, protože já ráda jím, vařím, peču, ráda všechno ochutnám, ale opravdu jsou chvíle, kdy se zapomenu najíst. A když zapomenu jednou dvakrát, scvrkne se mi žaludek a pak už si to naordinuju. Dobrá metoda je i nejíst po páté hodině. Jenže já teď mám období, kdy přijdu večer domů, něco dobrýho uvařím a s přítelem to sníme, takže hubnout mi nejde. Ale jsem v klidu. Až začneme zkoušet Angeliku a uvidím vychrtlé kolegyně, tak si řeknu: Když může ona, já musím taky. Ale na to je ještě čas. Teď budou Vánoce."

Pečete cukroví? Nebo vánočku?
"Obojí. Ale teď jsme se všichni stěhovali, budeme péct dohromady, teda máma, babička i já, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Já totiž při vaření strašně nadělám a zašpiním horu nádobí."

Kam jste se všichni stěhovali?
"Odstěhovala jsem se do takového malého činžáku, pode mnou bydlí rodiče a pod nimi brácha. Naši tenhle dům dlouho stavěli. Já tam chtěla i nechtěla, ale nakonec jsem ráda, že jsem se nastěhovala. Jednak proto, že nemusím řešit sousedy, jednak proto, že když potřebuju vyvenčit svého labradora Kvída, stačí, když brácha vyjde patro, a nemusí nikam jezdit."
Kolik je Kvídovi?
"V březnu mu bude devět let. Už je to chlapák, vlastně starší pán. Je pěkně rozmazlenej, ale fakt zlatej. Zlobí mě, ale pak najednou pozná, kdy je toho dost, a okamžitě poslechne. Jsem moc ráda, že ho mám, je to vlastně jedinej chlap, kterej to se mnou vydržel tak dlouho."

Zlomil vám někdy nějaký chlap srdce?
"Zatím každej. Ale já jsem trochu přecitlivělá, což je daný výchovou a mým znamením - jsem Váha. Všechno mě trápí mnohem dýl než moje kamarádky. Já si všechno musí vyžrat pěkně do dna, teprve pak se mi udělá líp. Ale jak stárnu, tak to už neprožívám tak intenzivně."

Myslíte si, že už jste dozrála k dalšímu manželství?
"Nevím, ale teď mám vztah, o němž si myslím, že by mohl mít dlouhou trvanlivost. Nebo bych si to alespoň moc přála. Kdysi mi Hanka Zagorová říkala, že až přijde ten pravej, že to poznám. Myslela jsem si, že jsou to jenom řeči. Ale teď vím, že měla pravdu. Chlapi mají někdy moc velký ego anebo zakořeněný mindráky, který odbourávají tím, že si kupují drahý auta nebo značkový oblečení. I takový jsem poznala. Můj současný přítel má patřičné sebevědomí, má všechno v hlavě srovnaný, neřeší prkotiny a je extrémně pohodový. Přitom když mě poznal, podíval se na internet, protože sice věděl, že jsem zpěvačka, ale nevěděl, že poměrně známá. Když dohledal, co dělám a v čem zpívám, prohlásil, že asi není dobrý, abychom se vídali. Ale pak si to rozmyslel. A já jsem ráda, že nebyl srab, že do toho šel. No a snad nelituje."

Moničiny zbraně
Kdybych potřebovala na někoho zapůsobit, jako osvědčené a rafinované metody bych použila tyhle tři věci:
  1. Vůni. Je pro mě hodně důležitá, intenzivně vnímám, jak mi lidi voní a nevoní, a myslím si, že k ženě krásná a elegantní vůně prostě patří.
  2. Lesk na rty. Nepoužívám rtěnky, protože jsem měla dlouho mindrák z toho, že mám velikánskou pusu. Takže bych si ji nikdy nenalíčila rudou rtěnkou. Ale hodně používám lůj nebo lesk. Tenhle mi doporučil jeden vizážista a já si jich nakoupila v Americe po dolaru padesát zásobu. Už mi ale dochází.
  3. Mozek. Někdy bych potřebovala mít s sebou rezervní mozek, protože můj vlastní zkrátka vypne. Ne že něco nechápu, prostě se někam zatoulám.
Dotazník láska, sex&peníze pro Moniku Absolonovou
Poprvé jsem se opila v sedmnácti a půl - becherovkou.

Váš názor na nevěru?
Vzhledem k tomu, že já jsem věrná jak partnerovi, tak svým názorům a blízkým, tak pochopitelně špatný. Nicméně na tohle vám vesměs všichni odpoví podobně. A přitom nevěra se bohužel stává běžnou věcí.

Umíte si představit sex s dobrou kamarádkou?
Neumím. Když je někdo můj kamarád, tak k němu mám vztah čistě přátelský, založený na sympatiích, nikoliv na přitažlivosti.

Jaký nejdražší dárek jste někomu koupila?
Tatínkovi jsem k padesátinám koupila značkové hodinky. A protože mu je ukradli, za rok jsem mu koupila ještě jedny.

Za co utrácíte nejvíc?
Za telefon.

Byla jste někdy na mizině?
Úplně ne, měla jsem kde bydlet a najíst jsem se mohla u rodičů, ale dlouho mi trvalo, než jsem měla na účtě víc než 240 korun.

Kolik hodin spánku vám stačí, abyste normálně fungovala?
Nejlepší je osm hodin, ale zvládám fungovat i po třech.
Kdy jste se naposled opila? A kdy poprvé?
Poprvé jsem se opila v sedmnácti a půl na Silvestra. Vypila jsem lahev becherovky. Do té doby jsem nepila žádný alkohol a od té doby nepiju becherovku.

Všude se Vám může něco stát

24. ledna 2008 v 14:00 Rozhovory
Tento týden přinášíme rozhovory a hvězdami českých muzikálů. Hrála Kleopatru či Mylady ve Třech mušketýrech, naposledy zazářila jako Angelika ve stejnojmenném díle Michala Davida. Teď má Monika Absolonová prázdniny, a tak se rozhodla vyrazit do Thajska.
Jste ráda, že jste na dva měsíce mohla shodit kostým Angeliky?
"Ani ne. Vždyť ji zatím hrajeme krátce. Jsem sice ráda, že se během léta stihne v divadle udělat klimatizace, ale jinak se mi už docela stýská."

Možná i proto, že vaše léto bývalo vždy hodně pracovní. Bylo těžké to změnit?
"Letos ne. Vždycky jsem měla nějakou hezkou pracovní nabídku, ale letos nebyla žádná."

Takže vaší vysněné dovolené v Thajsku nestojí nic v cestě. Proč jedete právě tam?
"Všichni mi vyprávěli, jak je to tam hezké, zajímavá země, vstřícní lidé, bezvadné jídlo. Všichni z Čech tam jezdí v lednu, v únoru nebo v březnu, ale to jsou měsíce, kdy já pracuji. Tak mě napadlo, proč ne v létě? Chtěla jsem říkat, že je to frajeřina, ale je to čistě z praktických důvodů. Můj přítel už byl v Thajsku několikrát, byl tím nadšený, zatímco já jsem nikdy v žádné exotické zemi nebyla. Buď jsem na to měla čas, ale nebyly peníze, nebo byly, ale neměla jsem čas. Jedeme tam v období dešťů, ale já doufám, že to nějak vyjde."

Do Thajska se dá jet dvěma způsoby: koupit si zájezd do letoviska u cestovky, nebo si sehnat letenku a vyrazit jen tak. Co jste si vybrala?
"Tu letenku. Ale já k ní mám červený kufr na kolečkách a přítel batoh. Uvidíme, kdo na tom bude líp."

Řekl bych, že on. Nesnažil se vám ten kufr vymluvit?
"Snažil. Dokonce jsme v jednu chvíli chtěli jet jenom s jedním zavazadlem. Ale protože já se pořád urážím a následně odcházím, tak by to asi nebylo nejvhodnější. Tak máme každý to svoje."

Na jak dlouho jedete?
"Na měsíc."

A plán?
"Máme letenku do Bangkoku, pak se uvidí. Na letišti zjistíme, kde prší, a pojedeme tam, kde neprší. Ale kam to bude, to teď nevím. Dostala jsem tipy od Leony Machálkové, která jezdí na thajské ostrovy pravidelně, ale třeba tam bude zrovna pršet."

Nemáte z té nejistoty strach?
"Bojím se, ale zároveň se těším. Jsem zvědavá. Je mi třicet, nemám děti, a tak je možná čas, abych se vzmužila a jela. Jasně, už jsem tak jezdila, ale zatím jen po Evropě. Navíc mi všichni říkali, že je Thajsko vyspělá země, tak čeho se bát?"

Jak dlouho tam poletíte?
"To nevím, ale nepřežiju to. Vezmu si prášek na spaní. Já jsem jen jednou v životě letěla dál, do Los Angeles za kamarádem. To bylo dvanáct hodin a byla to hrůza."
Jak vypadá teoretická příprava na Thajsko?
"Před týdnem jsem si koupila knížku. Přítel má nějaké v angličtině a asi si naivně myslí, že se během čtrnácti dnů naučím anglicky. To asi fakt ne."

A praktická?
"Byla jsem na injekcích, a mám recept na antimalarika. Očkování jsou dvě: proti břišnímu tyfu a hepatitidě A."

Čeho se bojíte?
"Nesnáším, když po mně leze nějaký hmyz, bojím se ryb, proto se moc nekoupu v moři..."

Aha, a proč tam jedete?
"Já se na moře ráda dívám. Sedím na písku, jen kolem mě nesmí jít nějaký krab. To jsem potom hysterická a utíkám. Asi nejsem správná cestovatelka, ale možná se z Thajska vrátím nadšená. Minulý rok jsme podobně jeli do Toskánska a to bylo úžasné. Třeba ještě v deset večer jsme nevěděli, kde budeme spát, ale to mi nevadí. Nemusím bydlet v pětihvězdičkovém hotelu, nejsem taková ta cestovatelka na podpatcích. Jen nesnáším, když po mně něco leze. A ryby mám ráda jen v akváriu."

Co budete dělat, až vás v Thajsku uštkne had?
"To mě asi vzápětí raní mrtvice. Takže ani nestihnu umřít na ten jed."

Vyprávěl vám Michal David o tom, co se mu stalo na Maledivách?
"Tsunami? Proboha, to si přece vůbec nesmím připouštět. Všude na světě se vám může něco stát."

Kde jste byla zatím nejdál?
"V té Americe."

Jaké to bylo?
"Super. Byla jsem tam tři týdny, jeli jsme s Lindou Finkovou a mým spolužákem z hotelovky za dalším spolužákem z hotelovky, který tam pracoval."

Cestovali jste?
"Hlavně po restauračních zařízeních. Ale byli jsme také v Las Vegas. Příjemné to bylo hlavně kvůli tomu, že jsme po celou dobu neměli žádné povinnosti."

Chtěla byste tam žít?
"Ne, protože to mám ráda tady. Lidé mi připadali vstřícní, mají to tam dobře zařízené. Když se mi tady rozbije pračka, tak čekám týden na to, než přijde opravář. Když se to stalo tam, byl tam pán do deseti minut. Jejich služby mě opravdu fascinovaly."

Kvůli muzikálové roli Kleopatry jste jela do Egypta. Jak se vám líbil?
"Hrozně mě překvapila Káhira, kolik je tam lidí a jak je špinavá. To bylo zklamání. A také pro mě byl šok, že pyramidy jsou hned vedle sídliště. Nicméně to, co jsem tam hledala, jsem také našla."

A to?
"Jestli je Kleopatra i dnes hmatatelná. Proto jsem chtěla najít staré sarkofágy, vidět všechny ty věci v káhirském muzeu."

A Angelika vás zavedla do Francie?
"Poprvé v životě jsem byla v Paříži. A byla jsem zklamaná, ale to není problém Paříže, ale můj. Každý mně vždycky tvrdil, že je to úžasné město. Tak jsem tam jela, ale musím říct, že Praha je hezčí. Víc se mi líbila i Budapešť. V Paříži na mě všechno působilo jakoby na oko, všechny ulice jsou si podobné, budovy jsou postavené v jediném slohu, navíc je to hodně špinavé město. Možná jsem si ji idealizovala a realita pak byla jiná."

Kam se naopak velmi ráda vrátíte?
"Miluju Florencii. Byla jsem tam loni poprvé, zamilovala jsem si Benátky. To jsou místa, která na mě historií doslova dýchají. A já mám staré věci ráda, baví mě, když v nich jsou cítit otisky generací, a to tam jsou. Navíc mám v oblibě italskou kuchyni, mají tam také výborná vína a lidé jsou moc přátelští. Itálie je pro mě ideální místo, tam jsem určitě nebyla naposledy."

Jak se vám líbil životní styl, který jste při cestách do Itálie poznala?
"Kéž bychom tu pohodu uměli přenést i sem. Máme pocit, že to nejde, ale ono to jde. To je vlastně i důvod, proč mám ráda muzikál a proč hraji v romantických kusech. Díky nim mohou lidé na stres na chvíli zapomenout, nechci hrát v něčem, co by jim stres ještě přidělalo. Pro mě kultura znamená, že se budu dívat na něco hezkého."

Takže teď sice jedete do Thajska, ale vlastně už se těšíte zpátky do práce.
"Těším se moc. Divadlo je pro mě práce, ale zároveň relaxace. Navíc v mém životě bývaly doby, kdy jsem měla pocit, že žiju jedině na jevišti. Že právě tam zažívám ty pravé emoce, které mi ve skutečném životě chyběly. Cítila jsem se tam šťastná. A i když už je to v mém životě jinak, ta láska mi zůstala."

Bratr Marek Absolon
Mladší bratr Moniky Absolonové před létem maturoval, jinak často sestru vozí na její vystoupení. "Její pracovní tempo je strašlivé," říká.
1. Na jaký okamžik se sestrou nezapomenete?
"Těch je strašně moc. Poslední z nich bude z nedávného vystoupení. Měla zpívat písně podle připraveného seznamu, ke kterým jí zvukař pouštěl hudbu. A ona najednou ohlásila jinou písničku. Mával jsem na ni, naštěstí si to včas uvědomila."

2. Ve které roli se vám nejvíc líbila?
"Určitě v Angelice. Kleopatra ji nastartovala, ale Angelika je už velké sousto a ona ho skvěle zvládá."

3. Kdy jste k ní byl nejkritičtější?
"Mně se moc nelíbil muzikál Rebelové. Tak asi když hrála v nich."

4. Jak často vás sestra pozve na večeři?
"Vzhledem k tomu, že bydlíme patro nad sebou, tak docela často. Když mám prázdno v ledničce, vyběhnu za sestrou."

5. Jaká je kuchařka?
"Ta nejlepší. Italská kuchyně od ní je vynikající, tu si doma pochvalujeme všichni. A nejen doma, na Vánoce peče vánočky i pro kamarády."

6. Co říká když jí představujete své přítelkyně?
"To se stalo dvakrát, vždycky to proběhlo dobře. Řekne svůj názor, ale nechává to na mně. Nakonec, ona s nimi chodit nebude."

7. Kdo byl doma větší mazánek?
"Ségra říká, že já, já říkám, že ségra."

Tv Nova připravuje Mejdan roku z Václaváku

24. ledna 2008 v 13:54 | www.super.cz |  Akce
Pátek 29.12. 2006 15:00

Přes sto účinkujících, dvě stě padesát členů štábu a dalších dvě stě padesát pracovníků ochranky, dvacet zdravotníků, týdny plánů a napětí do poslední chvíle - taková je realita příprav unikátní silvestrovské supershow, kterou TV Nova letos chystá nejen pro své diváky u obrazovek, ale i pro ty, kteří nechtějí zůstat doma.

Slavit se bude v přímém přenosu přímo na pražském Václavském náměstí "ve společnosti" předních hvězd našeho showbyznysu a osobností TV Nova.

S tím, jak se podobná show připravuje, se diváci Novy budou moci seznámit již během dne. Tvůrci připravují několik přímých vstupů, které v televizním programu najdeme pod názvem Silvestrovský Václavák a jejichž průvodcem bude Martin Dejdar. Ten večer předá "moderátorské žezlo" Petrovi Rychlému, který v 19:20 rozjede Mejdan roku z Václaváku, jehož průvodcem bude až k půlnočnímu přípitku.

Na jevišti přivítá řadu hvězd - Karla Gotta, Josefa Vojtka, Moniku Absolonovou, Petra Muka, Miroslava Žbirku, Martina Maxu, finalisty soutěže Česko hledá SuperStar, Petra Bendeho, Vlastu Horvátha a další zpěváky a herce, taneční skupiny, osobnosti TV Nova apod.

V "přestávce" mezi přímými vstupy je připraven střihový Koktejl smíchu, Politické harašení, TELE TELE a nakonec Novoroční ESO, první pořad roku 2007.

Zatímco jeviště Mejdanu roku z Václaváku vyroste přímo pod sochou sv. Václava, horní polovina Václavského náměstí se změní v hlediště, kam může přijít každý a zdarma. Bezpečnost bude zajišťovat dvě stě padesát členů ochranky, dvacet lékařů a zdravotních sester, několik desítek policistů a hasičů.

V uzavřené části náměstí budou rozmístěny tabule s informacemi o zásadách chování a plánky s informacemi o možnostech občerstvení a umístění mobilních toalet. Účastníci oslav musí dodržovat pravidla, jaká jsou dnes běžná na podobně velkých akcích.

Těhotná manželka Pepy Vojtka Libuška: Sekla z prací!

24. ledna 2008 v 13:52 | www.super.cz |  Přátelé
Pátek 9.3. 2007 08:00

Těhotná manželka frontmana skupiny Kabát Pepy Vojtka (41) Libuška (26) pověsila tancování v muzikálech na hřebík.
"Nejenom že mi rostoucí břicho začínalo při tancování vadit, ale hlavně mi to zakázal můj lékař," svěřila se Super.cz tanečnice Libuška, která je v pátém měsíci těhotenství.

"Ještě mám pár vystoupení s Monikou Absolonovou, ale to není tak náročné jako v muzikálu Golem," říká Vojtkova manželka, která ještě netuší, jestli to bude kluk, nebo holka.
"Zatím to na ultrazvuku není pořádně vidět, ale určitě si to necháme říct," prozrazuje Libuška. Zatím se s Pepou dohadují na jménu. "Kolikrát je to boj, ale žádné konkrétní jméno ještě nemáme," směje se sympatická brunetka.

Rozloučení s Karlem Svobodou (+68): Vdova Vendula se zhroutila!

24. ledna 2008 v 13:48 Akce
Středa 7.2. 2007 14:00

Pohřeb tragicky zesnulého hudebního génia byl pro psychicky vyčerpanou Vendulu Svobodovou (34) poslední kapkou. Od manželova odchodu čelí nenávistným útokům od lidí, kteří se do Svobodovy smrti tvářili, že jsou její přátelé.

"Je to neuvěřitelné. Když žil Karel, tak všichni lezli Vendule do pr...., a když se to stalo, tak na ni házejí špínu a jeho smrt jí dávají za vinu," prohlásil naštvaně jeden ze Svobodových blízkých kamarádů na pohřbu ve strašnickém krematoriu, kde se s hudebním králem přišlo rozloučit okolo dvou tisíc lidí.

Těsně před začátkem obřadu do první řady smuteční síně usedla psychicky vyčerpaná vdova Vendula doprovázená svou matkou a kamarádkou Simonou.

Doslova šokem pro ni bylo zjištění, že po její pravici usedl režisér Filip Renč s přítelkyní. Právě on totiž před pár dny Vendulu nepřímo obvinil z Karlovy smrti a vzkázal, že jí rozhodně nebude kondolovat!

Naštěstí poslední rozloučení, kde zazněly Svobodovy nejúspěšnější písně, proběhlo bez skandálu a ve vší úctě k hudebnímu králi.

Jen při poslední písni Ještě že tě lásko mám, kterou Svoboda složil pro svou manželku a i ona sama si výslovně přála, aby na pohřbu zazněla, se stojící Vendule podlomily nohy a nebýt kamarádky Simony, sesunula by se k zemi.

Po skoro půlhodinové kondolenci za znění písně ze seriálu cirkus Humberto Svobodová s rodinou okamžitě odjela.

S Karlem Svobodou se přišly rozloučit desítky jeho přátel a kolegů z branže.
Karel Gott s přítelkyní Ivanou Macháčkovou se dojemně skláněl před Svobodovými pozůstatky a po tváři mu přitom kanuly slzy. Nechyběl Karel Šíp, Michal David s manželkou, Daniel Hůlka, Petr Kolář, kterému Svoboda za poslední roky v kariéře doslova převrátil život naruby, Leona Machálková s přítelem Bořkem Šípkem, Felix Slováček s Dádou Patrasovou, Monika Absolonová, Pavel Vítek s Janisem Sidovským, kteří se po skladatelově smrti o Vendulu starali, a další.

Roman Šebrle pobavil celý národ

24. ledna 2008 v 13:46 | www.super.cz |  Akce
Rok 2006

Na Romana Šebrleho (31) zkrátka nikdo nemá. Třebaže se zrodil nejtěsnější výsledek za posledních deset let, král ankety Atlet roku 2006 má stejné jméno jako v uplynulých čtyřech ročnících - Roman Šebrle.

Desetibojař pražské Dukly letos suverénně zvítězil při vrcholu sezony - evropském šampionátu v Göteborgu. Ale při vyhlášení ankety Atlet roku se žádný přesvědčivý triumf nečekal. "Vím, že trenéři se různě domlouvali na výsledcích," naznačil Šebrle, že ne všechno mohlo být košer.

Proč? Mnoho lidí si přálo nového premianta. A že jich letos mohlo být opravdu hodně - v čele s vítězem Světového poháru a stříbrným výškařem z Göteborgu Tomášem Janků (31), loučícím se světovým rekordmanem Janem Železným (40) a především s oštěpařskou královnou uplynulé sezony Barborou Špotákovou (25). Ta nakonec skončila druhá za Šebrlem o pouhopouhých třicet bodů!

"Nemrzí mě to. Rozhodlo to zlato z mistrovství Evropy. Tam jsem měla taky vyhrát," řekla SuperSpy Špotáková, která si nakonec přece jen odnesla z pražského vyhlášení jeden triumf - stala se Objevem roku.

Recitátor
Slavnostní večer, který byl opět v přímém přenosu České televize, patřil mezi ty nejlepší za poslední čtyři roky. Postarala se o to nejen netradiční čtveřice (!) moderátorů (Monika Absolonová, Aleš Háma, Roman Vojtek a Alexander Hemala), ale zejména Roman Šebrle, který si naživo střihl recitativ do písně Moniky Absolonové.
"Uměl jsem to skvěle," žertoval. Všichni viděli, jak zapomněl text, jak se podíval do taháku, ale také - jak z toho dokázal vybruslit. "To jsem fakt moc rád, že jsem pobavil celý národ," řekl se škodolibým úsměvem směrem ke své osobě Šebrle.

"Vidět Romana, to byl ten největší adrenalinový zážitek," zhodnotil kamaráda celkově bronzový Tomáš Janků.

A pak už se šlo pařit na diskotéku na Letné. Noc byla ještě pořádně dlouhá...

Renč se skrývá před veřejností! Že by se styděl?

24. ledna 2008 v 13:44 Akce
Čtvrtek 12.4.2007 08:00

Režisér Filip Renč (41) asi nemá čisté svědomí. Při stém představení muzikálu Golem tragicky zemřelého Karla Svobody neopustil produkci, a dokonce se neobjevil ani na následné party.
To, že Filip Renč byl během jubilejního představení Golema v Divadle Hybernia, prozradila mezi řečí jedna z uvaděček, která do produkce doprovázela Petra Svobodu a jeho přítelkyni Lucii Gažiovou.

Syn tragicky zesnulého skladatele se v prostoru, kam mají přístup jenom povolané osoby, zdržel až do těsného začátku představení. To samé se opakovalo i o přestávce, ale Renč se opět neobjevil.

Proč si do hlediště nesedl vedle Petra a jeho přítelkyně, jako to udělal na pohřbu, není jasné.
Na VIP party v patře divadla se Petr s Lucií na pár minut objevili, ale přítomnost fotografů je viditelně rozladila, tak raději odešli. Režisér nepřišel vůbec.
Možná si do poslední chvíle nebyl jistý, zda se neobjeví vdova po Karlu Svobodovi Vendula. Ale ta se před představením kvůli náhlému onemocnění omluvila a aspoň poslala velkou kytici.

Rejža ošahával Angeliky

24. ledna 2008 v 13:40 | www.ahaonline.cz |  Muzikál Angelika
Nový muzikál Angelika ještě nemá hotové kostýmy ani scénu a už se prodalo na sedmdesát tisíc vstupenek! "Tohle nebude markýza, ale královna muzikálové sezony," raduje se jeho producent. A příběh o krásné Angelice prý bude pořádný doják! A Angeliky budou pořádně sexy! Včera všechny tři představitelky titulní role na tiskovce ošahal i režisér muzikálu Jozef Bednárik.
"Jsem rád, že mi malinký tam nejsme za žádné nestvůry, ale za jediné přátele markýzy Angeliky. Vždyť mi za ni i zemřeme," prozradil herec Jiří Krytinář, který hraje liliputa. A hlavní představitelky Monika Absolonová, Leona Machálková a Dasha se mu prý líbí natolik, že dokonce zemře s radostí.
Kromě Krytináře se mezi osvědčenými muzikálovými matadory objeví i několik nových jmen. Třeba zpívající doktor alias perský princ Ali Amiri. Kvůli své první roli v muzikálu však medicínu na hřebík nepověsí. "Dělám na kožním v nemocnici Na Homolce a služby mi končí ve tři, takže budu v pohodě stíhat obojí," vysvětlil.
Dalším překvapením je i obsazení baviče Zdeňka Izera. "Jsem fakt nervózní, ale naštěstí tam nemám žádné zásadní pěvecké výstupy, spíš spojováky," oddechl si Izer.

"Když jsem se dozvěděl, že se bude dělat Angelika, řekl jsem si, že je to kýč. Ale je tam šestnáct písní, které mě oslovily, a celý muzikál bude velmi zvláštní a zajímavý," rozplýval se slovenský režisér Jozef Bednárik. A oslnivé budou především kostýmy z dílny Romana Šolce, kterých bude hned dvě stě osmdesát. "Bude to módní přehlídka z doby krále Ludvíka XIV.," vysvětlil Šolc.


Pít s Pepou Vojtkem? To končí otravou alkoholem!

24. ledna 2008 v 13:22 Rozhovory
11.11.2006

Zpěvačka Monika Absolonová: Po rozvodu se jí zhroutil svět, ale teď…
- Za hodinu a půl vypila 17 fernetů!
- Během roku se čtyřikrát stěhovala
- Co závidí kamarádkám? Miminka!

PRAHA - Křehká zpěvačka Monika Absolonová (30) byla po rozpadu manželství s hokejistou Václavem Eiseltem dlouho sama a léčila si zlomené srdce. Teď se šťastně zabydluje v novém domově s novým přítelem a přiznává, že už jí tikají biologické hodiny. Navíc prozradila, jak se paří s bandou z muzikálového divadla Broadway - končí to otravou alkoholem!
V létě jste se stěhovala. Proběhla akce Kulový blesk?
"Bylo to náročné. Za poslední rok jsem se stěhovala čtyřikrát sem a tam, tak doufám, že je to na nějakou dobu naposled. Občas s vámi osud dost zacloumá, a vy se pak jen musíte té situaci přizpůsobit."

Takže už musíte mít stěhování natrénované. Jak dlouho vám trvá zabalit?
"Dlouho, ale už vím, které pytle použít, jaké krabice se netrhají. Navíc mám kamaráda stěhováka. Takže o stěhování už vím a znám úplně všechno. (smích) Teď jsme se přestěhovali do domu, kde žijeme společně s mými rodiči a bratrem."

Říkáte my. Kdo je to »my«?
"Ono je nás víc. (smích) Ale není moc co prozrazovat. Už poměrně dlouhou dobu jsem šťastně v páru. Můj partner ale není z branže a nechce být moc medializován. Já se mu ani nedivím. V práci by mu to moc nepomohlo, spíš naopak. Mně navíc vyhovuje, že si každý jedeme po svý lajně a potkáme se až doma."

Takže se zabydlujete s přítelem a se psem?
"Zabydlujeme se pilně. Včera nám dokonce přivezli židle a stůl, takže už jíme jako lidi. (smích) Mám z toho hroznou radost. Dřív jsme jedli opření o kuchyňskou linku jako v bufetu."

Neděsí vás, že zase bydlíte s rodiči?
"Ze začátku jsem se toho strašně bála. Ale teď jsem ráda. Předtím jsem vzdala jeden úžasný byt, ale kdybych si na něj vzala hypotéku, tak bych se strašně uvázala. Spoustu věcí bych už musela dělat z povinnosti, pro peníze, a ne proto, že mě baví. A to nechci. To je hroznej bič. Bydlení s rodiči a bratrem má navíc spoustu výhod. Bratr se mi často stará o psa."

Takže nejste kariéristka.
"Zažila jsem situace, kdy jsem peníze a práci měla i neměla. Když člověk nemá peníze, tak je to blbý. Ale dá se s tím něco dělat. Tak se holt nepůjde do restaurace, nekoupí se nějaké věci. Ale když člověk nemá práci, která by ho bavila, tak je to hrozný."

Ale vy svou práci milujete, a teď vás navíc čeká vysněná hlavní role v muzikálu Michala Davida Angelika.
"Jako holčička jsem byla ostříhaná na kluka. Byla jsem vůbec spíš chlapeček. Ale když jsem uviděla Angeliku, stala se pro mě ideálem, snem. Znala jsem to nazpaměť. Každá ženská chce bejt Angelika, teda aspoň všechny moje kamarádky. (smích) Je to úžasný příběh. Akce, romantika, všechno, co má správný příběh mít. A Michal David má naštěstí doma skvělou ženu, která ho o tom přesvědčila, a tak Angelika bude!"
Kdo by byl pro vás úplně ideální Joffrey, kdybyste si mohla vybrat?
"Oni mi dobře vybrali. Jedním by měl být Pepa Vojtek, s tím se fantasticky hraje. A co jsem slyšela, tak druhým by měl být Marián Vojtko, což je taky trefa do černého."

Herecká parta z Divadla Broadway je proslulá svou zálibou v alkoholu. Jak to s tou smečkou zvládáte jako křehká žena?
"Mám heslo, že nikdy nepiju před vystoupením. Ale po vystoupení si člověk občas pár skleniček dá. Naštěstí mám záklopku, takže umím včas odcházet. Ale jeden kiks jsem si zažila při Třech mušketýrech. Slavila jsem narozeniny a dopoledne během hodiny a půl do mě Pepa Vojtek a další kolegové nalili sedmnáct fernetů. Od té doby fernet nenávidím a dávám si na něj pozor. (smích) S nimi se nedá držet tempo, to končí otravou alkoholem."

Nedávno jste oslavila třicítku. Nemáte deprese z věku jako známá seriálová hrdinka Ally McBealová?
"V sedmnácti mi připadlo, že v pětadvaceti budu stará, totálně odepsaná. Teď mi minula třicítka a já se cítím nejlíp v životě. V šestadvaceti se mi rozpadlo manželství, do kterého jsem vkládala naděje a holčičkovské sny. Od té doby se stalo mnoho věcí. Ale žádná z nich mě nezabila, posílily mě. Takže třicítka je to nejlepší, co mě potkalo. (smích)

Jak moc se na vás rozpad manželství podepsal?
"Měla jsem období, kdy jsem tvrdila, že už se nikdy nevdám. Moje heslo bylo: Po svatbě jako takové následuje rozvod jako takový. Pak jsem poznala pár lidí, kterým manželství funguje, a zjistila jsem, že to jde. Problémy ve vztazích musí vždycky řešit oba společně. Takže teď jsem změnila názor. Nikdy neříkej nikdy!"
Po třicítce už musí tikat biologické hodiny…
"Tikají. (smích) Někdy víc, někdy míň. Všechno má svůj čas. Nechci být matka, která porodí miminko a dá ho někomu na hlídání. Chci s ním trávit co nejvíc času. Na druhou stranu si chci splnit některé své sny, třeba Angeliku. Probírám to s kamarádkami i s přítelem. Těším se na to, ale až přijde správná doba. Jména už vybraná mám, jsem připravená." (smích)

Spousta vašich kamarádek už děti má. Nechytá vás trošku závist?
"Nikdy dřív jsem to neměla, ale dneska už trošku jo. Ale pro miminko je vždycky dobré mít zázemí. A to si právě buduju."

Pepa Vojtek byl "hustej" na Poláčka!

24. ledna 2008 v 13:18 | www.super.cz |  Přátelé
Pátek 23.2. 2007 16:00

Ještě než zpěvák Petr Poláček (23) pokřtil svoje CD Nemůžu zapomenout, vzal si ho na paškál Pepa Vojtek (41) z Kabátů, který byl jedním z kmotrů.

"Jsem rád, že sis konečně přestal hrát na Bon Joviho, protože jako on stejně nikdy vypadat nebudeš," navážel se do Petra rozdováděný Pepe, který mu jako dárek přinesl "budík" slivovice.
"Nejsem si jistý, jestli není škoda ten skvost zbůhdarma vylejvat. Tvoje nový songy jsem ještě neslyšel, tak nevím, jestli to za to stojí," smál se Vojtek, kterého doprovázela těhotná manželka Libuška.

Společně s Pepou druhou desku pokřtila Miss ČR 2003 Lucie Váchová.

"Pepeho jsem si vybral proto, že je to super muzikant a vážím si všeho, co pro mě kdy udělal. A Lucka je tady proto, že ji mám rád," prozradil finalista první řady SuperStar.

Velkou radost Petrovi udělaly fanynky, které mu přinesly dort s jeho podobiznou z marcipánu a vtipné vysvědčení alkoholika. "No byly tam samé jedničky," smál se Petr.
Do restaurace U Pavouka, kde křest probíhal, přišla spousta Petrových kamarádů a kolegů z Divadla Broadway, kde Petr hraje v připravovaném muzikálu Angelika.

Ze SuperStar Julian Záhorovský a Šárka Vaňková s přítelem Jakubem Vytáčkem, Monika Absolonová, Tereza Kerndlová nebo Alan Bastien s přítelkyní Kristinou Kloubkovou.

A nechyběli ani ti, co se na albu podíleli, producent a autor většiny písní Honza Gajdoš a o pár textů se postaral muzikant Viktor Dyk.

Novotný hubne, Absolonová je zamilovaná. Do Angeliky.

24. ledna 2008 v 13:07 Muzikál Angelika
2.ledna 2007 18:06

Na první zkoušku muzikálu Angelika dorazila v úterý do divadla Broadway dvojice hlavních představitelů Angeliky a Joffraye de Peyraca - Monika Absolonová a Josef Vojtek.

"V době, kdy mi bylo deset let a Angelika byla hitem, mě táhli spíš hrdinové jako Vinnetou," řekl Vojtek, který prý Angeliku nikdy příliš nesledoval. "Nepodíval jsem se na ni ani teď, kdy začínáme zkoušet. Nechci nikoho kopírovat. Mění se doba a žijeme jindy než tehdejší herci," dodal.

Naopak Absolonová sledovala v televizi sérii filmů o Angelice, kdykoliv se vysílala. "Absolutně jsem ji milovala. Nejraději jsem měla třetí díl Angelika a král," přiznala zpěvačka.

Petr Novotný trpí hlady
Na spíše uvítací zkoušku dorazil i Petr Novotný, který si malým digitálním fotoaparátem vše zvěčňoval. Josefu Vojtkovi se svěřil, že hubne, ale velmi u toho trpí. "To, co mi předepsal trenér Vít Chaloupka, například nesolené a ve vodě vařené filé, je absolutně nepoživatelné."

Vilém Čok v divadle Broadway vypadal, jako by se ještě ani nedostal z těžké silvestrovské kocoviny a všechny zdravil "Dobrý večer", ačkoliv bylo ráno.

Ali Amiri je perský princ
V muzikálu se jako Angeliky představí také Leona Machálková a Dasha. Ali Amiri se s Pavlem Vítkem podělí o atraktivní roli perského prince. Premiéru plánuje pražské divadlo Broadway na šestého března.

Neukážu ho, mám strach

24. ledna 2008 v 13:03 Přátelé
Zpěvačka Monika Absolonová má za sebou nepovedené manželství s hokejistou Václavem Eiseltem a vztah s majitelem pražských restaurací Jaroslavem Haštavou. Teď ale svého partnera tají...

Už přes rok má Monika Absolonová (30) vedle sebe člověka, který je pro ni vším. Pro zbytek světa ale zůstává tenhle muž neznámý. Zpěvačka s ním nechodí do společnosti, schovává ho jako poklad. Říká, že se "o své štěstí bojí".

"Dobře znám ženské, vím, jaké jsou potvory, a umím si představit, co by mohlo nastat, kdyby můj přítel někam přišel a vědělo by se, že to je "ten od Absolonový". Určitě by po něm vystartovaly nebo to aspoň zkusily. Přeci nemůžu být všude, mám spoustu práce," směje se trochu nervózně.

Její přítel Tomáš (34) podniká v realitách a Monika zdůrazňuje, že není vůbec mediálně zajímavý. "Je mi s ním dobře a doufám, že i jemu se mnou. Není ženatý, není třeba za tím hledat žádný problém. Jen se nechce zviditelňovat," tvrdí Monika. "Nekupuje bulvární časopisy, ale díky tomu, že já je čtu, protože se v tomto světe pohybuju, tak je v šoku, když jen tak letmo nakoukne a zjistí, co se v nich píše. Pro něho není ten svět příjemný."
Každý má svoji práci, a ta Moniky obnáší i to, že je středem pozornosti. Tomáše nechává sláva Moniky v klidu. "Má sice radost z mých pracovních úspěchů, ale také z nich neomdlívá, ale ani je nijak nesráží," dodává.

Vztah - to je pro zpěvačku křehké téma. "Cokoliv ho může narušit. Když se podíváte na moje kolegyně, každá má problém si ten svůj udržet," vysvětluje.

Před nějakou dobou, po rozchodu s Jaroslavem Haštavou, si Monika začala shánět byt, chtěla být samostatná. Sice její rodiče stavěli dům, kde pro ni byl byt, ale stále častěji mezi nimi docházelo ke kolizím. "Chtěli mi řídit život," vzdychne si. "Měli pocit, že jsem opuštěná a že tedy budu jaksi logicky fungovat podle jejich představ. Tehdy jsem si uvědomila, že s nimi pod jednou střechou dál žít nemůžu."
Monika si chtěla pořídit samostatný byt. "Počítala jsem, že si pořídím děti, velkou rodinu, nechtěla jsem se už nikdy stěhovat. Sehnala jsem si do pronájmu nádherný byt a uvažovala o jeho koupi. Ovšem po nějaké době jsem zjistila, že na něj nemám, a pochopila jsem, že je zbytečné se kvůli tomu stresovat." Vrátila se - už s přítelem Tomášem, který jí byl nejspíš i dobrým rádcem, protože v realitách se vyzná - do domu rodičů, kde na ni stále čekal prostorný byt.

Monika tvrdí, že má vedle sebe člověka, který ji miluje a s kterým je nesmírně šťastná. Tají ho, protože prý popularita zničila její manželství s hokejistou Václavem Eiseltem. "Nebylo mu příjemné už jenom když nás fotografovali," vzpomíná. "Nechci říkat, že jsem teď přesvědčená o naší nekonečné lásce, protože to jsem byla i v den mé svatby, a nedopadlo to dobře."
Když už Monika konečně bez problémů bydlí, uvažuje stále o velké rodině? "Ano, chtěli bychom dítě, to už máme s přítelem domluvené. Nejdřív ale musím přestat kouřit, takže dneska to určitě nebude," říká a zapaluje si další cigaretu. "Navíc mě čeká muzikál Angelika."

Monika vyrůstala spíš jako kluk, vlasy nakrátko ostříhané, lezla po stromech. Angelika pro ni představuje toužebný protipól krásné, neodolatelné ženy. "Při premiéře Kleopatry se mě ze Šťastného Jima ptali, jaký bych chtěla udělat muzikál. Tehdy jsem spontánně odpověděla: Angeliku."

Michal David, který píše muzikály Monice Absolonové přímo na tělo, tuto myšlenku hned nepřijal. "Moniko, to je strašná romantika, skoro kýč!" Zpěvačka si stála za svým: "Jenže lidi mají rádi romantické příběhy!"

Monika si jeden takový pohádkový příběh prožívá každý den. Je princeznou a má svého tajného prince...

Muži jejího srdce:
2002 - Do manželství se známým hokejistou Václavem Eiseltem vstupovala s nadějí, že to bude navždy. "Byla jsem opravdu přesvědčená, že nám to vyjde," říká nyní s mírným odstupem Monika.
2004 - Ani vztah s majitelem pražských restaurací Jaroslavem Haštavou netrval věčně. Jestli byla hlavní důvodem jejich rozchodu právě popularita Moniky, to dnes už těžko s určitostí zjistí.
2006 - Tajit přítele se nejspíš Monice Absolonové zatím vyplácí. Má strach, aby o své štěstí nepřišla, proto svého přítele schovává před celým světem. Na další vývoj tohoto vztahu si budeme muset počkat.

Muzikál Kleopatra: Csáková - oběť sexuálních orgií

24. ledna 2008 v 12:58 | www.super.cz |  Muzikál Kleopatra
Středa 31.1. 2007 11:00

Poslední představení muzikálu Kleopatra bylo nabité erotikou. Divokým orgiím neunikla ani jedna z představitelek egyptské panovnice Ilona Csáková (35), kterou si do parády vzali dva polonazí tanečníci!
I když Ilona tušila, že se během derniéry budou na pódiu dít nečekané věci, přesto ji divoké řádění některých kolegů zaskočilo. Nejprve se jí do bujarého dekoltu snažil ,,vetřít" had v podání ředitele Divadla Broadway Petra Dodala, pak se ji pokoušeli svést dva tanečníci v minislipech a vrcholem byl dívčí "grupáč"!

"O té poslední scénce s holkama jsem do poslední chvíle nevěděla. Taky mě to pořádně zaskočilo. Ale nemohla jsem nic dělat, protože jich na mě bylo moc," říká se smíchem představitelka Kleopatry, která se na jevišti vystřídala s oběma svými alternacemi Radkou Fišarovou a Monikou Absolonovou. Té neustále vypadával text, tak vyprávěla historky ze svého života.
V posledním představení nebyly jenom sexem nabité scénky. Caesar Jiří Helekal měl na hlavě místo koruny beranici, holohlavý Martin Pošta překvapil slušivou parukou, velitel vojsk Rufius Alan Bastien vydával příkazy mobilním telefonem, a když byl na jevišti společně s Pepou Vojtkem, tak na kytaru vyhrával hity skupiny Kabát!
"Něco jsme si domluvili před vystoupením, ale většinu legrácek jsme vymýšleli přímo na jevišti," přiznává představitel Marka Antonia Pepa Vojtek, který místo bujarého mejdanu dal přednost domácímu pohodlí. "Musíme s Libuškou ještě nakoupit a pak jdeme domů, dívat se na DVD," říká šťastný ženáč, který se pochlubil novými obřími hodinkami. "Ty jsem dostal od Libušky k Vánocům," dodal Vojtek.
Nové "swočky" si speciálně na derniéru pořídila i Monika Absolonová. "Dlouho jsem se na ně chodila koukat, až jsem včera neodolala. Ani nebyly drahé, asi dva tisíce korun," prozradila Monika.

Monika Absolonová: Za večer se 11x převleče!

24. ledna 2008 v 12:49 | www.super.cz |  Muzikál Angelika
Úterý 20.2. 2007 18:00

Zpěvačka Monika Absolonová (30) má coby Angelika ve stejnojmenném muzikálu 11 kostýmů a do všech se během téměř tříhodinového představení musí převléknout.
"Bude to pěkný hukot! V Angelice mám čtyřicet výstupů, jedenáckrát se převléknu, polezu v róbách, které mají kovové konstrukce, po žebříku, budu poletovat po scéně i v zákulisí. Jde doslova o krev, pot a slzy, přesně, jak nám to režisér Bednárik sliboval na začátku," říká Monika, která se v roli svůdné markýzy bude střídat s Leonou Machálkovou a Dashou.

Roli kulhavého hraběte Joffreye de Peyraka ztvární Pepa Vojtek, Zbyněk Fric a Marián Vojtko. Jelikož ani jeden z nich nekulhá a ani nemají nijak upravené podpatky u bot, museli napadání na jednu nohu trénovat. Dlouhou jizvu na levé tváři jim před každým představením pomocí latexové hmoty a líčidel vymodelují maskérky.
Vůbec nejdražší a nejnáročnější je kostým krále Ludvíka XIV. Toho v muzikálu představuje Vilém Čok, Pavel Polák a Martin Skala.

Dvě stě honosných rób za dva a půl milionu korun navrhl kostýmní výtvarník Roman Šolc, který se podílel na kostýmech pro muzikály Golem nebo Kleopatra.

Premiéra Angeliky je 6. března v Divadle Broadway.

Monika Absolonová: Tajemný milenec odhalen!

24. ledna 2008 v 12:36 | www.super.cz |  Muzikál Angelika
Středa 7.3. 2007 16:00

Zpěvačka Monika Absolonová (30) má už rok a půl přítele Tomáše, jehož tvář úzkostlivě před veřejností tajila. Super.cz se podařilo získat jeho fotografii!

"Jasně, že je tady můj přítel. Ale který to je, neřeknu," smála se Monika po premiéře muzikálu Angelika, kde hraje hlavní roli krásné markýzy andělů.
Ale jen pozorným neušlo, že během představení i na následné party se ve společnosti Moniččina bratra Marka pohybuje vysoký černovlasý muž, který se velmi přátelsky bavil s celou rodinou Absolonových.
"Jasně, že je to Móni přítel. Ale ode mě to nevíte," prozradila jedna ze zpěvaččiných kolegyň z divadla.
S Tomášem, který je velmi úspěšný realitní makléř, Monika bydlí v luxusním domě svých rodičů na Lhotce.

Monika Absolonová se občas snaží až moc

24. ledna 2008 v 12:22 | www.super.cz |  Ostatní
1. Monika v saku

Takzvaný jezdecký styl je velmi aktuálním trendem. Mončina varianta je vcelku fajn. Sáčko i bílá košile do něj jsou v pořádku, jen bych volila trochu jiné kozačky, vysoké, tmavší a ne tak "rozšmajdané" jako ty, co obula zpěvačka.

2. Monika v šatech

Jsem sice fanynkou nošení šatovek přes kalhoty, ale i tato kombinace musí ladit. Moničiny puntíkované šaty jsou super. Škoda jen, že je hyzdí špatně zvolené džínové tříčtvrťáky. Bez nich by šlo o skvělý mladistvý model.¨

3. Monika ve fialovém

Fialová barva, kterou prezentuje zpěvačka, je hitem sezóny, to by bylo ještě v pořádku. Pozor ale na kombinaci odlišných odstínů jedné barvy, to by se vám nemuselo vyplatit stejně jako Monice, jejíž model působí značně nesourodě.
  
Hlasování
1. Monika v saku
86.2%
Hlasovalo 18703
2. Monika v šatech
9.0%
Hlasovalo 1950
3. Monika ve fialovém
4.8%
Hlasovalo 1040

Monika Absolonová: Nejsem protekční spratek!

24. ledna 2008 v 12:17 | www.super.cz |  Ostatní
Zpěvačka Monika Absolonová (30) asi někomu pěkně leží v žaludku. V několika médiích se totiž objevilo, že nebýt tatínkových milionů a vlivu hitmakera Michala Davida, nikdy by nebyla slavná!
"Vůbec nechápu, kdo se mi snaží házet klacky pod nohy. Když jsem si o sobě v několika časopisech přečetla, že jsem protekční spratek, tak mě to fakt naštvalo! Je to taková sprostá lež," rozčiluje se zpěvačka.

"Nejvíc mě dostalo, že můj táta za každý muzikál, kde jsem hrála, zaplatil čtyři miliony korun. To bych ho už stála 44 mega. Za takový balík bych si raději koupila něco užitečnějšího, třeba pořádný megahit," říká s nadsázkou Absolonová.

A nepřátelé zpěvačky budou mít brzy důvod k závisti a nevraživosti. Monika totiž před několika dny se slavným italským zpěvákem Drupim (v osmdesátých letech se proslavil duetem s Hanou Zagorovou Setkání, pozn. red.) nazpívala duet a je velká šance, že se společně objeví na hudební soutěži San Remo.
"Zatím je to v jednání, ale ta šance tu je. Drupi je naším duetem tak nadšený, že ho chce zařadit na své připravované album," pochlubila se Super.cz Monika a dodává: "Když mi Petr Pečený zavolal, jestli chci zpívat s Drupim, myslela jsem, že jde o vtip. Ale o několik dní později jsem vedle něho stála v nahrávacím studiu a došlo mi, že to opravdu není legrace."
"Když mi zavolali z Pragokoncertu, jestli nevím, kdo by mohl zpívat duet s Drupim, hned mě napadla Monika, tak jsem jí zavolal a bylo to," prozrazuje zpívající právník Petr Pečený.

Monika Absolonová brečela smíchy

24. ledna 2008 v 12:13 | www.super.cz |  Akce
Pátek 27.10. 2006 15:00

"Úžasný film! Ještě teď mě od smíchu bolí břicho," řekla SuperSpy Monika Absolonová (30) po premiéře filmu Ďábel nosí Pradu.

A nejenom že Moniku od smíchu bolelo břicho, ale dokonce jí několikrát vytryskly slzy. "To, že u filmu řvu jako želva, je o mně všeobecně známý. Ale málokdy brečím smíchy," říká sympatická zpěvačka, která si do kina vyrazila se zpěvákem Pavlem Vítkem a čím dál hubenější zpěvačkou Jitkou Zelenkovou.
Ani oni po skončení hollywoodského trháku neskrývali své nadšení.
"Meryl Streep mám hrozně rád, ale tady je opravdu neskutečná. To je na Oscara," ohodnotil výkon hlavní představitelky - šéfky modelingové agentury - Vítek, který premiéru moderoval.

Monika Absolonová: Bez plyšáka ani ránu!

24. ledna 2008 v 11:32 | www.super.cz
Středa 4.4. 2007 15:00

Odhalili jsme slabiny zpěvačky Moniky Absolonové (30)...
Taková ostřílená muzikálová hvězda - a přitom taková trémistka! Monika Absolonová na sebe práskla, jaké prožívá před každým vystoupením trauma. "Snažím se vždy trému rozchodit, ale je to hotové peklo," říká zpěvačka.

Napjatou situaci prý řeší tím, že si s sebou nosí nějaký talisman. "Když jsem si ho ale jednou zapomněla, tak fakt, že ho nemám, způsobil, že to všechno bylo ještě horší!"

Monika prý nemůže ani číst horoskopy. "Kdyby se tam objevilo něco negativního, celé představení bych trnula, kdy udělám nějaký kiks," vysvětluje. Bez nervů se neobešel ani muzikál Kleopatra. Už se zdálo, že jej odehraje bez chybičky, ale na derniéře jí vypadl text...