Červenec 2007

Dáma v sedle

12. července 2007 v 12:57 | Glanc |  Přátelé
Ze zpěvačky Moniky Absolonové se v rodinné vilce v jedné klidné pražské čtvrti stala sličná venkovanka. Sousedy, mezi kterými má i výborné přátele, navštěvuje na kole. "Těch pár ulic objedu raz dva, a nemusím se zrovna oblékat do cyklodresu, který ale samozřejmě taky mám. Spolu s přilbou si ho beru až na delší túry." Jedna velká ji čeká už brzy. S přítelem Tomášem se chystají na měsíc do Thajska. Koupili si jen letenky a tam budou cestovat na vlastní pěst. Že by na kole?

Monika Absolonová: "Na náhody nevěřím!"

12. července 2007 v 12:50 | Blesk magazín - Tv plus |  Rozhovory
Tak dlouho přemlouvala kamaráda Michala Davida k napsání muzikálu o zamilované hrdince, až na její popud vznikl původní český muzikál Angelika. Monika Absolonová (30) v něm hraje svůdnou markýzu andělů. A stejně jako ona, i Monika prý našla svého "Joffreye"... "Jsem šťastná a konečně dospělá. Nevláčejí se mnou emoce a taky už vím, co chci," usmívá se spokojeně zpěvačka. Který tajemný muž si získal její srdce? A jak si užívá své vysněné muzikálové role?
Kdo je tajemný "Joffrey", který vás udělal tak šťastnou?
"Nestojí o publicitu. Zkrátka přišel více než před rokem a můj život obohatil. Nic po mně nechce, nepředělává mě, nebrání mi v práci. Tím mě přitahuje. Všechno je mezi námi fajn - jasně, že někdy dojde k hádkám, to by jinak nebylo normální, ale neexistuje nic, co by mi na něm zásadně vadilo. Už jsem taky dospělá a nevláčejí se mnou emoce. Vím, co chci."

Jak jste se poznali?
"Když jsem sháněla byt. Není z branže, takže vůbec nevěděl, kdo je nějaká Absolonová. Prostě to bylo obyčejný, náhodný setkání dvou lidí. I když, náhody neexistují..."
Monika
Je pro vás snažší žít s mužem mimo branži?
"To nemůžu posoudit, protože jsem nikdy s žádným hercem ani zpěvákem nežila. Každopádně pro ženskou, která je věčně v divadle nebo na zájezdech, je důležitý mít zázemí. Čím dál víc si uvědomuju, jak jsou lidský vztahy křehký."

Často jste mimo domov. Zkoušky, představení, cestování. Nebojíte se, že se ohlédne po jiné? Žárlíte?
"V tomhle mu věřím. Žárlivá jsem, ale ne úplně šíleně. Mám neskutečný radar! Už dokážu bezpečně vycítit, jestli dotyčná, s kterou se můj milý třeba baví, je jen kamarádka, nebo jestli by mohlo jít o víc. To poznáte nejen z chování toho partnera, ale hlavně z chování té ženy. A na to máme my ženský svůj šestý smysl patřičně vyvinutý! Momentálně je mi hrozně hezky, tak doufám, že se nepletu."
Myslíte si, že je to ten pravý pro život?
"Kdysi mi Hanka Zagorová řekla, že až přijde ten pravý, ucítím to. Že všechno mezi námi, co budeme prožívat, bude hrozně přirozený, že se nebude muset předělávat ani on, ani já. A je to pravda. Nerada bych se ale unáhlila, protože jsem si už párkrát myslela, že je to ten pravý a nevyšlo to..."

Máte za sebou bolestný rozvod s hokejistou Václavem Eiseltem. Dlouho jste se s tím vyrovnávala. Co vám tehdy nejvíce pomohlo?
"Žádný urychlovač na bolest neexistuje! Když se snažíte vytěsňovat pocit, že něco hodně bolí, akorát to zasouváte někam do sebe a ta bolest nemizí. Je prostě důležitý tím procesem bolavění projít. A zahrnout se prací - to jednoznačně! Já si léčila duši tím, že jsem se z rozvodu vykřičela na jevišti. Kleopatra má chudák takový osud, že jsem si tam jao ženská vždycky našla tu správnou dávku emocí. Taky pomáhá obklopit se dobrými kamarády."
A co nějaký utěšitel?
"Někomu tahle náplast na bebíčko funguje, mně ne. Smutek si potřebuju odžít sama, jinak by mě případný další rychlý konec zasáhl ještě víc."

Uvažovala jste o tom, že se k němu vrátíte?
"Ne, to teda vůbec! Jsem ráda, že to mám za sebou. Byli jsme spolu sedm let a stačilo to. Mně se tím koncem najednou otevřel nový život. To, co vás nejdřív děsí, vás vzápětí osvobodí. Všechno se děje tak, jak má..."
Prožíváte šťastné období, daří se vám v lásce a hlavně v muzikálech. Který vás nejvíce oslovil?
"Každý muzikál mám spojený s určitou životní etapou. Začínala jsem v Draculovi jako devatenáctiletá studentka hotelové školy. Nevěděla jsem, do čeho jdu, ale hrozně mě to chytlo. Díky tomu, že jsem se vypracovala na hlavní roli v Draculovi, dostala jsem roli Agnes v Krysaři. Pak jsem nazpívala demosnímky ke Kleopatře, přišla na konkurz a režišér Filip Renč mi řekl: "Je to dobrý! Ale musíš zhubnout čtrnáct kilo!" Tak jsem na sobě zamakala. Jediným receptem bylo: Nežrat! (směje se) A když už je ukrutný hlad, tak si dát jedině mrkev nebo jablko. Zhubla jsem za devět měsíců. Kleopatra pro mě byla vstupenkou mezi "velký" holky. Do Třech mušketýrů už jsem byla obsazená bez konkurzu. A pak jsem hučela do kamaráda Michala Davida, ať udělá Angeliku."

Znamená to, že se mu do toho nechtělo?
"Zdálo se mu to až příliš romantický. Pak ho ale jeho žena a dcera doma přesvědčily a Michal začal skládat. Podařilo se mu získat autorská práva na ústřední melodii z filmu Angelika, která je hlavním duetem v muzikálu. Fanánek na ni napsal krásný text. Je to úžasná pohádka pro dospělé. A mně se konečně splnil dávný sen."
Jak jste se s Angelikou sžila?
"Snadno. Cítím se hrozně šťastná. Když jsem byla malá, dlouho jsem vypadala jako malej kluk. Nosila jsem účes na ježka a snila o tom, že bych chtěla být stejně krásná a žádoucí jako tahle romantická hrdinka. Byla můj dětský idol, takže jsem strašně šťastná. Tenkrát se mi ale vůbec nelíbil Joffrey. Dneska už vkus Angeliky plně chápu."

Prý jste vyštvala z alternace Kateřinu Brožovou. Je to pravda?
"Ne! Opravdu si myslíte, že o svých alternacích rozhodují jednotlivé zpěvačky? Možná ve filmu. U nás v Divadle Broadway rozhodují o obsazení tvůrci a producenti. Po zkušenostech, které s ní mám z Noci na Karlšteně, jsem je pouze poprosila, aby v případě obsazení Kateřiny udělali dodatek ke smlouvě, který by řešil, že nebudu muset vychytávat nedodržování jejích termínů představení. A najednou se spustila prapodivná kampaň, že jsem protekční dítě a vůbec celá příšerná. Tohle je trapný. Nechci se tím vůbec zaobírat."
Jak si nejlépe odpočinete po perném dni?
"Když si potřebuju udělat dobře, mám nejradši teplo. V kuchyni jsem si nechala udělat topení v podlaze, a tak se tam na tom teplíčku moc ráda válím. Je to balzám, když vám jde horko do zad... A vy si jen tak ležíte, pijete ledovou colu, prohlížíte časopis a dáte si cigárko! Když jsem doma sama, tahle neřest mě baví nejvíc." (směje se)

Prý by se u vás doma dalo jíst z podlahy, jak máte naklizeno. To si tak potrpíte na pořádek a čistotu?
"Musím mít kolem sebe naklizeno, jinak nemůžu odpočívat. Teď ale nemám skoro vůbec čas. Jestli pojedu tímto pracovním tempem, tak budu mít vánoční stromeček ještě do velikonoc."

V poslední době svůj byt vylepšujete a zvelebujete. To musí stát hodně peněz...
"Momentálně opravdu nejvíc utrácím za byt. Za koupelnu, úžasný skleněný schody a kuchyň. A pak taky za kličky na okna a dveře, to jsem se úplně zbláznila. Dost jsem ale také utratila za velký džíp Mercedes, do kterého se vejdu i s mými tanečnicemi, psem a garderobou."
Jste marnotratná?
"Dřív jsem byla. Neuměla jsem šetřit, jakmile jsem vydělala nějaký peníze, hned jsem musela koupit blízkým dárky. Když jsem pak neměla práci, půjčovala jsem si od našich. Nedávno mně rodiče řekli, že chtěli počkat do mých 28. narozenin a pak mi říct, že to zpívání je sice hezký, ale abych si už našla nějakou pořádnou práci. Naštěstí se to u mě zlomilo o dva roky dříve. Začlo se mi dařit a dluhy jsem splatila."

Působíte spokojeně, přesto, je něco, po čem opravdu toužíte?
"Sním o tom, že natočím dobrou desku, která se bude hodně hrát. Zatím jsem jich natočila pět a nic! Taky bych si ráda zahrála ještě ve filmu. Nechtěla bych skončit jen tou čarodějnicí ze mlejna. Tak uvidíme, jestli se mi to taky vyplní..."

Gott oblékl pláštěnku

12. července 2007 v 11:56 | Spy |  Muzikál Noc na Karlštejně
Premiéry muzikálu Noc na Karlštejně, Nosticův palác
Ještěže se v ceně vstupenky na muzikál Noc na Karlštejně počítá i s pláštěnkou. Jinak by dvacetiminutový liják na závěr představení hosté první premiéry těžko přežili ve zdraví. Obavy o hlas přinutily k oblečení kusu igelitu i Karla Gotta (64). Slavík se ovšem do pláštěnky tak zamotal, že se mu při závěrečném aplausu nepodařilo společně s ostatními povstat.
Ten, kdo pláštěnku po přestavení zahodil, měl smůlu a nateklo mu do vína, do piva i do guláše. Počasí se totiž neumoudřilo a několikrát zapršelo i na after party, která se také konala pod širým nebem. Největší vytrvalci nakonec vzali zavděk prostory přilehlé restaurace, kde bylo okolo třetí ráno možné znovu slyšet árie v podání Moniky Absolonové (27) a Bohuše Matuše (31). Účinkující i diváci druhé premiéry den poté měli větší štěstí. Místo lijáku jenom mžilo.

Angeliku jsem si vysnila

12. července 2007 v 11:48 | Fashion club |  Rozhovory
Chytrá Kleopatra, potvora Mylady ze Třech mušketýrů, odvážná královna Eliška z Noci na Karlštejně nebo nezkrotná Angelika. Všechny mají něco společného. Do jejich rolí se totiž vžila Monika Absolonová.
Nápad napsat muzikál Angelika se zrodil ve vaší hlavě a inspirovala jste i Michala Davida. Vaším snem bylo zahrát si Angeliku. Je ještě nějaká role, kterou byste si přála dostat?
"Už žádnou další nemám. Mým dalším snem bylo hrát královnu Elišk uv Noci na Karlštejně a zazpívat si Lásko má, já stůňu. A tenhle sen se mi už splnil."

Tento muzikál je proslulý svými kostými. Během hry se jedenáctkrát převléknete. Jaký kostým máte nejraději?
"Převlékání je v muzikálu mnohem víc. Jedenáct bude jen kostýmů. Musím se převléknout na každou scénu a mám časový limit půl minuty. Převléknout téměř desetikilový kostým včetně paruky je docela dřina. V tu chvíli bych nejraději kostýmního výtvarníka Romana Šolce zastřelila. Ale když se na kostýmy podívám v klidu, musím uznat, že se mu to moc povedlo. Nedá se říct, že bych měla svůj oblíbený."
A z kterého muzikálu vám kostýmy sedly nejvíce?
"Nejvíc mi vyhovuje, když jsem co nejvíc zahalená. Mám ráda večerní šaty. Právě proto mám asi nejraději kostýmy z Angeliky. U první verze Kleopatry jsme měli jen taková body a vždycky jsem měla strach před vystoupením jíst. Měla jsem pocit, že každý musí poznat, že jsem jedla."

Na jevišti máte spoustu okázalých kostýmů. Co ale nosíte nejraději?
"Nosím téměř cokoli. Někdy chci být za hezkou, a tak sáhnu po sukni. Když mám náladu a je vhodná příležitost, nebráním se ani podpatkům. Ale úplně nejraději mám volné kalhoty, triko a tlusté ponožky."
Co vy a módní trendy? Objevujete se v rubrikách módní policie. Myslíte na to ráno, když se oblékáte, že vás zase někdo vyfotí?
"Neřeším to. Někdy se během dne převléknu třeba pětkrát. Ale někdy to neřeším vůbec."

Máte vůbec ve svém nabitém programu čas na nákupy a nebo chuť si oblečení zkoušet, když to v práci uděláte více než desetkrát za večer?
"Ne, to vážně nemám. Dřív jsem se tetelila blahem, že se budu fotit, zkoušet si oblečení, ale teď už mě to moc nebere."
Kde ráda nakupujete?
"Rozděluji věci na vystoupení a věci pro běžné nošení. Pro vystoupení se oblékám u Max Mary, Taťány Kovaříkové nebo Fornariny. Jejich džíny mi sedí nejvíc. Mám snad jedině tuhle značku. Kdysi jsem s nimi úzce spolupracovala. Chodím nakupavat taky do Tommyho Hilfigera, Zary, Vero Mody a Jackpot & Cottonfieldu."

Na jevišti musíte být hodně nalíčená. Využíváte kouzel líčidel i v soukromí, nebo sázíte na přirozenou krásu?
"V soukromí se nelíčím a kontaktní čočky vyměním za brýle."
Jakou kosmetiku používáte?
"Na obličej používám kosmetiku Darphin. Tahle bylinková kosmetika mi vyhovuje nejvíc. Na tělo cokoli. Třeba Avon."

Jste tváří kampaně Avon proti rakovině prsu. Proč jste se rozhodla s nimi spolupracovat?
"Avon se stará o boj proti rakovině už několik let. Když mě oslovili s touto nabídkou, byla jsem ráda, že po čtrnácti letech "kvičení" bude můj obličej prospěšný. Třeba nějaká žena půjde na muzikál a pak se mnou i na pochod proti rakovině prsu. Kvůli němu jsem zrušila jedno představení Angeliky. Letos bude 16.6. od 12 hodin a vyřážíme od Obecního domu v Praze."
Přichází plavková sezona a s ní aktuální otázka hubnutí. Držíte nějaké diety? Co na vás zaručeně zabírá?
"Nepřejídat se. Během svátků mi to někdy ujede, ale když pak člověk jí jenom ovoce a zeleninové saláty, jdou shodit i dvě kila během několika dní."

Jak si udžujete postavu v tak perfektní kondici? Stačí vám pohyb na jevišti?
"Někdy je pohybu víc, někdy míň. Angelika je v tomhle skutečně maraton. Doma mám šlapadlo, které jsem dostala od přítele. Ale nejsem typ, kterého by to bavilo. Mám kamarádky, jež jsou z toho nadšené, ale já takové choutky vážně nemám."
Zpíváte ve dvou muzikálech, angažujete se v boji proti rakovině prsu, poskytujete rozhovory, fotíte... Jak odpočíváte?
"Spím. Letos chci vyrazit na zaslouženou dovolenou na měsíc do Thajska. Nemám k asijské kultuře zvláštní vztah, ale všichni kamarádi, co byli v Thajsku, se vrátili nadšení. Tam absolutně vypnu a všechny běžné starosti nechám tady."

Jaké máte hudební plány do budoucna?
"Na desku momentálně myslím pouze v rovině, jaké autory oslovím a jaký bude repertoár. Uvidíme, jak vše dopadne."

Foto: Jaroslav Urban

Monika bez přítele!

9. července 2007 v 15:05 | Spy |  Muzikál Angelika
6. až 8. března 2007, Divadlo Broadway, Praha

Minulý týden se konala ne jedna, ale hned tři slavnostní premiéry nového muzikálu Michala Davida (46) Angelika, protože se musely vystřídat všechny alternace nejen hlavních rolí, které ztvárnily Monika Absolonová (30), Leona Machálková (39) a Dasha (25).

Každá z nich si zasloužila velkolepé přivítání na scénu, a tak se všechny tři večery sál otřásal potleskem a tři večery po sobě se to pořádně zapíjelo. Michal David byl šťastný, protože publikum (zčásti tvořené blízkými vystupujících) nový muzikál přijalo nadšeně. Nicméně i když v tomhle divadle bývalo zvykem podařenou premiéru řádně oslavit, tentokrát se žádný bujarý večírek nekonal. Zřejmě byli všichni účinkující unavení náročným maratonem zkoušek pod přísným vedením slovenského režiséra Jozefa Bednárika (59) a největší oslavou pro ně byl aplaus.
Na Moniku Absolonovou se první den přijela podívat celá rodina a ona se po představení místo příteli věnovala hlavně své babičce. Konkurenci příšel okouknout zdatný autor "nekomerčních" muzikálů Ondra Brousek (25) a Angeliku si nenechala ujít ani Dáda Patrasová (50) nebo třeba Karel Gott (67), který byl muzikálem úplně okouzlený, a jeho Ivanka (31) zase okouzlovala luxusním kožíškem.

Absolonová se vdala

9. července 2007 v 14:51 | Jackie |  Muzikál Angelika
Vida! Monika Absolonová řekla "ano" jinému a její přítel a rodina se na to dívali.
Přítel Tomáš, se kterým Monika Absolonová téměř rok a půl chodí, se objevil i v divadle Broadway na premiéře muzikálu Angelika, kde jeho "Móňa" představuje právě zmiňovanou sexy krásku. V hledišti, kde seděl vedle zpěvaččina mladšího bratra Marka, se pak "malinko" prozradil, když "burácel" a tleskal na její výkon.
Včetně scén, kdy jeho možná budoucí nevěsta pojala zjizveného a kulhavého Joffreye de Peyrac (hrál Pepa Vojtek, pozn. red.) za svého chotě. Možná si Tomáš představil na místě hraběte sebe. Co není, může zanedlouho být. Tomáš, který pracuje jako realitní makléř, prý s Monikou žije u jejích rodičů v rodinném domě v Praze. Tam se zpěvačka vrátila z bytu, ve kterém bydlela ještě se svým exmanželem, hokejistou Václavem Eiseltem.

Vzhledem k tomu, že Monika po jejich rozvodu prožila pár románků, např. s Jardou Haštavou či údajně s Alim Amirim, se snad blýská na lepší časy a Absolonová si možná roli nevěsty za chvíli zopakuje "naostro". V hledišti seděla překvapivě i Hana Zagorová, která nyní sklízí úspěch v Jacku Rozparovači. "Angelika se mi líbila moc, ale roli pro sebe tam ani nikde jinde nevidím," řekla nám.

S Angelikou chutná

9. července 2007 v 14:40 | Právo Styl |  Muzikál Angelika
Ačkoliv měl muzikál Angelika v březnu premiéru, jeho cédéčko už obdrželo Zlatou desku za prodej. Prodáno v tu dobu bylo deset tisíc nosičů. Oslava této události se konala v restauraci U pavouka a sešly se na ní všechny Angeliky i ostatní přestavitelé i s rodinami.
Libušce Vojtkové chutnalo, však živí dva, její Pepa (jinak hrabě de Peyrac) se stane zanedlouho znovu otcem. Své dva muže - Arthura a Bořka Šípka - vytáhla do společnosti Leona Machálková. To Angelika Monika Absolonová vzala za vděk půjčeným pejskem. Svou dobrou náladou všechny nakazila.

Absolonová versus Brožová

9. července 2007 v 14:35 | Aha! |  Muzikál Angelika
Monika: Táhni
Kateřina: Ty jsi ale...

Otevřená válka! Mezi herečkou Kateřinou Brožovou (38) a zpěvačkou Monikou Absolonovou (30) to v těchto dnech pořádně jiskří! Brožová totiž obviňuje Absolonovou, že právě ona může za to, že krásná Kateřina přišla o hlavní roli v chystaném muzikálu Angelika. A Absolonová přiznává, že když se jí produkce muzikálu na Brožovou zeptala, nepodala na ni zrovna pozitivní reference. Co se mezi těmito ženami v minulosti vlastně stalo?
Brožové byla před několika měsíci producenty chystaného muzikálu Angelika přislíbena hlavní role. Jenže před pár dny jí bylo oznámeno, že už se s ní pro Angeliku nepočítá. "Bylo mi řečeno, že jeden z důvodů, proč v Angelice hrát nebudu, bylo to, že se proti mně výrazně ohradila Monika Absolonová, se kterou jsem se měla alternovat," tvrdí naštvaná Brožová.

Absolonová údajně měla proti Brožové intervenovat i u spolumajitele Divadla Broadway Oldřicha Lichtenberga a autora Angeliky Michala Davida. "Když se mě produkce Angeliky zeptala, jaký mám názor na to, že bych s Kateřinou hrála v Angelice, což by bylo několikrát do týdně, řekla jsem, že by to bylo pro mě asi velmi stresující," přiznává Absolonová.

"Osobně proti Kateřině Brožové nic nemám, ale mám s ní velmi špatné pracovní zkušenosti. Musím říct, že jsem se alternovala s Bárou Basikovou, Ilonou Csákovou nebo s Lucií Bílou v dobách její největší slávy, ale se žádnou nemám tak špatné zkušenosti jako s Kateřinou Brožovou," říká Absolonová a dodává: "S Brožovou jsem se alternovala v muzikálu Noc na Karlštejně, a pokud jsem se chtěla s Kateřinou domluvit, jak budeme hrát na několik měsíců dopředu, nebrala mi telefony a nekomunikovala se mnou. Chápu, že má dítě a starosti, ale já mám svoje pracovní aktivity a závazky, které musím dopředu potvrzovat, a nikoho nezajímá, že mi moje kolebyně nebere telefon. Prostě se s ní nedá komunikovat."

Brožová své vztahy s Absolonovou raději ani nechce komentovat. "K tomu se nechci vyjadřovat," řekla nám pouze, když jsme se jí na její vztah k Absolonové ptali. Jasné je jedno. Tyhle dvě dámy spolu asi opravdu hrát nemohou.

Absolonka má nového chlapa!

9. července 2007 v 14:16 | Spy |  Přátelé
Úterý 8. června asi 2005, Praha, Příkopy
Na pěší zóně v centru Prahy jsme přistihli Moniku Absolonovou (27) s neznámým mužem. Byl mladý, pohledný, choval se k ní velmi pozorně a zdálo se, že se důvěrně znají. Že by si zpěvačka konečně našla nového partnera?
Sama tvrdí, že nikoli. "Je to jenom kamarád Honza Gajdoš. Známe se přes dva roky, od začátku Kleopatry, kde jsme spolu hráli. Chodíváme spolu občas pařit, popovídat se u kafe," vysvětlovala Monika.

Podle ní není pravděpodobné, že by kamarádství časem přerostlo v něco důvěrněsšího. "Ale skvěle se s ním pobavím, a navíc mi napsal i písničku na novou desku," přiznává zpěvačka, která je od rozvodu se záletným hokejistou Václavem Eiseltem (30) pořád sama. "Jestli se něco změní, budete první, komu to řeknu," slíbila Spyi.

Kleopatra se vrací

9. července 2007 v 14:06 | Vlasta |  Muzikál Kleopatra
Muzikálový debut Michala Davida Kleopatra se po dvou letech vrátil na prkna pražského Divadla Broadway.
Diváci se mohou těšit na nové atraktivní kostýmy (Kleopatra je víc sexy než v původní verzi), na lehce změněné obsazení a také na akčnější choreografii.
Publikum nechtělo po premiéře protagonisty vůbec pustit z jeviště. Pompézní představení, doplněné filmovými projekcemi, je dodnes největším trhákem ze všech, které tvůrci okolo zmíněného divadla vyprodukovali. Celé dva roky ale Kleopatra nezahálela, jen se přestěhovala na bratislavskou Novou scénu.

Rautík

9. července 2007 v 14:01 | Metro |  Akce
Předevčírem se v trojské botanické zahradě konal malý rautík. Hosté měli možnost ochutnat Květinové lahůdky inspirované Jižní Afrikou, které připravil šéfkuchař restaurace Zahrada v opeře Radek Příhonský.

Zejména kolega Ferre projevoval k lístkům orchidejí natrhaným do salátu jistou nedůvěru, ale nakonec je nejen snědl, ale i přežil.

Akce se neobešla bez fotografů, kteří horlivě mačkali spouště fotoaparátů, protože dorazily i celebrity. Zpočátku nejvíce zaujal Pavel Kožíšek, který dováděl se svým synem Matyášem.

Následně na sebe velkou pozornost strhla Ilona Csáková, která přítomné zaskočila svojí brutální nadváhou nejen v hrudní oblasti. A to se začátkem roku nechala slyšet, že úplně propadla tenisu a také prý chodí pravidelně do fitness, kde má svého trenéra. No nevypadá to.

Příšel i pavián Sámer Issa. Při našem krátkém dialogu měl potíže zformulovat odpověď na otázku, zda ještě chodí s Agátou Hanychovou. Ne že by nás to zajímalo, ale přišlo nám slušné zeptat se.

Nechyběly ani další kapacity ze světa showbyznysu. Monika Absolonová přišla až v samotném závěru akce a Marie Tomsová seděla u stolu se zpěvačkou Evou Pilarovou, která se dostavila se svým mužem. Evu hodnotíme jako nejlépe oblečenou ženu z celého rautu. Pohrála si totiž s doplňky a k trendy zlatavé kabelce si obula stylové lodičky podobné barvy.

Jako největší punker se ukázal fotograf Vadim Kramer, známý ze show Balírna. Pronesl několik moudrách vět a hodil nás do redakce.

Řekni, zrcadlo, kdo je v Praze nejkrásnější?

9. července 2007 v 13:50 Akce
Vyhrála sympatická Tereza s dokonalými mírami.

O nejkrásnější dívce v Praze samozřejmě nerozhodovalo zrcadlo, ale porota šestého ročníku soutěže Miss Praha Open ve Smetanově síni Obecního domu. Kromě klasických disciplín se krásné dívky utkaly i ve vědomostech z českých dějin. Ve volných disciplínách předvedly taneční umění, hru na klavír a flétnu, zpěv i "spartakiádní" rozcvičku. Soutěžní večer zpestřila vystoupení Moniky Absolonové, Petra Koláře a Petra Muka.

Angelika jen pro Moniku

6. července 2007 v 15:31 | Story |  Muzikál Angelika
Legendární příběh o krásné francouzské markýze míří na jeviště. Michal David složil jeho muzikálovou podobu pro herečku a zpěvačku Moniku Absolonovou. Slavnostní premiéra se uskuteční počátkem března v pražském Divadle Broadway.
Hvězdy pražského muzikálového Divadla Broadway čeká pořádná dřina. Už počátkem března se má konat slavnostní premiéra nového muzikálu Angelika. Na nastudování tedy mají pouhé dva měsíce. Krásnou markýzu, nad jejímž osudem v podání francouzské herečky Michele Mercierové vzdychala na přelomu 60. a 70. let celá Evropa, si zahraje Monika Absolonová. Muzikant a skladatel Michal David ji zná od dětství, přivedl ji k muzikálům a Angeliku jí napsal přímo na tělo. Alternovat s ní budou zpěvačky Leona Machálková a Dasha.

"Doufám, že rozumíte slovensky," ujišťoval se na začátku první čtené zkoušky režisér Jozef Bednárik. Michal David se pokusil dramatičnost okamžiku poněkud odlehčit poznámkou, že se "rejža" ptá proto, aby mohl slovensky nadávat. Česky mu to prý moc nejde. A pak už šlo do tuhého. Na jednotlivé protagonisty čeká řada záludností. Například bavič Petr Novotný, jenž dostal roli v muzikálu poprvé v životě, bude na jevišti umírat. Herec a zpěvák Pavel Vítek se zase kvůli úloze Bachtiary-Baje musí naučit část textu v perštině.

Autorem libreta je Lou Fanánek Hagen. Musel se vypořádat s tématem, které autorka Anne Golonová zpracovala do dvanácti svazků a filmaři do několika filmů. Romantický děj se odehrává v době Ludvíka XIV. a vypráví příběh Angeliky de Sancé de Monteloup, kterou nechtěný sňatek s hrabětem Joffreyem de Peyrac uvrhl do víru intrik královského dvora. V představení Divadla Broadway končí děj zhruba dílem Angelika a král. V hlavních rolích se objeví mnoho známých zpěváklů, od Pepy Vojtka přes Petra Koláře až po Petra Muka.

Večírek

6. července 2007 v 15:16 Akce
Žito - Čt 1 - 29.6.2006 - 22:05

- večírek křtu CD italského tria DAMICHI
- přišla tam, byla nervózní, protože hledala nějakou kamarádku, se kterou měla jít úplně někam jinam. Pořád se smála. Typické=)
- nejhůř odolává čokoládě
- v dětství byla roztomilá
- v kondici se udržuje těžce a lehce
- na otázku: "Jak se máš?," odpověděla: "Dobře. A jak vy?"
- na otázku: "Jak jste se nejelegantněji rozešla?," odpověděla: "Dá se vůbec rozejít elegantně?"
- jak se nejrychleji rozešla: "Byla to taková ta platonická láska a když jsem o tom tak přemýšlela tak jsem se s tím člověkem nikdy nesešla.
- muže má ráda krásné, chytré, upřímné, galantní...
- na lidech ji nejvíc štve zrada prostě podraz
- nejraději má ráda dárky ty, který jsou od srdce a nad kterýma ten člověk musel přemýšlet.

Vydrží déle tón, nebo já?

6. července 2007 v 15:07 | Květy
Většina z nás zná Moniku Absolonovou především jako muzikálovou zpěvačku a taky střídavě hubnoucí a přibírající celebritu, které bulvární noviny rozhodně nedají pokoj. Teď ale chystá novou desku a muzikál.

Monika se narodila 27. září 1976 v Benešově u Prahy. Byla vdaná za hokejistu Václava Eiselta, ale už jsou rozvedeni. Proslavily ji především role v muzikálech - Dracula, Rebelové, Kleopatra, Nocna Karlštejně a právě aktuální Tři mušketýři. Kromě toho ale taky vydala desky Monika, Dál jenpři mě stůj, První den a Jsem nevěrná. Teď si pro nás připravela novinku, CD Zůstávám dál.
"Mám z té desky dobrý pocit," říká Monika.
"Zatím jsem vydala čtyři a vlastně každá byla přínos, ale až na téhle jsem myslím dokázala dobře zúročit svou práci. Podařilo se mi utvořit kolem sebe tým lidí, s nimiž se máme vzájemně rádi a takzvaně na sebe slyšíme. Bohužel nejsem muzikant, který by měl přetlak, a tudíž v šuplíku schované mraky písniček. Musím mít impulsy zvenčí! Tentokrát se o ně postarala gramofonová firma..."

A co říká Monika o svých spolulpracovnících a vlastní tvorbě? "Nejbližší člověk v braži je pro mě Michal David; máme podobný názor na muziku i vkus na písničky, on navíc ví, že neumím noty a o to víc zasahuju do textů. Miluju kantilény a nebude to jinak, baví mě tvořit tón, hovět si na něm, dává mi to práci a jí si říkám, tak kdo z koho? Vydrží déle ten tón, nebo já?" O Pavlu Větrovcovi, který písničky zaranžoval, nám Monika prozradila: "Donutil mě víc se o desku starat! Když jsem do studia přišla se stejným přístupem jako vždycky - připravená nazpívat a domů - vysvětlil mi, že tudy cesta nepovede. Oponovala jsem mu, že nejsem muzikant a taky mám moc práce. A dostalo se mi odpovědi: "To my všichni. Jestli chceš, aby ta deska byla dobrá, musíš pro ni něco udělat!"

Gondík a spol. řádili na jihu

6. července 2007 v 14:52 | Spy |  Akce
22. dubna, bar Tornádo, Český Krumlov

Jindy klidné jihočeské město Český Krumlov ožilo na konci dubna velkou hudební party. Do hospůdky muzikanta Petra Pečeného (43) se totiž sjeli "umělci z Prahy", aby si tady s kapelou Hamleti pořádně zařádili!
Asi nejvíc se na výjezdu mimo Prahu rozparádila zpěvačka Monika Absolonová (29), která měla skvělou náladu, a tak se objímala snad s každým mužem, na kterého ten večer narazila. Kromě ní si na "pódium" za Alešem Hámou (33), Jakubem Wehrenbergem (31), Hardym Marzukim a Daliborem Gondíkem (36) vylezli a zapěli taky třeba Petr Poláček (21) nebo Ota Balage (45).

Kromě hitů Karla Gotta, Michala Davida a dalších stálic minulých let se kapela odvážně pustila i do Bílé orchideje od známého dua Eva a Vašek. A protože nikdo nespěchal domů, pařilo se pak ještě u klavíru a basy až do rána!

Gábiny vypráskané týdny

6. července 2007 v 14:43 Akce
7.4. - Prásk!
Skupina Hamlet (Jakub Werenberg, Aleš Háma, Dalibor Gondík, Hardy Marzuki) měli koncert na oslavu Dni žen. Takže žádná z pozvaných zpěvaček nemohla odolat. Byla tam samozřejmě i Monika. Zpívala v černám poloprůhledném třičku a riflích a ve druhém záběru měla na sobě černý kabát a bylo k ní řečeno: "Moniku Absolonovou jsme poznali podle velkých gest." To když se bavila s nějakou ženskou.
21.4. - Prásk!
Monika byla na nějaké dámské akci s masážemi obličeje a radami, jak se malovat atd. Každý záběr se smála. Byla tam i Linda Finková. Ta byla taková barevně oblečená. Móňa měla bílý triko a přes ně něco černýho na zip.

Ukopla si palec!

6. července 2007 v 14:36 Ostatní
Zpěvačka a muzikálová diva Monika Absolonová (28), která momentálně září v Divadle Broadway jako Mylady v muzikálu Tři mušketýři, si při venčení svého milovaného psa Kvída narazila palec u nohy!
"Musela jsem zrušit celý svůj prohram včetně včerejšího představení, protože noha bolí a trochu kulhám. Naštěstí však nemám sádru ani ortézu, takže to bude brzy snad v pohodě," vysvětluje Monika. S Kvídem často chodí na procházky a jinak disciplinovaný miláček rodiny "neukočíroval" psí pudy a vzal do zaječí za fenou. "Rozeběhla jsem se za ním, abych ho chytla, a nešťastně jsem upadla na zem," dodává "Móňa". Nicméně i přesto, že se noha dobře hojí, Monika se bude muset na nějaký čas vzdát svých oblíbených podpatků. "Ale jakmile budu v pořádku, pořídím si hned nové jehly," říká.

Kleopatra se vrací, Macháčková odchází

6. července 2007 v 14:26 Muzikál Kleopatra
Dějiště: Solidní nejistota, Praha
Hvězdy: M. Absolonová, P. Vojtek
Co: Mejdan Divadla Broadway

Po dvouletém hostování muzikálu Kleopatra v Bratislavě se zmodernizovaná inscenace vrátí na domovskou scénu. Bude kratší, bude mít nové kostýmy a pozměněné obsazení.

Na neformálním posezení v baru s hazardérským názvem byly pánské posily Josef Vojtek a Bohouš Josef bezstarostně naladěné. Přišly všechny tři Kleopatry. Monika Absolonová se vytáhla na kolegyně pletenou vestičkou s dragounsky posazenými knoflíky.

Radka Fišarová měla stříbrné antické náušnice a Ilona Csáková se zahalila do nonšalantní šály. Linda Finková byla šťastná, zjevně proto, že se na jevišti opět sejde s manželem Richardem Genzerem. Budou hrát božskou dvojici - Jupitera a Isis.

Největší ruch byl ale kolem osoby, která se s divadlem loučila. Producent divadla Oldřich Lichtenberg poděkoval Ivaně Macháčkové za všechno, co ve funkci tiskové namažerky pro divadlo udělala, a vyslovil přesvědčení, že se po porodu zase vrátí. Pokud se ovšem další dítě nevynutí prodlouženou mateřskou dovolenou - napadlo nejen nás.

O kom se mluví

6. července 2007 v 14:17 Přátelé
12.5.2006 - Prásk! - Nova

- pro ni jsou takoví ti "zlomový muži" táta, brácha, oba dědové, samozřejmě Michal David, ktarý ji přivedl tam, kde teď je a taky její bývalý manžel, který cokoliv se mu stane tak jí volá. Jsou kamarádi.
- je hrozně ukecaná a má pořád trému: "Teď královnou jsem já...," rozpřáhla ruce a mlela prsty a říkala: "Hlas už se mi ani netřepe, ale končetiny furt."
- pořád se směje, na ukázkách z její svatby měla krásný šaty a taky ofinu. A když šla k oltáři, byla dost nesvá, ale to je asi každej.
- ke dvacetinám dostala od táty auto, ale nikoho nezajímalo, jestli má vůbec na naftu. Prý byly doby, kdy opravdu neměla. Ale k rodičům nešla, prostě to nešlo. A taky dostala byt.
- říkala, že je šťastná teď s kým je.